Raad steunt reaktie b en w op PBRT en koncept-beheersvisie Zonnige braderie en kermis trokken veel belangstelling Verbetering verkeers situatie Scheldestraat Leerlingen voerden jeugdmusical op In Westerschouwen „Duiveland Dag"/,,Ouwerkerk Dag Voorstel PvdA Werklozen aan het werk bij gemeente W esterschouwen In eigen beheer of door derden? Naam Sportpark „Den Hogen Blok" Bezwaarschrift tegen woningen in Serooskerke ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 juni 1984 Nr. 23542 3 Antiek en curiosa vormden een belangrijk onderdeel van de braderie op de Ring in Ouwerkerk. OUWERKERK - Duiveland Dag werd dit jaar een „Ouwerkerk Dag" met de Open Europese Viskampioen- schappen, een mini-kermis en een druk bezochte brade rie. Het zomerse zonnetje gaf een extra feestelijk sfeertje aan deze evenementen. De V.V.V. Duiveland besloot dit jaar voor een beperkt toeristisch programma voor Dui veland Dag, gezien het feit, dat reeds een belangrijk deel van het beschikbare budget werd besteed aan het reali seren van een eigen kantoortje op de Ring in Ouwerkerk en aan het drukken van nieuwe foldermateriaal. Derhalve dit keer geen aktiviteiten in meerdere kernen van Duiveland, maar een geanimeerd programma ge koppeld aan de Viskampioenschap- pen in Ouwerkerk. Over de publieke belangstelling toonde V.V.V.- voorzitter de heer M. Overbeeke zich zeer tevreden. Gedurende de gehele dag trokken vele bezoekers langs de kleurrijke standjes. Beetje ontevreden waren wel de dames van het Rode Kruis afdeling Duiveland, die vonden dat er wat te weinig publiciteit was besteed aan Duiveland Dag en ze betreurden het, dat er verwijzingen op de rijksweg ontbraken. De exploitanten van de mini-kermis kregen donderdag en vrijdag nog geen overstelpend be zoek te verwerken, maar ook die si tuatie werd zaterdag aanzienlijk be ter. Bij het bekende grijperspel wer den talloze horloges gewonnen, de oliebollen vonden gretig aftrek en in de mini-botsautootjes werden vele ritjes gemaakt. Veel informatie V.V.V.-informatrice mevrouw H. BURGH-HAAMSTEDE - De raad van Westerschou wen is maandagavond is grote lijnen akkoord gegaan met de reaktie van het kollege op het ontwerp- Provinciaal Beleidsplan voor Rekreatie en Toerisme (PBRT). De PvdA maakte nog de meeste kanttekeningen bij de reaktie van b en w en had als enige fraktie zelfstandig een schrijven gericht aan Gedeputeerde Sta ten van Zeeland. De raadsleden konden eveneens in gró te lijnen akkoord gaan met de reaktie van het kollege op de koncept-beheersvisie Kop van Schouwen, welke aan het ministerie wordt verzonden. De op- en aanmerkin gen van de diverse frakties worden eventueel bij de reaktie van b en w gevoegd. Wat het PBRT betreft merkte de heer J. C. Hendrikse (PvdA) het vol gende op: „Uiteraard hebben ook wij begrip voor het ekonomische aspekt dan aan de rekreatie verbonden is. Echter te sterke ekonomische in vloed kan en zal het ruimtelijk ordenings-beleid verstoren. Wij vin den dat er in goedgekeurde bestem mingsplannen, alsmede nog in het streekplan Schouwen-Duiveland, voldoende rekreatie uitbreidingsmo gelijkheden aanwezig zijn, zodat uit breiding elders in onze gemeente niet geyvenst is. Kwaliteitsverbetering, daar waar nodig is, dient in die ge bieden te worden opgevangen. Wij, als fraktie, zijn van mening dat de re- kreatiedruk op onze kustgemeente niet nog groter mag worden, gezien het feit dat deze al voldoende groot is." De fraktie van de PvdA kon wel akkoord gaan met de uitbreiding (op vang kwaliteitsverbetering) in het Lage Zoom-gebied, het Kloosterweg- gebied en het Rampweggebied. Wat de damaanzet Brouwerdam betreft zag deze fraktie graag dat eerst de ontwikkeling van de rekreatie in de Grevelingen wordt afgewacht. Naar mening van de CDA-fraktie merkte fraktievoorzitter L. Tiele- man op dat het speerpunt Neeltje Jans zinvol is, omdat daar alles nog moet worden gerealiseerd, evenals in het Schelphoekgebied. Speerpunt Brouwersdam vraagt om een heel snelle aanpak. „Wij willen u nog met klem wijzen op de nieuwe mogelijk heden, die nu mischien liggen in het gebied Hoge en Lage Zoom. Ook voor dat gebied hebben wij in de struk- tuurschets gepleit voor een dergelijk kompensatielokatie. Als CDA-frak tie bepleiten wij nog steeds hiernaar mogelijkheden te zoeken. De kansen liggen nu zeer open. De bouwstenen liggen er", aldus