Magere belangstelling voor Urker mannenkoor Ruim zeventig figuranten voor film ,,Plan Delta" Schapen scheren, cavia race en „paraplu hangen" op braderie Ingebruikstelling Logiesinformatiesysteem DE ZIERIKZEESCHE COURANT Bazar Noordgouwe werd druk bezocht Aanrijding tussen twee wielrijders Video-recorder Visserijmuseum ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Four Freedoms Awards Ballet-uitvoering In de Nieuwe Kerk van Middelburg werden pUOk en Wieteke Bljl van Balletschool Gl- Boeiende finale Jubileumwedstrijd -In een boeiende finale kwam Anny Scheer- Hef herenteam van handbalvereniging Del- de Four Freedoms Awards van de Franklin seue werden na afloop van de suksesvolle meyer als winnares uit de bus tegen Nicole ta Sport speelde een jubileumwedstrijd te- D. Roosevelt Four Freedoms Foundation voorstelling In Middelburg overladen met Vlllerius In het tweede Bru-Tèn damestoer- gen het Antwerpse Sasja en verloor nipt uitgereikt. (Pag. 2). bloemen. (Pag. 3). nooi. (Pag. 6). met 20-23. (Pag. 7). MAANDAG 25 JUNI 1984 140ste jaargang Nr. 23545 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Waar de belangstelling verdwijnt, verdwijnt ook de gedachtenis. Goethe Plechtigheid in Renesse RENESSE - Gedeputeerde J. B. Ventevogel zal donderdagmiddag 28 juni het V.V.V.-logiesinformatiesy- steem officieel in gebruik stellen. Voor de gedeputeerde voor rekreatie en toerisme hiertoe overgaat, komt een gezelschap genodigden bijeen in het dorpshuis te Renesse. Tijdens deze bijeenkomst' zal de proef, die met Pinksteren werd ge houden met deze apparatuur, nader worden besproken door drs. K. H. Thoenes, voorzitter van het rekreatie-overleg. Verder zal de heer Thoenes een toelichting geven op nieuwe mogelijkheden met dit systeem. f 840,94 opbrengst NOORDGOUWE - De bazar die za terdag in de kleuterschool aan de Pauwstraat te Noordgouwe gehou den werd bracht 840,94 op. Dit be drag is ruimschoots voldoende voor het beoogde doel: de aanschaf van een werkbank met gereedschappen voor de kleuters. Het drukbezochte evenement bood de bezoekers een veelheid aan at- trakties die allen georganiseerd wer den door de enige leerkracht, Corrie de Moor en de moeders van alle veer tien leerlingen die de school telt. Men kon op de bazar sjoelen, spijkers in een plank slaan en blikgooien. Er waren kraampjes waar zowel antiek als „rommel" te koop was maar ook spulletjes doe door de kleuters zelf gemaakt werden. Voor de smulpapen was er zelfgemaakte jam en advo- kaat te koop, terwijl ze ook hun ge luk konden beproeven bij het prij- zenboompje waarvan enkele blaad jes recht gaven op een taart. Een grabbelton en een pop waarvan de naam geraden moest worden maak ten het geheel kompleet. Een evene ment dus dat blijkens de reaktie van de bezoekers zeer op prijs werd gesteld. Voorafgaand aan de officiële inge bruikstelling en een toelichting op het systeem door het Automatise ringsbureau toerisme, zal aandacht worden besteed aan het systeem ge zien vanuit de praktijk. Over dit on derwerp spreken mevrouw G. W. Montfrans-Hartman, burgemeester van Veere, de heer K. J. Coppoolse, sekretaris van de Recron Zeeland en mr. H. Bruin, voorzitter van de pro vinciale V.V.V. RENESSE - Op de Vroonweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen twee wielrijdsters, waarbij A. V. uit Renesse uiteindelijk gewond in het Zweedse Rode Kruiszieken- huis belandde. A. V. reed op de Vroonweg richting Renesse, toen een groep van vijftig fietsende dames haar tegemoet kwam. Ze kreeg vrije doortocht, maar de laatste wielrijdster had de tegenligger niet opgemerkt, een