Enige Bruse toernooizege in herendubbelspel in D met Sjaak van Opstal/Rinus Geense Rietje de Wild en Elsbeth Leemreis winnen finale, maar verliezen auto 4 6 Vijftienjarige Nils Swidde uitblinker in Mosseltoernooi BRUINISSE - Sjaak van Opstal en Rinus Geense heb ben de Bruse eer hooggehouden tijdens het vierde Mos seltoernooi. Het Bru-Tèn-duo toonde zich in het heren dubbelspel in D de sterkste door in de finale te winnen van het Kapelse duo Steven Dikker en Joop Polderman, al gebeurde dit nipter dan nipt. De zege krijgt evenwel duidelijk meer kaliber, wanneer gesteld wordt dat beide Kapellenaren eigenlijk allang de C-status zouden moe ten hebben, wanneer de staat van dienst van beide spe lers op een rijtje wordt gezet. Dikker Polderman won de eerste set met 3-6, maar verloor de tweede met 6-4. In de beslissende tiebreak was een Kapelse misser toerei kend om Van Opstal en Geense de winst te bezorgen: 7-5. Voor Van Opstal betekende de winst een flinke goedma ker voor de gemiste finale in het enkelspel. In de kwart finale liet hij zich verrassen door de vijftienjarige Zaan dammer Nils Swidde: 9-3. Swidde was ongetwijfeld de grote verrassing van het hele Mosseltoernooi. BRUINISSE - De deelname aan het vierde Mosseltoer nooi in Bruinisse zal het Brabantse damesduo Rietje de Wild uit Boxtel en Elsbeth Leemreis uit Eindhoven nog wel enige tijd heugen. Weliswaar kwam het duo win nend uit de dames dubbelfinale in het C-toernooi, de dag voor de finale inkasseerde het duo een gevoelig verlies. Op de Lange Blokweg in Zierikzee kwam de door Els beth Leemreis bestuurde auto in onzachte aanraking met de auto van Zierikzeesche Nieuwsbode-fotograaf Jo- han D. C. Berrevoets. Beide auto's konden niet meer ver der, vanwege de fikse schade. Rietje de Wild en Elsbeth Leemreis verschenen in Zierikzee, omdat zij een partij uit het Mosseltoernooi moesten afwerken op het kom- plex van de LTC Zierikzee. Een keermanoeuvre op de Lange Blokweg leverde de aanrijding op. Een keurige partij tennis de overwinning in het Mosseltoernooi. Nils Swidde Sjaak van Opstal en Rinus Geense bereikten de finale door in de halve finale gedecideerd af te rekenen met het Flakkeese duo Koen Goedege- buur en Will Schmitz: 9-3. In de kwartfinales was het Bruse duo te sterk voor Jan Jans en Aart van Baa- ren van het Zwijndrechtse Ter Steeg- he, al moest de eerste set wel met 4-6 worden ingeleverd. De tweede en derde waren duidelijk voor Van Opstal en Geense: 6-0, 6-2. Steven Dikker en Joop Polderman klopten in de halve finale Arno den Hollan der en Arjen Kale uit Kampen met 9- 2 zeer duidelijk. Broekhoven en Van den Ouden moesten in de kwartfina le met dezelfde skore hun meerdere erkennen. Den Hollander en Kale hadden in de kwartfinale het Wester- schouwen-duo Henny den Ouden en Rob van Rooy geklopt: 3-6, 6-0, 6-4, waardoor voor hen een sterkgespeeld toernooi ten einde was. Jeugdig duo In het gemengd dubbelspel kwam de toernooizege bij een jeugdig duo terecht. In de halve finale gingen Es ther Kruiswijk en Nils Swidde voor bij Rina Schouten en Will Schmitz en in de kwartfinale werden Monique Schmitz en Koen Goedegebuur terug gewezen. Voor de grootste verrassing zorg den zij echter al in de tweede ronde door het als eerste geplaatste dubbel Ann de Maat en Steven Dikker uit te schakelen. Medefinalisten werden Truus Kort en Rob van Rooy van Westerschouwen, waarmee zij de plaats innamen van hun klubgenoten Henny en Coory den Ouden, die voor af als finalisten werden getipt. In de halve finale won het Westerschou- wense duo van het Ter Steeghe-duo Aart van Baaren en Judith van Vught en in de kwartfinale werden Gerda en Han Minnaar van WIK te ruggewezen. In de eindstrijd waren Kort en Van Rooy niet opgewassen tegen de klasse van Kruiswijk en Swidde, waarbij vooral Nils