Juridische strijd om carillon Aardenburg berichten Echtpaar Evertse heropent hotel Vliegveld Haamstede «1 Gerda Groenendijk en Cora van Dienst winnen voorselektie van KRO Play-back-show ERIC DE NOORMAN MIDDEN MIDDENSTAND Stevige handel onroerend goed 9 BURGH-HAAMSTEDE - Hotel Vliegveld Haamstede worden heden- donderdag heropend. De familie Evertse is de nieuwe eigenaar van het horecakomplex aan de Torenweg. Voorheen werd het bedrijf jarenlang gerund door de familie Van der Hulle. Het echtpaar Evertse, rechts op de foto, is de nieuwe eigenaar van Vliegveld Haamstede. Links op de foto het echtpaar Simmers, de zet baas in het restaurant. Het echtpaar Evertse is in de Westhoek bekend als eigenaar van hotel Bom aan de Noordstraat te Haamstede. Dat betekende een drukke werkkring. Met name in de zomermaanden moesten er vele extra perso neelsleden worden ingeschakeld om de toeloop van klanten (op het terras) te verwerken. Sinds 1 ja nuari heeft het echtpaar Evertse een zetbaas aangetrokken, die het hotel runt. „We hadden toen nog helemaal geen plannen om Vlieg veld Haamstede te kopen. We wisten niet eens dat het te koop was. Maar het thuiszitten beviel ook niet. Op een dag reden we in de auto langs het Vliegveld en toen zagen we dat het te koop stond. De prijs vonden we rede lijk eind mei hebben we het ge kocht'', vertelt mevrouw L. Evertse. Opknapbeurt Het pand moest nog wel een opknapbeurt ondergaan, voordat het kon worden geopend. De ka mers van het hotel werden gere noveerd, en het restaurant ver huisde van boven naar beneden. Ook hierin kwam een zetbaas, het echtpaar Simmers. Het terras met 85 stoelen biedt een schitterend uitzicht op de duinen met op de voorgrond het terrein van de zweefvliegklub. De ijscounter is nieuw, net als het speeltuintje dat er binnenkort bijkomt. Hotel INDE Vliegveld Haamstede is de ko mende maanden zeven dagen per week geopend. Het echtpaar ïs en thousiast en ervan overtuigd dat het horecakomplex aan de Toren- weg vele klanten moet kunnen trekken. BURGH-HAAMSTEDE - In het restaurant van sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede werd woensdagavond een voorselektie gehouden voor de KRO Play-backshow, die op zondagavond 8 juli in dezelfde akkommodatie zal worden afgewerkt onder leiding van Hennie Huisman, de in populariteit fiks gestegen prsentator. Verrassende winnaressen werden Gerda Groenen dijk uit Zierikzrr en Cora van Dienst uit Brouwershaven met hun vertolking van Beppie Nooy en Johnny Jordaan. Voor Cora van Dienst was het overigens niet de eerste kennismaking met de KRO Playback-show. In december 1883 was de Brouwse samen met Zierikzeeënaar Ton van Brakel op het beeld scherm te zien in een kreatie van „Zwei Herzen in Drievierteltak". Achter het duo klasseerde de twaalfjarige Sonja Remmers uit Burgh-Haamstede zich als tweede in een kreatie van Tineke Schouten. In totaal gaven zich tien deelne mers op voor de voorselektie in Krayestein, maar op het laatste mo ment trokken zich nog een paar kan didaten terug, omdat de planken koorts hen te machtig werd. Na een opwarmronde konden de kandidaten hun act officieel ten beste geven voor de jury, gevormd coor de befaamde travestietenformatie The Dutch Fol lies. Het tweetal was vol lof over de prima kwaliteit van de play-back- acts en had dan ook flink wat tijd no dig om tot een uiteindelijke klasse ring te komen. Met een neusje voor sprong kwamen Gerda Groenendijk en Cora van Dienst uiteindelijk als winnaressen uit de bus. De fraaie uit dossing van het tweetal gaf de doorslag. Weinig animo „Tijdens ons optreden in het vorige seizoen stelde Hennie Huisman, dat er weinig animo in Zeeland zou zijn", vertelde Cora van Dienst. „Dat