NIEUmBODE SKNWK besluit jubileumviering met aantrekkelijk gebeuren voor alle junioren en pupillen voor Bruse Boys in nieuw seizoen Verre reizen en Zierikzee Jan Raas pakt derde titel na zoutloos profkampioenschap Zeelandia op rozen na gelijkspel Stella Boys Met medewerking van Ton van Eenennaam en Danny Blind Indelingen KNVB-teams Frankrijk en Spanje met veel moeite naar eindstrijd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 juni 1984 Nr. 23545 5 ZIERIKZEE - Het moet nu wel heel raar gaan wil Zeelandia zijn vorig jaar behalde zomeravondvoetbaltitel niet prolongeren. Woensdagavond ontmoe ten de koplopers voor de tweede keer naaste rivaal Stella Boys en vanwege een beter doelsaldo mogen de „bakkers" zelfs een kleine nederlaag inkasse- ren, maar zover zal men het beslist niet willen laten komen. Evenals de eerste wedstrijd, die met 3-1 werd gewonnen, zal getracht worden om ongeslagen te blijven. Zeelandia kw, in deze prima uit gangspositie, omdat Stella Boys in de ontmoeting tegen PZEM niet ver der kwam dan een I-I gelijkspel. Eer der was ook Zeelandia niet verder ge komen dan een puntendeling tegen de „elektriekers". Tegen de vetera nen van Zierikzee maakte Stella Boys geen fout. Met 3-0 werd de volle buit binnengehaald. Zeelandia kwam ook twee keer in aktie. Eerst werd in Middelharnis fors uitgehaald tegen Hernesseroord (0-8), nadat het na vijf minuten al 4-0 was geworden. Vervolgens werden de Zierikzee Veteranen met 4-1 aan de zegekar gebonden. DE PZEM- ploeg kwam tegen Velocitas ook sterk voor de dag, getuige de 7-1 uit slag. DSV haalde uit twee wedstrij den ook drie punten. Velocitas werd vaster op de laatste plaats gedrukt via een 3-1 nederlaag tegen de Dos- bouwers en Hernesseroord mocht slechts een punt op zak steken: 3-3. Met nog twaalf wedstrijden te gaan is de stand in de Zomeravondkompe titie momenteel: Zeelandia Stella Boys PZEM 8 7 1 0 28- 2 15 9 7 1 I 28- 5 15 9 3 4 2 17-14 10 Hernesseroord 8 2 3 3 14-23 7 DSV 9 2 3 4 12-16 7 Zierikzee Vet. 9 14 4 11-18 6 Velocitas 8 0 0 8 4-36 0 De komende week staan er zeven wedstrijden op het programma. Van avond (maandag) speelt Zeelandia in Serooskerke tegen hekkesluiter Ve locitas en treffen Hernesseroord en de Zierikzee Veteranen elkaar in Middelharnis. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen in Zierikzee werd kort na rust bij een 1-1 stand gestaakt. Dinsdagavond staat er een wedstrijd op het programma in Se rooskerke. DSV en PZEM spelen daar tegen elkaar. Op hetzelfde ter rein spelen woensdagavond Zeelan dia en Stella Boys tegen elkaar en dit wordt, zoals eerder gesteld mogelijk de allesbeslissende wedstrijd van de kompetitie. Winst voor Zeelandia be tekent het ooficieuze kampioen schap. Donderdagavond spelen de PZEM-ploeg en Hernesseroord in Noordgouwe, terwijl DSV en Zierik zee Veteranen elkaar bekampen in Serooskerke. Vrijdagavond gaan Stella Boys en Velocitas het tegen el kaar opnemen in Serooskerke. Zoals steeds beginnen alle wedstrijden om half acht. GEULLE - Na afloop van de Neder landse kampioenschappen in Geulle heeft bondscoach Piet Libregts al vier beroepsrenners aangewezen voor het wereldkampioenschap wiel rennen op de weg in het Spaanse Montjuich op 2 september. Het zijn landskampioen Jan Raas, Henk Lub- berding, Johan van der Velde en Ge rard Veidscholten. Na de Ronde van Frankrijk wijst Liebregts