Provinciaal beleidsplan biedt frisse kijk op rekreatiegebeuren Vijf studenten met autoped op vakantie diensten Kamer van Koophandel: Tussenstop in Zierikzee Diefstallen 2 ZIERIKZEE - „Een bondig en realistisch rapport met een „frisse kijk" op het rekreatiegebeuren in Zeeland." Aldus beschrijft de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland het ontwerp Provinciaal Be leidsplan voor Rekreatie en Toerisme (P.B.R.T.). De ka mer vindt dat de positieve effekten van de rekreatie voor de werkgelegenheid en de inkomensvorming in het plan worden onderkend, waardoor de basis wordt gelegd voor een evenwichtig provinciaal rekreatiebeleid, Dat komt onder meer tot uitdrukking in een meer genuan ceerde opvatting van het provinciaal bestuur over uit breidingsmogelijkheden in het kustgebied langs de Noordzee, aldus de Kamer. Zij kan instemmen met de al gemene hoofdlijnen en uitgangspunten van het voor gestelde beleid in het P.B.R.T. In het P.B.R.T. heeft het provinci aal bestuur zich uitgesproken over een aantal zaken, die betrekking hebben op de rekreatie, zoals uitbrei ding standplaatsen, oplossing struk- tureel tekort aan toeristische stand plaatsen, ontwikkeling plankzeil- centra. De Kamer spreekt haar waarde ring uit voor het duidelijke stand punt van het college dat thans op ta fel ligt: „Daardoor kan het be drijfsleven reeds in een vroeg stadi um op de hoogte zijn van de provinci ale „beleidsruimte". Ook de gemeen telijke overheden kunnen daarop tij dig inspelen, zodat tijdverslindende procedures, waarmee ondernemers in het verleden vaak werden gekon- GILZE RIJEN - De Navo- luchtmachtoefening Tactical Air Meet (TAM) op de vliegbasis Gilze Ri jen is woensdagmiddag afgesloten in aanwezigheid van onder andere prins Bernhard. fronteerd, naar verwachting voorko men kunnen worden." Medewerking overheid De Kamer dringt erop aan dat bij de uitvoering door het provinciale ambtelijk apparaat van het thans voorgestelde rekreatiebeleid de nu ingeslagen weg wordt voortgezet, op dat ook voor de individuele onderne mer het nieuwe beleid merkbaar wordt, binnen de in het P.B.R.T. ge formuleerde mogelijkheden moet de ondernemer kunnen rekenen op een positieve medewerking van de over heid bij de effektuering van zijn plannen. De Kamer zal daar, gegeven haar plaats in de Stuurgroep Rekreatie en Toerisme, in ieder geval konstruk- tief aan meewerken. Hotel-sektor Volgens P.B.R.T. zouden er in het Zeeuwse mogelijkheden aanwezig zijn voor „nog enige nieuwe hotels" of voor uitbreiding van bestaande hotels. Rekening houdend met de moeilij ke bedrijfsekonomische situatie, waarin deze branche in Midden- en Noord-Zeeland de afgelopen jaren verkeerde, is naar de mening van de Kamer uiterste voorzichtigheid ge boden ten aanzien van uitbreiding van de hotelsektor. Van de zijde van de Kamer bestaan dan ook ernstige twijfels of een groei met 650 bedden tot 1995 nagestreefd dient te worden. Handhaving van de thans aanwezige akkommodatie door middel van een versterking van de ekonomische basis verdient vol gens de Kamer de hoogste prioriteit. Het is volgens de Kamer niet ge wenst om in geval van uitbreiding van bestaande bedrijven dezelfde voorwaarden te hanteren als voor de stichting van nieuwe. Bij de beoordeling van verzoeken om uitbreiding van reeds bestaande bedrijven zal nadrukkelijk rekening gehouden moeten worden met be drijfsekonomische argumenten, te meer daar de Zeeuwse verblijfsre- kreatiesektor gekenmerkt wordt door kleinschaligheid. JNaar haar mening worden door de gestelde randvoorwaarden de daad werkelijke uitbreidingsmogelijkhe den aanzienlijk beperkt. Taken V.V.V. Volgens de Kamer is een te grote toevloed van (lokale provinciale) overheden op de VW's ongewenst: in de VW's steekt veel vrijwilligers werk, dat zich moeilijk laat vervan gen door betaalde arbeidskrachten. Ook het bedrijfsleven zal zich moe ten kunnen blijven herkennen in de VW's. In het verleden is aan een struktu- rele en systematische aanpak van de Zeeland-promotie betrekkelijk wei- ZIERIKZEE - Volgens het Koenen woordenboek is een autoped een smal plankje op twee wielen met een stuur. Die beschrijving doet de massale step van een vijftal