WB^^^B^^ m J jk |H| streeknieuws Gister sprak zij van liefde 1 In eerste vijf maanden 15 procent meer lading in haven Vlissingen NOODDWIll.i: DOMl-PIJ WWWMCWWWMWWWWMWWWWWatWWWWWWWt Raketten... Koningin en Prins bij plaatsing pijler ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 28 juni 1984 Nr. 23S47 7 Tc Voel de lente niet zo meer... 'k Wil zeggen, zoals vroeger... 'k Voorvoel de hitte van de bom...! 7c hoor de vogels nog wel fluiten... -Jp,' If yr 'k Voel de warmte, 7c voel het leven... 'k Hoor de roep: „Kom, kind, leef... kom...!" „Laaf je, aan het nieuwe leven...!" Maar, de affektie wordt steeds trager... 't Geluk, zoals gekend... Is gedoofd... /jjÊ^BÊBBBB 'k Ben geworden tot 'n vrager... Verraden, door waarin ik heb geloofd...! Tc Voel de lente niet zo meer... Ik... Nee... Tc ben „ik" niet meer...! Vandaar... 7c AD LEIJDEKKERS Zierikzee, 14 juni 1984 VLISSINGEN - De NV Haven van Vlissingen heeft in de eerste vijf maan den van dit jaar haar ladingpakket met circa 15 procent zien toenemen in ver gelijking met dezelfde periode in 1983. Voor geheel 1984 verwacht de direktie eenzelfde of mogelijk nog iets hogere stijging. Het totaal verwerkte lading- pakket zal in 1984 de 4 miljoen ton ruimschoots overschrijden (v.j. 3,8 miljoen ton), zo heeft de direktie meegedeeld in de jaarvergadering. SCHO U WEN-D UI VELAND Geslaagd Aan het Instituut Schoevers in Rot terdam slaagden dezer dagen een drietal eilandelijke leerlingen. Anne- marie Padmos uit Bruinisse slaagde voor de kursus afdelings- sekretaresse, Corina van Reehorst uit Burgh-Haamstede haalde het di ploma kantoor-assistente en Moni que Lütgenau uit Renesse slaagde voor direktie-sekretaresse. ZIERIKZEE Geslaagd Onlangs slaagde de heer J. M. Be velander uit Zierikzee in Veenendaal voor het diploma Grafisch Calcule ren. Deze kursus is opgezet onder auspiciën van het Koninklijk Ver bond voor Grafische Ondernemin gen. Geslaagd Woensdag 27 juni slaagde mejuf frouw Wentiene Bos uit Ouwerkerk voor het diploma bloemschikken en - (Vervolg van pag. 1) Het gezelschap werd verwelkomd door ir. H. Engel, hoofd Deltadienst van Rijkswaterstaat, ir. Tj. Visser, hoofd projektleiding stormvloedke ring en ekonomisch direkteur Dos- bouw S. A. H. Hesp. Ook ir. J. van Dixhoorn, direkteur-generaal van rijkswaterstaat, was aanwezig. Van de steiger Noordland vertrok het gezelschap met het direktievaar- tuig Helcherzee naar de kombinatie Macoma-Ostrea, waar koningin en prins eerst kennismaakten met de bemanning. Ook bij haar eerste bezoek in '82 bezocht koningin Beatrix de Ostrea, maar het schip was toen nog niet in funktie. Zij wandelde toen door de bouwdokken en sprak daar ook op haar uitdrukkelijk verzoek met de werkers. Prins Claus bezocht het werkeiland daarna met zijn zoons, die hun namen in de toen nog droogstaande pijler Roompot 9 had den gekrast. Koningin en prins maakten nu het plaatsen van de Roompot 11 mee. De Ostrea heeft nu- nog 21 van de in totaal 65 pijlers te plaatsen. binden in Rotterdam. De gelukkige is werkzaam bij bloemsierkunst Ro- mijn te Zierikzee; daar zullen de exa menstukken dan ook worden geëta leerd. Gepromoveerd Op 25 juni 1984 is aan de Rijksuni versiteit te Groningen de heer K. En- sing, geboren te Zierikzee, gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen. Promotor was prof. dr. R. A. de