Sylvia en Jan-Willem Kesteloo pakken dubbele zege in kleinste IOR-klasse in 14e Deltaweek Ir. H. Engel opent Deltaweek 6 men. De Slavin van Slemmer bezette dit keer de tweede plaats. In de klas se IV van de IOR-jachten kwam za terdag de overwinning terecht bij Aad de Ruyter met de Soetichheyt van WSV Zierikzee. Hij bleef 't Span- wiel van Tienpont ruim voor. Zondag was het evenwel de Tandje Bij van Verduyn, die de overwinning pakte. De Soetichheyt eindigde nu op de tweede plaats en de Aqua Tic werd als derde afgevlagd. De klasse V le verde zowel zaterdag als zondag een zeer overtuigende overwinning op voor Fred Imhoff met zijn Joker. Op zaterdag pakte de Lamstraal van Hellemans de tweede prijs en zondag was die voor de Touch of Glory van Carels. Omgekeerd De klasse VI leverde zaterdag winst op voor de Elan van Van der Heyden met de Wasa van De Bruyne oplde«tweede plaats. De zondagse ra ce ging naar de. Overdrive van Van der Have met'<3it'keer de Mazatlan van Hartman op de tweede plaats. de derde positie. Bij de ronde- en paltbodems leverde de race van za terdag winst op voor de VA 88 van Van Ballegooijen met de Zeeleeuw van Scholz als tweede. De Piet Hein II van Van Beers won de race van zondag en dit keer pakte de Laura van Taselaar de tweede positie. In de klasse B wisselden de Lemsterlicht van Croon en de Bijlegger van Vlaan deren stuivertje. Zaterdag won Croon en zondag trok Vlaanderen aan het langste eind. In de klasse C won zaterdag de Platte Muyl van Zeevenhooven met de Andromeda van Groenendijk op de tweede plaats en de Anja van Van Rijnsoever op de derde positie. Zondag toonde de Klieuw van Manneke zich de snelste en eindigde de Anja op de tweede po sitie. Bij de catamarans en trimarans won beide dagen de Pahina van Klijn. Speciale prijzen Traditioneel werden zondagavond tijdens de prijsuitreiking weer een aantal speciale prijzen uitgereikt voor de twee Zeeland wedstrijden ge zamenlijk. De Wisselprijs Zierikzee voor de IOR-klassen I tot en met IV kwam bij de Tandje Bij van Verduyb terecht en de Oosterschelde-Beker voor de klassen V tot en met VIII was voor de Roxanne van de Kesteloos. De Atalantabeker voor de kortste berekende tijd over beide wedstrij den voor de IOR-klassen I tot en met IV werd opgeëist door Aad de Ruyter met zijn Soetichheyt. De Jubileum beker voor de klassen V en VI was overtuigend voor Fred Imhoff met de Joker en de Mondragon-Beker ging andermaal naar de Roxanne. Deze beker was voor het snelste jacht over beide Zeelandwedstrijden in de IOR- klassen VII en VIII. De Platte Muyl van Zeevenhooven won de Zilveren Boeier voor de Ronde- en platbodems en de Maas-Beker was voor de Klieuw van Manneke. De Winde kindbeker voor het jacht met de kortst berekende tijd over beide ra ces in de NKK-klassen 6, 8 en 10 ging verrassend naar de Hydros van Ne- lisse, terwijl de Wilde Zwaanbeker voor de klassen 2 en 4 naar de Ram bler van Hogenstein ging. Het Zee land Kristal ging naar de Pahina van Klijn. ZIERIKZEE - Met een simpele ruk aan de Scheldebel opende Ir. H. Engel, hoofd Deltadienst van Rijkswaterstaat, zaterdagavond in het stadhuis van Zie rikzee de veertiende Deltaweek. De officiële handeling was de afsluiting van een korte, maar stemmige plechtigheid waarbij het woord werd gevoerd door Zierikzees wethouder P. de Rijke, Deltaweek-voorzitter Aad de Ruyter en ir. Engel. Ir. H. Engel luidt de Scheldebel als opening van de veertiende Deltaweek. Links Deltaweek-voorzitter Aad de Ruyter, vervolgens