nog zes renners aan. De laatste twee moeten een startbewijs in de Ronde van Ne derland verdienen. MOSKOU - Dynamo Moskou heeft zondag de voetbalbeker van de Sov jetunie veroverd. In de finale, die werd gespeeld in het Lenin-stadion in Moskou, werd Zenith Leningrad na verlenging met 2-0 verslagen. Voor Dynamo skoorden Gazzajev en Borodjoek. Het was de zesde keer dat Dynamo Moskou, dat in het onlangs begonnen seizoen de laatste plaats innneemt, de beker veroverde. ZANDVOORT - Lammy van de Heuvel is zondag de eerste kampioen van Nederland van dit autorensport- seizoen geworden. In Zandvoort won de 25-jarige Eindhovenaar, die in 1977 in de Golf GTI-klasse al eens na tionaal kampioen was en in de Sports-Categorie ('79) de Europese ti tel veroverde, ook de vijfde race om het Nederlands kampioenschap in de formule Ford 2000-klasse. ZIERIKZEE - Door de kompetitieleider van het distrikt Zuid I van de KNVB zijn de indelingen voor het seizoen 1984/1985 van het zaterdag- en zon dagvoetbal bekend gemaakt. In de 2e klasse A van het zaterdagvoetbal zijn er drie nieuwe gezichten in plaats van het naar de le klasse gepromoveerde Oostkapelle en het naar de 3e klasse gedegradeerde SHO en WHS. De nieuwe lingen waartegen Bruse Boys het in het komende seizoen zal moeten opnemen zijn het uit de le klasse gedegradeerde SC Everstein en de uit de derde klasse gepromoveerde Heukelum en Yerseke. De 2e klasse wordt verder volledig ge maakt door: Arnemuiden, AZVV (Axel), Good Luck (Raamsdonksveer); Hoek, Roda Boys (Aalst); Rozenburg en SSC'55 (Sprang-Capelle). In de 2e klasse B van de zondag kompetitie komt het gepromoveerde Zierikzee een groot aantal bekende- gezichten tegen. Met Zierikzee is het aantal Zeeuwse elftallen nu uitge breid tot vijf, een aantal waarvoor men ver in de geschidenis moet terug gaan om dit nog terug te vinden, ook in deze klasse drie nieuwelingen voor het naar de le klasse gepromo veerde WVO uit Oosterhout en RKTW uit Tilburg en het gedegra deerde Berkdijk. De drie nieuwelin gen zijn het uit de le klasse gedegra deerde Veerse Boys uit Raamsdonk en het uit de 3e klasse gepromoveer de Taxandria uit Oisterwijk en Zie- HOESELT - Eric Vanderaerden is zondag in Hoeselt wielerkampioen van België geworden. De renner uit de ploeg van Peter Post bleef in de eindsprint van het volledige peloton zijn ploeggenoot Eddy Planckaert voor. Frank Hoste eindigde als der de. In Frankrijk ging de titel naar Laurent Fignon. Tweede werd Eric DalI'ArmelIina en derde Pascal Ju les. rikzee. De andere tegenstanders waartegen Zierikzee het zal moeten gaan opnemen zijn: Boeimeer (Breda); Breskens; DOSKO (Bergen op Zoom); Internos (Etten-Leur); Middelburg; NOAD (Tilburg); Sluis kil; Virtus (Zevenbergen) en Vlissin- gen. Vierde klas In de 4e klasse A van de zaterdag kompetitie zit men ook weer in het komende seizoen met een onevenaan tal van elf teams waardoor er elke week weer een elftal vrij is. ENSCHEDE - Martin ten Kate, za- terdg nationaal kampioen op de 5000 meter in Sittard, heeft zondag in En schede de halve marathon op zijn naam gebracht. Hij voltooide de af stand in de zeer scherpe tijd van 59 minuten en 25,4 sekonden. Ten Kate versloeg in de slotfase Gerard Nij- boer, die als tweede binnenkwam in I uur en 14,6 sekonden. Cor Vriend werd tiende. Uit deze klas zijn verdwenen Vee- re, gepromoveerd naar de 3e