bot sing was het gevolg met A. B. uit Prockhovel (Duitsland). De Duitse gast liep hoofdwonden op, die ter plekke behandeld konden worden. BRUIN1SSE - Nog vóór de visserij- dagen van Bruinisse zal het Visserij museum beschikken over een moni tor met videorecorder, om de voor lichting over de voor Bru zo belang rijke bedrijfstak beter te kunnen doen plaatsvinden. Er is namelijk ge bleken dat vooral de middelbare schooljeugd veel belangstelling toont voor het voorlichtend karakter van het museum: er werden al veel groe pen verwelkomd. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. SisS-L: Vissers zingen voor vissers: het mannenkoor „de Urker Zangersin de N.H.-kerk van Bruinisse, zaterdagavond. „Neem mijn stem opdat ik zing..." BRUINISSE - Onder leiding van dirigent Frits Bode en begeleid door organist-pianist Dirk Out gaf het be kende koor de „Urker Zangers" zaterdagavond een pri ma koncert in de Nederlands Hervormde Kerk. Was die kerk vorig jaar tot de laatste plaats bezet, toen het West- lands Mannenkoor een koncert verzorgde, nu was de kerk slechts drie-kwart vol. Jammer voor de organise rende Stichting Festiviteiten Bruinisse die het koor geen full-house" kon aanbieden, maar waarschijnlijk nèt uit de kosten komt. Screen-test in Tonnenmagazijn BROUWERSHAVEN - Ruim zeventig belangstellen den kwamen vrijdagavond naar het Tonnenmagazijn te Brouwershaven om zich te onderwerpen aan een screen test die uit moest wijzen of zij geschikt zijn voor een fi gurantenrol in de film „Plan Delta", die onder regie van Bob Visser in juli/augustus opgenomen wordt op het werkeiland Neeltje Jans. De binnenopnames zullen me dio januari 1.985 in Rotterdam gemaakt worden. De Rot terdamse filmer is nog bezig met het schrijven van het scenario voor het verhaal dat een zogenaamde „space fic tion" wordt: een sprookjesachtige toekomstfantasie die geënt is op authentieke gebeurtenissen. de ouders van de jongste deel neemster, de driejarige Lizette van de Velde uit Scharendijke. ,,Dat was bij de Tedshow in 1977". Redenen ge noeg dus om nogmaals - nu als gezin - voor de camera te verschijnen. Lizet te ziet een filmcarrière blijkbaar ook wel zitten, want ze zwaaide - knippe rend in het felle licht - vrolijk naar producer Peter. Vervolg pag. "2 Degenen die er wel waren hebben kunnen genieten van een fijn koncert met overwegend het geestelijk reper- toir op het programma, overeen komstig de wens van de organisatie en de kerkvoogdij. Het zou overigens ook best (en gepast) fijn zijn geweest als het visserskoor juist in een vis sersplaats als Bru ook een aantal be kende zeemansliederen ten gehore had gebracht. Maar de liefhebbers van dit genre kunnen altijd nog de twee langspeelplaten van de Urker Zangers kopen om thuis te beluiste ren. Na het openen van de kerkdeuren in de vroege avond bewees organist Dirk Out (vaste organist van de Bavo in Haarlem en „derde" begeleider in Urk na Klaas Jan Mulder en Henk van Putten), dat het hier om een mu zikaal avondje ging van een hoogstaande kwaliteit. Niet alleen begeleidde Out de samenzang die vooraf ging aan het koncert voortref- ffih PÊ Bitr felijk en inspirerend, maar zijn so listische intermezzo's gaven aan de uitvoering nog meer glans. De zan gers uit Urk (welgeteld zevenen zestig van de vijfennegentig) begon nen hun uitvoering van het program ma met Bede, Psalm 42, Ga mij niet voorbij, Heer ik hoor van rijke zegen en Heer, wees mijn gids. Solist was H. Kramer, die in prima wisselwer king met het koor het vertrouwde Ga mij niet voorbij o Vader vertolkte. Bewondering Dirk Out had het druk: voortdu rend moet hij zich tussen orgel en pi ano verplaatsen, nu voor zijn eerste orgelwerk van Guilmant, het statige Grandchoeur, waarvoor hij normaal gesproken een knallende ovatie zou hebben gekregen: zo voortreffelijk liet hij het orgel spreken. Nu oogste hij evenwel stille bewondering voor zijn kunnen. Odoramus, Sanctus en Gloria zijn werken, die de dirigent uit Oosten rijk meebracht. Iets minder bekend, maar daarom niet minder mooi. In Adoramus was het slot helemaal voor de bassen, bij Sanctus bleek het koor over een enorm stemvolume te beschikken, hetgeen ook tot uitdruk king kwam bij het laatste werk voor de pauze; Domine Salvam Fac, waar de mannen uit Urk werkelijk alles uit de „kast" toverden met als belo ning een applaus. Dirigenten spreken zelden: ze laten doorgaans spreken. Frits Bode door brak deze traditie evenwel na het Verwachting tot dinsdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden, maar op de meeste plaatsen droog; minimumtempera tuur omstreeks tien graden; middag- temperatuur ongeveer achttien; overwegend matige noordwestelijke wind, kracht vier, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig, zes. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 29 juni Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40%. Minimumtemp.: 11 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: west 4 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40%. Minimumtemp.: 11 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: variabel 3 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60%. Minimumtemp.: 11 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 26 juni Zon op 5.22, onder 22.04 Maan op 3.20, onder 19.30 Nieuwe Maan: 29 juni (5.18) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 26 juni 1.36 14.16 7.48 20.06 Springtij: 1 juli HET WEERO VERZICHT DE BILT - De wind blijft in de noordwesthoek zitten, met als gevolg aanvoer van bewolking van de Noordzee. Het blijft echter dinsdag op de meeste plaatsen droog. De noordwestelijke stroming wordt in stand gehouden door een de pressie boven Skandinavië en een rug van hogeluchtdruk die van Ier land over Frankrijk naar het zuid oosten loopt. De temperatuur daalt vannacht tot ongeveer tien graden. Voor morgenmiddag worden tem peraturen rond de achttien graden verwacht. De noordwestenwind is matig, aan de kust en op het IJssel meer krachtig. eerste deel om als een volleerd koop man de kersverse L.P. van het koor bij de bezoekers aan te prijzen. Speci aal met het oog op dit koncert, het eerste in Zeeland, werden al de ge zongen werken van deze avond in de groeven geperst. Zelf zei Bode dat het zeer ongebrui kelijk is dat een dirigent z'n eigen plaat gaat promoten, maar omdat de plaat verder nergens te koop zal zijn en er wellicht belangstelling voor zou bestaan werd de mogelijkheid geboden om in het Verenigingsge bouw deze alweer negende plaat van het koor te kopen. Van de gelegen heid werd overigens gretig gebruik gemaakt, dus zijn praatje mag als geslaagd beschouwd worden. Vervolg pag. 3 In dit geval zijn dat de waters* noodramp in 1953 en de tegenwoordi ge Delta-werken. De regisseur heeft voor de opnames op het werkeiland, vele honderden figuranten in allerlei leeftijden nodig. De „oogst" in Brou wershaven was vrijdagavond lang niet voldoende, zodat Heieen Verwey en Peter Verzendaal die voor de casting en produktie-assistentie zor gen binnenkort in Zierikzee nog een tweede screen-test organiseren. „Probeer op je gemak te zijn, tenslotte ga je nu voor de film spelen", zei producer Peter tegen een nerveuze aspirant-filmster. Nadat