Zierikzeese Avondvierdaagse we gaan er weer vier avonden tegenaan NIEUWSBODE LTC Zierikzee Westerschoi n 1 Sprintzeges Marcel de Jonge en A-junior Robert Begemann HULST - Tijdens wedstrijden in Hulst hebben Delta Sport-junioren zich van hun beste kant laten zien. Er werden tijdens het door de atletiek vereniging RKHAV samengestelde programma sprinttweekampen afge werkt, waarop zowel bij de A- als B- junioren overwinningen voor leden van de Zierikzeese vereniging vielen te noteren. Bij de A-junioren toonde Robert Begemann zich weer eens met overmacht de sterkste. Hij voltooide de 100 meter in 11,5 sek., terwijl de dubbele sprint hem een fraaie tijd van 23,2 sek. opleverde. In punten uitgedrukt kwam hij tot 2607 punten, een goed puntentotaal. Bij de B-junioren op de tweekamp eveneens een Zierikzeese triomf. Hier toonde Marcel de Jonge zich de beste van alle deelnemers. Op de 100 meter liet hij 12,6 sek. afdrukken, de 200 meter ging in 26,3 sek. Deze resul taten brachten hem in totaal 2115 punten, hetgeen voldoende was voor de winst. Uitblinker tijdens de wedstrijden in Hulst was nog maar eens een keer D-junior Robert van de Vegt. De twaalfjarige krachtpatser toonde zijn veelzijdigheid door drie onderdelen te winnen en op de sprint als tweede te eindigen, nadat hij in de halve finales een persoonlijk re- kord had gevestigd. Rekord Op de 80 meter liet Robert van de Vegt in de series 11,0 sek. afdrukken. In de halve eindstrijd haalde hij hier nog eens eentiende sekonde vanaf. De 10,9 sek. betekende voor hém een persoonlijk besttijd. In de finale bleven de klokken an dermaal stilstaan op 11,0 sek., het geen hem een tweede plaats oplever de. Erwin Gerards werd in de series uitgeschakeld via een tijd van 13,1 sek. Gerards vestigde op de 1000 me ter wel een beste persoonlijke presta tie door te finishen in 3.37,3 min., hetgeen hem een vierde plaats ople verde. Bij het verspringen was de over winning voor het eerst voor Robert van de Vegt. De Zeeuwse kampioen meerkamp kwam hier tot 4.69 meter. Erwin Gerards liet 3.35 meter aante kenen. Bij het kogelstoten kwam Van de Vegt tot 9.70 meter, ander maal ruimschoots voldoende voor de overwinning. Erwin Gerards stootte de kogel ,5>78,.meter van'zich van daan. Robert van de Vegt voltooide zijn zegereeks op het diskuswerpen. Met 33.60 meter als beste poging was hij ook op dit nummer een klasse apart in de jongste juniorenkatego- Junioren Bij de C-jongens kwam John van Aart op de 100 meter in de series tot 13,1 sek., terwijl John IJzelenberg 13,4 sek. liet aantekenen. In de finale ging het Delta Sport-duo zij aan zij door de finish. Beiden kregen 13,2 sek. als tijd, maar John van Aart zou een fraktie eerder over de meet zijn gegaan, waardoor hij vierde werd en IJzelen- berg de vijfde plaats kreeg toegewe zen. Bij het hoogspringen was John van Aart goed voor 1.60 meter, ter wijl hij bij het verspringen 5.24 me ter achter zijn naam kreeg, goed voor een tweede plaats. John IJzelen- berg kwam uit op 4.36 meter. Het C- juniorenduo kwam ook in aktie bij het diskuswerpen: John van Aart no teerde 32.14 meter, terwijl John IJze lenberg 20.68 meter noteerde. Zomer-bridge bij Zierikzeese Bridge Klub ZIERIKZEE - Bij de Zierkzeese Bridge Klub werden inmiddels twee zomer-bridge-drives afgewerkt. De eerst drive leverde een overtuigde overwinning op voor de veelvuldig klubkampioen het echtpaar Van den Berg met 138 punten. De uitslag van deze drive was als volgt: 1. ep. Van den Berg 138 pnt; 2. hrn. Eekman-Kloet 123 pnt; 3. ds. Van de Berg-Goedhart 120 pnt; 4. ds. Eekman-Van Geesbergen 113 pnt; 5. ds. Van de Valk-Van der Zande 106 pnt; 6. ep. Akerboom 102 pnt; 7. hrn. 