Wanneer wordt het nu zomer? Hoofd basisschool Serooskerke met zeer veel dank uitgewuifd Vrolijk afscheid van Katrien Beije ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 juli 1984 Nr. 23552 3 Henk en Gerie Rösken vertrekken naar Reusel SEROOSKERKE - In tijdsduur vormt een periode van zes jaar nou niet zozeer een mijlpaal, maar inhoudelijk kan zo'n periode natuurlijk wel van grote betekenis zijn. Dat is zeker het geval voor de afgelopen zes jaar op de openbare lagere school in Serooskerke. Zes jaar lang was Henk Rösken als hoofd aan deze school verbonden. Dat hij in die tijd een belangrijke inzet heeft geleverd voor het behoud van deze school in deze kleine kern werd donderdagavond nogeens diverse malen onderstreept tijdens een officiële bijeenkomst in het dorpshuis te Se rooskerke, waar afscheid werd genomen van school hoofd Henk Rösken in verband met zijn benoeming in het Brabantse Reusel. Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer wenst het echtpaar Henk en Gerie Rösken nog keel veel goede jaren toe en sukses met de aanstelling in het Brabantse Reusel. Advertentie Maandag 9 juli 1984 wordt er, van 10.00 tot 11.00 uur, in een bijeenkomst, die gehouden wordt in de aula van de R.S.G. Professor Zeeman te Zierikzee, afscheid genomen van WILLEM VAN PAASSEN Op deze bijeenkomst verwachten wij allen uit Zierikzee en omgeving die van deze gelegenheid gebruik willen maken. De crematie vindt plaats op 9 juli 1984 om 14.30 uur in het crematorium Rotterdam-Zuid. Adres: Maeterlinckweg 101 Rotterdam Ton Brandenbarg Martin Broekema Stranden in de Westhoek wachten op invasie WESTERSCHOUWEN - „De weersvooruitzichten voor zaterdag tot en met dinsdag. In het weekeinde zonnig en warm met de temperaturen op zondag oplopend tot 27°C. Na het weekeinde koeler en kans op een bui", meldt de stem van 003 door de telefoon. Het wordt hoog tijd dat de weersomstandighe den verbeteren. Het hoogseizoen is begonnen, maar daar is ook alles mee ge zegd. Niet alleen het voorjaar was slecht, op een enkele dag uitgezonderd, ook de eerste weken van de zomer hebben niet veel goeds in petto gehad voor de zonaanbidder. Op het strand bij de trap van Westenschouwen is het aantal windschermen nog makkelijk te tellen. Zomer 1984. Wanneer wordt het beter? Voor de officiële toespraken aan bod kwamen namen de schoolkinde ren op geheel eigen charmante wijze afscheid van hun hoofdmeester. Zij deden dat door middel van twee bij zonder aardige toneelstukjes. De kinderen van de onderbouw voerden onder leiding van Irene Lammerts het toneelstukje „Het Bloemenbal" op. Een apart kompli- ment bij dit optreden verdienden ze ker de fraaie bloemenkostuumpjes Deïst vertelde dat juffrouw Beije zes jaar lang aan de lagere school te Noordwelle verbonden is geweest en dat zij het komende schooljaar door het dalende leerlingenaantal moet verdwijnen. „De ouders hebben wat dat betreft niet goed genoeg gezorgd," liet Deïst lachend weten. Hij toonde zich verheugd over het feit dat Katrien Beije op een andere school, De Kirreweie te Haamstede, kan komen werken. De leerlingen voerden daarna het ABC-lied op, oftewel de „juffrouw in 26 letters". Bij elke letter vertelde een leerling iets over de juffrouw. waarin de mini-tonelisten waren ge huld. Op het toneel verscheen een klaproos, een korenbloem, een zon nebloem, een margriet, een viooltje, een anjer en een madeliefje en verder speelden een kabouter en een heraut mee. Ook de kinderen van de hogere klassen lieten zich niet onbetuigd. Zij brachten een bijzonder leuk to neelstukje voor het voetlicht, dat zich afspeelde omstreeks de Middel eeuwen. De tonelisten van de boven- Als kado kreeg ze een schilderij aan geboden, waarop de namen van de kinderen. De Feiter zei dat het gemeente bestuur van Westerschouwen meent dat Katrien veel voor de school heeft gedaan. „De school heeft voor de on derwijzeres) 52 weken. Nooit was jou iets te veel." Hij dankte voor de prettige samenwerking. Na de pauze voerden Nelle Koop man, Petra Westerbaan van het EAJ- projekt en Marleen Teeuw, on dersteuningskracht een musical op over de levensloop van de onderwij zeres. bouw stonden onder leiding van Mar- ga de Korte en Gerie Rösken. Wandkleed De schoolkinderen gaven het ver trekkend schoolhoofd