„Zierikzeesehe Nieuwsbode" weer hoofdsponsor van tweede amateurwielerronde van Zierikzee Titelverdediger Zeelandia laat zich kaas van het brood eten door Stella Boys (3-0) Eerste wijkenkorfbaltoernooi All Ready is nu al geslaagd Simon Blom weer in de kijker na prima klubrekord op 20 km NIEUmBODE Op dinsdag 14 augustus in centrum van Toeristenplaats 8 ZIERIKZEE - Na de suksesvolle samenwerking in 1983 zal de „Zierik zeesehe Nieuwsbode" ook in 1984 fungeren als hoofdsponsor van de amateurwielerronde van Zierikzee, die dit keer zal worden verreden op dinsdag 14 augustus vanaf half zeven. Vanwege de samenwerking ver zorgt de „Zierikzeesehe Nieuwsbode" weer een gratis huis-aan-huis- bijlage over de Zierikzeese wielerronde. Hierin zullen de andere spon sors aan hun trekken komen, maar er zal door de sportredaktie uitvoe rig worden ingegaan op het wielergebeuren en alles wat er omheen hangt. Diverse favorieten komen erbij aan het woord, maar ook mikro- fonist Chris Delbressine, die in Zierikzee een van de zijn laatste optre dens beleeft en andere KNWU-officials, die op de een of andere manier hun steentje bijdragen tot het welslagen van de wielerronde. De start van de Zierikzeese wielerronde vindt plaats op het Haven plein. Vandaar gaat het parkoers verder naar de Appelmarkt, vervol gens naar de Poststraat, door de Wevershoek, de Ravenstraat, de Hoofdpoortstraat, de Nieuwe Haven en de Ouden Haven Zuidzijde om via het Kraanplein en het Havenpark te voeren. Het 1800 meter lange trajekt moet door de negentig renners vijftig keer worden afgelegd. Reeds nu staat vast, dat er een sterk rennersveld naar Zierikzee zal ko men. Weliswaar wordt de officiële inschrijving pas op 5 juli op gang ge bracht, maar er zijn al zoveel toezeggingen van toppers, die het vorig jaar ook aanwezig waren, dat de organisatie zich daaromtrent weinig zorgen maakt. „Iedereen was het vorig jaar zo enthousiast, dat velen toen al hun terugkeer aankondigden", weet komitee-voorzitter Wim Evertse. De organisatie van de Tweede Zierikzeese Wielerronde is financieel helemaal in kannen en kruiken. Het is voor het zevenkoppige komitee nu zaak om het organisatorische gedeelte van de ronde tot een goed ein de te brengen. Dat zal echter ook niet te veel problemen opleveren, om dat het draaiboek van het gebeuren van vorig jaar gebruikt kan gaan worden. Hierin bleken weinig hiaten te zitten, waardoor een en ander gesmeerd kan worden afgewikkeld. Inzet van de ronde is weer de „Gro te Prijs Zierikzeesehe Nieuwsbode", maar daarnaast staat de winnaar nu ook een torenhoge wisselbeker te wachten. In deze beker zullen de namen van alle winnaars worden gegraveerd, te beginnen met de naam van John de Crom, die het vorig jaar als winnaar van de eerste editie uit de bus kwam. De Crom zal in ieder geval van de partrij zijn om zijn zege eventueel te prolongeren. Het voltallige zevenkoppige komitee vaij. de Wielerronde van Zierikzee tesamen met de heerD. L. van 't Leven, direkteur van de Zierikzeesehe Nieuwsbode. De fraaie Grote Prijs Zierikzeesehe Nieuwsbode, die ook de winnaar van de tweede Wielerronde van Zierikzee op dinsdag 14 augustus weer wacht SEROOSKERKE - Het ziet er sinds woensdagavond allerminst meer naar uit, dat Zeelandia de kampioenstitel in het zomeravondgebeuren zal prolon geren. In een onderling treffer nam runner-up Stella Boys op het terrein in Se- rooskerke revanche voor de eerder geleden 3-1 nederlaag tegen Zeelandia. De roodwitte brigade klopte de Zeelandianen nu met 3-0, nadat het halverwege het door Dick Leerling geleide duel al 1-0 had gestaan. Door deze uitslag is Stella Boys nu koploper geworden met een iets beter doelsaldo dan Zeelan dia. De Boys hebben evenwel op papier een gemakkelijker programma staan. Eerst wordt aangetreden tegen hekkesluiter Velocitas en vervolgens