Mosseltoernooi in vier jaar uitgegroeid tot kolossaal evenement op banen De Bru-Tèn NIEUWSBODE Laurent Fignon winnaar van loodzware tijdrit in Ronde van Frankrijk Deelnemers komen van heinde en ver... DE RONDE VAN FRANKRIJK Tokio zucht onder hitte en smog 5 BRUINISSE - Vanaf morgen - zaterdag 7 juli - wordt op de banen van tennisvereni ging De Bru-Tèn in Bruinisse het vierde Mosseltoernooi afgewerkt. In die vier jaar is het toernooi uitgegroeid tot een gebeuren, dat op zijn gebied op Schouwen-Duiveland zijns gelijke niet kent. Toernooileider Jaap Huizer laat vol trots de vele schema's zien. Dit jaar wordier ook een B-toernooi verwerkt. Weliswaar is de deelname nog niet fa meus, maar de eerste aanzet is er in ieder geval toch. Toen het Mosseltoernooi in de tweede editie startte met een C-klasse was de deelname hieraan ook slechts aarze lend. Nu is deze kategorie in Bruinisse duidelijk volwassen geworden. Met name bij de heren is er met 28 C-spelers sprake van een prima deelnemersveld. In de b-klasse ko men in de enkelspelen acht heren en vier dames aan het vertrek en dat is voor een pre mière zeker niet slecht. „Het is te hopen, dat we een zomerse week krijgen, want de banen zijn alle dagen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat overladen bezet. Ik durf bijna niet te zeggen hoeveel partijen er moeten worden afgewerkt. Wel weet ik, dat er zaterdag alleen al veertig partijen doorheen moeten, willen we het schema kunnen vasthouden", vertelt Jaap Huizer. „Het is een enorme organisatie geworden, maar we hebben er alle hoop op, dat we alles weer keurig rond krijgen. Burgemeester T. C. Hekman moet in ieder geval op het geplande tijdstip de prijzen uit kunnen reiken". Dat tijdstip is zaterdag 14 juli in de vooravond. Harry Koster van Zierikzee worden als medefinalisten getipt. Als derde andermaal een Westrak-duo. Adrie Talakua en Hanny Prins gaan Peter Coppoolse van De Bru-Tèn en Marius van Oeveren vooraf. Sterke koppels zijn verder Ben Spelbos en Lex van Geer, de broers Hans-Jan en André Goedegebuure van Duiveland, Piet Vreeke en Hans Bouma, eveneens van de Nieuwerkerkse vereniging en het Zierikzeese duo Leen Koster en Marco Speelman. Promotie Het heren enkelspel in de D- kategorie wordt gestart met een schema van 64. Sjaak van Opstal van de organiserende vereniging staat als eerste geplaatst. De voormalige bad mintonner, die sinds een paar jaar is overgestapt naar de tennissport staat op de drempel om over te gaan naar de C-status, een overwinning in het Mosseltoernooi zal hem de promotie bezorgen. Op de tweede en derde plaats staan twee Kapellenaren. Joop Polderman en Steven Dikker worden ontegen zeggelijk gevaarlijke oppenenten voor Van Opstal, maar de twee klub- genoten moeten elkaar eerst tegen komen, vooraleer een finaleplaats een feit is. Op de plaatsingslijst 1» Hans Bouma van Duiveland de getip te halve finalist voor Sjaak van Opstal. Op de plaatsen vijf tot en met acht staan René Geleijnse van Westerschouwen, Jan Bij de Vaate van Zierikzee, Dennis van den Ouden In het gemengddubbelspel in de C-kategorie mag het Westrak-dubbel Lia Frigge en Arie Nelemans zeker niet onderschat worden. In het heren enkelspel in de B- kategorie is Gert-Harm Winkeler uit Hoek van Holland als eerste ge plaatst, terwijl de Tilburgenaar Wil Broeren zijn medefinalist moet wor den, wanneer het toernooi verloopt, zoals de toernooileiding zich dat voorstelt. ,,Het is hier echter min of meer gokwerk geworden, want het gros van de spelers kennen we niet. Winkeler hebben we echter al eens een keer hier gehad in de C-klasse. Hij maakte toen indruk, vandaar dat we hem eerste op de plaatsingslijst zetten". Winkeler moet het