Dag voor gehandicapten op „Neeltje Jans" Aktie Junior Kamer voor Ziekenomroep MC Afscheidsavond o.I.s. Zonnemaire met wervelende disco-musical DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> U6> PÊ BI UT UW TAXATEUR Oplichter gepakt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Schoolhoofd vertrekt Brouwershaven Mosseltoernooi Gouden Zeepaard Donderdagavond werd in het dorpshuls te In tegenstelling tot Renesse en Burgh- De vierde editie van het Bruse Mosseltoer- De Schouwse natuurbeschermer Frans Serooskerke officieel afscheid genomen Haamstede is Brouwershaven een oase van nooi is sterker bezet dan de voorgaande Jansen uit Brouwershaven werd onder van schoolhoofd Henk Rösken. (Pag. 3). rust voor de vele toeristen die de Smalstad drie toernooien. Voor het eerst komen ook scheiden met „Het Gouden Zeepaard". aandoen. (Pag. 4). B-spelers naar Bru. (Pag. 5). (Pag. 6). VRIJDAG 6 JULI 1984 140ste jaargang Nr. 23552 WAARIN OPQENOMEN (1797 - 1889) Het is niet genoeg de zwakke op te helpen; men moet hem ook daarna nog steunen. Shakespeare. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. Verwachting tot zaterdagavond: Zonnig Droog en zonnig; minimumtempe ratuur circa 11 graden, middagtem- peratuur ongeveer 25 graden; matige oostenwind, kracht 3. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 10 juli: Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 15 gr. Middagtemp.: 28 gr. Windkracht: oost 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 16 gr. Middagtemp.: 29 gr. Windkracht: zuidoost 3 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 16 gr. Middagtemp.: 29 gr. Windkracht: zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 7 juli Zon op 5.29, onder 22.00 Maan op 16.06, onder 1.49 8 juli Zon op 5.30, onder 22.00 Maan op 17.28, onder 2.07 9 juli Zon op 5.31, onder 21.59 Maan op 18.50, onder 2.29 Volle Maan: 13 juli (4.20) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 7 juli 10.54 23.11 8 juli - 12.02 9 juli 0.25 13.09 Doodtij: 8 juli Temperatuur zeewater kust: 14,8° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende dagen zal de temperatuur geleidelijk stijgen. Dit is te danken aan een gebied van hogeluchtdruk dat zich over ons land naar het oosten verplaatst. Hierdoor komt een eind aan de noordwestelij ke stroming waarmee de afgelopen week wolkenvelden van de Noordzee zijn aangevoerd. Er mag op zon gere kend worden en de temperatuur kan zaterdag tot waarden tussen 20 en 25 graden stijgen. Er staat daarbij maar weinig wind. Ook zondag blijft het droog. De wind draait daarbij naar oost waar bij de temperatuur zelfs tot 27 graden of hoger kan stijgen. Deze waarden worden ook bereikt in de ons omringende landen. In Frankrijk en Spanje kunnen zelfs waarden van boven de dertig graden voorkomen. 4.21 16.51 5.28 18.05 6.35 19.15 Schouwse Advertentie van onroerende goederen in geheel H.w.-Nederland MBBUS/nB KOBPEI., Breda Roosendaal 076-222511 01650-40150 Bergen op Zoom Haamstede 01640-41900 01115-1224 ZIERIKZEE - A. H. D. uit Hclle- voetsluis, vroeger woonachtig op Schouwen-Duivcland, werd deze week in de kraag gevat voor oplich ting en verduistering voor een totaal bedrag van 8.000,-. De Hellevoetsluizer deed zich voor alsof hij in deze regio een reklamebu- reau had opgericht waarvoor hij een aantal zaken nodig had, die hij bij twintig bedrijven bestelde, echter zonder ooit een rekening te voldoen. Het reklamebureau wês er dan ook niet. Zo „kocht" hij onder meer olie, levensmiddelen, drukwerk, kan toorartikelen en liet zich per taxi vervoeren. In zijn woning in Helle- voetsluis kon de politie de hand leg gen op een groot aantal spullen af komstig van Schouwen-Duiveland. De man heeft deze week een paar da gen doorgebracht in de Zierikzeese politiecel en is na uitvoerig verhoor weer in vrijheid gesteld. Hem zal oplichting en verduistering ten laste worden gelegd. Belangstelling boven verwachting Het benodigde geld zal worden aangewend om de diskotheek van de omroep aktueel te houden, om band jes en cassettes aan te schaffen, om onderhoud te kunnen plegen aan de apparatuur en om apparatuur aan te kunnen schaffen ten behoeve van de live-reportages in de regio. tijd ook in alle wachtkamers van art sen, tandartsen en kruisverenigingen posters opgehangen, die de patiënten en bezoekers op de aktie attenderen. Harry