Nieuwbouw Bru eind augustus klaar Herhaald verzoek om meer gegevens Woonwagencentrum Schiesser^ deurloo mode BRUte konfrontatie met trap-manko Afscheid J. W. de Jonge bejaardenkomité Renesse NOOR DW mi DRUKKERIJ Laatste bejaardensoos werd zomer avondfeest Schiesser, voor stoere binken. In Brouws Verenigingsgebouw Inbraak Brouwse school ,,De Schouw" Angolese weefkunst in St. Nicolaaskerk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 juni 1984 Nr. 23543 3 Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE - Evenals in de voorgaande raadsverga dering werd maandagavond wederom door de P.v.d.A.- fraktie bij monde van de heer D. van der Wekken aange drongen op nadere informatie over de stand van zaken betreffende de verplaatsing van het woonwagenkamp van De Val naar De Klerksweg. Aanleiding voor dit verzoek was het voorstel van b. en w. een bedrag van f 60.000,- te storten in de te vormen reserve „Verplaats sing Woonwagencentrum". Dit voorstel werd enige tijd geleden behandeld door de kommissie finan ciën, die er zich echter niet mee kon verenigen. Door deze kommissie werd geadviseerd het bedrag van f 60.000,- als volgt te besteden: f 30.000,- toevoegen aan de reserve „Concertzaal" en f 30.000,- aan de reserve „Nieuwbouw bibliotheek". Dit advies werd door het kollege overgenomen en overeenkomstig aan de raad voorgesteld. Eén der argumen ten van de kommissieleden om voors hands geen reserve „Verplaatsing Woonwagencentrum" te vormen was het feit, dat de noodzaak daartoe met duidelijk werd aangetoond. Mede ge zien het standpunt van de kommissie achtte het koÜege het noodzakelijk, dat eerst beschikt zou worden over sen schriftelijk, gemotiveerd verzoek van het dagelijks bestuur van het Woonwagenschap „Midden- en Noord- Zeeland" tot verlening van een extra oijdrage in de kosten van aanleg van aen nieuw woonwagencentrum aan de Klerksweg. Pas na ontvangst daarvan lijkt het b. en w. zinvol de raad te verzoeken over de extra bijdrage een uitspraak te doen. De heer Van der Wekken was, even als in de raadsvergadering van mei, van mening, dat de raad over meer informatie ten aanzien van het woon wagencentrum dient te beschikken em goede besluiten te kunnen nemen. Geen dubbele bestemming Zijn suggestie genoemde f 60.000,- wel als voorgesteld te reserveren, maar onder voorwaarde dat het bedrag alsnog zou terugvloeien naar een te vormen reserve „Verplaatsing Woon wagencentrum", kwam raadsvoorzit ter burgemeester Th. H. de Meester wat ongebruikelijk voor. Wethouder financiën de heer L. J. van Gastel liet bovendien weten, dat het geven van een dubbele bestemming niet moge lijk is. De voorzitter was verder van mening, dat - indien de noodzaak zich daartoe aandient - ook voor de reserve „Verplaatsing Woonwagencentrum" - gelden gevonden zullen worden. Ten aanzien van het verzoek om meer informatie over de verplaatsing van het woonwagencentrum, verwees hij naar de inlichtingen die deze week binnen de kommissie Ruimtelijke Or dening daarover verstrekt zouden wor den. Verder zei hij geen bezwaar te hebben de raadsleden nader over deze materie in te lichten, maar liet weten dat niet vandaag of morgen te kunnen doea „Ik heb het idee, dat de zaak een beetje vast zit", was daarop het ant woord van de heer Van der Wekken. De voorzitter haastte zich vervolgens met erop te wijzen, dat de zaak be slist niet vast zit op de financiën, maar dat het een kwestie van bestem mingsplan-procedure betreft De raad besloot de Stichting Zeeuw se Volksuniversiteit (Z.V.U.) voor het kursusjaar 1983/1984 een subsidie toe te kennen van maximaal f2.471,- in het door haar begrote exploitatietekort Mevrouw M. R. de Jong-Van Loo (PvdA) achtte het van belang dat de Z.V.U. is tegemoet gekomen aan de wens het exploitatietekort aanzienlijk terug te dringen Zij wees op het feit dat de kursusgelden met twintig pro BRUINISSE -In geen enkel bestek of tekening die betrekking hebben op de aanpassing van de reparatiehaven, komen trappen voor, die even tueel te water geraakte drenkelingen zouden kunnen gebruiken om zich weer in veiligheid te stellen en eigenhandig het droge te bereiken. Deze zaak werd