Schitterende dressuurproef van sterk pony-achttal De Schouwse Ruiters levert overwinning en 137 punten op Anna Mazurka van Evert van der Zande verovert beker van Veronica-omroep Drievoudige zege voor Chris Hoek tijdens wedstrijden in Goes Bruse jeugd beleefde veel plezier aan fietscrosswedstrijden 1 i 6 Het pony-achttal van de Schouwse Ruiters pakte tijdens het konkoers in Hulst fiks uit met een eerste prijs met het schitterende puntentotaal van 137. HULST - Tijdens het door de Landelijke Ruitervereni- ging en Ponyklub Hulst georganiseerde konkoers heeft het dressuur-pony-achttal van de LR en PC De Schouwse Ruiters uit Dreischor weer eens op een fantastische ma nier onderstreept, dat het oktet niet zo maar per ongeluk Zeeuws kampioen is geworden. Het team van instruk- teur Jan Bevelander werd temidden van een aantal ij- zersterke achttallen overtuigend winnaar in de L-afde- lingsdressuur. De juryleden mevrouw M. de Feyter, vroeger zelf een gerenommeerd dressuur-amazone, en P. Breure beloonden de voortreffelijk uitgevoerde proef met het fantastische puntentotaal van 137 punten, een totaal dat door het achttal nog nooit eerder werd be haald. Na de matige prestatie in Helle- voetsluis, een week eerder, had het pony-achttal ten opzichte van zich zelf een rekening te vereffenen. In- strukteur Jan Bevelander pepte het achttal naar de proef toe enorm op, zodat er wel een goede proef moest komen. Het uiteindelijk resultaat sloeg evenwel alle verwachtingen. De achttallen van De Zwinruiters, Walcheren, Kleppertjes en Luctor et Emergo, stuk voor stuk achttallen met een enorme staat van dienst, werden door het Schouwse oktet kompleet overklast. Het oranje rozet kreeg via de 137 punten een gouden randje en instrukteur Jan Bevelan- 'der blonk van trots toen de verdien- •de eerste prijs werd uitgereikt. Het achttal bestond uit Ellen van Dijke imet Donald, Hanny van de Zande met Lucky Boy, Arianne Hanse met Liza, Marry van de Velde met Hocco, Manita Simonse met Layla, Willem den Boer met Melcha, Stef Nelisse met Pascal en Jacco Fierens met Springtime, terwijl Petra Remeeus als reserve klaar stond om een moge lijk op het laatste moment uitvallen de kombinatie te kunnen vervangen. Kandidatuur Het konkoers in Hulst was tevens de eerste selektiewedstrijd voor het provinciaal kampioenschap in de klassen Z-dressuur en -springen. In de Z-dressuur kwamen (nog) geen ei- landelijke kombinaties in de ring. De sterkste proef werd neergelegd door Renata Mahu met Sandra van de Honteruiters. Van de twee juryleden, die de proef beoordeelden, kreeg zij gemiddeld 119V4 punten. Hiermee bleef zij Annelies Breure met Maby van de Oranjeruiters uit Willemstad 2 Va punt voor. In het Z-springen kwam wel een Schouwen-Duivelandse kombinatie in aktie. In een veld van zestien Z- springers kwam Stef Nelisse met Pa scal van De Schouwse Ruiters voor de dag met elf fouten, hetgeen hem een knappe vijfde prijs opleverde. Hij bleef daarmee gevestigde namen als Sandy den Exter, Joan de Jager, Walter Murre en Jacqueline Wiemes voor. Winnares werd Jacqueline de Winter met Rashid van Walcheren. Zij kwam als enige twee keer fout loos over het bepaald niet kinderach tige parkoers van parkoersbouwer Simon den Exter. Jacqueline de Win ter stelt meteen haar kandidatuur voor de Zeeuwse titel in het Z- springen. Ellen de Bliek van Luctor et Emergo eindige met vier fouten als tweede en dezelfde foutenlast ver kreeg de kombinatie Irene Bekius met de C-pony Sandra. Op de vierde plaats werd beslag gelegd door Ilja Swets van Luctor et Emergo met acht fouten, gevolgd door Stef Nelisse. In de individuele M-dressuur kwa men in Hulst twee eilandelijke kom binaties aan de start. Marian Jume- let met Romeo skoorde 117 punten en bleef zo op twee winstpunten van de Z-status verwijderd. Ellen van Dijke behield nog