Ministerie verleent vergunning voor afgraving bij Middelplaat Herbouw Mirabelle vordert goed Hij is er weer, die mooie zomer MAASKANT BRU KRIJGT UITSTEL VAN BETALING DE ZIERIKZEESCHE COURANT Herdenking Willem de Zwijger in Scharendijke Reddingsboot Koningin Beatrix vistte lijk op ear ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Verplaatsing woonwagenkamp Expositie Theo Voorzaat Goed seizoen C.J.V. Deltaweek De gemeenteraad van Zierikzee blijft aan- Kunstschilder Theo Voorzaat exposeert De C.J.V. „Samen Verder" te Zierlkzee Op vrijdag 29 juni gaat de jaarlijkse Delta- dringen op nadere informatie over de ver- van 28 juni tot en met 7 juli in „De Een- draaide, na een moeilijke start, een goed week van start. Een dag later verzorgt Ir. H. plaatsing van het woonwagenkamp. (Pag. hoorn", de expositieruimte van de seizoen. (Pag. 4). Engel de officiële opening. (Pag. 6). 3). Nutsspaarbank. (Pag. 4). DONDERDAG 21 JUNI 1984 140ste jaargang Nr. 23543 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Geen uitstel is ooit te lang, indien het 't leven van een mens geldt. Ovidius Gemeente Westerschouwen eindelijk geïnformeerd BURGH-HAAMSTEDE - Het ministerie van verkeer en waterstaat heeft besloten aan de direktie Zuid- Holland van de Rijkswaterstaat vergunning te verlenen voor de afgraving van 1.5 miljoen m3 zand in het Brou- wershavensche Gat nabij de Middelplaat. Het zand is bestemd voor de Kop van Goeree. De gemeente Wester schouwen heeft dinsdag een schrijven van het ministerie ontvangen, waarin van dit besluit melding wordt ge maakt. Pand moet eind augustus klaar zijn ZIERIKZEE - De herbouw van bar-bodega Mirabelle aan de Schuithaven te Zierikzee vordert goed. De bouw, uitge voerd door bouwbedrijf Boogert te Oosterland loopt zelfs iets voor op schema. Volgens de planning moet het pand eind augustus klaar zijn. Net na de Pasen begon Boogert met de opbouwwerkzaamheden. Inmiddels zijn de fundering en de staalkonstruktie aangebracht, de muren opgetrokken en is over het platte gedeelte hetflak gelegd. De voorgevel zal hetzelfde uiterlijk krijgen als vroeger, ock^L- grootte blijft gelijk. Alleen de indeling wordt iets anders. Momenttr**! zijn onderhandelingen gaande met een kandidaat-huurder van het pand. De eigenaar is Zuidervaart Vastgoed te Maarssen. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft Maaskant Shipyards BV in Bruinisse en Vlissingen woensdag voorlopig uitstel van betaling verleend. Het gaat om vyf BVs. De rechtbank in Rotterdam zal zich binnen kort nog uitspreken over twee of drie andere BVs van Maaskant Shipyards die in Stellendam gevestigd zijn. Maaskant is in financiële problemen geraakt door de grote aantallen twee dehands vissersschepen die het be drijf na verkoop van nieuwe schepen heeft ingenomen en die nu onverkoop baar blijken te zijn. Daardoor ligt voor een bedrag van tien miljoen gulden aan schepen renteloos aan de kant De direktie van het bedrijf heeft voor 33 van de 128 werknemers ont slag aangevraagd Zeventien werken er bij het bedrijf in Stellendam en zestien in Bruinisse. Maaskant Ship yards BV is de grootste bouwer van vissersschepen in Nederland De rechtbank in Middelburg heeft Mr. J. Vrijling uit Bergen op Zoom benoemd tot bewindvoerder. Op 23 augustus zal er een krediteurenverga- dering worden belegd. DELFT - Koningin Beatrix en prins Claus zullen op 10 juli in de Nieuwe Kerk in Delft de nationale herden kingsbijeenkomst bijwonen die wordt gehouden ter gelegenheid van de vier- honderdste sterfdag van prins Willem van Oranje-Nassau. De bijeenkomst zal ook worden bijgewoond door ko ning Boudewijn en koningin Fabiola van België, door groothertog Jan en groothertogin Josephine-Charlotte