't Hart-De Vries 101 pnt; 8. Van 't Leven-Schaalje 100 pnt; 9. ds. Kops- Tuinman 94 pnt en 10. ds. van Andel- Lepelaars 83 pnt. 108 pnt. is 50%. De tweede zitting gaf een heel an der beeld te zien. Dit keer waren er ook een aantal niet klub-ledcn van de partij. De dames Van 't Leven en Schaaljc eisten dit keer de winst voor zich op, als was het slechts mini maal. Het echtpaar Pomper bleef met 172 punten slechts twee punten achter op de winnaressen. De volledige uitslag was dit keer; 1. ds. Van 't Leven-Schaalje 172 pnt; 2. ep. Pomper 172 pnt; 3. mevr. Van der Valk-hr. Eekman 167 pnt; 4. ep. Wester 157 pnt; 5. ds. Van de Berg- Does 150 pnt; 6. ds. Eekman- Geesbergen 143 pnt; 7. ep. Akerboom en hrn. Moermond-De Wit 142 pnt; 9. ep. Gribling 141 pnt; 10 ep. Bherens 139 pnt; 11. ep. Willems 134 pnt; 12. ds. Van Oeveren-Tennekes 131 pnt; 13 ep. Sibbel 113 pnt; 14. ep. Evenwel 111 pnt. 111 pnt. 144 pnt is 50%. ZIERIKZEE - Het jeugdteam tot en met dertien jaar van de LTC Zierik zee is kampioen geworden. Het team bestond uit Marleen de Vlieger, Emilie Sehotte, Maruja Speelman, Erwin de Kreuk, Michael van Geer en Alain Kouijzer. Het be tekende het zesde kampioensteam voor de Zierikzeese tennisklub. Het team toonde zich de meerdere over Brouwershaven, Duiveland, Jacoba van Beieren uit Sint-Maartensdijk. Alle zes wedstrijden werden in winst omgezet door de Zieikzeese Benja mins. Astrid en Monique van der Spek in middenmoot bij turnfinale ZIERIKZEE - In de finale om het Nederlands kampioenschap turnen in de sektie wedstrijdsport is de Bru- se tweeling Astrid en Monique van der Spek in de middenmoot geëin digd, al leverde het Delta Sport-duo een alleszins redelijke vierkamp af. De nationale titel kwam net 37.00 punten terecht bij Marion Hendrikx van het Utrechtse DOO. Op de vrije oefening liet de latere kampioene 9.35 punten aantekenen. Monique van der Spek kwam hier uit op 8.65 punten, terwijl zus Astrijd 8.05 punten achter haar naam liet zet ten. De brugoefening werd voor Astrid van der Spek goed voor 7.50 punten. Dit keer bleef Monique 0.45 punten op haar achter. Marion Hen drikx kwam voor de dag met een oe fening, die haar 9.15 punten oplever de. Hetzelfde puntentotaal bracht de Utrechtse ook op het wedstrijdfor mulier bij de sprong. De Bruse zus sen deden hier weinig voor elkaar on der: 8.35 punten voor Astrid, eentien de minder voor Monique. Het vierde en laatste onderdeel beslechtte het onderlinge duel definitief in het voordeel van Astrid van der Spek. Met 8.35 punten op de balk schroefde zij haar totaal op naar 32.25 punten. Monique kwam via 7.65 punten uit op 31.60 punten. Het leverde respek- tievelijk een tiende en twaalfde plaats op. Marion Hendrikx besloot haar vierkamp met 9.35 punten voor de balkoefening. Delta Sport herenteam in finale geklopt door Hermes VLISSINGEN - Tijdens het twin tigste veldhandbaltoernooi van handbalvereniging Walcheren is de herenploeg van Delta Sport op de tweede plaats geëindigd door in de fi nale met 8-5 te verliezen van eredivi- sionist Hermes. Halverwege leidde de Haagse ploeg met 5-2. In de eerste wedstrijden was Delta Sport te sterk voor Tornado (6-4), EMM (6-7) en