steeds de marge van drie winstpunten door 106 punten op haar startkoepon te krijgen. In de L2- klasse was er andermaal sukses voor Hanny van de Zande met Lucky Boy. De Schouwse amazone toonde duide lijk aan, dat de L-klasse haar ont groeid is. De reeds gepromoveerde kombinatie sloot het L-tijdperk af via een puike skore van 130 punten en een tweede prijs. In de volgende wedstrijd debuteert de Schouwse Ruiters-kombinatie in de M-klasse. De overige eilandelijke kombinaties bleven allemaal erg dicht bij elkaar. Willem den Boer skoorde met Melcha 118 punten. Arianne Hanse kreeg met Liza 117 punten op het startkoe pon en Petra Remeeus met Patrick, Johan Rentmeester met Pluto en Stef Nelisse met Pascal kregen stuk voor stuk 116 punten. Jacco Fierens was met Springtime goed voor 114 pun ten, Manita Simonse kreeg met Lay la 113 punten en Marry van de Velde sluit met Rocco de rij met 110 punten. Foutloos In het L-springen startte Marjan Jumelet weer voor het eerst met Ro meo. De zenuwen speelden haar dui delijk parten, maar zij voltooide haar parkoers, zij het met 9Vt straf- punten. Petra Remeeus en Manita Simonse werden met respektievelijk Patrick en Layla na drie weigeringen uitge beld, maar Arianne Hanse presteer de met Liza prima. Na een foutloze rit belandde zij in de barrage met nog twee kombinaties. Ook hierin bleef zij zonder foutenlast, ondanks het feit, dat zij onderweg beide stijgbeu gels kwijtraakte. Door de handikap verloor zij wel veel tijd, waardoor zij uiteindelijk op de derde prijs beslag legde. WSV Zierikzee suksesvol met zeges in teamwedstrijden COLIJNSPLAAT - De veertiende Deltaweek zit er weer op. Zoais zo vaak in het verleden was Watersportvereniging Zierikzee weer bijzonder suksesvol tijdens de vele wedstrijden. Aan het eind van een week zeilen mocht de Zierikzeese vereniging twee teamprijzen in ontvangst nemen. Zowel in de NKK- als IOR-klassen was Zierikzee het sterkst. Verrassend was de zege, die Evert van der Zande met zijn Anna Mazurka behaalde. De Nicuwerkerker kondigde voor de Deltaweek aan, zomaar wat mee te varen, maar tijdens het slotweekeinde draaide zowel het schip als de bemanning voorteffelijk. Uitein delijk kreeg het schip de beker van de Veronica-omroep, een bijzonder fraai resultaat De Veronica-zeilrace kreeg overigens een sensationele winnaar. De acht jaar oude 't Spanwiei III van André Tienpont klopte de moderne lichtgewichten overtuigend. Zelfs de Joker van Fred Imhoff moest het loodje leggen, al kreeg de IOR-winnaar een schitterende troostprijs in de vorm van het Zilveren Schip. Chris Hoek werd winnaar van de 110 meter horden, het hinkstapsprin- gen en op de 100 meter sprint. Op het hordennummer noteerde Hoek een tijd van 15,5 sek., een redelijke tijd. Bij het hinkstapspringen, het onder deel waarop hij een week eerder nipt naast een medaille pakte tijdens de Nederlandse kampioenschappen, no teerde Hoek dertien meter precies. Bij de heren werd de klubgenoot Hans van Elzelingen tweede met een verste poging van 10,54 meter. Chris Hoek werd winnaar op de sprint met een tijd van 11,7 sek. Behalve Chris Hoek behaalden ook andere Delta Sporters overwinnin gen tijdens de door AV'56 georgani seerde wedstrijden. Margreet den Boer won het speerwerpen bij de A- meisjes met een beste worp van 21,60 meter. Op de 100 meter horden werd zij tweede in 18,7 sek. en bij het ver springen pakte zij de vierde plaats met 4,11 meter. Hier kwam de zege ook bij de Zierikzeese vereniging via Frederike van Veeren. Zij overbrug de 4,67 meter. Een dubbelé zege was er weer voor krachtpatser Robert van de Vegt. Voor de opmerkelijkste prestatie zorgde de D-junior bij het kogelsto ten. Hij stootte de kogel maar liefst 10,85 meter van zich vandaan, het geen meteen een nieuw klubrekord betekende. De 80 meter voltooide de veelvuldig Zeeuws kampioen