van Luxemburg, prinses Juliana, prins Bernhard, prinses Margriet, Mr. P. van Vollenhoven, prins Willem-Alexander en prins Maurits. Het ministerie schrijft dat overi gens geen bezwaren tegen het verle nen van de gevraagde vergunning of wensen ten aanzien van de daaraan te verbinden voorwaarden kenbaar zijn gemaakt. Ook is niet gebleken dat enig bij de voorgenomen ontgron ding betrokken belang op dusdanige wijze dreigt te worden geschaad dat op grond daarvan de gevraagde ver gunning zou dienen te worden gewei gerd. Het kollege van de gemeente Westerschouwen, samen met de ge meente Goedereede eigenaar van de af te graven gebieden, heeft maan dagavond aan de raad toestemming gevraagd om - indien nodig - stappen te ondernemen tot schorsing van het besluit en tot schorsing van uitvoe ring van de werkzaamheden. Gedu rende dertig dagen na de verzending van het schrijven van het ministerie aan de gemeente kan het kollege be roep aantekenen bij de Kroon. Onderzoek Het waterschap Schouwen-Duive- land en de dienst gemeentewerken van Westerschouwen zullen op korte termijn een onderzoek starten naar de gevolgen voor het strand vanaf de duintrap Laone in de richting van de duinovergang Nieuwe weg. Zijn deze ongunstig dan zal het kollege een be- roepschrijft indienen bij de Raad van State. Bij b en w bestaat de indruk dat sinds de afsluiting van de Greve- lingen het vermelde stuk strand aan zienlijk is afgenomen in die zin dat de strook „droog" zand ernstig is versmald. Volgens het kollege is in het verleden steeds de redenering ge volgd dat de voor de kust gelegen geul door aanzanding ondieper dien de te worden, waarna volgens ver wachting het strand weer in hoogte zou toenemen. Het kollege is van me ning dat de ontgronding een verdie ping van de geul betekent en dus „vertraging" in de gewenste toena me van het strand. De stranden van Westerschouwen vormen immers één van de voornaamste trekpleisters voor de toeristen. Nauwelijks meetbaar Het ministerie meent dat de stran den aan de noordkust van Schouwen aanwassen door zand afkomstig van het gebied voor de Kop van Behou wen, welk proces niet door ontzan- ding in het Brouwershavensche Gat nabij de Middelplaat zal worden ver stoord. De aanwas van deze stranden door zand afkomstig van de Middel plaat is pas mogelijk als de geul ten zuiden van de Middelplaat in zuide lijke richting zal zijn gedicht door aanwas van die plaat. Het ministerie erkent dat een dergelijk proces gaan de is, maar denkt dat dit proces een groot aantal jaren in beslag neemt. De ontzanding ten zuiden van de Middelplaat kan dit proces wellicht iets vertragen, maar deze vertraging zal niet of nauwelijks meetbaar zijn. Het strand langs de Brouwersdam is hoofdzakelijk ontstaan door verstui ving van zand afkomstig van de bij laag water droogvallende gedeelten van de Middelplaat. De ontzanding zal naar de mening van het ministe rie op deze ontwikkeling geen in vloed hebben. Vaargeul Het kollege van Goedereede wil dat het zand uit de vaargeul van de ha ven van Stellendam naar de Noord zee wordt gehaald, omdat de geul on voldoende diep is. Het ministerie schrijft dat deze wens als zodanig niet kan worden beschouwd als een DEN HAAG - De grootste ambte- narencentrale ACOP wil dat per 1 ja nuari ambtenaren naar een 36 urige werkweek gaan tegen inlevering van de prijskompensatie. Zoveel mogelijk herbezetting is wel de voorwaarde zo dat korter werken ook werkelijk meer banen oplevert SCHARENDIJKE - Op verzoek van het Nationaal Comité, Herden king Willem de Zwijger wordt op vrijdag 22 juni in de Ned.Herv.kerk te Scharendijke een herdenkingsbij eenkomst gehouden. De aanvang is 20.00 uur. Aan de bijeenkomst werken