Radiouitzending met artiesten vanaf strand Westenschouwen Brandweer Kerkwerve oefent als enige korps te water ELEKTRO LIEVENSE Klederdrachtgroep op Ring Promotion 11 e Installatiebedrijf Mister- en Miss-verkiezing op 29 juli STAAT DER NEDERLANDEN LENING 1384 Tijdens dit zomerspektakel zijn er ook de Mister- en Miss-verkiezingen gepland, waarbij verscheidene ar tiesten zullen optreden. Voor het pu bliek treden op Lou Brondgeest uit Scharendijke met zang en gitaarspel, Rick Luijkx, oorspronkelijk af komstig uit Haamstede, zanger van de groep Darling, Daniel Sahuleka, Lafayette, een Rotterdamse groep Kevin Village, de country-zanger, die onlangs nog hoog scoorde met zijn singles Black Widow Lover en Truck Stop Sally. De aktiviteiten rond het strandpa viljoen duren tot in de avonduren. Trans Atlantic Radio is het groot ste kommerciële radiostation in Rot terdam met een bereik van ongeveer 1 miljoen luisteraars. WESTENSCHOUWEN - De strandtent The Beach Club organiseert voor zondag 29 juli in samenwerking met het Rotterdamse radiostation Trans Atlantic Radio een veel zijdige show rond het strandpaviljoen nabij de trap van Westenschouwen. Het festijn biedt zowel vermaak voor de jongere en wat oudere vakantiegangers. Bij The Beach Club wordt er voor de jonge kinderen een gigan tisch luchtkasteel opgezet, waarin en waarop ze naar hartelust kunnen ravotten. Vanaf 12.00 uur 's middags presen teert het team van Trans Atlantic Ra dio een non stop radioprogramma met diverse discjockeys en veel zon nige muziek. Het programma omvat ook het ra diospelletje „Achteruit of Dubbel", waarbij deelnemers uit het publiek met het raden van songtitels prijzen kunnen winnen. Daniël Sahuleka Lafayette vervolg van pagina 1 nog bezig waren met de blussings- werkzaamheden, konden door de tal rijke toeschouwers twee vuurpijlen worden waargenomen boven de Rog- genplaat. Een tweede karwei voor de vijftig medewerkers aan deze spek- takulaire oefening. „Een familie, bestaande uit zeven personen, was gezellig aan het barbe- cuën op de Roggenplaat, toen er plot seling brand uitbrak", zo luidde het verhaal. Oefening Uitbeelding van Slacht offers). Na de zeventig minuten durende oefening kon in de nabespreking in de Heerenkeet algemeen worden vastgesteld dat de samenwerking tussen brandweer, reddingsboot en E.H.B.O.-vereniging uniek is. De Kerkwerfse brandweerkom- mandant J. M. van Langeraad be dankte alle medewerk(st)ers aan de spannende oefening en sprak enkele woorden over het „waarom" ervan. De partikuliere reddingsboot Watersnip op weg naar de 'brand' bij de barbe cuende familie op de Roggenplaat. Om vijf voor half acht werd de brand gemeld aan de Alarmcentrale te Vlissingen. Reddingsboot „Wa tersnip", eigendom van de familie Snepvangers van de „Heerenkeet" kwam nu ook in aktie en arriveerde na slechts twee minuten op de steeds kleiner worden Roggenplaat, dié werd geteisterd door een fikse brand. Zo snel als mogelijk was werd hier eerste hulp verleend. Reeds tien mi nuten na de brandmelding waren brandweerlieden op de plaat aanwe zig. De oefening werd behalve veel toeschouwers gadegeslagen door ver scheidene raadsleden van de gemeen te Middenschouwen. Door drukke werkzaamheden kon burgemeester W. den Boer alleen het laatste gedeel te van de oefening bijwonen. Ook oud-burgemeester E. Baerends werd tussen het publiek gesignaleerd. Natuurgetrouw Dat alles heel echt leek was te zien aan toevallig passerende toeristen. Met vertrokken gezichten bogen zij zich over de slachtoffers die flink wa ren „toegetakeld" door een Lotus medewerker (Landelijke Opleiding Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 - 1368 01119- 1634 „Het feit dat er tientallen plezier jachten over de Oosterschelde varen moet toch de brandweerkorpsen aan het denken zetten. Het is heel goed mogelijk (dat is in het verleden ge bleken) dat er brand uitbreekt. Daar om moeten de mensen die hulp verle nen, vertrouwd worden gemaakt met water. Door de oefening op het wa ter, waarvan er minstens één per jaar wordt gehouden, wordt duidelijk wat mogelijk en onmogelijk is." De heer J. W. F. Loubert merkte het een en ander op over het medi sche gedeelte van de oefening. Hij noemt een oefening geslaagd wan neer je ervan kunt leren. En dat kon ook op deze avond. Hij drong er bij de E.H.B.O.