Tieleman. J. van den Berge (RU): „Wij willen de ekonomische betekenis van de re kreatie en het toerisme zeker niet ontkennen, maar ons uiteangspurit is dat bij het beoordelen hiervan bij ons voorop staat dit alles te toetsen aan het Woord van God. De ekonomische betekenis dient ondergeschikt te zijn aan het geestelijk en natuurlijk leef milieu". De heer Van den Berge zei verder afwijzend te staan ten opzich te van grote attraktiepunten en geen voorstander te zijn van uitbreiding koncentratiegebied Brouwersdam. Naar aanleiding van de reaktie van b en w op de koncept-beheersvisie Kop van Schouwen merkte Tieleman op: „Natuurlijk mogen wij de natuur niet verwaarlozen, maar er zijn gren zen. Wij willen er met nadruk op wij zen dat het beleven van de natuur en- de ekonomische belangen van onze gemeente een grote plaats innemen binnen het CDA. De rekreatie is voor onze gemeente van het grootste be lang voor alle groeperingen in onze samenleving. Men denke hierbij zeer zeker ook aan de werkgelegenheid". Ook de RU drong er ernstig op aan dat de koncept-beheersvisie niet van toepassing is op alle land- en tuin- bouwgronden, die in het aangewezen BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de behandeling van de ingekomen stukken op de raadsvergadering van de gemeente Westerschouwen, maan dagavond, stelde PvdA-raadslid J. C. Hendrikse voor een aantal jeugdige werklozen te werk te stellen bij de gemeente. De werklozen zouden dan moeten worden geplaatst op de administra tieve sektor, in de groene ploeg en in de werkplaats. Hendrikse dacht aan een 30-urige werkweek en het volgen van onderwijs. „Er zijn zeer veel mo gelijkheden om dit te realiseren, reeds dit jaar nog". De gemeente Westerschouwen beschikt over een werkloosheidsfonds van 220.000,-. Dat geld wordt momenteel echter niet aan werkloosheidsprojekten besteed, omdat er geen in aanmer king komende aanmeldingen zijn binnengekomen. Het kollege nam de suggestie van Hendrikse mee en zal verder in samenwerking met de Inter Gemeenschappelijke Sociale Dienst een en ander bekijken. ZIERIKZEE - Niemand zal de gemeente kunnen ver wijten, dat ze over één nacht ijs is gegaan bij de besluit vorming over het verbeteren van de verkeerssituatie bij de openbare lagere school ,,'t Kofschip" en de openbare kleuterschool ,,'t Mierenest". Adviezen hierover werden uitgebracht door de kommissies verkeer, onderwijs, fi nanciën en publieke werken. Naar aanleiding van deze adviezen was het voorspelbaar, dat het voorstel een kre diet voor deze werkzaamheden te verstrekken, aanlei ding zou geven tot verwarring in de gemeenteraad. Met de mini-botsautootjes werden talloze rondjes gedraaid. (vervolg van pagina 1) Ook zij mocht een herinneringsrre- geltje van ,,'t Stoofje" in ontvangst nemen. Verder werd afscheid geno men van mevrouw C. Steutel- Schellings, die zich de afgelopen ja ren voor de school heeft ingezet als leesmoeder, bij de opzet van het do- kumentatiecentrum, binnen de ou derkommissie en tijdens de school kampen. Voor al deze aktiviteiten mocht zij als dank uit handen van de heer Snijders een fraaie mand met bloemen in ontvangst nemen. De hoofdonderwijzer richtte ver der dankwoorden tot alle ouders, die zich op enigerlei wijze voor de school inzetten. Verder toonde de school zich ook erkentelijk ten opzichte van de middenstanders, die prijzen of geld beschikbaar stelden voor de gro te verloting deze avond. De heer Snijders richtte zich tot slot tot zijn kollega Vreeke, met wie hij nu reeds vijf jaar samenwerkt. M. Cool liet weten deze dag meer toe ristische informatie te hebben ver strekt dan in de afgelopen twee we ken, sinds ze met deze taak begon. Vissen werden op Ouwerkerk za terdag niet alleen gevangen, maar ook verorberd. Vooral de Hollandse Nieuwe gingen op de braderie vlot van de hand. Naast een ruime presen tatie van antiek en curiosa uiteenlo pend van mooie oude kastjes tot vrij wel onbruikbare fotolijstjes, hoefij zers, schaatsen en schaven, konden de bezoekers inlichtingen en een de monstratie krijgen van „een stofzui ger zonder stroom" een soort krui meldief in pocketformaat. De dames van de afdeling Duiveland van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen waren aktief ten be hoeve van de verenigingskas met de verkoop van eigen gemaakte advo- kaat, koek en boerenjongens. Smakelijke