Bruinisse krijgt nul op rekest van Waterstaat Rabobank SS Verkoper wint etalagewedstrijd Onbezorgd op vakantie? Dan eerst alles tijdig regelen bij de Kabobank. streeknieuws Permanente vergunning voor mobiele friet wagen aan Sas Afscheid op lagere scholen in Westerschouwen Jttotnisse Mortuarium is gereed Kommissie openbare werken in Haamstede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vnidag 22 juni 1984 Nr. 23544 De mobiele frietioagen van de heer J: K. Bolle uit Oosterland. Het advies van de kommissie mid denstand werd ingewonnen, omdat op grond van de huidige kriteria voor het aantal uit te geven Vent- en stand plaatsvergunningen niet zonder meer „ja" gezegd kon worden tegen het verzoek van de heer Bolle. Tot nu toe had hij de beschikking over een één-maands-standplaatsver- gunning. Nadat hem was gebleken, dat de standplaats aan het Sas op de don derdagen een lonende zaak vormde, diende hij het verzoek om een perma nente standplaatsvergunning ia Vanaf de publieke tribune liet de heer Bolle donderdagmiddag weten, dat de verkoop aan het Sas eenderde van zijn omzet betekent per week en dat hij deze standplaats derhalve niet kan missea Op de overige dagen staat hij met zijn frituurwagen in Nieuwer- kerk, Oosterland, Ouwerkerk en Drei- schor. De heer Bolle besloot een zelf standig bedrijfje te beginnen om niet langer van een w.w.-uitkering afhan kelijk te behoeven te zija Voorzichtigheid Kommissielid de heer C. Legemaate pleitte wel voor voorzichtigheid bij het uitgeven van de permanente stand plaatsvergunningen, maar had met de inwilliging van dit verzoek geen en kele moeite. Ook de heer B. Waayen- berg was die mening toegedaan te meer, daar de frituurwagen op de don derdagen de middenstand in de bin nenstad nauwelijks konkurrentie mee zal aandoen. Ook de heren K. T. de Jonge en L. Bécu lieten weten geen enkele moeite te hebben met het verstrekken van deze vergunning. De heer J. Littooy vroeg zich af of er voor de frituurwagen van de heer Bolle geen betere, centrale stand plaats in Malta was te vinden. „Dan zou m'n omzet verdubbelen", vulde de ondernemer zelf aan. Voorzitter van de kommissie mid denstand wethouder L. J. van Gastel wees echter op het feit, dat de wagen dan alleen voor woningen of heel dicht in de buurt van woningen geplaatst zou kunnen worden. Met de huidige plaats aan het Sas deden die problemen zich niet voor. De heer Littooy kreeg ver der desgevraagd te horen, dat de ver gunning voor de donderdagen zal wor den verstrekt zonder dat daar een ver dere tijdslimiet op van kracht zal zijn. Niet de gemeente De heer W. Bolijn, voorzitter van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Horeca Nederland informeerde vanaf de publieke tribune of de kommissie middenstand overleg had, gepleegd met de horeca in Zierikzee. Wethou der Van Gastel diende hem daarop van repliek met de mededeling, dat de ge meente niet uitmaakt hoeveel horeca ondernemers een bestaansmogelijk heid hebbea „Wij zeggen niet of dat er één, twee of twintig moeten zija Dat maken de ondernemers zelf uit", aldus de wethouder. Kommissielid de heer H. de Vries maakte van de rondvraag gebruik om even „een babbel" te houden over het Verkeerscirculatieplan (V.C.P.) In navolging van de heer C. Legemaate, die dat reeds deed tijdens de onlangs gehouden hoorzitting, sprak ook de heer De Vries zijn verontrusting uit over het in dat V.C.P. geopperde plan op de Melkmarkt de rijrichting om te draaien. SEROOSKERKE - In het dorps huis te Serooskerke wordt op don derdag 5 juli afscheid genomen van het hoofd van de school, de heer H. W. Rösken in verband met zijn be noeming te Reusel. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. In de lagere school De Stove te Noordwelle wordt ook donderdag 5 juli afscheid genomen van mej. K. J. Beije, onderwijzeres van de school. De bijeenkomst begint om 11.00 uur. Spreker zei niet te twijfelen aan de deskundigheid van het bureau, dat dit V.C.P. had opgesteld, maar hij vroeg zich toch af waar men mee bezig was om van een druk straatje een sluis te maken om behoorlijk veel verkeer door heen te dringen. Het zou volgens de heer De Vries een enorme verar mingvoor de middenstand op de Melk markt tot gevolg hebbea Hij pleitte derhalve, evenals de heer Legemaate tijdens de hoorzitting, van de Melk markt een loopstraat te makea Verder Advertentie Restaurant Renesse Het restaurant met de hoffelijkheidspluim Klasse voor de prijs bewuste fijnproever. 's Maandags gesloten. Het restaurant is geopend van 11.00-14.30 en van 17.00 uur tot dat de laatste gast de deur achter zich gesloten heeft. 's Zondags de gehele dag ge opend. Voor reservering: 01116-1215 De heer C. Legemaate had moeite met het feit, dat de winkelsluitings wet niet van toepassing is op de ver- kooppunten van ijs en frites ook als die gevestigd zijn in panden met een detailhandelsbestemming. Voor de verkoop van ijs en frites geldt name- lyk de drank- en horeeaverordening, die openstelling in de avonduren en op zondag toestaat De heer Legemaate voorzag daar door in Zierikzee het gevaar van een ongebreidelde groei van dit soort ver kooppunten. Hij pleitte er derhalve voor ook hier de winkelsluitingswet toe te passen. Ambtenaar de heer J. Verkaart liet weten, dat dit volgens de wet niet mogelijk is en dat dit ver schijnsel alleen bestemmingsplanma- tig zou zijn aan te pakken. De heer Legemaate achtte dat in elk geval het overwegen waard. De heer B. Waayenberg signaleerde het feit, dat de Hoge Molenstraat de laatste tijd vaak verstopt zit ten gevolge van al daar lossende vrachtauto's. Hij pleitte er voor, dat de vrachtauto's zo veel mogelijk langs de kant van het Vrije zullen lossen. Wethouder Van Gastel was van me ning, dat het hier nou eenmaal een tij delijke situatie betreft Hij dacht dat het ergste inmiddels wel voorbij is na de sloop van de rusthuizen Ons Huis en Irene en na de aanvoer van de eerste bouwmaterialen voor de aldaar te bou wen bejaardenwoningen. Situatie Appelmarkt „Ik bral weer erge ouwe koeien uit de sloot", liet de heer Littooy weten, maar hij moest toch een klaagzang laten horen over de huidige situatie op de Appelmarkt Een door hem zelf uitgevoerd verkeersproefje leerde hem, dat hij afgelopen zaterdag voor f 600,- bekeuringen had kunnen uit delen aan auto's, brommers en fietsen, die van „loopstraat" de Appelmarkt gebruik maakten. „De agenten, die er lopen worden er bijna ondersteboven gereden, maar ze doen er niets aan", verzuchtte de heer Littooy. Hij had er de s te meer moeite mee, dat op het fout parkeren langs het Havenplein in som mige gevallen, naar zijn mening, ex treem scherp wordt gelet Ten aanzien van de Appelmarkt pleitte de heer Littooy eens veertien dagen achtereen bekeuringen uit te delen aan alle overtreders. Wethou der Van Gastel was het met hem eens, dat niets zo genezend werkt dan twee of drie keer ergens een boete voor te moeten betalen. ZIERIKZEE - Het maken