klasse, BWR, overgegaan naar de 3e klasse en het naar de afdeling Brabant gede gradeerde SPS. Hiervoor in de plaats zijn gekomen het uit de 3e klasse ge degradeerde Krabbendijke en het uit de afdeling Brabant gepromoveerde NOAD'67 uit St. Philipsland en het uit de afdeling Zeeland eveneens ge promoveerde VCK uit Koudckerke. De 4e klas A wordt verder kompleet gemaakt met: 's-Heer Arendskcrke; De Meeuwen (Zoutelandc); Nieuw- dorp; Nieuwland; Smerdiek (St. Maartensdijk); SNS (Stad a/h Ha ringvliet) en Wolf aartsdijk. In de 3e klasse A, waarin de reser ves van Bruse Boys uitkomen zijn er twee nieuwe gezichten, de reserves van Kogelvangers uit Willemstad en Veere. Verdwenen zijn hier het naar de reserve 2e klasse gepromoveerde Serooskerke II en het naar de afde ling Zeeland gedegradeerde Wemel- dinge II. De verder elftallen in deze klasse zijn: Dinteloord II; Kloetingc II; Klundert II; De Meeuwen III; Nieuwdorp II; Seolto II (Zevenber gen); Smerdiek II; Tholense Boys II on WHS II. Ten slotte hebben wij nog de reserve 2e klasse B van het zon dagvoetbal waarnaar de reserves van Zierikzee zijn gepromoveerd. Met Middelburg II en Vlissingen II 2ijn de Zierikzeese reserves de enige Zeeuwse reserve elftallen welke in de kompetitie het hoogst spelen. De Brabantse tegenstanders waartegen in het komende seizoen de strijd moet worden aangebonden zijn: Don gen II; DOSKO II; Halsteren II; Ma- dese Boys II; Rood Wit II (St. Willi- brord); Roosendaal II; TSC (Ooster hout); Veerse Boys II en VOAB II (Goirle). In groten getale waren de junioren en de pupillen komen opdagen om hun kunnen te tonen, waarbij het langs de lijn van de zijde van de ou ders en supporters niet aan be langstelling ontbrak. Na een wat aar zelend begin kregen de jeugdige strafschopnemers meer zelfvertrou wen toen men eenmaal doorkreeg dat met een goed geplaatst schot ook een doelman uit de ere-divisie is te passe ren. De NAC-doelman kreeg dan ook ruimschoots de gelegenheid zijn ta lenten te tonen zowel met- als zonder sukses. Na een spannende strijd werd bij de F-pupillen Steven Neele winnaar, bij de E-pupillen Maurits van der Cingel, bij de D-pupillen Erwin van Sas, bij de C-junioren Ronny de Brui ne en bij de B-junioren Tonny Schiet- tekatte. Na afloop kregen al deze spe lers uit handen van Ton van Eenen naam een bokaal overhandigd. Tus sen de bedrijven door hield Danny Blind zich intensief met de jeugd be zig met verschillende vormen van oefenstof waar intensief door de jeugd aan werd deelgenomen. Na mens de jeugdkommissie, welke de organisatie van dit sportief gebeuren in handen had, bracht Huib de Valk in het bijzonder dank aan Ton van Eenennaam en Danny Blind voor de door hen verleende medewerking aan deze, mede door de uitstekende weersomstandigheden, uitstekend geslaagde sportmiddag. EK voetbal ZIERIKZEE - De nationale ploegen van Frankrijk en Spanje spelen woensdagavond in het Parijse Prin senpark de finale van het toernooi om het Europees voetbalkampioen schap. Beide ploegen hadden het in de halve finales overigens bijzonder moeilijk om zo ver te komen. Frank rijk had welgeteld 12Ó minuten nodig om voorbij Portugal te komen, ter wijl Spamje het in deze maximale tijd niet eens redde. Een niet benutte strafschop van Pre ben Larsen zorgde er uiteindelijk voor, dat de Spanjaar den Denemarken vroegtijdig naar huis stuurden. Wankelend en bijna