Eerste paal de grond in voor uitbreiding van Brouwse Bostonpleinkerk c- GS bezorgd over levensvatbaarheid lagere scholen op Schouwen-Duiveland KONINGIN EN PRINS BIJ PLAATSEN PIJLER 44 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Spreidingsplan goedgekeurd Aanbouw nieuwe kerkzaal WA> 1£6> pe eitr Zuidkant surfcentrum Kabbelaarsbank deze zomer onbruikbaar ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Overschrijding Kampeerterreinen Saint Hilaire Zomeravondvoetbal In mei 1981 werd pas bekend, dat de kosten De gemeente Mlddenschouwen wil via een Een ruime afvaardiging uit Zlerikzee bracht Koploper Zeelandia liet zich In de zomer- van de Oosterscheldewerken veel hoger schrijven aan Gedeputeerde Staten laten een bezoek aan het Franse Saint Hilaire. avondvoetbalkompetitie verrassen door zouden uitvallen dan aanvankelijk geraamd weten, dat men geen grote kampeerterrei- Op pagina 4 en 5 een uitvoerig verslag hier- naaste konkurrent Stella Boys: 3-0. (Pag. 8). was. (Pag. 2). nen wil aan de Rampweg. (Pag. 3). over. DONDERDAG 28 JUNI 1984 140ste jaargang Nr. 23547 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Dikwijls is er maar één enkel hard woord no dig, om iemand vriendelijker te stemmen. Otto Weiss ZONNEMAIRE - Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben via een schrijven aan de gemeentebesturen van Middenschouwen, Westerschouwen en Brouwershaven laten weten een voorlopig stanpunt te hebben ingeno men met betrekking tot de spreidingsplannen voor de basisscholen. GS maken zich zorgen over de levensvat baarheid op de wat langere termijn van de scholen in Noordwelle en Serooskerke en wat Zonnemaire betreft vertrouwen zij erop dat op korte termijn het overleg tus sen het kollege van Brouwershaven en het bestuur van de bijzondere lagere school kan worden afgerond. Van de twee basisscholen zal er per 1 januari 1985 één moeten verdwijnen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's, Gedeputeerde Staten zijn van me ning dat iedere woonkern in principe over één goed funktionerende basis school dient te beschikken, die door het merendeel van de in en om de woonkern wonende leerlingen wordt bezocht. Of de laatste basisschool in een woonkern openbaar of bijzonder zal zijn kan worden bepaald door het sociaal-kulturele karakter van de woonkern en de ligging en karakter van de overige scholen in eigen of na burige gemeente. Bij de beoordeling van de laatste basisschool in een woonkern zal, in afwijking van wat staatssekretaris drs. G. van Leijenhorst zich bij zijn toetsing voorneemt, het leerlingen aantal van 23 geen doorslaggevend criterium zijn. Gedeputeerde Staten hebben met de kolleges van die gemeenten, waarin zich knelpunten voordeden bij de vorming van openbare basis scholen, overleg gevoerd. Na afron ding hiervan zijn GS overgegaan tot besluitvorming met betrekking tot de goedkeuring van de gemeentelijke spreidingsplannen voor openbare ba sisscholen. Overleg gaande Tot het najaar 1983 koesterde het kollege van Brouwershaven de hoop dat de vorming van de twee basis- s. i;-; leii (één openbare en één christe lijke) te Zonnemaire zou kunnen worden goedgekeurd, waardoor er nodige tijd zou vrijkomen om een voor alle leerlingen in Zonnemaire toegankelijke basisschool tot stand te brengen. In het najaar van 1983 Vervolg pag. 6 Intense aandacht van prins Claus en koningin Beatrix voor de technische apparatuur op de brug van de Ostrea. Rechts kapitein J. van Leeuwen. (Foto: Kees Chamuleau) „NEELTJE JANS" - Koningin Beatrix en Prins Claus hebben dinsdag in het begin van de avond onder de meest ideale weersomstandigheden het plaatsen van een pijler op het hef schip Ostrea meegemaakt. Het betrof een informeel bezoek, dat zich - evenals haar eerste bezoek aan de Storm vloedkering in augustus 1982 - kenmerkte door een buitengewoon ongedwongen sfeer. De koningin had te kennen gegeven het plaatsen van een pijler in werkelijkheid mee te maken. Behalve dat zij zeer veel interesse tonnde voor het uitzonderlijk technisch aspekt bij de werkzaamheden in het sluitgat Roompot rond deze 44ste pijler, toonde zij een zeker zo grote belangstelling voor de werkers op de betrokken (aan elkaar ge koppelde) werkschapen: de Macoma en de Ostrea. BROUWERSHAVEN - De Gereformeerde kerk aan het Bostonplein te Brouwersha ven wordt uitgebreid met een zaal. De werkzaamheden hiertoe gingen dinsdagochtend in alle vroegte van start met het heien van de palen. Om half elf gebeurde dit officiële, toen de heer J. A. van de Bijl, voorzitter van de kommissie van beheer van de Gerefor meerde kerk de inmiddels twaalfde (bijbels getal!) paal de grond in liet gaan door het overhalen van de handel. Het op de paal aangebrachte vuurwerk wilde niet ontploffen, maar de vreugde bij de enkele tientallen belangstellenden was er niet minder om. De uitbreiding, die grotendeels door leden van de Gereformeerde ge meente zelf gerealiseerd zal worden, gaat naar verwachting ongeveer een half jaar duren. Het werk wordt uit gevoerd naar een ontwerp van archi- tekt Tieleman uit Nieuwerkerk. Be halve het aanbouwen van een zaal zal ook de ingang van de kerk verplaatst worden naar een andere zijde van het