waar werd verder aan geboden door kaasmakerij „De Hol- landsche Hoeve" uit Goes. Eêh macht aan verse groente werd tijdens deze dag weer tot afval gemalen in de stand waar optimaal werkende snij machines werden gedemonstreerd. An van der Tooien uit Kamerik toonde en verkocht hele mooie kleifi- guurtjes en An van der Zwet-Verdijk uit Nieuwerkerk liet het publiek ge nieten van haar talenten op het ge bied van brooddeegfiguren. Oud Hindelooper schilderkunst was te be wonderen van Henny Pook en een opmerkelijk standje was ook dat van „De Klinker" met aardewerk- fluiten. Gesteenten Verder konden de bezoekers ook hun licht opsteken over allerlei gesteenten en mineralen en hun heil zame werking tegen ziekten en aan doeningen. Een ruime keus werd ge boden in oude boeken en platen en ook de hedendaagse kledingstandjes ontbraken niet. De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren afdeling Schouwen-Duiveland was van de partij met informatie en een zoge naamde prikplank, een spel waar aardige prijzen mee werden gewon nen. Ook de Sophia Dierenvereni- ging gaf acte de présence, evenals de Wereldwinkel afdeling Schouwen- Duiveland. Wie iets meer van Ouwerkerk wil de zien dan alleen de dorpsring kon dat op ludieke wijze doen met een po- nyrit. Speciaal voor de kinderen bood de braderie uiteraard ook een grabbelton. Ten behoeve van de peuterspeel zaal te Oosterland werd een verlo ting gehouden. Het winnend lot werd nummer 217. Degene, die in het bezit is van dit lost wacht een gratis schoonheidsbehandeling bij schoon- heidssalon Corrie Verwijs. De win-' naar kan zich melden bij tel. (01113)- 2466. Tijdens de braderie in Ooster land op zaterdag 23 juni zal de peu terspeelzaal wederom een verloting houden. Wie dorstig was geworden van het slenteren langs de vrolijke kramen, kon terecht bij de plaatselij ke horeca of op het terras voor het dorpshuis. Hij omschreef de heer Vreeke als een harde werker achter de schermen en als iemand met een grote dosis droge humor binnen het schoolteam. Als waardering voor zijn werkzaamhe den en verdere inzet voor bijkomen de schoolaktiviteiten mocht de heer Vreeke uit handen van Edwin Jan sen, één der leerlingen, een bon voor een dinertje bij restaurant „La But te" in ontvangst nemen. „Met uw vrouw", liet Edwin nadrukkelijk weten voor het geval de meester wel licht op andere ideeën mocht komen. Voor een bijzonder aardige afslui ting van deze schoolavond zorgde Henny van Wijngaarden. Hij bood juffrouw Marion de Bruine een boe ket bloemen aan voor het feit, dat zij hem had bijgestaan met gitaarles. De resultaten daarvan bracht Henny tot slot van deze avond ten gehore. Die voorspelling kwam maandaga vond uit. Het draaide allemaal om het punt op welke termijn de verbe tering van de verkeerssituatie rond bovengenoemde scholen gerealiseerd dient te worden. De kommissie on derwijs pleitte voor zo snel mogelijk, de kommissie publieke werken was het in eerste instantie eens met het voorstel de verbetering met ingang van het nieuwe schooljaar gereali seerd te hebben. De kommissie finan ciën adviseerde het werk in eigen be heer te laten uitvoeren, in plaats van door derden, zodat een duidelijk besparing op de kosten zou kunnen plaatsvinden. Wethouder publieke werken de heer P. de Rijke liet talloze malen weten, dat het werk wel in eigen be heer kon worden uitgevoerd, maar dat het dan wel enkele maanden zou kunnen aanlopen. Verdeeld advies Plaatsvervangend lid in de kom missie publieke werken de heer D. van der Wekken (PvdA) pleitte in de vorige week gehouden kommissie vergadering ook voor uitvoering in eigen beheer en kreeg daarin bijval van de heer J. J. Geleijnse (VVD). Me vrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal (CDA) en W. F. Sprengelmeijer (R.U.) hielden echter vast aan het advies van de kommissie onderwijs, dat de verbetering voor het nieuwe school jaar gerealiseerd moest zijn en plei ten derhalve voor uitvoering door derden. Wethouder De Rijke wilde maan dagavond tijdens de raadsvergade ring nu wcleens van de raad verne men hoe het moest gebeuren. Zijn kollega-wethouder J. Groen gaf te kennen als wethouder onderwijs te pleiten voor een snelle realisering, dus een uitvoering door derden. Wet houder L. J. van Gastel van financiën wees echter op het advies van de kommissie firanciën het werk in ei gen beheer te laten uitvoeren. De heer Van der Wekken liet weten dat al deze opwindig nergens voor nodig was en achtte het op grond van nader overleg toch maar beter het werk op korte termijn - dus door der den - te laten uitvoeren. Dat bleek duidelijk, maar de verwarring werd weer wat groter toen plotseling van C.D.A.