NIEUWSBODE Zeeuwse World Runners liepen duizenden guldens bij elkaar Korfbalteam All Ready winnaar van derde De Kapellen-toernooi Vijfde Sterretjestoernooi van start op banen Westerschouwen Om nijpende hongersnood enigszins tegen te gaan Spanning neemt toe in kompetitie binnenwater HSV Oosterschelde Weer zege Van der Steen Zussen De Vos weer superieur ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 juli 1984 Nr. 23549 5 ZIERIKZEE - Zes jaar geleden ging in de Verenigde Staten het projekt World Runners van start. Hardlopers, die zich bij de organisatie aansloten trokken een speciaal vervaardigd t-shirt aan. Vanaf dat moment lieten zij zich per gelopen kilometer sponsoren door geldschieters uit de eigen familie of uit de werkkring. World Runners maakte vrij vlot een enorme groei door en inmiddels zijn er in 38 landen „anti-hongerlopers", terwijl er in zeven landen een officiële World Runners-organisatie bestaat. Zo ook in Nederland. Veertien dagen geleden ging in Nieuwe Schans in Groningen een estafette van start, die uiteindelijk moet eindigen in Los Angeles, waar over vier weken de Olympische Spelen 1984 worden gehou den. World Runners wil in dit olympische jaar de aan dacht vestigen op de honger in de wereld. CAPELLE AAN DE IJSSEL - De hoofdmacht van korfbalvereniging All Ready uit Zierikzee is winnaar geworden van het derde De Kapellen-toernooi in Capelle aan de IJssel. AU Ready kwam tijdens dit toernooi, dat volgens het normale drievakkensysteem werd afgewerkt, uit met twee gastspeiers. Naast good-old Piet de Ronde en Hannie Fonteine kregen Fenny Broek van ODO uit Maasland en Jacco van Weele, een jongere broer van Hannie Fonteine, die voor Olympia uitkomt, een plaats in het middenvak, In het eerste aanvalsvak was Gerda Kloet afwezig wegens een veelheid aan tentamens. Zij werd ver vangen door Anita den Dekker. Alle Ready werd in de poule ingedeeld met Vitesse, Sagitta - winnaar van de eerste twee toernooien van De Kapellen - Bolnes, Kwiek 2 en KOAG. Na hierin ongeslagen te zijn gebleven, werd in de finale met 3-0 gewonnen van Badhoevedorp, dat in de tweede poule ongesla gen was gebleven. Honger is nog steeds een van de nij- pendste problemen in de wereld. Vol gens een informatiebulletin van World Runners, een wereldwijd ver takte organisatie van trimmers, ster ven er dagelijks 41.000 mensen aan de gevolgen van hongersnood. Per minuut zijn dat er 28, waarvan 21 kinderen, een feit om best eens even stil te staan, of liever om een stukje voor te lopen, het principe van de estafette van World Runners is dood- simpel. De totale route Nieuwe Schans-Los Angeles is onderverdeeld in etappes. De lopers zoeken zelf voor hun gelopen kilometers spon sors. Vrijdag werden de vijftig Zeeuwse kilometers afgelegd door negen Zeeuwse lopers. Er werd gestart in Zierikzee om via Goes, Le- wedorp, Nieuwland en Middelburg uit te komen in Vlissingen. Organisator Niek Knol is de gangmaker van de Zeeuwse afdeling van World Run ners. Hij kwam in kontakt met het plan en meldde zich aan als organisa tor van het Zeeuwse deel van de esta fette. „Het plan sprak me direkt aan. Er OUWERKERK - In de kreken van Ouwerkerk werd vrijdagavond door de hengelsportvereniging Ooster schelde de zevende kompetitie- wedstrijd gevist waaraan door 81 hengelsportliefhebbers werd deelge nomen, een opkomst waarmee de or ganisatoren bijzonder tevreden wa ren. De vangst viel deze keer wat te gen, wat voor een belangrijk deel wordt geweten en de altijd nog te la ge temperatuur van het water. Toch vergaarde P. Ravia nog 495 punten, waarmee hij winnaar werd van deze wedstrijd. Op de tweede plaats eindigde J. W. Dekker met 320 pnt.; 3e P. van Leeu wen 215 punten; 4. J. v. d. Oetelaan 210 pnt.; 5. A. Stoutjesdijk 196 pnt; 6. J. van der Werf 170 pnt.; 7. J. Buy- laert 145 pnt.; 8. L. Bolier 140 pnt.; 9. M. Klompe 135 pnt.; 10. J. Kort 110 pnt. Met nog een wedstrijd in het vooruitzicht neemt de spanning nog steeds toe aan de kop van het alge meen kassement. R. Timmerman, die deze keer verstek moest laten gaan, zag zich van de