NIEUWS OP WIELEN P O P C O R N E R Louis Goedbloed blaast Fina-pompen aan Callandweg weer nieuw leven in Roberto Jacketti and The Scooters met een single super-populair Het was avond Schilderijtjes Hans de Booy in Scharendijke Van 1 september officiële Saab-garage Kruiswoord puzzel Agenda 6 "Wi.vT-, ZIERIKZEE - Ongeveer vier jaar lang stond een uitstekende garage- akkommodatie aan de Zierikzeese Callandweg leeg en verlaten. Ook de drie benzinepompen voor het gebouw waren volkomen 'dood'. Sinds een paar dagen is daar plotseling verande ring in gekomen. Als eerste aanzet tot een volledige herleving is het inmid dels weer mogelijk om brandstof te betrekken. Vanaf 1 september zal de akkommodatie weer optimaal funkti- oneel. Louis Goedbloed, Citroën- en Saab-dealer op Schouwen-Duiveland, is verantwoordelijk voor de weder opstanding. De Saab-aktiviteiten zul len door hem worden verplaast van de Steiltjesweg naar de Callandweg. De Citroën- en Saab- aktiviteiten van Auto Louis Goedbloed zijn momenteel nog gebun deld in een inmiddels uit zijn voegen gegroeide akkommodatie in het hart van Zierikzee. Vooral de bereikbaar heid is vaak problema tisch, maar ook het feit, dat de toegenomen inte resse voor Citroën en Saab voor veel meer ak- tiviteiten heeft gezorgd, waren voor Louis Goed bloed aanleiding om naar een uitwijkmoge lijkheid te zoeken. Die meent hij nu gevonden 4te hebben aan de Cal landweg. „Telkens als ik voorbij de leegstaande akkommodatie reed had ik een raar gevoel. Ik ging het steeds vreemder vinden, dat het gebouw daar maar ongebruikt stond, terwijl het me toch een prima lijkt om aktiviteiten te ontplooi en. Ik ben er nu dan ook erg blij mee", vertelt Goedbloed. Kontakten Vooral de aanwezig heid van de benzinepom pen stemmen de aktieve ondernemer tot tevre denheid. „Hierdoor is het moge lijk de kontakten met mijn klanten wat hech ter aan te halen. Je ziet elkaar dan wat regelma tiger, dat is belangrijk. Nu kom je elkaar alleen maar tegen wanneer er weer een servicebeurt uitgevoerd moet wor den". De pompen zijn van maandag tot en met vrijdag geopend van ze ven tot zeven en op za terdagen van acht tot zes. Op de zondagen wordt er gerust. Voorlo pig wordt er aan de Fina-pompen alleen ben zine versterkt. Binnen afzienbare tijd wordt een dieselpomp toege voegd. Als extra service aan de klanten bestaat er mogelijkheid om ijs en snoep te bekomen. Op 1 september wor den de Saab-aktiviteiten aan de Callandweg op gestart. Ook is er in het gebouw een auto wasserette gevestigd, terwijl er nog andere ak tiviteiten zullen worden ontplooid, maar daaro ver wil Goedbloed voor alsnog niets kwijt. Aan de Callandweg staan vier personeelsleden ter beschikking van de klant. Goedbloed gaat aan de Callandweg me teen van start met de nieuwe modellen 1985, waarmee de Saab-dealer weer een groter markt aandeel hoopt te verkrij gen. Dezer dagen maak te de Saab-importeur de gegevens van de nieuwe modellen bekend. In to taal komen er vijtien verschillende Saab- modellen op de markt, waarbij de Saab 900 4- deurs als 'prijsleider' zal dienen voor het 900- programma en als 'opstap' moet fungeren voor de huidige 99 4- deursrijders. Pasklaar De drie 900-modellen zijn voortaan standaard voorzien van een vijf versnellingsbak en stuurbekrachtiging. De Saab 900 GLS en GLE worden volledig uit pro- duktie genomen. Dit houdt in, dat een 900 au tomaat uitsluitend nog leverbaar zal zijn in kombinatie met een in- jektiemotor. Voor de 900 i-modellen geldt ook, dat ze stan daard voorzien zijn van een vijfversnellingsbak en stuurbekrachtiging. De Saab 900 Turbo SE verschijnt eveneens niet meer. De Saab 900 Turbo 16 ondergaat erg weinig wijzigingen. Aangezien de Saab 900 pas begin 1985 wordt geïntrodu ceerd blijft de Saab 900 Turbo 16 5-deurs tot na der bericht in produktie. De Saab 900 Turbo 16 S is rondom voozien van skirts en is leverbaar in de kleuren zwart en sil ver. De 900 turbo 16 kleppenserie is niet le verbaar met een automa tische versnellingsbak. Al met al toch nog een aantrekkelijk program ma met voor iedereen wel een pasklaar model. De Fina-pompen aan de Calandweg zijn weer funktioneel. Vanaf 1 september wordt de akkommodatie de of ficiële Saab-vestiging