Notitie Leerlingenvervoer ter diskussie voorgelegd Schiesser^ deurloo mode Burgemeester hijst vlag Blaasorkest Juliana in Renesse Zeeland bezorgd over privatisering loodswezen Wet toetsing onbetaald werk Distrikt Scheldemond Gemeenteraad Middenschouwen Met blote benen naar bed. 2 RENESSE - Zaterdagavond verzorgde het Middelburgse blaasorkest Juliana een geslaagd podiumkoncert op het evenemententerrein naast de Poffertjeskraam in Renesse. Het 28-koppige orkest bracht voornamelijk Ti- roolse nummers ten gehore. Naast een instrumentaal gedeelte was er vokale ondersteuning. Serooskerke Dorpshuis. Take Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00 - 20.00 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk ..Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Oosterland ,,Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15 - 10.15 (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Wereldwinkel. Thema-koffie-uurtje: 10.00 -11.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30 - 11.00 uur Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Noordgouwe Dorpshuis: kaartavond, 20.00 uur. Dreischor ,,De Drie Schapen". Bridgen, 13.30 - 17.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek, „Reho both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland 'Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Burgh Café „Het Grote Zwijn". Klaverjas sen. 20.00 uur. Dinsdag 24 juli Dreischor Nederlandse Hervormde Kerk. Or- gelkoncert Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Woensdag 25 juli Brouwershaven Hallen Jachtwinterberging fa. Van Ast, Oude Schouwsedijk. Rekreatie- tafeltennistoernooi. Aanvang 10.00 uur. Scharendijke Gemeentehuis, vergadering gemeen teraad Middenschouwen, 19.30 uur. Donderdag 26 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Burgh Nederlandse Hervormde Kerk. Zo- meravondkoncert: Rinus Verhage, orgel en Iris Giel, sopraan - 20.00 uur. Burgh-Haamstede Ring Promotion - festiviteiten gedu rende de gehele dag in de beide dorpscentra - 10.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive. 19.15 uur. Zaterdag 28 juli Burgh Burghse Ring. Rommelmarkt t.b.v. Hervormde Kerk. 08.30 uur. Maandag 30 juli Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van de Driest, m.m.v. Yvonne Dorr-Jonker (hobo) en Harry Hamer (orgel). Dinsdag 31 juli Zierikzee UW-gebouw. Bazer t.b.v. vrijwilli gerswerk. Aanvang 09.00 uur. Gasthuiskerk, orgelkoncert Charles de Wolff, 14.00 uur. Dreischor Nederlandse Hervormde Kerk. Or gelkoncert Dirk Jansz. Zwart, m.m.v. mevrouw M. N. Coumou- Groenendijk (sopraan). 20.00 uur. Donderdag 2 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Burgh-Haamstede Ring Promotion - festiviteiten gedu rende de gehele dag in de beide dorpscentra - 10.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive. 19.15 uur. Zaterdag 4 augustus Zierikzee Huis van Nassau. Optreden van dan- sorkest „Libel" uit Halsteren. 20.30 uur. Brouwershaven Oud papier ophalen. Vanaf 9.00 uur. UTRECHT - Er blijven niet alleen steeds meer te vroeg geboren kinde ren in leven, ook de kans dat ze een blijvende handicap hebben is veel kleiner geworden. Dit blijkt uit de resultaten van een onderzoek van de afdeling neonatologie van het Acade misch Medisch Centrum in Amster dam, die zijn gepubliceerd in het Ne derlands Tijdschrift voor de Genees kunde. HEERLEN - De zes samenwerken de universitaire centra in Vlaande ren zijn een samenwerkingsovereen komst aangegaan met de Open Uni versiteit in Heerlen. Op grond daar van kan een nog nader te bepalen aantal belangstellenden uit België zich laten inschrijven als student aan de Open Universiteit. Dit is door het bestuur van deze instelling bekend gemaakt. DEN HAAG - Arbeid tegen belo ning en arbeid waaraan bijvoorbeeld zelfstandigen een inkomen ontlenen, mag niet worden vervangen of ver drongen. Aan natuurlijke of rechtspersonen die vergelijkbare werkzaamheden verrichten mag geen oneerlijke mededinging worden aangedaan. Iedere maandag Zierikzee Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30 - 20.00 uur. Renesse Dorpshuis. Meer Bewegen voor Ouderen. 