Swidde zijn geweldige klasse demonstreer de: 6-2, 6-2. Kort na de mixedfinale moest Nils Swidde andermaal aantreden voor de enkelspelfinale tegen Joop Pol derman, hetgeen net iets te veel bleek voor de jeugdige Zaandammer. Polderman gunde Swidde welgeteld een game om zijn verloren heren dub belfinale recht te zetten: 1-6, 0-6. Pol derman was in Bruinisse als tweede geplaatst, terwijl Swidde in het ge heel niet voorkwam op de plaat singslijst. In de halve finale klopte Polderman zijn dubbelspelpartner en klubgenoot Steven Dikker met 3- 6, 6-3, 7-6 na twee matchpunten tegen te hebben overleefd. In de kwartfina le had Polderman ook al drie sets no dig om zich Martin van Schelven van het lijf te houden: 2-6, 6-1, 6-2. Nils Swidde werd finalist door zijn even oude Zierikzeese opponent Hans Wohl met 9-3 te kloppen. In de kwartfinale schakelde hij Sjaak van Opstal met 9-3 uit. Hans Wohl klopte in de kwartfinale ver rassend Frank Slooter met 9-7 en daarvoor moest Hans Bouma van Duiveland er met 6-3, 6-2 aan gelo ven. Bouma was in Bruinisse als vierde geplaatst. Naast Nils Swidde viel Hans Wohl in positieve zin op. Vooral zijn prima techniek mocht er zijn. Ongeplaatst Bij de dames ging de toernooizege al evenmin naar de getipte favoriete, al bracht Marjan Hermans van Oolt- gensplaat het wel tot de finale, waarin zij het winnares Ann de Maat van TV Kapelle bijzonder lastig maakte. Ann de Maat won de eerste set met 6-3, maar ze kwam in de tweede met 4-5 en 15-40 achter. Een flinke inspan ning bezorgde de Kapelse echter als nog de zege: 7-6. In de halve finale klopte Ann de Maat ook al de als tweede geplaatste Marjan Klippel van TV Ouddorp (9-4), terwijl in de kwartfinale Ria van Vliet van 't Westrak aan het kortste eind trok: 6- 3, 6-4. Marjan Hermans werd fina- liste via een 9-1 overwinning op Mo nique Schmitz van 't Westrak en een nipte overwinning op Esther Kruis wijk in de kwartfinale. Het dames dubbelspel in De leverde een titelprolongatie op voor het Wester- schouwense-duo Corry Roda en An neke Cok. Het als eerste geplaatste duo kreeg in de finale het verrassen de ongeplaatste dubbel Nelleke Drij- .gers van TV Brouwershaven en Mar- ja Hart van TV WIK tegenover zich. Bijna zorgden Drijgers en Hart nog voor een extra surprise. De eerste set kwam met 6-4 bij de titelverdedigers terecht, maar toen moest Roda en Cok met 3-6 de tweede set inleveren. ,,De noodgreep met de ingekorte der de set heeft ons de zege gekost", meende Nelleke Drijgers. „Konditio- neel hadden we de winst gepakt, wanneer er een volledige derde set gespeeld was geworden. Nu hadden Roda en Cok nog net genoeg lucht om de tiebreak te pakken." Met 7-3 wer den Corry Roda en Anneke Cok voor de tweede keer in suksessie winna ressen van het dames dubbelspel. In de halve finale wonnen zij met 9-2 van Monique Schmitz en Rina Schou ten, terwijl in de kwartfinale Els van Schouwen en Lydia van Es van 't Westrak in drie sets werden geklopt. Nelleke Drijgers en Marja Hart wer den finalist door Judith van Vught en Anja Koreman van Ter Steeghe Zwijndrecht in de halve finale te kloppen met 9-5. In de kwartfinale kregen Gerda Minnaar en Annelies Admiraal van WIK met 6-3, 2-6, 6-3 klop. Rietje de Wild en Elsbeth Leemreis hadden het in de eerste set tegen het als eerste geplaatste dubbel Corry Musters en Hanny Kaptein van de LTC De Zoom uit Bergen op Zoom nog moeilijk, maar een service-door braak op de opslag, van Hanny Kap tein leverde uiteindelijk de overwin ning via 5-7 op. In de tweede set kwam het Bergen op Zoomse duo er Twee titels Paulien Veerman en Marco van Nieuwkerk in B-toernooi BRUINISSE - Het voor het eerst in het Mosseltoernooi opgenomen B- toernooi heeft twee titels opgeleverd voor Paulien Veerman uit het Bra bantse Aalst Waalre en Marco van Nieuwkerk uit 