streeknieuws Vele aktiviteiten op braderie De Brouwse Dag Grillroom Shoarma Jaffa in de Sint Domusstraat MIDDLN MIDDENSTAND Enorme belangstelling- voor zomeravondkoncert in Herv. kerk Renesse ERIC DE NOORMAN Kommissie Welzijn Duiveland A. Habiballah en A. Maijdlie Hond bijt politieagent in Renesse Spitten zonder vergunning 4 BROUWERSHAVEN - De zomerbraderie „De Brouw se Dag", die op zaterdag 7 juli in Brouwershaven plaats vindt, vormt ook dit jaar weer de aanleiding voor een veelheid aan aktiviteiten die - als het weer een beetje meezit - borg staan voor een gezellig afwisselend evene ment waar interessante, curieuze en lekkere dingen te vinden zijn. De Brouwse Dag is een initiatief van de Mid denstandsvereniging van de Smalstad en de plaatstelij- ke VVV. De officiële opening wordt om 11.00 uur ver richt door burgemeester C. Slabbekoorn. mee. Dirigent is de heer P. H. J. Ever wijn. Kindercrèche Onder de ruim zestig kramen die er op de markt staan opgesteld bevin den er zich een aantal, waar oude ambachten worden uitgeoefend. Zo is er onder andere glas- en kopergra veren te zien, maar ook spinnen en weven. In het midden van de brade rie is een open kindercrèche die „be mand" wordt door leidsters van de peuterspeelzaal Brouwershaven. De kleintjes die al die grote kramen mis schien niet zo leuk vinden, hebben zo de gelegenheid om lekker te spelen en te knutselen. Ook is er speciaal voor hen een molentje met vliegtuig jes geplaatst. Gornetpellen Voor de lekkerbekken is er bij het braderiegebeuren een barbecue op gesteld waar men vanaf 's morgens 10.00 uur terecht kan. De kramen worden verder ingevuld door ver schillende Brouwse verenigingen en partikulieren. Zo treft men het Smalstads koor aan, met zijn - in de Smalstad zeer beroemde - poffertjes. De Plattelandsvrouwenafdeling staat er met eigengemaakte jam, ad- vokaat en cake en de leden van de be- jaardensoos demonstreren naar goed oud Brouws gebruik het „gornetpel len" (garnalenpellen). Ook de eigen Het evenement dat voor het eerst gehouden werd in de jaren zestig kreeg de laatste vijf jaar een geheel eigen sfeertje door de Muziek-Play- In op de muziektent, die midden in het braderiegebeuren staat op gesteld. Ieder amateur-muzikant kan zich daar spontaan aanmelden voor deelname aan de repetities voor het koncert. Dit koncert wordt 's mid dags om een uur of vier ten gehore ge bracht door het toevalligerwijze sa mengekomen orkest. Vorig jaar de den er ruim honderd muzikanten NIEUWERKERK - De kommissie welzijn van de gemeente Duiveland vergadert dinsdag 3 juli om 19.30 uur in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. Op de agenda van de openbare ver gadering staan zes subsidieverzoe ken. De verzoeken werden ingediend door de Stichting Ziekenomroep No men Nescio te Zierikzee, de Stichting Vrouwentelefoon Zeeland, het Acht Maart-komité, de Stichting Ons Zee land, de Vereniging tot bescherming van Voetgangers en de Stichting Zeeuws Coördinatie-orgaan voor Natuur- landschaps en milieubeheer. ZIERIKZEE - Misschien is de innemende glimlach van gastheer A. Habiballah voor sommigen al ge noeg om het winkelen of gezellig slenteren in Zierik zee even te onderbreken voor een geanimeerd verpo zen in de „Midden-Oosten Grillroom Shoarma Jaf fa" in het pand Sint Domusstraat 19, maar wie te vens een wat hongerig gevoel in de maag heeft, zal zich er helemaal thuis voelen. Kijkje in het interieur van grillroom Shoarma Jaffa". A. Habiballah biedt samen met zijn goede vriend A. Maijdlie in zijn „Shoarma Jaffa" een variatie metde sinds enige tijd zo populaire speci aliteit