Esther Kruiswijk en Niels Swidde slaan als eerste geplaatste dubbel De Maat/Dikker uit toernooi Fietscrossen op Balie groot sukses NIEUWSBODE Fignon en Lemond in zetel naar zware Alpen-etappes Leen Koster laat zich inpakken door Bernd Spelbos DE RONDE VAN FRANKRIJK 6 De broers Hans-Jan en André Goedegebuure sloegen zich een ronde verder in het heren dubbelspel in het C-toernooi. Het als eerste geplaatste dames dubbel Corry Roda en Anneke Cok lijkt ook nu weer sterk nu de toernooizege van het vorig jaar. BRUINISSE - Naast de brokstukken, die de toernooi- leiding te lijmen kreeg, doordat de weergoden het vierde Mosseltoernooi bepaald niet gunstig gezind zijn, waren er op de derde en vierde dag toch ook nog een paar aardi ge verrassingen te noteren. Hierin loopt de uitschakeling van het als eerste geplaatste gemengd dubbel Ann de Maat en Steven Dikker van TV Kapelle ontegenzeggelijk voorop. In de derde ronde moest het Bevelandse dubbel zijn meerdere erkennen in het niet geplaatste duo Esther Kruiswijk en Niels Swidde. Nadat via winst in de tie break de tweede set nog wel bij de Kapellenaren terecht was gekomen, lieten Kruiswijk en Swidde niets meer aan het toeval over en pakten zij met 6-1 de derde en beslissende set, waardoor zij zich kwartfinalist mogen noemen. Niels Swidde doet het in Bruinisse overigens toch erg goed. Ook in het enkelspel zit hij er nog steeds in. Nu moest Frank Poppe er aan geloven: 6-3, 6-2. In de volgende ronde moet hij het opnemen tegen Westrak- speler Dennis van den Ouden, die Ben Morel een illusie armer maakte via twee keer 6-0. ZIERIKZEE - Bij gelegenheid van de eerste Toe ristendag werden op het parkeerterrein op de Balie fietscrosswedstrijden georganiseerd, die bij de eind afrekening een kolossaal sukses bleken te zijn. Maar liefst 56 kinderen, verdeeld over drie leeftijds groepen, waren een paar uur aktief. Er werd met veel overgave gestreden om zich een plaatsje in de finale te veroveren in de diverse kategorieën. Bij de allerjongsten zorgde de organisatie voor een leuke primeur. In plaats van op crossfietsen moesten de deelnemers en deelneemster van zes tot negen jaar het par koers steppend afleggen op door Adrie van Hese zelf gefabriceerde spe cials, een kruising van een crossfiets en een step. Overigens leverde het aardig wat onverwachte problemen op. ,,We hebben dat een beetje onderschat, want het bleek overduidelijk, dat wanneer een kind eenmaal het fietsen onder de knie heeft, de techniek van het steppen snel blijkt te zijn afgeleerd. Er vloeide daarom dan ook menig traantje wanneer het niet al te best wilde lukken", vertelt Adrie van Hese. Lennart Bouwman had het meeste verdriet en kreeg daarvan de .troostprijs voor de meeste tranen". Natuurlijk waren er in de diverse kategorieën ook winnaars. De nor male fietscross in de leeftijdsgroep van dertien tot vijftien jaar werd gewonnen door John Ravia, de polly-cross voor de groep van negen tot twaalf jaar ging naar Arno Wanders en de stepcross leverde een zege op voor Mariette Verheyen. Op bijstaande foto wordt de stepcrosswinna- res gereed gebracht voor haar wedstrijd. In het heren enkelspel van het C- toernooi kwam plaatsingslijst-aan voerder Harry Koster nog niet in ak- tie. Wel werd inmiddels zijn eerste tegenstander bekend. Donderdag middag ontmoet Koster TV Duiveland-speler André Goedege buure, die ook al niet tussen de krijt lijnen hoefde, omdat tegenstander Jan van der Weele van Brouwersha ven zich terugtrok voor het C- toernooi. Winst was er wel voor Ernst Visser van Westrak. Hij ver schalkte met 7-5, 6-3 Jacco Geleijnse van Westerschouwen. Hans Bouma van TV Duiveland klopte Marco Speelman van de LTC Zierikzee met 7-6, 