Zeeuw, hoogle raar in Groningen. BURGHSLUIS Auto van de dijk Op de Plompetorenweg te Burgh- sluis reed woensdagmiddag 16.25 uur B. D. uit Vlissingen van de dijk af, waarbij zijn auto total-loss raakte. Het was het gevolg van een manoeu vre van een tegenligger, die op de weghelft van D. zou hebben gereden. De uitwijkpoging die D. ondernam lukte wel, maar via een slip raakte D. van de dijk en zijn auto geheel ver nield. De bestuurder werd niet ge wond. RENESSE Aanrijding Korte Reke Op het kruispunt Korte Reke- JLange Reke botste maandagmiddag twee auto's tegen elkaar, die beide lichte schade opliepen. De betrokken automobilisten waren N. v. V. uit Lekkerkerk en J. C. uit Noordwelle. De aanrijding onststond toen v. V. uit de Korte Reke de Lange Reke op wilde en daar C. tegenkwam die niet voldoende afstand bewaarde in de bocht. NOORDWELLE Fietstocht N.B.v.P. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Noordwelle en omstreken organiseerde de jaar lijkse fietstocht. Rond 13.00 uur gin gen de deelnemers in Renesse van start. Onder ideale weersomstandig heden reden de dames met veel en thousiasme richting Westerschouwen naar de Uitkijktoren. Na een korte rustpauze ging men van start voor een twee uur durende exkursie. On der leiding van een gids van staats bosbeheer wandelde men door de do meinen en door de niet vrij toeganke lijke meeuwenkolonie. Mede dankzij de deskundigheid van de gids werd het een interessante, leerzame tocht. Na de wandeling ging men per fiets verder naar Westerschouwen, waar werd gestopt voor een kopje koffie om vervolgens de terugtocht naar Re- nesse te aanvaarden. Lichtelijk ver moeid. maar voldaan kwam men daar weer aan. De eerstvolgende bij eenkomst zal in september plaatsvin den. BROUWERSHAVEN Geslaagd Bij de lijst geslaagden voor het ver- keersdiploma aan de lagere scholen van de gemeente Brouwershaven bleek in Cuze editie van dinsdag een1 naam te ontbreken. Van de Openbare Lagere School in Noordgouwe be haalde ook Robert de Vrieze uit Schuddebeurs zijn diploma. Ere wie ere toekomt.' Oud papier een week eerder Omdat de Brouwse dag op zeven juli óók op de eerste zaterdag van de maand is, heeft A.S.V. Brouwersha ven besloten het oude papier een week eerder op te halen. Dit zal nu dus gebeuren op zaterdag 30 juni, zo als gebruikelijk vanaf 9.00 uur 's morgens. Toneelstuk scholieren De leerlingen van klas zes van de openbare lagere school ,,De Schoe ner" brengen vrijdag 29 juni in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven een toneelstuk in drie bedrijven op de planken dat de titel draagt: ,,Het Orgeltje". Belangstellenden zijn wel kom om 19.30 uur. NOORDWELLE Geslaagd Tania Wehnes uit Noordwelle is aan de christelijke middelbare be roepsopleiding te Rotterdam geslaagd voor het diploma huishoud- techniek. HELLEVOETSLUIS - De ruim 1800 uitkeringstrekkers die de ge meente Hellevoetsluis telt, moeten de komende maanden 's avonds voor herkontrole bij de plaatselijke socia le dienst verschijnen. Het gaat om groepjes van 150 mensen per avond. Zij moeten alle papieren meene men die van belang zijn voor hun uit kering, zoals identiteitsbewijzen, trouwboekje, echtscheidingspapie ren, ziekenfondsstrook, bank- en gi robescheiden en verblijfsvergun ning. De betrokkenen krijgen drie keer een oproep. Komen ze dan niet dan verspelen ze automatisch hun uitkering. DEN HAAG - Het kabinet neemt wellicht vrijdag al een besluit over extra steunmaatregelen voor Neder landse boeren en tuinders nu op de Europese top is besloten dat de Bondsrepubliek Duitsland zijn boe ren meer steun mag verlenen dan de EG-landbouwministers eind maart in het landbouwakkoord oorspron kelijk waren overeengekomen. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel 01116-2459] In april van dit jaar, zo blijkt uit het jaarverslag, werd 24 hektare er fpachtterrein van het Havenschap Vlissingen gekocht voor circa 22 miljoen. Verder worden dit jaar aan zienlijke bedragen geïnvesteerd in o.a. de bouw van een tweede lig plaats voor de Olau-Line schepen in de buitenhaven en de aankoop van een nieuwe zware havenkraan met een kapaciteit van 45 ton. Daarmee zullen de investeringen (v.j. 9 mil- 34 De hele dag was Rory niet te zien en hij kwam die avond ook niet eten. Had hij zich gehouden aan de af spraak die hij gisteravond door de te lefoon had gemaakt? Cathleen was vastbesloten hem op te zoeken voor ze naar bed ging. Mary Kate zei dat hij laat was thuisgekomen en dat ze hem zijn maaltijd op een blad in de biljartkamer had gebracht. Cathleen ging daarheen en toen ze had aangeklopt, riep hij: „Binnen. U hoeft niet aan te klop pen in dit huis," zei hij toen hij haar zag. „Wat wenst u?" Hij zat achter het bureau dat be zaaid was met papieren. Hij keek geërgerd omdat ze hem kwam storen en hij was eerlijk genoeg om zijn er gernis niet te verbergen. „Wist u," zei ze, „dat uw moeder kan horen?" Hij keek haar strak aan. „Ik had er allang een vermoeden van. Waarom komt u het aan mij ver tellen?" „Ik dacht dat het misschien moge lijk is om kontakt met haar te krij gen." „Ik betwijfel het. Ik heb het vaak genoeg geprobeerd." Cathleen zag dat donkere ongedul dige gezicht al over dat broze figuur tje boven gebogen. „Misschien maakt u haar zenuw achtig," zei ze. „Misschien doet u haar te veel aan uw broer denken." „Shamus?" Hij fronste zijn wenk brauwen. „Wat bedoelt u precies?" „Als ze hem heeft zien sterven, moet dat erg smartelijk voor haar zijn, misschien meer dan ze in haar tegenwoordige toestand kan verdra gen." Cathleen sprak ernstig. „Mis schien zou ze wel reageren op iemand die niet tot de familie hoorde en die ze vertrouwde." joen) dit jaar op een uitzonderlijk hoog niveau uitkomen. Het resultaat na belasting steeg vo rig jaar met 36 procent tot 2,4 mil joen. Het gekonsolideerde bedrijfsre sultaat klom met 13 procent tot 3,4 miljoen. Het resultaat in de eerste vijf maanden van dit jaar ligt onge veer op het verwachte niveau. Ver wacht wordt dat dit de rest van het jaar zo zal blijven. Het bedrijfsresul taat na interest over het gehele jaar „Heb ik het mis, mevrouw Lamb," zei hij lijzig, „als ik aanneem dat u uzelf bedoelt met die iemand?" „Dat bedoelde ik werkelijk niet, maar als ik zou kunnen helpen Dat was tegen het zere been. „U bedoelt dat u dan nog meer nieuws kan lospeuterepU bent hier nu twee dagen en al die tijd heeft u zich gedragen als juffrouw Scotland Yard. Wat heeft u met onze duistere - ontegenzeggelijke duistere - zaken te maken?" Cathleen gooide haar hoofd in haar nek, maar ze bedwong haar boos heid. „Deze brief kreeg ik vandaag." Ze was niet van plan geweest hem de brief te laten zien, maar