Grote belangstelling voor bezichtiging stadhuis Gister sprak zij van liefde Middelburgs blaasorkest koncerteert in Renesse Burgemeester Slabbekoorn: Het moeten misschien wel twee avonden worden" Dinsdagmiddag- koncert in Gasthuiskerk 4 BROUWERSHAVEN - Gigantisch druk was het in het stadhuis te Brouwershaven toen dat gisteravond gedu rende twee uur opengesteld werd voor belangstellend publiek. Fransen, Belgen, Duitsers en veel Nederlanders waaronder ook een flink aantal Brouwenaars maakten van de slechts één maal per jaar voorkomende gelegen heid gebruik, om de vele bezienswaardigheden van het - uit de Middeleeuwen daterende - gebouw te bekijken. Burgemeester C. Slabbekoorn had het als .suppoost" ra zend druk om toelichting te geven bij de bezienswaardig heden in de burgemeesterskamer. Vooral voor het uit 1658 daterende boek „Alle de wercken van Jacob Cats" bestond grote belangstelling. In een van de oude gevange- nisvertrekken op de zolder werden dia's vertoond over de gemeente Brouwershaven die „hutje bij mudje" bekeken werden. Burgemeester Slabbekoorn was, gezien de grote be langstelling waarover hij zeer enthousiast was, van me- ning „dat het misschien wel twee avonden moeten wor den". Een idee dat het overwegen zeker waard is. ZIERIKZEE Geslaagd Ineke Dorreman slaagde deze week voor het examen PD Boekhouden. Zij deed dit zelfs in stereo. Zowel de poging in Goes als in Bergen op Zoom leverde haar het begeerde diploma op. HAAMSTEDE Aanrijding in de Ring Donderdagochtend (7.55 uur) reed de landbouwtrekker van J. v. D. uit Haamstede in de Ring en zag niet dat de auto van E. J., ook uit Haamstede, stil stond voor het lossen van goede ren. De trekker botste frontaal tegen de stilstaande auto, die aanzienlijk werd beschadigd. De trekker liep geen schrammetje op. RENESSE Auto uitgebrand In Renesse brandde donderdaga vond een auto uit van een pas gearri veerde vakantieganger, P. J. V. uit Venlo. V. zou zijn vakantie doorbren gen in Renesse met zijn vriend. Op weg naar de badplaats had het duo al benzine geroken. Op de plaats van hun bestemming zou zijn vriend de wagen repareren en dook onder de motorkap. Dar vond hij een lekke benzineslang, die ook gerepareerd werd. Maar bij het starten bleek er zoveel benzine gemorst te zijn, dat de wagen direkt vlam vatte en geheel uitbrandde. Geen best begin van een vakantie. SCHARENDIJKE Surfartikelen gestolen Uit de loods van jachtwerf Greve- lingen verdwenen op klaar lichte dag surfartikelen ter waarde van 1500,- Waarschijnlijk is men „gewoon" de loods binnengelopen en meegenomen wat van hun gading was. Het zijn twee masten en twee zeilen. DREISCHOR Orgelkoncert De serie orgelbespelingen, die thans wekelijks op dinsdagavond ge geven worden in de Hervormde Kerk te Dreischor, wordt vervolgd op dins dag 24 juli aanstaande. De organist Dirk Jansz. Zwart heeft voor ditmaal een programma samengesteld, dat bestaat uit werken van Walther, Bach, Mendelssohn (het koraal „Va- ter unser im Himmelreich" met vari aties uit de 6e Sonate), Paradies en Widor (o.a. Tocata uit de 5e Sympho- nie). Voorts vermeldt het programma variaties over een oud-Nederlands lied van Willem Mudde en koraalbe werkingen van de koncertgever. De aanvang van deze derde orgelavond is om 20.00 uur. BRUINISSE Jeugdwerk op braderie De grote braderië iii de Bruse stra ten, vandaag en morgen (vrijdag en zaterdag) wordt ook bevolkt door de Bruse jeugd. Er staat een stand met jongeren van de C.J.V. en Jeugdha- ven Bru, die met de verkoop van kof fie, bolussen, ijs en broodjes trachten de kas wat aan te vullen ten bate van het jeugdwerk. RENESSE - Morgen - zaterdag 21 juli - verzorgt het Middelburgse blaasorkest Juliana een optreden op het Evenemententerrein naast de Poffertjeskraam aan de Hogezoom in Renesse. Het 28-koppige orkest begint het optreden om half acht en is aktief tot half elf. Zaterdag 21 juli Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur RVU 16.00 uur Vluchtelingeneiland. Tom en Nipper zijn op zoek naar Jamie. Deze is ondertussen op een Spaans schip gestapt om de kapitein van dienst te zijn met duistere praktij ken. 16.25 uur Holiday eiland. Jason haalt als publiciteitsstunt de schrijver Matthew Kramer naar het eiland. 