Straks één van de mooiste zalenkomplexen in Zeeland Programma Toeristendagen op en om Balie gericht op de jeugd... Motorrijder in Hulst verongelukt Kosten van levensonderhoud onveranderd Verkorting werktijd voor Duitse grafici 2 Concertsaal Zierikzee na verbouwing: ZIERIKZEE - „Als de verbouwing gereed is, wordt het straks één van de beste zalenakkommodaties in heel Zee land", zegt Concertzaal-exploitant de heer N. J. W. van der Zwan vol vertrouwen. Hij ondervindt uiteraard wel enig overlast van de huidige verbouwingswerkzaamhe den in Concertzaal en foyer. Als de bulldozer zijn werk doet, is dat tot in restaurant „Mondragon" te horen en het personeel in de keuken, is zelf geneigd met oorklep pen op te gaan lopen, maar .dat is allemaal maar voor tijdelijk en Van der Zwan heeft er goede moed op, dat er in oktober een fraai vernieuwd en zeer funktio- neel zalenkomplex staat te pronken. Nu - in de beginfase van de verbouwing van de Concertzaal - is het nog een kwestie van puinruimen, maar weldra zal met de wederopbouw worden be gonnen. De tijd dringt, want medio september moet het werk worden opgele verd. Hij laat weten, dat hoofdaannemer Bouwbedrijf Quant B. V. op het ogen blik iets voorloopt op het schema. Tot nu toe werd men niet met grote tegenvallers bij de sloop gekonfron- teerd. Er wordt hard aan gewerkt om de vernieuwde Concertzaal inderdaad half september op te leveren. Om dat te bereiken zullen enkele vaklieden ook tijdens de bouwvakvakantie hier doorwerken. Verder zal die va kantieperiode funktioneel gebruikt kunnen worden door de dan inmid dels gestorte betonvloer te laten dro gen. Dat zal ongeveer een week of drie in beslag nemen. Belangrijkste resultaten van de Concertzaal verbouwing zullen straks zijn: de uit breiding van de zalenakkommodatie en de mogelijkheid tot een aanzien lijk funktioneler gebruik van het ge hele komplex. Verder wordt de bestaande grote zaal van de Concert zaal in een nieuw jasje gestoken on der meer met nieuwe stoelen, die ge makkelijk demonteerbaar zullen zijn, zodat deze ruimte ook zonder al te veel inspanning tot feestzaal kan worden omgebouwd. Van tien uur tot half een wordt er op de Balie een rommelmarkt voor de jeugd van zes tot met twaalf jaar ge- Van der Zwan heeft de komende weken uiteraard niet de beschikking over de grote foyer boven, een ruimte die vaak wordt gebruikt voor recep ties of grote partijen. Een beperkte uitwijkmogelijkheid heeft hij wel naar de boven het restaurant gehele ruimte, thans aangeduid met de naam „Havenzaal". Nu het komplex toch drastisch werd verbouwd, besloot Van der Zwan ook binnen de Mondragonmuren niet achter te blij ven. Het achter de Havenzaal gele gen gedeelte is inmiddels verbouwd tot ,,De Schouwse Kamer" een zeer stemmige aparitief-ruimte met een sfeervolle bar. Van der Zwan hoeft overigens niet tot half september te wachten voor hij weer de beschikking over de bo- venfoyer zal hebben; het ligt in de be doeling dat die reeds omstreeks 15 augustus gereed zal zijn. In het Paardestraatje wordt flink aangepakt. De Concertzaal biedt nu, nadat de bulldozer zijn werk heeft gedaan, een wat troosteloos aanzien, maar dat is uiteraard maar zeer tijde lijk. Het naast de Concertzaal gele gen pad zal bij de benedenfoyer wor- houden. Om een plaatsje te verkrijgen kan de jeugd een speciaal pasje met foto afhalen bij supermarkt A O aan 'Jl de Balie. Ouderen en handelaren krij gen geen toestemming om verkoop praktijken uit te oefenen. Bij de Zwarte Leeuw wordt een terras ingericht, waarop Aijo de Koning muzikaal ak- tief zal zijn van half een tot half twee. Het middagprogramma wordt om half twee geopend met een poppen kast en een clownsoptreden op het grasveld naast de Dikke Toren. Van half twee tot half vijf worden er fiets- cross- en behendigheidswedstrijden gehouden