Kommando-overdracht bij brandweerkorps Zierikzee Raadsleden Bru zwijgen over brief van Braks DE ZIERIKZEESCHE COURANT D. Kauwenberg en J. Hagesteijn uitgewuifd Rustige raadsvergadering Bruinisse WA> UGb P£ Biir ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Afscheid Expositie Wisseibeker Overwinningen Het werkvoorzieningsschap „De Zuidhoek" De komende drie maanden is in het ge- Voor de tweede keer in veertien dagen werd Sylvia en Jan-Willem Kesteloo waren met nam vrijdag afscheid van administrateur S. meentehuis van Bruinisse een tentoonstel- de korfbalhoofdmacht van het Zlerikzeese hun jacht Roxanne het suksesvolst tijdens de Vlieger. (Pag. 2). ling van scheepsmodellen. (Pag. 3). All Ready winnaar van een groot toernooi, de Zeelandwedstrijden in het kader van de (Pag. 5). 14e Deltaweek. (Pag. 6). MAANDAG 2 JULI 1984 140ste jaargang Nr. 23549 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1869) Eerbewijzen zijn als stelten, die ons opheffen zonder ons groter te maken. Ch. Dollfus ZIERIKZEE - „Eerst als het aan den lijve deert, wordt de brandweerman geëerd". Deze spreuk citeerde de heer J. Kraayenbrink, voorzitter van de Kring van Brand- weerbevelvoerenden op Schouwen-Duiveland, vrijdag middag in de Vierschaar van het stadhuis. Hij liet er me teen de konklusie opvolgen: „Dat is hier deze middag niet het geval". Een terechte konklusie, want afscheid nemend brandweerkommandant van het vrijwillig brandweerkorps Zierikzee de heer D. Kouwenberg en eveneens vertrekkend onder-kommandant de heer J. Hagesteijn werden wel degelijk geëerd, zondat dat het deerde aan den lijve van de huldigende instanties. De gemeente Zierikzee pakte op lu dieke wijze uit met het inhalen van de heren Kouwenberg en Hagesteijn met hun echtgenotes door hen met een antieke brandweerauto, voor de ze gelegenheid geleend van het Nati onaal Brandweermuseum in Helle- voetsluis van huis naar stadhuis te brengen. Deze aardige intocht en de aangetreden manschappen van het korps trokken veel publieke be langstelling. In de Vierschaar wachtte hen een groot gezelschap genodigden, onder wie vertegenwoordigers van de regi onale brandweer, gemeentebestuur en ere-burgers der gemeente Zierik zee. Burgemeester Th. H. de Meester konstateerde, de beidé vertrekkende bevelvoerenden toesprekend, dat de ze feestelijke bijeenkomst toch ook werd gekenmerkt door een tintje weemoed, omdat iets wat hen dier baar was los gelaten diende te wor den. De heer Kouwenberg verlaat de brandweer na 34 jaar wegens het be reiken van de leeftijdgrens en de heer Hagesteijn werd door een knie blessure genoodzaakt deze beslissing te nemen. Alle rangen doorlopen ,,Een moedig en verstandig besluit", aldus de burgemeester. De brandweercarière van de heer Kou wenberg symboliseerde hij metVan Ketelbinkie tot kapitein", omdat al le rangen werden doorlopen en alle kursussen op brandweergebied wer den gevolgd. Het kommando over het vrijwillig Zi,erikzeese brand weerkorps zag de heer De Meester als een terechte bekroning voor zijn in zet. Hij wees erop, dat de taak van de bïaWdweer in de loop der jarèn steeds zwaarder is geworden en hij noemde in dit verband uiteraard de regionali satie en het toenemend belang van de hulpverleningstaak mede in verband 'met de nieuwe Rampenwet. De burgemeester zag ook in het feit dat Zierikzee in september mag gaan ■HHHLh Strandreddingsbrigade hield open huis WESTENSCHOUWEN - Ter gelegenheid van het feit dat zij beschikt over een geheel nieuwe strand- post, nabij de rotonde te Westenschouwen, hield de strandreddingsbrigade „Westenschouwen" zater dag open huis. Daarbij werden de belangstellenden niet alleen in de gelegenheid gesteld om de nieuwe post te bekijken, maar kon ook kennis worden ge maakt met het varend materieel en de verbindingsmiddelen. Daartoe waren vijf van de zes reddingsboten