Walcheren (8-3). Hermes had een steekje laten vallen tegen EMM door met 7-7 gelijk te spelen. In de finale overdonderde de ploeg van internationaal Cees Kooy en ex- rekord-internationaal Ron de Jonge de ploeg van Cor Mol aanvankelijk, hetgeen leidde tot een 5-0 voor sprong. Via Bert Nuyens en Bert de Vos werd het voor het wisselen van helft nog 5-2 en in de tweede helft schoten De Vos en André Hartoog de Zierik- zeeënaren in het spoor: 5-4. Toen stokte de produktie echter en kon Hermes alsnog de toernooiwinst bin nenhalen door drie treffers: 8-5. Ook de welpen van Delta Sport wa ren van de partij op het toernooi van Walcheren. Zij wonnen al hun wedstrijden. Volharding, Olympus en Walcheren 1 en 2 konden gezamen lijk doelman Robert Roggeband een keer passeren. Het Zierikzeese team bestond verder uit Ferdinand Thier ry, Lars van Zwieten, Ronald Hen- ning, Niels Lodewijk en René Oude- sluis. Joop Bolier winnaar van binnenwater wedstrijd OUWERKERK De vijfde wedstrijd uit de binnenwaterkompe titie van de Zierikzeese hengelsport- vereniging Oosterschelde leverde op de kreken van Ouwerkerk een over winning op voor Joop Bolier. Met een vangst van elf bovenmaatse palin gen, goed voor 520 punten, toonde hij zich de beste van 88 deelnemers. Met 280 punten werd J. H. Hubers tweede en de derde plaats was voor W. C. A. Dekker met 190 punten. J. M. Dekker totaliseerde als vierde 180 punten en de vijfde plaats ging naar E. W. Smit met 170 punten. J. de Jong sen. kwam tot 160 punten en T. Merle noteerde 150 punten. Met respektie- velijk 131, 125 en 120 punten komple- teerden A. van de Berge. J. C. Tanis en W. Ravia de top tien. In het algemeen klassement leidt nog altijd R. Timmerman, ondanks het feit, dat hij op de vijfde wedstrijd geen punten verzamelde. Bij de juni oren voegde Michel Steenkist 40 pun ten toe aan zijn totaal, waardoor hij nog steeds stevig aan de leiding gaat. De volgende kompetitiewedstrijd is op vrijdag 22 juni. Vertrek om 18.30 uur aan de Balie. ZIERIKZEE - De 39e aflevering- van de Zierikzeese Avondvierdaagse is maandagavond onder de meest idea le omstandigheden van start gegaan. Onder het genot van een heerlijk zomerzonnetje vertrokken 1478 wande laars voor hun tocht door de Zierikzeese Zuidhoek. Op merkelijk was het wel zeer geringe aantal vijftien kilo meterlopers. Slechts 104 tippelaars hadden er de voor keur aan gegeven om dagelijks vijftien kilometer te ver orberen. „Het aantal deelnemers valt nog erg mee", liet sekretaris Geert van de Wielen vlak voor de start weten. „Het zag er tot vanmiddag naar uit, dat we een enorme duikeling zouden maken in deelnemersaantal, maar op het laatste moment zijn er nog tal van inschrijvingen ge komen. Vanaf zes uur hebben vier mensen nog volop in schrijvingen moeten noteren, waardoor we toch nog tot dit aanvaardbare totaal zijn gekomen". Aan de editie van 1983 namen ruim zestienhonderd tippelaars deel, hetgeen duidelijk maakt dat de dalende tendens zich nog voortzet. en Nieuwerkerker Ronnie de Bruine aan de vijfde. Rekordhoudster Uit Nieuwerkerk komt ook de re kordhoudster van de Zierikzeese Avondvierdaagse. Jans Lodewijk (foto beneden) is met haar 71 jaar be zig aan haar 35e editie en zij zal don derdagavond ongetwijfeld als zoda nig gehuldigd worden, wanneer de lange stoet voor het laatst de bloem rijke intocht zal doen op het Haven plein. „Het wordt mijn laatste Avond vierdaagse", vertelde