overigens ook nog een tastbare herinnering aan henzelf mee: eeh wandkleed met daarop de verfafdrukken van hun hand met daaronder de naam van het kind aan wie die hand behoort. Dit ludieke geschenk werd aangeboden door Alice de Rijke en Yolanda van der Marei. Namens alle ouders en kinderen boden Lenie de Vrieze en Hermien Trouw de heer Rösken ver volgens een fraaie oude prent van Zeeland aan. Een geschenk namens het perso neel werd aangeboden door Irene Lammerts: een mooie buitenlantaarn met een zeer krachtige lichtbundel. „Als je in nood zit, laat je dat licht maar schijnen en wij komen je te hulp", beloofde Irene haar vertrek kende kollega. Burgemeester J. L. Niemantsver driet-Leenheer konstateerde, dat de heer Rösken in de afgelopen zes jaar een bepaalde figuur was geworden, die eigenlijk niet meer was weg te denken uit de dorpsgemeenschap in Serooskerke. Dat was volgens haar ook niet zo verwonderlijk, „want", konstateerde de burgemeester: „wat is eendorp zonder school en wat is een school zonder meester. Het hoort erbij dat hij een soort vraagbaak op het dorp is en van alles op de hoogte is". Mevrouw Niemantsverdriet was ervan overtuigd, dat de heer Rösken in Reusel het lieve dorp vlak bij de Oosterschelde nog weieens zal mis sen en dat hij nog weieens zal terug denken aan die hechte dorpsgemeen schap, waar hij ook een belangrijk aandeel in had geleverd. Eerste basisschool Als meest saillante hoogtepunt me moreerde de burgemeester het feit, dat de school in Serooskerke in fe bruari 1982 als eerste basisschool in Zeeland ging draaien. Een belang rijke ervaring voor de heer Rösken, meende mevrouw Niemantsverdriet, temeer daar men in Reusel nog maar aan de start staat van de vorming van een basisschool. Gezien de nog jonge leeftijd van het schoolhood (32) kon de burgemeester duidelijk be grip op brengen voor zijn besluit naar elders te vertrekken. „Jonge mensen moeten vooruit", aldus me- vruw Niemantsverdriet. Zij wenste het gezin Rösken nog heel vcl 0- jde jaren toe en onderstreepte haar dankwoorden namens het gemeente bestuur met het aanbieden van twee fraaie boeken over Zeeland. Wethouder J. C. de Feiter belichtte vervolgens nog enkele onderwijs kundige aspekten naar aanleiding van het vertrek van de heer Rösken. Hij stelde vast, dat het toenmalig ge meentebestuur destijds een goede keus had gedaan met de aanstelling van het nieuwe schoolhoofd. Hij herinnerde aan de vele verga deringen, die hij samen met de heer Rösken had bijgewoond ten behoeve van het voortbestaan van de school op Serooskerke en hij dankte hem in dit verband voor de goede samenwer king. De wethouder konstateerde, dat de meningen weieens verschil den, maar dat bij beiden altijd het belang van het kind voorop had gestaan. Verder memoreerde, de heer De Feiter, dat de school bij Röskens aanstelling zestien leerlingen telde en bij zijn vertrek thans vierentwin tig. Het behoud van een school op een kleine kern achtte de wethouder van diverse faktoren afhankelijk, maar onder meer ook van de inzet van de hoofdonderwijzer. Vooral van het hoofd van een klei ne school wordt in dit opzicht aan zienlijk meer inzet verwacht, omdat hij zich telkens weer zal moeten be zighouden met de vraag hoe de school behouden kan blijven en op de best mogelijke manier kan funktioneren. Niets ten nadele zeggend van de grotere dorpen, konstateerde de heer De Feiter, dat de eenheid in een klei ne kern toch nog aanzienlijk hechter is en dat de gehele dorpsgemeen schap zich ook betrokken voelt bij de school. De wethouder besloot met het gezin Rösken alle goeds voor de toe komst toe te wensen. Er blijft tussen hen en de school in Serooskerke over igens nog een lijntje bestaan, want Gerie Rösken blijft voorlopig als va kleerkracht voor twee uur per week aan de school verbonden. Samenwerking Hoofdonderwijzer van de openbare school „De Stove" in Noordwelle, de heer J. Smallegange dankte zijn af scheidnemende kollega voor de fijne samenwerking gedurende de afgelo pen zes jaar. Hij herinnerde zich een reaktie van één der dorpsbewoners kort nadat Henk KosKen zijn intreK in Serooskerke had genomen. De me ning over hem luidde toen als volgt: 1) het is een sympathieke kerel 2) hij heeft geweldig veel hart voor een kleine school en 3) hij heeft