Mark van de Riet - een kei van een atleet - opnieuw Zeeuws kampioen meerkamp C-junioren Robert van de Vegt met fikse voorsprong naar Zeeuwse titel meerkamp bij D-junioren Jeugdteam Scelveringhe naar kampioenschap Hoofdmacht Brouwershaven winnaar toernooi Duiveland r 8 ZIERIKZEE - In de ruim 25 jaar, dat atletiekver eniging Delta Sport bestaat, hebben zich doorlopend grote talenten aangediend. Helaas zijn ze niet allemaal doorgestoten naar de nationale top, maar in Zeeuws verband heeft de vereniging steeds een ardig partijtje meegeblazen. Het meeste sukses op slagen hebben de talenten vanzelfsprekend wanneer ze van jongs af aan de atletieksport met de paplepel krijgen ingegoten. Een van de voorbeelden die daaraan momenteel lijkt te voldoen is Mark van de Riet De vijftienjarige Zierikzeeënaar pakte zondagmiddag op sportpark Bannink zijn achtste Zeeuws titel. Voor de tweede keer in suksessie toonde hij zich de sterkste op de meerkamp bij de C-junioren, hetgeen het zoveelste bewijs werd, dat Van de Riet een allround atleet is, al hoeft het natuurlijk geen bevreem ding te wekken, dat niet ieder onderdeel van de achtkamp even fameus is. Desaltniettemin blaast hij op de onder delen, waarop hy niet absoluut uitblinkt, ook terdege zijn partijtje mee, zoals tijdens de tweedaagse wedstrijd weer eens duidelijk werd. jfior r Mark van de Riet prolongeerde op sportpark Bannink zijn Zeeuwse titel meerkamp bij de C-junioren. „Het was vreselijk spannend", ver telde Kees Verkerk, die als trainer/ coach werkzaam is bij de jeugd van Delta Sport „We moesten voortdurend rekenen wat Mark van de Riet per onderdeel moest presteren om hem op de eerste plaats te houden of terug te krijgen, want na het zevende onder- deel moest hij plotseling genoegen ne men met de tweede plaats, omdat Ivan Beck van RKHAV uit Hulst hem via een schitterende prestatie bij het speerwerpen gepasseerd was en ook Marco Boekema van Dynamo '70 nig bijzonder dicht in de buurt zat Op de 1000 meter, het afsluitende onderdeel, zette Mark van de Riet de zaken weer recht Het is echter duidelijk, dat het in de breedte allemaal een stuk sterker is geworden. Het vorig jaar werd Mark van de Riet Zeeuws kampioen met 4676 punten. Nu had hij er 5106 nodig om de titel te prolongeren. Ook Ivan Beck en Marco Boekema bleven nog boven de vijfduizend punten". Magische grens Mark van de Riet begon de acht kamp voortreffelijk door achtereen volgens de 100 meter en het versprin gen - een van zijn sterkste onderdelen - in winst om te zetten. Op de 100 meter noteerde Van de Riet 12,4 sek. Welis waar moest hij Gidi Kroon van Dy namo '70 naast zich dulden, maar deze zou in het geheel geen rol van bete kenis spelen. Marco Boekeman kwam uit op 12,8 sek. en Ivan Beek moest zelfs zeven tiende sekonde toegeven, hetgeen al meteen een marge van ruim honderd punten betekende. Bij het versprin gen kwame slechts twee deelnemers voorbij de magische vijf meter grens. Mark van de Riet noteerde 5.35 meter, waarmee hij overigens 25 centimeter verwijderd bleef van zijn eigen per soonlijk rekord, en Ivan Beck kwam tot 5.03 meter. Marco Boekema moest dit keer een flink g&t laten vallen en kwam niet verder dan 4.71 meter. Op het derde onderdeel, het kogelstoten, kwam de eerste echte aanval van Ivan Beck op de toppositie van Mark van de Riet