Rory had haar zo kwaad gemaakt dat ze hem' nu het opgevouwen papiertje toe- gooide. „Lees maar. Dan ziet u wel dat ik bij uw zaken betrokken word of ik wil of niet." Hij fronste weer zijn wenkbrau wen terwijl hij zijn hoofd boog en de gekrabbelde mededeling bestudeer de. „Wat zou met zo iets doen?" vroeg Cathleen ongeduldig. „Den ken, het zijn mijn zaken niet? Het ne geren? Een hulpeloos kind aan zijn lot overlaten? Of naar de politie gaan"" „Goeie hemel, geen politie! Dit moet binnen de familie worden gere geld. Dit zijin familiezaken. Hoe kon het geregeld worden als niemand wist wat er aan de hand was?" Cathleen schudde langzaam haar hoofd, maar alles wat ze in haar ver bijsterde woede wist ze te zeggen, was: „Noem me Cathleen. Dat doet Liam ook." „Maar ik ben geen Liam, wel?" „Nee, je bent absoluut geen Liam." „Mooi. Het is goed dat we dat even vaststellen. En bedankt omdat je het zal daarmee hoger uitkomen dan in 1983. In 1984 zullen zich echter, voor zover nu valt te overzien, geen bij zondere baten voordoen van een ge lijke omvang als in 1983. DEN HAAG - Een ruime meerder heid van de Tweede Kamer wil dat ook de ministeries van ekonomische zaken en landbouw hun steentje bij dragen aan een onderzoek naar de emancipatie van de vrouw. De linkse oppositie diende daar woensdag sa men met CDA en WD een motie over in. DEN HAAG - Binnen de vaste Ka- merkomissie van Verkeer en Wa terstaat is opnieuw vrees ontstaan over de toekomst van het Eurocon- trol-centrum in Beek. Dit is woens dagmiddag gebleken tijdens overleg met minister Smit-Kroes van ver keer en waterstaat naar aanleiding van het maandag in Brussel door haar gehouden overleg met haar drie kollega's van België, West-Duitsland en Luxemburg. door DOROTHY EDEN je plicht vond het mij te vertellen, van mijn moeder. Je hebt het zeker ook aan Liam verteld?" „Peggy zei dat jij het altijd was die haar kwam opzoeken." Ze probeerde zich niet van haar stuk te laten bren gen door zijn strakke blik. „Mag ik vragen wat je van plan bent aan die brief te doen?" „Nee, dat mag je niet. En ik vraag jou erover te zwijgen. Jij en mijn leeghoofdige zuster - wat we in de fa milie hadden moeten houden, is nu in heel Loughneath bekend." Dus dat wist hij ook al. „Maar we gingen alleen een af spraak met de kapster maken. Dat is toch zeker onschuldig genoeg." „Kitty laat nooit haar haar in het dorp doen." „Nu, ik heb je gewaarschuwd!" zei Cathleen driftig. „Ik kan een kind dat in gevaar verkeert niet Hij viel haar in de rede met een rustige, dodelijk verveelde stem: „Mevrouw Lamg -Cathleen - Mavou- reen als je het in het Iers wilt horen - zou je misschien die bewonderens waardige, moederlijke instinkten op iets anders kunnen richten? De we zen van tante Tilly bijvoorbeeld. Maar in ieder geval iets anders." Ze stond hem aan te kijken zonder aanstalten te maken om weg te gaan. Ze wilde wanhopig graag de waar heid over hem weten. „Ik ben niet van plan me te veront schuldigen omdat ik me ermee be moei", zei ze koppig. „En ook niet omdat ik vanmiddag de tijd die je tante toekwam, voor mezelf heb ge bruikt. Tenslotte heb ik gisteravond tot laat zitten werken. Ik had alles op de vloer van de bibliotheek uit gespreid en ik zat achter het bureau. 'Niemand wist dat ik daar was." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7