Radar-scanner is thuis c Weinig overlast tijdens noodweer Henry Dunant meerde in Bru af voor vakantiedag gehandicapten BMR showband steelt show in druk Renesse DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zangavond Hervormde kerk Bru ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dubbel jubileum De Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Dui- veland viert een dubbel jubileum. Ter gele genheid hiervan verscheen een extra editie van Ad en Tessa Braat. (Pag. 3). van Sterna. (Pag. 2). Zomertentoonsteliing Play-back-show Mosseltoernooi In het Burger Weeshuis opende notaris W. Agnes Remeeus uit Rotterdam werd winna- Piet Vreeke en Hans Bouma lieten zich on- H. Klaassen de 23e zomertentoonsteliing res van de voorronde van de KRO Play- danks een ruime voorsprong nog bijna ver back-show. Zij kreeg de voorkeur boven de rassen door Henny den Ouden en Rob van regionale deelname. (Pag. 4). Rooy. (Pag. 5). DINSDAG 10 JULI 1984 140ste jaargang Nr. 23554 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1869) Zoveel slimheid bezit zelfs de domste, dat hij zichzelf bedriegen kan. Anonymus. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. UK* P Bitr Verwachting tot woensdagavond: Enkele buien Wisselend bewolkt en enkele bui en; minimumtemperatuur omstreeks 14, middagtemperatuur ongeveer 23 graden; matige naar zuidwest draai ende wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 14 juli: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: zuidwest 4 Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 11 juli Zon op 5.34, onder 21.57 Maan op 21.33, onder 3.32 12 juli Zon op 5.35, onder 21.56 Maan op 22.07, onder 4.20 Volle Maan: 13 juli (4.20) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 11 juli 2.43 15.11 8.35 21.06 12 juli 3.41 15.58 9.21 21.45 Springtij: 15 juli Temperatuur zeewater Schouwse kust: 17° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Aan het warme weer komt geleidelijk een einde. Een de pressie ten westen van Ierland zorgt in West-Europa voor een zuidelijke tot zuidwestelijke luchtstroming waarmee lucht van de oceaan wordt aangevoerd. De aangevoerde lucht is aanmerkelijk minder warm, zodat de middagtemperatuur woensdag niet hoger komt dan 22 23 graden. Bo vendien wordt er bewolking aange voerd waaruit enkele buien kunnen vallen. Hierdoor krijgt het weer een meer wisselvallig karakter bij tem peraturen die ongeveer overeenko men met de tijd van het jaar. Advertentie ZIERIKZEE TEL. 01110 5036 vcifli mmmn RENESSE - Al diverse jaren wordt de BMR showband uit Hoogerheide door de Renesser Evenementenkommissie uitgenodigd voor een optreden. Overi gens gebeurde dat aanvankelijk als dweilband, maar de Brabantse formatie onderging het afgelopen jaar een opmerkelijke gedaanteverwisseling. Dat kon het talrijke publiek zaterdagavond met eigen ogen en oren konstateren. Voor het terras van Restaurant De Wig op de Hogezoom verzorgde het or kest gedurende drie uur een uitstekend podiumkoncert, waarbij met name het uitgebreide repertoire van de band opviel. Nauwelijks een nummer be leefde een reprise. De band levert een keurige show af naar het professionele voorbeeld van James Last en de zijnen. Onder enonne belangstelling liet het orkest zien en horen, dat ook raszuivere amateurs een voortreffelijk stukje muziek kunnen brengen. AMSTERDAM - Amsterdam zal met de Britse stad Manchester een overeenkomst sluiten waarin stel ling wordt genomen tegen de kernbe wapening. Tevens wordt in de over eenkomst uiting gegeven aan de idee- en van kernwapenvrije gemeenten. RUURLO - Proefboringen van de rijksgeologische dienst hebben in de buurt van het Oostgelderse Ruurlo de aanwezigheid aangetoond van een forse laag steenkool op nog geen 1200 meter diepte. DEN HAAG - Het budget van de Stichting Wetenschappelijke Onder zoek Verkeersveiligheid (SWOV) on dergaat per 1 januari van het volgend jaar een drastische korting. Nadat eind april het ministerie van welzijn, volks gezondheid en cultuur al aankondigde zijn totale subsidie van 2;8 miljoen gul den stop te zetten, bestaan er nu ook bij de tweede subsidiënt - het minis terie van verkeer en waterstaat - ge vorderde plannen om de subsidie flink terug te draaien. DEN HAAG - De architektenbu- reaus hebben in de periode april '83- maart '84 