Oproep van jonge moeders, invaliden en ouderen aan Zierikzees gemeentebestuur Tijdens mijn vakantie past de Rabobank op mijn spulletjes. Rabobank S Schoolreizen en schoolkamp van leerlingen o.l.s. Oosterland Miljoenste bezoeker LAAT NU DE ZON MAAR KOMEN... Afscheid rector drs. P. Vis RSG Zierikzee gaat niet door Geslaagd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 5 juli 1984 Nr. 23551 3 In verband met moeilijke verkeerssituatie ZIERIKZEE - Anneke Sluys-van der Klooster had als kwieke jonge vrouw eigenlijk nooit zo gelet op de vaak moeilijke verkeerssituatie in Zierikzee. Dat werd anders toen ze moeder was geworden van zoon Guust. Met de kinderwagen een wandelingetje maken of wat bood schapjes doen bleek in de praktijk heel wat minder ge zellig en lieflijk dan een eerste indruk van zo'n kuieren de jonge moeder zou kunnen doen denken. „Ik ergerde me kapot", zegt Anneke kernachtig en ze doelt op het feit, dat het vaak een hele toer was om met baby en kin derwagen je boodschappen in huis te krijgen. Anneke Sluys-van der Klooster met haar zoontje Guust: ,,Met kleine voorzie ningen is er best enige verbetering in de situatie te brengen. Advertentie Niemand raakt zijn waarde- *- K volle spulletjes graag kwijt, nietwaar? Nu was ik laatst bij de Rabobank om er een aantal vakantiezaken te regelen, Jj zoals de reis zelf, een reis- verzekering, buitenlands geld, reischeques enz. Toen maakten ze me j: jj|| er op att&nt, dat ik waardevolle zaken bij her. g in bewaring kon geven. Veilig achter slot en grendel, Prima service van de Rabobank. Altijd in de buurt, snel aan de beurt. Vakmensen inVakantiewensen. In verschillende fasen op reis geweest OOSTERLAND - De afgelopen periode zijn de leerlin gen van de openbare lagere school van Oosterland in ver schillende fasen op reis geweest. De klassen 1 en 2 be zochten „De Efteling" te Kaatsheuvel en de klassen 3, 4 en 5 brachten een bezoek aan Rotterdam. Hierbij werd de Euromast beklommen en een rondvaart gemaakt door de havens. Later op de dag genoten de kinderen in de speeltuin „Drievliet" te Rijswijk. Hoewel een nieuwe woonwijk als Poortambacht, waar Anneke met haar gezinnetje woont, toch prima geschikt zou kunnen zijn voor een ontspannend wandelingetje met de baby, bleek ook dat nogal tegen te vallen. Guust kreeg nauwelijks de kans een dutje te doen in zijn kinder wagen: stoeprand op - stoeprand af in ZIERIKZEE - De af scheidsbijeenkomst van rector drs. P. Vis van de Rijksscholengemeenschap Professor Zeeman te Zie rikzee gaat heden-donder dag niet door wegens het overlijden van de docent W. C. van Paassen. De daaraan verbonden openbare receptie, van 17.00 - 19.00 uur, komt eveneens te vervallen. De bijeen komst wordt vermoedelijk naar het najaar verschoven. Wilhelmus Cornelis van Paassen (42) is dinsdagmiddag plotseling overleden aan een hartaanval tijdens eert fietstocht met eindexamenleer lingen van de HAVO en VWO in Frankrijk. Hij Iaat een vrouw en drie kinderen na. De heer Van Paassen was sinds maart 1965 in het onderwijs werk zaam. Tot 1 augustus 1966 gaf hij les als onderwijzer aan een openbare la gere school in Rotterdam. In de drie jaar daarna was hij leraar VAVO aan een huishoudschool in Rotterdam en tegelijkertijd gaf hij lessen aan de opleidingsschool voor kleuter leidsters. Per 1 augustus kreeg hij een baan als leraar Nederlands aan de scholengemeenschap Wolfert van Borselen te Rotterdam. Hij was te vens schoóldekaan. Sinds 1 augustus 