streeknieuws Leger des Heils korps wuifde luitenantsechtpaar Dijkstra uit Zanguitvoering in Haamstede suksesvol Bronzen beeldjes en olieverfschilderijen op dubbel-expositie Overvolle Afscheidsdienst Interkerkelijk kerkkoor Het luitenantsechtpaar Piet en Annelies Dijkstra werden uitgewuifd door het Leger des Heils korps in Zierikzee. Van daag (dinsdag) beginnen zij hun nieuwe taak bij het korps in Spijkenisse. ZIERIKZEE - Het Leger des Heils korps Zierikzee heeft zondagmiddag tijdens een speciale afscheidsdienst het luitenantsechtpaar Piet en Annelies Dijkstra uitge wuifd, die heden (dinsdag) hun nieuwe taak beginnen bij het korps in Spijkenisse. Piet en Annelies Dijkstra had den drie-en-een-half jaar de leiding over het Zierikzeese korps en mochten in die periode hun medewerking ge ven aan enkele belangrijke zaken, zoals de viering van het vijftig jarig jubileum, de oprichting van de noodop vang, de start van het interkerkelijk koor „Adonai" en de verdere groei van het korps. Luitenant Piet Dijkstra kon zon dagmiddag een overvolle zaal wel kom heten tijdens deze dienst. Hij noemde het een bijzondere dienst met gemengde gevoelens, want schei den doet lijden, maar toch ook met blijdschap over hetgeen in Zierikzee binnen het korps tot stand kon ko men. Na samenzang en gebed stond Dijkstra voor de laatste maal als di rigent voor het interkerkelijk koor „Adonai". Het zong de liederen: „It's a time to give" en „Wilt u weten waarom Jezus meer dan alles is voor mij". Plaatselijk officier zuster C. de Graaf nam hierna de leiding van de dienst over. Ook zij gaf een opsom ming van de vele hoogtepunten voor het Leger des Heilskorps gedurende de drie-en-een-half jaar. Zij dankte het echtpaar Dijkstra en bood hen namens het gehele korps een fraai bloemstuk aan. Ook werd een lied aan hen opgedragen. Namens gemeentebestuur Burgemeester Th. H. de Meester richtte zich namens het gemeente bestuur tot het vertrekkend^ luite nantsechtpaar. Hij zei zelf altijd on der de indruk te komen van de zang van het Leger des Heils, die zo over tuigend en spontaan overkwam. De burgemeester konstateerde, dat de luitenant altijd open staat voor al le mensen, ook voor hen, die niet ge loven en dat hij op niet-opdringerige wijze zijn werk uitoefent. De heer De Meester vond het spijtig om na drie- De avond werd geopend met het ge zamenlijk zingen van psalm 150, waarna de voorzitter, de heer H. C. Braam, het talrijke publiek welkom heette. Een bijzonder woord van wel kom werd gericht aan de afgevaar digden van de diverse kerken, zuster verenigingen, en de korenkommissie van Schouwen-Duiveland. Als eerste trad het Voorne's Man nenkoor op, dat een vijftal liederen ten gehore bracht, welke perfekt werden uitgevoerd. Vervolgens liet het Interkerkelijk kerkkoor enige liederen horen, waarbij voorname lijk de spiritual „Go down Moses" goed uit de verf kwam. Bijzonder suksesvol was voorts het optreden van het kinderkoor „Hati- kwa" met de fluitiste Erica Berre- voets, die het eerste gedeelte van de uitvoering besloten. In de pauze, waarin een kopje koffie of frisdrank werd aangeboden, werd een verlo ting gehouden. Na de pauze voerde het Voorne's Mannenkoor enige stuk ken op uit „Die Deutsche Messe" van en-een-half jaar al afscheid te moeten nemen, maar respekteerde het dat de luitenant de weg volgt van Hem die regeert. De burgemeester sprak ook dank uit voor het werk in het klubhuis en noemde in dit verband ook de peu-; terspeelzaal voorziening. Uit het feit dat niet alleen de heer De Meester, maar ook de wethouders J. Groen en P. de Rijke deze afscheidsdienst bij woonden, bleek hoe belangrijk de kontakten tussen de korpsleiding en de