was voor mij aanleiding om maar weer te doen. Aanvankelijk zou dat weer gebeuren met Ton van Brakel, maar hij kon zich niet vrij maken, waardoor er een kombinatie werd gevormd met Gerda Groenen dijk". Een en ander hield overigens wel in, dat Cora van Dienst de man nelijke rol van Johnny Jordaan moest spelen. Kompleet met een fraaie baard zette zij een uitstekende kreatie neer. gerda Groenendijk mocht er als Beppie Nooy overigens ook wezen. Bijzonder „lief" was het optreden van Sonja Remmers uit Burgh-Haamstede. Kompleet met ro de pruik en een levensgrote koptele foon bracht zij Tineke Schouten le vensecht op de planken. Dikverdiend mocht de inmiddels doorwinterde play-backster de tweede prijs in ont vangst nemen. Op de derde plaats kwamen vijf Haagse meisjes terecht met een keu rige vertolking van Roberta(o) Jac- ketti and The Scooters. Laura Zulia- li. Marian Taffijn. Francis van Oud- heusden, Daisy Houdijk en Steffie Zuliali wonnen eerder een voorselek tie op de Valeriade in Den Haag, het geen hen de trip naar Burgh- Haamstede als prijs opleverde. Bui ten de prijzen vielen Jacqueline van Peperstrate uit Oude-Tonge als Kate Bush. Agnes Remeeus uit Rotterdam als Donna Summer en The Star Sisters gevormd door Diany Stoel uit Brouwershaven en Sandra van Oeve- ren en Ilona Hanson uit Scharendij- ke. Met de drie winnaars mogen zij op 8 juli toch terugkomen „want", zo stelden de juryleden, „de kwaliteit was zo goed, dat ook zij dan winst kansen hebben". Met zes kandidaten uit een andere voorselektie zullen de zes in Burgh-Haamstede geselekteer- de kandidaten op 8 juli voor het voet licht treden. Uitspraak over drie weken LEEUWARDEN - Er komt over drie weken of eerder toch nog een ge rechtelijke uitspraak over het caril- lonkonflikt tussen de 89-jarige Pieter de Boer uit Drachten en de Zeeuws- vlaamse gemeente Aardenburg. Een poging van de Leeuwarder recht bankpresident Mr E. Rotshuizen om beide partijen te verzoenen mislukte dinsdagmiddag. Het kollege van B en W van Aar denburg wees een dergelijke poging af „gezien de ervaringen met de heer De Boer in het verleden", aldus ad vocaat A. Minderhoud namens de Zeuwse gemeente. Vijf jaar geleden schonk de heer De Boer namens de Stichting Nationaal Monument het carillon - waarde on geveer een miljoen gulden - aan de Zeeuwse gemeente. In Drachten vond hij geen plaats voor zijn klok kenspel. Ook in Aardenburg kwam dit door allerlei omstandigheden nooit op zijn plaats en bleef vier jaar lang opgeslagen. Via een kort geding kreeg De Boer het gedaan dat de Zeeuwse gemeente het carillon bij hem in Drachten terugbezorgde in- klusief de klokkenstoel. Herstel De rechter in Middelburg bepaalde bij kort geding dat de gemeente Aar denburg een en ander in oude staat Bruinisse BRUINISSE - Bedrijfsgebouwen en woonhuizen zijn in Bruinisse nog steeds redelijk tot goed verkoop baar. Ook de nieuwbouw in beider kategorieën staat in Bru niet op dat landelijk lage pitje zoals gesigna leerd door het Bouwfonds Neder landse Gemeenten. Vooral ook van wege enkele achtereenvolgende goe de jaren in de landbouw wordt er in de agrarische sektor vernieuwingen in bedrijfspanden gerealiseerd, waarbij de Lange Weg er uit springt. Bij z'n boerderij „Scheldemond" bouwde de heer C. Hanse een nieuwe bedrijfsloods. Ook het akkerbouw bedrijf van de gebroeders Jonker breidde z'n opslagruimte uit met een nieuwe loods. Ook twee winkelpan den in de kom van Bru kregen een nieuwe bestemming. Nadat aanne mingsbedrijf Capelle eerst al de kap perszaak van Kik verbouwde tot Chinees restaurant, heeft hij nu weer een bedrijfspand voor verbouwing in handen. Het ishet pand in de Nieuwstraat dat Dëlfgaauw ver kocht aan de heer