Ivan Beck begon aan zijn aanval bij het diskus werpen. De Hulstenaar no teerde 42.00 meter, waarmee hij ruim vijf meter verder reikte dan Mark van de Riet die desondanks de tweede plaats pakte. Beek haalde 69 punten af van de achterstand. Bij het speerwer pen dreigde Van de Riet zijn titel kwijt te raken. Voor het eerst faalde de Zie rikzeeënaar op een onderdeel. Twee van de drie pogingen stelden niets voor en de middelste poging bracht hem 32.72 meter, waarmee hij echter bijna twaalf moeter moest toegeven. Marco Boekema gooide de speer 42.90 meter van zich vandaan. Jeroen Poppe van Schelde Sport «ennPeter van Oeveren gooiden ook verder dan Mark van de Riet Door al deze resultaten passeer de Beek de Delta Sporter in de tussen stand en moest de 1000 meter de be slissing brengen. Mark van de Riet moest tien saekonden sneller zijn dan de Hulstenaar om alsnog de titel voor zich op te eisen. Prolongatie De snelste 1000 meter werd afge legd door Revelino Rijk van Marathon. Hij kwam als enige onder de drie mi nuten (2.25,4 min.). Jeroen Poppe van Schelde Sport noteerde 3.01,9 min. en Marco Boekema van Dynamo '70 kwam uit op 3.03,0 mia Mark van de Riet kwam uit op 3.11,1 mia, maar bleef Ivan Beck zeventien sekonden voor, waardoor de achterstand van 44 punten weer werd omgezet in een voorsprong van 76 punten en de titelprolongatie een feit werd. Mark van de Riet van Delta Sport werd Zeeuws kampioen met 5106 punten, waarmee hij 76 punten boorbleef op Ivan Beck en 87 punten op Marco Boekema. Peter van Oeve ren en Jeroen Poppe eindigden als vierde en vijfde met respektievelijk 4563 en 4551 punten. John IJzelen- berg van Delta Sport eindigde als elfde met 3739 punten, Raymond van Mouril werd twaalfde met 3721 pun ten, Erik Bevelander pakte de veer- tiende plaats met 3551 punten. De Zeeuwsvlaming stootte de kogel 13.47 meter van zich vandaan, waar mee hij een straatlengte voorsprong had op de konkurrentie. Peter van Oeveren van Dynamo '70 benaderde hem het dichtst met 11.25 meter. Ach ter Marco Boekema, die 10.96 meter stootte, legde Mark van de Riet beslag op de vierde plaats met 10.83 meter, hetgeen toch een persoonlijk rekord betekende, een rekord, dat hij achteraf gezien wel degelijk dringend nodig zou blijken te hebben tegen de werp- specialist, die Ivan Beck is. Beck maak te bij het kogelstoten 115 van de 164 punten goed, die hij na twee onder delen achterstond en was dus weer helemaal terug in de race. Het vierde en laatste onderdeel van de eerste dag leverde Van de Riet echter weer winst op ten opzichte van Beek. De Delta Sporter overbrugde voor de derde keer in zijn loopbaan 1.65 meter, waar mee hij tien centimeter hoger kwam dan Ivan Beck, hetgeen weer een po sitieve skore van 78 punten opleverde. Het onderdeel werd gewonnen door Peter van Oeveren, die over 1.70 meter ging. Marco Boekema, een andere kon- kurrent overbrugde ook 1.65 meter. Klubrekord „Die winst op het hoogspringen ten opzichte van Ivan Beck was bijzonder belangrijk, want we wisten drommels goed, dat hij op de tweede dag nog erg veel terug zou pakken op het speer werpen en het diskuswerpen", stelde Kees Verkerk vast „Dat zou ook gelden voor de 100 meter horden, waarmee de volgende dag begonnen zou worden, maar daar waren we wel gerust op, want dat is een onderdeel, waarop Mark