eerste plaats verdron gen door J. W. Dekker die met zijn 320 pnt. welke hij nu wist te vergaren tot een totaal kwam van 1326 pnt., met Timmerman nu op de tweede plaats met 1217 pnt. Bij de junioren gaat Michel Steenkist nog altijd aan de leiding met 1080 pnt. met Jacco Brouwer op de tweede plaats met 699 pnt. Vrijdag gaat de definitieve beslissing vallen, waarbij zoals reeds in het verleden is gebleken, verras singen niet zijn uitgesloten. Voor de ze laatste kompetitiewedstrijd ver trekt men te 18.30 uur vanaf de Balie. zijn natuurlijk nog heel wat andere problemen in de wereld, maar je moet er toch niet aan denken, dat je altijd maar vreselijk honger zou heb ben. Ik geloof, dat het probleem met de honger alle andere problemen di rekt of indirekt tot gevolg heeft", legt Niek Knol uit. „Het komt mij bepaald niet over als een bedeltocht. Via onze sportieve inspanning dra gen we een steentje bij tot de leniging van de noden, ook al is het maar een druppel op een gloeiende plaat. Als er veel trimmers aktief zijn en veel geldschieters zien het nut in van onze inspanningen, dan wordt het vast een flinke druppel, die best wat zo den aan de dijk kan zetten". De gel den die binnen komen worden onder andere verdeeld over de organisaties als Unicef, Terre des Hommes en No- vib. In de Verenigde Staten, het land waar alles toch altijd net iets groter is dan bij ons, liepen sommige lopers al bedragen van 25.000,bij el kaar. „Wij denken in wat kleinere bedragen", vertelde Ineke Guequièr- re voor het vertrek uit Zierikzee. „We hebben de laatste dagen al heel wat enthousiaste geluiden gehoord en we gaan er dan ook van uit, dat we een leuk bedragje bij elkaar zullen lopen. Aan ons zal het niet liggen". Inke Guequièrre is de enige vrouwe lijke loper uit het negental, dat vrij dagmiddag om half vier op de Vlis- singse plaats van bestemming arri veerde, inderdaad enkele duizenden guldens rijker, zoals Ineke Guequièr re dat yoorspeld had. Onderweg ga ven de lopers elkaar steeds een mani fest over, waarin diverse Nobelprijs winnaars zich uitspreken over de honger en de onderontwikkeling in de wereld. Tevreden Vanuit Vlissingen voert het trajekt nu naar het verzamelpunt Londen, KRUININGEN - De Ronde van Kruiningen is het recht van Jos Schipper. Zaterdag won de hoogblon de, in Zeeland wonende professional, het criterium van Kruiningen voor de derde ker. Schipper zat twaalf ki lometer voor het einde van de winde rige omloop met animator Johan van der Velde in de goede ontsnapping. Het tweetal bouwde een voorsprong op van meer dan een minuut, maar moest in de finale veel van de winst teruggeven. Sprintend was hij snel ler dan zijn compagnon. waar de diverse Europese etappes bij elkaar komen om dan te worden overgevlogen naar New York, waar Amerikaanse World Runners het tra jekt naar Los Angeles voor hun reke ning zullen nemen. „Ik denk, dat we tevreden mogen zijn met wat we elkaar verzameld hebben", liet Niek Knol weten, „maar wat eigenlijk nog belang rijker is, is dat we vandaag met de neuzen op het hongerprobleem zijn gedrukt. Bovendien hebben we er met onze tocht vele anderen bij be trokken. Naast het feit, dat er geld werd gegeven staan velen er toch even - of misschien langer - bij stil." Behalve Niek Knol en Ineke Gue quièrre liepen ook Jo de Waal, Ton Shields, Hans Leijdekker, Udo Klaassens, Edward de Leng, en Kees van Haveren mee van Zierikzee naar Vlissingen. Voor alle negen stond voorop een piepklein steentje bij te dragen tot het bestrijden van de hon gersnood in de wereld P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht vanuit Melun op zater dag 30 juni 1984. Afstand 360 km. In concours 114 duiven. Gelost 6.45 uur. Aankomst le duif 11.57 uur. 1132,17 m/min. Laatste prijsduif 12.15 uur. 1085,49 m/min. L. L. de Hooge 1, 3, 7, 11, 16, 17, 18, 19, 28; J. Verwijs 2, 21, 24; G. J. Bak ker 4, 10, 20, 26; J. den Hengst 5, 9, 12, 27, 29; C. van 't Veer 6; F. Maijs 8, 13, 22, 25; M. K. Krijger 14, 23; J. J. Ver- meule 15. P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht vanuit Chateauroux