Jeugdkoor „Sjaloom" verrast met opvoering eigen musical streeknieuws Aktiviteiten ten behoeve van Leg-er des Heilskorps DELTAWEEK 1984 Overal om ons heen is schoonheid, als wij haar maar weten te vinden temidden van gewone dingen en in hun nederig gewaad. „Egontrip": afsluiting voor dirigent Oliebollenaktie en bazar/rommelmarkt Jaarlijks schuurfeest PJZ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 3 juli mi Nr. 23550 5 MRS HEMANS ZIERIKZEE - Jeugdkoor „Sjaloom" vertelde maanda gavond het verhaal van „Egon" en de moeilijke trip, die hij aflegde. Het betrof de première-voorstelling van de musical „Egontrip" in de aula van de Christelijke Scho lengemeenschap. Het publiek, dat deze eerste opvoering van de Sjaloom-musical bijwoonde, zal ongetwijfeld on der de indruk zijn gekomen van hetgeen dit jeugdkoor onder enthousiaste leiding van dirigent Art de Jonge te bieden heeft. Art de Jonge, die ook de teksten en komposities van Egontrip" op zijn naam heeft staan, geeft in een voor woord in het programmaboekje bij de musical een toelichting op de keu ze om „Sjaloom" eens op deze wijze naar buiten te laten treden. Uit die toelichting blijkt, dat de ei gen presentatie door sit jeugdkoor van bijbelteksten door middel van zang en muziek door lang niet iede reen optimaal werd gewaardeerd of begrepen. De musical „Egotrip" kon- fronteert het publiek met diezelfde teksten en muziek uit het repertoire van de afgelopen jaren, nu bijeenge bonden tot een verhaal. Het verhaal van „Egon", die een eindje wordt ge volgd bij zijn keuze van levensweg. Hij twijfelt over de richting, maar Desira (de droom, de wens) zegt hem toch verder te gaan, omdat het vuur veel te mooi is om uit te laten gaan. Egon wordt de smalle weg (de weg van God) gewezen. Hij vraagt Reaal (de zakelijkheid) met hem mee te gaan, maar Reaal vindt de smalle weg te saai en tracht hem over te ha len de brede weg te nemen. Egon doet oprecht zijn best de juiste levensweg te gaan, maar wordt tussentijds door Konsienza (het geweten) ter verant woording geroepen over daden als diskriminatie en gebrek aan mense lijkheid. Wat Egon zocht was te veel gewild. Maar.... Egon krijgt nieuwe kan sen, want „Van onze fouten wordt God niet moe", laat de Anonieme Man weten. Egon kan het allemaal nog niet zo goed begrijpen: ondanks zijn falen, krijgt hij opnieuw een kans om weg te gaan. Hij gaat die levensweg maar niet meer alleen, hij vraagt steun aan De sira, die hem in het begin reeds aan moedigde, maar ook aan Konsienza, omdat hij die nodig heeft om wat ste viger te staan en ook aan Reaal; ook haar heeft hij nodig omdat realisme toch wel gezond is. Het leverde een hoggtepunt van deze musical op: „Het lied van de integratie". Solisten Zonder één der solisten te kort te doen, kan gezegd dat Ada de Oude (Reaal) een extra stuwing aan de op voering gaf met een prima stem en goede presentatie. John Moerland was overtuigend in zijn rol van Egon. Marjan de Bakker, Henriëtte de Bak ker en Elien Bil vertolkten op prima wijze „Het Geweten" en Annet Vier gever gaf een fijne presentatie van Desira. Daan Viergever verzorgde puntgaaf dè tussentijdse bijbel teksten en Art de Jonge gaf naast de pianobegeleiding ook een pittige vo- kale bijdrage in de vorm van het lied van de Anonieme Man. Uiteraard werd de voorstelling ge dragen door het voltallig koor, dat als vanouds weer boeide met een fij ne, eigentijdse presentatie, waarin duidelijk tot uiting kwam, dat deze jonge