Kleine zaal „Ons Dorpshuis" wordt tijdelijk gemeentehuis 0Ó Gemeente Bru droeg mortuarium over aan Hervormde Kerkvoogdij Vijfde Avondvierdaagse Burgh-Haamstede gestart DE ZIERIKZEESCHE COURANT Carla wil een montuur uit de collectie 1984. Waar gaat zij heen? Naar Optimaal^ Opticien Garantie op zicht Fietsendieven weer aktief ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Verantwoordelijkheid Een eindrapport van de landelijke stuur groep stelt dat de verantwoordelijkheid voor leefbaarheid kleine kernen bij gemeen te en provincie ligt. (Pag. 2). Diskussie Expositie Nieuw talent De voorbereiding tot de bouw van 215 ser- De Zeeuwse kunstenaars Wim Bakker en Tijdens de laatste trimlopen, georganiseerd vicewoningen aan 't Vrije in Zlerikzee zorg- Eric Roest exposeren van 30 juni tot en met door de Zierikzeese atletiekvereniging Del- de voor een pittige diskussie tijdens de 31 juli in de Zierikzeese Noordhavenpoort, ta Sport, manifesteerde Adrie Hillebrand openbare Vergadering BW. (Pag. 3). (Pag. 4). zich als «'«uw talent. (Pag. 5). DINSDAG 26 JUNI 1984 140ste jaargang Nr. 23546 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Spijs des levens is de arbeid; ontspanning mag niet anders dan toespijs zijn. Jean Paul. Voorstel aan gemeenteraad Duiveland: DUIVELAND - De kleine zaal van „Ons Dorpshuis" in Nieuwerkerk zal, als de gemeenteraad van Duiveland daar donderdag 28 juni mee akkoord gaat, dit najaar een tijdelijke funktie krijgen'als trouwzaal. Door de uitbrei ding van het gemeentehuis te Nieuwerkerk en door de verbouwing van het bestaande, gedeelte, zal de huidige raadzaal trouwzaal gedurende een bepaalde tijd niet gebruikt kunnen worden voor het voltrekken van huwe lijken. B. en w. menen een oplossing voor deze situatie te hebben gevonden door het sluiten van huwelijken tij delijk te doen plaatsvinden in de kleine zaal van het verenigingsge bouw „Ons Dorpshuis". Als datum van ingang wordt 1 september voor gesteld. Eveneens in relatie tot de verbou wing c.q. uitbreiding van het ge meentehuis staat het voorstel tot ver huur van archiefruimte aan het Wa terschap Schouwen-Duiveland en aan de gemeente Middenschouwen. Op basis van een huurprijs van 40,— per strekkende meter is met beide instanties in principe over eenstemming bereikt. Het aantal te verhuren strekkende meters bedraagt voor het Waterschap 250 en voor de gemeente Midden- schouwen 240. De jaarlijkse huur wordt dus respektievelijk 10.000,— en 9.600,—. Voor eigen gebruik blijft voor de gemeente Duiveland 300 m2 over. Het kollege stelt de raad voor akkoord te gaan met de koncept-huuro vereenkomst „Kom Oosterland" De raadsagenda vermeldt verder ook een voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan „Kom Ooster land". Dit nieuwe bestemmingsplan dient, aldus b. en w. een handvat te bieden voor een algemeen planolo gisch beleid op langere termijn. De uitgangspunten voor de ontwikke ling voor Oosterland de komende ja ren zijn: Het behouden en versterken van de woonfunktie; het behouden en verbeteren van de ruimtelijke kwaliteit en het behouden en verster ken van het voorzieningen-niveau. Tegen het ontwerp-plan werden binnen de gestelde termijn vier be zwaarschriften ingediend. De heer J. Dorst maakt op drie on derdelen bezwaar tegen het ontwerp- bestemmingsplan „Kom Oosterland". De bestemming van het voorterrein tussen zijn woning be drijfsgebouwen en de Burg. van der Havestraat biedt geen mogelijkhe den voor bebouwing. Overeenkomstig de wens van de heer Dorst, stelt het kollege voor een beperkte bebouwing van het woon gedeelte op het betreffende