in de eerste partij opnemen tegen Ron Vroegop van het Middelburgse MLTC, terwijl Broeren het moet op nemen tegen Rob Lindenberg uit Ovezande. Harry Koster krijgt in de onderste helft van het schema te ma ken met Marco van Nieuwkerk van Metselaars Scheveningen en bovenin spelen Hans-Jan Goedegebuure van Duiveland en Arie van Nieuwenhui- zen van Kruiningen tegen elkaar. De twee Schouwen-Duivelandse spelers in het B-toernooi ontmoeten elkaar op z'n vroegst in de eindstrijd. Bij de dames moet Corrie de Waal de Schouwen-Duivelandse eer hoog houden. Els de Wil wordt getipt als de aanstaande winnares, maar zij zal zich dan moeten ontdoen van Rienne den Hollander uit Kampen, Paulien Veerman uit Aalst/Waalre en Bruse Corrie de Waal. Vooruitziend Zoals reeds gememoreerd is er in Bruinisse een bijzonder attraktief toernooi bij de C-heren. Als titelver- diger staat Harry Koster van de LTC Zierikzee als eerste geplaatst. In de onderste helft van het schema voert Marius van Oeveren van Kortgene de plaatsingslijst aan, zodat de toer nooileiding gokt op een herhaling van de finale van het vorig jaar, In de halve finale krijgen beide ge tipte finalisten echter uitermate ster ke opponenten, wanneer de plaat singskommissie een goede vooruit ziende blik blijkt te hebben. Van Oe veren krijgt af te rekenen met Arie van Nieuwenhuizen van Kruiningen, terwijl Rob Lindenberg van Ovezan de opponent van Koster moet wor den. Kwartfinalisten moeten volgens de plaatsingslijst Ron Vroegop van MLTC, Ben Spelbos uit Maarsen, Adrie Talakua van. Westrak Oude- Tonge en Ernst Visser van dezelfde vereniging worden. Harry Koster en Marius van Oeveren hebben beiden in de eerste ronde een bye. In de tweede ronde krijgt Koster te maken met de winnaar van de partij tussen André Goedegebuure van Duiveland en Jan van der Weele van Brouwers haven. Van Oeveren ontmoet in dat stadium de winnaar van de partij Piet Vreeke van Duiveland tegen Ar jen Kaale uit Kampen. Arie van Nieuwenhuizen krijgt het na een bye te stellen met de winnaar van de par tij tussen René Geleijnse van Wester schouwen en de Duitser Heinz Killer- man. Rob Lindenberg kruist in de eerste ronde de degens met Bertus Bleyi van Duiveland. Matig bezet is het dames enkelspel in de C-klasse. Marja Begijn van Hulster Ambacht is eerste geplaatst. Als medefinaliste wordt Rietje de Wild uit Boxtel getipt. Beiden heb ben in de eerste ronde een bye. In de volgende ronde krijgt Begijn te ma ken met de winnaares van de ont moeting tussen Roxane Speelman van Zierikzee en Femke Winkeler uit Hoek van Holland. Rietje de Wild krijgt het aan de stok met Corrie de Waal. In het dames dubbelspel staan Corry Musters en Hanny Kaptein van de LTC De Zoom uit Bergen op Zoom als eerste geplaatst. Dit duo werd in 1982 winnaar van het toer nooi, maar liet het vorig jaar verstek gaan. Rietje de Wild uit Boxtel en Elsbeth Leemreis uit Eindhoven staan als tweede geplaatst. Dit duo moet het in de eerste ronde opnemen tegen Corry Roda en Anneke Cok van Westerschouwen, de winnares sen van het D-toernooi 1983. Het Ber gen op Zoomse duo ontmoet na een bye de winnaar van de partij tussen Lisse Frigge en Marja Klippel uit Ouddorp en Femke Winkeler en Bru se Adrie de Looff. In het heren dub bel staat het Westrak-duo Arie Nele- mans/Emst Visser bovenaan de plaatsingslijst. Joop de Vlieger en ker als tweede. René Geleijnse en Niels Gebraad nemen de derde plaat singslijst in en Ger Klip en Marcel van de Berge van Westerschouwen staan als vierde. In het damesdubbel bezetten de winnaressen van het vo rig jaar, Corry Roda en Anneke Cok, op kop van de ranglijst met Nel Nele mans en Ria van Vliet van Westrak als getipte medefinalisten en