wordt maandagavond in Middelharnis tegen Hernesseroord gespeeld. Zeelandia ontmoet op die avond het lastige PZEM, terwijl later in de week nog moet worden gespeeld tegen DSV, ook vaak geen simpele klus. De nederlaag tegen Stella Boys be tekent voor Zeelandia een lelijke streep door de titelaspiraties. De plloeg van aanvoerder John Pante- koek leek probleemloos op prolonga tie van de het vorig veroverde ZAV- titel af te gaan. Weliswaar werd met 0-0 gelijk gespeeld tegen de PZEM- ploeg, maar ook naaste konkurrent Stella Boys liet tegen de „elektri- kers" een punt liggen (1-1). In het eerste onderlinge duel tussen Zeelan dia en Stella Boys hadden de bak kers de belagers hun wil opgelegd. Een en ander bracht woverigens wel een op revanche belust Stella Boys aan het vertrek. Aanvakelijk leek Zeelandia zich daar weinig van aan te trekken, want de geelzwarten trokken onmiddellijk na het startsig naal in de aanval, maar echt in ge vaar kwam doelman Jubo Slavic in die fase nog niet. Initiatief Na een tiental minuten nam Stella Boys duidelijk net initiatief over en er kwamen prima kansen voor Kees Hagesteijn en Bert de Vos, maar het leer wilde vooralsnog niet in de tou- P.V. „De Reisduif" Zonnemaire Uitslag wedvlucht St. Vincent. Af stand 979 km, in konkoers 35 duiven. Gelost maandag om 13.30 uur. Aan komst le duif dinsdag 13.05 uur, laatste duif 17.58 uur. J. J. M. Steketee 1, 2, 3, 4; L. J. v. d. Wielen 5, 7; Ph. Steketee 6; Joh. Fli- kweert 8; A. J. Flikweert 9. Dat gebeurde pas na 22 minuten, toen Bert de Vos een lange solo met een fraaie knal afrondde en de Zeelandia-doelman het antwoord schuldig moest blijven: 1-0. Even eer der was Zeelandia via een counter plotseling levensgevaarlijk geweest, maar doelman Slavic bleef knap staande op een inzet van Diet den Boer. Na de openingstreffer leek Stella Boys door te drukken, maar de afwerking faalde. Aan de andere kant kreeg Bert Nuyens mogelijkhe den, maar hij stuitte tot twee keer op de knap reagerende Stella Boys sluitpost. In de tweede helft was het pleit vrij snel beslecht. Na vier minuten werd de marge verdubbeld, toen Bert de Vos uitbrak op een dieptepass van broer Kees de Vos. Tussen twee Zee landianen in werd de snelle spits ge mangeld en arbiter Leerling kon niet anders dan de bal op de beruchte wit te stip leggen. Kees Hagesteijn prik te het leer in de touwen: 2-0 en Zee landia leek geklopt. Vier minuten la ter werd het er allemaal nog wat slechter op, toen Kees de Vos profi teerde van te lakoniek wegwerken en hij Stella Boys definitief op rozen schoot. Met de moed der wanhoop probeerde Zeelandia nog wel wat te doen aan de ruime 3-0 achterstand, maar de overtuiging was dusdanig ZIERIKZEE - Dinsdagavond ging op het sportterreintje aan de Van Veen- laan in Zierikzee het eerste wijkenkorfbaltoernooi van start. Op de opening savond werd gestreden om het kampioenschap van de wijken Malta en Poor tambacht. Vanavond - donderdag 28 juni - wordt gestreden om het algeheel wijkenkampioenschap. Er wordt begonnen om zeven uur en de prijsuitrei king is omstreeks half tien. Tijdens het kampioenschap van de wijken Malta en Poortambacht werd in beide gevallen enthousiast om de puntjes geknokt, hetgeen leidde tot zeer spannende wedstrijden. In alle gevallen bleef de sportiviteit de bo ventoon voeren. Aanvakelijk hadden heel wat spelers moeite met de korf- balregels. die voor hen volkomen nieuw waren, maar gaandeweg het toernooi kwam iedereen er beter in en werd het nivo van de wedstrijden allengs beter. Ploegen als The A(uro- ra)Team en FC Mevo, met veel hand ballers en voetballers in het team, vormden op de duur een bedreiging voor de teams met veel doorgewin terde korfballers. Dat verhoogde de aantrekkelijkheid van het toernooi, dat nu al een sukses genoemd mag worden. Afgetekend De eerste