All Ready winnaar van toernooi van Tempo na 5-2 finalewinst Pony-achttal Schouwse Ruiters uitmuntend op dreef tijdens internationaal konkoers Axel kr ZENTRASPORT INTERNATIONAL 8 Zierikzeese ploeg in zaalkorfbal weer buiten Zeeland Trimioop Burgh-Haamstede Turnvereniging Delta Sport krijgt pittige Zeeuwse opponent NIEUlimODE Sportpark: ,,Den Hogen Blok"? Zeventien ploegen geselkteerd voor Ronde van Frankrijk Duitsland mag niet mopperen met gelijkspel Koplopers blijven winnen in ZAV-kompetitie Sportieve badmode v. ZIERIKZEE - De Zierikzeese korfbalvereniging All Ready heeft niet zonder sukses op 2e Pinksterdag deel genomen aan het jaarlijkse Tempo-toernooi te Alphen aan de Rijn, een toernooi dat haar eerste lustrum vierde. In alle reeds voorgaande toernooien was All Ready reeds present geweest en had het hierbij goede resultaten we ten te behalen. Al was in het verleden de eindoverwin ning nog nooit behaald. Deze keer stond All Ready voor de derde keer in de finale waarbij het het moest opne men tegen het reserve-team van de organiserende vere niging. Deze keer was het raak daar de Zierikzeese for matie met een ruime 5-2 overwinning zich de sterkste wist te tonen. De doelpunten voor All Ready werden ges- koord door Hans en Jaap van Gastel, Karin den Dekker, Gerda Kloet en Jaco Stoutjesdijk. Aardig is aan dit toernooi dat er met twee vakken wordt gespeeld (misschien een toekomstbeeld voor het veldkorfbal), zodat er zeer snel en daardoor bijzonder attraktief gespeeld kan worden. Het eerste team van All Ready speelde de wedstrijden met de twee vakken welke al eerder suksesvol waren ge bleken in het zaalkorfbal, namelijk in de aanval Hans van Gastel, Jaco Stoutjesdijk, Gerda en Corrie Kloet en in de verdediging Leo Fonteine, Jaap van Gastel, Karin Dekker en Corrie Stoutjesdijk. In de groeps wedstrijden ging All Ready van start met een nipt 1-0 overwinning op KNS, een oude bekende uit Oegst- geest. Het standaardteam van Tem po, spelend op het veld in de 2e klas se van het distrikt en in de zaal ge promoveerd naar de 2e klasse van het distrikt, werd met maar liefst 4-1 door AU Ready geklopt. Onbenut De derde wedstrijd tegen DSO uit Alkmaar was minder suksesvol. Me de doordat enige strafworpen onbe nut werden gelaten draaide deze ont moeting uit op een 2-1 nederlaag. Door de bovengenoemde resultaten eindigde All Ready op de tweede plaats in hair groep waardoor het in de kruisfinale moest opnemen tegen KIOS uit Nieuw Vennep, distrikts 2e klasse veldkorfbal, de winnaar van de andere groep. In een zeer fel bet wiste wedstrijd slaagde All Ready erin deze wedstrijd met 4-2 in haar voordeel te beslissen. Daar in de an dere kruisfinale DSO in de fout was gegaan in de ontmoeting tegen de re serves van Tempo kwam All Ready in de finale tegen een onverwachte tegenstander te staan. Zoals al eerder gememoreerd hadden de rood zwarten weinig moeite met deze ploeg en kon het aan het eind van de middag de wisselbeker in ontvangst nemen. Ook de overige deelnemende teams van All Ready waren suksesvol. Zo wisten zowel de reserves van All Ready als de A-adspiranten de eerste plaats in hun desbetreffende klasse te bemachtigen. De C-adspiranten en de pupillen legden beslag op plaatsen in de middenmoot wat al met al een goede balans voor de Zierikzeese ver eniging betekende van een geslaagd toernooi. Het eerste team gaat het seizoen 1983/1984 afsluiten op zaterdag 23 ju ni met een normaal drie-vakken toer nooi in de omgeving van Rotterdam bij de vereniging De Kapellen. Na enig overleg met het bestuur zal Maurice van Goudoever ook in het volgende seizoen All Ready weer trainen en coachen. Indelingen Inmiddels zijn zowel de indelingen reeds bekend gemaakt voor het vol gende seizoen van de le klasse van de afdeling en de 3e klas van het dis trikt van de zaalkompetitie. In de zaal zal All Ready het in het volgende seizoen moeten gaan opne men tegen: Fluks (Noordwijk); Jodan Boys (Gouda); Merwede (Sliedrecht); ON DO (Middelburg); Vitesse (Baren- drecht); Voltreffers (Oosterhout) en Weidevogels (Bleiswijk). Bij de