Zuidhoek nam afscheid van haar administrateur Kommando-overdracht bij brandweerkorps Zierikzee Schiesser^ deurloo t mode Ook juni koud en somber Schiesser, voor stoere binken. Herenpyama's nu 49,90 2 Zuidhoek-direkteur: „U bent een edel mens ZIERIKZEE - Het werkvoorzieningsschap „De Zuid hoek" te Zierikzee heeft vrijdag afscheid genomen van haar administrateur en plaatsvervangend direkteur, de heer S. de Vlieger. Na een dienstverband van 22V2 jaar heeft de heer De Vlieger gemeend gebruik te moeten ma ken van de regeling Vervroegd Uittreden (VUT). Vrijdag werd bij dit gegeven dan ook uitgebreid stilgestaan. Na dat 's morgens door kollega's en personeel op uitgebrei de schaal afscheid was genomen van de scheidende funk- tionaris, werd in de namiddag ter gelegenheid van dit feit een officiële afscheidsbijeenkomst gehouden. Scheidend administrateur van „De Zuidhoek" de heer S. de Vlieger ontvangt uit handen van direkteur J. Pomper een geschenk van het personeel van het werkvoorzieningsschap. De heer De Vlieger trad in dienst van ,,de Zuidhoek" op 1 januari 1962. Zijn funktie was administrateur van de toen nog zo geheten „Centrale Werkplaats" te Zierikzee. De heer De Vlieger begon zijn loopbaan, als zoon van een woninginrichter en mid delste van vijf kinderen, als volon tair bij de gemeente-ontvanger van Zierikzee, de heer Jan Nolet. In april 1940 kreeg hij een tijdelijke baan bij de Rijksontvanger der Belastingen, om in juni van datzelfde jaar weer te rug te keren naar de oude stek. Lang duurde het dienstverband evenwel niet want op 26 november 1940 trad hij opnieuw in dienst bij de be lastingdienst. Dit in verband met het feit dat op 1 januari 1941 de loonbe lasting zou worden ingevoerd en dat men daarom bij deze dienst ervaren krachten goed kon gebruiken. Slechts onderbroken door een onder duikperiode in augustus 1943 tot juni 1945 is de heer De Vlieger werkzaam geweest bij de belastingdienst tot aan zijn indiensttreding bij de Cen trale Werkplaats in 1962. Zuidhoek Als administrateur van de sociale werkplaats hield de heer De Vlieger zich vooral bezig met de financieel- ekonomische aspekten van het be drijf, met name met de subsidiërende instanties zoals het rijkskonsulent- schap van het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid en de deelnemende gemeenten op Schou- wen-Duiveland. De heer De Vlieger was tevens de voorbereider van de verschillende wijzigingen die in de loop der tijd in de gemeenschappelij ke regeling werden aangebracht. Ook had de heer De Vlieger een grote inbreng in de (ver-)bouw van de Zuidhoek in de loop der jaren. Namens het werkvoorzienings schap had de heer De Vlieger zitting in het bestuur van de Stichting Dag verblijven Schouwen-Duiveland. Verder vervulde hij in de loop der ja ren nog enige andere, belangrijke funkties voor het schap. „Opvallend onopvallend" Tijdens de officiële bijeenkomst vrijdagmiddag in de kantine van De Zuidhoek werd het woord gevoerd door verschillende sprekers. De rij van sprekers werd geopend door de voorzitter van het schap, de heer C. Bij de Vaate. De heer Bij de Vaate begon zijn toespraak met de konstatering dat „een opvallend onopvallend figuur het bedrijf ging verlaten. Het zal voor De Zuidhoek een vreemde ge waarwording zijn als niet langer de vertrouwde figuur van u dagelijks naar De Zuidhoek fietst. Ik denk te mogen stellen dat velen, waaronder zeker ook het bestuur, waarin u zo vele jaren als adviseur zitting had, uw rustige, weloverwogen oordeel node zullen missen." Namens het bestuur van de Werk voorzieningsschap De Zuidhoek bood de heer Bij de Vaate vervolgens een geschenk aan. Vreugde en verdriet Het grote aantal genodigden, waaronder vertegenwoordigers van de zes Schouwen-Duivelandse ge meenten en het ministerie van socia le zaken en werkgelegenheid, hoord en vervolgens de toespraak