Mosselkoningin Mirjam Muller middelpunt Visserijdagen Brn Brandweer Kerkwerve oefent als enige korps te water Parkeerterrein in zuidwesten Zierikzee DE ZIERIKZEESCHE COURANT Driedaags feest van start gegaan Spectaculaire oefening (met E.H.B.O. en reddingboot) op de Oosterschelde UW TAXATEUR MC Reaktie Kamer van Koophandel op vcp 5T4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Radio-uitzending Molen „De Hoop" Gigantische drukte Dikke Toren-toernooi Het strand van Westenschouwen is op zon- De meelprodukten van de molen „De Hoop" Donderdagavond was het stadhuis van Op de banen van de LTC Zierikzee worden dag 29 juli de plaats van handeling voor te Zierikzee vinden een gretige aftrek bij de Brouwershaven twee uur open ter bezichti- dit weekeinde de eerste van in totaal 240 radio-opnamen. (Pag. 2). bakkers op Schouwse bodem. (Pag. 3). ging. Het was gigantisch druk! (Pag. 4). partijen verspeeld in het eerste Dikke Toren-toernooi. (Pag. 5). VRIJDAG 20 JULI 1984 140ste jaargang Nr. 23560 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ijverige oefening gaat boven alle lessen; zon der oefening is kennis waardeloos. Lauterbach. van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland MEBUS/DB KOEPEL: Breda Roosendaal 076-222511 01650-40150 Bergen op Zoom Haamstede 01640-41900 01115-1224 Statiefoto van Miss-Visserijdagen, Mirjam Muller. De eerste mosselen worden -per traditie bij de opening van de visserijdagen uitgereikt. Dit nummer bestaat uit 10 pagina Bltr ZIERIKZEE - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland schrijft in haar reaktie aan het kollege van b en w van Zierik zee betreffende het koncept-verkeerscirkulatieplan 1984 dat goed bereikbare parkeerterreinen, op loopafstand van het winkelcentrum noodzakelijk zijn. De terreinen aan de Baden Powellweg en de Mosselboomgaard voorzien voor een belangrijk deel in deze behoefte. De Kamer stelt voor nader te on derzoeken welke fysieke mogelijkhe den aanwezig zijn om in het zuid westelijke stadsgedeelte (t.b.v. het verkeer afkomstig vanaf de West- brug) een parkeerterrein aan te leg gen. In dit verband is ook van belang om in een aantal straten rond het cen trum het kort-parkeren in te voeren, met name in de zomerperiode. Va nuit diverse ondernemingszijden is hiervoor onlangs gepleit. Nader overleg over dit onderwerp met de belanghebbende ondernemers is ge wenst. Voetgangersgebied De Kamer kan instemmen met het permanente voetgangersgebied in het centrum voorzover ook de Melk markt hiertoe wordt gerekend. „Aanwijzing van de Melkmarkt heeft als gunstig „neveneffekt" dat de verkeersdruk op de Mol ongetwij feld zal afnemen. Het verkeer, dat van Poortambacht richting in dustrieterrein komt, zal dan een an dere route volgen, bijvoorbeeld via de Hoofdpoortstraat, Nieuwe Haven en Zuidhavenpoort. Het verkeer met bestemming Malta kan buiten de bin nenstad worden gehouden", meent voorzitter J. J. Claas in zijn schrij ven. De Kamer vraagt zich af of er geen vertekening van de (gewenste) situa tie in de zomermaanden ontstaan door het tijdstip waarop de ver keerstellingen zijn gehouden. De ver keerdruk doet zich vooral voor in de zomermaanden juli en augustus. De verkeersstellingen, die aan de kon- klusies van dit onderzoek ten grondslag liggen zijn verricht in het voorjaar. „In verband met de streekfunktie die de middenstand van Zierikzee van oudsher op Schouwen-Duiveland vervult, is het van belang dat een goede bereikbaarheid van het winke lapparaat in de binnenstad (zowel voor konsumenten als voor leveran ciers) mogelijk blijft". In de brief wordt er nadrukkelijk voor gepleit dat de huidige invals- route via de Scheepstimmerdijk en de Noordhavenpoort wordt gehand haafd. De verkeersstellingen wijzen uit dat van een intensief gebruik van deze route geen sprake is. „Overwo gen kan worden om op de hoek van de Paardenstraat te verwijzen naar het parkeerterrein Mosselboom gaard. Het beperken van het aantal toegangen voor bezoekers tot de bin nenstad past ook niet bij het (voor gestane) gastheerschap van de ge meente Zierikzee". Advertentie Vakantie-aanbieding voor autoreizigers: Hotel Mönch te Altenahr 7 dagen halfpension voorf 290,— p.p. Kinderen t/m 10 jaar 50% korting. Inlichtingen: Irarn REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE TEL 01110-5036 voo ocvcrcn reizen Verwachting tot zaterdagavond: Af en toe zon Af en toe zon en vrijwel overal droog; minimumtemperatuur onge veer 12 graden, middagtemperatuur circa 19 graden; matige noordweste lijke wind, kracht 3. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 24 juli: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: n.west 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 21 gr. Windkracht: variabel 2 Dinsdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 21 gr. Windkracht: variabel 2 ZON- EN MAANSTANDEN 21 juli Zon op 5.46, onder 21.46 Maan op 0.50, onder 14.40 22 juli Zon op 5.47, onder 21.45 Maan op 1.04, onder 15.52 23 juli Zon op 5.48, onder 21.44 Maan op 1.22, onder 17.07 Laatste Kwartier: 21 juli (6.05) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee 21 juli 22 juli 23 juli Hoogwater 9.45 21.48 10.36 22.38 11.30 23.33 Laagwater 3.11 15.28 4.04 16.24 5.00 17.23 Schouwse Doodtij: 23 juli Temperatuur zeewater kust: 16,5° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het ziet er naar uit dat de zon zaterdag nu en dan doorkomt en dat het vrijwel overal droog zal zijn. De weerkaart toont een weinig van plaats veranderend hogedrakge- bied bewesten Schotland met een op het oog fragiele, maar wel persisten te, uitloper over Nederland. Voor het zover is trekt in de avond en nacht een zwak front van noord naar zuid over het land, hetgeen met wat mot regen of regen gepaard gaat. De mini mumtemperatuur wordt ongeveer 12 graden, voor de middag wordt een temperatuur van circa 19 graden ver wacht. De wind draait overdag matig uit het noordwesten, kracht 3, in Zee land en Limburg kan de wind meer uit noord tot noordoost waaien. Voor zondag wordt ongeveer hetzelfde weertype voorzien. KERKWERVE - „Brandalarm Flaauwershaven te Kerkwerve op motorschip „Carla", zo klonk de brand melding door de „piepers" van de brandweerlieden te Kerkwerve, donderdagavond om exact zeven uur in de avond. Onmiddellijk kwamen veel mensen in aktie. Bin nen zes minuten waren de manschappen van het vrijwil lige brandweerkorps aanwezig bij de haven waar na een gefingeerde ontploffing een motorschip in brand was ge raakt. Nadat bleek dat op het schip slachtoffers aanwezig waren en bo vendien mensen te water waren ge raakt, werden - in de zomermaanden vrijwel altijd aanwezige - duikers in gezet die twee slachtoffers wisten te redden. Helaas moest één passagier van de „Carla" zijn sprong in het wa ter met de dood bekopen. Gelukkig ging dit alles om een grootscheepse oefening; de dode patiënt kon wor den geïdentificeerd als de pop van zwembad „Onderdak" uit Zierikzee. Behalve de brandweer en duikers werd ook de E.H.B.O.-vereniging Middenschouwen opgeroepen om hulp te verlenen. Om achttien over zeven waren tien gediplomeerde krachten aanwezig die zich verder ontfermden over de slachtoffers van wie sommigen er slecht aan toe wa ren. Een busje zorgde voor vervoer naar de met spoed ingerichte E.H.B.O.-post onder aan de dijk. Tweede karwei Terwijl de manschappen van de vrijwillige Kerkwerfse brandweer Vervolg pag. 2 Unieke samenwerking bij de oefening van het Kerkwerfse brandweerkorps. Brandweer, EHBO-vereniging, reddings boot Watersnip en zelfs duikers kwamen in aktie. verre zijn toegestroomd om dit feest mee te maken. Ik heet ze van harte welkom en wens hen drie fijne en on vergetelijke dagen toe." Kermis Als een volleerd V.V.V.- informatrice vestigde ze vervolgens de aandacht op het feestgedruis de komende dagen. Allereerst is er de uitgebreide kermis, met z'n vele at- trakties, van zuurstok tot berliner- bol, van botsauto's tot reuze schom mel en alles wat daar tussen ligt. Vervolg pag. 3 Advertentie BRUINISSE - De Bruse Visserijdagen zijn weer van start gegaan, en hoe! Het aan traditie rijke vissersdorp zette de feestelijkheden in gang met het optreden van miss- visserijdagen; dit jaar „regeert" de 17-jarige Mirjam Muller (dochter van een paling visser van de Bru-17) drie dagen over Bruinisse, zoals gewoonijk geestelijk bijgestaan door de voorzitter van de Stichting Festiviteiten Bruinisse, A. J. Bal. Omstreeks twee uur donderdagmiddag arriveerde het gezelschap, met het bijna voltallige stichtings bestuur en burgemeester T. C. Hekman. Zowel de miss als de burgemeester hielden op het platvorm van de reuze-schommel een openingstoespraak. Mirjam Muller was als vissersdochter in haar element en sprak haar traditi onele rede voortreffelijk uit. Een reden, die heel goed was aangepast aan deze tijd, en waarin ze duidelijk liet uitkomen dat ze een palingvissersdochter is: „Ik weet het, beste mensen, voor iedere visser breekt een spannende tijd aan. iedere mosselvisser denkt: Hoe zal het worden en is mijn inspanning niet te vergeefs en zal de natuur mèt ons zijn? Dit geldt niet alleen voor de mossel kwekers, maar ook voor de palingvissers van Bru, al wordt dat nog weieens vergeten!" gevoerde mosselen is uitstekend, zo verzekerde Mirjam Muller, die voor de vissers goede prijzen wenste, ge-' koppeld aan de kwaliteit. Uiteraard nodigde ze de talrijke toehoorders op het bij uitstek Bruse feest, waarvoor het feestkomité weer een uitvoerig programma heeft opgesteld. „Brue- naren hebben een plicht tegenover onze vele gasten die van heinde en De visserij noemde ze van levens belang voor Bru, wat zou Bru zonder mossel en paling zijn. Heel de ekono- mie van het vissersdorp steunt daar op: de mossel is een delikatesse bij uitnemendheid met een goede faam, zelfs over de landsgrenzen heen. Maar Bru heeft meer te bieden: de oesters uit het Grevelingenmeer. Volgens Mirjam: eindeloos! Jammer vond ze het, dat de eerste berichten van de visserij gronden niet rooskleu rig waren, wat de vangst betreft, maar de kwaliteit van de reeds aan- r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1