op zaterdag 30 juni 1984. Afstand 561 km. In concours 50 duiven. Gelost 6.20 uur. Aankomst le duif 15.03 uur. 1073,31 m/min. Laatste prijsduif 16.07 uur. 954,30 m/min. J. den Hengst 1, 4; J. J. Vermeule 2, 13; M. K. Krijger 3, 5, 9; A. Flikweert 6; J. Verwijs 7, 10; J. v. d. Sande 8,11; G. J. Bakker 12. In de openingsronde moest All Rea dy aantreden tegen derde klasser Vi tesse. De Zierikzeese ploeg won de ontmoeting met 2-0 door treffers van Anita den Dekker en Jaco Stoutjes dijk, maar duidelijk werd wel, dat de ploeg tijdens de aanstaande zaalkorf- balkompetitie de handen vol zal krij gen aan deze jonge, nieuwe tegen stander. De tweede wedstrijd tegen derde klasser Sagitta werd een een voudige overwinning voor All Rea dy. Doelpunten van Jaco Stoutjes dijk, Corrie Kloet, Jaap van Gastel, Leo Fonteine en Hans van Gastel wa ren debet aan de uiteindelijke 5-2 overwinning. Verdediging De volgende tegenstander heette Bolnes, net als All Ready een eerste klasser in het afdelingskorfbal. Evenals in de openingswedstrijd bleef ook nu de verdediging gesloten. De eerste verdediging zou in het he le toernooi slechts een tegentreffer hoeven te inkasseren. Doelpunten van Corrie Kloet, Hans van Gastel en Leo Fonteine zorgden voor de 3-0 overwinning. Door deze overwinning steeg het zelfvertrouwen bij de Zie rikzeese ploeg uitermate. Men werd zich er meer en meer van bewust, dat er veel meer in zat dan zomaar een plaatsje als figurant. Het vierde slachtoffer van de Zierikzeese daden drang werd het tweede team van Kwiek, het zwakste team uit de pou le van All Ready. Twee doelpunten van Jaco Stoutjesdijk, twee treffers van Fenny Broek en een van Jaap van Gastel waren goed voor een 5-1 zege. In deze wedstrijd maakte Lian- ne Kloet haar debuut in de hoofd macht van All Ready. De laatste wedstrijd moest de beslissing voor de finaleplaats bren gen. Tweéde klasser KOAG was de In de oudste klassen dienen zich dit jaar ongetwijfeld andere finalisten aan dan het vorig jaar, althans zeker bij de meisjes waar het vorig jaar de finale werd gespeeld door Mirjam Quartel en Astrid Verspeek, beide speelsters .koiqen momenteel uit in de zondagkompétitie en ook dat houdt in, dat zij niet mogen aantre den op het Sterretjestoernooi. Bij de jongens tot en met zestien jaar werd tijdens het vierde toernooi Lenz Hoogerhuis winnaar met Pieter van de Akker op de tweede plaats. Moge lijk spelen beiden nu ook een rol van betekenis. Hoofdrol Bij de meisjes tot en met veertien jaar kwamen dezelfde speelsters in de finale als bij de oudste kategorie. Ook hier dus een zeker andere win nares. Bij de jongste meisjes werd Mirna Geense van het Bruse De Bru-Tèn winnares door in de finale te winnen van Bianca Nikerk van Scelvering- he. Mogelijk spelen beide speelsters ook nu een hoofdrol in een van de ka- tegorieën. Tom van Rees werd win naar bij de jongste jongensgroep. Hij klopte in de finale Robert Steenstra en bij de groep tot en met veertien jaar diende Leon Klompe zich aan als winnaar. In de beslissende partij bleef hij de meerdere over Peter Moerland. Er wordt in Burgh-Haamstede ook dubbel gespeeld, zowel heren-, dames- als gemengd dubbel, het toer nooi wordt zaterdag 7 juli afgesloten met de finales. Aansluitend aan een enige ploeg, die All Ready op dat mo ment nog kon bedreigen, maar dan moest wel met minimaal vijf doel punten verschil gewonnen worden. De opdracht om zoveel mogelijk risi- koloos te spelen werd door de Zierik zeese ploeg goed vervuld. Via enkele tempoversnellingen werd ook nu de overwinning gepakt (3-2) met doel punten van Jaco Stoutjesdijk, Jaap van Gastel en Jacco van Weele, die de winnende treffer voor zijn rekening nam. All Ready eindigde zo met tien punten uit vijf wedstrijden op kop van de poule. In de andere poule toonde Badhoevedorp zich de meer dere over THOR, Kwiek, Velox, De Kapellen en Voltreffers. In de finale tussen All Ready en Badhoevedorp werden de getruckte aanvallers van de Zuidhollandse ploeg door Leo Fonteine en Jaap van Gastel goed in bedwang gehouden, waardoor in de Zierikzeese