6-2. Visser en Bouma ontmoeten elkaar in de volgende ronde. Goed op dreef is Hanny Prins van TC Men- heerse. Hij plaatste zich inmiddels voor de kwartfinales door achtereen volgens Joop Polderman van Kapelle (6-2, 7-6) en de als vierde geplaatste Rob Lindenberg van TSI Goes te kloppen. Met name deze laatste 7-5, 6-3 zege zorgde ervoor, dat Prins zich in de kijker speelde. Interessant Ron Vroegop van MLTC Middel burg kwam verder door met twee keer 7-ö te winnen van Lex van Geer van Zierikzee en Jaap Smalbroek wordt na de 6-1, 6-1 overwinning op Joh^p Holm de volgende opponent van Vroegop. Arjen Kaale uit Kam pen wordt napijn'6-3; 6-2 overwin ning op Piet Vreeke van TV Duive land tegenstander van de als tweede geplaatste Marius van Oeveren uit Kortgene. Een interessante paring is onge twijfeld ook de partij tussen Adrie Talakua van Westrak met Peter Cop- poolse van De Bru-Tèn, maar in kom- petitieverband uitkomend voor de LTC Zierikzee. Talakua schakelde Marco Nolet met 6-1, 6-2 uit, terwijl Coppoolse te sterk was voor Frank Poppe: 6-3, 6-3. Adriaan van Nieu- wenhuizen werd kwart-finalist door met 6-0, 6-2 te winnen van de Duitse deelnemer Kellermann, die eerder René Geleijnse de weg versperd had. In de kwartfinales kwam ook Bernd Spelbos uit Maarssen via een nipte zege op Leen Koster van Zierikzee. Koster won de eerste set overtuigend met 6-2, maar nam daarna de zaken wat te lakoniek op en verloor met de zelfde cijfers de tweede set. In de der de en beslissende set leek Koster zich te herstellen, maar Spelbos bleek over de langste adem te beschikken: 7-5. In het dames dubbelspel in C toon den Monique Begijn en Ann de Maat zich te sterk voor Corry en Cora de Waal. De cijfers 6-1, 6-1 lieten niets aan het toeval over. Bij de heren wonnen Peter Coppoolse en Marius van Oeveren met 6-1, 6-4 van Arjen Kaale en Arno den Hollander. Cop poolse Van Oeveren is zeker een van de voornaamste gegadigden voor de titel, ondanks de vierde plaatsing. Hans-Jan en André Goedegebuure kwamen een ronde verder door met 6-0, 7-5 te winnen van De Wit en Leeu wenhaag. In het enkelspel bij de B- heren boekte de als eerste geplaatste Gert-Harm Winkeler een zege op Ron Vroegop. De speler uit Hoek van Hol land won met 6-2, 6-4 en ontmoet nu Adriaan van Nieuwenhuizen, die Mi ke Sala klopte: 6-2, 7-6. Sala had eer der Hans-Jan Goedegebuure uitge schakeld: 6-3, 6-2. In de andere halve eindstrijd komen Marco van Nieuw- kerk en Wil Broeren tegenover el kaar te staan. Beide niet-Zeeuwen toonden zich afgetekend sterker dan Harry Koster van Zierikzee en Rob Lindenberg van TSI. Van Nieuw- kerks slagenarsenaal was Harry Koster duidelijk te machtig: 6-1, 6-4 voor de speler van het Scheveningse Metselaars. Lindenberg moest met 6- 2, 6-2 buigen voor Tilburger Wil Broe- Karen Steenstra In het dames enkelspel in D zijn vijf speelsters tot de kwartfinales ge vorderd. Marjan Hermans klopte als eerste geplaatste Ria van de Endt met 6-1, 6-2 en zij ontmoet nu de win- naeres van het duel tussen Denice van Bergen en Esther Kruiswijk. Ann van de Endt won nipt van Els- beth Leemreis (7-6, 3-6, 7-5) en is nu ook kwartfinaliste. Marjan Klippel uit Ouddorp ont deed zich van Joke de Waard met 6-1, 6-2 en Karen Steenstra verraste door met 6-2, 1-6, 6-2 te winnen van Tica Peeman, waardoor de Westerschouw- se het nu moet opnemen tegen de als tweede geplaatste Marjan Klippel. Ria van Vliet van Westrak klopte Gerda Nicolaas van Zierikzee met 6- 1, 6-1 en behoort nu ook bij de laatste acht. In het heren enkelspel in D kroop plaatsingslijst-aanvoerder Sjaak van Opstal van De Bru-Tèn door het spreekwoordelijke oog van de naald tegen Leo van As van Eege- dima Tholen. Van As won de eerste