van een goede etalage is niet ieders werk. Soms zie je erg aantrekkelijke uitstallingen, maar af en toe denk je ook wel eens: ,,Als het zo moet!". Met die problemen kampt de firma Weltevreden aan de Korte St. Jansstraat in ieder geval niet. Dat bleek deze weken, toen verkoper/etaleur Rien Sluys van dezelfde firma bericht kreeg dat hij door een platenmaatschappij was uitgeroepen tot één van de winnaars in een landelijke etalage wedstrijd. Daarom kwamen donderdagmiddag de verkoopleiders van de platenmaatschapijen Phonogram en Polydor naar Zierikzee om Rien zijn prijs te overhandigen: een compact-disc-speler. Het behoeft geen betoog dat zowel Rien, als zijn baas de heer Meerman, terecht erg trots waren op het behaalde resultaat. Aanpassingen niet via de Deltawet BRUINISSE - Bij de ingekomen stukken op de raads- agenda van vrijdag 29 juni een opmerkelijke brief die het hart van Bruinisse raakt: de havens. De gemeente kreeg antwoord op een brief van het kollege aan de Pro vinciale Waterstaat van 18 april 1983 (ambtelijke mo lens...) betreffende een nieuwe scheepshelling ter kom- pensatie van de huidige zate-faciliteiten, de aanpassing van de Visserijhaven en kompensatie van de vervallen zwemgelegenheid. Dit volgens artikel 3 van de Delta wet. De Provinciale Waterstaat geeft als antwoord op al le drie de onderwerpen afwijzend te beschikken. Het eerste verzoek (scheepshelling) vloeit voort uit het „rapport inzake de aanpassing van de oude gemeente- BRUINISSE - Nadat in vele raads vergaderingen uitvoerige debatten aan het Bruse mortuarium gewijd zijn is het eindelijk op maandag25 juni zover; dan vindt de formele overdracht plaats van het aan de Hervormde kerk ge bouwde mortuarium. De Technische Dienst van de gemeente zal de ruimte overdragen aan de Hervormde Kerk. De overdracht zal een sober karakter dragen. Advertentie Voor ik op vakantie ga, regel ik bij de Rabobank een aantal zaken. M'n reis, het buitenlands geld, de reischeques, de reis verzekering en 'n safeloket. Alles wordt altijd snel en tot mijn volle tevredenheid uitgevoerd. Eigenlijk is dat niet zo vreemd. De Rabobank heeft immers een jarenlange ervaring op het gebied van vakantiezaken. Doe daarom zoals ik en regel alles bij de Rabobank. Altijd in de buurt, snel aan de beurt. Vakmensen inVakantiewensen. haven van Bruinisse" van september 1981, opgesteld door ir-bureau Witte- veen en Bos. De waterstandgegevens zijn volgens de Provinciale Wa terstaat in hun antwoord reeds ach terhaald. Bruinisse moet in 1986 re kening houden met de volgende wa terstanden: hoog water 1,42 ANP., laag water 1.35 - NAP. Een nieuwe helling zoals de gemeente dat wil (aanpassingsnoodzaak) is volgens P.W. is niet noodzakelijk noch aan te tonen. Visserijhaven Hetzelfde: geen aanpassingsnood zaak werd uitgesproken over de Vis serij haven. De gemeente baseert het verzoek tot aanpassing op twee mo tieven: de mosselvissers zijn geble ven inplaats van vertrek naar elders (Harlingen) zoals bij afsluiting van de Oosterschelde werd verwacht. Het gevolg is het probleem dat de ha ven nu te klein is. Het tweede motief van de gemeente is: de mosselvaar tuigen werden groter vanwege het ondiepe water in de Waddenzee en het lange transport naar Zeeland. Nog méér ruimtegebrek. De P.W. acht beide motieven geen direkt gevolg van de uitvoering van de Deltawerken: in de vijftiger jaren zorgde de mosselparasiet al voor een uitwijken naar de Waddenzee. Het groter worden van de