Afscheidsavond zesde klas Theo Thijssenschool Oosterse sfeer met Westerse trekjes in „Het Orgeltje" Erg veel belangstelling voor feestavond CNS Scharendijke Rekreatie-diploma's zwemmen in Nieuwerkerk Lagere scholen 4 In een „tot de nok gevulde"gemeenschapsruimte van de school ZIERIKZEE - De leerlingen van de zesde klas van de „Theo Thijssenschool" uit Zierikzee namen vrijdag avond 29 juni in een intieme sfeer afscheid van hun lage re school. In een „tot de nok gevulde" gemeenschaps ruimte van de school, zorgden 28 kinderen, de ouders en andere genodigden voor een sfeervol feest, waarop de zesde klassers de musical „De Reünie" opvoerden. Na opening door de voorzitster van de ouderraad, mevrouw I. Koopman-van Loon, stond het hoofd van de school, de heer J. I. Goedhart, nog even stil bij een aantal hoogte punten uit het afgelopen schooljaar. Eén van die hoogtepunten vormde uiteraard de opening van de nieuwe school in augustus 1983. Hij was van mening terug te kunnen zien op een goed geslaagde dag. Dan was er de nieuwe start van de school met zijn gewijzigde schooltij den en de overblijfmogelijkheden. Dit alles wordt door de ouders als zeer positief ervaren en in het nieuwe schooljaar zal op dezelfde voet wor den verder gegaan. De ouderkommissies van de „Woel waters" en de „Theo Thijssen" wer den omgezet tot één ouderraad. Voortvloeiend hieruit volgden geza menlijke projekten en de kerstvie ring afgesloten met een afscheids feest van de voormalige kleuter leidsters mevrouw Kot vis. ders, de families Luyk en Van Beve- ren,en de kooksters, de dames Stout- jesdijk, Schouls en Rook. Ook wer den er weer E.H.B.O.-lessen gevolgd. De theorie werd gegeven door me vrouw M. de Loof-Passenier en de praktijk door mevrouw Stoutjes- dijk-Kamp en de heer Kloet, allen docenten van het Rode Kruis. De heer Goedhart dankte alle ge noemde personen voor hun inzet en bood hen namens de school een bloe metje aan. Fundament Vervolgens wees hij de leerlingen erop dat, het spelen van de afgelopen 8 schooljaren nu is afgelopen. Er is De leerlingen bedankten op hun beurt de heer Goedhart voor de fijne jaren en ieder bood hem een persoon lijk geschenk aan. Zij waren echter van mening dat, deze fijne jaren niet alleen aan de heer Goedhart te dan ken waren, maar ook aan de overige leerkrachten, zodat ook deze in de bloemetjes werden gezet. Alle leerlingen ontvingen ook het diploma Jeugd-E.H.B.O., overhan digd door mevrouw Boot en de heren- Kloet en Boom. Evenals een button en een kleine attentie voor het be haalde resultaat. De examens hier voor werden afgenomen door de heer Boom en mevrouw Boot eveneens do centen van het Rode Kruis. Musical Na de pauze, met de gebruikelijke verloting, was het moment aangebro ken voor de musical met als titel „De Reünie". Het verhaal speelde zich af rond een klas die na 30 jaar weer bij el kaar kwam. Op deze reünie kwamen de herinneringen weer boven. Zo was er Kareltje die voor het eerst naar de grote school ging maar niet wilde. Zijn „lieve" moeder probeerde Ka reltje te troosten, maar hoe! En dan Debbie die altijd plassen moest on der de les maar nooit mocht van de strenge juf, tot de dag dat het te laat Leerlingen van klas zes van de Theo Thijssenschool te Zierikzee tijdens de opvoering van de musical „De Reünie". De heer Goedhart had hoopvolle berichten wat de kleuterschool be trof. Deze zal namelijk als enige in Zierikzee een personeelsuitbreiding krijgen met ingang van het nieuwe schooljaar in verband met de groei van het aantal kleuters. Tot slot noemde de heer Goedhart het Maltafeest, met een netto opbrengst van ongeveer 2000,— waarvan een deel voor de Noord- Ierse kinderen is bestemd. Hechte groep Zich richtend tot de zesde klassers, deelde de heer Goedhart mee dat, hij het betreurde afscheid te moeten ne men van de laatste