Team Kaersemakerstraat eerste winnaar wijkenkorfbaltoernooi Fraai klubrekord voor Mark van de Riet bij kogelstoten C-jongens Adrie van der Poel neemt geel over van ploeggenoot Hanegraaf NIEUWSBODE Stella Boys pakt titel zomeravondvoetbal na misstap Zeelandia: 1-1 DE RONDE VAN FRANKRIJK Kees Verkerk boekte een verrassende overwinning op de Engelse mijl. Hij bleef klubgenoot Simon Blom ruim voor. Bij het kogelstoten jongens-C was Mark van de Riet een klasse apart, al duurde het land vooraleer het talent tot zijn beste poging kwam. Eerder op de avond had Mark van de Riet op zowel het hoogspringen als op de 100 meter horden een voor zijn doen te leurstellende prestatie neergezet, hetgeen hem extra motiveerde om bij het kogelstoten flink uit te pakken. Op de 100 meter horden ging Van de Riet al bij de tweede horde in de fout, hetgeen tot gevolg had dat hij ook op de volgende hindernissen niet goed meer uitkwam. Zijn 16,7 sek. was ge zien de ongelukkige race nog niet eens slecht. Raymond van Mourik kwam als tweede na 19,5 sek. over de meet. Evenaring Ook bij het hoogspringen wilde het bij Mark van de Riet niet erg vlotten. Bij 1.55 meter struikelde hij. Beter deed John van Aart het, al bleef hij met 1.65 meter beneden zijn beste persoonlijke prestatie. De Zeeuwse kampioen werd overi gens wel winnaar. Erik Bevelander noteerde 1.50 meter. Bij de A-jongens evenaarde Jan Konijnenburg zijn persoonlijk rekord van 1.75 meter. Chris Hoek en Wicher Harmsen strui kelden hier bij 1.60 meter. Bij het ko gelstoten bij de meisjes A werd An- nemiek Goedhart winnares met een verste poging van 10.27 meter. Mar- greet den Boer kwam tot 8.09 meter en bij de dames stelde Sylvia Rodts teleur met 9.22 meter. Bij de B- jongens kwam Marcel de Jonge tot 9.312 meter en Alexandra Lodewijk noteerde bij de C-meisjes 7.89 meter. Bij het verspringen werd Frederi- ke van Veeren bij de A-meisjes win nares met 4.89 meter en Barbara Rijk won bij de C-meisjes met 4.31 meter. Wendy Hartog werd winnares bij de D-meisjes met 3.64 meter. Bij de D- jongens bleef Serge Verschuur zijn klubgenoot Jeroen Lodewijk een- tiende sekonde voor op de 1000 me ter. De winnaar noteerde 4.08,5 min. De race over een engelse mijl leverde een verrassende overwinning op voor Kees Verkerke. Na 4.38,3 min. ging Verkerke door de finish en bleef daarmee bijna vier sekonden voor (4.42,2 min.). Frits Bolle van AV '56 bleef in 4.53,1 min. Hans van Elzelin- gen nipt voor (4.54,6 min.). Op de 110 meter horden voor A- jongens kwam Chris Hoek uit op 15,8 sek. en bij de A-meisjes werd Mar- greet den Boer winnares op de 100 meter horden in 19,6 sek. De 80 meter horden bij de D-jongens leverde winst op voor Robert van de Vegt. M#fczijn tijd van 14,7 sek. bleef hij eentiende sekonde verwijderd van zijn persoonlijk rekord. Wendy Hartog kwam op de 60 me ter horden uit op 13,1 sek. Robert van de Vegt werd ook winnaar op de 80 meter vlak en bij het kogelstoten. Bij het kogelstoten kwam hij uit op 9.82 meter en de 80 meter ging in 11,0 sek. Serge Verschuur kwam hier tot 12,0 sek. Bij het kogelstoten heren werd Bert de Jong van Marathon overtui gend winnaar met 13.82 meter als beste poging, vóór Sidney van de Hoek en Gerben Rodts met respek- tievelijk 12.85 meter en 11.62 meter. Chris Hoek en Wicher Harmsen ont liepen elkaar niet veel bij de A- jongens met respektievelijk 10.92 meter en 10.77 meter. Alexandra Lodewijk werd winna res van het diskuswerpen bij de C- meisjes met 21.58 rpeter en A-juniore Annemiek Goedhart pakte op dit on derdeel de winst met 30.92 meter met een tweede plaats voor Marjolein Kort met 26.64 meter en een derde voor Margreet den Boer met 24.46 meter. Sylvia Rodts won bij de da mes met 35.82 meter. Op de sprint won John van Aart bij de C-jongens