van Auto Louis Goedbloed. Even buiten het dorp, op de dijk, stond een lantaarnpaal. Onder die lan taarnpaal lag een hoopje aarde en op die aarde zat Knabbel Konijn de krant te lezen. Ieder moment zakte z'n bril van z'n neus, maar dat gaf niets; er za ten toch geen glazen in. Knabbel vond het altijd wel goed staan zo'n bril op je neus, als je de krant las. r Aan het strand met het zand, de zon, de zee en hier en daar een meeuw, lag de snor van opa, met naast zich oma's knot, te denken aan frisse re gen en een lekker butje sneeuw. Opa lag te puffen, te blazen en te hijgen. Grote warme druppels drupten van zijn snor op de knot van oma. Het leek daar wel een zwembad. Oma werd boos en krib big; ze gaf opa een harde por. Hij sprong vlug op en trok alle spelden uit oma's natte knot. Haar haren wapperden en waaiden in het rond. Maar dat vond opa mooi. Hij zei; „Oma je bent een dot". Oma werd er verlegen van. Ze bloosde van voor tot achter. Haar boosheid was gauw over en opa kreeg een dikke zoen. Daarna beloofde opa's snor aan de knot van oma haar niet weer nat te spatteren. Hij zou het nooit meer doen! „Nee maar", mompel de hij. „Is me dat even wat. Daar lees ik, dat Frederik Knaagtand mee gaat doen met de wedstrijd 'wortel eten'. Hoe is dat mogelijk. Fre derik Knaagtand is het magerste konijn van het land en hij kan maar een paar keer een half kool blad op. Die rare Frede rik. Er doen konijnen mee, die wel per keer twee kolen, vijf winter penen en een hele boter ham op kunnen. Arme Frederik, hij verliest na tuurlijk. Nou, ik ga kij ken morgen. Wat zal ik lachen en alle konijnen zullen lol hebben om Frederik. Ik ga maar gauw slapen, dan ben ik morgen goed fit!" Knabbel vouwde de krant dicht, sprong van het hoopje aarde en liep naar zijn holletje. Welte rusten Knabbel! Op hetzelfde moment dat Knabbel ging slapen stond Frederik op. Hij had de hele middag en avond geslapen en moest nu gaan werken aan het plannetje, dat hij had uitgedacht. In de wedstrijdregels stond, dat je zelf je wortels mee moest nemen. Nou, dat was fantatisch. Frederik had in de keuken een emmer vol staan en die zou hij morgen opeten. Wat zouden alle konij nen opkijken! Hij Frede rik, de magerste van alle konijnen, zou de wedstrijd winnen! Hij ging in de keuken zitten, nam een mesje en de appelboor en ging aan de slag, hij sneed het kopje van de eerste wor tel. Daarna holde hij hem met de appelboor helemaal uit. Het kopje plakte hij met lijm er weer op en deed dat zo met de hele emmer wor tels. Kopje eraf, wordt uithollen, kopje erop lij men. Na een paar uur was Frederik klaar. Hij ging nog wat rusten. De volgende morgen was Knabbel al vroeg op. Hij maakte zich vlug klaar en ging naar het wedstrijdterrein, want hij wilde een goed plaatsje hebben. Om tien uur begon de wedstrijd. De konijnen die mee deden, hadden hun eigen wortels voor zich staan. De jury lette goed op, telde en hield de stand bij. Het was reuze spannend. Ieder een lachte om Frederik. Na de tweede wortel be gon hij al te zuchten. Na de derde hield hij bijna op en toen... toen begon hij ineens te eten, te eten! Niet te geloven. Terwijl de anderen één voor één ophielden, at hij rustig door. Hij at zijn hele emmer leeg! Al le konijnen keken hun ogen uit. Je kon niet zeg gen, dat hij nou zo dik werk, maar hij had alles opgegeten! Aan het einde van de wedstrijd moesten de konijnen toegeven, dat Frederik Knaagtand het gewonnen. Hij kreeg een prachtige zilveren wor tel, die hij thuis vlug op de kast legde. Hij rende naar de keuken en spoel de wel tien keer zijn mond. Hij had zo'n vieze lijmsmaak van de wed strijd overgehouden. 