Barbara Heezen getipt als winnares dames enkelspel in C eerste Dikke Toren-toernooi XZrr*- éÊSm- NIEUWSBODE Mies Klaver met 20.342 tippelaars naar finale van Nijmeegse Vierdaagse Laurent Fignon op Crans-Montana naar vierde etappezege Op banen LTC Zierikzee van 21 tot en met 29 juli DE RONDE VAN FRANKRIJK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 juli 1984 Nr. 23560 5 ZIERIKZEE - Een week na de afsluiting van het Bruse Mosseltoernooi worden op de banen van de Lawn Tennis Club Zierikzee aan de Grevelingenstraat de eerste partij en afgewerkt van het eerste Dikke Toren-tennistoernooi. In dit toernooi komen C- en D-spelers en speelsters in ak- tie. Op zondag 29 juli worden de tien finales afge werkt. Het eerste Dikke Toren-toernooi van de LTC Zie rikzee mag zich met name in C verheugen op een bijzon dere sterke inschrijving. Bij de heren komen maar liefst 29 spelers in aktie in het enkelspel, terwijl negen dames strijden om de toernooizege in deze kategorie. Bij de da mes voert Barbara Heezen de plaatsingslijst aan. De Bruse speelster, die dit jaar kompetie speelt voor de LTC Zierikzee krijgt als getipte medefinaliste Els Ars van Ovezande tegenover zich, maar er zijn ontegenzeggelijk nog meer gegadigden voor de eindzege. Bij de heren wordt de lijst aangevoerd door Adriaan van Nieuwehuij- zen van Kruiningen, het vorige weekeinde nog winnaar in Bruinisse. Adrie van Bockel neemt de tweede plaats in op de lijst. Barbara Heezen: eerste geplaatst. Barbara Heezen moet het in de eerste partij opnemen tegen de win nares van het duel tussen Ingeborg Revdon en Astrid Verspeek, die als enigen een ronde meer moeten spe len. Els Ars ontmoet in de ope ningspartij Anita Kamp. Voor de twee resterende halve finaleplaatsen spelen in de bovenstehelft van het schema Kiki Hermus en Joyce Schol ten tegen elkaar, terwijl onderin Roxane Speelman het moet opnemen tegen Corrie van de Heuvel. In het damesdubbel staan evenals in Brui nisse Corry Musters en Hanny Kap- tein als eerste geplaast. In Bruinisse moest het Bergen op Zoomse duo het in de eindstrijd afleggen tegen Rietje de Wild en Elsbeth Leemreis. Nu ont moeten zij in de finale Barbara Hee zen en Maaike Speelman, althans wanneer de plaatsingskommissie het bij het rechte eind heeft. Voor het zo ver is moeten Musters en Kaptein zich eerst ontdoen van de winnares sen van de partij tussen Els Ars en Joyce Scholten enerzijds en Roxane Speelman en Kiki Hermus ander zijds. Corrie van de Heuvel en Lilia- ne Zuidhof bekampen Corry Roda en Anneke Cok voor een halve finale plaats tegen Heezen en Speelman. Heren enkelspel In het heren enkelspel moet plaat singslijst aanvoerder Adriaan van Nieuwenhuijzen het na een bye opne men tegen de winnaar van de partij tussen Marco Speelman en Hans Bou- ma van TV Duiveland. Van Bockel begint na een bye tegen de winnaar van de ontmoeting tussen Johan Holm en Frans Bauer. Op de plaatsingslijst is Hans Ho ven als derde geplaast en Peter Cop- poolse van Bru-Tèn als vierde. Dick van de Heuvel neemt de vijfde plaats in en Harry Koster de zesde. In Brui nisse stond de sterkste Zierikzee- speler nog als eerste geplaatst, een positie die hij net niet waarmaakte. In gewonnen positie moest hij alsnog de eer aan Van Nieuwenhuijzen la ten. Rob Lindenbergh en Chris Ver steeg maken de lijst van acht ge plaatsten vol. Opmerkelijk is ook, dat Leen Koster geen plaatsingscij fer kreeg toebedeeld, evenmin als Marius van Oeveren en Jurgen En- sing. In het herendubbelspel voeren Ad Damen en Edwin Klaarhamer de lijst aan met Adrie van Bockel en Dick van de