Walt Disney-figuren openen Ring Promotion-dagen Burgh-Haamstede heeft toeristen in 1984 heel wat leuks te bieden Burgh-Haamsteedse trimlopen: voortborduren op suksesformule met daarbij een stukje extra KRO Play-back-show en Bassie en Adriaan in Sportcentrum Krayestein Cirkus Holiday weer twee dagen van de partij in kern Burgh-Haamstede Veel zaken te kijk in Burgh- Haamstede 9 BURGH-HAAMSTEDE - Een achttal levensgrote Walt Disney-figuren zal op donderdag 12 juli om tien uur 's morgens de jaarlijk se serie Ring Promotion- dagen officieel openen. Een jongeren-dweilband zal daarbij als muzikale ondersteuning fungeren. De Walt Disney-figuren zullen 250 ballonnen uitde len aan de aanwezige jeugd, die bij de opening aanwezig is. Het betekent de start van het zevende Ring Promotion-seizoen, waarmee de Burgh- Haamsteedse middenstand tracht de vele duizenden toeristen aan zich te bin den. Op zes opeenvolgende donderdagen zal het in het hart van Burgh- Haamstede bruisen van aktiviteiten. Het achtkoppige bestuur van Ring Promotion heeft zijn zaakjes weer prima voor elkaar, zoals uit een gesprek met vice-voorzitter Co Sim mers en tweede penningmeester Jaap van de Berge, duidelijk werd. Met voorzitter Cor de Goederen, de sekre- taresses Linda Evertse en Sonja Schrier, penningmeester Anton Kloos en de marktmeesters Wim Ge- leijnse en Gerard Felius vormen zij het bestuur van de vereniging Ring Promotion, een vereniging die zich inzet tot het aktiveren, stimuleren en bevorderen van het toerisme van en in Burgh-Haamstede. „Met uitzondering van de slot- avond is alles in kannen en kruiken", vertelt Co Simmers. „We BURGH-HAAMSTEDE - Er staan in Burgh-Haamstede heel wat dingen te kijk voor de eigen bevolking, maar ongetwijfeld ook voor de toe rist. Naast een aantal exposities in Kultureel Centrum De Bewaerschole kunnen er regelmatig exkursies ge maakt worden naar de meeuwen- broedkolonies. Verder zijn er weke lijks wandelingen door het bos van Slot Haamstede en door de Zeepedui- nen. In de rekreatiezaal van de Gere formeerde kerk in Haamstede zijn er dia-avonden over de flora en fauna van de Westhoek. In De Bewaerschole wordt gedu rende het toeristenseizoen een vijftal exposities gehouden. Momenteel zijn er werken te zien van Erna Jurg en Arnoud Boering, beiden uit Woer den. Van de hand van Erna Jurg zijn tot 6 juli vijftien naaldkunstwerken te zien. Tevens is van haar een ge dichtenbundel verkrijgbaar, geïl lustreerd door haar mede-exposant Arnoud Boering. Van hem toont de tentoonstelling olieverfschilderijen, etsen, aquarelen en bronzen beeldjes. Exposities De expositie van het Woerdense duo wordt van 10 tot 24 juli gevolgd door een tentoonstelling met sier werk en smeedijzer van de hand van A. de Waard. Op 30 juli is de opening van een expositie van de Stichting Westerschouwen Kultureel. Deze expositie, die tot 20 augustus loopt behandelt de band tussen het Oranje-huis en Schouwen-Duiveland gedurende de periode 1880 tot 1980. Aquarellen van H. W. L. Blooys zijn in De Bewaerschole te zien van 25 au gustus tot 8 september en de zomer periode wordt besloten met een expo sitie van mevrouw Van Nieuwenhui- zen. Zij toont aquarellen en doeken in de periode van 15 tot 29 september. Iedere woensdagavond om zeven uur gaat er bij het hek bij Slot Haamstede een wandeling door het Slotbos en over de Zeepeduinen. Van de gelegenheid om deze prachtige omgeving te bekijken maakten in het verleden al vele