Bruinisse wil invoering watertoeristenbelasting •Arrow** fj&imel Gister sprak zij van liefde deurloo mode ELEKTRO LIEVENSE Balletvoorstelling Giselle Raadsvergadering 29 juni MCGREGOR Vanavond in Middelburg ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 22 juni 1984 Nr. 23544 BRUINISSE - „Het kollege van burgemeester en wet houders dient het initiatief te nemen om gratis over nachten tegen te gaan en te pogen in dat streven de overi ge gemeenten mee te krijgen. Voorts dient gestreeft te worden naar een gelijktijdige invoering van een heffing bij alle Grevelingen gemeenten". Zo luidt het advies van de kommissie ad hoe naar de haalbaarheid van een wa tertoeristenbelasting in de gemeente Bruinisse in de laatste vergadering van die kommissie. Op de raadsa- genda van komende vrijdag 29 juni staat een voortgangs rapportage inzake de heffing. Bestuur voor de Grevelingen heeft echter nog niet gereageerd. Het kollege meent verder dat met invoering geen sprake meer is van konkurrentievervalsing en wil met Middenschouwen en Brouwershaven overleggen over een tijdstip van in voering. De heffing aan passanten zo als de raad albesloot gaat per 1 april van het volgend jaar in. De raad besloot dit bovengenoemd advies in de maart-vergadering over te nemen, waarna aan belanghebben de gemeenten het advies werd voor gelegd. De Voorlopige Raad van bestuur voor de Grevelingen kreeg het verzoek om een verbod op te leg gen van het innemen van een gratis ligplaats bij de eilandjes in het Gre- velingenmeer en langs de oevers. In antwoord op de verstuurde brie ven deelde Westerschouwen mee een dergelijke belasting niet in overwe ging te nemen of in te voeren. De ge meenten Duiveland, Goedereede, Zierikzee besloten eensluidend, maar de gemeenten Brouwershaven en Middenschouwen reageerde posi tief op invoering. Dirksland (Herkin- gen) heft al sinds 1982 een watertoe ristenbelasting van 0,40 per per soon per etmaal. Konklusie Het kollege trekt hieruit de volgen de konklusie: de belangrijkste kon- kurrenten van Bruinisse hebben al een belasting of zijn voornemens die in te voeren (Herkingen, Brouwers haven en Middenschouwen). Voorts is er steun om gratis ligplaatsen te gen te gaan tijdens de nachtelijke uren. De Voorlopige Raad van Advertentie bleyle Exclusief bii: Mol 5-7, Zierikzee mannen mode naar maat jr sr goedmaken, zelf omzetten in een ba tig saldo van respektievelijk 17.000,— en 26.000,—, aldus een fi nanciële nota bij de raadstukken. Verder vermeldt de agenda voor deze lange raadsvergadering de vol gende punten: Nieuwe leges verordeningen; voor lopige vaststelling uitgaven open baar lager onderwijs en christelijk lager onderwijs voor 1983; begro tingswijzigingen; een notitie inzake tarieven toeristen- en woonforensen- belasting; aan- en verkoop van tuin grond; een wijziging verhuur jacht haven aan w.s.v. „Bru"; woningver betering van 35 woningen aan de Kon. Julianastraat; vaststelling bestek en wijze van aanbesteding openbare werken in de Kerkstraat; subsidieverordening gekoördineerd bejaardenwerk: aanvullend krediet voor persluchtapparatuur en tot slot de rondvraag. Al met al een volle agenda, goed voor een écht „avondje Bru". De vergadering begint om 19.30 uur. Advertentie 's Landshuisje De raad zal zich waarschijnlijk wel kunnen vinden in het voorstel van het kollege om ,,'s Landshuisje" aan de Havenkade nummer 1 te kopen van het waterschap Schouwen-Dui- veland voor een prijs van 2,50 (vrij van hypotheek). Gezien het aankoop bedrag èn de historische waarde van het pandje zal de raad geen bezwaar hebben. Een rijksdaalder kan er zelf in Bru nog wel af! Omslachtig en ondoorzichtig. Zo betitelt b. en w. de procedure en in- spraakregels