Hanny van de Zande promoveert met Lucky Boy naar M-klasse na puike triomf konkoers Westelijk Schouwen Cees Stouten met Tornado op tijd geklopt in barrage van M-springen Anton Hanse winnaar in debuutwedstrijd mennen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 18 juni 1984 Nr. 23541 Ook overwinningen voor Peter Kuiper, Cees Struyk en Nel Hanse vierde plaats via 118 punten. Rianne Bolier met Dennis en Janet van de Wekken met Beauty kwamen biede uit op 117 punten. Corry Krabbe kwam met Romanova tot 113 punten en Sandra Fierens bleef met Ressod steken op 110 unten. In de afdelings- dressuur werd het viertal van de Gouwe Reyers van instrukteur Kees de Visser winnaar met 121 punten. Jan Bevelander zag zijn Schouwse Ruiters-pony-achttal erg matig presteren, maar de 109 punten, die uiteindelijk werden uitgereikt vie len toch wel erg hard voor de Zeeuw se kampioen, die erg dicht bij promo tie naar de M-klasse is. Bij de paar den werd het achttal van Oranjezon, dat onder leiding staat van Bram Wattel winnaar met 120 punten. Het Schouwse Ruiters-kwartet kwam uit op 103 punten. In de Z-klasse indivi dueel kwam zowel bij de pony's als de paarden een kombinatie in aktie. Beide skoorden wel een winstpunt: Wilma Beun kwam met haar pony Ajax tot 127 punten en Doesjka Del fos skoorde met haar paard Amazone 121 punten. RENESSE - Spannend ging het er in de springring aan toe tijdens het door de LR Westelijk Schouwen georganiseerd kringkonkoers bij het M- en Z-springen bij de paarden, dit ondanks het feit, dat de deelname zeker niet optimaal te noemen was. Bij het M-springen vochten drie kombinaties hun strijd om de eerste plaats uit in een noodzakelijk ge worden barrage. Henk Maljaars met Valentino van Oranjezon, Colinda Augustijn met Floris van Oranjezon en Schouwse Ruiter Cees Stouten met Tornado hadden hun eerste parkoers stuk voor stuk foutloos afge legd, zodat een barrage de beslissing moest brengen. Cees Stouten kwam als eerste andermaal foutloos rond, maar hij werd alsnog van de zege gehouden, omdat Henk Maljaars vervolgens niet alleen geen fou ten maakte,.maar ook nog bijna vijf sekonden sneller rondkwam dan Stouten. Omdat Colinda Augustijn tegen het einde van de rit twee springfouten maakte behield Cees Stouten zijn knappe tweede plaats. Bram Klaasse bleef met zijn paard Polstar als enige foutloos in het Z- springen en werd zo afgetekend winnaar. Net als bij het M-springen moesten ook de Z-springers dertien hinder nissen met in totaal zestien sprongen verorberen om in aanmerking te kunnen komen voor de hoofdprijs. Laurice Boonman met Vident van de Schouwse Ruiters had de ondankbare taak om het spits af te bijten. In feite was zijn winstkans al verkeken, vooraleer hij ook maar een sprong had gemaakt, want Vident weigerde in eerste instantie over de eerste hindernis te gaan. De tweede keer lukte dat wel, maar toen na een goede rit ook de laatste hindernis omver werd gekegeld kon Boon man zijn illusies wel inpakken. Eendriekwart tijdfout kompliteerden zijn foutenlast. Jolanda Klaasse debuteerde met haar paard Sandra in de Z-klasse. De Walcheren-kombinatie leek lange tijd suksesvol rond te komen, maar toen zij bij de achtste hindernis eenmaal brokken had gemaakt kwamen daar nog twee springfouten en anderhalve tijdfout bij. Bram Klaasse slaagde er vervolgens in om uiterst gekonsentreerd rij dend alle zestien sprongen probleemloos te