aanval Hans van Gastel en Jaco Stoutjesdijk hun gang konden gaan op weg naar doelpunten. Stoutjesdijk opende al snel de sko- re, waarna Badhoevedorp meer en meer geïrriteerd raakte en dat op de arbiter uitwerkte. Hierdoor raakte de ploeg evenwel steeds meer uit het ritme. In de slotminuten voerde de Zierikzeese ploeg via Hans van Gastel en Karin den Dekker de mar ge nog op tot 3-0. Voor de tweede keer in veertien dagen mocht aanvoerder Hans van Gastel een fraaie wisselbe ker in ontvangst nemen, een goede pleister op de wonde van een vooral door een slechte tweede kompetitie helft mislukt seizoen. speciaal ter gelegenheid van het eerste lustrum georganiseerde bij eenkomst om vier uur 's middags wordt de prijsuitreiking verricht. Vijfjaar geleden werd het Sterretjes- toernooi opgezet door Huib en Ineke Marsman naar een idee opgedaan bij het Bergen op Zoomse Apentoernooi. Evenals in de eerste vier edities be looft het ook nu weer een aantrekke lijk toernooi te worden. BRUSSEL - Een Engelse junioren- ploeg (tot 23 jaar) heeft in Brussel een landenwedstrijd tegen België en Joe goslavië gewonnen. Beste individue le prestatie kwam op naam van de Belgische hoogspringer Eddy Annijs, die zijn nationale rekord tot op twee centimeter benaderde, de tiende plaats op de wereldranglijst van dit seizoen. GEERTRGIDENBERG - Toon van der Steen, momënteel weer in goede vorm, heeft in de amateur wielerron de van Geertruidenberg beslag we ten te leggen op de eerste plaats. De Bruse coureur legde de 90 km af in 2.07.13 uur. Op de tweede plaats eindigde Arie Overbeke uit Dordrecht en derde Martin Kimp uit Made. Wim van Kooten reed zaterdag in de prijzen in de amateurronde van Kruiningen. De renner uit Bruinisse eindigde op de 17e plaats met een achterstand van 1.26 min. op de winnaar Rob Bij- vank uit Sas van Gent die in de eindsprint Kees de Nooyer en Thijs Fase de baas bleef. De profronde van Kruiningen werd verrassend gewon nen door Jos Schipper uit Kwaden- damme die Johan van de Velde in de eindsprint klopte. In de kategorie tot en met twaalf jaar werden Bianca Nikerk van Scelvering- he en Mirna Geense van De Bru-Tèn het vorig jaar finalisten. BURGH-HAAMSTEDE - Op de tennisbanen van tennisvereniging Wester schouwen wordt morgen - dinsdag 3 juli - een begin gemaakt met het vijfde Sterretjestoernooi voor tennissers en tennisters in de kategorieën tot en met twaalf, tot en met veertien jaar en tot en met zestien jaar. De deelnemende jeugdspelers mogen overigens niet in een fasetraining zitten of gezeten heb ben. Het betreft dus een toernooi zonder de absolute top in het eilandelijk ten- nisgebeuren, maar dat wil niet zeggen, dat het er daarom minder spannend aan toe gaat. Dat bewezen voorgaande toernooien overduidelijk. De organisa tie is traditioneel in handen van de jeugdkommissie van TV Westerschouwen, bestaande uit José Walter, Jeannette Buyck, Lisette Boom, Thea Rensma en Tine Vis. ZIERIKZEE - De kommissie binnenwater van de hengelsport vereniging Oosterschelde kan weer terugzien op een geslaagde open wedstrijd voor de jeugd t/m 8 jaar en van 9 t/m 12 jaar zater dagmiddag in de Zoete Gracht. In totaal werd door 45 kinderen aan de wedstrijd deelgenomen, waar bij de juniorleden van de Ooster schelde als kandidaat-kontroleur fungeerden, een taak welke zij uitstekend vervulden. Ondanks een nogal wat harde wind werd er toch nogal wat vis op de kant gebracht, waarbij de vangst hoofdzakelijk bestond uit rietvoorn. Als winnaar in de kate gorie t/m 8 jaar kwam Mare Ber- Tevoets te voorschijn met een lengte aan vis van 88 cm. Bij de groep t/m 12 jaar werd Eline de Vos duidelijk de winnares met een lengte van 196 cm. Na afloop werd de prijsuitreiking verricht door de voorzitter van de Ooster schelde de heer M. H. Kastelijn, die voor hij tot de uitreiking over ging allen dank bracht die hun medewerking hadden verleend om dit visfestijn voor de jeugd te doen slagen. Voor alle kinderen, ook voor hen die geen vis hadden gevangen, was er een prijsje be schikbaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5