16.00 - 16.45 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Rekreatieve condi tietraining. 20.00 - 21.00 uur Dames, 21.15-22.15 uur Heren. MIDDENSCHOUWEN - Het doorvoeren van bezuini gingen op het leerlingenvervoer in samenhang met een overblijfregeling vormt een beleidsuitgangspunt voor het gemeentebestuur van Middenschouwen. Bij het doorvoeren van eventuele bezuinigingen dienen volgens b. en w. echter enkele aspekten in aanmerking te worden genomen. Ten behoeve van een diskussie in de gemeente raad heeft het kollege een notitie betreffende het leerlin genvervoer opgesteld, die in de openbare raadsvergade ring van woensdagavond 25 juli in het gemeentehuis te Scharendijke, aan de orde zal worden gesteld. Bij het gemeentebestuur ligt van de ouderkommissie van de openbare kleuterschool „Piggelmee" het ver zoek voor een tweede taxi in te kun nen schakelen. Het aantal te vervoe ren kleuters is te hoog voor één taxi. Verder diende de ouderkommissie van de openbare lagere school ,,'t Meetje" het verzoek in een grotere gemeentelijke bijdrage in de ver voerskosten beschikbaar te stellen. B. en w. konkluderen in hun noti tie betreffende het leerlingenver voer, dat inwilliging van deze ver zoeken zal leiden tot toename van de begrotingspost vervoerskosten. An derzijds wijst het kollege op het feit, dat bezuinigingen op het kleuterver- voer konsekwenties kan hebben voor de handhaving van de arbeidsplaat sen op de twee kleuterscholen en ook voor de lagere school in Ellemeet. Financiële gevolgen Het stopzetten van de subsidiëring van de middagritten zal volgens b. en w. grote financiële gevolgen hebben voor de ouderbijdrage. Wel wordt ge- konkludeerd, dat in de scholen moge lijkheden tot overblijven tussen de middag aanwezig zijin. Ten aanzien van de vervoersregeling van de Wet op het Basis Onderwijs (WBO), die op 1 augustus 1985 in werking treedt, verkeert het kollege nog in onzeker heid. Met name vanwege die onzeker heden over de nieuwe vervoersrege ling, neigt het kollege er naar om het huidige vervoer te bevriezen. Dit impliceert het afwijzen van de verzoeken van de ouderkommissies van „Piggelmee" en ,,'t Meetje". Aan de hand van de uitkomsten van de diskussie in de raad, zal het gemeen tebestuur met de medezeggenschaps raden en het schoolbestuur in overleg treden. Het kollege stelt de raad verder voor een algemene gemeentelijke toeristenbelasting in te voeren, gesplitst in twee afzonderlijke veror deningen, te weten een toeristenbe lasting en een watertoeristenbe lasting, ingaande 1 januari 1985. Om de perceptiekosten van de eerst ge noemde verordening niet te hoog te laten worden, is bepaald dat degenen die gelegenheid bieden tot verblijf, onder andere camping- en pension houders, belastingplichtig zijn. Dit houdt in dat de gemeente niet elke toerist behoeft aan te slaan, maar dat volstaan kan worden met het opleg gen van een aanslag aan bijvoorbeeld de campinghouder. Deze is uiteraard bevoegd de belasting op de toerist te verhalen. Watersportvereniging De watertoeristenbelasting zal worden geheven van personen die te gen betaling verblijf houden op vaar tuigen binnen de gemeentegrenzen. Evenals bij de (land) toeristenbe lasting wordt ook hier degene die ge legenheid biedt tot het verblijf als belastingplichtige aangemerkt. In de praktijk zal dit betekenen dat in de gemeente Middenschouwen alleen de Watersportvereniging