18.55 uur Nieuws voor doven 18.55 uur Goochel mee met Hans Ka zan. 19.00 uur Knight rider. Michael weet met behulp van zijn voertuig het ge heugen op te frissen van de jonge vrouw Micki om zo samen een moor daanslag op een Zuid-Amerikaanse president te kunnen verijdelen. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Onkruid vergaat niet. Franse speelfilm uit 1978. De hoofd rollen worden vertolkt door Louis de Funés en Annie Girardot, respektie- velijk burgemeester van een klein gehucht en zijn echtgenote. In de film wordt de strijd afgetekend van de burgervader voor zijn gemeente en zijn tot ondergang gedoemde bedrijf. 22.05 uur Aktua TV 22.40 uur No soap, radio. In hotel Pe lican vindt de Miss Melkwegverkie zing plaats en uiteraard hoopt Roger daar financieel wijzer van te worden. 23.10 uur Journaal 23.15 uur Te gek om los te lopen. Ne derlandse speelfilm uit 1981 van Gui de Peters. De film houdt het midden tussen een dokumentaire, waarvoor opnamen zijn gemaakt in de psychia trische inrichting St. Bavo in Noord- wij kerhout en een verhaal over het leven dat vele langdurige patiënten gedoemd zijn te leiden. In de film worden door de leiding plannen ge maakt voor een groep patiënten om een stuk zelfstandig leven in te bou wen in een apart huis buiten de in richting. Ned. 2 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Studio sport extra. Rech- treekse reportage van de Tour de France en aandacht voor de Haar lemse honkbalweek. 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Toeristische tips 19.00 uur Nieuws 19.10 uur De Smurfen 19.35 uur Vriendjes. Amerikaanse te levisiefilm, waarin Danny een groot deel van zijn leven optrekt met zijn vriendinnetje Jo. Daar komt veran dering in als zij voor een reis naar Europa vertrekt en daarvan terug keert als jongedame en oog krijgt voor andere jongens dan Danny. 20.30 uur Zij rijden 's nachts. Ameri kaanse film uit 1940 met Humphrey Bogart, Ann Sheridan en Ida Lupino in de hoofdrollen. Twee broers star ten met geleend geld een transport bedrijf. Paul krijgt echter een hekel aan het ongeregelde leven. Tijdens een rit valt hij in slaap. Door de bot sing moet hij een arm missen. Broer Joe treedt in dienst bij Ed Carlsen. De vrouw van Ed blijkt echter niet ongevoelig voor de charmes van Joe. 22.00 uur Niets aan de hand. Beast or ganiseert een talentenjacht, waaraan de onmuzikale Terry mee wil doen. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven Zondag 22 juli Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuw voor doven 15.30 uur Studio sport extra. De strijd om de Grote Prijs van Enge land voor formule 1-wagens, rechtstreeks verslag van de Tour de France. 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Studio Sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Journaal 20.10 uur Humanistisch Verbond 20.15 uur Hier Frankrijk, hier Jan Brusse 20.30 uur Pas op, de beer is los. Deze film speelt zich af in de crisisjaren in Amerika. Twee werklozen, Sony en- de ex-worstelaar Charlie sluiten vriendschap en proberen gezamen lijk aan de kost te komen. De bende leider Angelo neemt hen beiden in dienst en ze krijgen als opdracht win keliers te chanteren. Erg veel rijker worden ze daar niet van en ze beslui ten het roer om te gooien. 22.15 uur Prinsengrachtkoncert. Op een dekschuit in Amsterdam werd op 13 juli een koncert gegeven in de open lucht door pianist Daniel van Wayenberg en de Frans/Israëlische violist Ivry Gitlis. Uitgevoerd wer den werken van onder Saëns, Ravel en Kreisler. 