Heuvel als getipte mede finalisten. De winnaars van het Mos seltoernooi Adrie Talakua en Hanny Prins van TC Menheerse staan als derde en de broers Harry en Leen Koster als vierde geplaatst. In het ge mend dubbelspel ontmoeten Els Ars en Rob Lindenbergh, ook al win naars in Bruinisse, het als tweede ge plaatste dubbel Roxane Speelman en Leen Koster, althans wanneer de plaatsingskommissie een goede voor- uiziende blik blijkt te hebben. In het enkelspel bij de dames in het D-toernooi krijgt Marjan Hermans een kans zich te revancheren voor de verloren tijdens het Mosseltoernooi. Hermans is ook in Zierikzee als eerste geplaatst. Liliane Zuidhof is de getipte medefinaliste en het lijkt zeker niet ondenkbaar, dat Marjan Hermans ook nu onderuit gaat. Die kans is zelfs al eerder aanwezig met sterke speelsters als Martine Ver- schoore, Ingeborg Reydon en Angeli na Geleijnse in de bovenste helft van het schema. In de onderste helft loopt Liliane Zuidhof de kans te stuiten op Astrid Verspeek, Mirjam Quartel of Karen Steenstra, stuk voor stuk ta lentrijke jeugdige Schouwen-Duive- landse speelsters. De dubbele winna ressen van het Bruse Mosseltoernooi Corry Roda en Anneke Cok voeren ook in Zierikzee de plaatsingslijst aan in het dubbelspel van de dames. Als getipte medefinalisten kwamen Lien Kort en Marjan Hermans op kop van de onderste helft van het speelschema. In het gemengd dub belspel lijkt de plaatsingskommissie het meeste kans te hebben op een goede tip. Westrak-dubbel Het als eerste geplaatste dubbel Li liane Zuidhof en Antoine Koster lijkt te sterk voor alle andere dubbels. Als medefinalisten ziet de kommissie het Westrak-dubbel Monique en Will Schmitz. In totaal nemen 38 dubbels aan dit toernooi deel. Antoine Koster voert ook bij de he ren enkelspelers de lange lijst aan. In het schema van 64 tipt de plaatsings kommissie Leo van As Van Eegedi- ma als medefinalist. Hans Bouma van Duiveland staat als derde getipt, terwijl zijn klubgenoot Hans Wohl op de vierde plaats staat. In het dub belspel prijken Henny den Ouden en Rob van Rooy van TC Westerschou- wen op de eerste plaats van de lijst, terwijl het jeudige duo Hans Wohl en Michel de Vlieger als medefinalist wordt getipt. In totaal komen hier 33 dubbels in aktie om de winst in het eerste Dikke Toren-toernooi, dat morgen - zaterdag 21 juli - van start gaat. Wanneer de weergoden de orga nisatie gunstig gezind zijn hebben de banen van de LTC Zierikzee acht da gen later 240 partijen moeten verdu ren. De laatste tien uit de serie zijn de finales. Aktiviteiten Rekreatiecentrum Krayestein H BURGH-HAAMSTEDE - Ook de komende week zijn er in het Burgh- Haamsteedse Rekreatiecentrum Krayestein weer tal van aktviteiten. Vanavond - vrijdag 20 juli - is er va naf zeven uur een volleybaltoernooi en morgenavond zaterdag 21 juli wordt er een zaalvoetbaltoernooi af gewerkt, dat eveneens om zeven uur begint. In het restaurant is er vanaf acht uur dansavond met levende mu ziek. Zondag 22 juli wordt er vanaf ze ven uur 's avonds een badminton- toernooi gehouden en op dinsdag 22 juli kunnen heren tennissers zich met elkaar meten via een enkelspeltoer- nooi, dat om elf uur begint. Op woensdag 25 juli wordt er een volley baltoernooi afgewerkt vanaf tien uur 's morgens en om vier uur begint een bowlingtoernooi. Op donderdag 26 juli wordt door Krayestein een jeugdspellenmiddag georganiseerd vanaf een uur en op hetzelfde tijdstip begint een mixed gezelligheidstoernooi op de tennisba nen. Hierbij bestaat de mogelijkheid tot ongeperkt mossels eten. Op vrij- dag 27 juli staat er een