duizenden toe risten gebruik. Elke dinsdagavond staat de Westhoek-natuur ook cen traal in de rekreatiezaal van de Gere formeerde Kerk in Haamstede. Via diabeelden worden de flora en fauna van dit toeristisch gebied getoond. Aanvang is hier acht uur. Befaamd zijn ook de meeuwenbroedkolonies in de Westhoek. Elke dinsdag- en vrijdagavond worden er exkursies gemaakt naar deze kolonies. Gestart wordt om zeven uur bij de uitzichto ren aan de Adriaan van de Weyde- weg. hebben met betrekking daartoe wel plannen, maar we wachten nog op de definitieve toestemming van enkele instanties om ook tot de afwikkeling te komen, zoals we ons dat voorstel len. Het ligt in de bedoeling om op donderdag 16 augustus 's avonds om tien uur een beroemde militaire ka pel te laten optreden voor het Slot Haamstede, maar of het ook inder daad zo zal lukken kunnen we nog niet met zekerheid zeggen, maar we zouden het wel grandioos vinden". Om de erg dure organisatie van de ze slotavond financieel rond te krij gen heeft het bestuur van Ring Pro motion een speciale aktie ontketend. „We wenden ons daartoe tot veertien campings. Dat doen we om ook dit nog niet eens een keer op de begro ting van de Ring Promotion te laten De wedstrijdloop over tien kilome ter, die wordt georganiseerd in sa menwerkingsverband van atletiek vereniging Delta Sport, de mid denstand van Burgh-Haamstede en de Evenementenkommissie van de VVV Burgh-Haamstede gaat op don derdag 26 juli van start op de Ring. De deelnemers moeten vijf ronden van ieder twee kilometer afleggen. Tot 20 juli kan vooraf worden inge schreven bij het sekretariaat van Delta Sport, maar op de wedstrijd dag zelf bestaat daartoe ook nog de gelegenheid. Het startsein wordt ge geven om acht uur. De prijsuitrei king zal plaatsvinden in Hotel Bom tegenover de finish. Een en ander zal worden omlijst door Diskoshow Lee Cooper. Het evenement wordt gesponsord door Vishandel Jan Ree horst, Kunstnijverheid Het Oude Raadhuis en de Evenementenkom missie van de VVV Burgh-. Haamstede. Afsluiting De wedstrijdloop op donderdag 26 juli heeft tot gevolg, dat op deze avond de trimloop een uur eerder zal beginnen. In tegenstelling tot de nor- drukken. Het kleine klubje leden moet toch al heel wat gelden op hoesten, iets wat overigens met alle plezier wordt gedaan", zegt Jaap van de Berge, de man van de centjes. Samenwerking De betreffende veertien camping houders wordt een bijdrage gevraagd van f 150,—. Daarvoor krijgen zij een stukje reklame terug plus 150 vrij kaarten om uit te delen aan de eigen campinggasten. De slotmanifestatie is overigens een organisatie van Ring Promotion in samenwerking met de Middenstand en de Evenementen kommissie van de WV. „De Ring Promotion is te klein om male starttijd van acht uur, gaan de trimmers op deze derde Ring Promo- tiondag om zeven uur op pad voor hun twee, vier of acht kilometer. De eerste trimloop op donderdag 21 juli wordt muzikaal terzijde gestaan door het Trio 1. De Zierikzeese for matie zal optreden bij café Bruintje Beer. Dat is ook het geval met Kees en De Snelbinders, die het trimge- beuren op donderdag 9 augustus, de voorlaatste aflevering, zullen opluisteren. Op de sluitingsavond staat er een grootse muzikale afslui ting op het programma. Er zal dan vanaf zeven uur een dweilband over het parkoers „dweilen", terwijl de organisatie nog een knal-attraktie in gedachten heeft, maar daaromtrent wil men nog geen verdere mededelin gen doen, om de