voor de jeugd van zes tot vijftien jaar. De jongsten van zes tot negen jaar komen in aktie op speciaal door Adrie van Hese gefabriceerde „specials". Ook de „polly's" waarop de jeugd van acht tot twaalf jaar het tegen elkaar opnemen werden door Van Hese in elkaar gestoken. De groep van tien tot dertien jaar rijdt op eigen fiet sen. De nummers een, twee en drie in iedere kategorie ontvangen een fraaie prijs. Rondom het crossterrein, dat op het parkeerterrein wordt uitgezet staan enkele kramen opgesteld, waar in Zeeuwse eetspecialiteiten worden aangeboden. Enkele stands van non profit-organisaties kompleteren het geheel. Om vijf uur is het sluiting. ROTTERDAM- Twee kinderen, een meisje van dertien en een jongetje van tien, hebben zaterdag in Rotterdam een 76-jarige vrouw van haar tas be roofd. De kinderen konden worden gepakt. Tegen het meisje werd proces verbaal opgemaakt, het jongetje kreeg vanwege zijn leeftijd alleen een re primande. TILBURG - Rekreatie-oord Beekse Bergen bij Hilvarenbeek hoopt dit na jaar tot overeenstemming te komen met Vendorado en het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds (ABP) over een investering van 375 miljoen gulden in het park. den getrokken. Dit paadje behoorde voorheen tot Mondragon, maar de huidige indeling bleek praktischer. Van der Zwan kocht het naastliggen de schuurtje om een nieuwe uitgang voor Mondragon naar het Paardstraatje toe te kreëren. Twee foyers De voormalige entréehal zal straks in een aanzienlijk ruimer jasje dienst kunnen doen als zaal, waar ongeveer honderdvijftig mensen bijeen kun nen komen, de oude toiletgroep links van de hal is weggebroken en zal worden vervangen door een nieuwe sanitaire ruimte aan het einde van de benedenfoyer. De bovenfoyer zal op twee manieren bereikbaar worden: direkt na de ingang via de tochtsluis, dus los van de Concertzaal, maar ook via een deur vanuit de benedenfoyer. Een en ander is uiteraard bedoeld om de verschillende ruimten gescheiden te kunnen gebruiken. Op de plaats waar voorheen de kas sa was gevestigd, zal nu - uit prakti sche overwegingen - een kleine keu ken worden ingericht. Aan de rech terzijde van de benedenfoyer zal ver der een ruime, open garderobe wor den gerealiseerd. Een nieuwe toilet groep zal verder ook worden ge bouwd bovenaan de trap ten behoeve van een afzonderlijk gebruik van de bovenfoyer. Tot nu toe golden restaurant „Mon dragon" en de gemeentelijke Con certzaal als een onlosmakelijke twee eenheid. Hoewel het gezamenlijk HULST - De 20-jarige motorrijder R. J. Crombeen uit het Zeeuwvlaam- se Hulst is zondag in een Belgisch ziekenhuis overleden na een fataal ongeval zaterdagochtend in zijn woonplaats. Dit heeft de rijkspolitie in Hulst meegedeeld. De motorrijder klapte in de vroege zaterdagmorgen - bij slecht zicht door mistbanken - met zijn motor tegen een lichtmast Hij werd met inwendige kneuzingen naar het Academisch Zie kenhuis in Gent vervoerd waar hij zondagmiddag aan de gevolgen is over leden. DEN HAAG - De kosten van leven sonderhoud zijn van half mei tot half juni voor de tweede achtereenvolgen de maand op hetzelfde niveau geble ven. De prijzen van dameskleding, kinderkleding, aardappelen en vers fruit daalden. Daartegenover stond een prijsstijging bij bloemen en ka merplanten. Zowel de prijsdalingen als de prijsstijgingen waren gering, aldus het ministerie van ekono- mische zaken vrijdag. Het inflatietempo, uitgedrukt in het voortschrijdend twaalfmaands- gemiddelde, lag afgelopen maand op 3,2 procent. Een maand eerder was dat 3,1 procent. Het stijgingspercen tage ten opzichte van juni vorig jaar bedroeg 3,6 procent (vorige maand 3,7 procent). funktioneren in de praktijk zeker en kele voordelen inhoudt, moet het niet ondenkbaar worden geacht, dat in de toekomst nog eens de wens tot splitsing zou kunnen