NIEUWSBODE Tafeltennisvereniging Scaldina doet het weer goed met derde Rekreatie Tafeltennisevenement Rainier Valkenburg grootste favoriet tijdens achttiende amateur-wielerronde van Bru Aanstaande woensdag 25 juli in Brouwershaven Vierde stek Toon van der Steen in Poortvliet Bernard Hinault al vóór derde tik Fignon in verloren positie DE RONDE VAN FRANKRIJK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag IS juli 1984 Nr. 23557 5 ZIER1KZEE - Zoals het er nu uitziet schiet Tafeltennisvereniging Scaldina ook dit jaar weer helemaal in de roos met de organisatie van haar derde Re kreatie Tafeltennisevenement voor Toeristen, zoals de precieze naam van het gebeuren, dat op woensdag 25 juli in de hallen van de jacht winterberging van de Gebrs. Van Ast in Brouwershaven wordt gehouden, luidt. „Momenteel hebben we een kleine tweehonderd aanmeldingen binnen", vertelt Scaldina- koördinator Sjaak Vermeulen, de man achter vrijwel iedere organisatie van de Zierikzeese vereniging. „Dat lijkt nog niet zo'n kolossaal aantal, maar dat was in andere jaren nauwelijk anders. We hopen dat we het maximale aantal van 480 dicht zullen benaderen of mogelijk overschrijden, waardoor we he laas mensen zullen moeten afzeggen. Velen wachten tot het laatste moment om het weer een beetje af te wachten. Als het niet bloedheet is rekenen we op een volle bak. Het is overigens jammer, dat de campings veelal tot het aller laatste moment wachten om een team in te schrijven". De afwachtende houding van di verse campings bezorgt de organisa tie overigens wel wat extra last. De indeling moet daardoor tot het aller laatst moment blijven liggen, maar Sjaak Vermeulen zou Sjaak Vermeu len niet zijn, als hij er dat niet graag voor over zou hebben. „We raken hierdoor allerminst in paniek. Het bezorgt ons een extra inspanning, maar dat hebben we er graag voor over. Het is uiteindelijk zo, dat we er alles voor willen doen om dit evene ment tot een groot sukses te maken, niet alleen tot onze eigen eer en glo rie, maar in de eerste plaats voor de deelnemers. We hebben er inmiddels mee leren leven, dat veel inschrijvin gen pas op het allerlaatste moment binnen komen en in veel gevallen kan het bijna ook niet anders, van wege de wisselweekeinden op diver se campihgs. Veel toeristen gaan in het voorafgaande weekeinde weer naar huis om plaats te maken voor anderen. Reakties van buitenaf heb ben ons ervan overtuigd, dat we an dermaal vierhonderd of meer deelne mers zullen hebben, waardoor ook het derde tafeltennisevenement in Brouwershaven zich het grootste in zijn soort van Nederland zal mogen noemen", legt Vermeulen uit. Zestig tafels Het evenement in Brouwershaven wordt ook dit jaar weer op zestig ta feltennistafels afgewerkt. Het wordt ook nu weer een evenement voor de toerist, waarbij de sterkste zijn niet het belangrijkste is. De opzet is de toerist op zijn of haar eigen wijze als rekreant te laten tafeltennissen als intermezzo tijdens de vakantie. Het is geen prestatie-evenement, maar een familiegebeuren voor het gehele gezin. Lekker meedoen staat bij de organisatie voorop. De organi satie kiest steeds weer een formule, dat iedereen volop aan zijn trekken komt. Er wordt gespeeld zonder zich daarbij een strakke regels te moeten onderwerpen. Kleding en schoeisel bepaalt iedereen gewoon zelf. Alles is toegestaan, mits men zich sportief gedraagt en men de orde en veilig heid niet schaadt. Tussen de wedstrijden door