voor het totstandko men van een welzijnsplan en - programma. Daarom stelt het kolle ge voor gebruik te maken van de mo gelijkheid een verkorte procedure en inspraakregels in te stellen, omdat Bru jaarlijks minder dan 75.000,— rijksbijdrage krijgt. In dat geval kan er worden volstaan met het indienen van een eenvoudige lijst. Het bete kent ook, dat de gemeente geen wel- zijnsprogramma meer hoeft te ma ken, en daar zal de raad wel oren naar hebben Camping Door Recradelta is een verzoek in gediend voor het stichten van een camping met vijftig standplaatsen op het dagrekreatieterrein aan de Groene weg. Het kollege wil hieraan meewerken en stelt de raad voor evenzo te handelen. Daartoe is een herziening van het bestemmingsplan Rekreatieplan no dig en het kollege vraagt dan ook een wijziging in voorbereiding te nemen. Financieel overzicht Voor het eerst na 1976 heeft de ge meente Bruinisse een nadelig finan cieel resultaat over de jaren 1982 en 1983. Een notitie dienaangaande wordt de raad voorgelegd. In '82 was het negatief saldo 67.015,39 en voor '83 zelfs 128.335,96. Maar de ge meente heeft nog uitstaande vorde ringen die het nadelig saldo kunnen Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 -1634 Zaterdag 23 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur RVU 16.00 uur Tom en Jerry 16.15 uur The little Richard-story. De karrière van deze rock and roll- koning. 17.15 uur Studio Sport. Nederlandse wielerkampioenschappen voor da- mes op de weg, de selektiewedstrij- den voor de Olympische Spelen zwemmen internationale roei- wedstrijden op de Bosbaan te Amsterdam en de Nederlandse kam pioenschappen atletiek in Sittard. in Sittard. 18.55 uur Pluto heeft honger. Teken filmpje over de viervoeter Pluto. 19.05 uur Harten twee. Het echtpaar Hart denkt een heerlijke vakantie in de bergen te kunnen doorbrengen. Dat valt echter anders uit als de huis bewaarder Danny wordt beschuldigd van moord. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Perfect friday. In deze En gelse thriller uit 1970 worden de hoofdrollen vertolkt door Ursula An drews, David Warner en Stanley Ba ker. Het verhaal gaat over een bank- direkteur in financiële moeilijkhe den. Hij wil zijn eigen bank beroven. Hij wil daarbij een jong echtpaar be trekken, dat er vrolijk op los leeft, maar wiens financiële positie ook verre van rooskleurig is. 22.00 uur Aktua tv met sport 22.35 uur Falcon Crest. In deze sei zoenslotaflevering wordt de dood van Julia vastgesteld. Volgens haar laatste wil zal haar as door haar fa milie naar Italië worden overge bracht o ze aldaar uit te strooien. 23.30 uur Journaal 23.35 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Toeristische tips 19.00 uur Nieuws 19.10 uur De smurfen 19.35 uur De boefjes 19.50 uur E.K. Voetbal. Rechtstreek se reportage van de wedstrijd in de halve finale. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nacht van „Wordt ver wacht". Een reeks aankondigingen van nieuwe films. Zondag 24 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 11.30 uur Eucharistieviering 17.00 uur Studio Sport. Samenvat ting* vai*jde Nederlandse wielerkam- pioensch/gjjpën oo de weg voor pro- fessionaüs, syiektiewedstrijden zwemmin voor de Olympische Spe len, «én samenvatting van de inter nationale roeiwedstrijden op de Bos baan te Amsterdam en een samenvat ting van de Nederlandse kampioen schappen atletiek in Sittard. 18.45 uur Sesamstraat 19.00 uur Panoramiek 19.30 uur Nieuws 19.40 uur Humanistisch Verbond 19.45 uur Lotto 19.50 uur E.K. 'Voetbal. Rechtstreek se reportage van de halve finale. 