van de Riet bij de beteren van ons land behoort bij de C-junioren". Van de Riet maakte zijn faam als horde loper helemaal waar. Met een tijd van 16,1 sek. evenaarde hij het stok oude klubrekord van Leo de Pee, maar de winst ten opzichte van Ivan Beck bleek toch tegen te vallen. „Hij was nog nooit sneller geweest dan acht tien sekonden of daar boven", stelde Verkerk. „Nu komt hij met 16,9 sek. voor de dag. Hij heeft er blijkbaar erg hard aan gewerkt, maar we schrok ken er wel even van, want dat hield in, dat Mark van de Riet op de komende werpnummers ook erg goed zou moe ten presteren". Marco Boekema nes telde zich met 16,4 sek. nog tussen de twee kemphanen, waardoor hij ook goed in het spoor bleef. RENESSE - In de jeugdtenniskompetitie tot en met 17 jaar van het distrikt Zeeland van de KNLTB is het team van Scelveringhe uit Renesse, samen gesteld uit Lenz Hoogerhuis, Sacha van der Roest, Peter Moerland, Bianca Nikerk en Alexander Frank in poule III ongeslagen op de eerste plaats geëindigd. haven en de reserves van Bruse Boys ZIERIKZEE - Atletiekvereniging Delta Sport heeft sinds een jaar een nieuw veelzijdig atleet. Met zijn twaalf jaar mag Robert van de Vegt zo gerust ge noemd worden. Tijdens de Zeeuwse meerkampkampioenschappen voor C- en D-junioren, die het voorbije weekeinde op sportpark Bannink werden afge werkt pakte Robert van de Vegt zijn vijfde Zeeuwse titel in amper een half seizoen. Provinciaal kampioen worden op een zevenkamp doe je niet zo maar. Daar moet je echt wel iets voor in je mars hebben. Robert van de Vegt toonde op het Zierikzeese sportpark aan, dat dat bij hem het geval is. Met 3736 pun ten over de zeven onderdelen toonde hij zich een klasse apart in een veld van zestien D-jongens. Op vier van de zeven onderdelen werd hij onbetwist eerste, terwijl hij op de andere drie goed meedraaide. gelegd voor Marcel Dingemanse van Marathon. Hij kwam uit op 3132 pun ten. Vier andere Delta Sporters be zetten de vier laatste plaatsen in de klassering. Janco van de Linde kwam tot 2138 punten, Serge Schot had 2025 punten en Werner Lodewijk 2002 punten. Erwin Gerards kwam als zestiende en laatste tot 1908 pun ten. Reeds na de eerste dag werd het duidelijk, dat Robert van de Vegt, van geboorte Nieuwerkerker, onge naakbaar op de titel aanstuurde. De eerste drie onderdelen leverden afge tekende overwinningen op. Op de 80 meter liet hij 10,8 sek. aantekenen, waarmee hij Mark Weemaes viertien de sekonde voorbleef. De Hulstere atleet zou bij de eindafrekening ook als twee eindigen, maar het verschil was toen al opgelopen tot 429 punten. Bij het verspringen kwam Robert van de Vegt uit op 4.92 meter, waar door hij wel erg dicht in de buurt van het klubrekord van 5.27 meter van Mark van de Riet kwam. Met 4.48 meter werd Marcel Dingemanse zijn naaste belager op dit onderdeel. Bijgeschoven De suprematie van Van de Vegt was bij het kogelstoten nog aanzien lijk groter. Hij stootte de kogel maar liefst 10.18 meter van zich vandaan, hetgeen 2.32 meter verder was dan Werner Lodewijk, de tweede op dit onderdeel. Konkurrent Mark Wee maes bracht het zelfs maar tot 6.92. Robert van de Vegt mist nog de techniek om tot goede prestaties te komen. Alles wat hij bereikt, doet hij voor tien procent op techniek en de rest is kracht. Dat wordt echter geleidelijk wel