-ers op aan om vooral niet te schromen om omstanders in te schakelen bij het verlenen van eerste hulp. Applausje voor Kerkwerve Politie te water C. B. Langendoen wenste allereerst alle mensen die aan de oefening meewerkten geluk. Al leen het brandweerkorps van Kerk werve oefent op het water, en dat was een applausje waard. De motiva tie van de hulpverleners was uitste kend. Hij raadde de brandweermen sen aan om zeer praktische opblaas bare reddingsvesten aan te schaffen. Dat er meer aandacht voor de slacht offers moet zijn dan voor de brand was nog een kleine tip. Verder had de politie zich verbaasd over de rokende hulpverleners in de reddingsboot, die vlak bij het „ontplofte" schip „Carla" voeren. Naast de opbouwen de kritiek van de heer Langendoen. loofde hij de organisatie van de oefe ning: „Het verdient zeker aanbeve ling dat ook andere brandweerkorp sen aan boord van een schip gaan oe fenen." Coördinator nodig Als laatste „kritikus" kwam de heer C. Dorreman uit Scharendijke aan het woord. Hij gaf de Kerkwerf se brandweerlieden enkele verma ningen mee. Het belangrijkste was wel dat een coördinator tijdens deze grote oefening werd gemist. De be velhebber van de brandweer had het veel te druk met de organisatie van het geheel. Het (bijna) laatste woord was voor de burgemeester van Mid denschouwen, die duidelijk verbete ringen vond opgetreden na de oefe ning van het vorige jaar. Hij sprak eveneens zijn waardering uit over het feit dat de samenwerking tussen brandweer en andere hulpverlenen de groepen zo goed was. „Aanvalsplan Oosterschelde" Verder deelde hij mee dat al gerui me tijde besprekingen gaande zijn tussen brandwer (Kerkwerve), regio nale brandweer, politie te water en gemeentebestuur over een te maken „aanvalsplan Oosterschelde". Ech ter: slechts een heel klein gedeelte van dat gebied is eigendom van Mid denschouwen. Wanneer de plannen duidelijke vormen hebben aangeno: men zal kontakt worden gezocht met andere gemeenten, die eveneens be lang hebben bij hulpverlening op de Oosterschelde, want een oefening en, zoals door de brandweerkommman- dant en de heer Snepvangers van de „Watersnip" worden georganiseerd, zijin zeer nuttig. Echt het laatste woord was voor de heer Van Lange raad, die er zijn spijt over uitsprak dat de begroting van de gemeente Middenschouwen voor 1985 reeds was ingeleverd. „Anders hadden nog opblaasbare zwemvesten aange vraagd kunnen worden", zo sprak hij. ROTTERDAM - De hartpatiënt G. de Keijzer uit Gouda, die eind juni als eerste in Nederland een nieuw hart ingeplant kreeg, heeft na een verblijf van bijna vier weken don derdag het Academisch ziekenhuis Dijkzigt in Rotterdam (AZR) verla ten. Bij zijn vertrek uit het zieken huis deelde de Keijzer mee, dat hij zich in prima konditie voelt en blij is dat hij naar huis mag. Hij werd door zijn vrouw en twee dochters opge haald. DEN HAAG - Staatssekretaris Van der Reijden is niet bereid ervoor te zorgen dat beoefenaars van alterna tieve geneeswijzen worden opgeno men in de kommissie van de gezond heidsraad die het kabinet over deze behandelingsmethode moet advise ren. Bijna de gehele Tweede Kamer had hierop aangedrongen in schrifte lijke vragen. AMSTERDAM - Het openbaar mi nisterie in Amsterdam en de garna- lenfirma Crevetts B.V. in Volendam hebben overeenstemming bereikt over de hoogte van de schadevergoe ding voor de partij van 24 ton garna len die begin dit jaar op last van justitie in beslag werd genomen. He om zal de handelaar 250.000 gulden betalen. Dit heeft de Amsterdamse officier van justitie Mr. H. P. Wooldrk donderdag meegedeeld. DEN HAAG - Staatssekretaris Van der Reijden zal de Nationale raad voor de volksgezondheid advies vra gen over de mogelijkheden met thuis verplegen van patiënten die zijn op gegeven, op te nemen in de ziekte kostenverzekering. Hij zal zijn kolle ga's De Graaf en Kappeijne (beiden sociale zaken) vragen zich over dit onderwerp door de SER en de emaci- patieraad te laten adviseren. DEN HAAG - Het fiscaal aantrek kelijk maken van de aankoop van nieuw uit te geven aandelen is van de baan. Om de vermogenspositie van het bedrijfsleven te