Ruime belangstelling voor hoorzitting waterstaat over Grevelingen zout of zoet Oude gemeentehaven Bru maandagmiddag opgeleverd streeknieuwB Vervuiling bodem in Vlissingen Koffie veertien cent duurder Benzine goedkoper Autogordel in West-Duitsland verplicht op straffe van boete Schoolkamp „De Meerpaal" 2 Rijkswaterstaat direktie Zeeland gaf voorlichting over projektnota BROUWERSHAVEN - De direktie Zeeland van de Rijkswaterstaat heeft maandag 2 juli in het Tonnenma- gazijn te Brouwershaven een voorlichtingsavond gehou den met betrekking tot de keuze Grevelingen zout/zoet. De bijeenkomst werd belegd in verband met het gereed komen van een beleidsanalyse ten behoeve van de keuze met daarin opgenomen een zogenaamde milieu-effekt- rapportage. De voorlichtingsavond werd bijgewoond door ongeveer honderdtwintig belangstellenden. Na het openingswoord van de le direkt betrokkenen moeten daar- hoofdingenieur-direkteur van de door nog langer in onzekerheid blij- Rijkswaterstaat in de direktie Zee- ven, terwijl bovendien allerlei be land, ir. H. Engel, hielden drie leden leidsmaatregelen niet uitgevoerd van deze direktie een korte inleiding. kunnen worden. Er is echter een ge- Drs. J. A. van Werkum behandelde luk bij een ongeluk, en dat is de het waarom van de keuze, het beslissing om de (af)bouw van de totstandkomen van de projektnota Philipsdam en de Oesterdam uit te en de procedures van de Raad van de stellen." Waterstaat en de Milieu-Effektrap- portage. Ir. Vos noemde in zijn inleiding de Dr. ir. J. Leentvaar gaf een schets mogelijkheden van een zoet Greve- van een zout en van een zoet Greve- lingenmeer en een zout Grevelingen- lingenmeer met de daarbij optreden- meer plus pijpleiding twee gelijk- de voor- en nadelen. Ir. A. P. Vos waaridge variaties, wanneer het gaat besloot de serie inleidingen met een om de zoetwatervoorziening voor de overzicht van de aard van de beleid- landbouw, sanalyse en van het gevoerde bestuurlijk overleg. ,,De aanleg van die pijpleiding voor de voorziening in zoet water is Drs. Van Werkum noemde in zijn nationaal-ekonomisch haalbaar, inleiding de opgetreden vertraging wanneer het rijk besluit tot het ver in de gereedkoming van de uiteinde- strekken van subsidies èn wanneer lijke eindnota een nare zaak: ,,De ve- de verschillende ekonomisch-belang- (vervolg van pagina 1) schelde in 1985 zal worden afgeslo ten, en dat tijdstip is intussen ook al weer behoorlijk in de tijd opgescho ven. De machinefabrieken zouden hierdoor nog zeven of acht jaar lan ger met extreem hoge waterstanden worden gekonfronteerd en er moesten weer nieuwe plannen ge maakt worden, om van de rest van de gevolgen voor Bru maar te zwijgen." Na veel moeite wist het gemeente bestuur de betrokken instanties er van te overtuigen dat de Bruse haven aangepast moest worden. In 1979 her vatte de werkgroep de werkzaamhe den, hetgeen resulteerde in een drie tal plannen: a een fiktief plan (denk beeldig), B een plan met additionele (toegevoegde) voorzieningen en C een plan met beperkte additionele voor zieningen in de havenkom. Uiteinde lijk werd gekozen voor dit laatste plan in een speciaal daartoe belegde raadsvergadering op zaterdag 10 ja nuari 1982. Hekman: ,,De belangrijkheid van deze vergadering kwam bepaald niet tot uitdrukking in tijdsduur: de ver gadering duurde slechts tien minu ten. Het werk kostte drie miljoen gulden en in de politiek gaat dat over het algemeen gemakkelijker dan met kleinere getallen". Aanbesteding De rest van de „roman" werd