afde ling was er spanning ten over wie er zich uiteindelijk in de le klasse zou weten te plaatsen. Na een zeer span nende slotfase in de 2e klasse moesten er beslissingswedstrijden aan te pas komen om de definitieve promovendi voor de le klasse te kun nen aanwijzen. Achter de onbereik bare kampioen Luctor waren er maar liefst vier ploegen gezamenlijk op de tweede plaats geëindigd, te weten ONDO II, Volharding, Stormvogels II en Animo III. Na het spelen van beslissings wedstrijden kwamen de reserve- teams van Stormvogels en ONDO als sterksten hier uit te voorschijn en promoveerden naar de le klasse. At las, dat in de le klasse op de 2e plaats was geëindigd, greep de kans om als nog naar de 3e klasse van het distrikt te promoveren met beide handen. In de beslissingswedstrijd tegen Oranje Zwart uit Mijnsheerenland zette het de tegenpartij met cijfers welke aan duidelijkheid niets te wensen over lieten (15-6) aan de kant. In de kom petitie verspeelde hetzelfde Atlas 3 punten (4-6 en 6-6) waaruit blijkt dat de Zierikzee formatie toch eigenlijk wel de boot heeft gemist. Volgend seizoen gaat de le klasse van de afde ling er als volgt uitzien: All Ready; Blauw Wit; Luctor; Olympia; ONDO II; Stormvogels II; Tjoba III en TO GO. BURGH-H AAMSTEDE - In Burgh- Haamstede organiseerde de evene- mentenkommissie van de VVV in sa menwerking met atletiekvereniging Delta Sport een eerste trimioop. In juli en augustus worden nog zes trim- lopen gehouden. In totaal kwamen 95 deelnemers aan het vertrek. De vier kilometer werd het snelst afgelegd door Judith Simons bij de dames en door Kees Reinhoudt bij de heren. De acht kilo meter leverde winst op voor respek- tievelijk Marja Caspers en Simon Blom. Sporthuis Zierikzée trad op als sponsor en stelde drie waarde bonnen van 25,- beschikbaar. Ieder een kreeg een herinnering. ZIERIKZEE - Sinds vele jaren maakt de Zierikzeese turnvereniging Delta Sport in Zeeland de dienst uit waar het het vergeven van titels en ereplaatsen betreft. Daar komt vrij wel zeker vanaf het aanstaande sei zoen verandering in. Tijdens een buitengewone algeme ne ledenvergadering werd een voor stel van het bestuur van de Terneu- zense turnvereniging EMM vrijwel unaniem door de leden ondersteund om toe te treden tot het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond. De 55-jarige vereniging stond sinds jaar en dag hoog genoteerd in het KNCGV (Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond). In het verleden ondernam met na me EMM diverse pogingen om tot een fusie van de verschillende Neder landse bonden te komen. Deze pogin gen liepen evenwel telkens spaak. De vertroebelde verhoudingen met an dere Zeeuwse KNGCV-verenigingen zijn er nu de direktie aanleiding toe, dat EMM naar het KNGV is over gestapt. De Terneuzense vereniging telt bijna 700 leden. Ook landelijk ge zien blies de vereniging jarenlang zijn partijtje mee. Een konfrontatie tussen de toppers van Delta Sport en EMM wordt onmiskenbaar met span ning tegemoet gezien. ZIERIKZEE - Het kollege van b. en w. stelt de gemeenteraad voor het sportveldenkomplex aan de Lange Blok weg Sportpark Den Hogen Blok" te noemen. Via het Streekarchivariaat Schouwen-Duiveland en Sint Phi- lipsland werd kennis genomen van de oude namen van percelen grond, die thans deel uitmaken van het nieuwe sportveldenkom plex, te weten: „Den Hogen Blok", „Miereboersblok" en „De Duizend Roeden". Slechts voet balvereniging Zierikzee maakte van de mogelijkheid gebruik een suggestie in te dienen omtrent de officiële naam van dit komplex. Voetbalvereniging Zierikzee keek niet in de historie, maar koos voor het heden en stelde voor het sport veldenkomplex „Sportpark Van Gastel" te noemen. De kommissie sport nam de suggestie van voet balvereniging Zierikzee over en adviseerde eveneens de naam „Sportpark Van Gastel". Naar aanleiding van dit advies van de kommissie sport heeft wet houder L. J. van Gastel echter te kennen gegeven om persoonlijke redenen er geen prijs op te stellen, dat zijn naam nu of in de toe komst aan het sportveldenkom plex of enige