Brits kabinet overweegt uitroepen noodtoestand \ooQiw\m rraMraj Vier jaar cel voor miljoenenoplichter Welzijnswet GS Zeeland bezorgd over daling van werkgelegenheid 4 Energieverbruik gestegen Gevaarlijke stroming bij Kijkduin Rechtbank Middelburg Premier Thatcher: Alles doen wat noodzakelijk is om de natie aan het werk te houden LONDEN - Het Britse kabinet komt maandag in ver gadering bijeen om zich bezig te houden met de vraag of de havenstaking en haar schade voor de ekonomie het uitroepen van de noodtoestand wettigt. Van regerings zijde werd verklaard dat het niet waarschijnlijk was dat de maatregel - die inzet van het leger in de havens kan omsluiten - maandag inderdaad genomen werd, maar dat de ministers hun houding zouden bepalen tegenover de groeiende industriële krisis. Premier Margaret Thatcher heeft in het weekeinde verklaard dat zij zonodig speciale maatregelen zal ne men om de industrie op gang te hou den en de voedseltoevoer en andere vitale bevoorrading te beschermen. Zij verklaarde: „Een ding staat vast: de regering zal alles doen wat nood zakelijk is om de natie aan het werk te houden". BREDA - De gemeente Woens- drecht heeft op 27 juni het kamp van de vredesaktivisten aan de Midden weg in die gemeente niet onrechtma tig door de Mobiele Eenheid van de rijkspolitie laten ontruimen. Dit heeft president B. Pronk van de rechtbank te Breda vrijdag beslist. De vredesaktivisten hadden vorige week in een kort geding tegen de ge meente gevraagd die ontruiming on rechtmatig te verklaren en aan de ge meente te verbieden terugkeer op het kamp te verhinderen. Deze eis is af gewezen. DEN HAAG - Het kabinet heeft vrijdag overeenstemming bereikt over een welzijnswet die een wette lijk kader moet gaan bieden voor tal van aktiviteiten op het terrein van het maatschappelijk en sociaal kul- turele welzijn. Het kabinet streeft er naar om deze wet op 1 januar 1986 in werking te laten treden. In de Welzijnswet zullen de volgen de terreinen een plaats vinden: hét openbaar bibliotheekwerk, vorming en sociaal kultureel werk, kinderop vang, emancipatie en opbouwwerk, maatschappelijke opvang en hulp verlening, welzijnsbeleid voor min derheden en het rijksbeleid ten aan zien van de sport. In de wet zullen al gemene opdrachten voor de verschil lende overheden worden opgenomen voor het beleid op deze terreinen. Bo vendien zullen de taken van de ver schillende overheden worden afgeba kend en komen er waarborgen dat overheid en partikulier initiatief iri gedeelde verantwoordelijk vorm ge ven aan het welzijnsbeleid. Gs Noord-Brabant zetten mes in adviesorganen DEN BOSCH - Het kollege van ge deputeerde staten van Noord- Brabant wil het mes gaan zetten in de ongeveer zestig adviesorganen van het provinciaal bestuur. Dat blijkt uit een vrijdag openbaar ge maakt voorlopig standpunt. Het kollege onderschrijft daarmee aanbevelingen die eind vorig jaar zijn gedaan door onderzoekers van de TH Twente. De adviesorganen die overblijven zullen zich uitsluitend mogen uitspreken over algemene be leidszaken en niet, zoals nu nog vaak het geval is, over bijvoorbeeld routi nematige subsidieaanvragen. Het kollege van GS denkt op die manier sneller te kunnen werken. Boven dien verwacht het kollege dat de be leidsvorming efficiënter tot stand kan komen. Daar komt bij dat er op deze manier geld wordt uitgespaard, aldus een medeling van de provincie. De bestaande adviesorganen mogen zich nog over het voorlopig stand punt van GS uitspreken. Daarna for muleert GS een definitief standpunt, waarin wordt aangegeven hoeveel en welke adviesorganen moeten ver dwijnen. DEN HAAG - Het energieverbruik in ons land is vorig jaar met twee procent gestegen vergeleken met 1982. In totaal werd er 2413 PJ ver bruikt. Een PJ is ongeveer 23.000 ton olie of 32 miljoen kubieke meter aardgas. Dit blijkt uit definitieve cij fers van het CGS, die door het mi nisterie van ekonomische zaken zijn bekendgemaakt. Het aandeel van aardolie in de energievoorziening daalde van 38,5 naar 35,9 procent. De hoeveelheid aardgas steeg van 48,5 naar 51 pro cent. De aandelen van steenkool en andere brandstoffen bleven nage noeg gelijk: 9,2 en 3,9 procent. Het energieverbruik van de Nederlandse industrie steeg vorig jaar met 5,8 pro cent. Volgens voorlopige CGS-cijfers is het totale energieverbruik in de eerste drie maanden van dit jaar met zes procent gestegen in vergelijking met dezelfde periode in 1983. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel 01116-2459 Gedwongen Het uitroepen van de noodtoestand zou de premier kunnen opbreken. De vorige conservatieve regering van premier Edward Heath deed het in november 1973 ook om een over- werkverbod voor mijnwerkers en een internationale oliekrisis aan te kunnen. Drie maanden later schreef Heath verkiezingen uit rond de vraag „wie in Engeland de baas is" en met mijnwerkers die staakten en een industrie die van de regering maar drie dagen per week mocht werken om elektriciteit te sparen. Hij werd weggestemd. DEN HAAG - Koningin Beatrix en prins Claus zijn vrijdagmiddag met hun drie zonen met vakantie naar ïlalië gegaan. De familie vertrok per vliegtuig vanaf het militair vlieg veld Ypenburg. Hoelang het konink lijk gezin weg blijft, is niet bekend. DEN HAAG De centrale werkgevers- en werknemersorgani saties hebben vrijdag in Den Haag overeenstemming bereikt over aan bevelingen aan cao-partijen ter bestrijding van de jeugdwerkloos heid. Met de overheid moet nog gesproken worden over het wegne men van een aantal wettelijke be lemmeringen en over een financiële bijdrage van het rijk. MAASTRICHT - Wanneer onver wacht geen procedurele problemen opduiken kan het aan Maastricht toe gewezen hartchirurgisch centrum reeds rond de komende jaarwisseling starten met open-hartoperaties. Dit is vrijdagmiddag in het Academisch ziekenhuis Sint Annadal van Maastricht door de direktievoorzit- ter F. Pistorius meegedeeld. Thatchers kabinet, dat weigert zich te bemoeien met het vier maanden oude konflikt in de mijnindustrie, lijkt ten aanzien van de havensta king geen andere keuze te hebben dan in te grijpen. De mijnstaking, die plaatsheeft in de zomer en met elektriciteitscentra les die ruim bevoorraad zijn, treft de doorsnee-Brit niet. Maar de ha venstaking heeft na pas zes dagen el ke grote haven stilgelegd en de han del praktisch verlamd. Werkgevers en werknemers hebben twee keer ge praat en beide keren zonder sukses. Politieke kommentatoren in Lon den menen dat Thatcher ook tot in grijpen wordt gedwongen omdat het erop gaat lijken dat de vakbondsfe deratie als geheel haar de hand schoen over haar politiek gaat toe werpen, voor het eerst in de vijf jaar dat zij aan de regering is. DEN HAAG - Het kabinet heeft vrijdagavond overeenstemming be reikt over de hoofdlijnen van de be groting voor volgend jaar, maar de definitieve invulling zal pas plaats vinden in de tweede helft van au gustus. Het kabinet wil namelijk be paalde onderdelen van de besluitvor ming eerst grondig laten doorreke nen, zodat pas daarna definitief besloten wordt. DEN HAAG - De Haagse politie hëèft 'ter hoogte van Ockenburg in de buurt van Kijkduin borden laten plaatsen die waarschoen; voor ge vaarlijke stromingen. Dit seizoen zijn er op dit punt al acht zwemmers op het laatste moment gered, aldus de politie vrijdag. De borden werden geplaatst nadat donderdagavond een Deense man uit het water moest worden gered. Een Duits jongetje van elf jaar waagde zich even later toch weer in het wa ter, maar werd gered door twee ande re badgasten. ARNHEM - De Gelderse milieufe deratie heeft er in een brief aan mi nister Braks van landbouw en visse rij met klem op aangedrongen, het experiment nationale landschappen- beleid de komende jaren onverkort voort te zetten. Het voornemen van de bewindsman om hiermee zonder evalutie en overleg te stoppen noemt de milieufederatie onbegrijpelijk. DEN HAAG - De derde fase van de herziening van het belastingstelsel leidt tot verscherping van de inko mensverschillen op grond van leefsi tuatie en kostwinnerschap. In een donderdag gepubliceerd advies aan de regering wijst de emancipatieraad deze koers prinicieel