Poortambacht-titel werd een prooi voor de ploeg van het Rode- dorp. In de finale tegen de Blokweg toonde dit team zich afgetekend de sterkste en won met 6-0. In de groepswedstrijden beet Rode dorp tegen dezelfde tegenstander in het stof: 0-1. Bij het kampioenschap van Malta gaf de Kacrsemakerstraat de ploeg van de Boogerdstraatwcg geen kans en won met 4-0. In de pou- Kriteriumzege Toon van der Steen in Sint Jansteen SINT JANSTEEN - Drie dagen na het kampioenschap van Nederland in Geulle is amateurwielrenner Toon van der Steen winnaar geworden van de jaarlijkse kermisronde van Sint Jansteen. De Bruse koereur toonde zich in de eindsprint de meerdere over zes medevluchters. Met Toon van der Steen vielen in Sint Jansteen vooral Thijs Fase en Jules van Passel in positieve zin op. Zij waren vrijwel bij iedere uitloop poging betrokken. Fase en Van Pas sel misten echter de goede trein, toen na een premiespurt zes renners aan de haal gingen. Kees de Nooijer trahette in een keer door te gaan, maar hij kreeg Jackie van der Horst, Werner Wieme, Mattie de Baat, Karei van Goethem en Toon van der Steen mee. Een aarzeling in het peloton bood John de Crom, het vorig jaar winnaar in Zierikzee, de gelegenheid om ook nog aan te pikken. Het zevental werd niet meer terug gehaald en nadat Karei van Goethem nog een keer geprobeerd had om al leen weg te komen, won Toon van der Steen gemakkelijk voor De Nooijer, De Baat, De Crom, Van der Horst, Van Goethem en Wieme. Robbie Mei jer, Thijs Fase en Pierre Raas, on langs winnaar in Nieuwerkerk, wa ren de eerste drie van het geklopte peloton. Het betekende de vijfde sei zoenzege voor Van der Steen, waar bij de winst in de klassieker de Ron de van Drenthe ontegenzeggelijk de voornaamste was. Zomeravond bridgedrives Kring '68 BURGH-HAAMSTEDE - De Wes- thoekse Bridge-Kring '68 organiseert ook deze zomer weer een aantal zo meravonddrives. Deze worden ge houden in dorpshuis De Schutse aan de Julianastraat in Burgh- Haamstede. Er wordt gespeeld op donderdaga vonden te beginnen op donderdag 5 juli en vervolgens op 12, 19 en 26 juli en 2 en 9 augustus. De drives zijn toe gankelijk voor iedereen, dus ook voor de toeristen. De deelnemers die nen om kwart over zeven aanwezig te zijn. Voor de winnende paren zijn er prijsjes beschikbaar. Overwinningen Joop Zoetemelk en Jaques Hanegraaf WOERDEN/MADE - Voor de start van de Tour de France, vrijdag onder de rook van Parijs, hebben de ren ners voor zij hier naar afreizen nog aan een tweetal criteriums deelgeno men. Voor ruim 20.000 toeschouwers toonde maandagavond in Woerden Joop Zoetemelk weer in goede doen te verkeren. De toeschouwers kregen een bijzonder levendige koers voor geschoteld waarin met nog 30 km te gaan de gevormde kopgroep van ne gen renners, met o.a. de kersverse na tionale kampioen Jan Raas en we reldkampioen Greg Lemond in tweeën viel en de kopgroep werd ge vormd door Johan van de Velde, Jos Lammertink, Leo van Vliet, Greg Le mond en Joop Zoetemelk. In de laatste ronde plaatste Zoete melk een felle demarage waarmee hij zijn vier medevluchters wist te ver rassen en zo op de overwinning af ging. Johan van de Velde won de sprint van het overgebleven viertal. De uitslag: 1. Joop Zoetemelk de 100 km in 2.17.19 uur; 2. Johan van de Velde; 3. Leo van Vliet; 4. Jos Lam mertink; 5. Greg Lemond; 6. op 25 sec. gerrie Knetemann; 7. Martin Ha vik; 8. Johnny Broers; 9. Jan Raas; 10. op 1.10 min. Adrie van der Poel. Dinsdag werd de Ronde van Made gereden over een afstand van 100 km. De Kwantum-ploeg wist ook hier weer sukses te boeken daar in de beslissende eindsprint Jacques Ha negraaf zich de sterkste toonde in de uit zes renners gevormde kopgroep. De uitslag: 1. Jacques Hanegraaf de 100 km in 2.19.12 uur; 2. Frits Pirard; 3. Gerrie van Gerwen; 4. Peter Hee- ren; 5. Martin Havik; 