verrassing nog enige tijd geheim te houden. Voor de zes trimlopen over naar keuze twee, vier of acht kilometer kan ingeschreven worden vooraf gaande aan de loop bij het VW- kantoor of direkt bij de start. Voor iedere deelnemer is er een fraaie her inneringstegel beschikbaar, terwijl een dergelijk evenement alleen op poten te zetten. Daarom hebben we de beide andere instanties benaderd. Ring Promotion speelt dan mee en hoeft dus niet alleen de kar te trek ken. Het vorig jaar is daar een start mee gemaakt en we hebben de stelli ge verwachting, dat de oneffenhe den, die in het debuutjaar nog optra den, dit seizoen niet meer terug zul len komen. De samenwerking is in ie der geval voortreffelijk", legt Co Simmers uit. Ring Promotion telt 27 leden, die ieder per jaar 520,— kontributie be talen. Daarnaast zijn er nog 28 dona teurs, die ieder 150,— in de pot stoppen. „We hebben jaarlijks een slordige 28.000,— te spenderen en omdat we ons tot doel hebben gesteld iedereen een lotnummer ontvangt, waarop na afloop fraaie prijzen wor den verloot. Om er ondanks het on gedwongen trimmen toch een klein sportief element aan te verbinden zal iedere deelnemer en deelneemster na afloop van de loop een kaart over handigd krijgen met daarop de ge realiseerde tijd. De organisatie, die vol enthousiasme vooruitblikt, mocht zich verheugen op de geweldi ge medewerking van de plaatselijke middenstand met betrekking tot de financiële ondersteuning bij de totstandkoming. In het programma van cirkus Holi day is onder andere algemeen direk- teur Hans Martens te bewonderen als clown bij de Saltarini's. Martens is een ras-cirkusartiest. Al op zijn vijf de jaar reed hij staande op twee po ny's de Hongaarse Post. Later richtte hij zelf The Valkenburg Fleyers op, een groep waarmee hij in diverse cir- kussen furore maakte. Onderdeel van het programma van cirkus Holi day is ook de fraaie vrijheidsdres suur met acht onstuimige Arabische hengsten. Dit zal worden gedaan door Yasmine Smart, een kleindoch ter van de beroemde Billy Smart. Cirkus Holiday toert dit jaar voor het vijfde seizoen door de Benelux. Het is momenteel het enige Neder landse cirkus en tevens het grootste in de verre omgeving. Bijzonder leuk onderdeel voor de kinderen is het pi- ratenschip met een schat aan kleine dieren aan boord. Verder kan het pu bliek genieten van een olifantens how, volop clowns, een luchtnummer met als absolute klapper de befaam de dodensprong, vuurspuwers, akro- baten, sabeldansers, messenwerpers en een cowboyshow. Het programma duurt tweeënhalf uur en zal onget- niet te potten, kan iedere cent opge maakt worden", vertelt Jaap van de Berge. „We zijn er overigens trots op, dat we ieder jaar in slagen om samen dit fraaie bedrag bij elkaar te krij gen. We zouden als vereniging nog meer willen doen, maar je komt voortdurend in botsing met de ge meente, die zich blijkbaar niet erg goed realiseert, dat er aan de weg ge timmerd moet worden om de toerist aan Burgh-Haamstede te binden. Als wij als middenstanders stil zitten, dan komt de toerist niet verder dan het strand en de camping en zie je hem niet in de kernen. De gemeente gaat daarentegen steeds moeilijker doen. Een voorbeeld is de muziek tent, die we altijd gratis hebben mo gen gebruiken. Vanaf dit jaar moeten we dagelijks een flink bedrag beta- De KRO Play-back-show wordt ge presenteerd door Hennie Huisman, die zich in een paar jaar een vaste plaats heeft verworven in het