snel geschreven in vergelijking met de lange inleiding: op 1 juni 1982 beslui ten G.S. met de plannen akkoord te gaan en voteren meteen 400.000,— voor de uitvoering hiervan. Ook het Rijk laat zich van de beste zijde zien: 82,46% van de totaalsom komt voor rekening van 's rijks-kas (plus die vier ton komt Bru een eind in de goe de richting). Op 23 juni '83 volgt de ministeriële goedkeuring, op 4 juli '83 wordt de overeenkomst getekend en op 26 augustus '83 wordt de aan besteding gehouden. Van de dertien inschrijvers was Van Oord-Werkendam de laagste en werd het werk gegund. Op 6 decem ber van vorig jaar ging de eerste paal de grond in en maandagmiddag dus eerste de technische oplevering, ge volgd door de feestelijke oplevering in het Veerhuis. Het boek reparatie- haven is uit. Achterhaald Uit? Hekman: „Wie de Bruse ge meentepolitiek heeft gevolgd, weet dat bij het gemeentebestuur de me ning heeft post gevat dat het thans uitgevoerde werk een beetje door de tijd is achterhaald. Aan het E.T.I. is opdracht verstrekt een grondig on derzoek te doen naar de gehele ha- venproblematiek, èlle zeven havens van Bru omvattend. Het is daarom niet uitgesloten dat de havenperike len van Bru nog eens een vervolg krijgt, al is het te hopen dat dit niet wéér vijfentwintig jaar moet duren!" Toch toonde de burgervader zich dik tevreden met het resultaat van vandaag en leidde met gepaste trots het gezelschap naar de reparatieha ven die de facelift onderging. Uiteraard gingen zijn woorden ver gezeld van vele lovende kritieken aan het adres van een ieder die aan dit resultaat heeft meegewerkt. Ook was Hekman bijzonder ver eerd met de komst van de heer J. D. de Voogd, lid van gedeputeerde sta ten van Zeeland, evenals vertegen woordigers van Rijkswaterstaat, het waterschap, Provinciale Waterstaat, Witteveen en Bos en last but not least Van Oord-Werkendam dié met onder aannemer De Koning het karwei ge klaard heeft. Gelukwens Gedeputeerde J. D. de Voogd wenste op deze bijeenkomst de hele Bruse bevolking geluk met deze ha ven, een belangrijk projekt op een bevolking van ongeveer 3000 zielen. Ook de bedrijven en klanten delen in de gelukwensen van de Zeeuwse bestuurder, die zei te hopen dat er met veel perspektief gebruik ge maakt kan worden van de haven. Overigens wees De Voogd het kolle ge er op, nu niet op de lauweren te kunnen gaan rusten: er wachten nog andere (natte) zaken als de keus Gre velingen zout of zoet en de problema tiek rond de veerboot Zijpe, om maar eens wat te noemen. Gemeente en provincie zullen elkaar nog vaak te genkomen! „U hoeft niet te zeggen: ik komme van Bru en ik heb niks te doen!", aldus De Voogd tot slot. Géén Bru-13! Namens het adviesbureau Witte veen en Bos sprak J. A. de Jong, die nieuwsgierig was geworden naar het ontstaan van bedoelde haven. De historie van Bru had hij opgevist uit het boekje 500 jaar Bru, en daaruit leerde hij, dat Bru in de loop der eeu wen al veel heeft meegemaakt. De bedrijfshaven is het oudste deel van de havens, waarin ooit wel 160 kot ters lagen, behalve de Bru-13, want de bevolking was bijgelovig Ook De Jong dankte voor de goede samen werking gedurende de looptijd van het projekt en vond het plezierig een bijdrage geleverd te mogen hebben (na werkzaam geweest te zijn aan het Aquadelta-projekt eertijds) aan de vooruitgang van het vissersdorp. Als hebbenden wensen deel te nemen in de aanleg en de exploitatie van de lei ding." Vragen Na een pauze werden een aantal schriftelijk ingediende vragen beant