zaterdagmorgen op het strand van Westenschouwen aanwezig, waarmee regelmatig demonstraties wer den gegeven. Onder de belangstellenden bevonden zich burgemeester J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer en wethouder J. C. de Feiter, alsmede een aan tal raadsleden. t- L ft - - n deelnemen aan de nationale brand weerwedstrijden, een geweldige be kroning voor de thans vertrekkende kommandant. Verder gaf hij nog een korte opsomming van enkele interes sante branden waar de heer Kouwen berg bij betrokken is geweest. De heer De Meester konstateerde dat de vertrekkende kommandant een uit stekend korps kan overdragen aan zijn opvolger H. Fierens en de onder- kommandant M. van der Schee. Ten aanzien van de heer Hagesteijn konstateerde de burgemeester dat het nauwelijks denkbaar was de brandweer zonder Hagesteijn te zien. Hij verwachtte dan ook de heer Ha gesteijn nog weieens tegen te komen bij een brandje. Spreker besloot met de beide ver trekkende brandweerkopstukken te danken voor hun prettige persoonlij ke benadering en voor hun grote in zet voor de brandweer. In dit ver band richtte de heer De Meester zich ook tot mevrouw A. Kouwenberg- Stoutjesdijk en tot mevrouw E. Hagesteijn-Den Haan en dankte hen voor de sportieve wijze waarop zij hun mannen altijd ten dienste van de brandweer hadden afgestaan. Voor beide dames was er een fraai boeket bloemen. Silhouet Zierikzee De heren Kouwenberg en Ha gesteijn mochten beiden een fraaie brons ^plastiek van dë kunstenaar Ad Braat in ontvangst nemen. Het be trof een afbeelding van het mooie sil houet van Zierikzee. Een aparte oor konde voor 34 jaar trouwe dienst bestaat niet, zodat de heer Kou- wenmberg dezelfde als met het 30- jarig lidmaatschap maar nu met de cijfers 34, kreeg aangeboden. De heer Hagesteijn kon wel de officiële ver sierselen bij zijn 30-jarig jubileum in ontvangst nemen, zoals een fraaie gesp met batton met twee sterren. De regionaal-kommandant van de brandweer Midden-Noord-Zeeland ing. J. W. A. Beenhakker konstateer de, dat het vertrek van Kouwenberg en Hagesteijn valt in een periode, dat de brandweer ervaren krachten node kan missen. Hij noemde de brandweer een orga nisatie, die volop in beweging is en Vervolg pag. 2 Brandweerkommandant D. Kouwenberg (l.) en onder-kommandant J. Hagesteijn lopen samen met burgemeester Th. H. de Meester inspektie langs de manschappen van het vrijwillige brandweerkorps Zierikzee. Burgemeester Th. H. de Meester draagt op symbolische wijze het kommando van het vrijwillige brandweerkorps Zierikzee over aan de nieuwe komman dant H. Fierens. BRUINISSE - De raad van de gemeente Bruinisse maakte in de vergadering van vrijdag weinig woorden „vuil" aan de brief van minister Braks, betreffende het behoud van de visserijcultures in het Grevelingenmeer voor de gemeenschap Bruinisse. Op voorstel van het kol lege werd gewacht met reageren, tot de visserijvereni gingen hun oordeel hierover hebben uitgesproken, naar verwachting pas in augustus. P.v.d.A.-er A. J. Bal noem de de brief evenwel een betreurenswaardig schrijven en stelde de Bruse belangen c.q. historische rechten op het Grevelingenmeer nogmaals aan de orde, maar zoals ge zegd, raadsvoorzitter T. C. Hekman wilde geen diskus- sie. Woordvoerders van het C.D.A. en A.B., respektieve- lijk de heren M. Meeuwsen en C. J. van Liere stemden met de voorzitter in en hielden hun reaktie nog even voor zich. De S.G.P. liet zich in deze zaak in het geheel niet horen. tie stemt tégen dit voorstel". Met de twee C.D.A.