bijzonder aktueel, toen nota bene de projektleider van Van Oord-Werkendam, die de klus uitvoert, de heer Schot zélf, bij het be hulpzaam zijn bij het plaatsen van een betonelement voor de glooiing, uitgleed en te water raakte. Toen hij de werkzaamheden eens vanuit een onverwachte, en totaal andere hoek bekeek en het zoute water uit z'n pak sijpelde, werd dit manko realistische werkelijkheid en als zoda nig erkend. Gelukkig verdronk het schaap niet, maar de put werd wèl gedempt! Er komen nu drie metalen trappen in de reparatiehaven langs de schuine glooiing, die het een drenkeling mogelijk maken zelf de wal te beklimmen. De heer Schot kon overigens na zijn onderwater- inspektie met enige hulp, de oever weer bereiken genoihen moeite. De Jonge kreeg een bloemetje. De heer C. v.d. Boogert neemt de zijn plaats in het comité in. RENESSE - De bejaarden van Renesse maakten dinsdag het jaarlijkse reis je, georganiseerd door het comité bejaardenreis Renesse. Het reisdoel was de Belgische Ardennen, de eerste buitenlandse reis. De heer J. W. de Jonge, meer dan dertig jaar lid van het organisatiecomité, maakte voor de laatste maal de reis mee. In Lonmderseel werd de koffie ge bruikt. Via Zuid-Oost-België ging het naar Namen, bovenop de Citadel en Diant, waar werd geluncht. Op de terugreis werd in Hoogerheide halt gehouden voor een uitstekend ver zorgd diner in restaurant Gareel. Tij dens het diner werden door De Jonge enkele herinneringen opgehaald. Hij vertelde dat kort na de oprichting van het Oranjecomité in 1937 uit het bestuur een comité bejaardenreis werd gevormd. Dat is nog steeds zo. De eerste reis die De Jonge zelf mee maakte was aan het einde van de veertiger jaren.. De eerste dagtocht werd gemaakt naar de Efteling. De Jonge, die eerder dit jaar al aftrad als voorzitter van de Oranjevereni ging, legt zijn werk binnen het comi té neer. Hij dankte de comitéleden voor de plezierige samenwerking. Dankwoorden De 86-jarige mevrouw Marie de Bruijne drukte haar waardering voor de reis uit door het liedje ,,Een prachtige reisje" te zingen. Rond ne gen uur werd het gezelschap in Re nesse ontvangen door het fanfare korps Luctor et Emergo. Onder de vele belangstellenden bevond zich ook burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. De Jon ge werd toegesprokken door de nieu we voorzitter van de Oranjevereni ging, de heer L. W. v.d. Waal. Hij werd bedankt voor zijn inzet en alle cent werden verhoogd en ze was een beetje bang, datditdrempelverhogend zou kunnen werken Vooruitlopend op een volgende subsidie-aanvraag van de Z.V.U. liet ze weten van mening te zyn, dat de kursusgelden niet verder verhoogd moeten worden Huurovereenkomst Naar aanleiding van de vaststelling van een huurovereenkomst met het Leger des Heils inzake het gebruik van het derde lokaal van „'t Miere- nest" ten behoeve van het peuterspeel- zaalwerk, informeerde mevrouw De Jong welke voorwaarden waren opge nomen met betrekking tot onderver huur van dit lokaal. Wethouder P. de Rijke liet weten, dat die onderverhuur op dezelfde wijze is geregeld als met Brogum, U.V.V.-gebouw en Nobel- poort Dat houdt in, dat belangstellen den voor incidenteel gebruik van deze akkommodatie kontakt moeten opne men met de huurder, in dit geval dus het Leger des Heils en dat in overleg met het kollege bepaald zal worden aan welke groeperingen het gebouw zal worden onderverhuurd. Aardgasprijzen Bij de behandeling van de ingeko men stukken liet de heer Van der Wekken weten de brief van de Hulp en Informatiedienst, Oost-Souburg met belangstelling te hebben gelezen. Dit schrijven betrof een standpuntbepa ling aardgasprijzen per 1 januari 1985. In de brief wordt de VEGIN genoemd als instantie, die in overleg met het ministerie iets zou kunnen doen aan een mogelijke verlaging van de aard gasprijzen. De P.v.d.A.-fraktie was het eens met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen, omdat de gemeenteraad hierin bijzonder weinig kan doen, maar de heer Van der Wek ken had er wel behoefte aan, namens zijn fraktie, bijval met dit streven uit te spreken. Ook mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal sprak in dit verband over „een loffelijk streven". De heer Van der Wekken sprak verder zijn afschuw uit over het schrijven van Volkswil Nederland in Roermond, waarin harde akties te gen het rijksbeleid worden aange kondigd. Dit riekt, naar ons idee, naar anar chie", was de P.v.d.A.