in 11,0 sek., eveneens goed voor een eerste stek. Het hoogspringen bij de C- jongens werd beheerst door Mark van de Riet en John van Aart, beiden van Delta Sport. Beiden wipten over 1,60 meter, waarna Van de Riet win naar werd, omdat hij minder spron gen had gedaan. Erik Bevelander werd met 1,40 meter zesde. John van Aart werd ook tweede op de 100 meter horden in 13,1 sek. en bij het kogelstoten pakte hij de vierde plaats met 8,87 meter als beste resul taat. Erik Bevelander werd met 7,78 meter vijfde, maar het best kwam hier Mark van de Riet weer voor de dag. Met 11,15 meter eiste hij de tweede plaats op. Op de 100 meter horden voor C-jongens noteerde John IJzelenberg 19,6 sek., goed voor een zesde plaats. Ook de B-meisjes gin gen over de horden. Nini Schot werd in 20,8 sek. derde, Jeska Doeswijk in 21,2 sek. vierde. De 80 meter vlak voor C-meisjes leverde Alexandra Lodewijk een vierde plaats op in 11,8 sek. Op de 200 meter voor heren noteer de Hans van Elzelingen 27,3 sek. goed voor een zevende plaats. Bij de meisjes-A kwam Frederike van Vee- ren uit op 29,5 sek., hetgeen een der de klassering opleverde. Het ver springen bij de B-meisjes bracht Nini Schot en Jeska Doeswijk in aktie. Met sprongen over 3,51 en 3.78 meter moesten zij genoegen nemen met be scheiden klasseringen. 1 VUGHT - Tineke Hidding (Hera) heeft zondag in Vught haar nationale titel zevenkamp geprolongeerd De na tionale rekordhoudster verzamelde een totaal van 6038 punten. LUXEMBURG - Als Vader heeft tijdens internationale atletiekwedstrij den in Luxemburg de 100 meter ge wonnen in 11,77 sekonden. Onder winderige omstandigheden had Vader, vrijdag in Hengelo voor het eerst ver slagen door haar binnenlandse kon- kurrente Nellie Cooman, geen tegen stand van betekenis. BRUINISSE - Op het parkeerterrein bij café-restaurant Storm organiseerde de aktieve Stichting Festiviteiten Bruinisse zaterdagavond fietscross wedstrijden. Verdeeld over twee klassen kwamen er 22 kinderen aan het ver trek. Vol overgave streden de jeudige fietscrossertjes tegen elkaar, daarbij ondersteund door een fikse menigte, die was komen opdagen om zoon, doch ter, kleinzoon of kleindochter aan te moedigen. De organisatie had een kwa uitvoe ring dóódsimpel parkoers neerge legd, dat echter in zijn eenvoud een aantal opmerkelijke problemen ople verde. Via een aantal palletten moesten de fietscrossers met twee te gen elkaar een hindernisbaan afleg gen. Slechts een paar deelnemers toonden aan overweg te kunnen met de uitzonderlijke problematiek. Vloeiende ritten kwamen slechts zel den voor, omdat de hindernissen dit niet mogelijk maakten. Poedelprijs Onder de enthousiaste kijkers be vond zich ook burgemeester T. C. Hekman. In overhemdsmouwen leef de de Bruse eerste burger voluit mee met de ervaringen van zijn jeudige onderdanen. In de leeftijdsgroep van vijf tot ne gen jaar werd Emiel Wielaart uitein delijk winnaar met Bram Neele en Paul Knop op de volgende ereplaat sen. De oudste leeftijdsgroep, tot en met dertien jaar, leverde winst op voor Arnold Knop en hier eisten Mi chel van Duivendijk en Cornells Klink de andere twee plaatsen op op het erepodium. De poedelprijs ging naar Ronnie de Jager. Dat de Bruse jeugd, evenals vaak de plaatselijke bevolking in zijn ge heel, voor opmerkelijke prestaties kan zorgen, blijkt uit het feit, dat El- ma Knop (een zusje van klassewin naar Arnold Knop) over veertien da gen naar het Engelse Birmingham gaat om daar deel te nemen aan de Europese Kampioenschappen fiets- crossen. Elma Knop, die normaliter torenhoog favoriete was geweest, was zaterdagavond overigens niet aanwezig, vanwege vakantieplich- tingen. In Birmingham zal hij het Duivelandse vissersdorp echter uit dragen. GOES - Tijdens atletiekwedstrijden op het Goese sportpark Schenge heeft Delta Sport A-junior Chris Hoek een