shoarma. Habiballah laat weten, dat shoarma een gekruid vleesgerecht uit het Midden-Oosten is, dat in ons land prima in de smaak is gevallen. Het wordt vaak geserveerd op broodjes, geen gewoon brood maar zoge naamd pittabrood, licht van keur en stevig van samenstelling. Overigens bevat de menukaart van „Jaffa" nog meer mogelijkheden dan alleen de shoarma-broodjes. Het vleesgerecht wordt door Habibal lah en Maijdlie ook geserveerd met verschillende schotels: „Speciaal", Mixedgrill" en „Kabab". Uiteraard horen er pittige, of voor wie dat prefereert, wat zachtere sauzen bij. Het interieur van het pandje in de Sint Domusstraat is eenvoudig, maar desalniettemin sfeervol en praktisch met plavuizen, lange tafelt jes en met tonnen bedoeld als zitplaatsen. Keuken-installatie Achter de bar staat de keuken-installatie opgesteld, zodat de klanten de bereiding van de gerechten kunnen zien en bovendien het water in de mond kunnen krijgen door de gekruide geuren, die van achter de bar opstijgen. Habiballah en Maidjlie deden op vier plaatsen eerder een poging een shoarma-zaakje draaiende te houden. In Oostvoorne is hen dat tot nu toe gelukt. Eigenlijk wilden ze in Zeeland hun geluk in Vlissingen gaan beproeven, maar nadat hen werd verteld, dat Zierikzee bijzonder druk door toeristen wordt bezocht, gingen ze hier op zoek naar een geschikt pandje. Dat vonden ze na ongeveer een maand in de Sint Domusstraat. In ei gen beheer werd de zaak ingericht en binnenkort zal in het achterlig gend tuingedeelte nog een terrasje worden gerealiseerd. Voor wie toch niet zo voelt voor het gekruide vlees uit het Midden- Oosten kan bij „Shoarma Jaffa" ook terecht voor een broodje Hambur ger of kaas of voor frites met saté. De gerechten kunnen ter plaatse ge nuttigd, maar kunnen er ook worden afgehaald voor thuiskonsumptie. Het shoarma-zaakje zal zeven dagen per week zijn geopend, dagelijk vanaf omstreeks het middaguur tot 's nachts in de vroege uurtjes. Brouwse middenstand is met ver schillende stands op de braderie aan wezig. Dit jaar zijn er opvallend veel „non-profit"organisaties. Onderhen bevinden zich het Nederlandse Rode Kruis met welfarehandwerken, de Wereldwinkel, Amnesty Internatio nal, de Sophia-dierenbescherming en dè dierenbescherming Schouwen- Duiveland. De stichting Woord en Daad verkoopt handvaardig- heidsprodukten uit zendingsgebie- den en de V.B.O.K. staat voor de rechten van het ongeboren kind. Dit alles is, samen met vele kramen die beroepshalve zijn ingericht op de markt te Brouwershaven, te zien en te beleven van 10.00 tot ongeveer 17.00 uur. Doorrijden na aanrijding Op de kruising Korte Reke-Lange Reke vond in de nacht van vrijdag op zaterdag een doorrijding na aanrij ding plaats. Automobilist E. S. uit Apeldoorn komt vanaf de Stoofweg en wilde linksaf de Hogezoom oprij den. De andere automobilist naderde vanaf de Hogezoom en botste tegen S. De onbekende reed achteruit, doofde zijn lichten en ging er met ho ge snelheid vandoor. Voorbijgangers hebben het kenteken genoteerd. Strandflessen Het strand vanaf de Punt tot aan de Brouwersdam lag zondagochtend bezaaid met lege flessen. Gemeente werken van Westerschouwen Werd ingeschakeld om de flessen te verwij deren. In de namiddag waren er on geveer 1500 lege whiskeyflessen op geruimd. Geslaagd Leo Verseput uit Renesse behaalde het diploma aan de middelbare Ho- telondernemersschool Haaglad te Den Haag. BURGHSLUIS Jacht in moeilijkheden Het negen meter lange zeiljacht YargQ.r eigendom van G. d. M., met Antwerpen als thuishaven, was op zondag op weg van- Stellendam naar Duinkerken. De