Enorme maquette wordt grote trekpleister van Brusse Visserijmuseum Levensgrote beesten vermaakten jeugd 16 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 Stuurgroep Oosterschelde gaat definitieve keuze maken voor „Neeltje Jans" &ÖÖELB\£n DE ZIERIKZEESCHE COURANT Nèt vóór Visserijdagen gereed: Rommelmarkt Gereformeerde Kerk Haamstede Vi ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ring Promotion Middagdienst VVV Scharendijke Mosseltoernooi Gisteren, donderdag, is in Burgh-Haamste- In de Gasthulskerk in Zierikzee wordt tot en Sinds een jaar heeft de VVV in Scharendijke De Bru-Tèn-speler Peter Coppoolse heeft de de Ring Promotion van start gegaan. Er met donderdag 9 augustus elke donderdag de beschikking over een volwassen VVV- de mogelijkheid om zich nog op drie onder volgen nog vijf afleveringen. (Pag. 3). een middagdienst gehouden. (Pag. 4). kantoor, waar Wiets de Voogd als informa- delen van het Mosseltoernooi te manifeste- trice werkzaam is. (Pag. 6). ren. (Pag. 8). VRIJDAG 13 JULI 1984 140ste jaargang Nr. 23556 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De kracht der natuur toont zich in het kleinste, en in het kleinste ligt de voortreffelijkheid der kunst. Algarotti. Zierikzee Hoogwater Laagwater 14 juli 5.12 17.06 10.40 23.06 BRUINISSE - Het Visserijmuseum van Bru aan de Mo lenstraat is nu helemaal volwassen geworden. Zo juist werd de laatste hand gelegd aan een maquette van maar liefst 4.50 x 1.30 meter, vervaardigd door de vaardige handen van A. Vane, penningmeester van de Culturele Stichting Bruinisse. Sinds maart '82 is Vane hieraan be zig geweest. De maquette is nu samen met het zee aquarium dé grote trekpleister van de afdeling van de C.S.B. Vane vertelt nog dat hij eerst is be gonnen met het maken van tekenin gen, waarover hij drie maanden heeft gedaan. Geheel naar eigen ont werp en eigen inzicht (èn vrije wil) heeft hij al z'n vrije tijd besteed aan de zeer minitieus uitgevoerde ma quette, die nog zal worden aangevuld met een model van de „Albatros" en een kleine garnalenkotter. Zijn wens is nog om het schip op de helling ook daadwerkelijk te water te kunnen la ten met een motortje. iTV «-Ij; p;h;. 4 5.50 17.36 11.15 23.48 6.34 18.07 11.53 15 juli 16 juli Springtij: 15 juli Temperatuur zeewater Schouwse kust: 17,1° C. HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Er stroomt koele oceaan- lucht naar ons land. Eerst afkomstig uit de omgeving van Ierland, maar in de loop van zondag en maandag ge leidelijk uit noordelijker streken. Dat betekent onstandvastig weer. Zaterdag trekt bovendien een sto- ringsgebied over met veel bewolking en af en toe regen. Zondag zal er weer af en toe zon zijn, maar is ook de bui enkans groot. De temperatuur blijft de eerstkomende dagen 4 a 5 graden beneden het gemiddelde voor deze tijd. Vooral maandag wordt er nogal veel wind verwacht. De computer- voorspelling laat pas na maandag een rustiger weerbeeld zien met wat minder lage temperaturen. In zuid- en midden-Europa is het de komende dagen beter vakantieweer dan bij ons. Wel is er een vrij grote kans op onweersbuien in het ooste lijk en zuidelijk Alpengebied. De Walt Disney-figuren trokken tijdens de'Ring Promotion veel aandacht van het publiek. Vooral de kinderen waren geïnteresseerd in die „grote, harige wezensMeer over de eerste dag van dit toeristisch evenement op pagina 3. BURGH-HAAMSTEDE - Rond de gereformeerde kerk te Haamstede wordt zaterdag 14 juli van 's och tends negen tot 's avonds vijf uur een rommel- en infomarkt gehouden. De organisatie van deze aktiviteit is in handen van de Rekreatiekommissie van de gereformeerde kerk. De inmiddels traditionele maandagavondzang tijdens het zo merseizoen eveneens in de gerefor meerde kerk staat maandagavond 16 juli onder leiding van Jan van de Driest, met medewerking van Piet Heutink (bariton) en Harry Hamer (orgel). Deze samenzangdiensten be ginnen om 20.00 uur. WA> ffih PÊ Bitr Verwachting tot zaterdagavond: Af en toe regen Veel bewolking en af en toe regen; minimumtemperatuur circa dertien graden; middagtemperatuur onge veer achttien graden; vrij krachtige zuidwestelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 