-woordvoerder van mening en hij sprak zijn ernstige verontrusting uit over dit soort zaken. De voorzitter achtte het beter er zo weinig mogelijk op te reageren, omdat dit soort groeperingen met publiciteit juist in de kaart worden gespeeld. Brief „Zuidhoek" De heer W. F. Sprengelmeijer (R.U.) vestigde de aandacht op een brief van Werkvoorzieningschap „De Zuidhoek", waarin werd aangevoerd, dat de heer J. Vermeulen onlangs tijdens een verga dering van de kommissie Publieke Werken niet namens „De Zuidhoek" had gesproken. Volgens de uitspraken van de heer Vermeulen zou herbestra ting van de Engelse Kade voldoende zijn om de slechte situatie voor de fietsers aldaar te verbeteren. Dit in tegenstelling tot de pleidooien van de heer Sprengelmeijer, die - overeen komstig de wens van „De Zuidhoek" - zich reeds jarenlang sterk maakt voor de aanleg van een fietspad langs de Engelse Kade. Wethouder publieke werken de heer P. de Rijke had ook wat moeite met de gang van zaken in bedoelde kommissievergadering en hij memo reerde, dat hij betrokkene tweemaal had gevraagd of hij namens „De Zuid hoek" het woord voerde en dat hij daar ook tweemaal een positief ant woord op had gekregen. De heer Sprengelmeijer was verheugd, dat het Werkvoorzieningsschap deze zaak nu heeft rechtgetrokken. De heer J. J. Geleijnse (WD) liet weten bijzonder veel moeite te hebben niet de beslissing van de Raad van State inzake de afwijzing van het ver zoek tot opheffing schorsing intrek king muziekvergunning bar-disco „De Steeg". Hij konstateerde, dat de ge meente deze beslissing gelaten over zich heen moet laten gaan, maar vroeg zich anderzijds af hoe het staat met het recht in Nederland, omdat in dit geval toch duidelijk was vastgesteld, dat het aantal decibels werd overschreden Slepende kwestie De voorzitter achtte het geen juist gebruik om uitspraken van de Raad van State in het openbaar aan te vech ten en ging daar dan ook niet nader op ia Wel liet hij de heer Geleijnse des gevraagd weten, dat zich ten aanzien van deze slepende kwestie geen nieu we ontwikkelingen hebben voorge daan en dat nog geen nieuwe metingen zijn verricht Voorlopig zal de defini tieve uitspraak van de hoogste instan tie worden afgewacht Ook de voorzit ter was overigens van mening, dat dit probleem ondertussen een buitenge woon onaangename zaak blijft voor de rechtstreeks betrokkenea De heer Gele|jnse informeerde of de subsidie voor aanleg van het fiets pad langs de Heuvelsweg nog dit jaar kan worden binnengehaald. H|j kreeg daarop een positief antwoord van wethouder De Rijke. Naar aan leiding van de uitspraak inzake een beroep bestemmingsplan „Heuvels- weg" zullen opnieuw gesprekken wor den gevoerd met de betrokkenen. Pas als die gesprekken geen resultaten opleveren, zal een andere weg wor den bewandeld. Mevrouw Bij de Vaate informeerde naar de termijn binnen welke de res tauratie van molen „De Haas" kan wor den verwacht Wethouder De Rijke liet weten, dat getracht zal worden begin volgend jaar met de restauratie te be ginnen en de voorzitter zei dat getracht zal worden de molen toch voor vol gende zomer in elk geval weer in de wieken te hebben Verkeer Melkmarkt De heer J. H. Grauenkamp klaagde in een brief aan het gemeentebestuur over het verkeer in de binnenstad, met name over een geval dat zich voor deed op de Melkmarkt Een chauffeur had daar bijzonder lang zijn vrachtauto laten staan en was zelf een kop koffie gaan drinken. De heer C. Legemaate (CDA) onderstreepte deze brief, om dat, het slechte gedrag van enkelen vooral ook de goede chauffeurs schaadt De voorzitter liét weten, dat er vol gens de politie over het algemeen van de chauffeurs van het toeleveringsver- keer redelijke medewerking wordt ontvangen. Wat betreft het onderha vige geval kon hij mededelen, dat het politierapport daarover net binnen was. De chauffeur was inderdaad op