6. Gerrie Kne temann; 7. op 25 sec. Jan Raas; 8. op 30 sec. Theo Smit; 9. Adrie van der Poel; 10. Johan van de Velde. weggeëbd, dat de kans op sukses erg klein was geworden. Wanneer de voorwaartsen sporadisch wel door kwamen stond er altijd nog een ster ke sluitpost in Jubo Slavic. Hij hield zijn doel op prima wijze schoon. Doelsaldo Maandagavond was Zeelandia overigens ook al door het oog van de naald gekropen tegen hekkesluiter Velocitas. De geelzwarten dachten Velocitas met de tweede keus vrij ge makkelijk terug te kunnen wijzen, maar moesten eerst nog tegen een 0-1 achterstand aankijken. Met veel pijn en moeite werd uit eindelijk nog wel gewonnen met 2-1, maar deze magere uitslag kan Zee landia bij de afrekening wel eens op breken. Nu de titelverdediger en Stella Boys in punten gelijk staan gaat het doelsaldo meetellen en dat zal vrijwel zeker in het voordeel van de Boys uitvallen. Na de 3-0 staan de roodwitten er al beter voor, maar via de ontmoetingen tegen Velocitas en Hernesseroord kan een en ander nog wat worden opgevoerd. Hernesse roord kreeg maandagavond overi gens weer een overwinning in de schoot geworpen. Voor de tweede keer in de lopende kompetitie kwam een tegenstander niet in Middelhar nis opdagen. Zierikzee veteranen krijgt hierdoor een 5-0 nederlaag aan de broek. lewedstrijden hadden beide teams te gen elkaar gelijkgespeeld: 2-2. In de tweede poule bleef de Veteranen Al- gemeenploeg ongeslagen, maar in de kruisfinales moest deze formatie met 2-0 zijn meerdere erkennen in de late re kampioen Kaersemakerstraat. Vanavond worden de wedstrijden om het algeheel wijkenkampioen schap afgewerkt op het veld aan de Miereweg in Poortambacht. Negen ploegen komen uit in de grote finale ronde, verdeeld in een poule van vijf ploegen en een van vier teams. In poule A komen Capelle, Boogerdstraatweg, The A6urora) Team, Parking Balie en Rodedorp uit, terwijl poule B wordt gevormd door De Mieren, Blokweg Boys, Kaersemakerstraat en Veteranen Al gemeen. De finale tussen de beide poulewinnaars staat om negen uur gepland, waarna aansluitend de prij suitreiking plaats vindt. VLISSINGEN - Delta Sport-atleet Simon Blom lijkt weer aardig op weg om op zijn oude nivo terug te komen na een periode, waarin het voor de besnorde sportman allemaal wat tegen zat. Tijdens de 20 kilo meter wegwedstrijd in Vlissingen pakte de atleet uit Burgh-Haamstede verrassend uit met een nieuw klubrekord. Weliswaar was de verbete ring ten opzichte van het oude rekord slecht minimaal, maar het feit dat er een verbetering is gekomen moet voor hem een stimulans zijn om met vertrouwen aan het seizoen te werken. Dinsdagavond 3 juli wordt in Zierikzee voor de zevende keer de Singelloop afgewerkt. Dan kan Blom laten zien hoe de zaken er werkelijk voorstaan. De 20 kilometer wegwedstrijd in Vlissingen leverde een overwinning op voor de bijzonder sterk lopende Dynamo '70-atleet Kim Reynierse. De Middelburger liep de voltallige konkurrentie op grote afstand. Zijn tijd van 1.03.58 uur bezorgde hem een voorsprong van een dikke mi nuut. Minus Schoonen van Olympia Halsteren eindigde als tweede in 1.05.15 uur. Eddie van de Put klasseerde zich met geringe achterstand op Schoonen als derde en Ad Tierie van Dynamo '70 pakte de vierde plaats, maar hij moest weer ruim een minuut toegeven op Van de Put. Jaap Oele van AV '56 en Simon Blom volgden als vijfde en zesde in zijn spoor. Blom liet 1.07.11 uur aantekenen, hetgeen een verbetering van het Delta Sport-klubrekord betekende van elf sekonden. Adrie Gerards van de Zierikzeese vereniging eindigde in 1.16.05 uur als 29e, maar hij noteerde eveneens een persoonlijk rekord. Bij de veteranen won Ron Abuys van Dynamo '70 in 1.08.28 uur. Delta Sporter Ad Bouwens werd twaalfde in 1.20.32 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8