1973 was hij verbonden als docent Nederlands aan de RSG te Zierikzee. Van Paassen was verder lid van de landelijke kommissie vaststelling opgaven eindexamens VWO en HA VO en voorzitter van de sektie Ne derlands van de Vereniging van lera ren in Levende Talen. Hij had diverse publikaties in vak bladen en periodieke geschriften op zijn naam staan. Buiten zijn beroep om was Van Paassen politiek aktief binnen de PvdA Zierikzee en betrokken bij de kulturele Gravensteengroep, die in de zomermaanden exposities organi seerde in het Gravensteen. een zeer grote frequentie en Guust schudde van onder naar boven of om gekeerd in zijn wagen heen en weer. Hoe voorzichtig je als moeder ook bent, als je een stoep van twintig cen timeter op of af moet, zal je de kin derwagen behoorlijk schuin moeten houden om verder te kunnen gaan. Een lastig euvel voor moeder en kind, dat volgens Anneke heel sim pel te verhelpen zou zijn door bij elke onderbreking van het trottoir een glooiende tegel aan te brengen. Alleen laten Anneke besloot zo min mogelijk met het verplaatsingsprobleem te blijven tobben, anderzijds voelde ze er ook niks voor haar zoontje alleen achter te laten terwijl hij lag te sla pen om boodschappen te gaan doen. Als het niet anders kon werd de buurvrouw even gevraagd een oogje in het zeil te houden. Je wist immers maar nooit: babies slapen soms uren achtereen, maar kunnen ook wakker worden op momenten dat je net even wegbent en als prille moeder barst je dan van het schuldgevoel als zo'n wurm luidkeels ligt te huilen als je terugkomt. Anneke besloot derhalve een draagzak voor Guust aan te schaffen, zodat ze aanzienlijk mobieler werd. Het weer moest dan overigens wel een beetje meewerken, want veel be schutting biedt zo'n draagzak na tuurlijk niet. Anneke vroeg zich af of zij als eni ge jonge moeder nou met dit pro bleem kampte en of wellicht invali den en slecht ter been zijnde bejaar den in Zierikzee ook niet veel moei lijkheden ondervonden. Om dat eens te peilen en vooral om een poging te doen enige verbetering in de situatie te brengen, besloot ze een handteke- ningenaktie op touw te zetten. Ze legde kontakt met de Algemene Nederlandse Invaliden Bond (A.N.I.B.) afdeling Schouwen-Duive- land en met de Algemene Nederland se Bond voor Ouderen (A.N.B.O.) af deling Zierikzee. De bestuursleden erkenden uiteraard de problematiek: ook met een invalidewagentje is de binnenstad van Zierikzee moeilijk begaanbaar en gebouwen als de He- ma of het - onlangs nog zo fraai ver bouwde - postkantoor zijn niet toe gankelijk. A.N.I.B. en A.N.B.O. voelden derhalve wel wat voor het idee een handtekeningenaktie te or ganiseren en tijdens vergaderingen verzochten de besturen hun leden er aan deel te nemen. Kruisgebouw Zelf nam Anneke de moeders voor haar rekening. Ze legde kontakt met de wijkverpleegsters in het Kruisge bouw in het Jannewekken en vond daar een willig oor en bereidheid de lijst ter ondertekening neer te leggen met een korte toelichting waarom het ging. De bereikbaarheid van het Kruisgebouw in het Jannewekken vormt voor moeders en ouderen im mers een probleem op zich. Dichtst bijzijnde parkeergelegenheid wordt geboden op de Mosselboomgaard. Van daar af kun je de baby op je arm nemen in goed of slecht weer. Je moet dan overigens nog wel een auto hebben, want om helemaal uit Poortambacht met de kinderwagen naar het Kruisgebouw te komen ver gt nog wel iets meer inspanning, ze ker voor moeders die ook nog