aan van de direkteur van het schap, de heer J. Pomper. Hij sprak van een dag van vreugde en verdriet. Vreugde, omdat aan de wens van de scheidende funk- tionaris voldaan kon worden inzake het gebruik maken van de VUT- regeling. „Zijn vertrek vinden we echter een groot verlies, omdat hij daardoor niet meer tot de staf van onze Zuid hoek behoort. Dat vinden we een ver lies en daar zijn we verdrietig om, neemt u dat van mij aan." De heer Pomper noemde de heer De Vlieger een edel mens met als bijzon dere eigenschappen: verdraagzaam heid, vertrouwenschenkend, ver trouwenwekkend, rustig en bedacht zaam. „U deed uw werk met grote nauwgezetheid, met haast maximale plichtsbetrachting en volgens alle voorgeschreven wijzen." De heer Pomper besloot zijn toespraak met een woord van dank aan het adres van de heer De Vlieger: „Met een woord van grote dank ne men we nu afscheid van u, met inten se gevoelens van blijheid en dank baarheid, dat we gedurende een zo lange periode van uw edele persoon lijkheid mochten genieten en ons er mee mochten verrijken. Van harte hopen wij allen dat het u gegeven mag zijn dat u met de uwen met veel gemak en genoegen de ,,VUT"-perio- de mag uitdienen, om daarna nog ve le jhren in goede gezondheid met uw familie van een welverdiend pensi oen te mogen genieten." Tijdens de bijeenkomst werd ver der het woord gevoerd door de heer J. J. Vermeulen namens het Orgaan van Overleg (de ondernemingsraad), de heer J. de Klerk namens het Rijks consulentschap voor Sociale Zeker heid in de provincie Zeeland, de heer J. M. Volaart namens de staf van De Zuidhoek en door de heer C. Heijboer (oud-personeelslid). Tot slot was het woord aan de heer De Vlieger voor een dankwoord. De scheidende administrateur zal wor den opgevolgd door de heer J. Vo laart. (vervolg van pagina 1) waar Hulpverlening met een hoofd letter wordt geschreven. In dit ver band zag hij in het kader van de reor ganisatie nog veel meer werk op de brandweer alkomen. Hij dankte de vertrekkende kommandant en onder-kommandant voor de bijzon der open samenwerking en voor de wijze, waarop ze zich altijd positief kritisch hadden opgesteld. Lovende woorden had ing. Been hakker bovendien nog in petto voor de heer Kouwenberg, omdat hij zich binnen de brandweeradvieskommis- sie altijd een goed luisteraar had ge toond en in staat was geweest zijn mening immers kort en bondig te for muleren. Goede argumenten Dankwoorden voor het leveren van hun bijdragen en voor hun stipte op komst mochten Kouwenberg en Ha- gesteijn vervolgens in ontvangst ne men van de heer H. den Hartog, voor zitter van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging van Brand- weerkommandanten. Hij wees erop, dat met hen altijd op basis van goede argumenten een diskussie mogelijk DEN HAAG - Het parkpop festival, dat zondag voor de vierde maal in het Haagse Zuiderpark werd gehouden, heeft een rekord-aantal bezoekers getrokken. Waren er vorig jaar nog 50.000 personen, dit keer re gistreerden politie en organisatie tis- sen de 60.000 en 70.000 festivalgan gers. DRIEBERGEN - De vakantiedruk- te op de Nederlandse wegen is zater dag nogal meegevallen. Het verkeer kwam laat op gang en heeft nergens tot grote problemen geleid, aldus de verkeersdienst van de rijkspolitie in Driebergen. DE BILT - Na een bijzonder on gunstige mei-maand viel ook juni koud en somber uit. Ondanks enkele dagen van warm zomerweer om streeks de 20e was de gemiddelde temperatuur bijna anderhalve graad te laag. In De Bilt werd op slechts 6 dagen een maximumtemperatuur be reikt van meer dan 20 graden C tegen 13 dagen normaal. In deze eeuw le verde alleen juni 1.916, 1923 en 1956 nog minder zulke dagen op, resp. 5, 2. en 2. Alleen in Zeeland scheen de zon ruim 200 uur zoals in juni normaal. In het midden van het land werden omstreeks 150 uren zonneschijn gere gistreerd, maar in Groningen nauwe lijks 100. De neerslaghoeveelheden weken weinig af van de normale waarden en varieerden van circa 45 mm in Zeeland tot ruim 70 mm in Friesland, Gelderland en Oost- Brabant. Wel kwamen aan het begin van de maand veel onweersbuien voor die in het noordoosten van het land plaatselijk met zware hagelval gepaard gingen. 