ontstaan. Door de bouwkundige voorzieningen, die thans worden getroffen, zou zo'n eventuele splitsing mogelijk zijn, terwijl zowel „Mondragon" als Con certzaal dan ieder voor zich zouden kunnen voort blijven bestaan. Optie Bijkomend feit is echter nog wel, dat de Exploitatie Maatschappij Mondragon B.V. een levenslange op tie op de bovenfoyer heeft. Ten behoeve van het personeel van „Mondragon" liet Van der Zwan een nieuwe kleed- en doucheruimte ma ken, daar van de akkommodatie in de Concertzaal uiteraard thans geen gebruik gemaakt kan worden. Het betekende een bijkomend kosten- postje, waar hij eigenlijk in eerste in stantie niet bij had stilgestaan, maar dat hij uiteraard ook van belang achtte mocht het ooit tot een split sing Mondragon/Concertzaal komen. Zoals gezegd wordt ernaar gestreefd, dat de vernieuwde Con certzaal rond 15 september wordt op geleverd met een uitloop mogelijk heid tot 29september. Voorlaatst ge noemde datum geldt reeds een pro- fessorische reservering voor de Stichting Uit-op-Schouwen-Duive- land. Dat wil zeggen, dat - als de Con certzaal gereed is - op die 29e septem ber de Hoofstad Operette zal optre den. Is het karwei echter nog niet ge klaard, dan bestaat nog de mogelijk heid op een latere, definitieve reser vering. Om tegenvallers het hoofd te kunnen bieden werd ook voor de tweede voorstelling op 4 oktober, de toneelvoorstelling „Dolste Dag" van het toneelgezelschap Yvonne Lex, een professorische reservering af gesloten. Officiële opening- De datum 16 oktober is inmiddels geprikt als mogelijke officiële ope ningsdag voor de Concertzaal. In sa menwerking met burgemeester Th. H. de Meester, de heer drs. Erbrink en de heer H. Asma is de heer Van der Zwan reeds bezig met wat plannen te maken voor een aardig programma voor deze dag. Zelf denkt hij aan de inzet van regionale amateurtalenten op muzikaal, toneel- en dansgebied, zodat op deze dag tevens een aardige indruk gegeven kan worden van het geen Schouwen-Duiveland op diver se gebied aan amateurtalent te bie den heeft. Deze plannen moeten ech ter nog nader worden uitgewerkt. Stichting Theater Tengevolge van de verbouwing de ze zomer draaien er deze weken ook geen films in de Concertzaal. De be richten over de Stichting Theater, die begin dit jaar met een schuldpost van 30.000,- had te kampen, waren toch al niet zo gunstig. Van der Zwan zette er enkele maanden geleden zelf zijn schouders onder in de hoop de bio scoopexploitatie rendabel te maken, maar heeft nu wel ernstige twijfels over de haalbaarheid daarvan. „We hebben een paar weken echt heel leuk gedraaid", laat hij weten. Er werden zeer recente films vertoond en over de opkomst van het publiek was zeker niet te klagen, alleen de kostenpost blijkt gewoon te hoog om er nog enig voordeel uit te kun nen halen. Van der Zwan kan nu der halve nog geen definitieve toezeggin gen doen over de voortzetting van de Stichting Theater. Wellicht zal in oktober nog een nieuwe poging worden ondernomen, maar als de wekelijkse bioscoop voorstellingen niet rendabel zullen worden, zal omgezien worden naar andere mogelijkheden om het nieu we zalenkomplex te benutten, want zomaar leeg en ongebruikt laten staan, acht Van der Zwan uiteraard niet juist. Daat wordt het een veel te mooie, funktionele akkommodatie voor. DUESSELDORF - Werkgevers en werknemers in de grafische industrie hebben vrijdag overeenstemming be reikt over de invoering van een 38,5- urige werkweek. Hiermee komt een einde aan de staking van de grafici, die 13 weken heeft geduurd. Zondagochtend om zes uur hervat ten de grafici het werk. Op 1 april wordt de werktijd teruggebracht tot 38,5 uur. Vanaf 1 juli dit jaar krijgen de werknemers in de grafische industrie een loonsverhoging van 3,3 procent en op 1 april 1985 van nog eens 2 procent De vakbond „Druck und