set met 6-2, maar verloor de tweede met dezelfde cijfers. De derde en beslissende set bracht een tiebreak. Van Opstal kwam hierin met 6-2 voor, maar moest vervolgens drie punten aan Van As toestaan. Ook het vierde en gelijkmakende punt kwam er, maar Van Opstal meende de bal uit gezien te hebben, waarop beslo ten werd tot een let. Vervolgens pas seerde de Bruenaar Van As voor 7-5 en de partij. Van Opstal moet het in de volgende ronde opnemen tegen Aldo de Spirt van Zierikzee, die zo ver kwam door dat Den Uil niet kwam opdagen. Een ronde verder kwamen Dennis van den Ouden en Niels Swidde, maar ook Hans Wohl jr. door winst op Mi chel de Vlieger, Hans Bouma via een 2-6, 6-1, 6-1 zege op Kees Kik, Frank Slooter, Joop Polderman, Arno den Hollander, Alexander van Eenen- naam, Steven Dikker, Jan van der Weele, Frank Koevoets en Koen Goe degebuure. De laatste kreeg een walk-over, doordat Melvyn Atoon van Brou wershaven weer last kreeg van een knieblessure en vroegtijdig moest af breken. Overigens leidde Goedege- buur op het moment van afbreken met een gewonnen set. In het heren dubbelspel wonnen Dick Verschoore en Paul Verspeek van Zierikzee met 6-0, 6-4 van Peeters en Bakker en boekten ook Ger Klip en Marcel van de Berge van Westerschouwen een ze ge. Van Schouwen en Botman moesten met 6-1, 6-2 buigen. In het mixed in D waren er buiten de ver rassende zege van Esther Kruiswijk en Niels Swidde weinig verrassin gen. Het Bruse duo Wies van de Doe en Jan Jans schoof in drie sets voor bij Van Schelven Botman (6-0, 4-6, 6-0) en Wim en Marja Hart van WIK werden uitgeschakeld door Wil Schmitz en Koen Goedegebuur: 6-1, 6-2. Henny en Conny den Ouden klopte José Nollens en Thomas Kik met 6-4, 6-3 en vader en dochter Van Bergen mogen verder na winst op Peeman Tiggelman: 6-1, 6-0. Ervaring- In het dames dubbel in D klopte het jeugdige Westerschouwen-duo Karen Steenstra en Angelina Ge leijnse een 6-3, 6-0 overwinning op het Bruse koppel Marlien Wielaart en Saar Bogerman. De titelverdedi ger Corry Roda en Anneke Cok won nen overtuigend van Kant en De Vos: 6-2, 6-1. Verder mogen ook de koppels Van Bergen Pattiasina, Schmitz Schouten en Van dc Endt Van de Endt. In het gemengd dubbelspel in C hadden Adrie de Looff en Peter Cop poolse van De Bru-Tèn het opmerke lijk moelijk om Marja Schiffer en Frank van de Vliet er onder te krij gen. De eerste set moest zelfs aan het Nieuwerkerkse duo afgestaan wor den, maar daarna werden de zaken rechtgezet: 5-7, 6-3, 6-4. Het als twee de geplaatste dubbel Els Ars en Rob Lindenberg gunde het Zierikzeese duo Maaike Speelman en Johan Holm een enkele game: 6-0, 6-1 en ontmoet nu in de volgende ronde het Bruse dubbel Corry de Waal en Rinus Geense, dat zich op ervaring ontdeed van het jeugdige koppel Ingeborg Reydon en André Goedegebuure. BRUSSEL - De Belgische wieler bond heeft al zes weken voor de strijd om het wereldkampioenschap in Barcelona twaalf beroepsrenners aangewezen. Lucien van Impe, oud winnaar van de Ronde van Frank rijk, en nationaal kampioen Eric Vanderaerden zullen als kopmannen optreden. SCHIJNDEL - Twan Poels heeft woensdag een internationale tijdrit voor wieleramateurs in Schijndel ge wonnen. De amateur uit Oeffeit, die deel uitmaakt van de Nederlandse Olympische ploeg, had voor de 45,5 kilometer een tijd van 58 minuten en 42 seconden nodig. De Tsjechoslo- waak Jiri Vojt werd tweede, Nico Verhoeven derde. ODENSE - Go Ahead Eagles heeft ook zijn tweede wedstrijd in de inter- totokompetitie, in groep 4, verloren. Odense BK uit Denemakren won voor eigen publiek met 3-0. Bij rust was de stand nog 0-0. Het was een in- haalduel. DEN HAAG - Het Nederlandse da meshockeyteam heeft woensdag avond