bijgeschaafd en dan zul je zien, dat hij het erg ver gaat schoppen, als de juiste instelling er maar blijft", vertelde Kees Verkerk. Op de 80 meter horden dreigde het even fout te gaan voor de koploper. Hij struikelde al bij de tweede horde, maar herstelde zich wonderbaarlijk om alsnog in 14,8 sek. te finishen, een evenaring van zijn persoonlijk re kord. ,,Als hij buiten de baan durft te vallen, wordt hij gediskwalificeerd en krijgt hij geen enkel punt. Dan wordt het erg problematisch", merk te Verkerk op. Verrassend was Van de Vegt's optreden bij het hoogsprin gen. ,,We hebben hem werkelijk naar de hoogspringbak toe moeten praten. Pas toen we hem ervan overtuigd hadden, dat een meerkamp eenmaal niet kan zonder hoogspringen wilde hij eraan beginnen. We hebben twee keer getraind en vandaag sprong hij voor de eerste keer hoog in een wedstrijd. Vraag niet hoe hij er over ging, maar hij overbrugde wel 1.35 meter. Er sprongen er maar drie ho ger: een ging over 1.45 meter, twee over 1.40. De wilskracht heeft hier duidelijk gewonnen van de kunde", legde Kees Verkerk uit. Speerwerpen Dat de kracht een flink deel uit maakt van de suksessen van de twaalfjarige Robert van de Vegt be wees hij bij het speerwerpen. Met 37.40 meter gooide hij zich naar de landelijke top bij de D-junioren. Een redelijke 1000 meter in 3.34,9 kompleteerde het optreden van de af getekende nieuwe Zeeuwse kampi oen. Robert van de Vegt totaliseerde 3763 punten. Mark Weemaes van RKHAV Hulst werd tweede met 3334 punten en de derde plaats was weg- Het jeugdteam tot en met zeventien jaar van TV Scelveringhe. dat kampioen werd, bestaande uit Bianca Nikerk, Sacha van de Roest, Peter Moerland, Lenz Hoogethuis en Alexander Frank. Van T.S.I. (Goes) werd twee keer met 12-0 gewonnen, het team van Zierikzee werd met 11-1 en 9-3 geklopt, terwijl WIK met 12-0 en 10-2 het onderspit moest delven. Het team van Scelveringhe heeft zich hiermee geplaatst voor de eind strijd om het kampioenschap van het distrikt Zeeland In de kwart finales hebben zij inmiddels een wedstrijd gespeeld tegen Eegedima uit Tholen welke de Renessenaren in een 10-2 overwinning wisten om te zetten. Zaterdag 23 juni zal op de banen van Scelveringhe de halve finale worden gespeeld waarbij Waarde of Goblin ('s Gravenpolder) als tegenstander zal fungeren. OOSTERLAND - Door de toernooikommissie van de sportvereniging Dui veland werd zaterdag op het Oostersportpark een tweetal voetbaltoernooien voor senioren georganiseerd, welke mede door de uitstekende weersom standigheden uitstekend geslaagd mogen worden genoemd, In het oorspron kelijk vastgestelde programma moest nog een wijziging worden aangebracht daar het zomeravondteam van Zeelandia donderdagavond de organisatoren liet weten geen elftal bij elkaar te kunnen brengen. Door de organisatoren werd een beroep gedaan op naaste buur SKNWK, en niet te vergeefs. De Nieuwerkerkers bleken bereid om hun medewerking te verlenen en alsnog een kombinatie te formeren welke aan het toernooi als plaatsvervanger deelnam. Met het eerste team van Brouwers- en Duiveland was dit de sterkste groep met een aantal aantrekkelijke wed strijden. Voor Brouwershaven werd het wederom een suksesvolle dag daar het door alle drie haar te spelen wed strijden in winst om te zetten beslag op de eerste prijs legde. De