in 12,9 sek. met Raymond van Mou rik en John IJzelenberg op de volgen de plaatsen met achtereenvolgens 13.2 sek. en 13,3 sek. Bij de A-jongens won Chris Hoek overtuigend in 11,6 sek. met Jan Konijnenburg en John Teuthof op de volgende plaatsen in 12.3 sek. en 12,4 sek. Aart de Witte won bij de heren in 11,8 sek. Bij het diskuswerpen bij de jongens-D pakte Robert van de Vegt zijn vierde zege met 30.90 meter. BETHUNE - Ook na de maandag verreden ploegentijdrit en de korte etappe over 83 km is er in het algemeen klassement van de Tour de France nog niet veel tekening gekomen. Nog altijd blijft het een secon- denspel waarin zoals gisteren bleek zelfs de organisatotren met hun in gewikkeld bonifikatie systeem hopeloos in verward raken. Na de fi nish te Béthune werd er een blunder van jewelste gemaakt. De Belg Ferdi van den Haute, die de rit met een voorsprong van 1.02 min. had gewonnen werd prompt in het gele leiders shirt gestoken waarbij klaar blijkelijk werd vergeten dat voor de aanvang van deze etappe Van den Haute nog een achterstand van tweeënhalve minuut had. Na veel re kenwerk kwam men er echter achter dat niet Van den Haute maar Adrie van der Poel het leidersshirt van zijn ploeggenoot Jacques Hane graaf mocht overnemen. Uitvallers wedstrijden zullen plaats vinden op woensdag 25 juli. Op donderdag 26 juli zal de finalewedstrijd worden gespeeld tussen de twee poulewin naars en de wedstrijd om de 3e en 4e prijs tussen de nummers twee van beide poules. Op de speelavonden 17, 18, 19, 20, 23, 24 en 25 juli wordt te 18.30 uur een aanvang gemaakt met de wedstrijden. De finalewedstrijd vangt aan te 20.15 uur en de wedstrijd tussen de nummers twee te 18.00 uur. Op 25 juli DEN HAAG - Met ingang van het volgende huurtijdvak, dat op 1 juli 1985 begint, gaat de rijksoverheid een ander puntenstelsel hanteren aan de hand waarvan de huurprijzen worden bepaald. Het ministerie van volkshuisvesting heeft dinsdag ge zegd dat het nieuwe systeem eenvou diger wordt en dat het verschil in de huren van gelijkwaardige woningen in de randstad en in overig Neder land zal vervallen. is er een pupillentoernooi waarvan de finale op 26 juli wordt gespeeld te 19.25 uur. Verder is er op 23 en 24 juli een juniorentoernooi waaraan zal worden deelgenomen door teams van Burghstede, Duinoord, Torentje, Duinhoeve, Rozenhof, Duinrand. Wieier Blom en DFS. De finale hier van zal op woensdag 25 juli worden gespeeld te 19.15 uur. Het geheel wordt georganiseerd door de kam- pingvoetbalkommissie van de sport vereniging DFS. DEN HAAG - Minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat heeft maandag een rapport ontvangen waarin een voorontwerp van een wa terschapswet wordt gepresenteerd. In de wet zijn onder andere bepalin gen opgenomen omtrent opheffing, instelling, reglementering en voor samenstelling, inrichting, financiën en toezicht van de waterschappen. Dit heeft het ministerie van verkeer en waterstaat maandag meegedeeld. Weer een sukses dus voor de ploeg van Jan Raas, die zich tegen alle verwachtingen in bijzonder in de kijker heeft gereden, ter wijl de ploeg van Post nog altijd op haar eerste sukses zit te wach ten. De ploeg van Post kreeg zelfs in de ploegentijdrit haar eerste verliespost te noteren. In deze ploegentijdrit reed Bert Ooster bosch na acht km te hebben afge legd lek. Op instruktie van ploeg leider peter Post meost de ploeg doorrijden en Oosterbosch op zijn eentje de weg vervolgen. Ooster bosch verspeelde op weg naar Va lenciennes echter zoveel tijd, dat hij buiten de vastgestelde tijdsli miet arriveerde waarmee hij door de wedstrijdleiding uit de strijd werd genomen. Volgens adjunkt- ploegleider De Wever was het reeds twijfelachtig dat Ooster bosch zou starten in de ploegentij drit daar hij nog