grote groep (28 leerlingen). Terugblikkend op de sa menwerking met deze (volgens spre ker) hechte groep kwam naar voren: de beroepenmanifestatie in Goes, de boomplantdag, diverse projekten, avondvierdaagse, open dagen L.T.S. en L.H.N.O. (en R.S.G. a.s. woens dag), de zelfverzorgde disco-avond en niet te vergeten het schoolkamp. Dit was, ondanks het slechte weer, goed geslaagd dankzij de inzet van de ou- gewerkt aan een fundament om een verder leven op te bouwen. In het af gelopen schooljaar is al hard gewerkt om de wenningsperiode zo klein mo gelijk te maken. De heer Goedhart had het idee, dat door de aktieve deelname van de kin deren aan het verenigingsleven, de koncentratie en motivatie afneemt en er weinig tijd overblijft voor rust. Hij hoopte dat dit geen extra proble men zal opleveren bij alle verande ringen op de volgende school. Tot slot wees de heer Goedhart de leerlingen erop dat je vele moeilijke dingen kunt opzoeken, maar ver draagzaamheid niet. Verdraagzaam heid voor elkaar en ten opzichte van andere mensen van elke kleur en ras. Hij wenste de leerlingen toe dat zij fijne mensen zullen worden in de maatschappij. Met de woorden „Tot ziens oude school" en de hoop dat, evenals in de musical, misschien over 30 jaar ook van deze klas een reünie zal worden gehouden, beëindigde de heer Goedhart zijn toespraak. Uit zijn handen en met een per soonlijke felicitatie ontving elke leerling een getuigschrift. NIEUWERKERK - In de laatste week van het schoolzwemjaar zijn door de volgende deelnemers het rekreatie-diploma „Dol-Fijn" ge daan: O.B.S. Dreischor Monique Pepping C-150, Sandra van Schelven B-90, Marion Bouwens B-100, Martine Bolkenbaas B-110, Ja- nine v. d. Hoek C-185, Annemieke Plompe C-180, Nancy Postma B-135, Amar de Wit B-145, Geert Smoren- burg C-185, Hugo-Jan Doeleman C- 200, Laura Geelhoed A-70, Ronald Slager B-90. C.B.S. Oosterland Carola de Jonge B-110, Ina Hanzen C-155, Helma Bolle B-140, Ina Wes- dorp C-150, Christien Dooge B-130, Irma Pieper B-100, Ellen Bolle B-100, Trijnie Verhoek B-100, Linda Meer man A-60, Ida Verhoek C-150, Anne- lies v. d. Nieuwendijk B-90, Jannita Meerman B-120, Huib Koppert C-195, Jan van Zuidland B-100, Eric de Boed D-220, Pieter v. d. Dikkenberg D-210, Marco Stouten B-140, Mark GiljamC- 170, Thijs Bal D-210, Peter de Vlieger D-210. René Kastelijn C-160. O.B.S. Sirjansland Daniëlle v. d. Graaf C-195, Karin Faber B-90, Wilco Charité D-220, An- dré Joziasse C-205, Jacqueline Klaas- sen C-200. O.B.S. Nieuwerkerk Nancy de Bruin D-210, Rosemarie de Vin C-180, Jeanette Steendijk A- 80, Juantie Gomes C-180, Stephanie Kik B-120, Leontien de Koning B- 100, Cindy Evertse B-90, Bart van Strien C-190, Marcel Bakvis D-210, Johnny Roks D-220, André Luiting C- 200, Matthias Dattin C-160, Christel Hoets D-210, Catja Dijkstra B-100. Wendy Faber C-195, Jean Pierre Koolmees D-210. Jochem v. d. Hoef B-130, Hans v. d. Zwet C-200, Caroli ne Gaanders 230-D, Annelies La Grand D-210, Jolanda van Alphen D- 210, Katinka Radewalt C-155, Paula Mol B-120, Anne-Dorien Slieker D- 210, Henny Wandel D-210, Johnny Stoutjesdijk C-200, Richard Zandijk D-210, Erwin de VisserC-165. Martijn Schimmer D-210, Coen Brekelmans C-200, Anco Zandijk D-210, Elvin Haak C-190, Joost den Dikkenboer B- 145, Patrick Roozen D-220, Isabelle Arkenbout. Een scène uit het toneelstuk Het Orgeltje". Zesde klas openbare lagere school „De Schoenervoerde toneelstuk op BROUWERSHAVEN - Ruim honderd belangstellen den, onder wie de wethouder van onderwijs mevrouw S. Loschacoff, kwamen vrijdagavond naar het Tonnenma- gazijn te Brouwershaven om het toneelstuk „Het Orgelt je" van de zesde klas van de openbare lagere sehool „De Schoener" bij te wonen.' Zij werden door de aard van de opvoering naar het Verre Oosten gevoerd. „Onze sultan, alle zon schijne over