krijgt iedere deel- Willem uan Kooten rikzeesche Nieuwsbode koerst op Schouwen-Duiveland traditioneel al tijd van voren aan en zal ook nu weer meestrijden in de financieel aantrek kelijke koers. Zoals altijd staat de ronde van Bruinisse weer bol van de premies, waarvoor de deelnemers best extra diep in de beugel willen nemer voldoende rust om ook de in wendige mens te versterken. Ook hiervoor heeft de organisatie volop mogelijkheden geschapen. Een be langrijk voordeel is, dat ieder die deelneemt minimaal zeven keer en maximaal elf keer aan de tafels komt, dit in tegenstelling tot veel an dere toernooien, waar men er na een of twee wedstrijden al uit ligt. Het evenement spitst zich niet toe op één winnaar. Van de 480 deelne mers, die om tien uur van start gaan, gaan er na de pauze 240 door, ver deeld over veertien groepen. Het eve nement eindigt dan uiteindelijk met veertien winnaars en veertien num mers twee, die allemaal een leuke prijs krijgen. Ook voor de jongste en oudste deelnemer is er een leuke ver rassing. Iedere deelnemer krijgt bo vendien van de Middenstandsvereni ging Brouwershaven een herinne ringsvaantje overhandigd. Naast de ze individuele prijzen strijden een aantal teams voor „hun" camping om de campingprijs, die bestaat uit een echte tafeltennistafel en de beker van de WV-Brouwershaven. Beide voorgaande jaren werd het team van Aquadelta Bruinisse winnaar. Beide keren werd de tafel spontaan wegge geven aan een daarvoor uitgekozen instelling. De entourage in de hallen maakt het evenement tot een uiterst gezellig gebeuren voor de honderden toeristen, die op een prettige en ont spannen wijze een daje rekreatief be zig zijn. Om deel te nemen dient tevo ren te worden ingeschreven. Op alle campings en VVV-kantoren op Schouwen-Duiveland zijn inschrij vingsformulieren voorhanden, die uiterlijk op maandag 23 juli ingevuld bij de organisatie moeten zijn. Prijsuitreiking Op woensdag 25 juli is de akkom- modatie, waarin het derde Rekreatie Tafeltennisevenement voor Toe risten wordt afgewerkt om half ne gen 's ochtends geopend, waarna Sjaak Vermeulen om tien voor tien het officiële openingswoord zal doen. Om vijf uur staat de prijsuitrei king gepland. De veertien winnaars en nummers twee krijgen hun prijs overhandigd door burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven. De beker, behorend bij de camping- prijs, wordt vervolgens uitgereikt door de heer L. A. M. Bruel, voorzit ter van de Brouwse VVV, de schen ker van de beker. De wedstrijd tafeltennistafel, eveneens onderdeel van de campingprijs wordt uiteinde lijk uitgereikt door Ton Willems, hoofdbestuurlid van de Nederlandse Tafeltennisbond (NTTB). gaan. Van het Zeeuwse kontingent deelnemers behoort ook Nap Hage uit Sint Maartensdijk tot het rijtje favorieten, maar dat moet ook ge zegd worden van Jackie van der Horst uit Oost-Soubrug, Jan Poley uit Kruiningen, Martin Stroosnijder uit Kruiningen, Cees Spaans uit 's- Gravenpolder en de tweede plaatse lijke favoriet Willem van Kooten, die ook organisatorische zijn steentje bijdraagt. Gevaarlijke outsiders zijn verder Matti en Chris de Baat uit De Heen, mario Geiten uit Steenbergen, Cor de Jong uit Schrijf, Nico van de Klun- dert uit Hoogerheide, Johan Kuiken uit Bosschenhoofd, Arie Lugtenburg uit Zuidland en zijn neef Wim Lug tenburg uit Goedereede. Het Schou- wen-Duivelandse aandeel wordt vol- gemaakt door Marco van Schelven uit Zierikzee. Favorieten Bij