woord door het panel. De eerste vraag, die ir. Engel beantwoordde, was een vraag die hijzelf had gesteld naar aanleiding van een verkeerd ci taat in een regionaal dagblad van een uitspraak van hemzelf inzake zijn twijfels over de haalbaarheid van de levering van zoet water uit het Zoom meer. Deze uitspraak dateert van 1980. „De gedachte, die achter deze uitspraak schuil ging, was enerzijds bedoeld als waarschuwing: we heb ben landelijk gezien maar de be schikking over een beperkte hoeveel heid zoet water. Anderzijds was die gedachte destijds gebaseerd op de toen geldende berekeningen. Nu bestaat er duidelijk meer inzicht in die problematiek ten aanzien van het zoutgehalte in het Zoommeer: de konklusie luidt nu dan ook dat dat zoutgehalte lager zal uitvallen. In be paalde gevallen zou dat water dan ook geschikt zijn voor aanwending in de landbouw, maar niet in de tuin-' bouw. Vervolgens werden een groot aan tal vragen over bepaalde onderdelen van de nota uitvoerig, en vaak tot ie ders tevredenheid, beantwoord. kado dacht De Jong aan een scheeps- barometer die nog zal worden over handigd. Zuinig! „Ons Zeeuwen bin zunig!", had B. van Wendel weieens gehoord, maar daar heeft Van Oord-Werkendam in Zeeland geen last van: het meeste werk van deze aannemerskombina- tie wordt in Zeeland verricht. Het was namens deze kombinatie dat Van Wendel het woord voerde. „Vijfentwintig jaar zijn er plannen gemaakt heb ik nji gehoord, maar wij kregen slechts vijfentwintig dagen om een plan te maken. Zodoende kan je je weieens vergissen in de prijs Voor de uitvoering kregen we maar vijfentwintig weken. Een raad mag ik u hier wel geven: bij een toe komstig aanpassingswerk in een van de havens zou u in een veel eerder stadium de aannemer erbij moeten betrekken. Dan zal het beslist geen kwart eeuw duren!" „Maak de voorbereiding korter en de uitvoering wat langer", aldus Van Wendel, die op voorhand van een nieuw karwei in de gemeente Bru het gezelschap een feestelijke borrel aan bood. Het is geen geheim meer, dat Van Oord-Werkendam weinig of niets aan het werk heeft overgehou den, want men rekende eigenlijk een beetje op ook de aanpassing in de vis serijhaven te kunnen uitvoeren. Maar hier viste Van Oord achter het net. Dapperheid Namens Rijkswaterstaat, die wel verweten wordt het werk te hebben opgehouden, sprak de heer j. Rus: „Wij worden door de politiek gestuurd, u kent dus de oorzaak. Ik was onder de indruk van de dapper heid van de gemeente om telkens wéér terug te komen. Maar nu is het zover. Mijn komplimenten voor dit sukses waaraan wij ook hebben mo gen meewerken". Verder legde de Rijkswaterstaatman nogmaals uit dat de bedrijven met de vernieuwde haven nog steeds af en toe geplaagd zullen worden met hoge waterstan den. Het is een misvatting dat die tot het verleden behoren, zoals wel wordt beweerd. Het zal wel mogelijk worden met de stormvloedkering de waterstanden af te toppen, maar over het gebruik van de pijlerdam wordt nog gestoeid: de veiligheid zal dan echter gewaarborgd zijn. Rus herinnerde tof slot nog de typi sche Bruse sfeer die hem was bijge bleven uit de besprekingen: burge meester Van der Linde haalde dan een borrel uit de kast, en die sfeer is gebléven, tot de laatste „snik" in *t Veerhuis. SINT NICOLAASGA - De zeven tienjarige Jan de Boer uit Sint Nico- laasga heeft de eerste prijs gewonnen in de internationale natuurkunde- olympiade die van 24 juni tot en met 1 juli in Sigtuna in Zweden is gehou den. Jan de Boer won op 21 juni ook