boot kreeg manke menten met de motor. Wegens de windstilte kon er niet worden gezeild en daarom werd de hulp ingeroepen van de reddingsboot Koningin Bea trix. Deze trof het jacht aan bij de meetpaal Brouwershavense Gat 2 en nam de boot mee op sleeptouw naar de binnenhaven van het werkeiland Noordland in de monding van de Oosterschelde. SCHARENDIJKE Geslaagd A. M. v. d. Panne en A. Hanson, beiden uit Scharendijke, zijn geslaagd voor het ondernemersexa men, gevolgd bij de Stichting Onder nemersopleiding melk- en zuivelde- tailhandel te Den Haag. KERKWERVE Geslaagd Vorige week slaagde de 23-jarige Joppa van den Houten uit Kerkwer- ve voor de ondernemingsopleiding aan het Instituut Slagersvakonder wijs te Utrecht. Zondagsschool Ter afsluiting van het zondags schoolseizoen maakten bijna dertig kinderen van de Chr. Gereformeerde zondagsschool „De Goede Herder" een reisje. Zaterdagmorgen vertrok het gezelschap met zes auto's richting Goeree-Overflakkee, naar Middel- harnis. Daar werd bij het centrum voor geestelijk gehandicapten „Her- nesseroord" de kinderboerderij be zocht. Er was van alles te doen; naast beestjes kijken konden de knderen zich uitleven in de speeltuin. Er werd gepicknickt en diverse spelletjes werden gespeeld. Via de Brouwers- dam arriveerden leidsters en kinde ren even na vieren, luid toeterend, bij de Chr. Gereformeerde Kerk in Kerkwerve. BROUWERSHAVEN Grote Kerk Toeristendienst zondag 8 juli, 10.00 uur. Medewerking wordt verleend door Willy Bil, orgel en Carien van IJsseldijk, zang. Het thema van deze dienst „onze homofiele medemens" zal worden ingeleid door ds. D. Schneider, Herv. predikant te Brou wershaven. Zondag 8 juli wordt ook in Zonnemaire een toeristendienst gehouden, eveneens om 10.00 uur. Beide diensten gaan uit van de Gere formeerde kerk en de Herv. gemeen ten van Zonnemaire en Brouwersha ven. Voor de kleinsten is er een cre che. Kollekte De kollekte voor het Anjerfonds heeft in de gemeente Brouwershaven de volgende bedragen opgeleverd: Drieschor 416,—; Noordgouwe 485,25; Zonnemaire 450,— en Brouwershaven 460,40. Het Anjer fonds ondersteunt kulturele vereni gingen. De inzameling van de kollek te was dan ook in handen van de vier muziekkorpsen in de gemeente. Zij worden hiervoor, samen met alle gul le gevers en geefsters hartelijk be dankt. BRUINISSE Nieuwe EHBO-kursus In het Rode Kruisgebouw aan de Molenstraat start op 3 september weereen nieuwe EHBO-kursus. Kan didaten voor deze .kursus kunnen zich nu reeds opgeven onder telefoon nummer 01113-1398 tussen vijf en zes uur. Soosreisje De bejaardensoos van mevrouw IJ- zelenberg heeft op woensdag 4 juli geen soosmiddag. Op 11 juli is het zo- merreisje dat dit jaar Bosbad Hoe ven als eindbestemming heeft. Het vertrek is om 08.30 uur vanaf 't Op per en om 08.45 uur vanaf het Ned. Herv. verenigingsgebouw. WILLEMSTAD Brand op jacht Zaterdagmiddag rond twaalf uur is brand uitgebroken op een motorjacht dat lag afgemeerd in de jachtensluis van de Volkeraksluizen te Wil lemstad. Het luxueuze jacht, de „Margie" van 14 m lengte, liep aan zienlijke schade op. In allerijl werd de volle schutting met jachten de sluis uit gedirigeerd waarna de brandweer van Fijnaard de brand bluste. Eén opvarende werd met ademhalingsmoeilijkheden met een ambulance naar het ziekenhuis in Dordrecht gebracht. Dé oorzaak van de brand zou een reparatie aan de verwarming zijn die eigenaar D. O. uit Rotterdam uitvoerde. De Techni sche Recherche zal een onderzoek in stellen. RENESSE - De wachtmeester eerste klasse, F. P., van het korps Schouwen-Duiveland, is zondag 1 ju li in