Openbare lagere school in Zonnemaire wordt per 1 augustus 1985 opgeheven G.S. Zeeland bezorgd over daling werkgelegenheid Gestolen auto in sloot teruggevonden Rommelmarkt rond gereformeerde kerk Haamstede werd groot sukses DE ZIERIKZEESCHE COURANT Reorganisatie Rijksdiensten Bruto-opbrengst 8.234,- Kettingbotsingen Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Werkgelegenheid Gedeputeerde Staten van Zeeland maken zich bezorgd over de daling van de werkge legenheid in Zeeland. (Pag. 2). Handenvol werk Winst en verlies 49 voor Mies De vakantiedrukte bezorgt het eilandellik Riet'e de Wild uit Boxtel en Elsbeth Leem- Burgh-Haamsteedse Mies Klaver gaat mor- politiekorps ook 's nachts handen vol werk reis uit Einhoven wonnen het Mosseltoer- genvroeg in de tuin van de Nijmeegse Ver- (Pag. 4). nooi in Bruinisse, maar verloren hun auto in eeniging van start voor haar 49e Vierdaag- Zierikzee. (Pag. 6). se van Nijmegen. (Pag. 7). MAANDAG 16 JULI 1984 140ste jaargang: Nr. 23557 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wij verliezen het zekere, terwijl wij naar het onzekere streven. Plautus Gemeente Brouwershaven niet in beroep bij de Kroon BROUWERSHAVEN - Tijdens de ingelaste, openbare vergadering van de Brouwse gemeenteraad werd vrijda gavond met algemene stemmen besloten om niet in be roep te gaan bij de Kroon tegen de beslissing van G.S. om per 1 augustus 1985 het aantal openbare basisscholen in de gemeente vast te stellen op drie. Een beslissing die per genoemde datum het einde betekent voop de openba re lagere school in Zonnemaire. deze kwestie een stukje tweespalt in Zonnemaire gaat geven" adus Mol. Burgemeester C. Slabbekoorn ver zekerde hem ervan dat B en W alles zullen doen om ,,de scherpe kanten" zowel naar de ene als naar de andere kant te slechten, in het belang van de leefbaarheid van het dorp. Machtspositie De heer R. van der Wekken (CDA) betoogde het onjuist te vinden als gesteld wordt dat de C.N.S. de statu ten niet zodanig wil wijzigen dat een Samenwerkingsschool mogelijk wordt. ,,De C.N.S. wilde vorig jaar de vereniging al opheffen om een stichting in het leven te roepen waar bijna iedereen zich in had kunnen vinden" aldus van der Wekken. - ,,Maar u hebt de onderhandelingen gevoerd vanuit een machtspositie die alleen op bluf berustte", voegde hij B en W toe, die hij verder verweet dat er niet voldoende moeite is gedaan om dit voorstel van de C.N.S. nader uit te werken. dat, - naar hij zei - op dit moment de ze kwestie niet aan de orde is. Het is beter om een en ander niet aan te scherpen tijdens een raadsvergade ring, maar in een gewoon gesprek aan de orde te brengen aldus de bur gemeester, die de heer van der Wek ken er verder op wees dat hij sprak als raadslid en niet als voorzitter van het schoolbestuur van de C.N.S. BRUSSEL - België zet zijn voorbe reidingen voor de plaatsing van 48 Amerikaanse kruisvluchtwapens voort. Dit heeft de Belgische rege ring vrijdag besloten nadat de mi nister van buitenlandse zaken, Leo Tindemans, zijn zesmaandelijkse overzicht over de situatie had gege ven. DEN HAAG - De wet-AROB, krachtens welke men in beroep kan gaan tegen beslissingen van overhe den, zal worden vereenvoudigd. Nog dit jaar gaat er een wetsontwerp naar de Kamer dat de AROB- procedure zal vereenvoudigen. Er komt een mogelijkheid tot uitspraak zonder mondelinge behandeling, met instemming van beide partijen. In de sloot langs de Nieuwe Kerkweg te Brouwershaven, tegenover camping „Meeuwensteinwerd vrijdagochtend een groene B.M.W. aangetroffen. De auto bleek eigendom van M. G. uit Renesse, die inmiddels aangifte had gedaan van het feit, dat zijn auto was gestolen. Van de daders ontbreekt elk spoor. De B.M.W. bleek flink beschadigd. M. Mol (VVD): een stukje tweespalt in Zonnemaire voorko men ,,Het is zeer droevig dat we met dit voorstel moeten komen" aldus de wethouder van onderwijs mevrouw S. Loschacoff-de Kanter (PvdA) over het raadsvoorstel om niet in beroep te gaan". We hebben indertijd Zonne maire - hoewel het een heel onzekere faktor was - toch aangemeld bij G.S. omdat we hoopten dat de gesprekken over een samenwerkingsschool tot een goed" resultaat zouden leiden". Nu dit niet het geval bleek te zijn zag zij geen andere motieven en argu menten die een beroep kans van sla gen zouden kunnen geven. Een be langrijk punt achtte B en W het dat er in elk geval in alle kernen goed lager onderwijs kan worden gevolgd. Tweespalt. De heer M. Mol (VVD) zag een be roep bij de Kroon nog wel zitten. Hij vond dat de onderhandelingen met het schoolbestuur van de C.N.S. over inspraak en medezeggenschap van de ouders nog wel voortgezet kunnen worden om toch te komen tot een ba sisschool in Zonnemaire waar ieder kind en iedere ouder zich thuis kan voelen. „We willen voorkomen dat Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. WA> ffiï P Bitr MIDDELBURG - Gedeputeerde Staten van Zeeland achten de te verwachten daling van de werkgelegenheid in de provincie Zeeland tengevolge van het reorganisa- tiebeleid van de Rijksdiensten sociaal-ekonomisch on aanvaardbaar. G.S. uiten hun bezorgdheid