een omzetdaling te verwer ken gekregen van 32 procent vergele ken met dezelfde periode van een jaar eerder. HEEZE - Twee verkenners van 13 en 14 jaar uit Rosmalen zijn in de nacht van zondag op maandag in Heeze gewond geraakt bij een brand in hun tent. Zij zijn met tweede- en derde graads brandwonden opgeno men in een ziekenhuis. BRUINISSE - Weinig belangstel ling was er vrijdagavond in Bruinis se voor de zangavond in de Hervorm de kerk. Dominee W. F. Teekens opende de avond met gebed en een meditatie over Psalm 150. Vervol gens werd er afwisselend opgetreden door jeugdkoor „Joy" uit Zierikzee, onder leiding van Rianda Dalcbout en het Christelijk Gemengd Koor ,,Laus Deo" uit Bru, onder leiding van Kees den Braber. Het jeugdkoor trad op met solisti sche medewerking van enkele leden en bracht zes liederen die werden on dersteund door een aantal instru menten. ,,Laus Deo" zong vijf liede ren, met als hoogtepunt het „King all-glorieus", waarbij H. Hoogerhei de met zijn orgelspel goed werk ver richtte. Ook de begeleiding van de samenzang was in bekwame handen van deze organist. Beide koren ble ken hun repertoire goed onder de knie te hebben. Verder wist met haar prachtige sopraanstem Hennie Moer land uit St. Philipsland boeiend een aantal liederen te zingen. Het slot woord was wederom van ds. Tee kens. ZIERIKZEE - Het is niet zo, dat Schouwen-Dui veland de dans is ont sprongen tijdens het hevige noodweer van maandagavond, maar er is: nergens sprake geweest van bijzondere overlast. Het K.N.M.I. te Zie rikzee kreeg in ieder geval geen melding binnen van schade. Er viel in deze regio 9,3 mm water, weinig in vergelijking met andere delen van het land. Er kwamen hier windstoten voor met uitschieters naar kracht 9. In Zierikzee heeft het onweer gezorgd voor het overgaan van het alarm bij handelsonderneming Daka en op het postkantoor. De rijkspo litie hoefde niet in aktie te komen, er werd geen hulp ingeroepen. In Haamstede sloeg de bliksen in in molen „De Graanhalm". Enkele hek- latten van de wieken werden daardoor afgeslagen met geringe schade. Nog een inslag in Haamstede, aan de Zandweg. Enkele meters verwij derd van het huis van de familie M. sloeg de bliksem in een boom, waar door in het huis de automatische c.v. regeling kapot ging. Bij de buren in de direktie omgeving moesten lampen worden vervangen die door de klap sprongen. Vuurtoren Westhoek weer kompleet Met vossenjacht en speurtocht BRUINISSE - Zeventig lichamelijk gehandicapte kin deren beleefden maandag een fijne dag in Bruinisse, toen in de gemeentehaven het hospitaalschip van het Ro de Kruis afmeerde, de Henry Dunant". Uit alle delen van Nederland afkomstig, maakt deze groep een ron dreis met het schip, met het aksent op Zeeland. De aan legplaatsen deze week zijn Bruinisse, Terneuzen, Mid delburg, Oud Beijerland en vrijdag is het schip weer in de thuishaven van Utrecht. Tonnie Mastenbroek, hoofd van het rekreatieteam, vertelt dat er bui ten de kinderen vierenvijftig vrijwil ligers aan boord zijn om de kinderen een onvergetelijke vakantieweek te bezorgen. Met haar team zorgt ze aan boord voor aktiviteiten rond het the ma „Spelevaren" en in de havens wordt door de plaatsen een middag en avond georganiseerd. Normaal vaart de Henry Dunant het hele jaar door met de ouderen, maar drie weken per jaar is het schip helemaal van en voor de jeugd. Twee weken voor jongeren vanaf achttien jaar en één week voor kinderen van acht tot zestien jaar, déze week. De plaatselijke afdeling van het Rode Kruis zorgen voor de selektie wie er mee kan. Naast de Henry Dunant is er nog een mogelijkheid voor een week vakantie in een van de twee va kantiehuizen van het Rode Kruis. Terneuzen De opstapplaats was maandagoch tend het plaatsje Engelen bij Den Bosch waarna Bruinisse als eerste aanlegplaats werd gekozen. De reis ziet er verder als volgt uit: van ochtend vertrok het gezelschap weer uit Bru, richting Terneuzen. Daar zal een spelletjes-circuit worden uitgezet door het promotieteam Terneuzen. Woensdag is Middelburg de aanleg plaats, gereserveerd voor winkelen en een maaltijd in de PZEM-kantine, en een poppentheater met levensgro te poppen. Donderdag wordt koers gezet naar Oud-Beijerland waar een bezoek gebracht wordt aan een ma nege. 