Veel doelpunten, maar weinig hoogstaand handbal bij jubileumduel Delta Sport-Sas ja 7 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 juni mi Nr.23545 ZIERIKZEE - De jubileumwedstrijd ter gelegenheid van het derde lustrum van handbalvereniging Delta Sport tussen de herenploegen van de Zierikzeese vereni ging en veelvuldig Belgisch kampioen en bekerwinnaar Sasja, is er een geworden zonder al te veel handbaltech- nische hoogstandjes. Gelukkig voor het niet al te talrijk opgekomen publiek werd er bijzonder veel geskoord, waardoor er toch nog een ogenschijnlijk attraktief duel uit de bus kwam. Sasja, dat op het laatste moment weer een aantal toppers in Antwerpen achterliet, won uitein delijk met 20-23, nadat de ploeg van trainer Hugo Seis halverwege nog met 8-13 aan de leiding had gestaan. Smaakmaker van het duel was ontegenzeggelijk inter nationaal Frans Willemsens. Weliswaar skoorde hij niet erg veel, maar hij zette op onnavolgbare wijze de lijnen uit binnen de Belgische ploeg. Meer dan wie ook toonde hij zich een gouden gids voor zijn ploeg. Bij de Delta Sporters viel alleen Bert de Vos op vanwege zijn gretig heid, maar het nivo uit de meeste kompetitiewedstrij- den werd door de ploeg van coach Cor Mol geen moment gehaald. Ria Schaalje: oprichtster en erelid van Delta Sport en het komend seizoen ak- tief als coach van het damesteam, terwijl zij ook weer beschikbaar zal zijn als speelster... Kees de Vos wisselt vaantjes uit met Sasja-aanvoerder Ronald Jacobs. De eerste tien minuten van de ont moeting gingen gelijk op en dat werd duidelijk weergegeven door de 4-4 tussenstand. Kees de Vos had de sko- re voor de Delta Sporters geopend, maar via een benutte strafworp van Patrick Comptaert en twee attente ogeblikken van Alex Jacobs liep Sas ja uit naar 1-3. Door Bert de Vos kwam Delat Sport weer in het kiel zog, maar andermaal patrick Comp taert verhoogde de skore tot 2-4. Een van de beste Zierikzeese aanvallen resulteerde in een puike treffer van Bert Nuyens en hij bediende even la ter Bert de Vos voor 4-4. Dat beteken de voorlopig het laatste wapenfeit voor de ploeg van Cor Mol. In een ga ve tussensprint ging Sasja naar 4-9, een wedstrijdfase waarin Frans Wil lemsens zijn grote klasse ten toon spreidde. Om beurten werden de Sasja-aanvallers door hem in een kansrijke positie gemanoeuvreerd. Dreiging Pas nadat Peter Lefèvre bij Delta Sport binnen de lijnen was gekomen kwam er weer echte dheiging op het doel van Walter Mattijs, maar voor alsnog stond zijn vizier niet helemaal zuiver gericht. De laatste tien minu ten uit de eerste helft leverden, even als de eerste tien, een 4-4 tussenstand op. Peter Lefèvre kogelde twee keer raak, Kees de Vos benutte een door Bert Nuyens meegekregen strafworp en Bert de Vis rondde een vloeiende aaitval met Kees de Vos en Peter Le fèvre uitstekend af. Tussendoor had den de broers Ronald en Alex Jacobs zich aan Sasja-kant nog enkele keren goed latenzien: 8-13. De tweede helft begon leuk. De Belgische ploeg was nog volop in diskussie, toen Kees de Vos het leer al in het net had liggen. Even later tekende Bert de Vos op aangeven van Cor Lagendijk zelfs voor 10-13, maar toen schakelde Sas ja weer even een tandje bij. Via voornamelijk Alex Jacobs werd angstvallig gezorgd, dat een kleine voorsprong werd vastgehou den. De Belgen wilden Delta Sport zichtbaar een heuse afstraffing besparen, maar een nederlaag inkas- seren was toch weer een ander punt. Voortdurend bleef er een marge van drie tot vier doelpunten bestaan en op iedere Delta Sport-treffer hadden de Belgen een antwoord. Een en an der hield wel in, dat de produktie flink werd opgeschroefd, hetgeen de ontmoeting toch alsnog voldoende amusementswaarde gaf. De laatste tien treffers van Delta Sport werden door zeven verschillende spelers voorbij Walter Mattijs gewerkt. An- dré Hartoog, Peter Lefèvre en Bert de Vos skoorden allen twee keer en Wim van der Welle, Jacco Vleeshou wer, Bert Nuyens en Kees de Vos pas seerden de Belgische slotman iedere een keer. Bij de Belgen waren vooral Patrick Comptaert en Alex Jacobs suksesvol. De laatste kreeg een zestal minuten voor tijd overigens ook de enige twee minutenstraf in de bijzonder faire wedstrijd. Aanmerkingen op de lei ding door