's-Gravenzande. Bei den wonnen het enkelspel en samen pakten ze de zege in het gemengd dubbelspel. Paulien Veerman moest het in haar finale opnemen tegen Boxtelse Els de Wild. Beide dames lieten zien een rijk 'arsenaal aan slagen in huis te hebben, maar duidelijk was ook, dat ze eikaars spel bijzonder goed ken den. De eerste set gaf een gelijkop- gaand beeid te zien, waarbij een tie break uiteindelijk de doorslag naar de kant van Els de Wild gaf (7-9). In de tweede set plotseling een heel an der verhaal. Met uitstekend spel gun de Paulien Veerman haar tegen standster zelfs niet een game (6-0), waardoor een extra tiebreak voor de beslissing moest zorgen. Nu leek Els de Wild weer suksesvol te worden, toen zij bij 4-6 twee matchpunten kreeg. Met vier rake klappen bepaal de Paulien Veerman evenwel anders: 8-6. Verrassing In de halve finale won Els de Wild met 4-6, 6-0, 6-2 van Arienne den Hol lander, terwijl Paulien Veerman zich met twee keer 6-0 voorbij Corrie de Waal van De Bru-Tèn werkte. Bij de heren zorgde Adriaan van Nieuwen- huizen uit Kruiningen voor de groot ste verrassing. In de halve finale klopte hij de als eerste geplaatste Gert-Hann Winke- ler uit Hoek van Holland in een schit terende partij met 6-3, 6-4. Marco van Nieuwkerk klopte achtereenvolgens Harry Koster en Wil Broeren (6-1, 6-2). In de finale liet Van Nieuwkerk er geen twijfel over bestaan, dat hij de sterkste B-spclcr was in Bruinis se. Adriaan van Nieuwenhuizcn kreeg met 6-1, 6-2 afgetekend klop. In het gemengd dubbelspel wonnen de beide enkelspclwinnaars samen met 7-6, 6-4 van Els de Wild en Gert-Harm Winkeler. Eerder schakelden zij Arienne den Hollander en Marius van Oeveren uit. In een eerder Mos seltoernooi won dit dubbel het C- toernooi. niet meer aan te pas. Rietje de Wild en Elsbeth Leemreis wonnen afgete kend met 1-6. In de halve finale had den Musters en Kaptein zich met 6-3, 6-2 ontdaan van het Flakkeese duo Lia Frigge en Majrjan Klippel, ter wijl De Wild en Leemreis zich de meerdere toonden over Ann de Maat van TV Kapelle en Monique Begijn van TV Hulster Ambacht: 5-7, 7-5, 4- 6. Neuslengte Het enkelspel bij de C-dames bracht Monique Begijn en Rietje de Wild opnieuw tegenover elkaar. Dit keer toonde de Hulsterse speelster zich de meerdere, al was het verschil op de meet slechts een neuslengte. De eerste set kwam met goed spel nog wel bij de Boxtelse, maar in de twee de set haalde Monique Begijn haar gram: 6-2. Door de beperkte tijd had de orga nisatie bepaald, dat er in de finales geen volledige derde set gespeeld zou worden, maar dat de beslissing via een tiebreak bepaald zou gaan wor den. Rietje de Wild leek hierin de suksesvolste. Bij 6-4 kreeg zij twee matchpunten en bij 7-6 was er een derde mogelijkheid om zich winna res te noemen. Alle wedstrijdpunten werden evenwel door Monique Be gijn weggewerkt. Toen de Zeeuws- vlaamse bij 7-8 haar eerste kans kreeg, greep zij die onmiddellijk. Een enorme smash kon door Rietje de Wild niet meer gepareerd worden: 7-9. In de halve finales won Monique Begijn met 9-4 van Frederike Winke ler uit Hoek van Holland, terwijl Rietje de Wild zich met 6-2, 6-4 ont deed van Corrie de Waal van De Bru- Tèn. Het toernooi voor heren in de C- kategorie leverde een verrassende ze ge op voor Adriaan van Nieuwenhui- zen uit Kruiningen. In de finale klop te de voetballende tennisser titelver dediger Harry Koster via winst in de benodigde tiebreak. De als eerste ge plaatste Zierikzee-speler won de eerste set met 6-2 uiterst probleem loos en kwam in de tweede set met 4- 2 en 40-15 voor en niets leek een pro longatie van zijn een jaar eerder ver overde titel in de weg te staan. Toen echter ging Van Nieuwenhuizen weer uiterst gekonsentreerd spelen. Op deze manier had hij zich eerder in het toernooi ook een plaats veroverd in