tennistoernooi voor dames op het programma vanaf elf uur. Voor alle evenementen kan men zich aan de balie van Krayestein opgeven. AMERSFOORT - Drs. H. J. D. Schaeffer gaat het omroeppastoraat van de KRO verlaten. Hij wordt per 1 september wetenschappelijk mede werker in de dogmatiek aan de theo logische fakulteit van de Katholieke Universiteit van Nijmegen. Dat heeft een woordvoerster van het om roeppastoraat donderdag bevestigd. Duinoordploeg pakt flink uit in campingvoetbal BURGH-HAAMSTEDE - Op de derde dag van het jaarlijkse cam pingvoetbaltoernooi in Burgh- Haamstede heeft de ploeg van Duin oord in poule A flink uitgepakt. Met 8-0 werd de formatie van 't Torentje aan de kant geschoven. Door deze overwinning is Duinoord nu alleen koploper in poule A. In deze poule werd nog een tweede wedstrijd afgewerkt. Burghstede en Wieler/Blom kwamen een broeder lijk 1-1 gelijkspel overeen. In poule B werd een wedstrijd gespeeld. De ploeg van de Duinhoeve kwam voor het eerst binnen de lijnen en won met 2-0 van Berkenhof. Voor vanavond - vrijdag 20 juli - staan er weer drie wedstrijden op het programma. Om half zeven wordt be gonnen met de wedstrijd tussen Duinrand en Duinhoeve uit poule B. Vervolgens wordt om kwart voor over zeven de ontmoeting tussen Wiéler/Blom en DFS uit poule A af gewerkt en de serie wordt om acht uur besloten met Sine-Cura tegen Ro zenhof uit Poule B. Zaterdag 21 juli wordt om half zeven de eerder uit gestelde wedstrijd Duinhoeve en Sine-Cura verspeeld. Negende zege voor Bruënaar Toon van der Steen DOMBURG - In de donderdaga vond verreden amateurwielerronde van Domburg heeft de Bruse ama teur Toon van der Steen nog eens overduidelijk de uitstekende vorm gedemonstreerd waarin hij momen teel verkeerd. Reeds nadat er tien ronden onder de wielen waren weg gedraaid ondernam Van der Steen in gezelschap van Rob Bijvank een geslaagde uitloop poging waarbij zij met het wegmalen van de kilometers hun voorsprong gestaag wisten op te voeren. Halverwege de koers, na goed 40 km wedstrijd, kregen de bei de koplopers het komplete peloton in zicht, waarbij het voor hen eigenlijk nog maar een fluitje van een cent was om één ronde op het rennersveld uit te lopen. Inplaats hiervan bleef het duo tak- ties op enige honderden meters ach ter het peloton hangen waarmee zij beslag wisten te leggen op het leeu wenaandeel van de talrijke premies. In de beslissende eindsprint, van ver aangetrokken door Van der Steen, toonde de couréur uit Bruinissê'ëfcft - de snelste en kon hij. in,een week tijd zijn vierde overwinning laten note ren. Voor Van der Steen betekende het tevens zijn negende overwinning in het seizoen. Het peloton toonde zich in deze wedstrijd, welke onder meer door enige duizenden bad gasten werd bijgewoond, weinig ak- tief. Pas in de slotfase kwam er enig leven in de brouwerij onder impuls van Thijs Fase die nog het gezelschap kreeg van Werner Wieme, Twan den Braber, John de Crom en Dick van de Breggen. Dit vijftal wist nog uit de greep van het peloton te blijven waarvan Ferry van Loon de sprint won. De uitslag: 1. Toon van der Steen, Bruinisse de 80 km in 2.02.14; 2. Rob Bijvank, Sas van Gent; 3. op 250 meter John de Crom, Bergen op Zoom; 4. Werner Wieme, Ijzendijke; 5. Twan den Braber, Fijnaart; 6. Thijs Fase, Oud Vosmeer; 7. Dick van Breggen; 8. op 400 meter Ferry van Loon, Bergen op Zoom; 9. Rob Rasen- berg, Terheijden; 10. John Leijs, Oud-Gaste; 11. Ad Verplanke, Ijzen dijke; 12. Ruud van der Schaft, Wil- nis; 13. Erik Amperse, Goes; 14. Jack van der Toorn, Zevenbergen; 15. Jack Nieuwkoop, Roosendaal; 