mee het Chr.Gemengd koos Sursum Cor- da onder leiding van J. Schouls uit Scharendijke, de kopergroep Nut en Uitspanning onder leiding van E. A. de Looff uit Zonnemaire en Cor de Haan uit Strijen op clavecimbel en orgel. In deze bijeenkomst staan lie deren c.q. muziekwerken uit de bun del Valerius Gedenkklanken cen traal. De organisatie is in handen van het Oranjecomité te Scharendij ke. bij de ontgronding betrokken belang en ook niet kan worden geschaad door de uitvoering van de ontgron ding. Kortom, geen reden waardoor de gevraagde vergunning voor zan- dafgraving kan worden geweigerd. De fijnheid van de in de geul voorko mende specie en de aanwezigheid van slib in die specie maken het min der geschikt voor de zandsuppletie op de Kop van Goeree. Daarom is ge kozen voor het Brouwershavensche Gat nabij de Middelplaat, waar gro ver zand kan worden gewonnen. Het ministerie stelt dat de ontgron ding uitsluitend mag gebeuren met zandzuigers, de ontgronding moet re gelmatig plaatsvinden tot geen gro tere diepte dan tot NAP -15m en er mag geen belemmering of hinder worden veroorzaakt aan de scheep vaart. De zandwinning zal tot en met 31 december 1987 duren. BURGHSLUIS - De nieuwe red dingsboot Koningin Beatrix werd dinsdagmiddag te hulp geroepen voor het bergen van een lijk dat door het vissersschip Sch 68, de Mireille Ellen werd aangetroffen c.a. 25 mijl uit de kust van Hoek van Holland. De Beatrix vond inderdaad het stof felijk overschot van een mansper soon dat* in verregaande staat van ontbinding verkeerde. Het lijk werd in de Berghaven van Hoek van Hol land overgedragen aan een uitvaar tonderneming onder toezicht van een R.P. boot. De identiteit is niet be kend. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. WA> Pt ZIERIKZEE - Om precies twee minuten over zes op de vroege donderdagmor gen van 21 juni heeft de zomer haar intrede gedaan. Hoewel de voorspellingen enigszins anders waren, werd deze eerste zomerse dag in ieder geval ingezet met zeer aanvaardbaar zomerweer. Niemand hoefde daar meer aan te wen nen, want al enkele dagen eerder werden vriend en vijand gewaarschuwd voor d komst van dit meest gekoesterde jaargetijde door een aanzienlijke por tie warm weer. Met name aan de stranden was dat dan ook duidelijk merk baar. Onze fotograaf Johan D. C. Berrevoets legde daarom het bewijs op de plaat vast op het strand bij Westershouwen. Verwachting tot vrijdagavond: Vrij koel Veel bewolking en af en toe buien; minimumtemperatuur omstreeks elf graden, middagtemperatuur onge veer zeventien graden; matige, wind kracht vier, aan de kust vrij krachti ge, windkracht vijf, westen wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 25 juni Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: west 4 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: n.west 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 22 juni Zon op 5.20, onder 22.03 Maan op 2.17, onder 14.36 Nieuwe Maan: 29 juni (5.18) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 22 juni 10.38 22.40 4.07 16.39 Doodtij: 23 juni HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het weer in West-Euro pa komt geleidelijk meer onder de in vloed van een depressie tussen IJs land en de Noorse westkust. Met westen wind stroomt koele lucht naar de Britse eilanden. Deze lucht zal morgen ook over ons land stromen. Er is daarom veel bewolking en af en toe vallen er buien. De tempera tuur in de komende nacht daalt tot circa elf graden. De middagtempera tuur komt te liggen op omstreeks ze ventien graden. Dat is een graad of vier onder nor maal. Er waait een matige en aan de kust vrij krachtige westen wind.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1