in het gemengd dubbelspel plaatste de toer nooileiding Ann de Maat en Steven Dikker van Kapelle als eerste met een tweede plaats voor het Wester- schouwense duo Henny en Corry van den Ouden. Voor toernooileider Jaap Huizer (in het midden) worden het weer bijzonder drukke dagen. Marjan Klippel van Ouddorp wordt getipt als finaliste in het dames en kelspel in de D-kategorie. van Westrak Oude-Tonge en Alexan der van Eenennaam van Kapelle. In zijn eerste partij moet Van Opstal het opnemen tegen de winaar van de partij tussen leo van As van Eegedi- ma Tholen en Ben van Wijk uit Bol nes. Joop Polderman start tegen de winnaar van de ontmoeting tussen Rini Salomons en Rinus Geense van De Bru-Tèn en Steven Dikker moet zich in eerste instantie ontdoen van de winnaar van de partij tussen Erik Ganzeman van Kapelle en Lenz Hoogerhuis van Scelveringhe. Kees Kik van Menheerse en Ger Klip van Westerschouwen spelen voor een plaats tegen Hans Bouma. In het dames enkelspel wordt het als het aan de plaatsingskommissie van het Mosseltoernooi ligt een ge heel Flakkeese aangelegenheid. Mar jan Hermans van Ooltgensplaat staat als eerste geplaatst en Marjan Klippel van Ouddorp als tweede. Ann de Maat van Kapelle werd op de derde plaats neergezet en Monique Scmitz van Westrak op de vierde. De nummers een tot en met drie hebben in de eerste ronde een bye. Marjan Hermans ontmoet in de tweede ronde de winnares van de partij tussen Ria van de Endt uit Monster en Corry Hoogerhuis van Scelveringhe. Mar jan Klippel speelt eerst tegen de win nares van de ontmoeting tussen Jea- nette de Waard uit Kruiningen en Angelina Geleijnse van Westerschou wen. Ann de Maat treedt aan tegen of Petra Koster van Zierikzee of Karin van de Linde van Ooltgensplaat, die elkaar in de eerste ronde ontmoeten. Monique Scmitz speelt in de eerste ronde tegen Zierikzeese Riet Bij de Vaate. In het herendubbei staan de Bruënaren Sjaak van Opstal en Ri nus Geense als eerste geplaatst met. het Kapelse duo Polderman en Dik Harry Koster van de LTC Zierikzee verdedigt zijn titel in het C-toernooi, maar treedt ook aan in het B- toernooi. P.V. Duiveland te Nieuwerkerk Uitslag wedvlucht Chateauroux d.d. 30 juni. Afstand 565 km in con cours 81 duiven. Gelost om 6.20 uur. Aankomst eerste duif 15.00 uur (1086 m.p.min.). Laatste prijsduif 15.46 uur (998 m.p.min.). Komb. Koster-Van Popering 1; komb. De Koning-Rouwit 2, 3, 9, 16; komb. Knop-Stouten 4, 10; L. C. IJze- lenberg 5, 14, 17; A. J. Knop 6; Bv-Otte 7; H. P. van Noorden 8, 12, 19, 20721; M. Klink 11, 15, l£;~AvC. de Ronde 13. P.V. Duiveland te Nieuwerkerk Uitslag wedvlucht Melun, d.d. 30 juni. Afstand ±362 km in concours 171 duiven. Gelost om 06.45 uur. Aan komst eerste duif 11.57 uur, 1160 m.p.min. Laatste prijs 12.22 uur, 1074 m.p.m. H. P. van Noorden 1, 2, 23, 25, 30, 31; L. C. IJzelenberg 3, 4, 8, 9, 10, 12, 37; H. v. d. Maas 5, 29; komb. Dane- Dooge 6, 41, 43; M: Klink 7, 36, 39, 40; C. J. Krijger 11, 20, 22; J, Folmer 13; M. A. Matthijsse 14, 18, 21; A. Ha- gesteyn 15, 16, 17, 19, 27, 42; komb. v. d. Werf 24, 38; komb. De Koning- Rouwit 26, 28, 32, 34, 35; P. Otte 33. Volleybalteam WIK aktief in Las Vegastoernooi ZEELAND - Een gemengd volley balteam van WIK uit Kerkwerve nam deel aan het Las Vegastoernooi in het Noordbrabantse Zeeland. In totaal werd aan dit meerdaags toer nooi deelgenomen door honderdder* tig teams. In totaal speelde het Kerkwerfse team negen wedstrijden, waarvan er drie gewonnen werden, twee gelijk gespeeld en vier verloren. Het team eindigde op de 22e plaats van 28 deel nemende teams in deze kategorie. Coopertest AV Delta Sport ZIERIKZEE - Op sportpark Ban- nink in Zierikzee organiseerde