tijdens het trainingskamp in Den Haag een wedstrijd tegen een ve- teranenkombinatie van heren van Klein Zwitserland en HDM met 7-3 gewonnen. RODEZ - De Renault ploeg van Guimard snelt in de Tour de Franc van de ene naar de andere zege. Dinsdag in de 12e etappe kwam Pascal Poisson op het ere podium en woensdag was het de beurt van Pierre Henry Mentheour om in Rodez als overwinnaar de finishlijn te passe ren. Met een totaal van reeds zes overwinningen na 13 etappes toont Guimard duidelijk aan de beschikking te hebben over de sterkste for matie waarin de kasse elke dag rinkelt. Vincent Barteau heeft de gele trui nog altijd stevig om de schouders waardoor Laurent Fignon en Greg Lemond, de twee renners welke Guimard komende week in de Zware Alpen wil uitspelen, niet behoeven aan te vallen en in wezen in een zetel naar de cols worden gebracht waar de beslissende strijd om de eindzege in volle hevigheid gaat ontbranden. Met vier renners, Barteau, Fig non, Mentheour en Lemond bij de eerste acht in het algemeenklasse ment, heeft Guimard wel een bij zonder uitgangs stelling om straks als Barteau, zoals toch al gemeen wordt verwacht zijn lei ders positie zal moeten prijs ge ven, direkt toe te slaan. Laurant Fignon wordt nog altijd gezien als de grootste favoriet op de eindze ge op de Champs Elysées. De gro te vraag is echter nog altijd of Bernard Hinault in staat zal zijn om in de Alpen zijn slag te slaan. Zelf is Hinault er nog altijd van overtuigd de slag nog lang niet te hebben verloren. Dan zijn er ook nog de Colombianen waarbij wij in het bijzonder denken aan Luis Herrera. Momenteel telt hij altijd nog een achterstand van goed tien minuten op Fignon een kloof wel ke door een renner met zijn klim mers kapaciteit en zeker in de vier komende bergetappes nog is te overbruggen. Vier renners Met vier renners, Veldscholten. Anderson, Winnen en Nulens, bij de eerste zestien in het algemeen klassement verkeert Peter Post ook nog altijd in een moeilijk par ket. Anderson en Winnen zijn voor de aanvang van de Tour aangewe zen als beschermde renners, maar Veldscholten bezet met een vierde plaats momenteel de beste posi tie. Voor Post is het dan ook moei lijk om Veldscholten, gestart als knecht, hem nu als waterdrager te laten fungeren. De dinsdag verre den etappe van Saint-Girons naar Blagnac kende een nerveuzse start. Al direkt naar de start ging in deze korte etappe van 111 km. de Spanjaard Gorospe aan de haal even later gevolgd door uitvallen van Brun, Vilamajo en Vanden- broucke. Bij het beklimmen van de Cöte de Ste.-Croix moest Eddy Planc- kaert, geplaagd door een blessure, lossen, waarna hij even later op gaf waardoor Post weer over een renner minder de beschiking heeft. Na 64 km. ging Bernard Hi nault in de aanval waarbij het tot een voorsprong van driekwart mi nuut bracht. De ploeg van Gui mard achtte toen de tijd aange broken omde achtervolging te gaan inzetten. De volledige ploeg zette zich aan de kop van het pele- ton waarbij het tempo zo werd op gevoerd dat de voorsprong van Hinault als sneeuw voor de zon smolt. Nadat er weer een hergroe pering had plaats gevondedn had een uitloop poging van Gauthier, Van Vliet, Poisson, Vallet en Nu lens meer sukses. Vanderaerden, Brun en in laatste instantie groe ne truidrager Hoste wisten zich na een achtervolging zich nog bij de vijf koplopers te voegen en ging het nu gevormde achttal, dat buiten schot van het peleton wist te blijven, op de finish aan. Knelspurten In de laatste kilometer deed Hauthier nog een uitval poging waarbij hij door Hoste werd ge counterd. Op het moment dat Gauthier door Hoste werd ingelo pen sprong Poisson weg waarbij Vanderaerden, die aan het wiel van Hoste