vloot komt vol gens P.W. voor rekening van gunsti ge bedrijfsresultaten. Toezegging Rijk Het vervallen van de zwemgele genheid is volgens P.W. evenmin een gevolg van de uitvoering van de Del tawerken. Het verzoek berust vol gens P.W. op een toezegging van het BURGH-H AAMSTEDE- In het ge meentehuis wordt dinsdag 26 juli een vergadering gchhouden van de kom missie grond- en pachtzaken. Op de agenda staat onder meer een verzoek van Veerhhoek b.v. te Renes se voor het passeren van de akte ver- koop grond in het winkelcentrum te Renesse, een verzoek van de heer A R Verseput inzake bebouwing bouwper ceel Zeedisteldreef, grenskorrektie pand Kerkstraat 1 en gemeentelijke eigendommen te Burgh en beëindi ging pachtkontrakt perceel bouwland aan de Ridderweg te Serooskerke, door de heer H. L Botbijl te Seroos kerke. De vergadering begint om 19.30 Rijk een bijdrage te verlenen van 80% 16.000,-) in verband met het verdwijnen in 1959 van de toenmali ge zwemgelegenheid door uitvoering van het versterken van zwakke plaatsen in zeedijken die buiten de Deltawet vielen. Derhalve valt dit verzoek ook buiten de bevoegheid van de werkgroep Aanpassingswer- ken in Zeeland. Het kollege van Bru heeft deze brief (én die van minister Braks) om bericht en raad voorgelegd aan het bestuur van de visserijvereniging „Algemeen Vissersbelang". Nadat deze belangenvereniging heeft gerea geerd komt het kollege nader op de inhoud terug. NOORDGOUWE/ SCHUDDEBEURS Reisje bejaarden De bejaarden uit Noordgouwe Schuddebeurs maakten een reisje naar de Hoekse Waard. Mevrouw De Wit-v. d. Klooster mocht de bijna vol le bus verwelkomen, in het bijzonder mevrouw Versteeg-Gudde. In Klaas waal stond de koffie gereed. Via Wil lemstad ging het naar de Blauwe Keet, waar ter afsluiting de koffieta fel gereed stond. De dames en heren lieten het zich goed smaken. Mevrouw De Wit bracht dank uit aan allen, die hadden meegewerkt aan de gezellige middag in het bijzon der mevrouw Versteeg voor de hel pende hand en de chauffeur. Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W. Unaniem advies middenstandskommissie ZIERIKZEE - Als het aan de kommissie middenstand ligt, krijgt de heer J. K. Bolle te Oosterland een vergun ning voor een permanente standplaats op de donder dagen met zijn mobiele frituurwagen aan het Sas te Zierikzee. De kommissie bracht donderdagmiddag tijdens een openbare vergadering in de raadzaal van het stadhuis het unanieme advies uit deze vergunning te verlenen. informeerde heer De Vries wanneer het V.C.P. een definitief plan wordt en of er verder mogelijkheden tot inspraak zullen zijn. Nieuw gegeven Wethouder Van Gastel wees op het feit, dat de wens van de Melkmarkt een loopstraat te maken tijdens de hoor zitting als nieuw basisgegeven werd aangedragen. Ten opzichte van het V.C.P. zullen derhalve wellicht enkele wijzigingen plaatsvinden. Hij liet vei> der weten, dat die gewijzigde versie van het V.C.P. in elk geval nog nader besproken zal worden in de verkeers- kommissie. De heer Littooy pleitte er echter voor het V.C.P. toch ook als agendapunt op te voeren in een volgen de vergadering van de middenstands kommissie, omdat het bij dit plan niet alleen om verkeerstechnische zaken gaat, maar ook om ondernemersbelan gen. De heer Van Gastel deed daarop de toezegging, dat de bijgestelde ver sie van het V.C.P. inderdaad ook in de kommissie middenstand aan de orde zal worden gesteld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3