1 V was geweest. Hij dankte de heren voor hun kollegialiteit en voor hun bijdrage aan het werk van de Zeeuw- se brandweer. De heer J. Kraayenbrink, voorzit ter van de Kring van brandweerbe- velvoerenden op Schouwen- Duiveland zei aangenaam getroffen te zijn door de vele woorden van waardering, die zijn vertrekkende kollega's deze middag mochten ont vangen. Hij achtte dat ook zeer te recht. Hoewel de meningen over het toe treden tot de regio weieens verdeeld waren geweest, had Zierikzee zich daar altijd positief tegenover op gesteld en als voorzitter van de Kring moest de heer Kraayenbrink dan ook vaststellen, dat het hem door Zierikzee in dit opzicht niet al te moeilijk was gemaakt. „Thuisfront" Hij meende, dat de heer Kouwen berg met recht trots kon zijn op het feit, dat zijn korps straks mag gaan deelnemen aan de landelijke brand weerwedstrijden. Hij besloot met de heren Kouwenberg en Hagesteijn nog alle goeds voor de toekomst toe te wensen. Verder richtte de heer Kraayenbrink zich ook tot de beide echtgenotes en dankte hen voor hun steun, „want", konstateerde hij: „Een leger, dat geen thuisfront heeft, kan nooit zegevieren". Voormalig brandweerkomman- dant de heer J. Quant dankte het ge meentebestuur namens de oud- brandweermannen voor de uitnodi ging deze middag, zodat zij wederom weer iets van de vertrouwde sfeer konden proeven. Hij konstateerde, dat met het ver trek van de kommandant en de onder-kommandant voor de Zierik- zeese brandweer weer een periode wordt afgesloten. Temeer daar Kou wenberg gold als laatste, die de rampperiode als brandweerman had meegemaakt. De heer Quant meende uit eigen ervaring te kunnen stellen, dat het pad van een brandweerkom- mandant lang niet altijd over rozen gaat. Hij achtte het een goede Zierik- zeese traditie, dat het eigen korps voor de opvolging aan de top heeft gezorgd. Hij sprak zijn vertrouwen uit in de heren Fierens en Van der Schee en liet hen tevens weten, dat de plaats boven op de brandweerlad der ook weieens een eenzame plaats kan zijn. De heer Quant gaf bij wijze van hint de goede raad bij onderhan delingen met het gemeentebestuur te letten op het feit. of de burgemeester zijn pijp opstak, hetgeen zou kunnen duiden op een grote bereidwillig heid. Burgemeester De Meester liet echter weten, dat deze graadmeter niet meer van toepassing is. sinds hij een jaar geleden met het roken is gestopt. Uitnodiging Opvolger van de heer Kouwenberg de heer Fierens was ervan overtuigd, dat de vertrekkende kommandant en onder-kommandant de komende tijd ongetwijfeld zullen missen. Hij no digde hen beiden dan ook nog uit nog vele malen aan te komen in de garage in de Regenboogstraat. Hij nodigde de heer Kouwenberg bovendien uit mee te gaan op 15 september naar Mijdrecht voor het bijwonen van de nationale brand wedstrijden. De heer Fierens richtte zich verder nog tot de heer Hagesteijn met de konstatering, dat hij bij de brandweerwedstrijden altijd een van de beste bevelvoerders was geweest, niet in het minst door zijn krachtige stem, die beslist geen portofoon nodig had. Namens onder-kommandant Van der Schee dankte de heer Fierens het Zierikzeese gemeentebestuur voor het in hen gestelde vetrouwen en zeggde de volle inzet van beiden toe. Leo Schouls, één der jeugdige aan wezigen deze middag, duidelijk beze ten van het brandweerwezen en trouw „slachtoffer" tijdens wedstrij den, bood de heren Kouwenberg en Hagesteijn namens het korps een aandenken aan de tijd bij de vrijwil lige brandweer aan: een ingelijst brandweerinsigne. Nadat vertrekkende kommandant Kouwenberg al het verbale geweld had getrotseerd, nam hij zelf plaats achter het spreekgestoelte en blikte nog een terug op die 34 jaar bij de brandweer Zierikzee. Hij noemde in dit verband de enorme verbetering in huisvesting, die na verloop van enke le tussenfasen, tot stand was geko men. Verder verwees hij naar de wij ze van kennisverwerving, destijds onder leiding van het eigen kader en aanzienlijk goedkoper dan de kur- sussen thans. Uiteraard wees de heer Kouwenberg ook op de uitbreiding van het takenpakket en zwaardere eisen, die aan de huidige brandweer korpsen worden gesteld. Hij liet we ten zelf als onder-kommandant zeer veel te hebben geleerd en dankte in dit verband de heer Quant. Waarschuwing Ten aanzien van de nog op handen zijnde verandering binnen het brand weerwezen, plaatste hij de waarschu wing: „Pas op dat vrijwilligheid en inzet niet wordt weggehaald". Dankwoorden richtte de heer Kou wenberg in het bijzonder tot de di rekteur gemeentewerken D. D. J. van der Poel voor de medewerking bij de brandbeveiliging. Wat betreft het funktioneren van de kring op Schouwen-Duiveland moest het de afscheidnemend kom mandant van het hart, dat er op som mige punten nog wel iets verbeterd kan worden aan de samenwerking. Schouwen moet naar zijn mening als één gebied worden beschouwd en er moet niet te nadrukkelijk aan het ei gen grondgebiedje worden vastge houden. „Na vergissing met de alar mering doet het er niet toe welk korps er staat, als er maar een korps staat", aldus de heer Kouwenberg. Verder had hij nog de wens in de nabije toekomst eens te komen tot een reünie van oud brandweermensen. Een oud- brandweersoos achtte hij nog niet zo nodig, maar voor een reünie voelde de heer Kouwenberg wel en zegde toe, daar graag zijn medewerking aan te zullen verlenen. Onder-kommandant de heer Ha gesteijn vulde de kommandant ten slotte aan in het uitspreken van dan kwoorden tot het Zierikzeese ge meentebestuur, tot de sekretarissen van de brandweer, tot de gemeen tearts, politie en Rode Kruis, tot in- spektie, kader, overige manschappen en tot alle dames voor de ondervon den vriendschap en gezelligheid. Overdracht Tot slot van deze officiële bijeen komst in de Vierschaar vond de over dracht van het brandweerkommando plaats. Burgemeester De Meester deed dat op symbolische wijze door de fraaie helm over te dragen aan de nieuwe kommandant H. Fierens. De burgemeester stelde vast dat op de schouders van Fierens en Van der Schee een zware taak komt te rusten. Het korps heeft echter het vertrou wen in deze beide mannen uitgespro ken en het gemeentebestuur heeft dat graag gevolgd. De heer De Meester twijfelde er niet aan of de wisseling aan de top van het Zierik zeese korps zal op sommige punten veranderingen tot gevolg hebben. Emancipatie Op schertsende wijze ging hij in dit verband nog in op hetgeen het ver trekkende duo ten beste had gegeven over het begrip „emancipatie". De burgemeester konstateerde, dat dit bij de heren Kouwenberg en Has- gesteijn blijkbaar niet zo'n sterk punt was. Hij meende dat de nieuwe kommandant daar toch wellicht een iets andere mening over zou hebben. De burgermeester memoreerde dan ook het feit, dat hij met de drie doch ters van kommandant Fierens reeds eens op het dak van de Grote Kerk heeft gestaan en bij deze jongedames een zeker brandweertalent had bespeurd. Hij achtte het dan ook niet bijvoorbaat uitgesloten, dat onder kommandant Fierens nogeens de eerste vrouw haar intrede zal doen in het brandweerkorps van Zierik zee. De bijeenkomst in de Vierschaar werd met een genaimeerde receptie besloten. Iedere maandag Zierikzee Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30 - 20.00 uur. Dorpshuis. Meer Bewegen voor Ouderen. 16.00 - 16.45 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Rekreatieve condi tietraining. 