nemen, maar hij kende nog een sterke opponent in Kees de Visser met Thoran van de Gouwe Rey ers. Vijftien keer wipte Thoran prima over de hindernissen om bij het laatste obstakel uiteindelijk in de fout te gaan. De volledige stellage van parkoersbouwer In 't Veld moest eraan geloven, waardoor Bram Klaasse met Polstar winnaar werd voor de LR en PC Walcheren. Lauri ce Boonman werd met Vident tenslotte derde. Bij het Z-springen bij de pony's veroverde Stef Nelisse met Pascal de tweede plaats. Jacqueline de Winter bleef met Rashid foutloos, terwijl Nelisse een weigering aantekende, die bovendien vergezeld ging van tweeënhalve tijdfout, waardoor hij de eer aan de Walcheren-amazone moest laten. Het M-springen leverde winst op voor Esther van Westen met Remirando van Walcheren, die als enige foutloos bleef. Stephanie de Kam maakte met Uniek een fout en werd tweede en Pascal de Kam werd met Mieke uitgebeld, omdat hij een hindernis omgekeerd nam, terwijl hij op een foutloze rit leek af te gaan. Bij het L-springen van de paarden ging de zege naar Jan Ton met Valere van Oranjezon met zijn klubgenoten Rino Gelok met Ursula en Richard Kamermans met Silvia op de volgende plaatsen. Frans de Vrieze met Maurits en Ingrid Krabbe met Osgar kwamen in het stuk niet voor. Bij de pony's werd Mare Tim merman met Ramona winnaar. De Oranjezon-kombinatie werd win naar omdat hij een foutloze rit vergezeld liet gaan van een stijlwaarde ring goed. Christien Crucq met Mandy van Walcheren skoorde slechts een voldoende. Arianne Hanse werd met Liza de beste eilandelijke kombinatie met een weigering. Suksesje Bij het B-springen van de paarden ging Nicoline Vos met Urita van Oranjezon met de hoogste eer strijken. De tweede en derde prijs gingen naar Gouwe Reyers. Chris Boone werd tweede met Persian Path en de derde plaats was voor Maatje Reynierse met Ulaan. Bij de pony's in de B-klasse was er nog een suksesje voor een eilande lijke kombinatie via een derde plaats van Marian Jumelet met Romeo van de LR en PC Bru. Inge Koster met Mathilda van Oranjezon werd winnares dankzij een betere stijlwaardering. Haar klubgenote Maja Beun werd met Amigo tweede. Het tweetal kreeg respektievelijk 62 en 61 stijlpunten. Marian Jumelet haalde met Romeo 58 stijlpunten na een foutloze rit en met 57 punten legde Theresa Kalverboer met Dominique van Walcheren beslag op de vierde plaats. De overige Schouwen-Duive- landse kombinaties kregen een foutenlast of werden vroegtijdig gedis kwalificeerd. RENESSE - Tijdens het door de Landelijke Rijvereni- ging Westelijk Schouwen op de terreinen van manege Grol georganiseerde konkoers zorgde Hanny van de Zan de met Lucky Boy van de Schouwse Ruiters voor het fraaiste eilandelijke sukses door via een ringzege met 126 punten promotie af te dwingen naar de M-dressuur. Voor de vereniging uit Dreischor waren er nog twee overwinningen. In de B-dressuur kwam Peter Kuyper met Dolly verrassend als winnaar uit de bus met 128 punten bij de pony's, terwijl Cees Struyk zich met zijn nieuwe paard Werner al meer dan voortreffelijk mani festeert. Met 127 punten eiste hij de eerste plaats voor zich op. In de L2-dressuur bij de paarden eindigden twee Schouwen-Duivelandse kombinaties met 111 punten vooraan. Nel Hanse met Lady van de LR en PC Bru kreeg het oranje rozet, waarmee Frans de Vrieze met Maurits van de organiserende vereniging net van de ver diende zege