Jacobs stelden Delta Sport in de gelegenheid om mogelijk te pro fiteren van een numerieke meerder heid, maar hier kwam niets van te recht. Uiteindelijk hielden de Belgen hun kleine, maar verdiende voor sprong: 20-23. Schoolfoto De aanzet tot handbalvereniging Delta Sport werd in april 1969 gege ven door Ria Schaalje. Het huidige erelid van de vereniging kwam toen in kontakt met de voorzitter van het Nederlands handbal Verbond en beslott wat op te zetten, hetgeen op 29 juni 1969 leidde tot de oprichting van de vereniging, die momenteel voornamelijk- aan de weg timmert via de herenpioeg, die recentelijk naar de tweede divisie van de lande lijke handbalkompetitie promoveer de. Aanvankelijk telde Delta Sport 28 leden. Kees Sanderse werd de eerste trainer. Via een oude schoolfoto wer den dames bij elkaar gezocht om een team op de been te brengen, hetgeen lukte. In de eerste jaren groeide Del ta Sport snel kwa ledental. Via 48 le den in 1970 kwam de verenigiging op 60 leden in 1972. In 1974 daalde het aantal echter weer naar 42. Hieraan was voor een belangrijk deel de ver maarde oliekrisis debet. In 1977 boekte Delta Sport een rekordaantal leden. Meer dan honderd spelers en speelsters liepen in het blauw en wit rond. in de beginjaren speelden de Delta Sportteams de thuiswedstrij den in Goes, maar na de realisatie van sporthal Onderdak werd dat an ders. In 1973 werd het eerste grote ei gen handbaltoernooi afgewerkt. Op het ogenblik heeft Delta Sport acht teams. De tachtig leden zijn on dergebracht in een welpenteam, een jongeris pupillenteam, een jongens aspirantenteam, een dames junioren team, een dames seniorenteam en drie heren seniorenteams. Naast het handballen zelf heeft de klub van voorzitter Leen Legemaate tal van andere aktiviteiten, warvan de kla- verjasklub onmiskenbaar de belang rijkste is. Verder verschijnt er regel matig een fraai verzorgd klubblad, maar ook zijn er regelmatig rommel markten en oliebollenakties, dit voornamelijk om de voortdurend stijgende kosten in te dammen. Be halve voorzitter Leen Legemaate vormen sekretaresse Els van Zwie- ten, penningmeester Kees de Vos en de leden Boy Simmers en Liesbeth Risseeuw het bestuur van de vereni ging. Open vizier Het paradapaard van de vereni ging is sinds enkeele jaren het heren team van Cor Mol. Het komende sei zoen gaat de ploeg in de tweede divi sie landelijk spelen, een niet geringe opgave. Het levert de ploeg aardige reisjes op. Zes tegenstanders komen uit Zuid-Holland, drie uit Noord- Brabant. Saturnus heeft zijn thuisha ven in Leiden, Hellas en Wings ko men uit Den Haag, Ancora en Snel- wiek stammen uit Rotterdam en Ani mo komt uit Rijswijk. Het Brabantse trio wordt gevormd door het met Delta Sport meegepro- moveerde Mountain Stars uit Raams- donksveer, GHV uit Goirle en Terna- do uit Breda. :zoals het er nu uitziet wordt Delta Sport van buiten uit niet opnieuw versterkt, zodat de kompe titie zal worden aangevangen met de zelfde spelersgroep, die het team het sukses in de derde divisie bezorgde. Mogelijk zullen een paar jongere ta lenten zich bij de selëktie spelen, maar of ze dan al meteen klaar zijn op het nieuwe nivo mee te kunnen valt af te wachten. „We gaan gewoon met open vizier de strijd in de tweede divisie aan. Het zal niet gemakkelijk worden, maar ik verwacht dat we het met deze ploeg toch redelijk moeten kunnen runnen", stelde Cor Mol na afloop van de wedstrijd tegen Sasja vast. „Ik ben overigens blij, dat we er nu enkele weken mee kunnen stop pen, want het is een erg lang seizoen geweest en voordat je het weet moe ten we weer aan de slag. Begin au gustus staan we er weer". KV AU Ready organiseert rekreatief gebeuren ZIERIKZEE - De Zierikzeese korf balvereniging All Ready komt deze week met een primeur in onze regio, nl. het organiseren van een zoge naamd Wijkenkorfbaltoernooi. Door de organisatoren wordt dit korfbal evenement zuiver gezien als een re kreatief gebeuren, waarin vooral mensen die normaal niet korfballen, van boven de 16 jaar, in de gelegen heid worden gesteld deze tak van sport te bedrijven. Gedacht wordt hierbij aan voetballers, volleyballers en handballers, die in de loop van het jaar hun reguliere kompetitiever plichtingen hebben, en nu de kans krijgen in