zo'n leu ke zwarte krullenkop. Als hoogtepunt in de samenwer king tussen Smallegange en Rösken werd uiteraard het basisschoolpro- jekt genoemd, voortvloeiend uit de mogelijkheden, die het Kleine Ker nen Projekt bood. Naast dit basis- schoolprojekt was er overigens ook samenwerking op het gebied van gymnastiek en schoolreisjes. Om Henk Rösken de regio Schou- wen-Duiveland niet te laten vergeten bood de heer Smallegange namens „De Stove" een fraai fotoboek van het eiland aan. Dankwoorden namens de Dorpsge meenschap Serooskerke werden gesproken door de heer Peter van Splunter. „Met volle moed en erg veel zin ben je hier gekomen en je hebt veel bereikt", liet de spreker weten. Hij noemde Henk en Gerie Rösken aardige vriendelijke mensen voor de dorpsgemeenschap en dankte hen voor hun inzet. Hij zette zijn woorden kracht bij met de overhan diging van een kadobon. R.P.C.Z. Iemand, die nauw betrokken is ge weest bij de opzet van het basis- schoolprojekt Serooskerke Noord welle is Ben de Reu van het R.P.C.Z. Ook hij was donderdagavond aanwe zig om Henk Rösken uit te wuiven. Hij vergeleek het basisschoolprojekt met de gang van zaken in de keuken van een restaurant: Net als in zo'n keuken werd er weieens wat gebro ken of werd er eens in een vinger ges neden, maar het resultaat was toch dat er allerlei keurige dingen naar voren kwamen", aldus een symboli serende Ben de Reu. Hij erkende, dat het opzetten van het basisschoolpro jekt niet direkt van een leien dakje was gegaan en best wel wat zweet druppeltjes had gekost. Het R.P.C.Z. had immers ook geen kant-en-klaar basisschoolprojekt in samenwer kingsverband in de kast liggen, dat moest met eigen krachten worden op gebouwd en uitgewerkt. „Nu het bootje lekker vaart, ga je ergens anders beginnen", konsta teerde De Reu. Met in het achter hoofd de zaken, die de scholen in het rustige Brabant nog te wachten staan, stelde hij vast dat Henk Rös ken ook in Reusel nog weieens de strijdbijl zal moeten heffen. „Wel licht zul je het daar nog weleens moeilijker krijgen dan je het hier hebt gehad", aldus de woordvoerder van de R.P.C.Z. Omdat deze instantie nou eenmaal geen kado's mag aanbieden, kwam De Reu met een aardig alternatief: een publicatielijst van het R.P.C.Z. en een ingepakte stapel publikaties, die Rösken ongetwijfeld naar Reusel zou willen meenemen. Vervolgens bood mevrouw N. Demmenie-Mol namens de redaktie- kommissie van de Dorpskrant de heer Rösken een attentie aan. Afscheidswoord Ten slotte was het de beurt aan het vertrekkend schoolhoofd zelf een af scheidswoord te spreken. Hij liet we ten naast zijn werk op school de sociaal-kulturele taken, die van zelfsprekend op hem afkwamen, al tijd met plezier te hebben vervuld. In het begin had hij wel in dubio gestaan toen hij werd verzocht plaats te nemen in de strao-kommissie, nau welijks wetend wat „strao" nou ei genlijk inhield, maar die kennis werd snel bijgespijkerd. Hij was het met de woorden van wethouder De Feiter eens, dat inder daad datgene, wat voor ieder kind het beste is in het onderwijsbeleid moet prevaleren. Éèn zaak, die naar zijn mening, iedere leerkracht voor ogen moet hebben. Henk Rösken sprak met vreugde over de goede samenwerking tussen zijn school en die in Noordwelle. Ver der noemde hij de goede kontakten binnen de dorpsgemeenschap, waar het overigens ook weleens botste voornamelijk ten gevolge van de dorpskrant, maar die nu toch door iedereen met plezier werd gelezen. Verder konstateerde hij, dat de scholen in Serooskerke en Noordwel le de steun van het R.P.C.Z. inder daad nodig hadden bij de opzet van het basisschoolprojekt. Een woord van dank sprak hij in dit verband ook tot het ambtelijk apparaat van de gemeente Westerschouwen, in het bijzonder tot mejuffrouw A. C. Hout man, die de gehele vernieuwingsklap moest opvangen. Verder sprak hij zijn waardering uit voor zijn kollega Irene Lammerts, die vooral in de praktijk te maken kreeg met de uit werking van het basisschoolprojekt. Henk Rösken besloot met een dankwoord tot alle dorpsbewoners en liet mede namens zijn vrouw we ten, blij te zijn deze dorpsgemeen schap te hebben leren kennen. Advertentie Restaurant Renesse Het restaurant met de hoffetijkheidspluim Klasse voor de prijs bewuste fijnproever. 