-zijde een reaktie kwam van de heer C. Bij de Vaate: Hij achtte het niet nodig er extra geld tegenaan te gooien en zag het werk liever in eigen beheer uitgevoerd. Wethouder De Rijke zei „het volledig eens" te zijn met Bij de Vaate, maar wilde zich niet ophangen aan één, twee of drie maanden dat de realisatie langer op zich zou laten wachten. Schorsing Om tot enige klaarheid te komen in deze verwarring werd een korte schorsing ingelast, waarna het ei van Columbus toch bleek gevonden. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H de Meester liet weten dat het kollege toch vasthield aan haar eerder inge nomen standpunt om het werk op korte termijn, dus door derden te la ten uitvoeren. Wel zal worden beke ken of bepaalde onderdelen wellicht wel in eigen beheer uitgevoerd kun nen worden, zodat alsnog enige besparing kan worden doorgevoerd. De verbetering van de verkeerssitua tie zal in elk geval voor aanvang van het nieuwe schooljaar gerealiseerd zijn. De voltallige raad kon zich ten slotte met dit voorstel verenigen. gebied liggen. De land- en tuinbouw bedrijven mogen net als de veeteelt bedrijven naar de mening van de RU niet in hun uitvoering worden belem merd. Fraktievoorzitter van de PvdA, S. Roos, zei achter het merendeel van de koncept-beheersvisie te kunnen staan. Echter op het gebied van de re kreatie heeft deze fraktie een andere zienswijze dan het kollege. „We hoe ven maar even terug te gaan en u er aan te herinneren dat onze fraktie het hele hoofdstuk rekreatie uit de struktuurschets heeft gestemd. Het fietspadenplan, zoals omschre ven in de koncept-beheersvisie, is voor ons aanleiding om te ageren. Wij vinden dat er een dicht routenet voor fietsers binnen bepaalde na tuurgebieden dient te komen. Ons in ziens doen fietsers geen afbreuk aan de waarde van natuurgebieden". Besluit gemeenteraad: ZIERIKZEE - Het nieuwe sport- veldenkomplex aan de Lange Blok weg krijgt de naam „Sport park Den Hogen Blok". Daartoe besloot de gemeenteraad maan dagavond met algemene stem men. „Den Hogen Blok" is de historische naam van een perceel grond, dat thans deel uitmaakt van het nieuwe sportveldenkom- plex. Zoals bekend stelde voetbalver eniging Zierikzee voor aan het nieuwe sportpark de naam van wethouder van sportzaken L. J. van Gastel te verbinden en ook de kommissie sport bracht een der gelijk advies uit. Wethouder Van Gastel maakte maandagavond van de gelegen heid gebruik zijn bijzondere er kentelijkheid uit te spreken over het feit, dat men zijn naam wilde verbinden aan een dergelijk mooi sportveldenkomplex. „Ik ben maar een gewoon mens en dat doet je toch wat", aldus de wet houder. Desalniettemin had de heer Van Gastel te kennen gegeven het niet op prijs te stellen zijn naam aan het sportveldenkomplex of enige andere akkommodatie verbonden te zien. Maandagavond lichtte de wethouder dit standpunt nader toe. Hij wees op het feit, dat hij thans nog aktief werkzaam is in de politiek; menselijker wijs gesproken bestaat altijd de moge lijkheid een fout te maken en der halve achtte de wethouder het niet juist zijn naam te gebruiken voor het sportveldenkomplex. Hij sprak de hoop uit, dat het kom- plex onder de naam „Sportpark Den Hogen Blok" een goede toe komst tegemoet zal gaan. BURGH-HAAMSTEDE - Eén be zwaarschrift van een inwoner uit Se rooskerke houdt voorlopig de voor genomen bouw van acht woningwet woningen te Serooskerke tegen. De Raad van State moet nog uit spraak doen over het ingediende be zwaarschrift. Het kollege verwacht deze week een schriftelijke beslis sing van de Raad van State. De bewo ner wil dat er maximaal zes woning wetwoningen in Serooskerke wor den neergezet. De overige indieners van bezwaarschriften hebben zich in middels teruggetrokken. Uitgever B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor. Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) 1 38,70; per jaar I 147,80; losse nummers 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 1 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3