rijtje TV-presentatoren, dat bijzonder wijfeld weer vele cirkusliefhebbers gezellig vermaken. The Elisons zijn vermaard om hun lucht-akrobatiek. len. De gemeente kan blijkbaar niet kommercieel denken. We proberen de gemeenschap te trekken, maar op het gemeentehuis snapt men dit blijkbaar niet. We moeten hemel en aarde bewegen om iets gedaan te krijgen". Leuke zaken Het Ring Promotion-programma vermeldt weer tal van leuke zaken. De opening kwam al ter sprake, maar naast de Walt Disney-figuren is natuurlijk ook burgemeester me vrouw J. L. Niemantsverdriet-Leen- heer van Westerschouwen van de partij om het officiële gedeelte luister bij te zetten. Met uitzondering van de tweede Ring Promotion-dag (19 juli) zullen er steeds twee modeshows worden verzorgd door Boetiek Le Joujou met eigen ontwerpen van Nellie van de Hoek. Om twee uur en half vier wor den op alle dagen -12,19 en 26 juli en 2, 9 en 16 augustus - poppenkast voorstellingen verzorgd door Lia Karsten en Liedeke Fennet. Op 19 ju li en 2 augustus komt een uit twintig dames en vijf heren bestaande kle- derdrachtgroep naar Burgh- Haamstede om de originele kledij, zoals zij die nog dagelijks dragen, aan het marktpubliek te tonen. Voor de jeugd is er een jeugdka- roessel geplaatst. Verder zijn er op iedere marktdag, waarop de plaatse lijke middenstand en een aantal uit genodigde instanties via een vijftal kraampjes tracht wat van zijn han del tegen special prijzen aan de man te brengen, een zevental oude am bachten te bekijken. Zo kan de bezoe ker een lasblazer, een glasgraveer der, een emaillegieter, een imker, een wolspinner, een sigarenmaker en vele anderen aktief bezig zien. Het gehele gebeuren wordt muzikaal op geluisterd door een draaiorgel en country-muziek. Iedere Ring Promotion-dag loopt van 's morgens tien uur tot 's avonds vijf uur. Een trimloop besluit telkens het geheel. hoog staat aangeschreven bij het geacht kijkerspubliek. Met zijn spon tane manier van optreden heeft voor al hij' er voor gezorgd, dat het pro gramma een erg hoge kijkerswaarde- ring heeft gekregen. Het is de bedoe ling, dat een jury, bestaande uit een TV-regisseur, een bekende Nederlan der en een vertegenwoordiger van de plaatselijke of regionale pers een aantal „pleebekkers" naargelang de eigen waardering een bepaalde tijd zijn of haar gang laat gaan. via „Weg" of „Blijf" geven de juryleden aan wat zij van de kandidaat denken. Voorselektie Om tot de kandidaten voor de voorronde van 8 juli te komen orga niseert Sportcentrum Krayestein in samenwerking met Theaterburo Ger hard de Kok uit Rotterdam op woensdag 27 juni om acht uur een voorselektie, waarvoor iedereen uit de regio Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee zich kan aan melden. De enige restriktie is een mi nimumleeftijd van twaalf jaar. Aanmeldingen voor deze voorse lektie kunnen worden gericht aan het Sportcentrum Krayestein, rechtstreeks of telefonich onder nummer 01115-3202. De kandidaten zullen worden gejureerd door The Dutch Follies, een artiestenduo uit Rotterdam. De beste zes kandidaten komen terug op zondag 8 juli om deel te nemen aan het grote spektakel on der leiding van Hennie Huisman. Tij dens deze avond zullen enkele beken de artiesten optreden en Jochem van Gelder zal een twintig minuten du rende bandparodie ten beste bren gen. Tevens komen vier zangers en zangeressen in wedstrijdverband tegen elkaar uit in de Philips Sound Mixer TV-show. Het bekende duo Bassie