de finale van het B-toernooi, terwijl hij in het C-toernooi Peter Coppoolse van De Bru-Tèn in de halve finale de weg versperd had: 9-7. ken aantal partijen werden zater dagochtend op de binnenbanen van Sportcentrum Krayestein in Burgh- Haamstede via het proset-systeem afgewerkt, ook al om de weergoden afdoende het hoofd te bieden. Nadat Van Nieuwenhuizen de zevende ga me naar zich toe had getrokken gun de hij Harry 'Koster niet een game meer: 4-6. De beslissende tiebreak, die de derde set moest voorstellen ging via 7-4 naar de Kruininger. Lastige klip Harry Koster won in de halve fina le met 9-1 van Ron Vroegop van MLTC. In de kwartfinale werd Ernst Visser van 't Westrak Oude Tonge via 6-1, 6-2 opmerkelijk ruim versla gen en daarvoor moest André Goede- gebuure van Duiveland met 6-1, 6-4 zijn meerdere erkennen in de Zierik- zeeënaar. Adriaan van Nieuwenhuizen had in de kwartfinale een uiterst lastige klip omzeild door Bernd Spelbos uit Maarssen een halt toe te roepen. Pe ter Coppoolse, die een week eerder nog een sterk winnaar werd van het C-toernooi in Middelharnis werd hal ve finalist door een 6-3, 6-1 zege op Arjen Kale uit Kampen. Daarvoor moest Adrie Talakua van 't Westrak zijn meerdere in Coppoolse erken nen: 7-5, 7-6. In de halve finale lag voor Coppoolse zijn Waterloo, al was de winst van de latere kampioen uiterst nipt. „In de eerste set kon ik me niet goed konsentreren door het vele rumoer rondom de baan", ver telde Adriaan van Nieuwenhuizen na zijn winst op Harry Koster. „Toen ik eenmaal in mijn ritme was liep het allemaal weer uitstekend". Tijdens het aanstaande Dikke Toren- toernooi van de LTC Zierikzee krijgt Koster mogelijk kans op een revan che. Peter Coppoolse kwam zowel in het herendubbel als het gemengd dubbel in de finale, maar pakte beide keren naast de winst. In het gemengd dubbelspel was de finaleplaats van het Bruse dubbel Peter Coppoolse en Adrie de Looff zeker verrassend. In de halve finale won het duo na een uiterst boeiende partij met 9-8 van het als eerste geplaatste duo Rietje de Wild en Piet Vreeke. In de kwart finale moesten Frederike Winkeler en Wim Vonk hun meerdere erken nen in het Bruse koppel: 6-4, 6-4. Els Ars en Rob Lindenbergh van TSI Goes werden finalist door met 9-5 te winnen van de Zierikzeese tandem Roxane Speelman en Leen Koster. In de kwartfinale werden Corry de Waal en Rinus Geense van de organi serende Bruse vereniging in drie sets geklopt. In de finale bleek Ars Lin denbergh duidelijk te sterk voor Coppoolse en De Looff: 1-6, 2-6. In het heren dubbelspel speelde Peter Cop poolse met Marius van Oeveren uit Kortgene, al enkele jaren een graag geziene gast in Bruinisse. Moeilijker In de halve finale zorgden Coppool se en Van Oeveren nog voor een ver rassing door het eerste geplaatste dubbel, Arie Nelemans en Ernst Vis ser van het Oude Tongse Westrak kansloos te kloppen: 6-2, 6-0. In de kwartfinales hadden ze het aanzienlijk moeilijker tegen Bernd Spelbos en Lex van Geer. Drie keer eindigde een set in 6-3, waarvan de eerste een derde keer in het voordeel van Coppoolse en Van Oeveren. Me definalisten werden Hanny Prins en Adrie Talakua van TC Menheerse. Het Flakkeese duo klopte in de halve eindstrijd het als tweede geplaatste Zierikzeese duo Joop de Vlieger en Harry Koster met 6-1, 6-3 vrij kans loos in een van de zijde van Prins en Talakua formidabel gespeelde partij. In de kwartfinale waren de Nieuwer- kerkse broers Hans-Jan en André Goedegebuure weggeveegd: 6-1, 6-0. Het geweldige slagenarsenaal van Prins en Talakua was ook Coppoolse en Van Oeveren te machtig. Met 3-6 en 4-6 kwamen de zilveren mossels voor de toernooizege in Middelharnis en Oude Tonge terecht. ¥r Tekst: Peter Wijnen Foto's: Johan D. C. Berrevoets i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6