studenten uit Delft en Leiden in elk geval te kort. Al steppend proberen zij van Rotterdam naar Torhout (België) te komen om komend weekeinde het popofestival te bezoeken. Maan dagavond arriveerde het opmerkelijke vijftal in Zierikzee, voor de eerste tussenstop. Hun tocht door de stad wekte nogal wat verwonde ring bij de wandelaars. De mensen bleven in stomme verbazing staan om dit wonder op wielen te bekijken. Hans Ridderikhof (20), student scheikunde in Leiden en Michiel van de Griendt (20), student mijn bouwkunde in Delft wilden wel eens een andere vakantie dan ge bruikelijk. Het idee om met bak fietsen op stap te gaan bleek niet realiseerbaar. Een step-vakantie daarentegen wel. Bij een fietsen maker in Rotterdam stond een vijf persoonsstep, nog over van een recordpoging tussen Rotter dam en Parijs. De drie overige steppers, Joost de Haan (20), stu dent informatica in Leiden, Peter Heemskerk (21), student bedrijfs kunde in Leiden en Mario Niese (20), student mijnbouwkunde in Delft, waren zo gevonden. Training Twee maanden geleden gingen de sportieve studenten in trai ning. Eén keer in de week werd een tocht van dertig veertig ki lometer afgelegd. Vorige week woensdag en donderdag stond een tweedaagse steptocht op het pro gramma. Peter: „Dat viel tegen. We waren niet gewend om twee dagen achter elkaar op de step te staan. Dat voelden we goed in de spieren". Aan de ontbijttafel ter huize van de fam. Van der Borght, die de vakantiegangers gastvrij onthaalde tijdens hun stop in Zie rikzee, vertellen de studenten over hun belevenissen tot nu toe. Nog wat suffig van een (te) korte nachtrust bereiden de vijf jongens zich voor op de steptocht naar Vlissingen. Michiel laat weten zich jeugdig en sportief te voelen, maar Hans geeft eerlijk toe dat hij gebroken is. Maandag werd de 75 kilometer lange tocht tussen Rotterdam en Zierikzee afgelegd. Hans: „Dat is veel te veel voor één dag. De laatste twintig kilometer reden we op ons tandvlees. Een afstand van 50 km is veel beter". Peter voegt eraan toe dat ze van plan zijn om de rest van de heenweg naar Torhout aan een strak sche ma te houden. „We moeten veel rusten". Woensdag reed het vijf tal naar Maldegem en vandaag (donderdag) staat de tocht naar Brugge vlakbij Torhout op het programma. „We houden nog één dag over om te rusten. Dat zullen we wel nodig hebben", aldus Pe ter. Dromen Michiel vertelt dat de positie aan het stuur de zwaarste is. „Dat heeft niets meer met vakantie te maken", meent hij, tot grote hila riteit van de anderen. De jongens wisselen ook geregeld van plaats en van standbeen. Want vooral dat been heeft het meeste te lijden van de vermoeidheid. De bagage wordt vervoerd in rugzakjes. Alleen het hoogst noodzakelijke kan worden meege nomen. Joost: „We hebben ook maar voor één week kleding bij ons. Halverwege de vakantie moeten we dus wassen". Michiel wil voor het vertrek naar Vlissingen nog een geweten- sonderzoekje verrichten. „Wie heeft er gedroomd van de step?", informeert hij voorzichtig. Zijn vrienden reageren gemaakt ver ontwaardigd, maar ondertus sen üe vijf studenten met hun step tijdens de tussenstop in Zierikzee. V. In. r. Joost. Hans. Michiel. Mario en Peter. nig aandacht besteed. In verband met het realiseren van de geprognoti- seerde groeimogelijkheden wordt thans aan een krachtige promotie van het Zeeuwse rekreatieve pro- dukt terecht groot belang gehecht. Rekening houdend met de daar op gebouwde deskundigheid en erva ring, ligt het voor de hand dat de promotie- en marketing plaatsvindt vanuit de WV-struktuur. Indien een dergelijke konstruktie ten koste gaat van de noodzakelijk geachte effek- tieviteit en flexibiliteit en/of niet naar wens kan funktioneren, zal be zien moeten worden of de Zeeland- promotie niet onafhankelijk van de VW-organisatie gebundeld kan wor den, stelt de Kamer zich voor. Het spreekt voor zich dat snelle duide lijkheid omtrent de wijze waarop de promotie in Zeeland georganiseerd wordt in het belang is van het toe ristisch bedrijfsleven, benadrukt zij. Kamperen bij de boer De Kamer is voorstander van het kamperen bij de boer, voorzover daarbij vastgehouden wordt aan de oorspronkelijke doelstellingen (zoals het kennismaken met het agrarisch bedrijf, „natuurlijk" kamperen). Het komt het toeristisch produkt Zeeland niet ten goede als het kam peren bij de boer steeds meer de vorm van kleine kampeerterreinen gaat aannemen. De Kamer acht het noodzakelijk om door middel van (landelijke of provinciale) regelingen ongewenste ontwikkelingen in die richting tegen te gaan, indien de ge meentelijke bereidheid daartoe ont breekt. Achterland In het samenvattende studierap port van de Grontmij worden twee ontwikkelingszones voorgesteld: een westelijke zone langs de Noordzee kust en een oostelijke zone tussen Goes en Bruinisse. In het P.B.R.T. is alleen sprake van speerpuntenlangs de kust. De Kamer vindt het jammer dat in het be leidsplan geen speerpunt in het ach terland met nadruk op aktieve vor men van vakantiebesteding (bijv. duiksport, fietsen, surfen en paard rijden) is opgenomen. De Kamer pleit alsnog voor opna me in het P.B.R.T. van een speeipunt in het oostelijk gedeelte van de pro vincie. Daarbij kan gedacht worden aan de Oesterdam en de hierop aan sluitende gebieden op Tholen en Zuid-Beveland. Een (dag/verblijfsrekreatief) speerpunt in het achterland kan een bijdrage leveren aan de verbetering van de werkgelegenheidssituatie, is haar mening. Speerpunt Neeltje Jans Gelet op de unieke ligging in kom- binatie met de uitzonderlijke wa terstaatswerken, die daar verricht worden (c.q. zijn), is de Kamer van mening dat op het Damvak Geul be langrijke groeimogelijkheden voor het toerisme aanwezig zijn, met uit- stralingseffekten op de horeca en de verblijfsrekreatie in omliggende ge bieden. De Kamer onderschrijft de aanwijzing van Neeltje Jans als speerpunt, indien hieronder het hele gebied Damvak Geul begrepen is. In dit verband zij vermeld dat de Kamer, tezamen met de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, de P.Z.E.M., de rekreatie- sektor, de Z.W.N. en Zevibel, onlangs aan de Grontmij N.V. opdracht heeft verleend om de inspeelmogelijklie- den van het bedrijfsleven op de ont wikkelingen binnen het Damvak Geul te onderzoeken. Stuurgroep van grote waarde Grote waarde wordt dezerzijds toe gekend aan de instelling van een Stuurgroep Rekreatie en Toerisme. Naast de bestuurlijke voorbereiding en koördinatie kan deze stuurgroep fungeren als aanspreekpunt voor on dernemers met initiatieven. In het verleden is door de Kamer meermalen gepleit voor een éénlo ketsysteem, waardoor snellere pro cedures in het kader van het vergun ningenbeleid mogelijk zijn. Zij be schouwt de Stuurgroep Rekreatie en Toerisme als een belangrijke aanzet op toeristisch gebied daartoe. De realisering van de gewenste re kreatieve ontwikkelingen is vooral een zaak van het bedrijfsleven. Het ligt daarom ook voor de hand dat het bedrijfsleven, via de Kamer van Koophandel, zitting heeft in de ge noemde stuurgroep en een eigen ge luid kan laten horen bij de nadere, konkrete invulling van de rekreatie en het toerisme in de provincie Zee land in de komende jaren, aldus besluit de Kamer haar kommentaar. Zaterdag 7 en zondag 8 juli Zierikzee Dokter H. J. M. Sleegers, Noordgou- we, tel. (01112) 1480, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Van Geer en dokter Vis- Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00-11.30 uur. Westhoek, Renesse Dokter J. L. Flach, Jan van Renesse- weg 6, Renesse. Tel. (01116) 1280. Burgh-Haamstede Dokter J. Ph. P. Stenger, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861. Dokter Van Beek-Verbeek, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861. Brouwershaven Dokter L. A. M. Bruel, „De Waag", Markt Brouwershaven, tel. (01119) 1280. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag als zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Duive land/Bruinisse Dokter H. Speelman, Oosterland, Molenweg 61. Telelefoon (01114) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Dorrestein. Tandarts J. J. Bakker, Oude Haven 4, Zierikzee, Tel. (01110) 3016, neemt waar voor geheel Schouwen- Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondagmid dag van 17.00-17.30 uur. Zr. W. Verkaart, Zevengetijstraat 43, Zierikzee, tel. (01110) 5023 neemt waar voor Zierikzee. Zuster P. Waasdorp, Oosterland, Ko- ninginneplein 12, tel. (01114) 1707 neemt waar voor Bruinis se en Duiveland. Zuster C. v. d. Haven, Haamstede, Bernardstraat 2, tel. (01115) 1423, neemt waar voor geheel Schouwen. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254) heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100)14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. (Tel. 01110-4743). Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. 01110-5017. Hodgkin-kontaktgroep, kontakt- adres Elly Gebraad, Oude Moolweg 36, Renesse, tel. 01116-1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. 01114-2131 of landelijk diensten centrum VBOK 033-620244. Buro Rechtshulp te Zierikzee. Iedere dinsdagmiddag van 14.15-16.15 uur spreekuur in het pand van het Leger des Heils (Poststraat 37). Iedereen kan terecht voor gratis juridisch ad vies en toewijzing van een advocaat. RENESSE - In de nacht van maan dag op dinsdag werd op het parkeer terrein van camping de Bremhoeve te Renesse een aantal auto's openge broken en een deel van de inventaris ontvreemd. De uit Veenendaal afkomstige C. d. V. vond de volgende ochtend zijn zon wering met kracht van zijn auto gesloopt, ter waarde van 210,—. L. P. B.'s auto werd opengebroken. Het achterportier werd geforceerd: zijn autoradio-cassetterecorder ver dween, ter waarde van 500,—. De auto van M. G. v. T. uit Dordt werd eveneens opengebroken en het dash boardkastje vernield. Er zat niets in. In Zierikzee werd de auto van de Westduitser R. L. V. uit Neuss open gebroken en werd de antenne gesloopt. Uit de auto verdween de ra dio. De rechter-voorruit van de auto van A. C. v. d. E. uit Zierikzee die zijn auto geparkeerd had aan de Mos selboomgaard werd ingeslagen, waardoor toegang werd verkregen tot de radio-cassetterecorder, die ech ter heel goed bevestigd was en niet gedemonteerd kon worden. Iedere donderdag Zierikzee Wereldwinkel. Thema-koffie-uurtje: 10.00 -11.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30 - 11.00 uur Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Noordgouwe Dorpshuis: kaartavond, 20.00 uur. Dreischor „De Drie Schapen". Bridgen, 13.30 - 17.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek, „Reho- both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Burgh Café „Het Grote Zwijn". Klaverjas sen. 20.00 uur. Donderdag 5 Juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Afscheid schoolhoofd. 20.00 uur. Westenschouwen Damaanzet. Vertrek bus voor gehan- dikapten naar Neeltje Jans. 10.30 en 13.00 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive. 19.15 uur. Chr. Gereformeerde Kerk. Opvoe ring musical „Egontrip" door jeugd koor Sjaloom. 20.00 uur. Noordwelle De Stove. Afscheid onderwijzeres K. J. Beije. 11.00 uur. Zaterdag 7 juli Zierikzee Tussen de Havens. Tentoonstelling modelvliegtuigen. 10.00 tot 16.00 uur. De Graanbeurs. Dansavond, optre den van het River Side Combo uit Vlissingen. 20.00 uur. Haamstede Rond de Ned. Herv. kerk. Rommel markt. Vanaf 9.00 tot 16.00 uur. Brouwershaven Markt. „Brouwse dag voor het hele gezin". Grote braderie met Muziek- Play-In voor amateurmuzikanten. Aanvang 10.00 uur. Dinsdag 10 juli Zierikzee Opening van de toeristendagen door burgemeester Th. H. de Meester. 10.00 uur. Dreischor Nederlands Hervormde Kerk. Orgel- koncert door Dirk Janz. Zwart. 20.00 uur. Woensdag 11 juli Zierikzee Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Donderdag 12 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive. 19.15 uur. Dinsdag 17 juli Zierikzee Poststraat „De Lichtboei". Bazar/ rommelmarkt Leger des Heils. Vanaf 10.00 uur. Dreischor Nederlands Hervormde Kerk. Orgel- koncert door Dirk Janz. Zwart. 20.00 uur. Donderdag 19 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive. 19.15 uur. Donderdag 26 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 -13.30 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive. 19.15 uur. Donderdag 2 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive. 19.15 uur. Donderdag 9 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse, Julianastraat 22. Zomeravondbridgedrive.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2