werd gehouden. Overigens was het niet alle maal hosanna, want het pony-achttal van de Schouwse Ruiters leverde een voor zijn doen uiterst zwakke prestatie af, die „beloond" werd met 109 punten. De Zeeuwse kampioen bleef twaalf punten achter op win naar Gouwe Reyers. RENESSE - Schouwse Ruiter-voorzitter Anton Hanse kwam tijdens het kringkonkoers van de LR Westelijk Schouwen voor het eerst uit met de Palomino-pony Sunny bij het mennen. Zijn debuut leverde in de M/Z-klasse meteen een fraaie overwinning op. Met 88 punten bleef hij zijn konkurrenten ruimschoots voor. Anton Hanse startte met Sunny, omdat zoon Peter Hanse gedurende acht weken stage loopt in de Noord- Oostpolder en daardoor dus niet in aktie kan komen. Jan Rentmeester kwam met Paloma uit op 82 punten. De kombinatie Anton Hanse/Sunny was de enige Z-kombinatie die in Re- nesse aan het vertrek kwam. In de L-klasse ging de overwinning naar Adrie Provoost met Zephyr van het Vlissingse Scheldestad. De fraaie kombinatie kwam uit op 93 punten. De Schouwse Ruiterskombinatie Mo nique van der Werve met Natascha bracht het tot 88 punten. De jeugdige amazone promoveert waarschijnlijk op korte termijn naar de M-klasse. Bij de paarden in de M-klasse ging de overwinning naar Jan Meyers met Mr. Abgor van Oranjezon. Deze stati ge kombinatie kreeg terecht het oranje rozet, al was de waardering met 129 punten mogelijk nog aan de lage kant. Twee winstpunten had de jury er blijkbaar niet voor over. Kees de Visser reed met Thoran naar de tweede olaats. De Gouwe Reyer kreeg 125 punten op het startkoepon. De Walcheren-kombinatie Christien Haegens met Roulette kreeg met 120 punten nog net een winstpunt. Ver rassend waren de 117 punten, die Anita Timmermans met de achttien jarige Westminster kreeg. Een sobe re, maar degelijk uitgevoerde proef leverde de amazone van de Schouwse Ruiters een gedeelde vierde plaats op met Marjoke Rotte met Piu van Oranjezon. Anjes Korstanje bleef met Prominent steken op 116 punten. Laurice Boonman met Vident van de Schouwse Ruiters kreeg 112 punten op het startkoepon, onvoldoende om in aanmerking te komen voor een van de beschikbare prijzen. De M2- kombinatie Ingrid Krabbe met Os gar kreeg 101 punten toebedeeld, ter wijl Dieneke Klompe met Riletta van Westelijk Schouwen op 99 pun ten bleef steken. Waarderingen Bij de M-pony's zag de jury geen winstpunten zitten voor een van de kombinaties. Bru-amazone Marian Jumelet moest met haar pony Romeo uiteindelijk de eerste plaats met een half punt verschil aan Maja Beun met Amigo van Oranjezon laten. De amazone uit Vrouwenpolder kwam uit op 117vh punt, de Bruse kreeg 117 punten. Ellen van Dijke, die met haar pony Donald op jacht is naar de Z-status en daarvoor nog drie winstpunten nodig heeft, kwam niet verder dan 114 pun ten, waardoor de amazone van de Schouwse Ruiters vooralsnog geen stapje dichterbij kwam. Petra Bolier met Lolita van Bru bleef nog verder achter. Bij de L2-paarden vielen de waarderingen bijzonder laag uit. Frans de Vrieze met Maurits van de organiserende vereniging Westelijk Schouwen leverde een keurige proef af met weinig op- of aanmerkingen, maar hij bleef uiteindelijk toch ste ken op 111 punten. Tot hetzelfde pun tentotaal kwam Nel Hanse met Lady van Bru. Zij passeerde De Vrieze in het totaalklassement nog voor de eerste plaats, doordat haar punten in de staart van de lijst net een fraktie beter waren. Margo