20.00 - 21.00 uur Dames, 21.15-22.15 uur Heren. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00 - 22.00 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 -19.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio 20.15- 21.45 uur. Serooskerke Dorpshuis. Take Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00 - 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.30 tot 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30 -19.30 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15 - 10.15 (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee WereldwinkelThema-koffie-uurtj e 10.00 -11.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30 - 11.00 uur Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Noordgouwe Dorpshuis: kaartavond, 20.00 uur. Dreischor „De Drie Schapen". Bridgen, 13.30 - 17.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek, „Reho both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Burgh Café „Het Grote Zwijn". Klaverjas sen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Advertentie Maten 116-176 NU 2 STUKS voor 10,- Perfektie is onze kwaliteit Mol S-7, ZlerikxM Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kfeefstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00 - 17.00 uur. Elke eerste en derde donderdag van de maand Zierikzee Rechtswinkel, Havenplein 24. 19.00 - 20.00 uur. Iedere tweede donderdag van de maand Zierikzee Stadhuis Zierikzee, Meelstraat. Zit ting huurkommissie van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen- Duiveland en St. Philipsland. Woens dag van 14.00 -17.00 uur en van 19.00 - 20.00 uur en donderdag van 9.00 -12.00 uur. Iedere woensdagavond vanaf 4 juli t/m 22 augustus Haamstede Ned. Herv. Kerk. Dia-presentatie „De banken zijn hard". 20.00 uur. Van vrijdag 29 juni t/m zaterdag 7 juli Zierikzee De Eenhoorn (Nutsspaarbank). Ten toonstelling Theo Voorzaat, dag. 11.00 - 17.00 uur (beh. zondag). Van zaterdag 7 juli t/m 11 augustus Zierikzee Burgerweeshuis. Beeldentuin en klein antiekbeurs dagelijks (behalve zondag) van 10.00 - 17.00 uur. Maandag 2 juli Zierikzee Christelijke Scholengemeenschap, De Huybertstraat. Opvoering musi cal „Egontrip" door jeugdkoor Sja- loom. 20.00 uur. Dinsdag 3 juli Zierikzee Schoolgebouw Raamstraat. Opvoe ring musical „Egontrip" door jeugd koor Sjaloom voor Leger des Heils, C.J.V. en Youth for Christ. 20.00 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. Van 19.30 tot 20.30 uur. Oosterland Dorpshuis Oosterhof. Afscheids avond zesde klas o.l.s. 19.30 uur. Woensdag 4 juli Zierikzee Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Chr. Gereformeerde Kerk, Zevenge- tijstraat. Opvoering musical „Egon trip" door jeugdkoor Sjaloom. 20.00 Donderdag 5 juli Zierikzee Gasthuiskerk. Bijbel Kiosk Vereni ging. 10.00 - 16.00 uur. Gasthuiskerk. Middagpauzedienst Open Kerkdag. 13.00 - 13.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Afscheid schoolhoofd. 20.00 uur. Westenschouwen Damaanzet. Vertrek bus voor gehan- dikapten naar Neeltje Jans. 10.30 en 13.00 uur. Burgh-Haamstede Chr. Gereformeerde Kerk. Opvoe ring musical „Egontrip" door jeugd koor Sjaloom. 20.00 uur. Noordwelle De Stove. Afscheid onderwijzeres K. J. Beije. 11.00 uur. Zaterdag 7 juli Zierikzee Tussen de Havens. Tentoonstelling modelvliegtuigen. 10.00 tot 16.00 uur. De Graanbeurs. Optreden van het Ri ver Side Combo uit Vlissingen. 20.30 uur. Haamstede Rond de Ned. Herv. kerk. Rommel markt. Vanaf 9.00 tot 16.00 uur. Brouwershaven Markt. „Brouwse dag voor het hele gezin". Grote braderie met Muziek- Play-In voor amateurmuzikanten. Aanvang 10.00 uur. Dinsdag 10 juli Dreischor Nederlands Hervormde Kerk. Orgel- koncert door Dirk Janz. Zwart. 20.00 uur. Woensdag 11 juli Zierikzee Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2