perceel mogelijk te maken. Verder kan het kollege zich ook vinden in de wens van de heer Dorst de bouw van een machineberging op het achterterrein mogelijk te maken. B. en w. stellen de raad dan ook voor een beperkte bebouwingsmogelijkheid in het bestemmingsplan op te nemen. Met het derde onderdeel van dit bezwaar schrift kan het kollege echter niet in stemmen. De heer Dorst had graag de mogelijkheid gehad de. houten wo ning op het perceel tussen de wonin gen (en erven) aan de S. M. Lonc- ques<raat en Molenweg, te ver de ren en eventueel daarnaast nog een tweede woning te bouwen. Het kolle ge acht het wijzigen van de bestem ming „tuin" en „Woondoeleinden" echter niet wenselijk. „Voorkomen dient te worden dat achterterreinen worden bebouwd, welke niet direkt aansluiten aan de openbare wég", aldus b. en w. Zij stellen, de raad voor dit onderdeel van het bezwaarschrift ongegrond te verklaren. Uitbreidings mogelijkheden Exploitante van café-restaurant „De Pleisterplaats", mevrouw M. J. P. Ottavi-Menheere maakt bezwaar tegen het ontwerp-bestemmingsplan omdat dit plan geen uitbreidingsmo gelijkheden biedt voor de horecalo- kaliteit. In eerste instantie gaf zij te kennen goothoogte graag van vier en zeven van een in de toekomst te realiseren hotel-akkommodatie. Gelet op de aard van het bedrijf acht het kollege het opnemen van een uitbreidingsmogelijkheid aan de zuid-oost-zijde reëel. Een goothoogte van maximaal zeven meter wordt echter uit esthetisch oogpunt niet aanvaardbaar geacht, temeer daar het betreffende perceel is gelegen bij de onmiddellijke ingang van het dorp. Een goothoogte van maximaal vier meter biedt volgens het kollege, vooralsnog voldoende mogelijkhe- den .offi de voorgenomen akkommo- Advertentie COEN HONIC OPTIEK Optometrist OM- Contactlensspecialist ANVC Visstraat 16-4301 CC Zierikzee Telefoon 01110-4211 Advertentie WILLEM VAN ORANJE-MUNTEN De zilveren 50 munten 1984, ter herdenking van prins Willem van Oranje, komen op vrijdag 29 juni a.s. in omloop via postkantoren en banken. In verband met de uitbreiding c.q. verbouwing van het gemeentehuis te Nieu werkerk zullen de bruidsparen in Duiveland vanaf 1 september tijdelijk moe ten uitwijken naar de kleine zaal van ,,Ons Dorpshuis" voor de voltrekking van hun huwelijk. mededeling van het ministerie van Financiën Stemmige ruimte ten dienste van alle inwoners BRUINISSE - Na jaren onderhandelen en diverse mo gelijkheden bezien is het er dan uiteindelijk toch van ge komen: de gemeenschap Bruinisse kan beschikken over een stemmige condoleanceruimte. Maandagmiddag vond de officiële overdracht plaats van de burgerlijke gemeente aan de hervormde gemeente, aan wiens kerk gebouw het lang verbeidde mortuarium werd gebouwd. De technische oplevering vond al eerder plaats, maar ge zien de voorgeschiedenis wilde zowel de gemeente als de kerkvoogdij van de kerk het feit niet onopgemerkt voor bij laten gaan, hoewel het feit opzich uiteraard geen re den is om een feestje op touw te zetten. In de nieuwe ruimte sprak burge meester T. C. Hekman een woord van welkom aan een selekt gezelschap en noemde de komst van het mortuari um beslist geen luxe in de gemeente. Ook dat de hervormde gemeente deze gelegenheid aangreep om hun eigen bijgebouwen aan te passen en op te knappen, noemde Hekman geen overbodige zaak, gezien de toestand waarin^het geheel Verkeerde. Een' kerkgebouw 'wordt nu een maal méér gebruikt dan alleen maar op zoncfag voor de Erediensten, waar nu een bijzondere mogelijkheid voor •v i Vervolg pag. 2 De kerkelijke- en burgerlijke overheden van de gemeente