16. Peter van der Klundert, Hoogerheide; 17. Chris de Baat, De Heen; 18. Dirk Uijl, Poortvliet; 19. Jac Gijzen, St. Willibrord; 20. Jaap van Breggen, Berkel. Burgh-Haamsteedse aan eind van 49e editie NIJMEGEN - De zeven heuvelen zijn bedwongen, ook door Burgh- Haamsteedse Mies Klaver. Het wandellegioen van de 68ste Nijmeegse Vier daagse kan zich opmaken voor de triomfantelijke intocht. Op de derde mars dag van het wandelspektakel moesten 503 lopers afhaken. De sterken zijn nu overgebleven en normaal gesproken zullen zij allen vrijdag de finish berei ken. Het aantal wandelaars, dat donderdag tijdens de zogenaamde bergetap pe in de bezemwagen moest plaatsnemen, is bepaald niet extreem hoog. De derde marsdag is nooit de gemakkelijkste, gezien het heuvelachtige trajekt met de altijd weer beruchte Zeven Heuvelenweg, maar de ervaring heeft ook geleerd dat op donderdag de zwakke broeders allang zijn afgevallen. Corry Roda en Anneke Cok worden na de dubbele zege in het Bruse Mossel toernooi ook in Zierikzee getipt als winnaars. Dat is ook dit jaar weer gebleken. Op de tweede marsdag immers was het aantal uitvallers (825) aanzienlijk hoger. Het Was donderdag trouwens ideaal wandelweer. Vrijwel voor het eerst tijdens de vierdaagse waren er perioden met zon en dat had mede tot gevolg dat de lopers ook eens rustig aan de kant van de weg konden uit blazen. Bovendien was de publieke belangstelling in Groesbeek stukken groter dan een dag tevoren in Wij- chen. Toen waren de weergoden de lopers en de toeschouwers bepaald niet gunstig gezind. Inmiddels heeft het hoofd van de medische dienst van de vierdaagse, dokter Versteeg, een nieuwe metho de geïntroduceerd die tot doel heeft de wandelaars van blaren te vrijwa ren. Het is een nieuw soort pleister. te vergelijken met een kaaskorst, die normaal gesproken alleen wordt ge bruikt om open beenwonden tegen te gaan, maar nu ook uiterst geschikt lijkt om als een soort tweede huid te fungeren. Het wandellegioen vaart er wel bij. Vrijdag gaan de lopers op pad voor de laatste dag. Het parkoers gaat naar het Brabantse land met als etap peplaats Cuyck. Via een speciaal aangelegde pontonbrug over de Maas wandelt het legioen vervolgens naar Nijmegen, waar ongetwijfeld enkele honderdduizenden mensen op de been zullen zijn om hen een hartelijk welkom te bereiden. Voor de laatste marsdag zijn 20.343 lopers gerechtigd van start te gaan. Ook Mies Klaver gaat van start voor de 49e slotetappe. MORZINE - Het was vooral uit nijd, dat Henk Lubberding zo aktief was tijdens de twintigste etappe van de Ronde van Frankrijk. Bij de start in het zonovergoten Morzine bepaalden de Franse machthebbers onder leiding van gele truidrager Laurent Fignon, dat de 140 kilometer lange rit naar het Zwitserse skidorp Crans-Montana geen wedstrijd mocht zijn tot de slotkilometers. Lubberding maakte zich daar zo boos over, dat hij de blokkade doorbrak met een even moedige als kansloze ontsnapping. ,,Er mocht niet gekoerst worden van de Fransen, vooral niet van de ploeg van Fignon", konstateerde Henk Lubberding. Ploeg genoot Ludo de Keulenaer probeerde een keer te ontsnappen. „Hij werd haast van zijn fiets geslagen". Lubberding dacht er zo het zijne van. „Zij in het begin van de Tour aanvallen, en dan nu de zaak plat gooien, dat nooit". LeParislen Laurent Fignon: vierde zege. Lubberding, die in deze Tour lang niet zo goed op dreef was als in de vorige, perste er een felle de marrage uit. Hij kreeg Pascal Ju les als bewaker van Laurent Fig non mee. De poging van de weg kapitein van Peter Post reikte tot halverwege