de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport een Coopertest, een uithou dingstest over twaalf minuten. In totaal kwamen 65 deelnemers aan het vertrek. Hierbij waren vijf tien niet-leden. De grootste afstand werd afgelegd door Kees Verkerke. In de twaalf minuten voltooide hij 3700 meter. Jan Konijnenburg en Adrie Gerards noteerden beiden 3600 meter. Wedstrijden fietscrossen in Bruinisse BRUINISSE - In Bruinisse worden zaterdag 7 juli vanaf zeven uur 's avonds behendigheidswedstrijden fietscrossen gehouden. De wedstrijden worden georgani seerd door de Stichting Festiviteiten Bruinisse en het spektakel vindt plaats op het parkeerterrein tegen over restaurant Storm. De deelname is gratis voor iedereen, die in het be zit is van een crossfiets. Opgaven bij het WV-kantoor tot en met vrijdag. LE MANS - De Tour-winnaar van het vorige jaar, de Fransman Laurent Fignon, heeft donderdag in de 67 km lange tijdrit van Alencon naar Le Mans nog eens overduidelijk getoond dat zijn zege van 1983 beslist geen toevalstreffer is geweest. In een vraag gesprek, waarbij ook Tourbaas Félix Lévitan aan wezig was, had Bernard Hinault nog daags tevoren aangekondigd, dat hij in het geheel geen zorgen had wie of er nu wel op de tweede, derde of vierde plaats zou gaan eindigen in de rit van de waarheid. „Ik ben weer zo sterk als in mijn beste dagen, en ga deze tijd rit winnen", kondigde Hinault aan. Fignon leverde echter het bewijs, dat men er met grootspraak al leen niet komt. Werd hij vorig jaar nog in de eerste tijdrit door winnaar Oosterbosch op 3 minuten ge fietst, nu bleek hij er inmiddels zoveel bij te hebben geleerd dat hij zich onbetwist de sterkste toonde. De 67 km, gereden op een golvend parcours, legde Fig non af in 1 uur 27 minuten en 33 seconden wat eena gemiddelde van 45.916 km betekende. Hinault zag zich echter niet al leen door Fignon geklopt maar ook nog door de sterk rijdende Ier Sean Kelly die 16 seconden moest prijsgeven op Fignon maar nog al tijd 23 seconden sneller was dan de Breton. Kelly, duidelijk uit op revanche voor de volgens hem on terechte deklassering van de vori ge dag, reed vooral sterk op het laatste gedeelte. Na 21.5 km wa ren er nog veertien renners die een betere tijd lieten noteren, ter wijl hij na 44,5 km was opgerukt naar de vierde plaats om uiteinde lijk als tweede te eindigen. Hi nault zei met een derde plaats geenzins ontgoocheld te zijn. Dit is pas de achtste dag en in de cols zien wij wel weer. Inmiddels heeft Fignon onder de favorieten wel bijzonder harde klappen uit gedeeld. Van de Nederlanders le verde Gerard Veldscholten met een vijfde plaats en een achter stand van 1.11 min. de beste prestatie. Dat Velscholten be hoorlijk kon tempo rijden bewees hij reeds tri 1981 toen hij als ama teur de Grote Prijs Eddy Merckx won in een tijd waar bij de profs alleen de Noor Knut Knudsen het iets beter deed. Somber Gerrie Knetemann kon zich met een achterstand van 1.58 min. nog met een achtste plaats onder de eerste tien scharen. Joop Zoete melk, de kopman van de ploeg van Jan Raas, moest 3.29 min. prijs geven en Winnen maar liefst 4.19 min. Voor Kuiper ziet de toekomst er nog somberder uit. Zeven minu ten en zesendertig seconden deed hij meer dan Fignon over de 67 km, waardoor hij in het algemeen klassement afzakte naar de 79ste plaats. Van de ploeg van Post kon Phil Anderson zich nog in het voorste gelid handhaven met een zesde plaats en een achterstand van 1.24 min. Harde klappen kregen ook de Colombianen te verwerken. Hun paradepaardje Luis Herrera, de gevreesde man in de cols, kreeg 6.50 min. aan zijn broek van Fig non, terwijl de winnaar van de Dauphiné Libére Martin Ramirez acht minuten moest