een peuter hebben mee te nemen. Onze woordvoerster zegt best te be seffen, dat Zierikzee een monumen tenstadje is, hetgeen nou eenmaal be paalde konsekwenties heeft. Ander zijds is Anneke van mening, dat met wat eenvoudige middelen en met wat goede wil en besef voor de situatie van moeder, ouderen en invaliden, enkele verbeteringen zijn te treffen. Handtekeningen aangeboden Dinsdagmiddag heeft Anneke de ruim driehonderd verzamelde hand tekeningen aangeboden aan wet houder J. Groen van sociale zaken. Ze deed dat in aanwezigheid van ver tegenwoordigers van A.N.I.B. en A.N.B.O. In een begeleidende brief bij de handtekeningen werd het kol lege van b. en w. verzocht de moge lijkheden te onderzoeken of aan de wensen van de ondertekenaars enigs zins tegemoet gekomen kan worden. „Wij zullen u hiervoor zeer erkente lijk zijn", liet Anneke Sluys weten. Ze verzocht wethouder Groen tevens deze brief en de handtekeningen zo mogelijk ter diskussie te stellen in de verkeersadvieskommissie van de ge meente Zierikzee. Wethouder Groen liet weten best op de hoogte te zijn van de in dit schrijven aangedragen problemen, anderzijds wees hij ook op de beper kende mogelijkheden in die situatie verbetering te brengen. Desalniette min zegde de wethouder toe deze reaktie van jonge moeders, A.N.I.B. en A.N.B.O. binnen het kollege aan de orde te stellen en de brief ook door te spelen aan de verkeerskommissie. De leerlingen van de zesde klas hielden onder leiding van mevr. Van Gameren, mevr. Oüwens en de heer Bolkenbaas een schoolkamp in jeugdherberg ,,De Klavervelden" te Bergen op Zoom. Hierbij legden de zesde klassers een fietstocht af van 170 kilometer met prima weer somstandigheden en geen materiaal- pech. Vier leerlingen brachten verslag uit van de ervaringen tijdens het schoolkamp die zo een aardig beeld schetsten van de vier dagen. Eduard van Gameren nam de eerste dag voor zijn rekening met de fietstocht - via de pont van Zijpe - naar Bergen op Zoom. Tussentijds werd een bezoek gebracht aan het Molenmuseum in Nieuw-Vossemeer. Eduard beschrijft een korenmolen uit Twente, die grote indruk op hem heeft gemaakt. Ver volgens het waterpompstation in Os- sendrecht, dat uitgebreid door hem wordt weergegeven en teslotte de welverdiende rust in de jeugdher berg „De Klavervelden" het eind doel van de eerste dag. Volkssterrenwacht Margriet Schoof geeft een indruk van de tweede dag, waarbij na het ontbijt het lunch-pakket werd gereed gemaakt en om half negen de fietstocht een aanvang nam naar Hoeven en wel voor een bezoek aan de Volkssterrenwacht Simon Ste- vin". De telescoop bleek een uitste kend hulpmiddel om velerlei ontdek kingen te doen, waarna de uitleg over het heelal en de bezichtiging van de expositiezaal belangrijke er varingen waren. Het „Bosbad Hoe ven" betekende een frisse duik in het water en de speeltuin een bron van vermaak. Weer terug bij de jeugdher berg was er na het avondeten een puzzeltocht en een avondwandeling door de fraaie bossen onder Bergen op Zoom. Valkenburg Arno Geluk begint zijn verhaal over de derde dag met een vroeg opstaan om op tijd te zijn voor de treinreis naar Valkenburg. In dit Limburgse internationaal bekende stadje bekeken de kinderen onder leiding van een gids de grotten. De „grote lamp" van de begeleider gaf een verhelderend beeld van de muur- tekeningen. Na dit leerzaam gedeelte stond het ontspanningspark „De Val kenier" in de belangstelling van de zesde klassers en de achtbaan