gemeente waren geweest. De burgemeester besloot met het uitspreken van zijn beste wensen en met het aanbieden van een fraaie ou de prent van het Zierikzeese stad huis. Vervolgens was het de beurt aan de twee jeugdige afgevaardigden, een jongsoldate en een korpskadet. Zij dankten het echtpaar Dijkstra voor de steun en boden een boekenbon aan. Dirigent? Dankwoorden voor het initiatief tot oprichting en voor de geweldige inzet werden namens het koor „Ado nai" gesproken door de heer Gerard van Wagtendonk. Hij wees erop, dat het korps wel zekerheid heeft, dat er nieuwe officieren komen, maar het koor heeft helaas nog geen zekerheid over een nieuwe dirigent. De heer Van Wagtendonk overhandigde Piet en Annelies Dijkstra een foto-album met foto's van de koorleden met hun handtekening. Namens de kerkeraad, vertegen- Franz Schubert, waarna het kinder koor „Hatikwa" zijn optreden beslo ten met een viertal liederen, waarbij „Jona" bijzonder in de smaak viel. Vervolgens zong het Interkerkelijk kerkkoor nog enige liederen, die uit stekend werden uitgevoerd, waarna het Voorne's Mannenkoor het „Tolli- de hostias" van Camille Saint-Saêns, en „Merek toch hoe sterck" van Henk Badings op bekwame wijze uit voerde. Tenslotte zongen het Voorne's Mannenkoor en het Interkerkelijk kerkkoor begeleid door Cees Groen- leer aan de piano, en als soliste Mientje Bliek, o.l.v. W. Meijboom: „Verblijdt u in Zijn Naam". In het slotwoord dankte de voorzitter allen voor het doen slagen van deze avond, en wenste ieder een wel thuis. De avond werd besloten met het gezame- lijk zingen van gezang 280:1. Het In terkerkelijk kerkkoor kan terugzien op een uitstekend geslaagde zang uitvoering. woordigd door meerdere afgevaar digden, en namens het maatschappe lijk werk sprak Corrie Klaassen. Zij memoreerde de goede samenwerking tussen de verschillende kerkeraden en ook met het maatschappelijk werk, evenals de medewerking op het gebied van de noodopvang. „Het was goed, dankjewel", aldus Corrie. Grace Molengraaf sprak namens de Wereldwinkel. Ook al waren Wereld winkel en Leger des Heilskorps het niet altijd eens, ze konden elkaar al tijd vinden. „Ik kom met lege han den, maar een hart vol dankbaar heid", liet Gert-Jan Zwart van Youth for Christ weten. Ook hij kon bogen op een goede samenwerking met het Leger des Heils. In het gebouw in de Poststraat begon Youth for Christ destijds met de koffiebar. Thea Verkerke, Koördinatrice van het Klubhuis en de Noodopvang sprak over de goede samenwerking tussen korps en- klubhuis. „Jullie vertrekken, maar wij blijven, we ga ah' 'gewoon door met onze nieuwe officieren, zoa6lfc>?jbllie doorgaan in Spijkenisse", aldus Thea Verkerke. Zangbrigade De zangbrigade, zich de afgelopen drie-en-een-half jaar gesteund we tend door de fijne stem van luitenan te Annelies, zong haar nog een laatste lied toe. Piet Dijkstra dankte vervolgens al le afgevaardigden voor de fijne woorden. Het Interkerkelijk koor dankte hij voor de inzet en voor de ontmoeting met elkaar ook vanuit het Christen zijn. Verder richtte de luitenant zich tot het gemeente bestuur voor de fijne samenwerking, tot mevrouw J. Westerbeke voor haar inzet in de huishouding, tot me vrouw Van Uden voor het werk ten behoeve van de kledingbeurs en ver der tot vertegenwoordigers van de I.S.D., Maatschappelijk Werk, Poli tie, peuterspeelzaal en van diverse vrouwenverenigingen. „We hebben mensen van de duisternis in het licht zien gaan. Strijdgenoten gaat door, zoals wij in Spijkenisse door zullen gaan. De we reld heeft ons nodig", aldus Piet Dijkstra. Luitenant Annelies las vervolgens een tekst uit Kor. 4:7. Voordat de menigte het luitenantsechtpaar de zegenbede