komitee-lid Henk Botterweg en wethouder P. de Rijke. Geheel rechts ir. Engel. In zijn welkomstwoord verontschuldigde wethou der De Rijke burgemeester De Meester. Deze kon niet aanwezig zijn vanwege een familiaal feestje. Ook loco-burgemeester Van Gastel was verhinderd. Hij geniet momenteel van een welverdiende vakan tie. ,,Het doet ons desalniettemin deugd, dat de ope ning van de Deltaweek toch weer in het stadhuis wordt gehouden", liet De Rijke weten. Natuurlijk roerde de wethouder het feit, dat de Oosterschelde inmiddels via Roompotsluis afgesloten is naar zee aan. „Het zou mooier geweest zijn als de verbinding open gebleven zou zijn, maar het is eenmaal niet an ders". Goede gastheer Een soort verontschuldiging moest De Rijke kwijt aan de zeilers omtrent het aangezicht van de haven. „Het silhouet van Zierikzee is er niet op vooruitge gaan nu de restauratie van de kademuren in volle gang is. De haven zal het komende jaar op zijn kop gezet worden, maar geloof me gerust, als alles gereed is zal het er schitterend uitzien. We hopen dan weer een goede gastheer te zijn". Deltaweek-voorzitter De Ruyter liet weten, dat het komitee erg blij was over het feit, dat men alsnog in het stadhuis de opening had kunnen houden. „Het evenement mag zich nog steeds verheugen op een fikse aantrekkingskracht. Er zijn weer 200 jachten ingeschreven en dat is slechts een fraktic minder dan het vorig jaar, toen om de nationale titels werd gevaren. De ekonomi- sche recessie heeft de zeilerij blijkbaar nog niet in zijn ban". Naar aanleiding van de afsluiting van de Ooster schelde door de Roompotsluizen liet ir. H. Engel we ten een dubieus gevoel te hebben. „Toen ik het alle maal zo eens van dsichtbij kon meemaken, moest ik ook tot d^konklusie komen, dat het eigenlijk best jammer is, dat we niet meer naar buiten kunnen", konstateerde hij. „Voorop moeten we echter stellen, dat de Oosterschelde niet primair voor de wa tersport is. De sporters moeten het water delen met de natuur, de vissers en de scheepvaart. Rijkswa terstaat staat ervoor om de belangen van allen te bundelen. Dat geeft nogal wat problemen, maar met het nodige overleg komt iedereen wel aan zijn trek ken. Mijn enige wens is, dat we het watermilieu be schermen. Dat kan met verstandige afspraken". Traditioneel worden de races, die vanuit Zierikzee vertrekken via kanonschoten van start geschoten. Op de voorgrond de Olive, de nieuwste kreatie van Jan-Willem Kesteloo uit Nieuwerkerk. ZIERIKZEE - In de kleinste IOR-klasse VIII hebben Sylvia en Jan-Willem Kesteloo het afgelopen weekeinde weer hun visitekaartje afgegeven in de tweedaagse Zee landwedstrijden tijdens de veertiende Deltaweek. Twee keer kwam het Nieuwerkerkse duo winnend over de streep met de Roxanne. De prestaties leverden hen te vens de Mondragon-Beker en de Oosterschelde-Beker op. De eerste is voor de beste prestatie in de klasse VII en Vin, terwijl de Oosterschelde-Beker wordt toegekend aan het beste jacht in de klassen V tot en met VIII. De Atalanta-Beker voor het snelste jacht in de klassen I tot en met IV kwam weer terecht bij Deltaweek-voorzitter Aad de Ruyter met de Soetichheyt, terwijl er nog een fraai WSV Zierikzee-sukses genoteerd kon worden in de NKK-klasse. De Hydros van Nelisse veroverde de Win dekindebeker voor de kortst berekende tijd in de NKK- klassen 6, 8 en 10. Overigens hadden de 200 deelnemers af te rekenen met geheel verschillende omstandigheden tijdens de twee dagen. Tijdens de eerste wedstrijd op za