's Avonds is er disco voor de schepelingen. Vrijdag is de Bonte Avond in Utrecht, maar tijdens de reis zullen Bassie en Adriaan aan boord komen, BERGEN OP ZOOM - De staking bij de sigarettenfabriek Philip Mor ris in Bergen op Zoom is afgelopen. Maandagmiddag hebben de stakers het 's ochtends bereikte akkoord „in zeer grote meerderheid met enthousi asme goedgekeurd", aldus een woordvoerder van de Voedingsbond FNV. Dinsdag (vandaag) is het werk bij de sigarettenfabriek normaal her vat, na een staking van zeven dagen. de één met een parachute, de ander op waterskie's. Een t.v.-ploeg van de Tros zal die dag ook meemaken en opnamen maken voor een later uit te zenden kinderprogramma. Omdat het deze avond waarschijnlijk erg laat zal worden volgt zaterdag ochtend pas de ontscheping. In Bruinisse is maandagmiddag omstreeks vier uur de ontscheping, direkt na aankomst in verband met te verwachten laag water. De rolstoe len zouden dan namelijk niet of moeilijk van boord kunnen. Op de kade werd het echt gezellig (prachtig weer!) en werd de maaltijd gebruikt die aan boord was klaargemaakt, waarna het tijd was voor de vossen jacht. Vossenjacht Maar liefst éénentwintig vossen door heel Bru verspreid deden mee aan deze happening, die enorm in de smaak viel. De kinderen vonden het prachtig dat nu eens niet naar hen ge keken werd, maar dat zij naar ande ren keken in de meest vreemde situa ties. Uiteraard was burgemeester Hekman ook van de partijmet twee verkeerde schoenen Verder was een vos in het riool aan het vissen, liep er in Bru een arabier rond, lag er een vrouw in een kinder wagen met een fopspeen in de mond, liepen er twee pastoors rond in Bru en was een vos met een tandenborstel z'n auto aan het wassen. Leden van het jeugd-Rode Kruis af deling Bruinisse verzorgden deze avond, vijfentwintig jeugdigen duw den de rolstoelen, op zoek naar de vossen. Er waren verder nog tien helpsters, alles onder leiding van L. Jumelet-van Oeveren de koördinatri- ce van het jeugd-Rode Kruis in Bru. Op het schoolplein werden spelletjes gedaan, afkomstig van Hernesse- roord (Middelharnis) speciaal voor rolstoelers. Er was limonade, een ijs je voor iedereen, koffie met een echte Zeeuwse bolus van bakker Spelt en er was ook nog een speurtocht door het dorp. Moe naar bed Nèt voor de grote onweersbui wa ren de vakantiegangers weer aan De radar-wiek ligt aan de voet van de vuurtoren te wachten op zijn transport naar boven. boord en gingen de meesten direkt naar bed: moe van het spelen, maar een geweldige ervaring rijker. Aan boord volgde nog een play-back op treden van de zesdeklassers van de openbare lagere school, dat op video werd vastgelegd en vandaag wordt vertoond voor degenen die al sliepen. Voor iedereen (overhandigd door de leden van het jeugd-Rode Kruis) was er voorts nog een tasje met kaar ten en stickers van Bru, om thuis nog eens terug te denken aan de grandio ze onthaal in Bruinisse. Als de reis verder net zo voorspoedig verloopt als het in Bru toeging, wordt het een vakantie om nooit meer te vergeten, dat staat vast BURGH-HAAMSTEDE - De vuurto ren in de Westhoek is weer kompleet. Na een afwezigheid van ruim twee maanden is maandag de radar-scanner boven in de vuurtoren geplaatst. De radar-scanner werd begin mei verwijderd voor een onderhoudsbeurt bij de centrale technische dienst van de Rijkskustverlichting in Den Haag. Daarvoor werden rond de top diverse stellingen ge bouwd, zodat de monteurs de radar-scanner los kon den koppelen. Maandag arriveerden vier man van de technische dienst van de DGSM, het vroegere loodswezen om de radar-scanner weer boven in de vuurtoren te plaat sen. Al vlug bleek echter dat er te weinig mankracht was voor dat karwei, zodat er nog twee mensen uit Scheveningen moesten komen. „En toen waren er ei genlijk nog te weinig, want ik heb ook nog mee moe ten helpen," vertelt G. Straijer, hoofd kustwacht. De radar-scanner werd met behulp van een lier omhoog gehesen. Binnen een uur was het karwei geklaard. Donderdag wordt de radar-scapner uitgetest, nadat morgen de steigers worden verwijderd. De radar, die tot nu toe midden in de uitkijk stond, is onder het licht geplaatst. De verbouwing boven in de vuurtoren is nog niet klaar. De motor van de radar-scanner vlak voordat hij om hoog wordt gehesen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1