de beklimming van Crans-Montana. Hij werd inge haald door een groepje met Lau rent Fignon op kop. Lubberding was niet meer in staat om aan te tikken. Hij zakte in de slotkilo meters nog ver weg. „Dat kwam omdat ik in de vlakke kilometers te veel krachten verspeelde, maar ik heb tenslotte iets geprobeerd". Opbeurend Voor Crans-Montana was het parkoers van de twintigste etappe zo vlak als het hollandse polder landschap met daarbij bovendien een stevige bries schuin in de rug, Lubberding voelde zich daar in zijn element. De beklimming naar de eindstreep mocht weliswaar vol- gekalkt zijn met opbeurende Ne derlandse teksten, ook op deze niet al te steile berg bleek dat Ne derland geen klimmers meer heeft. Lubberding werd ver terug geslagen, Zoetemelk en Winnen konden slechts enkele kilometers aanklampen, de rest begon en ein digde in de achterhoede. Alleen Gerard Veldscholten bleef met een achterstand van ruim twee minuten enigszins in het spoor van Fignon. Bernard Hinault had intussen ook afgedaan als uitdager van de gele truidrager. Op weg naar Crans-Montana werd Laurent Fignon op de korrel genomen door de Spanjaarden. Zij hadden moed geput uit het sukses van An gel Arroyo op de Joux-Plane bij Morzine. De Columbiaan Pablo Wilches mengde zich eveneens in het steekspel. Fignon bleek eens te meer een grote te zijn gewor den. Hij had rustig bij Hinault kunnen blijven zitten en de Span jaarden hun gang kunnen laten gaan. Fignon nam echter ook deze uitdaging aan. Hij hapte, verslik te zich bijna, maar genoot achter af met volle teugen van een nieuw sukses. In Crans-Montana behaal de hij zijn vierde etappe overwinning. Eigen glorie Net als op weg naar Morzine wilde Fignon eerst Greg Lemond naar de tweede plaats in het alge meen klassement trekken. De Amerikaan demarreerde aan de voet van de berg, maar kwam niet echt los van het peloton. Fignon reed aan het wiel van Hinault. Hij liet de Breton het gat dichten. Lemond gaf het op, waar na Fignon opnieuw aan zijn eigen glorie kon gaan werken. Vooraan trof hij in Pascal Julies een helper in de strijd tegen de Spanjaarden. Gorospe en Arroyo plaatsten de ene na de andere demarrage. Soms mengde Wilches zich er tus sen. Fignon antwoordde met nij dige tussensprints. Zeven kilome ter voor de eindstreep gooide hij er zelf een demarrage tegenaan om de Spanjaarden te kalmeren. Dat was een inspanning te veel. Fignon, zelfs hij, kreeg te maken met een inzinking, al was het maar een kleintje. De Spanjaar den wisten niet wat ze zagen en reageerden niet attent genoeg. Fignon herstelde wonderbaarlijk snel en dichtte het gat naar Ar royo in een mum van tijd. In de slotfase wachtte de gele rijder rustig af. Het gevaar moest ko men van Arroyo, Gorospe is meer tijdrijder dan klimmer. Arroyo had blijkbaar al een dag eerder het beste van zichzelf gegeven. Achthonderd meter voor de streep vond Fignon de tijd rijp om zijn sprint naar de etappezege in te zetten. Arroyo had geen ant woord. Fignon was op de streep zo blij als was het zijn eerste zege. ,,Ik had opnieuw bewezen de beste te zijn. Wie misgunt mij de Tourzege nog?". De Nederlanders konden andermaal de diepe won- denlikken na het zoveelste echec. APELDOORN - Het chirurgisch team van het Julianazickcnhuis in, Apeldoorn heeft kritiek op de para chutistenopleiding op het vliegveld Teuge. De chirugen konstatcrcn dat er dit jaar elf ernstige blessures bij beginnende springers ontstonden. Zij gaan daarom hun bevindingen ter kennis brengen van de inspekteur voor de volksgezondheid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5