z'n gemak koffie gaan drinken, maar had in dit geval ook niet zoveel,adders kunnen doen, want het eind van de Melkmarkt bleekopgebroken - door de dienst gemeentewerken - zodat hij zijn vrachtwagen ook niet verder kon rijden. De heer Geleijnse sprak zijn waar dering uit aan het adres van b. en w. voor het schrijven aan de minister van Verkeer en Waterstaat inzake de vestigingsplaats van de getijdedienst Rijkswaterstaat Hij wees op het feit dat het werk loosheidspercentage op Schouwen- Duiveland aanzienlijk stijgt Hij noem de in dit verband het geruisloos ver dwijnen van de Technische Dienst van de P.T.T. van Zierikzee naar Goes en verwees ook naar de gevolgen voor de werkloosheid van het gereedkomen van de Oosterscheldewerken. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459 Maten 116-176 NU 2 STUKS voor 10,— Perfektie is onze kwaliteit Mol 5-7, Zierikzee BROUWERSHAVEN - De laatste bijeenkomst van de bejaardensoos in dit seizoen groeide dinsdagavond uit tot en sprankelend zomeravondfeest, waar bij de ouderen spontaan gingen dansen en zingen op de tonen van het - eve neens geïmproviseerde - optreden, van de heer A. Heijboer met zijn ventiel trombone. Omdat de brass-band Apollo iedere dinsdag repeteert in het Verenigings gebouw, bood het tot in de avond uit lopen van deze laatste bejaardensoos de muzikanten een goede gelegen heid tot het geven van een koncert voor de Brouwse ouderen. Zij deden dit dan ook meet veel verve onder leiding van dirigent P. H. J. Ever wijn. Waarna, het spontane optreden volgde van trompetist A. Heijboer, maar ook van een der jongste muzi kanten, de veertienjarige Gijs-Jan de Raad die es-cornet speelt. a Nieuwe dirigente De bejaardensoos, waarop 65 oude ren aanwezig waren, werd verder in gevuld met een spelletje bingo en het optreden van ,,Het Dameskoor", dat sinds twee maanden onde leiding staat van een nieuwe dirigente me vrouw M. Priem-van der Klooster. Het koor trad in de loop van de mid dag en avond drie maal op met zang nummers waaronder „Morgenlied", „Walthoorn", ,,'T is meie", die zeer mooi klonken. Ook de Zeeuwse lied jes „In Zeeland viert men kermis", Ons Zeeland blijft bestaan" en „De BROUWERSHAVEN - De Christe lijke lagere school „De Schouw" kreeg in de nacht van dinsdag op woensdag, tussen 24.00 en 07.00 uur bezoek van één of meer inbrekers, die het op de apparatuur van de school hadden voorzien. De school kreeg al eerder ongenood bezoek, en kele weken terug, toen het geld voor de zending werd meegenomen. De school staat aan de Schuitkade. Aanvankelijk werd getracht de school binnen te komen door het for ceren van de voordeur, maar deze po ging mislukte. Vervolgens werd een raam ingeslagen waarmee de toe gang vrij was. Een videorecorder, een bandrecorder en een paar banden werden meegenomen. Verder werd de school nog doorzocht op meer „bruikbare" spullen. Zo werd een kast opengebroken en het stencilap paraat, een inbrander en t.v.- toestellen verplaatst. Kennelijk wa ren deze apparaten te zwaar om te vervoeren, in ieder geval bleven deze in het pand achter. De politie stelt een onderzoek in naar de dader(s). BRUINISSE - Via een vouwblad heeft de Christelijke woningbouwve reniging „Schouwen-Duiveland" in formatie verstrekt aan belangheb benden over de bouw van de twintig woningen in Bruinisse. Zoals wel licht bekend worden op dit ogenblik negen eensgezinswoningen, vier be jaardenwoningen, zes eensgezinswo ningen (met twee slaapkamers) en één aangepaste woning gebouwd. De woningbouwvereniging wil via deze informatiekrant mensen die be langstelling hebben voor een nieuwe woning, oriënteren over de mogelijk heden. Aanmelden kan door het opvragen van een aanmeldingsformulier bij de administrateur van de vereniging, de heer A. J. Deurloo, Grevelin- genstraat 10 in Bruinisse. Daarna gaat de toewijzingskommissie beoor delen aan wie de woningen zullen worden verhuurd. Voorrang krijgen degenen, die in de regio Duiveland ARNHEM - Madurodam krijgt een kolengestookte elektriciteitscentrale. De miniatuurcentrale, op een schaal van 1 op 25, zal in augustus in bedrijf worden genomen en dan een deel van Madurodam van stroom