Scharendijke een aanslag zal worden opgelegd. Op het verblijf van passanten heeft deze berekeningswijze geen betrek king. De aanslag hiervoor zal opge legd worden aan de hand van een ver blijfsregister. Het parkeerverbod aan de Dorpsstraat te Scharendijke aange geven door middel van borden blijkt in de praktijk niet fe voldoen. Voor gesteld wordt het parkeerverbod met borden om te zetten in een parkeer verbod met een gele streep. De bouw van het nieuwe onderko men van jeugdsoos Trace aan de El- kerzeeseweg te Scharendijke is in middels voltooid. De leden van de soos zijn volop bezig met het schil derwerk en de andere zaken, die in- zelfwerkzaamheid zouden worden aangebracht. Met het bestuur van de soos dient derhalve thans een huur overeenkomst te worden aangegaan. Het kollege stelt de raad voor tot vaststelling van deze overeenkomst over te gaan overeenkomstig het haar voorliggende ontwerp. Rioolnet Bij de inwoners van de kern Kerk- werve bestaan al gedurende enige ja ren problemen met het rioolnet. Deze problemen doen zich voornamelijk voor bij hevige regenval, welke on der andere een aanzienlijke stank overlast met zich meebrengt. Vol gens een rapport van de Technische Dienst zullen de totale kosten van de rekonstruktie van de riolering te Kerkwerve 520.000,— bedragen. Het kollege laat weten, dat deze dienst nu een globaal plan voor de eerste fase heeft opgesteld, welke de grootste problemen voor de bevol king zal wegnemen. Dit plan houdt in, dat in een deel van de Zandweg en de Verseputseweg het bergingsriool wordt vergroot en de overstort op de hoek van de Zandweg-Verseputse- weg wordt gerekonstrueerd. Volgens b. en w. zal hierdoor een aanzienlijke vergroting van de ber- gingskapaciteit worden bereikt. Het kollege stelt de raad voor om voor de verdere uitwerking van de eerste fa se van dit plan een voorbereidings krediet ad 4.740,— beschikbaar te stellen. Deze kosten zullen gedekt worden uit de reserve nieuwe ri oolstelsel. De raadsagenda vermeldt verder voorstellen tot de verkoop van een perceel grond aan de Coöperatieve Rabobank „Schouwen" voor de bouw van een bijkantoor; tot aan koop van gronden in verband met de verlenging van het fietspad langs de Heuvels weg; tot het ongegrond ver klaren van een beroepsschrift van de heer J. J. van der Linden te Rijswijk tegen de geweigerde ontheffing voor het gebruik van het pand Moolweg 1 te Ellemeet als tweede woning en een voorstel tot het vaststellen van een verordening openbaarheid van bestuur. De raadsvergadering in Scharen dijke begint om 19.30 uur. Dit zijn enkele voorwaarden waaraan het beschikbaar stellen van onbetaalde arbeid getoetst moet wor den. Die voorwaarden staan in het voorontwerp van wet over het wer ken met behoud van uitkering. Mi nister De Koning van sociale zaken en werkgelegenheid heeft de sociaal- ekonomische raad en de emancipatie- raad hierover advies gevraagd. De Koning wil dat een ar beidsplaats, waarvan de toetsings kommissie de beschikbaarstelling heeft goedgekeurd, alleen mag wor den ingenomen door iemand die ten minste een jaar als werkzoekende staat inschreven. In iedere provincie moet ten minste een toetsingskom missie komen. Iemand die zich door goekeuring of verlenging van de be schikbaarstelling door die toetsings kommissie in zijn belang geschaad voelt, kan hiertegen bezwaar indie nen van de kommissie. Beroep is mo gelijk bij een door de minister in te stellen revisiekommissie. Damesgym. 