altijd last heeft van de val welke hij in de proloog maakte. Veel had de ploegentijdrit over 51 km niet om het lijf daar de ver schillen tussen de ploegen met de favorieten zo gering waren dat het bonifikatie systeem niet kon worden toegepast. De ploeg van Guimard, met Fi- gon en Lemond, legde het par cours in de snelste tijd, 1 uur en 3.54 sec., af op 3 sec. gevolgd door de ploeg Post die op zijn beurt een zucht, vierhonderdste van een se konde, de ploeg van Jan Raas voorbleef. Na de ploegentijdrit kwam er dan ook praktisch geen verandering in het algemeen klas sement en bleef Hanegraaf in het geel. Daar Oosterbosch en de Fransman Vindendeau er niet meer bij waren werd 's middags in de rit van Valenciennes naar Béthune met 168 renners gestart. De eerste bonifikatie sprint, na 23 km, werd gewonnen door Phil Anderson van de ploeg Post voor Kim Anderson en Bernard Hi- nault die in de ploegentijdrit 55 sec. had moeten prijsgeven. Fer- die van den Haute kreeg hierna vrij baan om te gaan soleren. Bij de tweede bonifikatie springs, na 47 km telde het peloton reeds zes minuten achterstand. Phil Ander son kon hier weer acht sec. winst vergaren, terwijl Hinault nog eens 4 sec. van zijn achterstand kon afknabbelen. Na goed 60 km wedstrijd bereikte Van den Haute zijn maximale voorsprong van 7.10 min. In het peloton vond men, met nog 20 km te gaan, de tijd aangebroken om de achtervolging op gang te brengen. Onder de vaart die er werd ingezet slonk de voorsprong van Van den Haute zienderoge, mede onder druk van de Kwantum ploeg Gele truidrager Hanegraaf probeerde het zelfs op zijn eentje, maar werd door de ploeggenoot van de koplo per Bondue weer tot de orde ge roepen. Gevallen Bij het ingaan vdn de plaatste- lijke ronde, 5.5 km voor de finish, kwam de Ier Sean Kelly in een bocht ten val. Ondanks de achter volging welke hij met vier ploeg maats inzette verspeelde hij uit eindelijk anderhalve minuut op zijn naaste konkurrenten. Van den Haute, die bij het in- Na de derde etappe ziet het alge meen klassement er als volgt uit: 1. Adrie van der Poel 13.58.11; 2. Phil Anderson op 8 sec.; 3. Jac ques Hanegraaf op 9 sec.; 4. Mare Madiot (Fr.) op 13 sec.; 5. Ludo Peeters (Bel.) op 18 sec.; 6. Greg Lemond (VS) op 19 sec.; 7. Laurent Fignon (Fr.) op 22 sec.; 8. Eric Vanderaerden op 32 sec.; 9. Joop Zoetemelk op 39 sec.; 10. Pascal Jules (Fr.) op 42 sec.; 12. Gerard Veldscholten op 46 sec.; 16. Jan Raas op 51 sec.; 17. Hennie Kuiper op 52 sec.; 18. Henk Lubberding op 53 sec.; 21. Ad Wijnands op 55 sec.; 22. Theo de Rooy op 55 sec.; 23. Peter Winnen op 55 sec.; 29. Adrie van Hou welingen op 1.01 min.; 32. Bernard Hinault (Fr.) op 1.10 min.; 34. Leo van Vliet op 1.15.; 36. Gerrie Knetemann op 1.17 min. Damestoer In de Tour voor de dames blij ven de Nederlandse meisjes het uitstekend doen. Nadat Mieke Havik de eerste twee etappes op har naam had gebracht ging Petra de Bruin maandag in Bethune winnend door de finish voor Mie ke Havik die in het algemeen klassement de leiding stebig in handen hield. Met Connie Meyer op de vierde, Hanneke Lieverse op de vijfde, en Rita Timmers op de zesde plaats was het Nederlandse sukses weer volledig. In het algemeen klasse ment gaat Mieke Havik nu aan de leiding met 4.39.45 uur met op de tweede plaats Petra de Bruin 4.40.21; 3e Conny Meyer 4.40.52; 4. Mary Nanne-Martin (VS) 4.40.52; 5. Hanneke Lieverse 4.40.57; 6. Co- rinne Le Gall (Fr.) 4.40.57; 7. Christine Waller (Fr.) 4.41.00; 8. Rita Timpers 4.41.02; 11. Helene Hage 4.41.02. Vandaag (dinsdag) staat er in de grote Tour de etappe tussen Be thune en Cergy-Pontois over een afstand van 207 km op het pro gramma, terwijl morgen de zesde etappe gaat van Cergy-Pontois naar Alencon, een rit dwars door Normandië, over een afstand van 175 