hem" weerklonk het veelvuldig met de daarbij behorende buigingen. Maar ook het schitterende dekor en de toepasse lijke, goed verzorgde kleding van de spelers werkten er volop aan mee om het Oosterse sfeertje te kreëren waarin het verhaal zich afspeelde. Het gaf dan ook een heel komisch effekt dat het orgeltje - het hoofdonderdeel in het ver haal - zeer Westerse klanken ten gehore bracht, zoals de tune van de Sterrekla- me en in het laatste bedrijf zelfs het lied van „De gewone man" en „Krijg nu allemaal de kolere" van Danny de Munk. De negentien kinderen van de zes de klas zijn - onder leiding van het onderwijzend personeel - al sinds ja nuari bezig geweest met de voorbe reidingen en repetities voor hun af scheidsavond. Zij leverden vrijdag dan ook een goede prestatie door - verdeeld over drie bedrijven - niet minder dan twee en een half uur to neel op de planken te brengen. Dat men hierbij wel eens even zijn tekst kwijt was of met een proestbui uit zijn rol viel, werkte alleen maar ko misch en verfrissend. Evenals de door meester T. Schults op band ge zette achtergrondgeluiden die een bijzondere dimensie aan het geheel gaven. Bijgeluiden Het verhaal speelde zich af in de Oosterse havenstad Basra waar een zeeman arriveerde, die een heel bij zonder orgeltje in zijn bezit bleek te hebben. Als men hier namelijk op speelde kwam er - naar oud Oosters gebruik - een djin te voorschijn om te vragen wat men wenste. Dat er ook onder deze geesten allerlei persoon lijkheden bestaan bleek vrijdag avond in dit toneelstuk. Al naar ge lang de bijgeluiden in de orgelmu ziek, wekkergerinkel, een gongtune of een klap en gerinkel kwam er een luie, een goede of een ijverige maar stuntelige djin te voorschijn. List en bedrog Dat dit tot komische en gekompli- seerde situaties leidde, laat zich ra den. Temeer omdat de sultan van Basra verdwenen bleek te zijn en steeds meer mensen uit de stad het geheim van het orgeltje met de daar aan verbonden mogelijkheden ont dekten. Iedereen probeert het mu ziekinstrument met list en bedrog in handen te krijgen om er zelf beter van te worden of juist om er anderen mee te helpen. Uiteindelijk kwam al les op zijn pootjes terecht toen Aboe, de knecht van de heelster Doeri, de vermomde sultan bleek te zijn die zijn onderdanen nu eens van een an dere kant leerde kennen. Een leuk toneelstuk, waar de kin deren zich ten volle voor inzetten. Dit deed ook het onderwijzend perso neel in de personen van R. van Snip penburg, regisseur en soufleur, F. van Velthoven en T. Schults. De ouderkommissie slaagde er in om zeer verzorgde en toepasselijke dekors te verzorgen, waarbij vooral het oerwoud van levend groen in het tweede bedrijf de kroon spande. wasEn dan de lessen van de kweke ling meester Spat (bijnaam Gat). En al de meiden die „smoor" op hem wa ren. Deze en nog vele andere herinne ringen werden op een spontane en vlotte rfianier door de leerlingen over het voetlicht gebracht. De musical werd besloten met het toepasselijke liedje „Tot ziens, oude school" en luid applaus uit de zaal was de beloning voor de opvoering. Veel waardering was er voor de re gie, die grotendeels in handen was van de leerkracht de heer C. P. Pol derman geassisteerd door mevrouw M. de Loof-Passenier (taakver- lichtster). Als laatste onderdeel van de avond werden de dia's vertoond van het schoolkamp van de zesde klassers in Breskens. De avond werd gesloten door de voorzitster, die in haar slotrede alle medewerkers bedankte voor hun in zet en de ouders voor hun aanwezig heid. De leerlingen wensten zij veel sukses op de volgende school toe. Volle zaal van Putmeet geniet van toneel leerlingen SCHARENDIJKE - De Christelijke Nationale lagere School te Scharendijke hield vrijdagavond een zeer geslaagde feestavond in de Putmeet voor een bijna ge heel gevulde grote zaal. Bij