6 Deze kruiswoordpuz zel is nog maar half klaar. Als jij al weet, hoe je zo'n puzzel maakt, vul dan in de open hok jes een a of een e in. Doe het wel zo, dat er van links naar rechts, of van boven naar beneden al tijd goede woorden te le zen zijn. Knip uit een rechthoekig stuk papier een halve vaas en leg het uigeknipte stuk om, zo dat het tegen het gat uit het papier ligt. Nu is de vaas klaar. Na tuurlijk kun je nog een stukje uit de zwarte helft knippen en in het witte deel leggen. Lijm het geheel op wit of gekleurd papier. Je kunt in één schilderijte meer dan één vaas maken. ZIERIKZEE - „Het begon allemaal vier jaar geleden", ver telt drummer Jeroen Booy van Roberto Jacketti and The ScooterS. „De eerste tijd oefenden we alleen maar. Ik was toen dertien jaar. Al na een paar maanden traden we voor het eerst op. Een journalist vroeg hoe we heetten. Erik van der Hoff zei zomaar Roberto Jacketti. Omdat het wat leeg klonk verzon hij er de Scooters maar achteraan". „We komen aan onze naam door de vorige pianist", neemt Van der Hoff het gesprek over. „Hij heet Robert Jak, maar we noemden hem op school Roberto Jacketti. Hij heeft inmiddels wel de groep verlaten". Dolly Dot Angela Groothuizen is de ontdekster van de groep. De enthousiaste zangeres zag de jongens een keer optreden en was direkt geestdriftig over de verrichtingen. Een door de VARA uitgezonden bandje met muziek van de formatie was de direktie aanleiding tot de opname van 'I Save The Day' een torenhoge hit. De gemiddelde leeftijd van de vijf leden van Roberto Jac ketti and The Scooters is achttien jaar. Hun derde single werd een joekel van een hit. Nu staan de vijf jongens aan de voora vond van een internationale doorbraak. De zaalhouders vech ten momenteel om een optreden van de groep, maar tot begin april 1985 zijn Roberto Jacketti and The Scooters al volge boekt. „F.r kan echt niks meer tussen", legt Erik van der Hoff uit. ,,N live-optreden bij Los-Vast is alles in een enorme stroo Üllng geraakt. We hebben toen bewezen, dat we live ovk kunnen wat er op onze platen te horen is". Repeteren Voordat het echter zover was hebben de vijf bandleden kei hard moeten werken. „Angela Groothuizen en de platenmaat schappij hebben er terdege de zweep over gelegd", vertelt Bart Corver, de gitarist van de groep. „We gingen toen pas echt repeteren. Urenlang, want we moesten een perfekte show hebben voordat we ons voor het grote publiek wilden presenteren. We moesten gewoon goed zijn". Er werd een aantal optredens georganiseerd en iedereen bleek tevreden. Het zelfvertrouwen groeide en de eerste plaat werd gemaakt. „De platenstudio was zo vreselijk groot en we voelden ons erg vreemd", herinnert saxofonist Barend Mid delhof zich. 'Hot Summer Night' was de eerste single en de plaat werd direkt Steunplaat van Peter Holland in de Avondspits. „Ge loof maar dat we daar trots op waren. We voelden ons direkt beroemd", zegt Jeroen Booy. De volgende single 'Hey Girl' flopte echter, maar met 'I Save The Day' kwam de viktorie. De zalen gingen plat en in minder dan geen tijd brulde heel Nederland het nummer mee. „Dat is een kolossale ervaring voor ons", zegt Erik van der Hoff. „Nog even en Roberto Jac ketti and The Scooters' vliegen uit naar alle landen in Europa, want inmiddels is de single in twintig landen uitgebracht, en....het wordt nog overal een hit ook". Feesttent Putmeetterrein, Scharendijke Zaterdag 21 juli, 19.00 uur: live-optreden Hans de Booy en zijn band met in voorprogramma Kees en De Snelbinders. Rekreatiecentrum Krayestein, Burgh-Haamstede Zaterdag 21 juli, 19.00 uur: dansavond met live muziek. Havenplein, Vismarkt en Balie, Zierikzee Dinsdag 24 juli, vanaf 10.00 uur: live-muziek op terrassen horekabedrij- ven, ter gelegenheid van Toeristendag. Ring, Burgh-Haamstede Donderdag 26 juli, vanaf 10.00 uur: live-muziek ter gelegenheid van Ring-Promotion Hotel Bom, Burgh-Haamstede Donderdag 26 juli, vanaf 19.00 uur: optreden Diskoshow Lee Cooper als omlijsting atletiek- gebeuren. Bar-dancing De Bariton, Renesse Zaterdag 28 juli, 23.00 uur: live-optreden Anita Meye.. Hans de Booy SCHARENDIJKE - Morgenavond - zaterdag 21 juli treedt in de feesttent op het Putmeetterrein in Scharendijke de populaire Nederlandse zanger Hans dc Booy op. In het voorprogramma zorgt de Schouwen-Duivelandse formatie Kees en De Snelbinders voor de opwarming. Hans de Booy maakte naam dankzij drie hoogs- korende singles op rij. 'Een Vrouw Zoals Jij', 'An nabel' en 'Thuis Ben' veroverden stuk voor stuk een hoge klassering op de diverse hitlijsten. Hans de Booy is momenteel een van de meest gevraag de artiesten. Zijn optreden in Scharendijke staat gepland omstreeks negen uur. 'Kees en De Snel binders' starten om zeven uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6