23.00 uur Journaal' 23.05 uur Nieuws voor doven Ned. 2 10.00 uur Eucharistieviering 13.00 uur Nieuw voor doven 15.20 uur Een muzikale rondreis door Europa. Derde gedeelte van de Praagse Lente. Het Philharmonisch orkest van Tokio voert het koncert voor celo en orkest van Toru Take- mitsu en de achtste symfonie in D, opus 88 van Dvorak uit. 16.30 uur Nieuws 16.35 uur Dierenmanieren 17.00 uur Holland, ze zeggen. Onder 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven Maandag 23 juli Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 16.00 uur Club Veronica clips 18.55 uur Nieuws 19.00 uur Whiz kids. Eerste afleve ring van de Amerikaanse serie Whiz kids. Vier kinderen proberen met de door de 15-jarige Richie ontworpen computer de wereld te verbeteren. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De Carsons. Jennifer ver huist met haar kinderen naar Vic. Sa rah ervaart haar verhuizing naar de arbeidsbuurt niet erg positief. 21.15 uur Hier en nu 21.55 uur Kerkepad '84. Exkursie langs een aantal kerken en een klooster in het Overijsselse Zuid- Salland. 22.20 uur Dertien stemmen over pre diker. 22.25 uur Hill street blues. Furillo en zijn mannen krijgen opdracht om een zoekgeraakt huisdier op te sporren. La Rue en Washington krijgen in hun werk te maken met een lijkschou wer, die nogal slordig te werk te ge gaan. 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.40 uur Sesamstraat Zaterdag 21 juli, 23.15 uur, Nederland 1: Te gek om los te lopen. Een scène uit deze produktie met rechts Peter Faber, in het midden Marlous Fluitsma. leiding van Kitty Knappert wordt Veere bezocht. 17.15 uur Gloria. Gloria springt in de bres voor poezen, waarvan het leven wordt bedreigd door een heksachtig persoon. 18.25 uur Nieuws voor doven 19.00 uur Nieus 19.05 uur Happy Days. Ralph ziet wel brood in het bemiddelen bij wedden schappen. 19.30 uur Countdown 20.10 uur Prinses Daisy. Daisy wordt door Ram naar London gedirigeerd. Of Daisy zich om de tuin zal laten lei den is nog maar de vraag. 21.00 uur Dieren in aktie. In de na tuurserie deze keer bergdieren in hun leefmilieu. 21.25 uur Today's FBI. Drie gevan gen ontsnappen op opzienbarende wijze. Ze deinzen er niet voor terug om tijdens hun vlucht verscheidene moorden te plegen. 22.15 uur RUR op reis. Jan Lenferink heeft zijn werkterrein voor twee af leveringen verlegd naar België. Uit zending vanuit het Brusselse hotel Metropole. 22.55 uur Kenny Evertt. De komiek Evertt. 19.00 uur Nieuws 19.10 uur De Dukes uit Hazzard. In deze slotaflevering zijn de proble men niet van de lucht. Boss Hogg wordt verdacht van een bankkraak. Oom Jesse moet met grof geschuit te hulpkomen en dat brengt Bo en Luke in het geweer. 20.00 uur Sportpanorama. Hierin de Australische marathon gigant Ro bert de Castella en zijn konkurrent de Amerikaan Alberto Salazar. Bei den zijn favoriet voor de marathon van de Olympische Spelen in Los An geles. 20.30 uur Wie waagt, die wint. Op het circuit van Zandvoort vertonen Ne derlanders op nogal roekeloze wijze hun moed op het gebied van auto- en motorjumps, blindgangersrace, auto rijden, enz. 21.00 uur Midzomernacht. Finse tele visiefilm, waarin het vooral draait om menselijk relaties. Het verhaal begint heel onschuldig met een feest je voor een stel goede vrienden, maar onverwacht spelen daar andere dan alleen maar gezellige elementen een rol in. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven. De alt Liesbeth Franken is één van de exekutanten tijdens het koncert op dinsdagmiddag 24 juli. ZIERIKZEE - Het derde koncert in de serie „koncerten op de dinsdag middag" wordt dinsdagmiddag 24 ju li in de Gasthuiskerk gegeven door Dik de Koning (gitaar), Liesbeth Franken (alt) en Mar van der Veer (orgel). Het programma bestaat uit werken voor gitaar en zang, orgel en zang, terwijl de gitarist en organist ook in enkele soli te beluisteren zijn. De koncertgevers hebben een af wisselend programma samengesteld met minder bekende, maar ook be kende werken, Tot de laatste katego- rie behoren o.a. het „Largo" van Handel (kompleet met recitatief), ko raalbewerkingen van J. L. Krebs over het bekende koraal „Was Gott tut, dass ist wohl getan" en de prach tige aria uit de „Elias" van F. Mendelssohn-Bartholdy: „Sei stille dem Herrn." Solo Dik de Koning speelt solowerken van een onbekende komponist uit de renaissance en van de componist Hei ter Villa Lobos. Mar van der Veer is solo te beluisteren in werken van Hi- ne. Stanley en Lefébure-Wély. Het koncert begint om 14.00 uur. Om 15.30 begint weer de orgelwan- deltocht langs diverse kerken. Gestart wordt vanaf het V.V.V.