af. DEN HAAG - De hoofdofficier van justitie in Den Haag, mr. R. J. C. Graaf van Randwijck, zal oud minister Nelissen niet.vervolgen we gens meineed. Uit de verklaringen die Nelissen heeft afgelegd tegenover de parlementaire enquetekommissie valt geen redelijk vermoeden van schuld af te leiden, zo heeft de hoofd officier donderdag laten weten. TILBURG - De oud-manager van PSV, Ben van Gelder, gaat het bestuur van de Tilburgse eredivisie- klub Willem II van advies dienen. Willem li-voorzitter Groels bena drukt dat Van Gelder niet bij de klub in dienst treedt, maar dat slechts sprake is van een vriendendienst. Het Willem Il-bestuur heeft nog wei nig ervaring met het leiden van een betaald-voetbalklub en hoopt die leemte met de adviezen van Van Gel der te kunnen opvullen. UTRECHT - De Vereniging van Ne derlandse Ziekenfondsen is uiterst teleurgesteld over de voorgenomen opheffing van het vrijwillige zieken fonds. Zo wordt de weg naar een volksverzekering volgens haar onno dig bemoeilijkt. Ze is er wel gelukkig mee, dat mensen met een bijstand suitkering, weduwen en vroeg ge handicapten kunnen worden opgeno men in de verplichte verzekering. Maar de overheveling van de overige (een miijoen) vrijwillig verzekerden - vooral kleine zelfstandigen en amb tenaren met een laag salaris - naar de „partikuliere markt" noemt ze soci aal verwerpelijk. DEN HAAG - De gemende werk groep Herschikking en Fusie Voort gezet Onderwijs (HEF-VO) is het niet eens geworden over de nieuwe ophef fingsnormen voor scholen in het op het basisonderwijs aansluitende voortgezet onderwijs. (vervolg van pagina 1) en van de Veterinaire Inspektie 3 ar beidsplaatsen en privatisering D.G.S.M. distrikt Scheldemond on geveer 60 arbeidsplaatsen. Het totale verlies aan arbeidsplaatsen in de provincie Zeeland komt dan op 601. Afbouw Deltawerken In dit overzicht is dan nog geen re kening gehouden met het verlies aan arbeidsplaatsen bij het partikuliere bedrijfsleven als gevolg van afbouw van de Deltawerken. G.S. schatten dat op ongeveer 800 Dosbouw- medewerkers en ongeveer 130 mede werkers werkzaam bij partikuliere bureaus en tijdelijk ingehuurd bij de Deltatiensten. Gelet op het klein schalige karakter van de ekonomi sche struktuur van de provincie Zee land, spraken g.s. over een relatief zwaar verlies. Vertaald in werkloos heidstermen betekent het een werk- loosheidsgroei van 6%. Alhoewel g.s. op zich begrip zeggen te hebben voor de noodzaak om uit bezuinigings- en efficiency overwegingen bij rijksdiensten reor ganisaties door te voeren, achten zij de negatieve effekten voor Zeeland vanwege zijn verkokerde" uitvoe ring te groot. „Tegenover de verdwijning van ar beidsplaatsen staat nauwelijks énige uitbreiding van bestaande rijks diensten ter kompensatie, ook al zou dat uit vestigingsplaatsenoverwe gingen zelfs wenselijk zijn", aldus g.s. Hierbij wordt gedoeld op dë vestiging van de Diesnt Getijdewate ren in Zeeland. Ook in het kader van het Regionaal Sociaal Ekonomisch beled zijn g.s. van mening, dat ter za ke van de spreiding van rijks diensten geen ruggesteun wordt ge geven. Het tegendeel lijkt, volgens het provinciaal bestuur, eerder het geval. „Immers, daar waar spreiding van rijksdiensten als instrument enerzijds wordt ingezet ten behoeve van bepaalde achterstandsregio's en anderzijds de Haagse regio verder buitenschot dient te blijven, worden andere regio's zoals de onze, getrof fen", aldus de brandbrief. Schrijnender G.S. achten dit des te schrijnender omdat zij zich tot het uiterste inspan nen, en niet in de laatste plaats finan cieel, om het ekonomisch tij te keren, terwijl daar onvoldoende rugdek king van de kant van het Rijk tegen over staat. G.S. wijzen er in dit verband op, dat in het kader van het taakstellen de beleid de beschikbare middelen voor werkloosheidsbestrijding, on danks een verdubbeling van de werkloosheid, in een paar jaar bijna zijn gehalveerd. Verder wordt erop gewezen, dat in het kader van de zo genaamde .terugploegexperimenten met uitkeringsgelden" relatief te weinig middelen beschikbaar zijn