21.55 uur Quartet. Op muziek van het achtste strijkkwartet van Mmitri Sjostakovitsj, uitgevoerd door het Borodinkwartet voeren de dansers Yvonne Jordans, Laurina van der Vusse, Peter Buil en Tony Vande- casteele het ballet Quartet van Nils Chrivitsj uit, gebaseerd op het thema Afscheid. 22.20 uur Journaal 22.25 uur Nieuws voor doven Nederland 2 12.00 ilüf"ireVËT»!i9lii 12.45 uur Een mijzikale rondreis door Europa. Mis voor, de toekomst wordt uitgevoerd door ihet Ballet van de XXste eeuw. Dqze balletuitvoering van 3V2 uur is va'p de Franse choreo graaf Maurice Béj^rt. 16.30 uur Nieuws 16.35 uur Hoogtepun/ten uit de we reld muziek literatij|nr Kaukasische schetsen van,Igjpol^tov.ivanoV| uitge voerd door het Tokio Philharmo- nisch Orkest. 16.40 uur Sons and daughters. Rom maakt Angela geen deelgenoot van zijn gevoelens. Patricia en Fiona ont moeten elkaar bij de notaris. 17.05 uur Holland, ze zeggen. Het wadloopcentrum Pieterburen. GRONINGEN - De organisatoren van Chemie Olympiade nederland krijgen 200.000 gulden subsidie, als Nederland wordt uitgenodigd om in 1986 als gastland op te treden voor de achttiende internationale Chemie Olympiade. Staatssekretaris van on derwijs mevrouw Ginjaar-Maas heeft dit donderdagmiddag bekend gemaakt bij de prijsuitreiking van de Nationale Chemie Olympiade in Groningen. DEN BOSCH - De Rijkspolitie en de Gemeentepolitie hebben donder dag in samenwerking met deskundi gen van de verschillende belasting diensten, op vijf plaatsen in Noord- Brabant een onderzoek ingesteld naar fraude. Er werden huiszoekin gen gehouden in Grave, Cuyk. Ychen en Alverna. STUTTGART - In de Westduitse deelstaat Baden-Wurttemberg zijn donderdag als gevolg van hevig on weer enkele rivieren buiten hun oe vers getreden. In een flink aantal ge meenten deden zich overstromingen voor. Het zwaarst getroffen werden de plaatsen Boxberg, Konigheim en Tauberbischofsheim. Zaterdag 23 juni, 19.05 uur, Nederland 1: Harten 2". Het echtpaar Hart vraagt om assistentie na van de weg te zijn gereden. 17.15 uur Pop video show 18.25 uur Nieuws voor doven 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Happy days. Fonzie ont dekt verborgen gaven bij zijn neef. 19.30 uur Countdown 20.10 uur Dynasty. Er is gevaar voor Alexis. De geplande huwelijken van Adam en Kirby en Jeff en Fallon zul ten naar alle waarschijnlijkheid voorlopig geen doorgang vinden. 21.00 uur Animals in action. In Australië wordt de kijker een blik gegund in het leven van het vogel bekdier, de opossum, de miereneter en verschillende soorten kangoeroes. 21.25 uur Remmers ontmoet graaf Van Zuylen van Nijevelt. Hij toverde het landgoed Duinrell in Wassenaar om tot een pretpark van allure. 22.00 uur Today's FBI. Ben Slater en z>jn mannen krijgen te maken met een gijzelingsaktie, op touw gezet door een godsdienstwaanzinnige. 22.50 uur Sport. Autosport staat cen traal in het programma Veronica's sport special. In Detroit wordt de ra ce om het wereldkampioenschap For mule I gehouden. 00.20 uur Journaal Maandag 25 juni Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 16.00 uur Club Veronica clips 18.55 uur De roze panter 19.00 uur Beestenboel. De dierenarts Donald krijgt te maken met onder voede slangen en een overvoede oli fant. 20.00 uur Journaal 20.28 uur The Carsons. Jennifer krijgt hulp aangeboden in de verde digingszaak Royston van één van de werknemers. Tommy besluit een po litieke karrière te beginnen. 21.15 uur Hier en nu 21.55 uur Kerkepad '84. De wande ling gaat via de route Elburg, Olde- broek en Hattem. 22.20 uur Dertien stemmen over Pre diker. Dominee Post uit Ermelo vormt één van de 13 stemmen over het bijbelboek Prediker. 22.25 uur Hill street blues. Furillo staat doodsangsten uit vanwege de verdwijning van zoon Frank. Voor de variatie en niet tot hun ongenoe gen voeren werkzaamheden van Was hington en La Rue hen naar een mas sagesalon. 