Bruinisse, hier ver tegenwoordigd door kerkvoogd C. Bolijn (l.) en burgemeester T. C. Hekman, vonden elkaar tijdens de bouw van het derde Britse mortuarium. BURGH-HAAMSTEDE - Onder bijzonder prettige wandelomstandigheden ging maandagavond de vijfde Burgh-Haamsteedse Avondvierdaagse van start. In totaal kwamen 325 deelnemers naar de kantine van sportpark Van Zuyen aan de Leliëndaleweg om zich te laten inschrijven. Dit betekent exakt hetzelfde aantal als tijdens de voorgaande editie, hetgeen de organisa tie terecht tot tevredenheid stemde. De jaarlijkse Burgh-Haamsteedse Avondvierdaagse is een gezamenlijke organisatie van Sportvereniging DFS en de plaatselijke VW. Het grootste kwantum deelnemers werd traditiegetrouw weer geleverd door de twee Burgh-Haamsteedse lagere scholen. De openbare lagere school De Kirre- weie van schoolhoofd A. Damman neemt met 119 personen deel aan de vijf de editie, terwijl de Christelijke Nationale School Onder de Wieken van schoolhoofd S. J. Karstens met 141 deelnemers van de partij is. Ook in Burgh-Haamstede kan per avond naar keuze acht of vijftien kilo meter worden gelopen. Slechts een vijftiental deelnemers koos in de Westerschouwense kern voor de langste afstand. De eerste avond voerde de tocht naar De Punt en weer terug naar sportpark Van Zuyen. Op de slo- tavond - donderdag - wordt de stoet bij Rustoord Duinoord opgevangen door de Koninklijke Muziekvereniging „Witte van Haemstede", die voor de begeleiding naar de finish zal zorgen. Natuurlijk ontbreekt dan ook de bloemenhulde niet. ZIERIKZEE - Het afgelopen week einde leverde weer drie fietsen diefstallen op. De belangstelling voor het stalen ros neemt ook van niet gewilde zijde kennelijk toe, zé ker als de fietsen niet op slot worden gezet. Voor de woning van A. S. aan de Korte Nobelstraat verdween een ,,opoe"-fiets, zwart van kleur. P. V. uit de Minderbroederstraat mist zijn jongensfiets (groen) die eveneens voor de woning stond (niet afgeslo ten) en J. P. uit de Cranestraat mist een witte damesfiets, die (niet af gesloten) uit de tuin voor de woning werd gehaald. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Verwachting tot woensdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden, maar vrijwel over al droog; minimumtemperatuur on geveer achttien graden; matige westenwind, kracht drie, in het Wad dengebied vrij krachtig, vijf. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 30 juni: Donderdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 40 Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: n.west 3 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: n.west 3 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 27 juni Zon op 5.22, onder 22.04 Maan op 3.46, onder 20.47 28 juni Zon op 5.23, onder 22.03 Maan op 4.21, onder 21.58 Nieuwe Maan: 29 juni (5.18) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 27 juni 2.32 15.02 8.31 20.50 28 juni 3.25 15.42 9.11 21.34 Springtij: 1 juli HET WEEROVERZICHT DE BILT - De normale middagtem- peratuur, die gemiddeld twee-en- twintig graden voor deze tijd van het jaar bedraagt, wordt ook morgen met een temperatuur van ongeveer achttien graden niet bereikt. Met een matige westenwind drijft bewolking van de Noordzee het land binnen, met als gevolg geen overvloedige zonneschijn. Het blijft vrijwel overal droog. Vannacht daalt dc tempera tuur tot ongeveer twaalf graden. De westelijke stroming wordt veroor zaakt door een gebied met lage baro meterstanden boven Scandinavië en een hogedrukgebied ten zuidwesten van Ierland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1