- kantoor. 47 „Als je het dan wilt weten, we zijn een beetje op onderzoek uit geweest." Liam keek haar doordringend aan. „Wat voor onderzoek?" „We hebben een bezoek aan het weeshuis gebracht om naar een kind te kijken, tenminste Rory." „Die malligheid? Hoe ging het?" „Het was een jongetje dat Peter Brady heet. Je tante had voor zijn op name gezorgd. Maar we weten niet of het wel zijn echte naam is. We kon den zijn ouders niet vinden. De ande re naam, Moira „Moira?" Cathleen voelde zich plotseling ontzettend moe. Alles van vandaag en gisteren leek wel een hersen schim. „Shamus' vrouw. Ik wist niet dat ze zo heette. Het is een lieve naam, hè? Ik dacht dat ze misschien in ver band stond met die ketellapper, maar we konden hem niet vinden. En op andere dagen steekt hij elk ogen blik zijn hoofd door het raampje van de auto." „Cathleen Liam kwam dicht bij haar staan. Hij zag er geschokt uit. „Je praat onzin, weet je dat wel? Ik denk dat je de halve nacht op geweest bent en je hebt de hele dag gereisd. Daar om praat je nu wartaal. Heb je tante Tilly's boodschap er goed afge bracht?" „O ja. Maar Rory vond het beter om het geld zelf te bewaren. Hij zei dat ik mijn deur in het hotel moest afsluiten. Ja, het klinkt net als een slechte film, hè?" „Erger nog. Was het wel verstandig om Rory zo te vertrouwen? Ik zou het zeker niet hebben gedaan. Nou, het doet er ook niet toe. Ik geloof dat Kitty thee heeft gezet. Je ziet er wel naar uit dat je het nodig hebt. En Cathleen?" „Ja?" „Probeer te begrijpen dat het me ernst is." „Dat weet ik wel." Ze probeerde te lachen. „Daarom maak ik me ook zorgen. Ik wil met rust gelaten wor den." „Dat moet je dan ook maar tegen Rory zeggen." „Maak je niet bezorgd," zei ze koel. „Ik kan mijn eigen boontjes wel dop pen." Maar kon ze dat eigenlijk wel? Nu er ook nog jaloezie bij kwam? Liam was verdwenen toen Cath leen naar beneden kwam voor de thee nadat ze zich wat had gewassen. Alleen Kitty zat ernstig en weinig spraakzaam aan tafel. „Waar is iedereen?" Cathleen dwong zich om opgewekt te spreken. „Ik weet het niet." „Geen vijf minuten geleden stond ik nog met Liam te praten." Kitty's ogen flikkerden. „Hij is naar de stallen gegaan." „O juist. Hij is ongerust over Red. Hoe gaat het me je moeder en je tan te?" „U bent maar vierentwintig uur weggeweest, mevrouw Lamb. Er ge beurt niet veel in die tijd." „Kott je tante niet naar beneden voor de thee?" Cathleens hart klopte in haar keel door DOROTHY EDEN bij de gedachte dat ze aan juffrouw O'Riordan zou moeten verklaren waarom Rory en niet zij het geld had. Het was een partikuliere opdracht geweest en ze had blijkbaar alles in de war geschopt. Maar had juffrouw O'Riordan weieens geprobeerd om Rory te weerstaan? „Ik denk het wel," zei Kitty. „Als ze niet te veel overstuur is." „Overstuur?" „Ze heeft ruzie gehad met Rory. Maar dat is niets bijzonders. O, daar is ze." Juffrouw O'Riordan kwam glimla chend binnen. Haar lang gezicht had een uitdrukking van hoffelijk wel kom aangenomen. „Zo, mevrouw Lamb. Nu kunnen we weer aan het werk gaan. Ik hoop dat je in staat bent om het laat te ma ken vanavond." „Zeker, juffrouw O'Riordan." „Ben je niet te veel slaap te kort ge komen gisternacht?" Haar vriendelijkheid was Cathleen een raadsel. „Ik ben helemaal niet moe. Het spijt me dat ik uw opdracht niet hele maal kon uitvoeren, juffrouw O'Riordan. Ik hoop dat ik er niet ver keer aan heb gedaan „Rory heeft alles uitgelegd, dank je, mevrouw Lamb. Hij heeft nu een maal zijn buitenissigheden. Hij is tenslotte een O'Riordan. Wat zeg je ervan. Kitty, Rory begint belangstel ling te tonen voor mijn weeshuis." Kitty wierp haar een verschrikte *blik toe. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4