al de Nederlandse natuurkunde- olympiade die in Groningen gehou den werd, aldus een woordvoerder van de Nederlandse olympiade. VLISSINGEN - Uit het nader bodemonderzoek op het terrein van de voormalige gasfabriek in Vlissin- gen blijkt dat de grond en het grond water bij de oprit van de speeltuin die nu op het terrein ligt, sterk zijn verontreinigd met ijzercyanide. Het bestrate terreingedeelte aan de noord- en oostzijde van het speeltuin gebouw is sterk vervuild met teer- verbindingen (polycyclische aroma ten). Op andere delen van het terrein is geen of slechts een lichte verontrei niging met cyanide en teerverbindin- gen vastgesteld. Op het hoordelijk deel van het ter rein is - met name bij de loods - het grondwater sterk verontreinigd met benzeen. De sterk verontreinigde lokaties moeten worden gesaneerd. Het on derzoeksbureau stelt voor de met cy anide en teerverbindingen vervuilde grond af te graven en te vervangen door schone grond. Een saneringson derzoek moet meer duidelijkheid ge ven over de wijze en omvang van de sanering en de kosten ervan. Gedepu teerde Staten hebben hét sanerings onderzoek al voor dit jaar opgevoerd in het bodemsaneringsprogramma 1984-1987. Gs vinden nog enig aanvullend on derzoek nodig naar de verontreini ging onder het speeltuingebouw om dat de grond rond het gebouw op ver schillende plaatsen sterk is vervuild. Ook is nog aanvullend'onderzoek no dig naar de benzeenverontreiniging in het grondwater; bron en versprei ding ervan zullen moeten worden vastgesteld. ZIERIKZEE Verkeersbord geramd Op de hoek Engelsekade-Juliana- straat werd maandagmiddag te 14.00 uur een aldaar geplaatst verkeers bord geramd door een Landrover, bestuurd door W. R. uit Zierikzee. Het betrof nota bene een inrijverbod voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen... Het bord werd met de grond gelijk gemaakt, de auto liep slechts lichte schade op. Tas gestolen Bij de receptie van de Corneli- astichting werd maandag een tas gestolen van M. J. uit Sirjansland. In de tas bevond zich onder meer een portemonnee met een geldbedrag van 185,—. De geldbuidel werd la ter op de dag teruggevonden in het openbaar damestoilet aan 't Vrij- poortje: het geld was er uit. Geslaagden RSG Na het herexamen zijn aan de Rijksscholengemeenschap Professor Zeeman alsnog geslaagd: Mavo: Sylvia Bax, Ouwerkerk; Ly- dia den Braber, Kerkwerve; Sonja Geleynse, Zierikzee; Patricia Vroeg- op, Oosterland. Havo: Dianne Borsje, Scharendij- ke; Heieen van Dongen, Zierikzee; Marion van Dongen, Burgh-Haam- stede; Inge van Meerten, Burgh- Haamstede; Paula de Groot, Bruinis- se; Anja de Ronde, Bruinisse; Martin de Jonge, Brouwershaven; Martin Quist, Brouwershaven; Marijke van Langeraad, Dreischor; Piet-Jan van Langeraad, Dreischor. Atheneum: Ellen van den Hoek, Renesse en Petra Okkerse, Bruinis se. Geslaagd S. Zoer uit Brouwershaven slaagde aan de LTS voor klas M 4 C II. noordwelle Geslaagd Karei Leeftink uit Noordwelle slaagde maandag voor het diploma Duits MO A te Middelburg. renesse Geslaagd P. Ossewaarde uit Renesse en mej. J. van de Houten uit Kerkwerve slaagden aan de Slagersvakschool te Goes voor het diploma Ondernemer Slagersbedrijf. bruinisse Geslaagd Ans Plug uit Bruinisse en Coby Ol- ree uit Oosterland slaagden in Dor drecht voor het diploma gezinsver zorgster. Els van der Wielen uit Se- rooskerke sloot met gunstig resul taat de parttime opleiding in Rotter dam af. Allen zijn in dienst van de Federatie Maatschappelijke Dienst verlening