toezong, voegden ook de zoons Wilfred en Joël zich bij hun ou ders. Na de dienst, tijdens een informeel samenzijn, mochten Piet en Annelies Dijkstra een mooie dekenkist in ont vangst nemen, een geschenk van korps, klubhuis en alle verdere on derdelen. Een voor deze gelegenheid gevormd koor zong verder nog enke le zeer aardige liedjes, die met een pakkende tekst de periode-Dijkstra nog eens de revue lieten passeren. SCHOUWEN-DUIVELAND Eet- en drinkfestijn De P.J.Z. Schouwen-Duiveland or ganiseert op vrijdag 22 juni een „Eet- en drinkfestijn" bij Niek en Lutina v. d. Bijl aan de Rietdijk 8 te Zonne- maire. De leden van de P.J.Z. kunnen daar eikaars krachten meten op het ge bied van pannekoeken eten en bier tappen. Het feest begint om 19.30 uur. Na afloop van deze festiviteiten wordt een dropping gehouden. Exkursie naar proefboerderij De Vereniging voor bedrijfsvoor lichting Schouwen-Duiveland orga niseert op donderdag 5 juli voor haar leden een exkursie naar het proefbe drijf „Mariënhof" te Westmaas. De exkursie begint om 19.00 uur; daarom worden de belangstellenden verzocht om 18.00 uur aanwezig te zijn op het terrein bij de Weegbrug Oosterland. ZIERIKZEE Stadsrechten Bij het artikel in de Zierikzeesche Nieuwsbode van vrijdag 15 juni jl. over de stadsrechten van Zierikzee is de bronvermelding weggevallen. Onder aan het betreffende artikel had namelijk vermeld moeten staan dat de schrijver ervan de streekarchi varis H. Uil is. Daarom bovenstaan de mededeling achteraf, onder dank zegging Kollekte De kollekte voor het Rode Kruis heeft in Zierikzee een bedrag van 4989,20 opgebracht. De gevers en kollektanten wordt dank gezegd. Kop-staart botsing Bij de stoplichten aan de Nieuwe Kooiweg botste P. J. uit Kerkwerve met zijn auto op de voor hem juist tot stilstand gekomen auto van J. S. uit Eindhoven. Schade aan respektieve- lijk de voor- en achterzijde van de be trokken auto's. Het gebeurde maan dagmiddag omstreeks 13.30 uur. Grote schade bij aanrijding Grote deuken liepen de auto's op van J. V. uit Dreischor en I. P. uit Brijdorpe, nadat de auto's niet zacht zinnig met elkaar in aanraking wa ren gekomen op het kruispunt HeuVelsweg-Lange Blokweg. V. reed op de Blokweg richting Zierikzee en verleende voorrang aan een passe rende wielrijder. Nadat het kruispunt vrij was trok V. op en ver leende daarbij geen vrije doorgang aan P. ELLEMEET Rommelmarkt ,,'t Mêêtje" Op en rond het schoolplein van de openbare lagere school ,,'t Mêêtje" in Ellemeet wordt op zaterdag 30 juni een rommelmarkt gehouden, vanaf 10.00 uur tot alles verkocht is. Burgemeester Den Boer zal hoogst persoonlijk de opening van de markt verrichten. De opbrengst komt ten goede aan de schoolkas. KERKWERVE Afscheid onderwijzeres Vrijdagmiddag namen de kinderen en leerkrachten van de Christelijke Nationale School te Kerkwerve af scheid van juffrouw P. G. A. van den Houten, die officieel per 1 oktober om gezondheidsredenen de school moest verlaten. Voor haar was een boek gemaakt. Iedere leerling en leerkracht heeft een aandeel in het geheel door middel van een gedicht of verhaaltje en een tekening. Zo heeft „juffrouw Nelléke" een leuke herinnering aan de Kerkwerfse school die ze zes jaar heeft gediend. De kinderen mochten allemaal een traktatie in ontvangst nemen. Eerder in de week hadden bestuur en ouder kommissie van de school afscheid ge nomen van de scheidende onderwij zeres. Juffrouw Van den Houten is inmiddels verhuisd naar Apeldoorn. DUIVELAND Slotavond Plattelandsvrouwen Donderdagavond opende mevrouw V. Bommel-den Hartog de laatste avond van dit seizoen; deze avond stond in het teken van het „water- projekt", een projekt in samenwer