was toch weer een uitdaging. Voorts de lachspiegels, de rodeo, het reuzen rad, de spin en de botsauto's. Deze laatste voertuigen waren een wel kom onderkomen in verband met een grote plensbui. Voordat het afscheid van Valkenburg plaatsvond was er gelegenheid voor een wandeling en het versterken van de inwendige mens. Terug De vierde dag was de laatste van het schoolkamp, waarover Mark van Beek zijn verhaal heeft geschreven. Om zeven uur waren de zesde klas sers wakker en kon meteen alles worden ingepakt voor de tocht naar huis. (vervolg van pagina 1) ties spoedig beschikbaar. Die moeten worden benut". De heer Deist deed een beroep op alle betrokken instanties om de schouders onder die ontwikkeling te zetten: „Wij staan in de startblokken om onze diensten in relatie tot de ont wikkelingen gestalte te geven. Er mag geen gat vallen; er kan iets goeds verricht worden op het eduka- tief rekreatieve vlak. De vrije tijd neemt toe. Laten wij alle mogelijkhe den aangrijpen om die zinvol in te vullen". Over de kansen, die Neeltje Jans te bieden heeft, liet Deïst geen twijfel bestaan: Er is ruimte voor een multi- funktioneel gebeuren met een jaarbe- zoek van minimaal 500.000 bezoe kers, een aantal dat kan oplopen tot twee miljoen, zonder de kwaliteit en de unieke waarden van het gebied te schaden. Het ontbijt werd verorberd samen met leerlingen van andere scholen, die in de jeugdherberg vertoefd had den. De spulletjes moesten afzonder lijk „in een kar" naar huis worden gebracht en de leerlingen klommen - met lunchpakket - weer op de trouwe tweewieler in de richting van de stad Bergen op Zoom. Op de terugreis was er gelegenheid om de aktiviteiten in een veilingzaal van nabij te aanschouwen, waarbij de grote klok een grote rol speelde. In het Anton van Duinkerken-park werden de lunch-pakketten aan gesproken en een bezoek gebracht aan het grote „V&D". Voordat Ber gen op Zoom kon worden verlaten, dienden de zesde klassers het geheel gerestaureerde Markiezenhof met een bezoek vereren, dat als zeer leer zaam kon worden ervaren. Met een vragenspel werd het voor de kinde ren een leuke ontdekkingstocht naar de oude attributen van de vroegere markiezen. Met fikse tegenwind be reikten de toekomstige schoolverla ters omstreeks kwart voor vijf de school in Oosterland, de thuisbasis. MIDDELBURG - Voor de appilica- tiekursus volledig Bevoegd Onder wijzer zijn aan de Pedagogische Aca demie te Middelburg geslaagd: J. T. den Boer-Dalebout (Kerkwerve), J. Dalebout-Boot (Noordgouwe), M. A. J. Hanse-Cashoek (Zierikzee), C. F. Doeswijk-Stapel (Zierikzee), P. J. Jonker-Schrier (Bruinisse), H. J. M. Kalsbeek-van Lier (Brpuwershaven), C. Klippel-Huurling (Zierikzee), M. E. de Looff-Passenier (Zierikzee), M. M. v. d. Riet-Tieleman (Zierikzee), H. C. Visser-Mulder (Zierikzee) en C. E. v. d. Wekken-v. d. Bijl (Zonnemaire). Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) 1 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (tfm 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W. ZIERIKZEE - Daar kan de Zierikzeese welstandskom missie toch geen bezwaar tegen hebben. Werd eerder een dichte blauw/witte ballustrade afgekeurd, nu is het ter ras van Auberge Maritime omrand met een luchtige mari tiem aandoende afscheiding van dukdalvenen touw, waarboven kort geleden een enorme spierwitte parasol werd geplaatst. Een erg aardig gezicht, laat nu de zon maar komen... 1 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3