H. W. Goetheer uit Wolphaartsdijk die in het pand een haarstylingshop gaat runnen. Het pand heeft binnen haar muren al veel uiteenlopende bestemmingen gehad. Bij veel oudere Bruënaren is het nog bekend als het café van Neeltje Koe ne. Daarna kwam ,,'t Wapen van Zee land", Jaap van 't Leven, er in met de drukkerij/drogisterij. Na deze grafi sche bedrijfsvoering begon de heer J. F. C. Dëlfgaauw met een drogisterij annex kapsalon in het oude pand. De fam. Den Hollander expoliteerde, weinig suksesvol, het pand als „De winkel van Sinkel". Maandag zette een grote kraan van de fa. Hanse uit Sirjansland een partij nieuwe dak pannen op het dak, zodat de nieuwe eigenaar in ieder geval goed onder de pannen lijkt. Woningen Ook in de partikuliere huizen ver- koopsektor lijkt de klad er enigszins uit te zijn. De heer J. Douwes ver kocht zijn huis in de Noordstraat aan Janus Schillemans en Maatje van 't Noordende. De heer P. Bout, voor wie een woning wordt gebouwd aan de Dorpsweg, verkocht zijn huis aan de heer H. Verspoor Azn. De fam. H. v. d. Doe bouwt eveneens aan de Dorpsweg. Ze verkochten hun huis aan de fam. G. Kik/Capelle. De heer H. Jonker bouwt een nieuw woon huis bij z'n landbouwbedrijf aan de Langeweg. De heer J. de Waal kocht het huis van de heer F. Mous aan de Dr. de Kockstraat. Het huis achter de garage van IJzelenberg werd gekocht door V. Unen. R. Bal kocht een wo ning in de Meekrapstraat. Huizinga en Buis kochten het huis van de er ven van K. Kik. Het woonhuis van Waterstaatsman W. v. Gilst op Zijpe werd door de Dienst der Domeinen verkocht aan een makelaar. moest herstellen. Over dat herstel nu rezen de problemen: volgens de advi seurs van De Boer moet de klok kenstoel gestaalstraald worden, maar Aardenburg en Klokkengiete rij Koninklijke Eijsbout in Asten menen dat borstelen voldoet. Vorige >yeek nog verschenen enkele gemeen tewerkers uit het Zeeuwse in Drach ten om de klus te klaren. De Boer weigerde hen echter toegang tot zijn erf. De advocaat van De Boer, Mr J. de Goede eiste in hetxkort geding dins dagmiddag een onafhankelijke des kundige voor een bindend advies. De president van de rechtbank wees tij dens het kort geding op de enorme kosten die deze rechtspleging met zich mee zal brengen en vroeg om een minnelijke schikking tussen beide partijen via overleg. De Boer stemde hier mee in maar de Zeeuwen weiger den, zodat de president van de recht bank nu, na ingewonnen adviezen uitspraak zal doen. AMSTERDAM - In Amsterdam lij den winkeliers gezamenlijk een scha de van tenminste vijftien miljoen gulden per jaar als gevolg van krimi- naliteit. Dat blijkt volgens de Amsterdamse afdeling van de onder nemersorganisatie KNOV uit een steekproef die zij de afgelopen week heeft gehouden samen met de Amsterdamse Middenstandscentrale (AMC). MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland hebben de raad van de waterstaat dringend verzocht de termijn waarbinnen op de pro- jektnota Keuze Grevelingenmeer zout/zoet kan worden gereageerd te verlengen van 15 augustus tot 1 okto ber 1984. GS stellen dat het hen on mogelijk is in de gestelde termijn tot een verantwoorde visie te komen. Bovendien hebben zij de toezegging gedaan de problematiek aan provin ciale staten voor te leggen, wat ge zien de vakantieperiode nu niet mo gelijk is. BUNNIK - De kruisverenigingen, die onder meer de wijkverpleging on der hun hoede hebben, zullen in d ekomende jaren streven naar de in voering van konstante bereikbaar heid en beschikbaarheid in noodge vallen. De normale „bedrijfstijd" van de kruisverenigingen zal boven dien uitgebreid worden tot 11 uur 's avonds. Dat heeft voorzitter H. van Leeuwen van de Nationale Kruisve reniging maandag gezegd tijdens de algemene ledenvergadering van haar organisatie. Vrijdag 29 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 16.00 uur Minibios 16.50 uur-Het toppop hitarchief. Met onder meer Kim Wilde, Donna Sum mer, Emmylou Harris en Dionne Warwick. 