struikelend heeft het Franse elftal zich zaterda gavond in Marseille geplaatst voor de finale van het toernooi om de Eu ropese titel. De Eifeltorenhoge favo riet balanceerde lang in het zinderen de duel tegen Portugal op de rand van uitschakeling. In de laatste se konden van de verlenging redde troe telkind Platini zijn elftal. Uit een trekbal van Tigana loodste hij zijn ploeg met een keihard, onhoudbaar schot in de finale: 3-2. Huilend van ontgoocheling dropen de Portugezen af. Tot dat dramatisch moment hadden zij uitzicht op een sensationele uitkomst. Weliswaar waren ze bij vlagen, vooral na de rust, overspeeld door de tegenstan der, de tandem Chalana-Jordao had hen niet alleen in dé race gehouden, maar zelfs langdurig laten lonken naar een finaleplaats. De droom van de Deense spelers is uiteengespat, de vakantie van de on geveer twintigduizend supporters voorbij. Uitgerekend Elkjaer- Larsen, die in het toernooi tot de Dense vedette was uitgegroeid, faal de op het beslissende moment. Na 120 minuten bij vlagen zeer aantrekke lijk voetbal was het evenwicht niet verbroken: 1-1. Strafschoppen moesten derhalve de doorslag bren gen. Tot 4-4 verliep de serie foutloos. Larsen, die van Lokeren naar Verona verhuist, schoot de laatste strafschop van Denemarken over. Sarabia maakte voor Spanje geen fout. De in valler passeerde de uitstekende doel man Qvist vlekkeloos en schoot zijn ploeg in de finale van aanstaande wonesdag tegen Frankrijk, waarbij het Europees voetbalkampioenschap op het spel staat. Eerst leek het of Oosterbosch en Lubberding Raas murm wilden beu ken. De Zeeuws was niet zo best voorbereid en zou misschien moeite krijgen met de afstand boven de 200 km. Later bleek dat de rijders van Post zich op voorhand al min of meer hadden neergelegd bij de nederlaag tegen de numerieke meerderheid der Kwantums van Gisbers. Ooster bosch, de beste man uit de koers die met de vierde plaats naast de medail les greep, zei venijnig: „Dat we zou den verliezen zat er dik in, maar we hebben het Nederlandse publiek la ten zien dat we hard kunnen fietsen". Het eerste uur van de koers1 over 130 km was veelbelovend. De demar rages volgden elkaar in snel tempo op. Het wielervolk, zo'n 40.000 in ge tal, leek zich op te mogen maken voor een bijzondere middag. Achter het peloton reden de ploegleiders el kaar in de nerveuzen openingsfase haast van de weg af. Bert Ooster bosch maakte er een abrupt einde aan. De tijdritspecialist ging zo hard fietsen, dat alleen het beste Neder landse talent in de persoon van Raas, Lubberding en Van der Velde kon bijblijven en de rest op minuten ach terstand kwam te rijden. Henk Lub berding vertelde later: „We reden zo hard, we konden door om onze tegen standers in het peloton te -dwingen achter ons te jagen". Merkwaardig Danny Blind verzorgde een aantal trainingen met de diverse jeuqdqroepen van SKNWK. NIEUWERKERK - Door de Nieuwerkerkse sportvere niging; SKNWK werd zaterdagmiddag op het sportpark „Het Springer", in het kader van het 30-jarig bestaan, een sportief gebeuren voor de voetbaljeugd georgani seerd. Medewerking hieraan werd verleend door twee ere-divisie spelers, Ton van Eenennaam de doelman van het Bredase NAC, oud-speler van Vlissingen en Danny Blind van het Rotterdamse Sparta en voorheen speler van het Souburgse RCS. Door de B- en C-junioren en de D-, E- en F-pupillen