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur It's all in the game. Dit Ne derlands Roemeense amuse mentsprogramma wordt geleid door de Roemeense actrice Angela Simi- lea, bijgestaan door Thérèse Stein- metz. Er zijn optredens te zien van Anita Meyer, de Dolly Dots, Berdien Stenberg en Flairck. Ook treden en kele Roemeense artiesten op. 20.05 Auschwitz and the allies. Deze dókumentaire is gebaseerd op het ge lijknamige boek van Martin Gilbert. In dit Poolse koncentratiekamp be gonnen de Duitsers in 1942 de massa le moordpartij op de Joden. Verwon derlijk was dat de Geallieerden wei nig of niets tegen deze verschrikkin gen ondernamen. 21.45 uur Opsporing verzocht 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.10 uur Socutera MIDDELBURG - Balletschool Giselle geeft heden- vrijdagavond 22 juni in de Schouwburg te Middel burg een grote balletvoorstelling. De voorstelling omvat 31 klassieke balletten, een caractère en een modern ballet. Alle leerlingen van Zierikzee en Mid delburg werken mee aan de voorstelling. Voor de show vanavond zijn 276 kostuums ge maakt. De avond opent met La Bontigne Fantasque. Dit ballet bestaat uit tien dames. Het meest spekta- kulaire ballet is dat van de kleuters. Dit deel vormt tevens het slot van La Bontigne Fantasque. Hierna volgt Les Sylphides op muziek van F. Chopin. Dit ro mantische ballet vormt ongetwijfeld één van de hoogtepunten van deze voorstelling in Middelburg en wordt gedanst in lange en korte witte Tutu's. De duur hiervan is ongeveer 20 minuten. Als slotballet voor de pauze wordt De vier zwaantjes uit Het Zwa- nenmeer opgevoerd. Een technisch hoogstandje vol gens Puck en Wieteke Bijl. leiders van de ballet school. Na de pauze volgt een bijzonder werk: De vierjaar getijden op muziek van Antonio Vivaldi. Deze prach tige muziek heeft Giselle geïnspireerd tot het maken van een drie kwartier durend ballet. Hieraan wer ken alle leerlingen van Zierikzee en de gevorderden van Middelburg mee. De voorstelling begint om 20.00 uur. Allegro uit „La Bontigne Fantasque". DEN HAAG - Bij de opleiding van militairen zal aandacht worden besteed aan „krisisbeheersend optre den" bij de beveiliging van militaire objekten tegen demonstraties of bij de vliegbasis Woensdrecht en Volkel. Ook zal worden bezien welke midde len beschikbaar moeten worden gesteld ter bescherming van daarbij betrokken militairen. Staatssekreta ris Hoekzema zei dit donderdagmid dag in de vergadering van het Cen traal Georganiseerd Overleg Militai ren (CGOM). KORTGENE - In de nacht van don derdag op vrijdag is in een zieken huis in Goes de 47-jarige Jenny Doe- leman uit Wassenaar overleden aan verwondingen die ze eerder die nacht had opgelopen bij een verkeersonge val in de gemeente Kortgene. MOSKOU - Het officiële Russische persbureau Tass heeft donderdag met geen woord gerept over het plei dooi dat de Franse president Mitter rand donderdag hield voor de dissi dente kernfysicus Andrej Sacharov. Mitterrand noemde Sacharov in zijn tafelrede tijdens het staatsdiner dat eerder op de avond in het Kremlin plaatsvond ter gelegenheid van zijn officiële bezoek aan de Sovjet-Unie. 31 De zon scheen die dag en het vale kleine stadje zag er, badend in het licht, plezierig uit. De oude mannen stonden zoals gewoonlijk in hun por tieken te loeren, maar ze tikten aan hun pet. Cathleen wist dat de hoffe lijkheid voor Kitty en de nieuwsgie righeid voor haar was. Had een van deze luierende man nen haar dat briefje geschreven, de zelfde die gisteravond dat korte, beangstigende telefoongesprek had gevoerd? Ze lieten de auto bij de Brian Boru staan