de liefhebbers krijgt Bruinisse nationaal kampioen Wim Vlaande ren aan het vertrek. Hij krijgt onder andere af te rekenen met de twee ei- landelijke troeven Dirk van Duiven- dijk uit Bruinisse en Johan Maas kant uit Sirjansland. Een man die altijd goed is voor een flinke portie strijd is Sam Broersma uit Zoutelande. Het vorig jaar pakte hij naast de bloemen, nadat hij aan vankelijk het spel op de wagen had gebracht. Sjaak de Kok hoefde slechts bij hem in de buurt te blijven om uiteindelijk de moegestreden Zoutelander terug te wijzen. De Kok is er dit keer niet bij, maar wel de nummers twee en drie van het vorig jaar Rudy Willems uit Uden en Wim Weeterings uit Tilburg. Ook Cor van der Made uit Moerdijk, een van de besten van de vorige editie komt aan het vertrek, evenals Marius Dijkwel uit Yerseke, Bertus Steenbakker uit Heinkenszand, Huib Slabbekoorn uit Kapelle, Nout Westerbeeke uit Westkapelle en good-old Ko Tolhoek uit Yerseke. In ieder geval favorie ten te over in deze achttiende ronde van Bruinisse. De ronde van Bruinisse, die wordt verreden in het kader van de evene menten, die op de kalender staan van de Festiviteiten Kommissie Bruinis se, wordt luister bijgezet door burge meester T. C. Hekman, die het start schot zal lossen en natuurlijk de Ronde-miss. Het parkoers van 2500 meter voert de renners van de Dorps weg, waar start en finish zijn, naar de Nieuwstraat en de Oudstraat langs de kerk, waarna de renners on der de dijk door rijden naar de Steynstraat, de Boomdijk, de Molen weg en weer terug naar de Dorpsweg. Ongetwijfeld zal het selektieve par koers ook nu direkt vanaf de start zijn tol eisen in de renners velden. POORTVLIET - Peter Hofland uit Roosendaal is winnaar geworden van de vijfde wielerronde van Poort vliet voor amateurs. Hij toonde zich de sterkste van een kopgroep van drie, die reeds na twintig kilometer was ontstaan. Nico van der Klunderl uit Hoogerheide eindigde als tweede, terwijl Nap Hage uit Sint- Maartensdijk als derde over de meet- bolde. Nadat een achtervolging van Jack van der Horst, Cor de Jong, Corné Heeren en Richard Thijs op niets was uitgelopen, leek een volgende poging onder leiding van Toon van der Steen meer sukses te hebben. De winnaar van de vorige Poortvlietse ronde kreeg Ferry van Loon en René Boe ren met zich mee. maar het drietal bleef op vijftien sekonden zwemmen. Van der Steen won de sprint voor de vierde plaats voor Van Loon en Boe ren. Nationaal kampioen liefhebbers Wim Vlaanderen aan de start BRUINISSE - De achttiende amateur-wielerronde van Bruinisse, die op donderdag 26 juli in het Duivelandse vissersdorp wordt verreden, krijgt een aantal favorieten aan het vertrek. Ook bij de liefhebbers, die hun koers over vijftig kilometer voorafgaand aan die van de ama teurs verrijden, zijn diverse kandidaten voor de bloemen van de Bruse Ronde-miss. De amateurs moeten honderd kilometer verhapstukken, vooraleer bekend is wie zich de opvolger van Toon van der Steen mag noemen. Voor beide kategorieën meldden zich een kleine tachtig ver trekkers. Overigens komt bij de amateurs Toon van der Steen ook weer aan het vertrek en geldt ook weer als een van de voornaamste gegadigden voor de overwinnings- bloemen. Grootste opponenten zijn ongetwijfeld Rainier Valkenburg uit Bergen op Zoom, Rob Bijvank uit Sas van Gent, Edwin Rovers uit Roosendaal en John de Crom uit Hoogerheide. Bij de liefhebbers start Wim Vlaanderen met het rugnummer „nul" ten teken, dat hij in het nationaal kampioenstrikot rond rijdt. Aan het vertrek komt ook de grote animator van het vorig jaar, Sam Broersma uit Zoutelande. Toon van der Steen boekte zijn grootste sukses van dit seizoen in Drenthe, door de A-klassieker door deze provincie op zin naam te schrij ven. Zijn laatste zege haalde hij bin nen in Sint-Jansteen, waarmee het totaal op vijf kwam. Toen hij het vo rig jaar als de grote favoriet aanzette voor de zeventiende ronde van Brui nisse had hij inmiddels acht palmen thuis hangen. Veel van de kriteriums in Brabant en Zeeland stonden toen in het teken van de tweestrijd tussen Van der Steen en Theo Appeldoorn. Dat ligt nu even anders, omdat de Roosendaler inmiddels voor de twee de keer toetrad tot de rijen van de be roepsrenners. Grote slokop uit het Brabantse land is nu Rainier Valken burg uit Bergen op Zoom. Al zeven keer haalde hij een Zeeuwse kriteri- um binnen, maar sinds enkele weken heeft hij geduchte konkurrentie ge kregen van Rob Bijvank uit Sas van Gent. Beide koereurs komen in Brui nisse aan het vertrek om te trachten Toon van der Steen van een prolon gatie af te houden. De aanwezigheid van voornoemd drietal is al bijna een garantie voor een geweldig gevecht, maar er zijn ontegenzeggelijk nog een aantal ka pers op de kust, die voor een verras sing kunnen zorgen. Wat winnen is is Edwin Rovers uit Roosendaal niet onbekend. Tijdens de eerste wielerronde van Nieuwerkerk op zaterdag 26 mei liet Rovers zich in de eindsprint verras send kloppen door Pierre Raas. Het verlies in het eerste van vier Schou- wen-Duivelandse kriteriums zal Ed win Rovers ongetwijfeld prikkelen om in Bruinisse revanche te willen nemen. Dat geldt mogelijk ook voor Thijs Fase, de grote smaakmaker in Nieuwerkerk en evenals Rovers in de finale door Raas op een zijspoor ge zet. Fase wacht nog steeds op zijn eerste seizoenzege, maar hij rijdt met name in Bruinisse altijd een sterke koers. Mogelijk brengt Bru hem de eerste bloemen. Onder de favoriet moeten onmis kenbaar ook John de Crom uit Hoogerheide genoemd worden. De winnaar van de eerste wielerronde van Zierikzee om de Grote Prijs Zie- 'JEM LA RUCHERE - Voor hij de beregende top van La Ruchere de derde tik van Laurent Fignon inkasseerde, had Bernard Hinault de klimtijd- rit van de Ronde van Frankrijk al verloren. De viervoudige winnaar van de Tour heeft op het punt gestaan om zijn koffers te pakken en naar huis te gaan. Bernard Tapie, de sponsor die hem tien miljoen ter be schikking stelde voor een ploeg, kon Hinault overreden. Geestelijk uit het evenwicht geslagen was Hinault geen partij voor Fignon, die met een machtige eindsprint de klimtijdrit won en daarmee de eerste Co- lumbiaanse etappezege in de Ronde van Frankrijk verijdelde. Voor de Nederlandse klasse mentrijders werd in de klimtijd rit niet meer dan een bescheiden plaatsje gereserveerd op het twee de plan. Peter Winnen verloor 2.17 min. op Fignon, Gerard Veld- scholten zelfs 2.32 min. Hoe matig de prestatie van de twee pionnen van Peter Post op La Ruchere wel was kon worden afgemeten aan het optreden van Joop Zoetemelk. Bijna 38 jaar en bezig aan zijn veertiende Ronde van Frankrijk werd de inmiddels afgeschreven Nederlandse veteraan de beste landgenoot. Zoetemelk eindigde dertiende, 1.40 min. achter Fig non. Startvolgorde De Tour-winnaar van het vorig jaar maakte tijdens de klimtijdrit zo'n sterke indruk, dat het lijkt alsof er wel heel