km. ZIER1KZEE - Tijdens een instuif-avondwedstrijd op sportpark Bannink in Zierikzee heeft C-junior Mark van de Riet van de organiserende vereniging Delta Sport een fraai nieuw klubrekord gevestigd bij het kogelstoten. Bij zijn laatste poging liet Van de Riet de kogel neerkomen op 11.75 meter. Dit bete kende een verbetering van zijn persoonlijk rekord van bijna een meter. Het oude rekord bedroeg 10.89 meter. Een prima prestatie leverde ook Chris Hoek af op de 100 meter. Hij noteerde 11,6 sek. ZIERIKZEE - Het team van de Kaersemakerstraat is winnaar geworden van het eerste wijkenkorfbaltoernooi van Zierikzee, dat werd afgewerkt op het sportveldje aan de Miereweg in Poortambacht. In de finale trok de ploeg van het Rodedorp met 5-2 aan het kortste eind. De twee finalisten werden winnaar van een van de poules. De Kaersemakerstraatploeg verspeelde daar in niet een punt, terwijl de ploeg van het Rodedorp in de openingsronde een punt moest inleveren via een 0-0 gelijkspel tegen de Boogerdstraatweg. Een speciale aanmoedigingsprijs ging naar de Bannink Athletics, die winnaar werden van de verliezerspoule. Ook waren er twee sportiviteitsprijzen. Deze gingen naar Angelica Koevoets en Martien Moermond, terwijl Ben Schot de pechprijs kreeg overhandigd. Tijdens de allereerste wedstrijd van het twee daagse gebeuren liep Schot een uit de kom geraakte pink op na zeven minu ten. Op de tweede avond trad hij op als algemeen wedstrijdleider. Negen van de dertien deelnemende ploegen werden aan de hand van de resultaten van de eerste avond toege laten tot de grote finaleronde, waarin twee poules werd gespeeld. In poule A werd het Rodedorp win naar met drie overwinningen en een gelijkspel. Lange tijd deed ook Ca- pelle mee voor de eerste plaats, maar door een 1-2 nederlaag tegen het Ro dedorp werd de ploeg naar de tweede plaats verwezen. Het duel met de Boogerdstraatweg leverde een 3-1 ze ge op voor Capelle, waardoor ook de ze ploeg uit het spoor van poulewin naar Rodedorp raakte. The A(urora) Team en Parking Balie waren beide kansloos. Dikverdiend Groep B leverde winst op voor de Kaersemakerstraat via overwinnin gen op de Blokweg Boys, De Mieren en de ploeg van de Veteranen. Het duel met het op de tweede plaats eindigende Blokweg Boys le verde overigens slechts een nipte 3-2 overwinning op. De Mieren kwam op twee punten door winst tegen de Ve teranen. Met de overwinning liet de ploeg van de Kaersemakerstraat geen twijfel bestaan over wie de sterkste formatie bezit. Na een kwar tier - de speelduur van alle wedstrij den - prijkte er een dikverdiende 5-2 zege op het skorebord en mocht Kaer semakerstraat zich de eerste wijken- korfbalkampioen noemen. Door het sukses van het eerste toer nooi staat het al vast, dat er het vol gend jaar weer een dergelijk toernooi ZIERIKZEE - In de zomeravondvoetbalkompetitie van het rayon Zierikzee is maandagavond de beslissing gevallen. Lang heeft er naar uitgezien dat het team van Zeelandia haar titel zou gaan prolongeren en dat het Stella Boys als naaste konkurent achter zich zou laten. Na de 3-0 nederlaag welke Zeelandia vorige week te Serooskerke van Stella Boys kreeg te slikken werd het plotse ling nog een geheel open strijd waarbij uiteindelijk de Boys als overwinnaars tevoorschijn zijn gekomen. Stella Boys kwam er vrijdagavond na de monste roverwinning (10-1) op hekkcsluiter Velocitas met een aanmerkelijk beter doelsaldo dan Zeelandia ineens zeer gunstig voor te staan. Toch viel de beslissing maandaga vond nog min of meer verrassend daar Zeelandia te Serooskerke in het treffen met de PZEM één kostbaar puntje (1-1) liet liggen. Tegelijkertijd moest Stella Boys het te Middelhar- nis opnemen tegen het team van Her- nesseroord, dat allerminst van plan bleek te zijn om het