een andere tak van sport hun kunnen te tonen. De wedstrijden, die morgen (dins dagavond en donderdagavond zul len plaats vinden zullen gespeeld worden op het Malta-veldje en op het terrein in Poortambacht gelegen aan de Scheldestraat. Om het geheel aan trekkelijk te maken zal er in twee vakken (zoals bij het zaalkorfbal) worden gespeeld. Het uitgangspunt is, dat het toernooi moet worden ge zien als een vriendschappelijk gebeu ren, waarbij men zich voor de eerste keer heeft beperkt tot wedstrijden in toernooi-vorm. Slaat het toernooi aan, en waarom zou dt niet, dan ligt het in de bedoeling om dit volgend jaar wat professioneler te gaan aan pakken met een aantal aktiviteiten hiernaast. Voor het eerste toernooi hebben zich dertien teams aangemeld welke een buurt-, wijk- of straatsnaam dra gen. De indeling van de ploegen ziet er als volgt uit, voor Malta, Groep A: Bannink Atheltics; Kaersema- kerstraat en Boogerdstraatweg. Groep B: Maltezers; Capelle en Vete ranen Algemeen. Op het terrein in Poortambacht spelen in Groep C: Ro dedorp; Blok weg Boys en Onder de dikke toren, en in Groep D: De Mie ren; Parking Balie; The A(urora) Team en FC MEVO. Op beide avon den zal te 19.00 uur een aanvang met de wedstrijden worden gemaakt waarbij de speelduur van iedere wedstrijd 18 minuten zal zijn zonder rust en korfwisseling. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Uitslag van de wedvlucht vanuit Argenton, 594 km op 16 juni. Deelna me 211 duiven, lossing te 6.10 uur. Aankomst le duif 15.41 uur, laatste prijs 16.37 uur. W. Blom, Noordg. 1, 3, 5, 10, 12, 19, 22, 30, 42, 51; J. M. Jumelet, Bru 2, 4, 7, 8, 21, 23, 32, 34, 49; Jac Dekker en Zn, Zzee 6, 48; J. J. de Jonge, Zzee 9, 11, 53; L. v. Duivendijke, Bru 13, 14, 33, 35, 45; Koster-Winkels, Zzee 15, 29; A. Romijn, Dsr 16, 27, 31; J. A. v. d. Linde, Dsr 17, 41; W. N. Pankow, Owk 18, 26, 37, 39; C. Verwest, Zzee 20, 40; A. Schults, Bru 24, 28, 43; C. v. d. Hoek, Zzee 25; M. Saman, Zzee 36; J. v. IJsseldijke, Kwv 38; A. Bakker, Zzee 44; M. C. Schults, Bru 46; H. v. d. Linde en Zn., Zzee 47; L. J. Fonteine, Dsr 50; W. Westveer en Zn, Kwv 52. Inmanden voor de volgende fond- vlucht Chateauroux, 560 km, op don derdag 28 juni van 18.00 tot 19.15 uur. P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht vanuit Meuax op zater dag 23 juni 1984. Afstand 309 km. In konkoers 129 duiven. Gelost 7.30 uur. Aankomst le duif 12.27 uur, 1040.38 m/min. Laatste prijsduif 12.47 uur, 970.20 m/min. L. L. de Hooge 1, 2, 14, 16, 24, 25; J. den Hengst 3, 20, 22; C. v. 't Veer 4, 26; J. v. d. Sande 5, 7; E. Kloet 6; F. Maijs 8, 9, 15, 17, 31; L. J. de Bruijn 10, 18; G. J. Bakker 11, 13, 19, 30; J. Verwijs 12, 27, 29; M. K. Krijger 21, 23, 28; J. J. Vermeule 32, 33. P.V. „De Reisduif" Uitslag wedvlucht Meaux, afstand 316 km, stevige n.n.w. wind, in kon- koers 47 duiven. Tijd le aankomende 12.45.00 uur. Laatste prijsduif 13.19.00 uur. L. J. v. d. Wielen 1. 11, 12; Joh. Fli- kweert 2, 3, 6, 9; A. J. Flikweert 3, 4, 8; C. Wesdorp 7; M. Pleune 10. ENSCHEDE - FC Twente heeft Wil ly Carbo aangetrokken. De Ensche- dese voetbalclub, die het nieuwe sei zoen terugkeert in de eredivisie, en de 24-jarige aanvaller zijn het eens geworden over een twee-jarige ver bintenis. EBIKON - Het Nederlandse dames judoteam heeft dit weekeinde twee wedstrijden tegen Zwitserland met wisselend resultaat afgewerkt. De eerste interlandwedstrijd, zaterdag, eindigde gelijk (8-8). Het tweede du el, dat zondag werd gehouden, werd door oranje met 7-5 gewonnen. GEULLE - De ploeg voor de Ronde van Frankrijk van Kwantum bestaat uit negen Nederlanders en een Belg. Na afloop van het Nederlands kam pioenschap in Geulle stelde ploeglei der Jan Gisbers, na overleg met zijn Belgische kollega Walter Godefroot, het volgende tiental samen: Jan Raas, Hennie Kuiper, Joop Zoete melk, Adri van der Poel, Ludo Pee- ters, Jacques Hanegraaf, Leo van Vliet, Ad Wijnands, Henrie Manders en Adri van Houwelingen. Een aanval van Delta Sport. Jacco Vleeshouwer torent hoog boven de Antwerpse verdediging uit. Hij wordt aangepakt door Toine van Leugenheaghe (5). Alex Jacobs (13) en Frans Willemsen (tweed van links) houden een en ander in de gaten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7