gekke dingen moeten gebueren wil hem de tweede zege alsnog ontglippen. Een konflikt over de startvolg orde in de tijdrit bracht Bernard Hinault danig uit zijn humeur en later ook uit zijn ritme. Even leek het erop, alsof Hinault na Fignon van start zou gaan, maar toen de organisatie de zaken weer om draaide dreigde Hinault het voor gezien te houden tot zijn sponsor ingreep. Tapie kreeg Hinault zo ver om toch te starten, waarmee de spanning er in de Ronde van Frankrijk er alsnog ogenschijn lijk in is gebleven, r.i xlair Pascal Simon, de ongelukkige gele truidrager van vorig jaar meende in fraaie tekst, dat er een eerste klas begrafenis nodig is om Fignon de Tour te doen verliezen. De enigen die bij machte lijken om Fignon bergop uit zijn wielen te rijden in de komende bergetap pes, zijn de Columbiaan Luis Her- rera en de Spanjaard Pedro Del- gado. Zij toonden hun vorm. De korte etappe naar L'Alpe d'Huez lijkt geknipt voor Herrera. Zijn doel is niet meer dan een etappe winnen. Als dat gebeurt is er groot feest in Columbia. Zenuwen Voor de Nederlanders werd de klimtijdrit een afgang. Als kandi daten voor het erepodium hadden Winnen en Veldscholten beter moeten presteren dan de 24e en 31e plaats. Winnen bleek opnieuw te eenzijdig begaafd. Zijn kracht ligt in de lange berg etappes en vooral niet in een kor te krachtsinspanning, zoals een tijdrit. Dat bleek eens te meer. De benen van Veldscholten blokkeer den van de zenuwen. Zijn hoge plaats in het algemeen klasse ment deed de noeste werker geen goed. Hij ging overal spoken zien. Zo liep hij al geregeld op het start plein naar mogelijke glassplin ters te zoeken, waarin alleen hij wel eens een lekke band kon oplo pen. Fignon werd de grote winnaar van de bergrit tegen het horloge. Herrera en Delgado nestelden zich nog tussen hem en Hinault. Met Gorospe en Arroyo op de plaatsen vijf en zes toonde de Spaanse ploeg van Echevarri aan, dat er weer Spaanse klimmers zijn. De Engelstaligen Kelly, Mil lar en Anderson bleven Breat Breu nog voor binnen de toptien. In het algemeen klassement heeft Vincent Barteau na zijn gevoelige nederlaag in de tijdrit nog een voorsprong van 6.29 min. op Fig non en een positieve marge ten op zichte van Bernard Hinault van 9.25 min. Phil Anderson is nu de beste Post-man op de vierde stek met een achterstand van 11.03 min. op Barteau. Gerard Veld scholten zakte naar de vijfde posi tie en Peter Winnen zakte uit de eerste tien en is nu elfde op 15.16 min. van Barteau maar ook op bij na negen minuten van Fignon. Damesronde Heieen Hage heeft, met twee rustdagen voor de boeg, haar gele leiderstrui in de Ronde van Frankrijk voor dames met glans verdedigd. De Zeeuwse rijdster onderstreepte in de tijdrit rond Voreppe nog eens haar goede vorm door de beste tijd te realise ren. Op het heuvelachtige en winde rige parkoers waren de verschil len na ruim 23 kilometer klein. De voornaamste tegenstreefster voor de enige overgebleven Nederland se kandidate voor de eindzege, Mary Nanne-Martin uit de Vere nigde Staten, moest 38 sekonden teruggeven van de winst, die zij een dag eerder boekte op Heieen Hage. In de tijdrit eindigde Mieke Havik en Petra de Bruin op de plaatsen vijf en negen. In het alge meen klassement heeft Heieen Hage nu een voorsprong van 1.42 min. op Nanne-Martin. Rita Tim- pers is achtste op 9.38 min. en Mie ke Havik bezet de tiende plaats op 11.01 min.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5