mensen hun zang hobby met toewijding uitvoeren. Keaal (Ada de Oude) tracht Egon (John Moerland) in haar macht te krijgen. Op de achtergrond luistert ,,het geweten (Marjan de Bakker, Henriëtte de Bakker en Elien Bil). Het jeugdkoor Sjaloom, tijdens de opvoering van de musical Egontrip" maandagmiddag in de aula van de Christelij ke Scholengemeenschap. Belangrijke bijdrage bij deze musi cal wordt ook geleverd door de band, bestaande uit Gerard van Wachten donk (slagwerk), Peter Schouls (bas gitaar), Cora den Boer (dwarsfluit) en Gerard Bin (keyboards), Voor een suksesvolle, voorstelling is overigens nog_net4ëts meer nodig, dan goede teksten, zang en muziek en daar was duidelijk rekening mee ge houden: ook de dekors, belichting en kleding bleken door de leden van „Sjaloom" zeer goed verzorgd. Sluitstuk Voor dirigent en schrijver van deze musical, Art de Jonge, betekent „Egontrip" het sluitstuk van een vijfjarige periode bij „Sjaloom". „Geen negatief sluitstuk, maar een prettige terugblik", aldus de diri gent. Hij spreekt de hoop uit, dat Sja- looms toekomst geen egotrip wordt en ook geen muzikale fruitmand, want voor dat laatste acht hij'deze groep echt nog te jong. „Sjaloom" treedt deze week nog drie maal op met de musical „Egon trip", te weten: heden (dinsdag)- avond in het scholgebouw in de Raamstraat op uitnodiging van C.J.V., Leger des Heils en Youth for Christ, woensdagavond in de Chr. Gereformeerde Kerk te Zierikzee en donderdagavond in de Chr. Gerefor meerde Kerk te Burgh-Haamstede. Alle voorstellingen beginnen om 20.00 uur. DEN HAAG - Tijdens overleg tus sen minister Rietkerk van binne- landse zaken, minister Brinkman van WVC en de elf zogenaamde zigeu- neropvanggemeenten is maandag af gesproken dat deze gemeenten het tijdelijke opvangbeleid voor zigeu ners mogen voortzetten tot 1 januari 1988. ZIERIKZEE - Ter versterking van de kas heeft het Leger des Heils korps Zierikzee weer enkele bijzon dere aktiviteiten op stapel staan. Zo zal op maandag 9 juli een huis-aan- huis oliebollenaktie worden gehou den. Verder wordt op de tweede toe ristendag op dinsdag 17 juli weer een rommelmarkt bazar georganiseerd. Deze rommelmarkt bazar wordt ingericht in de Poststraat voor en in het gebouw van „De Lichtboei". Er zal een ruime keus zijn in oude boe ken en verder zullen standjes worden ingericht met kuriosa, beeldjes, glas werk, droogboeketjes, poppen, baby kleertjes en vele andere dingen. Bin nen in het gebouw zal men zijn krach ten kunnen meten met spelletjes als OUWERKERK - De afdeling Schouwen-Duiveland van de Platte lands Jongeren Zeeland organiseert voor zaterdag 14 juli haar jaarlijkse schuurfeest. Ditmaal vinden de festi viteiten plaats bij de fa. Binck aan de Zuid-Hogeweg te Ouwerkerk. Het feest begint om 21.00 uur. De groep Trio 1 verleent aan deze avond mu zikale medewerking. mr. Bibber, sjoelen, dartspel en bus sen gooien. Mensen met dorstige ke len kunnen terecht in de voorzaal voor koffie en/of frisdranken. De op brengst komt, zoals gezegd, ten goe de van het korpswerk en daar weet men er uiteraard een goede bestem ming voor. ZIERIKZEE Geslaagd Els Legemaate uit Zierikzee slaag de voor de opleiding schoonheidsver zorging. KERKWERVE Geslaagd Aan de Hoveniersvakschool Hugo de de Vries te Rotterdam slaagde An- ja van der Wekken uit Kerkwerve voor vakbekwaam hovenierster. Zij was de enige vrouwelijke kandidaat van de 42 examenleerlingen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5