Renesse twee keer door een jach thond in de pols gebeten. P. moest zich onder doktersbehandeling stel len. Omwonenden van de Julianahoeve te Renesse waarschuwden om circa 04.00 uur 's nachts de politie wegens geluidsoverlast van blaffende hon den. In een Duitse personenwagen van G. W. E. Z. (37) uit Hattingen (W.D1.) werden twee honden aange troffen, terwijl de eigenaar op be zoek was bij mensen op de Juliana hoeve. Het achterportier was niet af gesloten. De politie liet de honden vrij, waarop P. werd gebeten. Dinsdag 3 juli Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur RVU 16.00 uur James Herriot. Goed nieuws voor Siegfried en slecht nieus voor hondenbezitter Vine. 16.50 uur O, zit dat zo. Populair na tuurkundige reeks, waarin Leonard de Vries de theorie met proeven staaft. 17.05 uur Het hondje Rexie. Teken filmpje. 19.00 uur De smurfen 19.30 uur Journaal 20.00 uur Voetbal '80. Rechtstreekse reportage van de revanche wedstrijd tussen West-Duitsland en Nederland. 21.40 uur Zoals u wenst, mevrouw. In deze slotaflevering worden de moei lijkheden rond Jeannette van Crai- loo en haar tuinman toch nog opge lost. 22.30 uur Achter het nieuws 23.10 uur Simon Carmiggelt 23.25 uur Journaal 23.30 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven 15.00 uur Studio Sport. Rechtstreeks verslag van Wimbledon en daarna een rechtstreeks verslag van de vijf de etappe in de Tour de France. 18.40 uur Sesamstraat 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kop en staart 19.25 uur Kinderkrant 19.45 uur Nationale parken. Deze Westduitse natuurdokumentaire gaat over de vier Engelse en Schotse nationale parken. 20.30 uur Westgeest brood banket. Henk van Rhee legt, gewapend met een taart, een bezoekje af aan een persoon, die zich onderscheidt van zijn medeburgers. 20.45 uur Wolken, wind en water. In Harlingen werd dit muziekprogram ma opgenomen in een Volendammer kwa, een bekend Zuiderzeeschip van weleer. 21.10 uur De toren van Babel. Thema: de informatiemaatschappij. 22.15 uur Tenslotte 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.05 uur Nieuws voor doven Dinsdag 3 juli, 19.45 uur, Nederland 2: Nationale parken: Engeland. Einde loos is het landschap in Schotland, waarin slechts Schotse koeien met hun herders te zien zijn. RENESSE - In de Hervormde kerk te Renesse werd donderdagavond de eerste in een reeks van zes zomeravondkoncerten gehouden. Onder de titel Re nesse Ouverture werd een programma gebracht, verzorgd door het Kerkkoor Renesse o.l.v. Janny Lemsom, het fanfarekorps Luctor et Emergo en een koor van schoolkinderen van de o.l.s. ,,'t Staepel'of" beide o.l.v. Henk Blom en le den van de Toneelvereniging „Op Drift" o.l.v. Annemarie v. d. Wiel. De be langstelling voor het gebeuren was overweldigend, want zelfs de gangpaden in de kerk waren stampvol. De avond werd geopend door de heer H. Canters, die de vele aanwezi gen verwelkomden. Luctor et Emer go zorgde met een uitvoering van Rondo van Henry Purcell in een ar rangement van Henk Blom voor een indrukwekkend begin. De blokjes koorzang van het kerkkoor werden steeds afgewisseld m^t passende de clamaties. Voorafgaand aan een drie tal volksliedjes door kinderen van 't Staepel'of lazen leden van Op Drift uitspraken van kinderen uit „Een toontje lager" van Simon Carmig gelt. Henk de Vos blies de mooie bugel solo in het nummer Lamento van Henk Blom en Ineke Wandel soleerde bij het koor in King all glorious. Het programma werd afgesloten door Luctor et Emergo met Moment for Morricone van Enrici Morricone in een arrangement van Joh. de Mey. Aan het slot