17 juli: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: west 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: west 6 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 14 juli Zon op 5.37, onder 21.54 Maan op 23.18, onder 6.28 15 juli Zon op 5.38, onder 21.53 Maan op 23.41, onder 7.40 16 juli Zon op 5.39, onder 21.52 Maan op 23.58, onder 8.53 Laatste Kwartier: 21 juli (6.05) HOOG- EN LAAGWATER Advertentie ZIERIKZEE - De Stuurgroep Oosterschelde zal op 22 augustus aanstaande een keuze maken uit de alternatie ven, die de Projectgroep Damvak Geul heeft aangedra gen als inrichtingsvoorstellen voor „Neeltje Jans" als re- kreatief attraktiepunt. De Neeltje Jans-studie mondt uit in vijf inrichtingsalternatieven (vijf to taalplannen voor het hele gebied). In elk van deze plannen zijn de reeds vastgelegde mogelijkheden ver werkt. In elk alternatief is ook de ex positie „rijkdommen der zee" ver werkt, omdat zij in elke ontwikke ling past. In de verschillende alterna tieven wordt steeds de nadruk gelegd op enkele hoofdlijnen. Zo is er een „minimumalternatief" (een keuze voor weinig nieuwe aktiviteiten), een „visserijalternatief", een „presentatie- en innovatie- alternatief (nadruk op wetenschap en onderzoek van de zee); een „dagrekreatie-alternatief" en ten slotte een „intergratie-alternatief". In dit laatste alternatief wordt niet van een specifiek thema uitgegaan. Getracht is de verschillende aktivi teiten alle min of meer tot hun recht te laten komen, waarbij elke aktivi teit wat moet „inleveren" ten bate van een andere. De stuurgroep Oosterschelde heeft voorlopig voor dit laatste alternatief gekozen. Geraamd dagbezoek In grote trekken wordt het dagbe zoek aan de publiektrekkers in elk van de alternatieven op ongeveer 21.000 personen geraamd. (Het dagrekreatie-alternatief komt tot 26.000). Het Topshuis trekt 3.500 mensen per dag. het waterstaatsspeelpark Vervolg pag. 4 Nog juist voor de komende visserij- dagen (vanaf volgende week donder dag) als Bru overspoeld wordt met toeristen werd de maquette ge plaatst. De achtergrond is nog niet klaar: dit zal een schildering worden door kunstschilder Mol uit Schudde- beurs. Vane vertelt geheel op eigen initia tief de maquette gemaakt te hebben, terwijl de visserijvereniging „Helpt Elkander" voor de materiaalkosten garant stond. Vane is dan wel pen ningmeester van de C.S.B.maar de kas is noodlijdend en derhalve de sponsoring van de Bruse visserijver eniging meer dan welkom. De maquette geeft een beeld van Bru vanaf de Grevelingen. Vane wil de iets vastleggen wat er niet meer is, zo zijn links de befaamde oesterput ten te zien, een belangrijke bron van inkomsten voor de Bruënaars tot 1963. Verder twee zogenaamde „nat te" pakhuizen of oesterloodsen, één van Johan v. d. Berge-Padmos (Bru 40) en ook is het oude huis van de oud-burgemeester van Bru in minia tuur aanwezig, van de heer W. v. d. Berg Dzn. Uiterst links een sektoren- licht van de hoek Stoofpolder (met licht). Dit wat betreft het niet meer bestaande beeld van Bru. Scheepswerf Het andere deel van de maquette wordt in beslag genomen door de scheepswerf van D. van Duivendijk en Zn., met de komplete helling en opstallen. Od de helling de Bru-48 zo als het schip er lag ten tijde van de lieuwbouw in 1964. Later is het schip verlengd. DEN HAAG - De hoofdofficier van justitie in Den Haag, mr. R. J. C. Graaf van Randwijck, zal oud minister Nelissen niet vervolgen we gens meineed. Uit de verklaringen die Nelissen heeft afgelegd tegenover de parlementaire enquetekommissie valt geen redelijk vermoeden van schuld af te leiden, zo heeft de hoofd officier donderdag laten weten. Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. De maker van de Bruse maquette, A. Vane voor de scheepswerf in miniatuur van Van Duivendijk. De achtergrond is nog een beet je kaal maar daar wordt ook in voorzien. De toeristen kunnen in ieder geval in het nu volwassen museum een kijkje gaan nemen. Voor al uw SPORTIEVE VAKANTIES b.v. fiets-, kano- en huifkar- reizen en windsurfvakan- ties in eigen land naar uw reisburo von ©everen reizen l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1