zat, weer eens in de fout ging. Hij bleef te lang aan het wiel van Hoste, die er na zijn ge dane krachtsinspanning door zat. Toen Vanderaerden zich reali seerde dat hij fout had gegokt was het reeds te laat. Ondanks de ver woede poging welke hij deed om de zaak nog recht te zetten moest hij genoegen nemen met een twee de plaats met Leo van Vliet in der de stelling. In de woensdag verre den 13e etappe ging het er in het peleton tamelijk rustig aan toe. Bij de knelspurten kon Jacques Hanegraaf zijn leiders positie nog verbeteren door vier keer de winst naar zich toe te trekken. Bij de vierde tussensprint, na dat er 129 km waren afgelegd, gin gen Garde, Anderson en Metheour aan de haal. Een poging van Pee ters en Vallet om zich bij het lei dende drietal te voegen mislukte waarna de koplopers van het pele ton de vrijheid kreeg om na 199 km, zelfs uit te lopen tot een voor sprong van tien minuten. Met nog 10 km te gaan deed Hennie Kuiper nog een uitlooppoging waarbij hij het gezelschap kreeg van De Vos, Bourreau, Vichot en Clere. Sukses had het vijftal niet hiermee daar zij na 5 km weer tot de orde wer den geroepen. In de eindsprint tussen het leiders drietal toonde Mentheour zich de snelste voor Garde en Anderson, terwijl Sean Kelly met een achterstand van 6.52 min. de sprint van het pelo ton won voor Hoste en Vanderaer den. In het algemeenklassement deed Mentheour goede zaken door van de 27e plaats op te rukken naar de zevende plaats. Klassement Het algemeenklassemet ziet er na 13 etappes als volgt uit: 1. Vincent Barteau 60.37.27; 2. Maurice Le Guilloux (Fr.) op 8.07; 3. Laurent Fignon (Fr.) op 10.25; 4. Gerard Veldscholten op 12.38; 5. Bernard Hinault op 12.38; 6. Phil Anderson (Aus.) op 13.29; 7. Pierre Henry Mentheour (Fr.) op 14.18; 8. Greg Lemond (VS) op 14.23; 9. Sean Kelly Ger.) op 14.31; 10. Pedro Delgado (Sp.) op 14.37; 11. Robert Millar (GB) op 14.47; 12. Peter Winnen op 16.54; 30. Henk Lubberding op 22.45; 39. Hennie Kuiper op 25.15; 62. Adrie van der Poel op 31.46; 46 Joop Zoe temelk op 32.16; 66. Theo de Rooy op 33.05; 68. Leo van Vliet op 33.34; 85. Gerrie Knetemann op 40.38; 87. Jacques Hanegraaf op 41.05; 112. Ad Wijnands op 47.25; 114. Adri van Houwelingen op 48.19; 112. Henri Manders op 50.28; De Zwitser Russenberger is 147ste een laatste op 1.34.58 uur. De Nederlandse dames gaan nog steeds door met het behalen van etappe overwinningen. Dinsdag leverde de negende etappe een overwinning op voor Petra de Bruin voor de Franse Valerie Si- monnet en Mieke Havik. Woens dag inde etappe van Villefrance- De rouergue naar Rodez werden de eerste drie plaatsen door Ne derlandse dames ingenomen. De overwinning ging deze keer naar Hanneke Lieverse voor Helen Ha- ge en Mieke Havik. In het alge meenklassement bezet Helen Ha- ge de leidersplaats met een tijd van 17.13.17; 2. Valerie Simonnet (Fr.) op 1.46; 3. Mary Nanne (VS) op 2.34; 4. Kelly Ann Way (Can) op 2.39; 5. Hilary Matte (Can.) op 2.49; 6. Debra Shunway (VS) op 2.49; 7. Betty Wise-Steffan (VS) op 2.49; 8. Mieke Havik op 3.10; 9. Su zanne Lemiex (Can) op 3.33; 10 Hanneke Lieverse op 4.36. Vandaag gaat in de grote Tour de 14e etappe van Rodez naar Do- maine du Rouret over een afstand van 227,5 km. In het gebergte van Aveyron en Lozére staan er onder weg vijf beklimmingen op het programma. LANDSKRONA Marianne van der Torre en Nanette Schutte zijn in de kwartfinales van het tennistoer nooi in Landskrona, gedoteerd met 45.000 gulden prijzengeld, uitgescha keld. Van der Torre verloor in drie sets van de Zweedse Carin Ander- holm: 6-2, 1-6, 0-6. Schutte was kans loos tegen de Fran<^iase Catherine Bonnet: 1-6, 2-6.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6