Verweer met Sa- lazar van Bru, die vijf dagen eerder tijdens het internationale konkoers in Axel nog zo fraai met een eerste prijs was gaan strijken met 127 pun ten, haalde nu net de honderd pun- tengrens. Schouwse Ruiter Cees Stouten kwam met Tornado nog aan 104 punten. Veel L2-ponykombinaties zullen na afloop van het konkoers in Renes- se een zucht van verlichting hebben geslaakt, omdat zij de wetenschap hebben, dat zij in de naaste toekomst niet meer hoeven op te boksen tegen Hanny van de Zande met haar pony Lucky Boy. De Zierikzeese behaalde haar tiende winstpunt in de L-klasse, waardoor zij promoveert naar de M- status, een nivo dat zij binnen afzien bare tijd ook aan zal kunnen. Met 126 punten werd Hanny van de Zande voor de zoveelste keer in het nog jon ge seizoen winnares in de L2-ring. Overigens kwamen in deze ring nog vier kombinaties met een winstpunt uit de strijd. Daarin slaagde ook Ma- nita Simonse met Layla van de Schouwse Ruiters. Met 122 punten legde zij beslag op de derde plaats. Tussen de beide amazones van de vereniging uit Dreischor klasseerde Renate Duynkerke met Carine van Oranjezon zich op de tweede plaats met 125 punten. Irene Joziasse met Ramona van de Gouwe Reyers en Jacqueline de Winter met Rashid van Walcheren skoorden beide 120 pun ten en zij deelden de vierde plaats. Nog twee Schouwse Ruiters- kombinaties hadden zich in Renesse naar de M-klasse kunnen rijden. Zo wel Arianne Hanse met Liza als Pe tra Remeeus met Patrick telden voor het konkoers negen winstpunten, maar zij slaagden er niet in promotie Cees Struyk kwam met zijn nieuwe paard Werner uitstekend voor de dag bij de B-dressuur. Met 127 punten werd hij winnaar in deze kategorie. af te dwingen. Arianne Hanse skoor de 105 punten, Petra Remeeus 104 punten. Teleurstellen Ook Eline Struyk met Prim kwam niet verder dan 105 punten, terwijl Jacco Fierens met Springtime het nog goed deed met 119 punten. Stef Nelisse kwam met Pascal tot 115 punten en Willem den Boer met Mel- cha en Marrie van de Velde met Roc- co stelden teleur door niet verder te komen dan respektievelijk 100 en 95 punten. In de Ll-dressuur ging bij de pony's het oranje rozet naar Anne- mieke Boone met Romeo van de Gou we Reyers. De amazone uit Serooskerke kreeg 129 punten op haar startkoepon, waarmee zij Stephanie de Kam met Uniek van Walcheren welgeteld een punt voorbleef. Theresa Kalverboer met Sjoerd van Walcheren en Caro- lien Abrahamse met Queenie van Oranjezon mochten beide nog een winstpunt aan hun totaal toevoegen door respektievelijk 121 en 120 pun ten te totaliseren. De twee in deze ka tegorie uitkomende Schouwen-Dui velandse kombinaties kwamen in het stuk niet voor. Renske Bergsma met Arabelle en Johan Rentmeester met Pluto, beide lid van de LR en PC Schouwse Ruiters, kwamen uit op respektievelijk 103 en 102 punten. De Ll-paarden kwamen in aktie, ver deeld over twee ringen. Chris Boone pakte met Persian Path de overwin ning in de eerste ring. De Gouwe Reyer kreeg 126 punten toebedeeld. Joop Overbeeke met Pascal van Oranjezon bracht het tot 121 punten. Ragonda de Boer kwam met Silvia tot 110 punten en haar Schouwse Rui- tersklubgenoot José Rentmeester kwam met Pepijn maar net boven de negentig punten. Mar greet Boot met Theresia hield de Westelijk Schouwen-eer hoog door 101 punten te skoren. Bijzonder spannend ging het eraan toe in de tweede ring Ll-paarden. De