18.55 uur Candy 19.15 uur Tom en Jerry 19.20 uur Vluchtelijngeneiland. Jem- ma en Jamie zijn nog op zoek naar Hendrik en zijn vrouw. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De KRO in Groenlo 23.20 uur Journaal 23.25 uur Den Haag vandaag 23.50 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven 17.00 en 18.00 uur Tour de France 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur De eerste de beste. Adembe nemende sprongen bij het surfen, pa rachutespringen en stuntvliegen. 19.50 uur Knight ridder. In deze Ame rikaanse avonturenserie is de ex- Vietnamveteraan Michael Long de hoofdfiguur. Hij raakte bij een aktie zwaar gewond. Zijn maat kwam daarbij om het leven. Dankzij finan ciële hulp van de doodzieke miljo nair Wilton Knight kon Michael via plastische chirurgie weer helemaal worden opgelapt. Na de dood van de miljonair besluit hij voortaan onder de naam Michael Knight de onderwe reld te bestrijden. 21.25 uur Videoscoop. Aandacht voor de Video top 50, kursussen, films enz. 21.50 uur No soap, radio. In deze nieuwe Amerikaanse comedyserie wordt er bij de jonge hoteleigenaar Roger op aangedrongen zijn bedrijf te verkopen. Door de kommer en kwel waarmee hij wordt gekonfron- teerd raakt hij daartoe geneigd. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Jouw beurt. Leven met ast ma. 23.20 uur Little Ceasar. De gangster film dateert uit 1930. De hoofdrol van de onderwereldkoning wordt vertolkt door Edward Robinson. Het verhaal geeft de twijfelachtige kar- rièrre weer van een onbeduidend on derwereldfiguur tot een meester- gangster. Vrijdag 29 juni, 23.20 uur, Nederland 2: gangsterfilm. Little Caesar". Een scène uit deze Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Hooi en stro Acila, 29-6 te Singapore Maassluis, 26-6 van Quebec naar New York Moordrecht, 23-6 te Le Havre Nedlloyd Delft, 27-6 van Hamburg naar Gothenburg Nedlloyd Houtman, 27-6 van Busan naar Kobe Nedlloyd Rotterdam, 27-6 60 zw Kre ta naar Marseille Nedlloyd Tasman, 27-6 zo Kreta naar Tilbury Onoba, 26'6 20 z Ponta Del Gado naar Baytown Beroepen te Alphen a.d. Rijn: drs. T. K. van Eerden, kand. te Kampen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Middelburg-Zuid en te Vlaardingen: J. J. van Eckeveld té Zeist; te Waarde en te Wageningen: A. Hoogerland te Dirksland; te Gou da: N. W. Schreuder te Goes; te Hil versum: R. Boogaard te Leiden; te Berkenwoude, te Boskoop, te Le lystad, te Oosterland, te Oudemir- dum, te Rotterdam-West, te Tricht- Geldermalsen, te Almelo-Wierden, Haarlem, hoogeveen, Kapelle- Biezelinge, Leerdam, Puttershoek, Terneuzen en Terwolde: J. Beens, kand. te Genemuiden; te Groningen: M. Golverdingen te 's-Gravenzande. Tweetal te Rotterdam-Centrum: M. Burggraaf, kand. te Rotterdam en Chr. v. d. Poel te Yerseke. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Schoonhoven: M. Gou- driaan te Ouderkerk a.d. IJssel. Aangenomen naar Avereest; J. S. Bosch, kand. te Amstelveen; naar Tricht: H. G. Fonteijn, kand. te Zeist, die bedankte voor Domburg. Bedankt voor Maassluis: Chr. van Andel te Bergschenhoek; voor Goe dereede: J. C. Schuurman te Zalk en Veecaten. Gereformeerde Kerken Beroepen te Rotterdam-Lombar- dijen (part-time): drs. E. J. Veldman, kand. aldaar, die dit beroep heeft, aangenomen. Aangenomen naar Nijeveen: L. D. Th. Steenstra te Diemen-Water- graafsmeer-Bijlmer. Beursbericht Markt Goes van dinsdag 26 juni 1984 Uien Plantuien, geloofklapt, op auto ge leverd 8.000.11.500,— per ha. Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko levëringsplaats, per 100 kg en exklu- sief b.t.w.: Erwten, kleine groene, 76,00 - 82,00; capucijners 70,00 - 82,50; schokkers 77,50 -ƒ 82,50; bruine bonen, vrij van grond en hal ve bonen, 145,00 - 150,00; blauw- maanzaad, geschoond en droog, 212,50 - 257,50; k^rwij, boeren schoon 355,00 - 375,00; karwij, pri ma doorsneekwaliteit 395,00. Laatste notering. Alles per 1000 kg en exklusief b.t.w.: Weidehooi, nieuwe oogst, 200,— -ƒ 220,—; dijkhooi 170,— - 200,—; tarwestro 75,00 - 80,00. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 27-6. Aanvoer: Slachtvee 1211, stieren 236, gebruiks- vee 912, jongvee 264, nuka's 3097, slachtschapen en lammeren 1502, ge- bruiksschapen en lammeren 442, var kens 929, bokken en geiten 75. To taal: 8668. Prijzen per kg: Extra kwaliteit dikbillen 9,80 -ƒ 12,50; stieren le kw. 8,00 - 8,90, 2e kw. 7,00 - 8,00; vaarzen le kw. 7,50 - 8,50, 2e kw. 6,55 - 7,50; koeien le kw 7,25 - 8,40, 2e kw. 6,10 - 7,25 en 3e kw. 5,60 - 6,10; worstkoeien 5,00 - 6,00; vette kalveren le kw. 6,15 - 6,35, 2e kw. 6,00 - 6,15; zeugen le kw. 3,19 - 3,29 en 2e kw. 3,09 - 3,19. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien le soort 2250 - 2750; 2e soort 1400 - 2250; kalfvaarzen le soort 2200 - 2675; 2e soort 1300 2200; guiste koeien 1300 - 2100; enterstieren 1000 - 1700; pinken 1000 - 1700; graskalveren 450 - 850; nuka's voor de mest roodbont 270 - 600,-; zwartbont 200 - 455; nuka's Amerikanen 100 225; schaap met lammeren 100 - 175; weidelammeren 90 - 165, schapen 150-/ 215; lammeren 140- 200. Stemming: Slachtvee: handel flauw, en prijzen lager; stieren: han del traag, en prijzen lager; gebruiks- vee: handel slecht, en prijzen lager; jongvee: handel stil, en prijzen prijs houdend; nuka's: handel traag, en prijzen lager; schapen en lammeren: handel flauw, en prijzen lager; var kens: handel willig, en prijzen hoger. Eiveba BARNEVELD, 27-6. Aanvoer 2.052.000 stuks. Stemming: kalm. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 8,40; van 55-56 gram 9,25 - 9,45; van 60-61 gram 10,70 - 10,95; en van 65-66 gram 11,95. De laatste slag 76. Zonder verder te talmen nemen de man nen hun paardjes bij de teugels en verdwijnen zich snel in de richting van de heide. Maar waarheen kunnen ze vluchten? Op de vlakte hebben ze geen schijn van kans tegen de Hun nen, die hen op de hielen zitten. Trekken ze dieper het woud in, dan is de kans groot dat ze Toctah mislopen „We blijven hier," beslist de Noorman grim mig. „ontlopen kunnen we ze toch niet, wel dan zullen we het uitvechten Svein knort tevreden en snel stellen zij zich zo gunstig mogelijk op. Zodra ze de eerste achtervolgers gewaar worden snorren de pijlen vooruit en verschrik te kregen verraden, dat het raak was. Het duurt echter niet lang, of in het wildeweg schieten de achtervolgers terug. Oplettend en met gespitste oren wacht het viertal af. Waar ze ook maar de geringste beweging bemerken of eentakje horen kraken vinden hun pijlen bliksemsnel het doel. Grimmig stelt de Noor man vast, dat de tegenstanders voorzichtiger worden. Ze schieten minder roekeloos en pro beren kennelijk de juiste positie van Eric en zijn vrienden vast te stellen. Maar ook deze moeten met zorg te werk gaan, want hun pij- lenvoorraad begint op te raken. De uren glij den voorbij; af en toe scheren enkele pijlen over en weer, zonder dat er veel verandering in de toestand komt, tot de Noorman ineens scherp luistert „Hoor", zegt hij ademloos, „ze krijgen ver sterking! Dat betekent dus een aanval en waarschijnlijk voor ons de laatste!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 9