gebouw. Cirkels ,,In de huidige kerkzaal staan de banken recht achter elkaar opgesteld om de gemeenschap met God te bele ven. In de nieuwe zaal zullen ze in cir kels worden opgesteld, omdat dit een ruimte wordt waar de mensen mèt el kaar praten", zei ds. R. Stutvoet pre dikant van de Gereformeerde kerk in zijn ..hagepreek" ter ere van de plechtigheid. Hij stelde dat de uit breiding niet het gevolg is van een grote toeloop naar de Gereformeerde Kerk in Brouwershaven, maar om dat het kerkbestuur meer ruimte wil scheppen voor nevenaktiviteiten in de kerk, zoals de jeugdklub en de mo gelijkheid om gezamenlijk koffie te drinken en te praten. Zelfwerkzaamheid De kosten voor dit projekt, die door de zelfwerkzaamheid van de kerkleden beperkt zullen blijven, worden gedekt door de verkoop - ver leden jaar - van het kleine kerkje aan de Dijk van Bommenede te Zonne- De heer J. A. van de Bijl, voorzitter van de kommissie van beheer van de Ge- maire, dat niet meer rendabel bleek reformeerde Kerk, haalt de handel over waardoor de (twaalfde) heipaal de grond in gaat. Vervolg pag. 6 Het koninklijk paar sprak met heel veel van de enige tientallen mensen in allerlei funkties, terwijl het bij het verlaten van de schepen nog juist enige duikers ontmoette. Precies om drie minuten voor half negen werd het sein gegeven, dat de pijler exact op zijn plaats stond, het geen koningin en prins duidelijk op de beeldschermen konden konstate ren. Waarna de bemanning werd ge feliciteerd met het voortreffelijke werk. Zowel aan dek als op de brug liet het hoge gezelschap zich uitgebreid voorlichten over de aktiviteiten, de elektronische apparatuur, de beeld schermen en het rekencentrum. De koningin informeerde zowel naar de tails als achtergronden en zij en haar ichtgenoot toonden zich zeer onder de indruk van de technische hoogstandjes die werden verricht. 7/ 7 Het koninklijk bezoek zou overi gens in eerste instantie in de vroege ochtend van die dinsdag plaatsvin den, maar de plaatsing van deze pij ler moest tot de avond worden uit gesteld. Dit was het gevolg van de weersomstandigheden in het week einde, toen de voorbereidingen wer den vertraagd door te veel deining in de Oosterschelde. Met helicopters 's Avonds kon het dus wel door gaan en klokslag half zeven arriveer den twee legerhelicopters van de vliegbasis Soesterberg op ,,Neeltje Jans" met het koninklijk paar, met een adjudant en de persoonlijke se- kretaris. (Vervolg pag. 7) Het koninklijk paar aan de k. Links ir. H. Engel, hoofd Deltadienst Rijkswa terstaat. (Foto: Cees Chamuleau) Verwachting tot vrijdagavond: Nog enkele buien Half- tot zwaar bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur om streeks 9, middagtemperatuur onge veer 15 graden; matige, aan de kust nu en dan krachtige wind uit west tot noordwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 2 juli Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: west 3 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: n.west 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 29 juni Zon op 5.23, onder 22.03 Maan op 5.11, onder 22.57 Nieuwe Maan: 29 juni (5.18) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laag wat er 29 juni 4.17 16.17 9.50 22.18 Springtij: 1 juli HET WEERO VERZICHT DE BILT - Opnieuw is een hoeveel heid lucht uit noordelijke streken tot ons land doorgedrongen en die aan voer gaat voorlopig nog door. Het wordt in de middag dan ook niet meer dan ongeveer 15 graden, dat is zo'n graad of zeven onder de ge middelde temperatuur voor deze tijd van het jaar. Wel zal de zon zich nu en dan laten zien, maar over het geheel genomen is er vrij veel bewolking. Bij ons is de wind noordwest, ver der op de Noordzee vrijwel noord. Die luchtstroming wordt in stand ge houden door een hogedrukgebied op de oceaan bij Ierland en een omvang rijk lagedrukgebied boven Scandina vië. Het ziet er naar uit dat de koude lucht met vrij veel bewolking lang zaam verder naar het zuiden door dringt tot boven midden-Frankrijk en de Alpen. Daarbij kan in de over gangszone plaatselijk onweer voor kómen. Zuid-Europa blijft nog zo mers. SCHARENDIJKE - De zuidkant van de Kabbe laarsbank aan de Brou- wersdam, de laatste jaren zeer geliefd bij onder meer windsurfers, kan de ko mende zomermaanden niet worden gebruikt. De reden hiervoor is dat de Rijks dienst voor de IJsselmeer- polders met de definitieve inrichting van de zuidover is begonnen. Voor zwemmers en surfers worden geschikte stranden, oevers en par keerruimten aangelegd, die goed be reikbaar zijn over verharde wegen. Aannemingsbedrijf Van Oord Wer kendam b.v. bleek de laagste in schrijver te zijn voor een bedrag van 2.097.000 - exkl. B.T.W. De aanleg en inrichting van het Strand Kabbelaarsbank wordt be kostigd door de Directie Openluch trecreatie van het Ministerie van Landbouw en Visserij en het Ministe rie van Sociale Zaken en Werkgele genheid. Dit laatste ministerie heeft voor dit werk 1.000.000,— beschik baar gesteld uit de pot, die bestemd is om werkgelegenheid te stimule ren. Een voorwaarde is dat het werk moet worden uitgevoerd met inscha keling van langdurige werklozen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1