en liepen naar het huisje. Er hing een bordje aan de deurknop: Ei- len Burke, Schoonheidsspecialiste, Kapster. Een jonge vrouw in een roodwollen vest en een tweedrok deed open. Er hingen enige snoeren grote kralen om haar hals en bunge lende hangers in haar oren. Ze had zwart haar en lichtbruine ogen. Ze was knap op een brutale, levendige manier, haar smalle lippen glimlach ten en haar ogen keken oplettend. Het was duidelijk dat Kitty niet van plan was haar mond open te doen. Cathleen zei luchtig: „We wil den een afspraak maken." „Dat kan. Komt u binnen." Ze bracht hen naar een kleine ka mer, waarin een wasbak, een haar droger, een plank met flessen lotion en shampoo en een stapel vodderige tijdschriften op een tafeltje. „Kijkt u maar niet naar de rom mel", zei ze. „Ik ben nog niet hele maal aankant. Ik ben hier pas een maand, maar ik heb nog allerlei plannen." „Waarom bent u hier gekomen?" vroeg Cathleen. „Het is zo'n klein stadje." „Dat vv lie h'er in de buui\ „Wie?" kon Kitty niet nalaten te vragen. „O, u zou ze toch niet kennen. In Galway City en Connemara. Het is prettig om een beetje bij hen in de buurt te zijn nu mijn man in het bui tenland is. Hij is ingenieur en hij moet een werk uitvoeren in India. Hij blijft misschien wel een jaar weg. Het was zo eenzaam voor Tammy en mij in Dublin zonder hem, en dus besloot ik te verhuizen enyhier te gaan werken. Ik heb nog rilet veel klanten, maar ze zullen wel komen, hoop ik. Ik zal graag een afspraak met u maken. Morgen?" „Volgende week", zei Cathleen, met het vreemde gevoel dat ze vol gende week precies zou weten wie de ze mevrouw Burke was, die hier zon der haar man woonde. zich juist af te vragen hoe ze.ffaar de baby zou kunnen vragen, toen er toevallig net een bons in de kamer ernaast was te horen en het kind begon tc schreeuwen. „O, mag ik even? Dat is Tamroy- Met rinkelende kralen en armban den holde Eileen Burke naar de aan grenzende kamer, en even daarna kwam ze terug met een jongetje van een jaar of twee, of misschien iets ou der, op haar arm. Het was een ge zond, mooi kind met weelderigzwart haar en brutale zwarte ogen. De tra nen lagen nog op zijn roze wangetjes. Hij staarde Kitty en Cathleen aan. „Daar is-ie," zei zijn mo^^^Ü|Pi8 „Hij is wel een handenb1 s door DOROTHY EDEN ik aan het werk ben. Is hiet niet, schattebout? Maar we redden het wel. Hij mist zijn vader natuurlijk. Dat doen we allebei." Ze zuchtte. „Maar ja, hij komt wel weer terug, hè Tammy?" Haar haar was heel zwart. Het glansde als de vleugels van een kraai. Haarverf was tegenwoordig verrassend goed, dacht Cathleen. Tenminste als een meisje liever niet wilde opvallen door haar vuurrood haar. Lichtbruine ogen gingen dik wijls samen met rood haar, peinsde ze a oen Kitty in de auto stapte, zei ze bijna triomfantelijk: „Nu. daar zijn we niet erg mee opgeschoten, hè? Ik veronderstel dat u nu denkt dat haar man helemaal niet in India zit?" ..Waarom zou hij niet?" zei Cath leen effen. „Ik heb altijd gehoord dat er veel Ieren zijin die in het buiten land gaan werken." „Misschien wel." Kitty liet zich niet uit haar tent lokken. „Maar we verknoeien onze tijd hier." Het speet Cathleen dat ze Kitty had meegenomen hierheen. Ze had gemeend dat het meisje even verlan gend zou zijn als zij om de waarheid te ontdekken, maar het tegengestel de was waar. Kitty wilde alles ver bergen wat ze zou vinden. Ze stond aan de kant van haar familie, niet aan de kant van het kind. Als er ten minste een kind was Ik Kan ook wel een aardig plannetje bedenken, had iemand gisteravond gezegd. Was het kind alleen maar een Knap be denksel, een dreigement? (wordt vervolgd) l 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5