ge komen voor de provincie Zeeland en dat in het kader van het Regionaal Ekonomisch Beleid geen enkel in strument specifiek van toepassing is op Zeeland, noch in stimulerende zin, noch op het gebied van ekonomische ontwikkeling. Beleidsplan In het recent door Provinciale Sta ten vastgestelde provinciaal sociaal- ekonomisch beleidsplan hebben g.s. de hoofdlijnen van beleid uitgezet om de ekonomische potenties verder tot ontwikkeling te brengen. Van zeer veel belang achten g.s. dat het een en ander tot realisering wordt ge bracht in nauwe samenspraak met het Rijk en de gemeenten. In de brief aan de ministeries wijzen g.s. er ook op, dat zij in het afgelopen decenni um een grote inspanning hebben ge leverd om een grote achterstand ten opzichte van het landelijk voorzie ningenniveau te beperken. Dat verschil thans weer groter te laten worden, zal de aantrekkelijk heid van Zeeland als vestigingsge- bied doen afnemen, menen g.s. De voorgenomen reorganisaties alsook de al sinds een jaar in gang gezette uitstroom van personen (het vesti gingssaldo is sinds een jaar negatief), zal naar hun stellige overtuiging het toch al beperkte draagvlak van voor zieningen verder aantasten. Tegen deze achtergronden verzoe ken g.s. met de grootste nadruk de voornemens met betrekking tot de reorganisatie van de rijksdiensten in heroverweging te nemen en het ertoe te leiden, dat tenminste de bestaande werkgelegenheid in deze bedrijfs- klasse in Zeeland blijft gehandhaafd. HELLEVOETSLUIS - Bij de avondlijke herkontrole van mensen die en sociale uitkering krijgen in Hellevoetsluis kon die bij 4 procent van de betrokkenen worden beëin digd. Ruim 1 procent van de mensen kwamen in aanmerking voor een la ger bedrag en ruim 2 procent voor een hoger bedrag. Meer dan drie kwart van de 1050 mensen die wer den opgeroepen zijn voor de kontrole verschenen. De resterende mensen zullen de herkontrole weer op de nor male wijze kunnen ondergaan. DEN HAAG - Hilbert van der Duim zal niet in dienst treden van de schaatsbond. De KNSB en Van der Duim hebben geen overeenstemming bereikt over een arbeidskontrakt. Dit maakte de KNSB vrijdg bekend. Als staffuntionaris van de KNSB zou Van der Duim het schaatsen voor ge handicapten en jongeren gaan stimu leren. Dit projekt wordt gesubsi dieerd door het ministerie van WVC. Kind komt om tijdens plezierrit met tractor AMELAND - Een ongeluk met een traktor heeft vrijdagmiddag op het strand van Ameland aan een kind het leven gekost, terwijl vier mensen ernstig gewond raakten. Rond vijf uur kantelde een aanhangwagen van de tractor, waarop zich een groep Duitse kinderen bevond. Zeker tien kinderen en enkele volwassen lei ders kwamen onder de zware wagen terecht. Een van de kinderen over leed ter plaatse. Door een helikopter en twee ambu lances werden vier zwaar gewonden, twee kinderen en twee volwassenen, naar een ziekenhuis in Leeuwarden afgevoerd. Acht licht gewonden kon den na medische behandeling naar hun kampeerboerderij terugkeren. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft vrijdagmiddag de 55-jarige W. V. uit Putten wegens oplichting en valsheid in geschrifte voor een totaal bedrag van 2,5 mil joen gulden veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. De straf is gelijk aan de eis van de officier van justitie. De rechtbank achtte bewezen dat V. in 1979 en 1980 enkele tientallen beleggers voor 1,7 miljoen gulden heeft opgelicht door hun nepaande- len in een jachthaven in de Ameri kaanse staat Florida te verkopen. De rechtbank achtte hem verder schuldig aan het met ongedekte che ques kopen van acht miljoen Angole se Kwanza's (ruim 700.000 gulden) vorig jaar van een zakenman. Ten slotte heeft hij voor ongeveer een ton waardeloze Amerikaanse pandbrie ven aan de man gebracht. V. zou destijds bij zijn aktiviteiten gebruik hebben gemaakt van de Mid delburgse advocaat mr. S. Naar diens betrokkenheid bij de zaak loopt nu een gerechtelijk vooronderzoek op basis waarvan moet worden beslist of hij berecht wordt. Vier gedupeerde beleggers zijn in middels tegen de advocaat een civie le procedure om schadevergoeding begonnen. In een geval wordt een schadebedrag van 140.000 dollar (ruim 400.000 gulden) geclaimd. Het kan nog geruime tijd duren voordat in die zaken uitspraak wordt gedaan. Iedere maandag Zierikzee Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30 - 20.00 uur. Dorpshuis. Meer Bewegen voor Ouderen. 