over de toe komstige ontwikkelingen in een brief aan de minister president, aan de ministerpresident, aan de ministers van ekonomische zaken en van verkeer en waterstaat en aan de kamerkommissies voor ekonomische zaken en waterstaat. In de brief wordt een overzicht ge geven van de aantallen arbeidsplaat sen, die recent verloren zijn gegaan, dan wel op korte termijn zullen ver dwijnen ten gevolge van de reorgani satieplannen, die er binnen de rijk sinstellingen en -diensten plaats vindt. Opheffing van de Rijksverkeer- sinspektie (distrikt Zeeland) bete kent het verlies van 22 arbeidsplaat sen; opheffing Inspektie Registratie en Successie: 24. arbeidsplaatsen; op heffing Hoofdinspektie Speciale diensten Onderwijs: 2 arbeidsplaat sen; opheffing van het P.T.T.- postdistrikt Zeeland: 130 ar beidsplaatsen; reorganisatie Rijks waterstaat in verband met opheffing Deltadienst: 360 arbeidsplaatsen; re- organistie van de Veterinaire Dienst Vervolg pag. 2 R. v. d. Wekken (CDA): bluf. De heer Slabbekoorn betreurde de ze uitlatingen van het C.D.A.-lid om- BURGH-HAAMSEDE - De rommel- en infomarkt rond de gereformeerde kerk in Haamstede heeft zaterdag een bruto-omzet van 8.234,- opgebracht. De bijzonder slech te weersomstandigheden hebben de mensen er duidelijk niet van kunnen weerhouden om te komen zoeken naar iets van hun gading en - gezien de opbrengst, die hoger was dan voorgaande jaren - hebben ze dat ook gevonden. De Stichting Wereldwinkel Schouwen-Uuiveland was zaterdag ook vertegenwoordigd op de rommel- en infomarkt rond de Gereformeerde kerk te Haamstede. Het evenement rond de gerefor meerde kerk bood naast de uitgebrei de rommelmarkt ook diverse aktivi- teiten, waar vooral de jeugd zich goed mee wist te vermaken. Zo was er een Kinder-Rad-van-Avontuur, een schiettent, een grabbelton, het bekende steekspel „Mr. Bibber" en een kraam waar met ballen gegooid kon worden. Informatie- en verkoopstands wa ren er verder van Amnesty Interna tional en van de Wereldwinkel Schouwen-Duiveland. De biertent had niet zo'n hoge omzet, maar dat is hoogstwaarschijnlijk weer te wijten aan het feit, dat het weer niet niet be paald dorstig maakte. Veel aftrek vonden wel de pannekoeken en de warme worst. Verkoop handwerken Het damesklubje, gevormd door een aantal gemeenteleden, legde eer in met de zelfgemaakte handwerken. De verkoop daarvan bracht alleen al een bedrag van bijna 2.000,- op. De opbrengst van dit evenement komt voor de helft ten goede aan het werk van „De Wilde Ganzen" en de andere helft wordt besteed aan het eigen rekreatiewerk van de gerefor meerde kerk, zoals de inmiddels tra ditionele samenzangdiensten op de maandagavonden in het hoogseizoen. NIEUWERKERK - Op rijksweg 18 was het zaterdag omstreeks 15.10 uur raak: op nagenoeg hetzelfde tijdstip botste vijf auto's op elkaar. Bij de eerste aanrijding werden drie auto's betrokken, bij de tweede twee. Voor de verkeerslichten stond een rij auto's te wachten. V. A. S. uit Brunssum stopte vervolgens tijdig, de achter hem komende auto van H. L. J. uit Düsseldorf stopte ook nog tijdig, maar W. H. M. uit Dordmund duwde zijn twee voorgangers in een op elkaar. De schade laat zich raden: voor, voor en achter en de achterzijde van de drie auto's werden ernstig be schadigd. Nog voor dat deze aanrij ding was afgehandeld, volgde een tweede: J. W. d. J. uit Zierikzee botste op dezelfde manier op zijn voorganger P. d. H. uit Rotterdam. Verwachting tot dinsdagavond: Onbestendig Wisselend bewolkt en een enkele bui; minimumtemperatuur om streeks twaalf graden; middagtem- peratuur ongeveer achttien graden; matige wind uit west tot noordwest, kracht vier. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 20 juli Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40%. Minimumtemp.: 13 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: n.west 4 Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 407r. Minimumtemp.: 13 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: n.west 3 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40%. Minimumtemp.: 13 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 17 juli Zon op 5.40, onder 21.51 Maan op onder 10.03 Laatste Kwartier: 21 juli (6.05) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laag wat er 17 juli 7.15 18.42 0.29 12.34 Doodtij: 23 juli Temperatuur zeewater Schouwse kust: 16,0° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het weer ondergaat nog niet veel verandering. Het is morgen wisselend bewolkt en er kan een en kele bui vallen. De temperatuur blijft in de middag bij ongeveer zeventien graden ste ken. Dat is voor De Bilt één tot vier gra den onder het gemiddelde voor deze tijd van het jaar. Een hogedrukgebied boven de oce aan ten zuidwesten van Ierland ver andert nog altijd weinig van plaats. Een uitloper van dit hogedrukgebied ligt tussen IJsland en Schotland. Het breidt zich langzaam naar het noord oosten uit. Samenhangend hiermee handhaaft zich boven de Noordzee een noordwestelijke stroming waar mee vrij koele lucht naar onze omge ving wordt gevoerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1