Stella Boys erg gemakkelijk te maken. In de eerste helft ontwikkelde zich een gelijk op gaande strijd, waarin de Boys met een paar schoten op het houtwerk Vrouw Fortuna niet bepaald op haar hand had. Dat de thuisklub het de Boys bepaald niet gemakkelijk wil den maken moge blijken uit het feit dat na de rust een van haar spelers het zo bont maakte dat de scheids rechter zich genoodzaakt zag hem naar de kleedkamer te verwijzen. Tien minuten voor tijd viel voor Stel la Boys. van de voet van Kees de Vos. het verlossende doelpunt waarmee de overwinning en de kampioenstitel een feit werd. Dc stand: Stella Boys 12 10 1 1 42- 6 21 Kon. Zeelandia 11 8 2 1 31- 7 18 PZEM 12 4 5 3 22-17 13 Zierikzee Vet. 12 3 4 5 18-26 10 DSV 11 3 3 5 16-19 9 Hernesseroord 11 3 3 5 19-28 9 Velocitas 11 0 0 11 7-52 0 De ploeg van de Kaersemakerstraat die winnaar werd van het eerste wijken- korf balkampioenschap. zal komen, ,,maar dan met een pro fessionelere aanpak", stelt Jaap van Gastel, een van de vier toernooikom- missieleden. Met Ko Rijn, Leo Fon- teine (zelf lid van de latere kampi- oensploeg) en broer Hans van Gastel werd het toernooi uit de grond Oefenprogramma VV Zierikzee ZIERIKZEE - De voetbalvereni ging Zierikzee heeft haar oefenpro gramma rond voor het komend sei zoen. Op zaterdag 4 augustus gaat de nieuwbakken 2e klasser van start met een bezoek aan de zaterdag 4e klasser Krabbendijke met het le en het 2e elftal. Op woensdag 8 augustus wordt thuis gespeeld met het le en 2e elftal tegen de zaterdag 4c klasser Nieuwdorp. Zaterdag 11 augustus gaat men, ook weer met twee elftal len, op bezoek bij het naar de 3c klas van het zaterdagvoetbal gepromo veerde Veere, waarna men op dins dag 14 augustus zaterdag 3e klasser Serooskerke met twee elftallen op bezoek krijgt. Zondag 19 augustus zal op het sportpark Bannink het André van der Klooster toernooi plaats vinden met deelname van HION, ODS, DBGC, DOSKO '32 cn uiteraard Zie rikzee. Donderdag 23 augustus speelt Zierikzee 1 en 2 tegen stadgenoot ME- VO 1 en 2 waarna in he* weekend van 25 en 26 augustus een trainigswee- kend te Eersel weer op het program ma staat. Zaterdag's zal dan een wedstrijd worden gespeeld tegen de gestampt, in de kleine finaleronde werd Bannink Athletics winnaar met vijf punten uit drie duels. Mevo behaalde een punt minder en Malte- zers kwam uit op drie punten. Hek- kesluiter Onder De Dikke Toren bleef puntloos. 3e klasser Waalre en zondag tegen het eveneens in de 3e klas uitkomen de EFC. Dinsdag 28 augustus wordt er dan nog uit met twee elftallen te gen Arnemuiden gespeeld. Zaterdag 1 of zondag 2 september is er een be kerwedstrijd, waarvan het program ma nog niet bekend is. Zondag 9 sep tember zal er gestart worden met het kompetitieprogramma. Voetbaltoernooi campings Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Op het sportpark Van Zuijcn aan de Leliën- daleweg te Burgh zal op dinsdag 17 juli een aanvang worden gemaakt met het traditionele camping voet baltoernooi. Hieraan zal worden deelgenomen door 10 teams welke in twee poules zijn ingedeeld. In poule A zullen uitkomen: Burgh stede, Duinoord, Torentje Wieier Blom en DFS. In poule B zullen uit komen: Duinrand, Berkenhof, Duin hoeve, Sine-Cura en Rozenhof. In bei de poules zal een halve kompetitie worden gespeeld waarvan de laatste gaan van de plaatselijke ronde nog een voorsprong van 2.09 telde wist in de slotkilometer stand te houden en met een voorsprong van 1.02 op het peloton winnend over de finish te gaan. De sprint van het peloton werd gewonnen door de Belg Noël Dejonckheere voor Adrie van der Poel. Door de tien sekonden bonifikatie welke Van der Poel voor zijin derde plaats kreeg kwam hij in het bezit van de gele trui.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8