van Rooijen, één van de mensen van Nomen Nescio, steekt in een gesprek niet onder stoelen of banken dat de medewerkers van de ziekenomroep erg gelukkig zijn met de aktie van de Junior Kamer. ,,We zitten nogal krap bij kas; het is der halve erg moeilijk om het werk bij de ziekenomroep zo uit te voeren als we Vervolg pag. 2 groot belang in relatie tot de Werk groep Toegankelijkheidsbevorde ring Schouwen-Duiveland, waarvan hij sekretaris is, die streeft naar een dermate aangepast nieuw Informa tiecentrum (de permanente Delta expositie in het Bedieningsgebouw), dat iedere gehandicapte daar altijd spontaan gebruik van zal kunnen maken. ,,Bij de inrichting zou bij voorbeeld rekening moeten worden gehouden met vaste onderdelen voor blinden en slecht-horenden", geeft hij aan. ,,We kunnen dat hier echter wel aankaarten, maar „Den Haag" zal toch zijn fiat moeten geven". Evenzo belangrijk acht hij deze dag als test-case voor het ZWN-personeel dat de rondleidingen verzorgt, omdat dit zodoende pas goed op de proble men van gehandicapten wordt geat tendeerd. Rode Kruis Bij de organisatie was tevens de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie betrokken, terwijl tien leden van de Rode kruis-afdeling Westhoek zich deze dag verdienstelijk maakten. Vooral bij het ingaan en veriaten van de bussen was hun hulp onont beerlijk. Er was veel belangstelling uit zuid-west Nederland, terwijl ook van verder weg geïnteresserden de tocht naar Neeltje Jans maakten. Uit Goes kwamen twee groepen (samen vijftig man) en ook het Zierikzeese dagverblijf Brugzicht gaf acte de pre sence. Zoals bekend verzorgt Nomen Ne scio op gezette tijden huisprogram ma's in het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis; het werk wordt volledig verricht door vrijwillig(st)ers en on dervindt een hoge mate van waarde ring bij de patiënten. Tot voor kort was Nomen Nescio geheel afhankelijk van oude appara tuur van de Ziekenomroep uit Goes. Door een groot aantal eenmalige gif ten, in verband met de viering van het één-jarig bestaan van de studio ruimte in het Rode Kruis Ziekenhuis begin dit jaar, werd men in de gele genheid gesteld om zelf de benodigde apparatuur aan te schaffen. De speciale bus met lift. Maar daarmee is men nog niet daar waar men wil zijn. Per jaar is onge veer 10.000 gulden nodig voor de bestrijding van de vaste omkosten, terwijl de 120 bestaande donateurs gezamenlijk zo'n 1.200 gulden op brengen. Verder kent men nog enkele begunstigers, zoals onder andere het ziekenhuisbestuur en enkele gemeen ten, maar daarmee wordt het beno digde bedrag bij lange na niet ge haald. Dat was voor de Junior Kamer Schouwen-Duiveland voldoende re den om zich in te spannen om het aan tal donateurs drastisch te helpen ver hogen. In dit verband worden deze weken in totaal 2.000 brieven verstuurd, waarin de situatie van Nomen Nescio wordt uitgelegd en waarin de geadre- seerde wordt gevraagd om donateur te worden. De minimale bijdrage be draagt vijf gulden per jaar; in het ka der van de lopende aktie krijgen nieuwe donateurs, die ten minste twintig gulden bijdragen, daarvoor een passend geschenk in de vorm van een „mini-radio". Langere werkingsduur Ken Buth uit Haamstede en lid van de Junior Kamer, legt ons uit waarom en hoe de aktie beslag krijgt. „Wij zijn van mening dat een éénmalige financiële bijdrage wel een goed en gewaardeerd gebaar is, maar de werkingsduur daarvan is maar beperkt. We hopen door het vergroten van het aantal donateurs de mogelijkheden van Nomen Nescio over een reeks van jaren te garande ren". De leden van de Junior Kamer staan daarom deze dagen regelmatig met een stand op verschillende festi viteiten om daar het publiek te bewe gen donateur van Nomen Nescio te worden. Behalve de genoende brief- aktie worden gedurende de komende ZONNEMAIRE - In het Verenigingsgebouw te Zonne maire werd de afscheidsavond gehouden van de leerlin gen, die de school gaan verlaten. De belangstelling van de ouders, oma's, opa's, vrienden en andere belangestel- lenden was bijzonder goed. De bijeenkomst werd geopend door de heer J. Goemans. Hij verwelkom de alle belangstellenden en in het bij zonder de wethouder van onderwijs in de gemeente Brouwershaven, me vrouw S. Loschacoff. Daarna speelden drie groepjes kin deren enkele blokfluitmelodietjes, begeleid door mevrouw A. van Oeveren-de