verbeteren wordt nu gedacht aan het verder ver lagen van de vennootschapsbelasting naar 41,5 procent en een verhoging van de dividendvrijstelling in de in- komstenbeslasting. DEN HAAG - Nederland wil zijn positie als lid van de Unesco „hero verwegen" als er geen hervormingen in de organisatie worden doorge voerd. DEN HAAG - Het verfinstituut TNO heeft op de aluminium bepla ting van de voorgevel van de konin klijke Bibliotheek in Den Haag om vangrijke corrosie aangetroffen. De roest zit aan de randen van de platen, of de raamlijsten en op de kozijnen. Het ministerie van volkshuisvesting heeft dit donderdag meegedeeld. Het nieuwe gebouw van de koninklijke bebliotheek is pas in 1982 geopend. Advertentie BURGH-HAAMSTEDE - De tweede Ring Promotion-dag, donderdag, in Burgh-Haamstede heeft opnieuw een grote hoeveelheid toeristen en andere belangstellenden aangetrokken. Met name in de ochtenduren slenterden velen over de Ring om zich op de hoogte te stellen van de di verse koopwaar, die in de kramen werd aangeboden. Vaste pu bliekstrekkers waren de kindercarrousel en de poppenkastvoorstel ling. Veel aandacht was er voor de grote klederdrachtgroep, die na Burgh- Haamstede was gekomen om de originele Zeeuwse kledij, zoals zij die nog dagelijks dragen, aan het publiek te tonen. De klederdracht komt voort uit verschillende delen van de Zeeuwse provincie. Op 2 augustus komt de groep opnieuw naar Burgh-Haamstede. Aan de westzijde van de Ring hadden enkele kinderen de bestrating in beslag genomen en hun koopwaar uitgestald. Allerlei boekjes, be kers, kaarsenstandaards en rommeltjes en frutseltjes lagen op kleedjes op de stoep. Dat bood een heel gezellige aanblik. Advertentie bedrag koers rente aflossing inschrijving storting prospectus open bedrag (vaststelling na de inschrijving) de koers wordt op 23 juli vóór beurs bekendgemaakt jaarlijks op 1 september in 5 jaarlijkse termijnen van 1 september 1990 af 24 juli a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 3 september 1984 kosteloos bij banken en commissionairs weekend servicedienst tel. (01110) 6255 Iedere maandag Zierikzee Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30 - 20.00 uur. Renesse Dorpshuis. Meer Bewegen voor Ouderen. 16.00 - 16.45 uur. Zaterdag 21 juli Ouwerkerk Bar restaurant De Vierbannen. Dis co. 21.30 uur. Maandag 23 juli Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van de Driest, m.m.v. Harry Hamer (orgel). Dinsdag 24 juli Dreischor Nederlandse Hervormde Kerk. Or- gelkoncert Dirk Jansz. Zwart. 20.00 uur. Woensdag 25 juli Brouwershaven Hallen Jachtwinterberging fa. Van Ast, Oude Schouwsedijk. Rekreatie- tafeltennistoernooi. Aanvang 10.00 uur. Donderdag 26 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Burgh Nederlandse Hervormde Kerk. Zo- meravondkoncert: Rinus Verhage, orgel en Iris Giel, sopraan - 20.00 uur. Burgh-Haamstede Ring Promotion - festiviteiten gedu rende de gehele dag in de beide dorpscentra - 10.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive. 19.15 uur. Zaterdag 28 juli Burgh Burghse Ring. Rommelmarkt t.b.v. Hervormde Kerk. 08.30 uur. Maandag 30 juli Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van de Driest, m.m.v. Yvonne Dorr-Jonker (hobo) en Harry Hamer (orgel). Dinsdag 31 juli Zierikzee UW-gebouw. Bazer t.b.v. vrijwilli gerswerk. Aanvang 09.00 uur. Dreischor Nederlandse Hervormde Kerk. Or- gelkoncert Dirk Jansz. Zwart, m.m.v. mevrouw M. N. Coumou- Groenendijk (sopraan). 20.00 uur. Donderdag 2 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Burgh-Haamstede Ring Promotion - festiviteiten gedu rende de gehele dag in de beide dorpscentra - 10.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive. 19.15 uur. Zaterdag 4 augustus Zierikzee Huis van Nassau. Optreden van dan- sorkest „Libel" uit Halsteren. 20.30 uur. Brouwershaven Oud papier ophalen. Vanaf 9.00 uur. Maandag 6 augustus Kerkwerve Vakantie Bijbel School. 10.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur. Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van de Driest, m.m.v. Adrie van der Veen (hoorn) en Frans van Tilburg (orgel). Dinsdag 7 augustus Kerkwerve Vakantie Bijbel School. 10.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2