-stemmen tegen werd het voorstel toch aangenomen. Het was ook raadslid Bal die een kernachtige uitspraak deed op deze voorspoedig verlopen raadsvergade ring, bij het agendapunt wel zijnsplanning. Het kollege stelde voor een nieuwe procedure- en in spraakregeling voor de welzijnsplan ning vast te stellen, hetgeen inhoudt, dat de gemeente Bru geen wel- zijnsprogramma meer hoeft te ma ken. Bal: „Alleen jammer dat het niet helemaal van de baan is M. Meeuwsen had kritiek op de vaststelling bestek en wijze van aan besteding van openbare werken Kerkstraat e.o. Hij maakte tegen over de voorzitter de opmerking: ,,U zegt nu wel in het openingsgebed „ter ware behartiging der belangen dezer gemeente", maar dan gaat het niet over vier of vijf man! Onze frak- Leg-esverordening Meeuwsen verzette zich op een on derdeel tegen de voorgestelde nieu we legesverordening: 500,— beta len voor een art. 19-procedure vond hij een onverteerbare zaak voor de burgers die het ook niet kunnen hel pen dat er op elke vierkante meter een bestemmingsplan rust dat dan gewijzigd moet worden. Hij kreeg W. F. M. Vonk (A.B.) mee met zijn ge dachte om die 500,— af te schaffen, en bij stemming waren alleen de drie P.v.d.A.-ers (lijst v. d. Velde) tegen zijn voorstel. i Advertentie Doe eens iets anders.... DENEDERLANDSE ANTILLEN, een eldorado voor natuur liefhebbers, duikers en snorkelaars. Vliegreis hotel vanaf 1 1.984,— REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL 01110-5036 von oevercn reizen Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. De voortgangsrapportage inzake de heffing van watertoeristenbe lasting van passanten kreeg lovende kritieken van C. J. van Liere, die het kollege dankte voor de voortvarende werkwijze tot nu toe gevoerd. Van Liere betreurde het nog geen ant woord gehad te hebben van de Voor lopige Raad van Bestuur voor de Grevelingen en drong er bij de voor zitter op aan, de Raad tot spoed te manen. Voor heel even kwam de over dracht van de jachthaven aan Wa tersportvereniging „Bru" weer aan de orde, omdat de overdracht nog niet rond is en derhalve de tijdelijke verhuur verlengd diende te worden. De verlenging werd goedgekeurd voor een half jaar, of zoveel korter als noodzakelijk. 's Landshuisje ,,'s Landhuisje" werd via een daar- Vervolg pag. 3 Verwachting tot dinsdagavond: Minder buien Vanuit het noorden opklaringen, maar in de nacht en ochtend nog plaatselijk een bui; minimumtempe ratuur rond 11, middagtemperatuur omstreeks 16 graden; matige noord westenwind, kracht 4, langs de kust en op het IJsselmeer nu en dan krach tig, 6. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 6 juli Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30%. Minimumtemp.: 12 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: n.west 4 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Minimumtemp.: 12 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: n.west 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Minimumtemp.: 13 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 3 juli Zon op 5.26, onder 22.02 Maan op 10.30, onder 0.42 Eerste Kwartier: 5 juli (23.04) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 3 juli 7.30 19.02 0.35 12.52 Doodtij: 8 juli Temperatuur zeewater Schouwse kust: 15,5° C. HET WEEROVERZICHT DE BILT - Dinsdag is de kans op buien kleiner dan maandag, maar het blijft koel weer. Aan de achterzij de van een storing die maandag van de Noordzee via ons land naar het zuiden is getrokken draait de wind naar noordwest, en er wordt wat dro gere lucht aangevoerd. Maandagavond en -nacht kunnen er vooral in het zuiden van het land nog buien vallen, maar dinsdag over dag blijft het in het algemeen droog. Vooral in het zuiden van het land wordt het dinsdag wat koeler dan maandag. De wind kan aan de kust af en toe krachtig toenemen. Een storing die over Frankrijk naar Duitsland trok veroorzaakte in midden-Frankrijk en in midden-Duitsland enkele on weersbuien. Aan de achterzijde er van daalt de temperatuur in Frank rijk tot tegen de 20 graden, maar in zuid-Europa blijft het warm met temperaturen van soms boven de 30 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1