werd gestreden om de penalty bokaal waarbij Ton van Eenennaam als doelman fun geerde, wat voor de jeugd wel iets bijzonders betekent. NAC-doelman Ton van Eenennaam met de winnaar bij de C-junioren Ronnie de Bruine. pakken. De achtervolging werd ge staakt. In de kopgroep nam Raas - Van der Velde deed dat al iets eerder - wel meermalen de kop over in de koude wind. Raas: „Ik wilde abso luut niet kampioen worden aan het wiel van een tegenstander. Dat is mijn stijl niet". Veelgeplaagd De veelgeplaagde klassieker- koning toonde in de finale wel rugge- graat en werd daarom zeker een waardig winnaar. Een wielerkoers winnen bij de profs is tenslotte niet alleen hard op kop fietsen. Voor het publiek veranderde het wedstrijd beeld niet. Spanning kwam er pas tijdens de laatste tien kilometer toen Lubber ding Raas ging uitdagen met demar rages. Bij de eerste waren ze al los van Oosterbosch en de toch gevaarlij ke Van der Velde. In de sprint was Lubberding kansloos tegen Raas, die zelfs door zijn oude baas, Peter Post, overigens met kritiek voor zijn af wachtende houding, een goed kampi oen werd genoemd. Terwijl Jan Raas rustig tussen de wielen bleef, leek de opzet van Oosterbosch te slagen. De ploeggeno- Jan Raas: derde titel in zoutloze koers... GEULLE - Was de prolongatie van het Nederlands kampioenschap door Jan Raas wel voorspelbaar, de manier waarop dat gebeurde was dat absoluut niet. De met spanning tegemoetziende konfront at ie tussen de twee grote Ne derlandse wielerploegen leverde op de Slingerberg in het Zuidlimburgse Geulle een zoutloze titelstrijd op. De vertoning was nog flauwer dat in de ja ren dat de ploegen van Kees Pellenaars en Peter Post het alleenrecht hadden. Raas illustreerde dat na het Wilhelmus door zijn tegenstanders Henk Lubber ding en Bert Oosterbosch te loven en te danken. Jarenlang was Raas de uitblinker in het Nederlands wegkampioen- schap. Hij had het nationale treffen altijd volledig in de hand. Soms, in 1976 en 1983 pakte hij zelf de rood- wit-blauwe trui, vaak deed hij de driekleur kado aan een ploeggenoot die dat in de vooi^aarskiassiekers verdiend had. Anno 1984, zoeken naar topvorm voor de Tour de France ondanks rugpijn, leek Raas als een profiteur op weg naar zijn eerste gro te sukses van het, al deels mislukte, seizoen. Hij won dit jaar alleen het kriterium in Lage Zwaluwe en de kermiskoers in het Belgische Beringen-Koersel. Voorbereiding Urenlang fietste de oud- wereldkampioen in Geulle in de zui ging van de ruggen van zijn tegen standers Oosterbosch en Lubberding uit het kamp van de vorig jaar door hem verlaten ploeg Peter Post. De met Italiaanse sponsoring uitgeruste Johan van der Velde deed hetzelfde. ten van Raas, elf in getal, reden 100 km lang in Achtervolging. Twee ren ners van Post bleken sterker dan elf van Gisbers. Het gat van vier minuten werd we liswaar tot de helft teruggebracht, maar nooit dichtgereden. Dat bete kende ook merkwaardig genoeg, dat de afwachtende ploeggenoten van de langzaam vermoeider rakende Oosterbosch en Lubberding nooit zouden kunnen profiteren. Lubber ding weer: „Hoe langer de aanslui ting uitbleef, hoe groter de kansen van Raas werden". Raas voelde dat zelf ook aan. Zestig kilometer voor het einde liet hij zijn ploegleider weten zich sterk genoeg te voelen de titel te kunnen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5