king met de wereldbond van Platte landsvrouwen A.C.W.W. en de Uni cef, om geld bijeen te brengen voor de bouw van waterputten in Kenia en Bangla Desh. De kosten voor één put bedragen 400,-. Een speciaal welkom voor de da mes Mandemaker en v.d. Cingel, die een opleiding voor gids in het Tro penmuseum hebben gevolgd, alwaar een bij het projekt behorende ten toonstelling wordt gehouden. We be gonnen de avond, na wat huishoude lijke mededelingen met „Water voor iedereen in 1990", een toelichtings ar tikel van mevrouw Terpstra, daarna een gedicht over vrouwen en water, geschrevn door mevrouw v.d. Zwet en voorgedragen door mevrouw v.d. Bruinhorst. Vervolgd werd met, ge zegden en spreekwoorden over wa ter, waarbij alle dames meededen. Mevrouw v.d. Linde-Zoeter las daar na het verhaal „Don Anastasio en de waterpomp" en werden er dia's met bijhorende tekst bekeken, die speci aal voor dit projekt zijn samen gesteld. Na de pauze was er een bingo met prijzen, die ook al betrekking hadden op water. Aan ht eind van de binge, werd de inhoud van de „wa terputten" geteld, de uitkomst was 460,-, een mooi bedrag voor deze avond. Verder willen we langs deze weg, de dames die op deze avond niet aanwezig waren oproepen, boter koek, cake, kruidcake, babbelaars en advokaat te maken voor Duiveland- dag, op 16 juni a.s. te Ouwerkerk, waar we met een kraam aanwezig zullen zijn. De spulletjes kunnen tot en met 15 juni worden ingeleverd bij de bestuursleden, graag ingepakt in plastic folie. We willen mevrouw v.d. Zwet (lid van onze afdl) feliciteren met de behaalde eerste prijs voor haar brooddeeg figuur, op de Provin ciale vergadering te Goes. Tot slot wensen we iedereen, een mooie zo mer en een prettige vakantie en tot ziens op 28 augustus voor de fietsmiddag naar het Zeelandiamu- seum te Zierikzee of op 19 september 's avonds in Ouwerkerk. OUWERKERK Tegen lichtmast Bij camping ,,'t Sluitgat" aan de Baalpapenweg ontstond maandag een aanrijding met zware materiële schade, waarbij de auto's van P. M. uit Bergschenhoek en J. F. uit Rot terdam betrokken waren. De Rotter dammer reed met zijn voertuig uit de berm de rijweg op waar hij p. M. te genkwam, die op zijn beurt na de bot sing tegen een lichtmast tot stilstand kwam. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. OOSTERLAND Aanrijding Van de Abeelestraat De schade bleef beperkt na een aanrijding maandag 17.30 uur in Oosterland. L. M. uit Oosterland reed in de Molenweg de Van de Abee lestraat in en zou in de bocht te links hebben gereden. De eveneens uit Oosterland afkomstige J. W. werd in de bocht aangereden, waarbij lichte materiële schade moest worden geno teerd. Afscheidsfeest kleuterschool Op dinsdag 26 juni wordt het af scheidsfeest gevierd van de kleuters, die de overstap gaan maken van de openbare kleuterschool naar de openbare lagere school. Deze kleu ters mogen op school eten en een nachtje blijven slapen. BRUINISSE Klok terug Sinds vrijdagmiddag is Bruinisse weer bij de tijd en wordt men weer wijzer middels een blik op de toren klok van de Ned. Herv. Kerk. Vrij dagmiddag is het uurwerk van de to renklok weer terug geplaatst na een afwezigheid van enkele weken. In die tijd is het uurwerk in de fabriek in Duitsland gereviseerd, waar het geen hinder ondervond van de me taalstaking. Het uurwerk, van begin jaren '50, was wegens de tand des tijds hard aan een revisiebeurt toe. i Kollekte Anjerfonds Van 12 tot 24 juni vindt in Bruinis se de kollekte plaats van het Anjer fonds. Zoals bekend is 25 van de opbrengst voor de organiserende ver eniging, die in Bru bij toerbeurt wordt verzorgd. Dit jaar zijn dat de zangverenigng „Laus Deo" en „Hal leluja". Door