en Adri aan komt op dinsdag 31 juli weer te rug in Krayestein met een nieuwe spektakelshow, die om en nabij twee uur duurt. Het duo speelt diverse sketches en zingt enkele liedjes, die veelal door het publiek kunnen wor den meegezongen. Achter Bassie en Adriaan gaan twee broers schuil, die in de showbizz-wereld dertig jaar lang faam genoten als „The Crock- sons". Ze traden onder meer op inde Parijse Follies Bergères en ze ver zorgden 186 TV-uitzendingen over de hele wereld. Als Bassie en Adriaan heeft het duo inmiddels ook een gro te naam verworven. Het optreden in Krayestein begint om zeven uur en de voorverkoop is bij de receptie van het Burgh- Haamsteedse sportcentrum en bij de plaatselijke VVV. Wanneer de weers omstandigheden daartoe geschikt zijn organiseert Krayestein op woensdag 18 juli een midzomerfeest met een grote barcecue en omlijsten de live-muziek door een Zuidameri kaans orkest. BURGH-HAAMSTEDE - Aan de vooravond van het toeristenseizoen 1984 mag worden vast gesteld, dat de Westerschouwense kern Burgh- Haamstede de duizenden heel wat te bieden heeft. De Evenementenkommissie van de VW- Burgh-Haamstede heeft een omvangrijk pro gramma samengesteld, dat voor elk wat wils biedt. Zowel de kunstminnaars, de liefhebbers van flora en fauna, de sportievelingen onder de toeristen, als de fanatiekelingen op rommel- marktgebied vinden wel wat van hun gading, maar ook zij die een lekker stukje amusement op zijn juiste waarde weten te schatten. Centraal in het programma staan de zes Ring Promotionda- gen, die vanaf donderdag 12 juli wekelijks wor den afgewerkt. Aan het slot van iedere promotie- dag wordt een sportieve trimloop afgewerkt. Van wege het sukses van het vorig jaar zijn deze lopen nu verpakt in een gezellig omlijstend jasje. In gesprekken met WV-informalrice Tineke Deur- loo, trimloop-mede-organisator Simon Blom en Ring Promotion-bestuursleden Co Simmers en Jaap van de Berge wordt het volledige program ma op deze pagina uitvoerig belicht. BURGH-HAAMSTEDE - Ook in 1984 zullen er vanaf donderdag 12 juli, als afsluiting van een dagje Ring Promotion, weer zes trimlopen worden gehou den. De plaatselijke organisatie is in handen van Simon Blom en Cor Muller, maar om de lopen een officieel tintje te geven fungeert de Zierikzeese atle- tiekverening Del(,a Sport als mede-organisator. De derde trimloop van de se rie 1984 wordt tevens vergezeld van een officiële wedstrijdloop over tien kilo meter voor KNAU-leden. Er zal dan gestreden worden om de Bombokaal, maar in totaal zijn er twintig fraaie bekers beschikbaar, alsmede een aantal prijzen in natura. BURGH-HAAMSTEDE - Tussen de vele aktiviteiten, die in het Burgh- Haamsteedse Sportcentrum Krayestein worden afgewerkt, zitten er een paar, die kwa amusementswaarde duidelijk afsteken. Op zondag 8 juli is er een na tionale voorronde voor het TV-programma „KRO Play-back-show" en op dinsdag 31 juli treden Bassie en Adriaan weer op na het enorme sukses, dat de beide rasclowns een jaar geleden in Krayestein oogstten. BURGH-HAAMSTEDE - Cirkus Holiday komt gedurende twee dagen naar Burgh-Haamstede en zet op donderdag 26 en vrijdag 27 juli zijn tent op aan de Bernhardstraat in de Westerschouwense kern. Op dinsdag 31 juli is het cirkus enkele kilometers verderop te bewonderen wanneer Renesse wordt ange- daan. Twee keeer daags wordt een voorstelling gegeven: om vier uur en om acht uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 9