de goedlachse Nieuwerkerkse. „Ik wilde graag dit aantal van 35 halen, maar dan vind ik het welletjes. Ik kan nu beter stop pen, dan wanneer ik bij een volgende gelegenheid misschien de eindstreep niet haal". Voor Jans Lodewijk is de Zierik zeese Avondvierdaagse een van de vele wandeltochten die zij jaarlijks afwerkt. In het verleden voltooide zij al vijftien keer de vierdaagse van Bern, dagelijks dertig kilometer, maar de laatste vijf keer hield zij het op de twintig kilometer. Twintig keer ook was zij van de partij op de Nijmeegse Vierdaagse, nog steeds het meest aansprekende wandelge- beuren dat jaarlijks in de hele wereld wordt afgewerkt. Jans Lodewijk maakte zich in het verleden ook ver dienstelijk als organisator. Zij was de oprichtster van de Wandelgroep Vierbannen, waarvan tijdens de glo rietijd tachtig kinderen lid waren. „Het volgend jaar hebben we onze veertigste Zierikzeese Avondvier daagse. Hiervan willen we toch iets speciaals maken. We denken er daar om over om bijvoorbeeld met een nieuwe herinneringsmedaille te ko men met bijvoorbeeld historische af beeldingen erop. Mogelijk stimuleert dat om mee te doen, zodat we dan weer naar hogere aantallen gaan", legt Van de Wielen uit. De stoet ver trok om precies kwart voor zeven on der aanvoering van de Zierikzeese showband Rust Roest voor de tocht door de Zuidhoek. Exakt een uur na het vertrek stormden de eerste vijf jeugdige deelnemers al het Her vormd Verenigingsgebouw binnen als „winnaars" van de eerste acht ki- lometertocht. De vijftienjarige Arjen Bakker uit Zierikzee is bezig aan zijn negende vierdaagse, Paul Kruik aan de achtste. Jurgen Bruggeman aan de zesde, René Viergever aan de derde BURGH-HAAMSTEDE - Op ue ba nen van Tennisklub Westerschouwen werd een Midzomertoernooi afge werkt, waaraan 38 dames en heren deelnamen. Bij de dames ging de overwinning naar Jeannet Buyk met Addy Clerx als tweede. De poedelprijs was voor Marga Peters. Marcel van de Berge won bij de heren en Rudi Peters won de gelijkprijs. De poederprijs ging naar Loe Meuldijk. Op een bepaald moment werd er zelfs een drumband geformeerd uit de groep, maar inmiddels stierf een en ander een zachte dood. „Een mentali teitskwestie geloof ik", verzucht de Nieuwerkerkse. „Het mooiste wat ik met de groep meemaakte was het dé filé bij Paleis Soestdijk op 30 april 1969. Burgemeester Van Eethen zorg de er toen voor, dat de wandelgroep aanwezig kon zijn, maar dat was wel mooi". Grote groepen De grootste groep wordt tijdens de 39e Zierikzeese Avondvierdaagse ge vormd door leerlingen van de Bruse lagere school „De Meerpaal", die 67 deelnemers inschreef. De Zierikzeese Willibrordusschool is met 63 deelne mers present en gymnastiekvereni ging Delta Sport is met een kontin- gent van 62 lopers en loopsters van de partij. Grote groepen zijn verder die van Rust Roest met 58, de lagere school 't Kofschip met 54 en de lagere school Binnen de Veste met 51 deelnemers. Donderdagavond is weer de feestelij ke intocht. Tussen half negen en kwart voor negen vertrekt de stoet vanaf de Lange Blokweg onder de muzikale klanken van Muziekvere niging Nut en Uitspanning uit Zon- nemaire, die voordien een aubade brengt in de tuin van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. De wande laars zullen op het Havenplein wor den opgewacht door Zierikzees bur gemeester Th. H. de Meester.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6