prijs geven. Bij de eerste zeventig van de rit- uitslag konden zich slechts twee Colombianen scharen, namelijk Corredor (28ste) en Rodriguez (31ste). Bij Velen rijst dan ook nu reeds de vraag, hoe de Colombia nen de nu reeds opgelopen achter stand in de cols nog goed moeten maken. Zoals reeds verwacht mocht worden, speelden de ren ners welke momenteel in het alge meen klassement nog de eerste drie plaatsen bezetten geen enke le rol van betekenis in de tijdrit en moesten er reeds minuten van hun voorsprong worden prijsge geven. Het algemeen klassement, dat grondig is gewijzigd, ziet er nu als volgt uit; 1. Vincent Bar- teau (Fr.) 25.35.48; 2. Maurice Le Guilloux (Fr.) op 3.07; 3. Paulo Fe- reira (Por.) op 9.57; 4. Laurent Fig non op 12.54; 5. Phil Anderson (Aus.) op 13.40; 6. Bernard Hi nault (Fr.) op 14.23; 7. Gerard Veldscholten op 14.33; 8. Greg Le- mond (V.S.) op 15.03; 9. Roberto Visentini (It.) op 15.41; 10. Step hen Roche (Ier) op 15.45; 13. Gerrie Knetemann op 15.51; 15. Adrie van der Poel op 16.03; 19. Joop Zoetemelk op 16.44; 22. Jacques Hanegraaf op 17.16; 27. Peter Win nen op 17.50; 32. Adrie van Hou- welingen op 18.29; 43. Henk Lub- berding op 19.00; 52. Jan Raas op 19.18; 71. Theo de Rooy op 20.54; 79. Hennie Kuiper op 21.04; 94. Henri Manders op 21.52; 107. Ad Wijnands op 22.54; 111. Leo van Vliet op 23.10; 164ste en laatste is de Belf* Noël de Jonckheere op 40.20 min. Zware brokken Vandaag wordt in de Tour de achtste etappe gereden van Le Mans naar Nantes over een af stand van 192 km, een vlak par cours met onderweg vier bonifi- katiesprinten. Morgen (zaterdag) wordt de langste etappe (338 km) gereden met in totaal zeven bonifika- tiesprinten onderweg, van Nantes naar Bordeaux. Zondag gaat de 10de etappe van Bordeaux naar Pau aan de voet van de Pyreneeën over een afstand van 185 km. Maandag wordt het in de etappe van Pau naar Guzet-Neige over 250 km een dag voor de klimmers. In deze etappe zijn maar liefst zes cols opgenomen; d'Aspin; Peyre- sourde; De Mente; Portret d'Aspet; Latrape en Guzet-Neige waar boven de aankomst is. Dat er in deze etappe zware brokken gaan vallen mag reeds bij voor baat worden aangenomen. DEN BOSCH - De Brabantse Com- misaris van de Koningin Mr A. van Agt wil geen bemiddelende rol spe len in het arbeidskonflikt bij Philip Morris in Bergen op Zoom. SINT NICOLAASGA - De zeven tienjarige Jan de Boer uit Sint Nico- laasga heeft de eerste prijs gewonnen in de internationale natuurkunde- olympiade die van 24 juni tot en met 1 juli in Sigtuna in Zweden is gehou den. Jan de Boer won op 21 juni ook al de Nederlandse natuurkunde- olympiade die in Groningen gehou den werd, aldus een woordvoerder van de Nederlandse olympiade. UTRECHT Staatssekretaris Van der Reijden (volksgezondheid) wil de toelating tot de bejaardenverzeke ring van het ziekenfonds (een mil joen verzekerden) op 1 januari 1985 bevriezen, waardoor deze verzeke ring op de lange duur vanzelf ver dwijnt. Uit de vrijwillige verzeke ring wil hij 800.000 van de anderhalf miljoen verzekerden overhevelen naar partikuliere maatschappijen. TOKIO - De burgerij van Tokio steunt momenteel ondereen hitte en smoggolf die haar in de over gang van de regentijd naar midzo mer brandende ogen, transpiratie en ademnood bezorgd. In de hoofd tad en in de aangrenzende prefekturen Saitama en Chiba werden binnen twee dagen 1330 schoolkinderen onwel en moesten zich voor een deel onder dokters behandeling stellen. Woensdag was het in Tokio 36.4 graden celcius en donderdag hield die hitte aan. In de provincie Sai tama ten noordwesten van de hoofdstad heerste woensdag in 13 gemeenten smogalarm.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5