toonde het talrijke pu- BRUINISSE - De 31-jarige K. B. uit Bruinisse heeft vrijdag een proces verbaal gekregen wegens spitten zonder vergunning op het Nieuw- landje te Bruinisse. Zaterdag 30 juni werden om 11.30 uur vier jongelui uit Bruinisse aange houden wegens spitten zonder ver gunning. Tegen de daders, P. K. (10), A. K. (13), P. S. (13)en M. V. (14), allen uit Bruinisse, werd gezien hun leef tijd geen proces-verbaal opgemaakt. bliek zijn waardering voor het uitste kend geslaagde programma met een warm applaus, waarop nog een mars werd gespeeld als toegift. Woensdag 4 juli wordt om 20.00 uur een zomeravondkoncert gegeven in de kerk van Renesse. Aan deze avond, die als titel meekreeg Schouwse Klanken, zal medewer king worden verleend door mevrouw L. Blom-Schaleven (Zeeuwse voor dracht), mevrouw B. Dorreman- Braber (Zeeuwse liedjes), de heer C. W. v. Klooster (tenorhoorn), Wendy en Sacha v. d. Roest (bugel), me vrouw E. Vos-Simopns (piano) en een blokfluitgroep van kinderen van de O.l.s. 't Staepel'of. DEN HAAG - Minister Schoo (ont-* wikkelingssamenwerking) heeft tachtig miljoen gulden beschikbaar gesteld voor voedselhulp aan twaalf Afrikaanse en Latijnsamerikaanse landen die door droogte en ekonomi- sche teruggang worden getroffen. In deze landen zijn de voedseltekorten zo nijpend dat grote aantallen men sen binnenkort van de honger drei gen om te komen, aldus de Voorlich tingsdienst Ontwikkelingssamen werking vrijdag. DEN HAAG - Het kabinet heeft vrijdag besloten 450 miljoen gulden uit te trekken voor de zogeheten een malige uitkering voor de echte mini ma. Dat zijn degenen die alleen of met een of meer anderen over slechts een minimum-inkomen beschikken. Met de uitkering wordt het koop krachtverlies dat de echte minima dit jaar lijden goedgemaakt. De laatste slag 78. Svein gromt vervaarlijk en komt drei gend naar voren. Erci ziet aan de gezichte der Herulik» ijgers, dat het merendeel van hen niet goed weet wat ze van het plan van hun makker moeten denken en snel treedt hij naar voren. „Kennen jullie Attilla nog niet?" roept hij minachtend. „Dacht je soms dat die schurk zich aan zijn woord houden zal, wanneer het er om gaat zijn zin door te drijven." Hij neemt de magere Heruli, die het plan voorstelde scherp op. „Attilla wil Allan, die een vriend van mij eh is, straffen. Dat feest van Allan's dood laat hij zich niet ontnemen. Maar mij wil hij ook in handen krijgen. Hij zal dus toestemmen in de uitwisseling en daarna jullie allemaal te pakken nemen." „Kletspraat", gromt de magere, „daar kun nen wij maatregelen tegen nemen, dat het niet zo gebeurt." Hij ziet aan de gezichten dat Eric het pleit dreigt te winnen en vervolgt woe dend: „Hoe moeten we anders Allan redden en onszelf erbij. Waar vinden we een gijzelaar zo als hij?" „Er is er een onderweg", roept de Noorman de kerel toe, zó luid, dat allen het kunnen ho ren. „Mijn eigen zoon zit bij Attilla gevangen met zijn mannen. Dacht je, dat ik het daarbij liet. De koning der Oost-Gothen, Walamir, is een heel wat beter gijzelaar dan ik en Toctah probeert hem nu in onze handen te spelen." De voorste van de drie ruiters, die op dat zelfde moment nabij de woudrand roerloos te paard gezeten, woord voor woord verstaan heeft, wendt zich langzaam om naar Toctah. die vaalbleek en bijna verlamd van angst in el kaar krimpt. „En dat plannetje was bijna gelukt, hè? Le lijke rampzalige konkelaar", fluistert Wala mir zijn zwaard trekkend. „Ze zullen naar een andere bondgenoot uit moeten zien en naar een andere gijzelaar

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4