terdag, een organisatie van De Maas, stond er een fikse bries windkracht vijf, terwijl het zondag nagenoeg windstil was op de Oosterschelde. Een extra handicap was het feit, dat de wind vrijwel konstant van rich ting veranderde, waardoor de zeilers bijzonder veel problemen hadden om een goede wedstrijd te zeilen. De si tuatie veranderde hierdoor regelma tig. Koplopers verzeilden in een mum in de achterhoede, terwijl schijnbaar geklopten plotseling in de kijker kwamen voor de overwin ning. Desondanks toonden de betere zeilers zich bij de eindafrekening uit eindelijk toch weer de sterksten. Door de vreemde kapriolen, die de wind maakte, ontstonden er zondag bij de start uiterst vreemde situaties. In plaats van een massale start ste venden de jachten druppelsgewijs over de startlijn. Door verkeerde taxaties liepen diverse jachten al bij de start vertragingen op van twintig tot dertig minuten. Inkorten Later ontstonden ook bij de keer- boei problemen, toen het plotseling volledig windstil werd. Veel jachten klonterden samen en overhaast moesten de stootkussens buiten ge hangen worden om aanvaringen af te remmen. Door de vele problemen besloot de wedstrijdkommissie uiteindelijk maar om de race in te korten voor al le klassen behalve de IOR I tot en met V. Zaterdags was er overigens een heel andere wedstrijd. Door de straffe wind hadden de eerste sche pen al na drie uur de baan van 26 mijl erop zitten. Vooral de spinakerrak ken leverden spektakulaire beelden op. Niet alle schippers bleken hun jachten volledig in de hand te hebben en van tijd tot tijd liep een en ander dan ook in het honderd. Door de ver schillende omstandigheden tijdens de twee Zcelandwedstrijden waren ook de klassementen erg verschil lend. In de klasse IOR I en II kwam wel beide dagen dezelfde uitslag uit de bus. Zowel zaterdag als zondag won de Bierkaai van Klunder met telkens de Anna Mazurka van Evert van de Zande op de tweede plaats, een pri ma prestatie. In de IOR Ill-klasse won zaterdag de' Rap van Goesenaar Zandee voor de Berend Botje van Marseille, maar zondag bleef Mar seille de voltallige kombinatie ruim schoots de baas. Zandee moest nu met een vierde plaats genoegen ne- De klasse VIII leverde winst op voor de Roxanne van Sylvia en Jan- Willem Kesteloo tijdens beide Zee landwedstrijden. De Imp van Jansen werd in beide gevallen tweede. In de NKK 2-klasse ging zaterdag de Favo- nius van Pieper met de overwinning strijken voor de Rambler van Ho genstein. De zondagse race leverde een precies omgekeerd resultaat op. De Triton van Gerritsma werd zater dag winnaar bij de NKK 4-jachten met de Lady Christine van Den Hol lander op de tweede plaats. Op zon dag moest de Trioton genoegen ne men met de derde prijs achter de Da- lisus van Van Beurden en de Texas Ranger van Schik. In de NKK 6- klasse won zaterdag de Emilisse van De Looff voor de Pippeloen van Van Prooyen. Zondag werd het een Zie- rikzeese overwinning. De Hydros van Nelisse, die zaterdags niet in het spel was voorgekomen, kwam nu als eerste door de meet met de Salmaris van Derks als tweede en de Kleine Jager van Van der Most als derde. De Klapmuts van De Visser eiste tijdens de zaterdagse race de winst op in de NKK 8-klasse met de Yellow Justus van valk op de tweede plaats en de Sam-sam van Egghink als goe de derde. Op zondag werd de Smoothy van Van der Have winnaar met dit keer de Klapmuts op de twee de plaats en de Skua van Hultink op

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6