eerste drie uit de eindklassering ga ven elkaar erg weinig toe. Annelore Bax met Ureka van Oranjezon kwam met 126 puntn als winnares uit de strijd en bleef daarmee Carla Telussa met Paasja van de Burghtruiters een punt voor. Schouwse Ruiter Jaap Rentmeester deed het met Paloma uitstekend door met 123 punten een winstpunt en de derde plaats voor zich op te eisen. Alle andere kombi naties moesten een straat toegeven op het superieure trio, maar Bru- Ellen van Dijke slaagde er met haar nog nodige winstpunten te behalen o 114 punten bleef zij echter niet ver i hier erg laag werd gejureerd over de amazone Annelies Wisse viel met Ra- pide toch nog net in de prijzen. Met 112 punten pakte zij de zesde prijs in een ring met twintig kombinaties. Ingeborg Jonker met Courageux van Westelijk Schouwen zag haar proef, die zeker niet slecht was, beloond met 106 punten en vijf eilandelijke kombinaties kwamen niet aan de honderd punten. Sari Hanse met Vi tal van de Schouwse Ruiters en Mary Zeeman met Verda van Bru kregen beide 99 punten, Ingerli Vroon met Valentijn van Westelijk Schouwen kreeg 96 punten en haar klubgenote Petra Mostert stopte bij 95 punten. De Bru-kombinatie Janny Geelhoed met Romance viel in de verliespun- ten door 79 punten op haar startkoe pon te vergaren, maar mogelijk speelde hierin het ongeval, dat haar dochter Marjolein een dag eerder overkwam een hoofdrol. Gelukkig viel het achteraf nog mee. Normen Een fraaie overwinning boekte Cees Struyk met zijn paard Werner in een van de twee B-ringen. De Schouwse Ruiter totaliseerde het fraaie totaal van 127 punten en bleef daarmee Carina Duynkerke met Wo- dan van Oranjezon een punt voor. In de huidige vorm zal Struyk zich in de kortste keren naar de L-status rij den. Een winstpunt was er ook voor Henny Bevelander met Vonny van Bru. Zij eindigde als derde met 124 punten. ny Donald niet in om een van de drie te promoveren naar de Z-klasse. Met i de ringzege verwijderd, omdat ook 'le lijn. In de andere B-ring ging de zege naar Marieke Heyse met Werenia van het Vlissingse Scheldestad. Voor haar waren evenwel 117 punten toe reikend om het oranje rozet in ont vangst te mogen nemen. De tweede prijs kwam in deze ring terecht bij Esther Bodbijl met Isabel van Weste lijk Schouwen. Zij skoorden 112 pun ten. Eline Sprengelmeyer met Regen tes van Bru kwam uit op 101 punten en Schouwse Ruiter Mirek Jech tota liseerde met zijn paard Ofilana 99 punten. Westelijk Schouwen- amazone Jeannet Kooman kwam met Unica niet verder dan 97 punten. Het was overigens over het hele dres- suurgebeuren opmerkelijk, dat er door de verschillende juryleden blijkbaar heel verschillende normen werden aangelegd. Het is bijna on denkbaar, dat er zo verschillend ge reden werd in de diverse ringen. Met name de overwinningen van Nel Hanse .-n Frans de Vrieze in de L2- dressuur en Marieke Heyse en Esther Bodbijl in de B-dressuur kwamen met bijzonder lage waarderingen tot stand. Bij de B-dressuur pony's viel er een opmerkelijke zege te noteren voor Peter Kuyper met Dolly. De Schouw se Ruiterskombinatie kwam uit op 128 punten. Hij bleef daarmee Vroonruiters-kombinatie Evelien van Schaik met Florijn vijf volle punten voor. Pieter Geertse met De Haar Bambiona van Gouwe Reyers skoorde nog een winstpunt via 121 punten. Petra van de Hoek met Alice van de Schouwse Ruiters pakte de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7