Noord-Zeeland. Corinne Wagemaker uit Sint Philipsland be haalde het diploma gezinshelpster bij de streekschool in Middelburg. DEN HAAG - Koffie wordt met in gang van woensdag veertien cent per pak van 250 gram duurder. Oploskof- fie gaat dan per pot van vijftig gram elf cent in prijs omhoog. De Vereni ging van Nederlandse Koffiebran- ders en Theepakkers heeft dit maan dag meegedeeld. De prijsverhoging is een gevolg van aanhoudende stijgingen van de prijzen op de internationale grondstoffenmarkt en het hogere ni veau van de dollarkoers. Thee wordt niet duurder. Het ministerie van eko- nomische zaken is van de prijswijzi ging op de hoogte gebracht. Een woordvoerder van de Neder landse grootste koffiebrander, Dou- we Egberts, heeft desgevraagd ge zegd dat in verband met de mindere kwaliteit van sommige soorten kof fie de prijzen op de wereldmarkt toch weer zijn aangetrokken. Eerder was in de loop van deze zomer enige druk op de prijzen tegemoetgezien. Douwe Egberts gaf op 3 mei van dit jaar het sein voor een koffieprij- zenslagje in Nederland. De verlaagde toen zonder de vereniging te waar schuwen de prijzen van haar merken met 16 of 12 cent per pakje van een half pond. Dit gebeurde om kommer- ciële redenen. Andere koffieprodu centen zijn die toen schoorvoetend gevolgd. DE zegt nu dat ze de aange kondigde prijsverhoging helemaal zal naleven. ROTTERDAM - Super en normale benzine worden vandaag (dinsdag) als gevolg van de ontwikkelingen op de internationale produktenmarkt respektievelijk 1,6 en 1,8 cent goed koper. De meest voorkomende prij zen worden daardoor 180,2 cent voor super (zelftank) per liter en 176,8 cent voor normale benzine (zelftank). De prijzen van diesel en LPG blijven on veranderd. Tweetakt gaat met 2 cent omlaag en wordt meest voorkomend 199,8 cent per liter. De prijs van stookolie daalt met 9,70 gulden per 1000 kilo en wordt 610,75 gulden. De prijsdaling is ook een na-effekt van voorraadvorming in de recente tijd vanwege de schermutselingen in de Perzische Golf. Deze voorraden worden nu langzaam weggewerkt. DEN HAAG - Nederlandse automo bilisten zullen er in West-Duitsland per 1 augustus rekening mee moeten houden dat het niet dragen van de au togordel in alle gevallen resulteert in een boete van ongeveer 45 gulden (40 DM). Een woordvoerder van het Neder landse ministerie van verkeer en wa terstaat heeft dit maandag bekend gemaakt. De Westduitse regering heeft de politie-autoriteiten de in- struktie gegeven hieraan streng de hand te houden, de verordening geldt overigens voor alle automobilisten die van het Westduitse wegennet ge bruik maken. Een kampagne die enkele jaren heeft geduurd en die erop was gericht de automobilist te bewegen de auto gordel om te gespen heeft in West- Duitsland gefaald. Onlangs is daat uit onderzoek gebleken dat maar 58 procent van de automobolisten op Duitse wegen de autogordel aan heeft. BRUINISSE - De zesde klas van de o.I.s. „De Meerpaal" beleefde vorige week een fantastisch schoolkamp in Gapinge bij Veere. Het tentenkamp was opgeslagen op een veldje bij een in vol bedrijf zijnde boerder van boer Langebeeke aan de rand van het Veerse Bos, midden in de natuur dus. Ze hadden een stormachtig begin, zo erg zelfs dat ze met de fiets in de hand de 5 km lange Zeelandbrug over moesten lopen. Er was tegén de har de zuidwesten wind niet op te bok sen. Gelukkig klaarde het weer op zo dat de rest van de week de jeugd zich prima vermaakte met een speurtocht door Middelburg, een bezoek aan mi niatuur Walcheren, een