de opening deelde het hoofd van de school, de heer H. J. Bout, mee dat dit jaar tien leerlingen de school verlaten, maar dat er naar verwach ting evenzoveel leerlingen bijkomen. C.B.S. Nieuwerkerk Simon van Ast B-120, Bart v. d. Broek C-155, Patrick Dieleman D- 210, Jan van Dreven D-210, Ellen Flikweert D-230, Rineke Goud zwaard C-190, Rita den Haan D-220, Arjan Hoogesteger C-200, Johan Ka ter B-140, Martin Kleemans C-165, Izak van Klinkep A-80, Rogier Ko renhof C-195, Arno Louws A-80, An neke Schuurman Hess D-220, Ernesta Verburg C-200, Mirjam Verstrate C- 200, Marko de Bil C-200, Hans de Bil de C-205, Marleen Brouwer B-100, Mi randa Dalebout C-150, Marcel van Dijke D-210, Erwin Flikweert C-200, Jos op 't Hof B-100, Rina Kik A-80, Marcelle van Nierop C-165, Jolanda Schiettekatte C-190. Willem Stoutjes dijk C-190, Tommy Tanis C-200, Dy- anne de Valk D-210, Ineke Zuidgeest B-120, Froukje Warnar C-180. O.B.S. Oosterland Mark van Beek D-230, Bianca Bolle C-165, Abram van Dijke A-85, Edwin Fluyt C-205, Maertin de Jong B-135, Eduard van Gameren D-215, Arno Geluk C-200, Marko Knaap C-160, Jessica Oosterboer C-180, Michel van Leeuwen C-185, Wilco Ouwens C-190, Marinus Pepping C-150, Dylan van Zoetendaal D-215, Martijn Scherp- bier D-210, Marco Pannekoek A-80, Mireille van Ouwerkerk D-210. O.B.S. Ouwerkerk Arjan Brouwer D-220, Jacqueline Harinck B-125, Monique Harinck B- 140, Wouter van Marie D-220, Fiona Visser C-200, Diana Kenters C-180. Bij het feestprogramma werd de spits afgebeten door de leerlingen van de klassen een eh twee met het leuke toneelstukje „Kabouter Alexander". Een stukje met kabou ters, elfjes, een heks, tovenaar en een sprekende kikker en dito paddestoel. Vooral de ^f en toe kibbelende elfjes deden het goed. Schampere opmer kingen maakten de kabouters over die ene kabouter zonder baard. De decors in dit stukje en ook van het volgende toneelstukje en de mu sical deden bijna professioneel aan. De ouders en onderwijzend perso neel, die zich hiermee hadden belast, hadden eer van hun werk. Als inter mezzo volgde een playback-show van een popnummer door oudere leerlin gen. Leerzaam Het toneelstukje van de klassen drie en vier over TV-verslaving was niet alleeh leuk maar ook leerzaam. Eerst was een gezin te zien, dat ge kluisterd was aan de beeldbuis (een nagebouwde vergrote tv) waarop een greep uit Top-Pop ten beste werd ge geven. De al bekend geworden leer lingen, die de Starsisters playback ten, deden het weer gped. Ook John Denver mocht er zijn. Zelfs de Sterre- klame en de nieuwsberichten werden op de „TV" niet vergeten. Hierna kwam er een familie uit het jaar 2000. De tv was in dat jaar een museumstuk geworden. De familie hield zich bezig met lezen, spelletjes doen, studeren en fietsen. Deze nieuwe levenswijze werd la ter ook door het gezin anno 1984 over genomen Ook de dames van de ouderkom missie leverden een in de smaak val lende bijdrage met het playbacken van de Kilima Hawaians. De klassen vijf en zes gaven een leuke musical „Het Doe-dorp" ten beste. Bewondering kan er bestaan voor de in het algemeen grote rol vastheid van de spelers. Frisse zang nummers konden er worden be luisterd. Van plankenkoorts was bij de jonge spelers en speelsters niets te merken. De decors van een straat beeld ook hier erg goed. De voorzitter van het school bestuur, de heer H. W. van der Klooster, dankte allen voor het sla gen van deze avond. Het onderwij zend personeel en de leden van de ou derkommissie kregen een bloemetje aangeboden. De voorzitter besloot de avond met dankgebed. De ingrediënten van het toneelstukje van de eerste en tweede klas van de CNS te Scharendijke tijdens de feestavond: kabouters, elfjes, een heks, een tovenaar, een sprekende kikker en een sprekende paddestoel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4