Wit, die op school de mu zieklessen verzorgt. Het eerste zangspel heette „De Groene mannetjes", gespeeld door de leerlingen van klas 1 tot en met 4. Bijzonder leuk was de vliegende schotel, waarmee de marsmannetjes op aarde geland waren. Deze was door vaders vervaardigd en had al dienst gedaan bij het feest van Ko ninginnedag. Aan het décor en de kleding van de groene mannetjes was veel aandacht besteed. Het was een sükses voor de kinderen en voor hun onderwijzeres, mevrouw Van Oeve- ren, die het met hun had ingestu deerd. In de pauze werden lootjes ver kocht voor de klubkas, die 347,50 opbrachten. Een geweldig bedrag, waarvoor nog hartelijk dank! Na de pauze speelden de leerlingen van de hogere klassen de nieuwe mu sical „Disco in Doedorp". Er zat veel vaart en veel muziek in. Van een „in geslapen dorp", dat een winterslaap hield, bleek heel weinig. Vooral de dansleraar Balettinus bracht leven in de brouwerij. De kinderen van het dorp „Doedorp" leerden discodansen en jazzballet, al waren de notabelen van dit dorp, de burgemeester, de wethouder, de gravin en de politiea gent, het daar maar half mee eens. Waarmee de vijf hoofdrollen zijn ge noemd, die gespeeld werden door de zesdeklassers die van school gingen. Tweemaal afscheid Na het slotapplaus sprak het hoofd van de school, de heer K. Mandema- ker, een afscheidswoord. De vertrekkende leerlingen kregen een getuigschrift en boden op hun buurt een afscheidskado aan hun on derwijzer aan (tuingereedschap) en een mooie plant aan parttime- onderwijzers Mieke van Vossen. Van mevrouw A. van Ocvercn, die wegens de daling van het leerlinge naantal de school moet verlaten, werd vandaag (vrijdag) afscheid ge nomen door de ouders en de leerlin gen in de school. Medewerkers van Nomen Nescio bezig met het opnemen van een programma voor de Ziekenomroep in de studio in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Van rechts naar links: Marja Geldof (achter de microfoon), Kees Lagendijk (achter de knoppen), Harry van Rooijen en Ken Buth (Junior Kamer Schou wen-Duiveland). Het werk van Ziekenomroep Nomen Nescio in beeld: patiënte mevrouw M. Krakeel-Pekops de Haas luistert naar de ziekenomroep, terwijl Harry van Rooijen van Nomen Nescio een aanvraagformulier voor een verzoekplaatje overhandigt. Ken Buth van de Junior Kamer Schouwen-Duiveland rechts kijkt toe. NEELTJE JANS - Door zo min mogelijk toeringcars te hoeken werd donderdag in het Informatiecentrum Stormvloedkering op het werkeiland Neeltje Jans ruim te vrijgemaakt om gehandicapten (veelal rolstoelbezit- ters) te ontvangen. Zodoende konden zij zich op deze spe ciaal voor hen georganiseerde dag op een rustige wijze op de hoogte stellen van de bouw van de pijlerdam. Hans Noordhoek: Mede-organisator vanuit ervarings-deskundigheid" Verdubbeling van het aantal donateurs moet Nomen Nescio voldoende mogelijkheden bieden Hoewel de voorbereidingstijd slechts kort was geweest, waren zo veel mo gelijk maatregelen getroffen om de gasten ter wille te zijn. De oprit naar het centrum was geegaliseerd, er was een speciale bus (met lift) beschikbaar, stoe len waren uit een filmzaal gehaald, voor blinden was speciaal materiaal aan wezig, terwijl de Z.W.N., de exploitant van het centrum, voor extra perso neelsbezetting had gezorgd. Ongeveer 250 gehandicapten maak ten gebruik van deze speciale moge lijkheid. „Boven verwachting", al dus Hans Noordhoek, zelf gehandi capt en werkzaam op de administra tie van de Deltadienst Zierikzee. Hij was vol lof over dit initiatief van de afdeling voorlichting van Rijkswa terstaat, die hem had benaderd om deze dag mee te organiseren. „Je zou kunnen zeggen vanuit ervarings deskundigheid", verklaart hij. Hij was dan ook al ver voor de eerste of ficiële groep arriveerde bij het Infor matiecentrum aanwezig, zodat hij in zijn rolstoel een laatste test over de toegankelijkheid kon verrichten. ZIERIKZEE - Sinds enige tijd wordt op Schouwen-Duiveland een aktie gevoerd*, die er toe moet leiden dat de Stichting Ziekenomroep Radio Nomen Nescio jaarlijks kan beschikken over een vaste bron van inkomsten. Deze aktie is op touw gezet door de Ju nior Kamer Schouwen-Duiveland en omvat de werving van zoveel mogelijk donateurs voor de ziekenomroep. Toegankelijkheid Noordhoek vond deze dag ook van

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1