16.00 - 16.45 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Rekreatieve condi tietraining. 20.00 - 21.00 uur Dames, 21.15-22.15 uur Heren. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00 - 22.00 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio 20.15- 21.45 uur. Serooskerke Dorpshuis. Take Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00 - 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.30 tot 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15 - 10.15 (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Wereldwinkel. Thema-koffie-uurtje: 10.00 -11.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30 - 11.00 uur Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Noordgouwe Dorpshuis: kaartavond, 20.00 uur. Dreisehor „De Drie Schapen". Bridgen, 13.30 - 17.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek, „Reho both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Burgh Café „Het Grote Zwijn". Klaverjas sen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreefstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00 - 17.00 uur. Elke eerste en derde donderdag van de maand Zierikzee Rechtswinkel, Havenplein 24. 19.00 - 20.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurkommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen- Duiveland en St. Philipsland. Woens dag van 14.00 -17.00 uur en van 19.00 - 20.00 uur en donderdag van 9.00 -12.00 uur. Iedere woensdagavond vanaf 4 juli t/m 22 augustus Haamstede Ned. Herv. Kerk. Dia-presentatie „De banken zijn hard". 20.00 uur. Van zaterdag 7 juli t/m 11 augustus Zierikzee Burgerweeshuis. Beeldentuin en klein antiekbeurs dagelijks (behalve zondag) van 10.00 - 17.00 uur. Iedere dinsdag t/m 14 augustus Zierikzee Rode Kruis-gebouw, Pater nosterstraat. Verkoop Welfare. 10.00 - 16.00 uur. Maandag 16 juli Burgh-Haamstede Gereformeerde Kerk. Maandag avondzang onder leiding van Jan van de Driest, m.m.v. Piet Heutink (bari ton) en Harry Hamer (orgel). 20.00 uur. Dinsdag 17 juli Zierikzee Poststraat „De Lichtboei". Bazar/ rommelmarkt Leger des Heils. Vanaf 10.00 uur. Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Orgelkoncert door Maurice Pirenne uit Rosmalen. 20 00 Nederlands Hervormde Kerk. Orgel koncert door Dirk Janz. Zwart. 20.00 Donderdag 19 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive. 19.15 uur. Brouwershaven Stadhuis aan de Markt. Openstelling ter bezichtiging van het historische stadhuis. Van 19.00 tot 21.00 uur. Maandag 23 juli Burgh-Haamstede Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van de Driest, m.m.v. Harry Hamer (orgel). Woensdag 25 juli Brouwershaven Hallen Jachtwinterberging fa. Van Ast, Oude Schouwsedijk. Rekreatietafeltennistoernooi. Aan vang 10.00 uur. Donderdag 26 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive. 19.15 uur. Maandag 30 juli Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van de Driest, m.m.v. Yvonne Dorr-Jonker (hobo) en Harry Harper (orgel). Donderdag 2 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive. 19.15 uur. Zaterdag 4 augustus Brouwershaven Oud papier ophalen. Vanaf 9.00 uur. St. Nicolaaskerk. Koncert door Ge rard Dekker op orgel en clavecimbel. Aanvang 20.00 uur. Maandag 6 augustus Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van de Driest, m.m.v. Adrie van der Veen (hoorn) en Frans van Tilburg (orgel). Donderdag 9 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrivc. 19.15 uur. Maandag 13 augustus Burgh -H aamstedc Gereformeerde kerk. Maandag avondzang o.l.v. Jan van de Driest, m.m.v. Reinate van Heemskerk (alt) en Frans van Tilburg (orgel). Zaterdag 18 augustus Oosterland Bazar/rommelmarkt. 9.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2