Papier" had een 35-urige werk werk met behoud van loon geëist „Een beter resultaat vooral wat betreft de werktijd was leuker geweest maar er zat niet meer in", aldus een woordvoerder van de bond over het bereikte kompromis. Na een harde arbeidsstrijd van 12 weken, kwam de overeenstemming vrijdag als een verrassing. De nieuwe CAO geldt voorin totaal 165.000 werk nemers. Druck und Papier probeerde met speerpuntakties een 35-urige werk week met behoud met loon af te dwin gen. De vakbondseis stuitte echter op het kategorische „neen" van de werk gevers. De eerste stakingsaktie begon op 12 april, toen de vakbond 5.700 werkne mers in 50 bedrijven tot aktie opriep. Tijdens de stakingsakties kwam het tot ongeregeldheden bij de bedrijven. Herhaaldelijk werd ingereden op sta- kingsposten die wilden proberen de aflevering van kranten te verhinderea In mei raakte een werknemer bij zo een aktie ernstig gewond. Iedere dinsdag Zierikzee Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Rekreatieve condi tietraining. 20.00 - 21.00 uur Dames, 21.15-22.15 uur Heren. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00 - 22.00 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio 20.15- 21.45 uur. Serooskerke Dorpshuis. Take Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00 - 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.30 tot 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Ooslerland „Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15 - 10.15 (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Wereldwinkel. Thema-koffie-uurtje: 10.00 -11.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30 - 11.00 uur Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Noordgouwe Dorpshuis: kaartavond, 20.00 uur. Dreischor „De Drie Schapen". Bridgen, 13.30 - 17.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek, „Reho both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Burgh Café „Het Grote Zwijn". Klaverjas sen. 20.00 uur. Dinsdag 10 juli Zierikzee Opening van de toeristendagen door burgemeester Th. H. de Meester. 10.00 uur. Dreischor Nederlands Hervormde Kerk. Orgel- koncert door Dirk Janz. Zwart. 20.00 uur. Woensdag 11 juli Zierikzee Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Donderdag 12 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Mic^dagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Burgh-Haanistede Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive. 19.15 uur. Dinsdag 17 juli Zierikzee Poststraat „De Lichtboei". Bazar/ rommelmarkt Leger des Heils. Vanaf 10.00 uur. Dreischor Nederlands Hervormde Kerk. Orgel- koncert door Dirk Janz. Zwart. 20.00 uur. Donderdag 19 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Burgh-Haamstcde Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive. 19.15 uur. De speciaal door Adrie van Hese voor de Toeristendagen gefabriceerde cross- fietsen. die tijdens het eerste programma op de Balie worden ingewijd. Je zou het nu misschien nog niet zeggen, maar dit moet de fraaie, ruime beneden-foyer van de Concertzaal worden. De oude toilet-groepen rechts zijn inmiddels gesloopt. De nieuwe sanitaire ruimte zal aan het einde van de voormalige entrée-hal worden gerealiseerd. ZIERIKZEE - Het programma van de eerste toeristendag op en om de Balie is voornamelijk gericht op de jeugd. Deze doelgroep wordt overigens gedu rende alle zes de dagen voornamelijk in de kijker geplaatst „We willen niet het gevestigde braderiestramien van maken", vertelt Adrie van Hese, een van de organisatoren van het gebeuren op de Balie. Het programma op de Balie wordt dinsdagmorgen officieel geopend door Hans Lindhout voorzitter van de Zierikzeese Evenementenkommissie. aichitóktenbuïo ^^at^rpar tners brja bni by bouwbedrijf QUANT ZIERIKZEE B.V.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2