19.30 Brouwershaven Gymnastiekzaal, tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00 - 22.00 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio 20.15- 21.45 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. tot 19.30 uur. Advertentie De shortama, ofwel pyama met korte broek. Weer zo'n komfortabel slaap-idee van Schiesser. Kies uit onze kollektie. Perfektie is onze kwaliteit Mol 5-7, Zierikzee (Vervolg van pagina 1) jes, samengesteld van wilde Roggen- plaatse bloemetjes. De burgemeester ging in haar toespraakje ook nog even in op de historie van Roggenplaat, het eiland dat al op zeventiende eeuwse kaarten is aangegeven. Het heeft veel watero verlast ondervonden en wegens dijk- val is het steeds opnieuw ingedijkt. „Door die ontwikkeling is het nooit een echt eiland geweest, omdat het steeds weer door de natuur werd op geëist", aldus mevrouw Niemants- verdriet, „maar daaraan heeft u (Rijkswaterstaat en Dosbouw) nu een einde gemaakt door het op te ho gen en er een der grondpijlers voor de pijlerdam van te maken". Roggenplaat blijft dus ook in de toekomst van Westerschouwen. Het werkeiland Neeltje Jans behoort tot de gemeente Veere. Er zijn al eens ideeën gelanceerd om „Neeltje Jans" onder te brengen bij de dichtstbijge- legen gemeente Wissenkerke. Veiligheid voorop Burgemeester Niemants verdriet merkte op zich te ergeren aan uitla tingen omtrent de kosten van de Oosterscheldewerken. „Dan zeg ik: we zijn nog niet in veiligheid. Het doel van de Oosterscheldewerken is per slot van rekening de veiligheid van de Zeeuwen en niet uitsluitend milieu....". Blikkend in de toekomst hoopte zij op een goede invulling van Neeltje Jans als rekreatief attraktiepunt. Als belangrijkste alternatief daar voor zag zij: „Laten zien wat daar op waterbouwkundig opzicht tot stand is gebracht". Zij noemde het plezie rig dat de gemeente Westerschouwen bij dat werk is betrokken. Eerste schuif Tot slot bracht zij een toast uit op de werkers aan de pijlerdam. Die hebben nu enige weken vakantie. Maar reeds op 29 augustus dient zich weer een belangrijk feit aan: dan wordt de eerste schuif, gekonstru- eerd bij De Groot te Zwijndrecht, in- gehangen tussen de pijlers Hammen 15 en 16, in het noordelijk deel van De Hammen aan de Schouwse kant. MIDDELBURG Gedeputeerde staten van Zeeland hebben de mi nister van verkeer en waterstaat, mevrouw drs. N. Smit-Kroes, ge vraagd nauw te worden betrokken bij de voortgang van het onderzoek naar privatisering van het Directoraat-generaal scheepvaart en maritieme zaken, distrikt Schelde mond (loodswezen). „Privatisering zal de werkgelegen heid zeker nadelig beïnvloeden", al dus gs, en daarom vinden zij dat zij in een vroeg stadium op de hoogte moe ten zijn. Zij vragen de minister hen van de onderzoeksresultaten op de hoogte te stellen alvorens zij een beslissing neemt. Gs schrijven de be windsvrouwe dat een verantwoorde keuze tussen privatisering en interne reorganisatie alleen kan worden ge maakt als een kosten-batenvergelij- king is opgesteld. Verlies arbeidsplaatsen Verder wijzen zij er de minister op, dat het regionaal groepsbestuur van de vakbond ABVA/KABO bij het distrikt Scheldemond zich ernstige zorgen maakt over het dreigende ver lies aan arbeidsplaatsen door de pri vatisering, alsmede de daarmee ge paard gaande verzwakking van de dienst als onderhandelingspartner met België. Regelmatig is overleg no dig met de Belgische overheid, daar de Westerschelde internationaal vaarwater is. In een brief aan de minister-presi dent en een aantal ministers over het verlies aan werkgelegenheid in de provincie als gevolg van opheffing en reorganisatie van rijksdiensten in Zeeland schatten gedeputeerde sta ten het verlies aan arbeidsplaatsen bij het distrikt Scheldemond op zestig. Burgemeester J. L. NiemanUverdriet-Leenheer sprak over een historische dagnu zij - en met haar gemeente bestuur, raadsleden en genodigden van Rijkswaterstaat en Dosbouw in plaats van per boot voor het eerst lopend het eiland Roggeplaat kon betreden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2