een bijdrage aan deze kollekte wordt dus direkt bijgedra gen aan het plaatselijke kulturele werk, omdat ook andere vereni gingen en instellingen steun kunnen krijgen bij het Anjerfonds. Geslaagd In Utrecht is geslaagd voor het exa men sportmasseur Mart Hanzen. Van de 2000 kandidaten slaagde slechts een kwart. Topje gesnoeid Zaterdagochtend was de heer Hen drik Jan D. uit de Meekrapstraat zo enthousiast bezig het oerwoud in z'n tuin te snoeien, dat hij het topje van z'n linkervinger meeknipte. De heer D., anders toch redelijk bij de pinken en geknipt voor het agrarisch leven, kreeg poliklinische hulp in het Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee waar het topje weer aan het kootje werd gezet. Z'n kinderen hadden hem zon dag, met vaderdag, weer heel terug. Rode Kruiskollekte De kollekte die in Bruinisse ten ba te van het Nederlandse Rode Kruis werd gehouden heeft het bedrag van 2.616,— opgebracht. Kollektanten waren de dames A. Bal, P. Bolier-Mol, C. v. d. Bos-de Jonge, C. Duinhouwer, A. C. Hoogerwerf-de Koning, H. v. d. Houten-Hanzen, A. J. Jumelet- Okkerse, L. C. Jumelet-van Oeveren, H. Kik, H. Knop-de Koning, M. van Meurs-de Ronde, A. C. Schults- Kristelijn, M. A. de Vlieger-de Ron de, W. J. R. Willemse-Zorge, A. C. M. Zwiers-Heuer en de heer J. v. d. Ha ve. Een woord van dank aan gevers en kollektanten is zeker op z'n plaats. Eén van de bronzen beeldjes van kunstenaar Arnoud Boering. In De Bewaer- schole staan verscheidene plastieken over het vrouwelijk lichaam. BURGH-HAAMSTEDE - In De Bewaerschole te Burgh-Haamstede zijn tot vrijdag 6 juli exposities te zien van Erna Jurg en Ar noud Boering, beiden af komstig uit Woerden. Erna Jurg exposeert met een vijf tiental naaldkunstwerken. De onder werpen zijn voor het merendeel geïnspireerd op de sfeer van het land schap tijdens de verschillende seizoe nen. De kunstwerken bestaan uit zij den draadjes op kaaslinnen, die zij met het blote oog vervaardigt. Alle kunstwerkjes zijn eigen ontwerp. Van haar is ook een gedichtenbundel verkrijgbaar, geïllustreerd met foto's van Arnoud Boering. Eén van de gedichten luidt als volgt: „De taal der gevoelens Spreekt zich niet uit Zij die haar verstaan Beheersen Een alleszeggend zwijgen." Boering exposeert met olieverf schilderijen, etsen, aquarellen en bronzen beeldjes. Zachte kleurstel lingen voeren de boventoon in zijn werkstukken, die te beschouwen zijn als het tegenwicht van de donkere, chaotische en harde leefwereld van vandaag de dag. Hij werkt zowel fi guratief als non-figuratief. Zeeland vormt voor hem momenteel een belangrijke inspiratiebron. Dat is in de Bewaerschole duidelijk te zien. De olieverfschilderijen laten het strand, de pijlers op Neeltje Jans, het werkeiland zelf, Schouwen en de duinbescherming zien. Onder de aquarellen bevinden zich twee ge zichten op Zierikzee. Daarnaast ex poseert hij met verscheidene massief gegoten bronzen beeldjes van uit was gevormde modellen. Daarmee drukt hij de harmonie en de schoonheid van het (vrouwelijk) lichaam uit. De ten toonstelling is elke dag (behalve zon dag) van 14.00 - 17.00 uur geopend. Twee olieverfschilderijen van Arnoud Boering. BURGH-HAAMSTEDE - Het Interkerkelijk kerkkoor Haamstede gaf vrij dag een zanguitvoering in de Ned. Herv. kerk te Haamstede. Medewerking werd verleend door het Voorne's Mannenkoor uit Oostvoorne o.l.v. VV. Meij boom, het kinderkoor „Hatikwa" uit Kerkwerve o.l.v. M. van Sluijs- Gerritsen, begeleid door de fluitiste Erica Berrevoets. Het orgel en de piano werden bespeeld door de heer Cees Groenleer. Het Interkerkelijk kerkkoor stond o.l.v. mej. Mientje Bliek. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4