bezoek aan het biologisch museum in Domburg en een bezoek aan een kaasboer. Ook in sportief opzicht kwamen ze goed aan hun trekken. Er waren sport wedstrijden, midgetgolf in Oostka- pelle en, als hoogtepunt, een bezoek aan het golfslagbad „De Roompot". Alles per fiets! Een hoogtepunt was ook het be zoek dat de ouders woensdagavond aan hun kroost brachten. Nadat allen avontuurlijk rondom een groot kampvuur zaten geschaard, voorzien van een natje en droogje, vermaak ten de jongelui hun ouders met skets- jes, spel en play-back. Naast enkele leerkrachten waren als vaste leiding aanwezig de dames Ineke v. d. Hou ten en Tineke Deering. Daarnaast was er echter een veel grotere groep dames aktief om alles in goede banen te leiden, zoals mevrouw Ina de Ron de, de drijvende motor achter het keukengebeuren. Up de terugweg hooefden ze een stuk minder te fietsen. In de haven de Val nam het sportvissersvaartuig van Wim de Graaf het gezelschap met fietsen en al aan boord waarna op de Bruse kaoie de debarkatie plaats vond. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio 20.15- 21.45 uur. Dinsdag 3 juli Zierikzee Schoolgebouw Raamstraat. Opvoe ring musical „Egontrip" door jeugd koor Sjaloom voor Leger des Heils, C.J.V. en Youth for Christ. 20.00 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. Van 19.30 tot 20.30 uur. Oosterland Dorpshuis Oosterhof. Afscheids avond zesde klas o.I.s. 19.30 uur. Woensdag 4 juli Zierikzee Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Chr. Gereformeerde Kerk, Zevenge- tijstraat. Opvoering musical „Egon trip" door jeugdkoor Sjaloom. 20.00 uur. Donderdag 5 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Afscheid schoolhoofd. 20.00 uur. Westenschouwen Damaanzet. Vertrek bus voor gehan- dikapten naar Neeltje Jans. 10.30 en 13.00 uur. Burgh-Haamstede Chr. Gereformeerde Kerk. Opvoe ring musical „Egontrip" door jeugd koor Sjaloom. 20.00 uur. Noordwelle De Stove. Afscheid onderwijzeres K. J. Beije. 11.00 uur. Zaterdag 7 juli Zierikzee Tussen de Havens. Tentoonstelling modelvliegtuigen. 10.00 tot 16.00 uur. Dé Graanbeurs. Optreden van het Ri ver Side Combo uit Vlissingen. 20.30 uur. Haamstede Rond de Ned. Herv. kerk. Rommel markt. Vanaf 9.00 tot 16.00 uur. Brouwershaven Markt. „Brouwse dag voor het hele gezin". Grote braderie met Muziek- Play-In voor amateurmuzikanten. Aanvang 10.00 uur. Dinsdag 10 juli Dreischor Nederlands Hervormde Kerk. Orgel- koncert door Dirk Janz. Zwart. 20.00 uur. Woensdag 11 juli Zierikzee Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Donderdag 12 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Dinsdag 17 juli Zierikzee Poststraat „De Lichtboei". Bazar/ rommelmarkt Leger des Heils. Vanaf 10.00 uur. Dreischor Nederlands Hervormde Kerk. Orgel- koncert door Dirk Janz. Zwart. 20.00 uur. Donderdag 19 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Donderdag 26 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Donderdag 2 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Donderdag 9 augustus Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Zaterdag 25 augustus Zonnemaire I. M. v. d. Bijlstraat. Grote rommel markt en bazar t.b.v. nieuwe unifor men instrumenten „Nut en Uit spanning". 09.00 - 17.00 uur. Even de benen strekken! Het gezelschap genodigden ging vanuit 't Veerhuis naar de reparatiehaven van Bruinisse, om met eigen ogen het zojuist opgeleverd werk te bekijken, tussen toespraken door. fj h

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2