drievoudige overwinning behaald, het geen de veelzijdigheid van de atleet aantoont. Hoek zal zich na de zomerperio de nog nauwelijks kunnen inzetten voor de Zierikzeese atletiekveréniging. Hij gaat studeren aan de Landbouwhogeschool in Wageningen, hetgeen de zo veelste aderlating voor Delta Sport betekent. Aan de andere kant komt Bart van Haeringen na een jaar Amerika weer terug binnen de gelederen van de vereniging. The Touch Of Glory van Carels pakte net naast de hoofdprijzen tijdens de veertiende Deltaweek. De Anna Mazurka van Evert van der Zande was uitmuntend op dreef tij dens de wedstrijden van vrijdag en zaterdag. Het schip werd winnaar in de IOR-klasse II. De Fartwo van Mulder werd tweede en de Blue Hat van Van Leeuwen en de Panta Rhei van Van de Biggelaar pakten de volgende plaatsen. De klasse III leverde winst op voor de Veronier II van Vroege met de Slavin van Slemmer op de tweede stek. Klasse IV was voor 't Spanwiei van Tienpont De Aqua Tic van Van Wordragen moest als tweede het oude jacht voor laten gaan. Klasse V werd gewonnen door de Joker van Fred Imhoff met The Touch Of Glory van Carels als tweede. De Easy Living van De Jonge pakte nog net de derde positie. De Zeelandbrugrace leverde op de lange baan een zege op voor de Ariba van Van Brück, die als enige het hele parkoers voltooide. Op de korte baan pakten Sylvia en Jan- Willem Kesteloo met hun Roxanne an dermaal de winst Revanche In de NKK 6-klasse leverden de Emelisse van De Looff en de Hydros van de Zierikzeeënaar Nelisse een ver woede strijd. Weliswaar kwam de Hy dros als eerste door de meet maar na de berekende tijd werd de Emelisse met een verschil van 35 sekonden winnaar. In de zaterdagse race nam Nelisse revanche en werd nu winnaar. De NKK 2-klasse leverde een zege op voor de Rambler van Hogestcin met de Heer Lykc van In 't Veld als twee de. De Texas Ranger van Schik won de NKK 4-racc met de Triton van Gerritsma als goede tweede en de Zimut van Jobse als derde. Ook de zaterdagse race werd een zege voor Schik. Hij werd tijdens de prijsuit reiking overigens overladen met prij zen. Fred Schik kreeg de Zeeland- brugbeker voor de beste tijd in de Zeelandbrugrace, kreeg de Schelle- bel als totaalwinnaar van de Delta week en eigende zich de Krabbegat- trofee toe als winnaar van de drie wedstrijden achter de Zeelandbrug. De NKK 8-klasse werd een gemak kelijke overwinning voor de Smoothy van Van der Have. Bij de ronde- en platbodems liet de VA 88 van Van Ballegooijen zich in de klasse A ver rassen door de Marendorp van Vrijen- hoek. De Bijlegger van Vlaanderen en de Piet Hein van Beers pakten de eerste twee plaatsen in de klasse B en in de C-klasse toonde de Anja van Van Rijnsoever zich beter dan de Klieuw van Manneke. De totaalprijs over de hele Deltaweek ging bij de ronde- en platbodems overigens wel naar Van Ballegooijen met de VA 88. De Vero nica-race ging ook nu over 120 mijL De latere winnaar Tienpont sloeg zijn slag op het trajekt tussen de Westhinder en de Callisto. Daar werd de hele konkur- rentie op fikse achterstand gezet De tijdsverschillen waren uiteindelijk enorm. De tweede aankomende in de klasse IV moest drie uur toegeven op de 't SpanwieL Tegenover de dertig a veetig uur van de Veronicarace-zeilers verbruikten de NKK-jachten om streeks zeven uur voor hun wedstrjd over 25 mijL Op de slotdag kregen de NKK-ers een extra wedstrijd van vijf tien mijL AMSTELVEEN - Het Nederlandse dameshockeyteam heeft ook de twee de oefenwedstrijd tegen West-Duits- land verloren. In Amstelveen leed de formatie van trainer Gijs van Heumen een nederlaag met 0-1. Zaterdag ging het eerste oefenduel in Den Haag met De deelnemers aan de fietscross hadden flink wat problemen met de uit pal- 2-4 verloren. pletten uitgevoerde hindernissen. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6