voorzien. De kolengestookte centrale is een cadeau van de vereniging van Exploitanten van Elektriciteitsbedrijven in Neden land (VEEN) ter gelegenheid van het feit, dat de elektriciteitsvoorziening in ons land dit jaar honderd jaar bestaat woonachtig zijn, hetgeen overigens niet inhoudt, dat ook anderen niet voor zo'n woning in aanmerking kunnen komen. Er wordt naar gestreeft de woningen toe te wijzen nog vóórdat ze gereed gekomen zijn, naar verwachting eind augustus. De negen eensgezinswoningen wor den gebouwd in twee lagen met een zolder. Op de begane grond de woon kamer vóór, grote keuken achter, trap naar boven en toilet. Op de ver dieping een badkamer, twee grote slaapkamers en een kleine slaapka mer. De zolder is via een Vlisotrap bereikbaar. De vier bejaardenwoningen heb ben slechts één woonlaag, met vóór een zitkamer met half-open keuken, achter twee slaapkamers, w.c. en doucheruimte. Men heeft hier géén bovenburen. De zes zogenaamde ,,één plus twee"-woningen zijn op de eerste verdieping en tweede gesitueerd. Zierikzeese toren" oogsten veel suc- ses. Ds. R. Stutvoet toonde eveneens belangstellng voor de bijeenkomst. Jubilerend paar De feestsfeer in het Verenigingsge bouw, waar vanwege de temperatuur alle ramen en deuren openstonden zodat zelfs mensen uit de straat naar de muziek kwamen luisteren, werd nog verhoogd toen er een jubilerend paar bleek te zijn. Cees en Jaantje Bakker, beiden trouwe soosbezoe- kers zijn deze maand 45 jaar ge trouwd en zij bleken nog goed in staat om een dansje te maken. De volgende bejaardensoos is in septem ber. „Maar", zo vertelde voorzitster mevrouw T. Slabbekoorn-van Rijn "eerst gaan we met alle bejaarden uit de gemeente nog varen, op elf au gustus. BROUWERSHAVEN - Zaterdag 23 juni vindt in de St-Nicolaaskerk te Brouwershaven de laatste in een reeks demonstraties plaats, die daar ten gelegenheid van de hobby tentoonstelling wekelijks worden ge houden. Charlotte van Hout die in opdracht van de vereniging Zuidelijk-Afrika twee maal enkele maanden in Angola verbleef, zal een lezing met dia's verzorgen over de weefkunst in dit land. Charlotte werkte in kampen waar vluchtelingen uit Namibië (voorna melijk vrouwen en kinderen) soms voor zeer lange tijd verbleven. Ze had de leiding van een „weefprojekt" wat inhield dat er les werd gegeven in spinnen, weven en andere textieltechnieken. Het pro- jekt werd door de Bisschoppelijke Vastenaktie gefinancierd. De dia's en het verhaal van Charlotte hierbij zijn zien en te horen van 13.30 tot 16.30 uur. DEN HAAG - Vlees meenemen op vakantie is een riskante zaak. Vlees en de meeste vleesprodukten bederven snel en zijn gekoeld slechts enige da gen houdbaar. Wie op vakantie gaat kan beter geen vlees of verse vlees waren meenemen, ook al zijn deze nog zo goed verpakt Deze waarschuwing aan het begin van het vakantieseizoen komt van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding. Eerste verdieping: entree, woonka mer, keuken, w.c., trap naar boven. Tweede verdieping: twee slaapka mers, badkamer en cv./berghok. Het vierde type is een aangepaste woning, speciaal voor een gehandi capte en zijn of haar gezin. Het is een vijf-kamer woning op de begane grond, geschikt voor rolstoel en zal helemaal aan de toekomstige gebrui ker worden aangepast. De Christelijke woningbouwvere niging is maar klein: ze bezit 117 wo ningen met een verzekerde waarden van 20 miljoen. „Schouwen- en Dui- velad" zoekt het dan ook niet in gro te aantallen, maar in de diversiteit. Verder in de woonkrant iets over Bruinisse („Me komme van Bru en me wete van niks..."), de hoofdpun ten van de huursubisdieregeling en uitgebreide tekeningen van de vier soorten woningen. Op bovenstaande tekeningen wordt een beeld gegeven van de nieuwbouw in Kerkstraat/Singel en rechts een schets van de voorgevels van de woningen Bruinisse. Links een getekend bovenaanzicht van de wonigen op de hoek aan de Beursstraat/Kerkstraat. Uitgever. B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar 1 147,80; losse nummers 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) I 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3