Brouwenaren gingen al dire kt goed van start door de ontmoeting tegen de reserves van Bru se Boys in een 3-1 overwinning om te zetten. De wedstrijd tegen de kom binatie van SKNWK leverde de Brou wenaren een mpte 1-0 zege op waarna de laatste wedstrijd tegen de reserves van Duivek.nd in een 2-0 overwinning werd omgezet. Met een overwiining op Bruse Boys II (2-1) een gelijkspel (0-0) tegen oiviN w/v en ue eeraer genoemde 2-0 nederlaag tegen Brouwershaven wist Duiveland n beslag op de tweede plaats te leggen. In de andere groep met Renesse II, Dreischor II, Ouwerkerk II en Dui veland II ging de eerste plaats naar het team van de organiserende ver eniging met drie overwinningen uit de evenveel gespeelde wedstrijden. De Oosterlanders begonnen al direkt met een overtuigende 3-0 overwin ning op Ouwerkerk II, waarna Re nesse II nipt met 2-1 werd geklopt In de laatste wedstrijd tegen Dreischor II haalden de Oosterlanders nog eens uit met een 3-0 zege. Op de tweede plaats eindigde hier Renesse II dat naast de nederlaag te gen Duiveland tegen Dreischor en Ou werkerk tweekeertoteen 1-0 overwin ning kwam. Na dank te hebben ge bracht aan allen die aan het toernooi, het laatste .van dit seizoen, hun mede werking hadden verleend overhandig de Gerard Krakeel aan de aanvoerders de hun team gewonnen prijs. De resultaten, groep I: Bruse Boys II-Brouwershaven 1-3; Duiveland II- SKNWK Komb. 0-0; Duiveland II-Bru- se Boys II 2-1; SKNWK Komb.-Brou- wershaven 0-1; Brouwershaven-Dui- veland II 2-0; SKNWK Komb.-Bruse Boys II 0-0. Bij de C-meisjes kwam de overwin ning terecht bij Karen Glerum van Ma.a'hon, die 3521 punten bij elkaar verzamelde. Esther Schrier van Schelde Sport werd met 3325 punten tweede en Ingrid Pup klasseerde zich als derde. De Marathon-atlete kwam uit op precies 3000 punten. De drie Delta Sportsters eindigden in de staart van het achttienkoppige deelnemersveld. Suzanne Bergsma werd met 2156 punten veertiende, Alexandra Lodewijk met 2077 pun ten zestiende en Erna Kostense met 1546 punten achttiende. D-meisjes Bij de D-meisjes leek het er na de eerste dag op, alsof Wendy Hartog en Isabelle Hamel voor Delta Sport ho ge ogen zouden gooien, maar zij zak ten op de tweede dag ver weg. Wendy Hartog werd uiteindelijk vijfde met 1849 punten en Isabelle Hamel pakte de zevende positie met 1790 punten. De overwinning ging hier naar Mirjam Antheunisse van AV '56 met 2028 punten, waarmee zij overigens de enige was met meer dan tweeduizend punten. De Delta Sportsters Ascha Kikstra en Angeli van de Linde werden respektievelijk achtste en tiende met 1757 en 1348 punten. SPORT UIT DE REGIO. JE LEEST 'T IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Brouwershaven Duiveland II SKNWK Komb. Bruse Boys II 3 0 0 6-1 6 1112-33 0 2 10-12 0 12 2-51 Robert van de Vegt toonde op sportpark Bannink aan, dat hij een aankomend talent is door op zeer overtuigende wijze de Zeeuwse meerkamptitel bij de D- junioren op te eisen. Groep U: Renesse II-Dreischor II1- 0; Duiveland Ül-Ouwerkerk II 3-0; Duiveland III-Renesse II 2-1; Ouwer kerk Ü-Dreischor II 0-2; Dreischor II- Duiveland III 0-3; Renesse Ü-Ouwer* kerk II 1-0. Duiveland III Renesse II Dreischor II Ouwerkerk II 3 3 0 0 8-1 6 3 2 0 1 3-2 4 3 1 0 2 2-4 2 3 0 0 3 0-6 0 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8