's Maandags gesloten. Het restaurant is geopend van 11.00-14.30 en van 17.00 uur tot dat de laatste gast de deur achter zich gesloten heeft. 's Zondags de gehele dag ge opend. Voor reservering: 01116-1215 In het VVV-kantoor te Renesse is het rustig. Af en toe komt een vakan tieganger informeren naar verschil lende vermaakmogelijkheden. „Tot nu toe is het erg rustig geweest," meldt informatrice Mary Dalebout. „We hebben niet de drukte, die we moeten hebben. Het is beduidend minder dan in andere jaren. Het aan tal reserveringen neemt wel iets toe, maar we wachten op de veel grotere aanvraag. Laat de mensen maar ko men, wij zijn er klaar voor." Mary Dalebout verwacht dat het nog wel goed komt deze zomer. Komende za terdag gaan vele reserveringen in en zal het restant van beschikbare cam pingplaatsen met ongeveer 70% wor den ingekrompen. Heel Schouwen-Duiveland telt in totaal 10.530 plaatsen op de diverse campings. De overloopterreinen her bergen 1136 plaatsen en de hotel pensions kunnen 1073 personen kwijt. Gisteren (donderdag) waren er nog 1102 campingplaatsen vrij en 289 hotel-pensionbedden. Volgens de informatrice is het de laatste jaren gebruikelijk geworden dat het aantal reserveringen pas be gin juli aantrekt. Dat betekent overi gens niet dat zij het minder druk heeft in het VVV-kantoor te Renesse. „Nee, als het weer minder goed is heb ik het veel drukker. De mensen vervelen zich en komen hier vragen wat ze allemaal kunnen gaan doen. Van de week stond het hier binnen bomvol." „Slecht" De strandovergang Jan van Renes- seweg heeft nog niet veel bezoekers over zich heen gekregen. Hier en daar zitten of liggen groepjes mensen bijeen, maar wel allemaal verscholen achter een windscherm. Ook het terras van de strandtent is praktisch leeg. De eigenaresse is niet van plan om iets over het voorsei zoen te vertellen. „Moet je dat nog komen vragen, hoe het tot nu toe was? Dat kan je toch zelf zien? Slecht dus. Het is nog geen strandweer ge weest", vertelt ze duidelijk geïrri teerd over zoveel onbenul. Na een lichte aarzeling is ze nog wel bereid om eraan toe te voegen dat we op 1 september terug mogen komen. Dan kan ze wel vertellen hoe het seizoen is geweest. Bij het strand naast de trap van Westenschouwen is het aanmerkelijk drukker. Naarmate de middag ver strijkt en de temperatuur ook iets toeneemt komen er meer mensen naar het strand. Onder hen bevinden zich veel Duitsers. Op het strand heeft zich vlak naast de trap een echt paar met kind geïnstalleerd. Als het windscherm staat blaast vader met de voetpomp het luchtbed op. Moe der rommelt wat in haar tas en wacht schijnbaar vol ongeduld op haar strandzetel. Vader pompt echter ake lig langzaam, reden voor haar om zich maar vast in te smeren met zon necrème. Je weet maar nooit! Pa is klaar. Zij vleit zich op het luchtbed en hij neemt languit plaats op een (te) kleine handdoek. Haar houding is overduidelijk: Zo, ik lig en laat de zon nu maar branden. De hulp in de bediening bij de strandtent Beach Club komt zo af en toe het terras op om een klant te hel pen. „We staan hier al vanaf de zater dag voor Pasen. Tot nu toe is het slecht geweest. Je gaat dan van alles schoonmaken, maar op den duur heb je niets meer schoon te maken en ga je jezelf vervelen. Laten we maar ho pen dat het nu eindelijk eens mooi weer wordt," vertelt ze. Zomer? Een jong stel op het strand heeft een transistor bij zich. Uit de luidspreker schalt het: „Het stond vanochtend in de krant. We gaan weer naar het strand. Terrasjes vol gezelligheid. Want het is zomer." Al dus een deel van de tekst van het nieuwe liedje van André van Duin. Zou het dan toch nog zomer worden? Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar 1 147,80; losse nummers 1 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W. Katrien Beije temidden van ..haar" leerlingen. Leerkracht in Noordwelle NOORDWELLE - In de lagere school te Noordwelle werd donderdagochtend afscheid genomen van onderwijzeres Katrien Beije. Bij dit officiële gebeuren waren J. Deïst, voorzitter van de ouderraad, J. C. de Feiter, wethouder van onderwijs en J. A. C, Smallegange, hoofd van de school. Natuurlijk ontbraken ook kollega-leerkracht Nelle Koopman en de kinderen niet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3