de deelnemers op eem lijstje hun perso nalia en nog enkele andere gegevens hadden ingevuld, werden ze om de beurt opgeroepen om tegen een muur plaats te nemen met een aantal felle lampen op zich gericht. Maar vooral ook - dat is het belangrijkste - de ca mera. Een stukje lopen, de microfoon oppakken en omhangen, naam en nummer noemen en dan een praatje met produktie-assistente Heieen. Zij probeerde de deelnemers op hun ge mak te stellen door in te gaan op hob bies of beroep die ze op de lijst inge vuld hadden. Sommigen kwamer. helmaal los en lieten zich verleiden tot een stukje toneel, een mop of een liedje. Andere durfden of konden dat helemaal niet, maar dat was niet erg. „Kijk eens bang", vraagt Heieen „en nu verlegen, en boos". Ook zielig, moe en blij kwamen veelvuldig aan de orde met resultaten die zowel hila riteit als applaus van de omstanders opriepen. Ervaringen opdoen De deelnemers varieerden in leef tijd van drie tot bijna zeventig jaar en waren afkomstig uit plaatsen op het hele eiland. Sommigen kwamen zelfs zonder te eten, recht van hun werk naar het Tonnenmagazijn. Zo als de 25-jarige Bob van den Hoek uit Haamstede die de test voornamelijk zag als een ervaring die hij eens wil de doen. Sommige verenigingen uit de gemeente Brouwershaven - die door de producers allemaal werden benaderd - waren goed vertegen woordigd. Zoals de onlangs opge richte toneelgroep uit Noordgouwe die „in volle bezetting" aanwezig was. ,,We hebben elkaar voor de camera's leren kennen" verklaarden Volop aktiviteiten in Oosterland OOSTERLAND - Het initiatief van de Muziekvereni ging „Oosterlands Fanfare" om zelf een braderie op te zetten, bleek goed aan te slaan bij de bevolking en toe risten. De vereniging besloot hiertoe, omdat dit jaar in Oosterland geen bijzondere aktiviteiten plaatsvinden. Zaterdag stond dan ook de Sint Joostdijk en de Markt vol met diverse kraampjes en was er doorlopend veel pu bliek op de been. Voorzitter van „Oosterlands Fanfare", de heer J. Magielsen, kon spreken van een geslaagde bra derie, wellicht voor herhaling vatbaar. Broozie Band", welke band groten deels bestaat uit leden van de plaat selijke muziekvereniging. In totaal waren ruim dertig stands te bezichtigen, waaronder een aantal van plaatselijke verenigingen en in stellingen. Om enkele te noemen, de peuterspeelzaal Oosterland, de Sop hia Dierenvereniging, de sportvere niging Duiveland (met een originele vinding in de vorm van een cavia- race), de middenstand, de Wereld winkel, afdeling Schouwen Duiveland en de werkgroep „Laat Leven" (ter bescherming van het on geboren kind). Landbouwwerktuigen Als afwisseling van de route langs de verkoopstands kon het publiek een aantal andere aktiviteiten bekij- Vervolg pag. 8 Het was de voorzitterr van de mu ziekvereniging, die persoonlijk één van de trekpleisters van deze brade rie wist te strikken, Standwerker, Bertus de Regt, wijd en zijd bekend door zijn onmiskenbare woor denstroom trok gedurende de gehele dag een konstante belangstelling. Het is uniek hoe deze internationaal vermaarde standwerkerk het pu bliek bezig weet te houden en tussen tijds het nodige „schaafmateriaal" van de hand doet. De muziekvereniging „Ooster lands Fanfare" nam zelf deel aan de braderie in de vorm van een schiet tent en een terrasje op het gras voor het dorpshuis „Oosterhof". De kon- sumpties en broodjes haring namen de bezoekers graag tot zich. waarbij men tevens kon genieten van de mu zikale klanken van de „Tansan Een overzicht van de braderie in Oosterland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1