andere akkommoda- tie wordt verbonden. Aangezien het kollege de mening van wet houder Van Gastel wil respekte- ren, wordt de raad voorgesteld het sportveldenkomplex aan de Lange Blokweg „Sportpark Den Hogen Blok" te noemen. AXEL - De Ruitersportvereniging Axel organiseerde op tweede pinkster dag traditioneel het internationale konkoers. Ruim 250 paarden en pony's uit drie landen gaven acte de présence. Hierbij waren ook drie kombinaties van de LR en PC Bru en veertien van de binnenkort jubilerende LR en PC Schouwse Ruiters. De vereniging uit Dreischor kwam in het Zeeuwsvlaamse land uitmuntend voor de dag met het pony-achttal onder de bezielende leiding van instrukteur Jan Bevelander. Het achttal kwam weer uit in de vertrouwde samenstelling en was uit op een revanche. Met twee invallers skoorde het team onlangs in Vlissingen hoog met 125 punten. Nu legde de formatie van Jan Bevelander een uitmuntende proef neer, die 129 punten opleverde, waar mee de overwinning werd gepakt. De Zwinruiters uit Nieuwvliet en het Z- achttal van de Axelse Kleppertjes werden met respektievelijk 127 en 125 pun ten teruggewezen. PARIJS - Voor de 61ste Ronde van Frankrijk, welke plaats vindt van 29 juni tot 22 juli, hebben de organisato ren zeventien ploegen geselekteerd. Nederland zal dit jaar vertegenwoor digd zijn door twee ploegen, Kwan tum en Panasonic. Voor Frankrijk zullen deelnemen: Coop (Andersen, Laurent); La Redoute (Alban, Roche); La Vie Claire (Hinault, Ruttiman); Peugeot-Shell (Millard, Pascal Si mon); Skil (Caritoux, Kelly); Sestè- me U (Bernaudeau). België is verte genwoordigd door Europ-Decor (Knetemann) en Splendor (Criquieli- on, Rodriguez). Spanje gaat van start met Reynolds (Arroyo, Delgado, Go- rospe) en Teka (Corredor, Dietzen, Ji menez), Italië: Carrera (Battaglin, Visentini), Portugal: Sporting Lissa bon, Zwitserland: Cilo (Breu) en Co lombia (Herrera). Als een van de laatste voorberei dingen neemt de Panasonic-ploeg deel aan de Ronde van Zwitserland (13-22 juni) en de Kwantum-ploeg aan de Franse etappe-wedstrijd de Midi- Libre (13-17 juni). Het achttal bestond uit Ellen van Dijke met Donald, Stef Nelisse met Pascal, Arianne Hanse met Liza, Hanny van de Zande met Lucky Boy, Petra Remeeus met Patrick, Willem den Boer met Melcha, Manita Simon- se met Layla, Marry van de Velde met Rocco en Jacco Fierens met Springtime. Ook individueel lever den de pony-kombinaties prima prestaties af. In de L2-klasse was er andermaal een fraaie overwinning voor Hanny van de Zande met Lucky Boy. De jury noteerde maar liefst 131 punten op haar startkoepon. Hier mee komt de kombinatie op de rand van promotie naar de M-klasse. Het ene nog resterende winstpunt kan de amazone aanstaande zaterdag tij dens het kringkonkoers van de LR Westelijk Schouwen in Renesse bin nenhalen. Een winstpunt Zij staat daarmee echter niet al leen. Nog twee andere kombinaties van de Schouwse Ruiters ontbreekt sinds het konkoers in Axel een winst punt om de promotie te bewerkstelli gen. Arianne Hanse werd met Liza in haar ring vierde met 123 punten en Petra Remeeus reed met Patrick 121 punten bij elkaar, hetgeen haar weliswaar geen prijs opleverde, maar haar wel het negende winst punt in de L-klasse bezorgde. Verder waren er in de L2-klasse nog winst punten voor Jacco Fierens met Springtime, Stef Nelisse met Pascal en Manita Simonse met Layla, waar door weer eens ten overvloede werd bewezen, dat de ponyruiters van de Schouwse Ruiters vooral in de breed te bijzonder sterk zijn. In dat kader past zeker ook de prestatie van Ellen van Dijke met Donald. Zij behaalde in de M-klasse een vierde prijs met 120 punten, het geen haar nog net een winstpunt opleverde. Zij lijkt aardig op weg om de Z-status te bereiken. Ellen van Dijke kan in haar opmars mogelijk gestuit worden door haar leeftijd. Binnen niet al te lange tijd bereikt zij de achttienjarige leeftijd en het is zeer de vraag of zij voor die tijd de benodigde serie winstpunten binnen heeft om alsnog de promotie rond te krijgen. Haar resten nog drie winst punten. Ook zij kan in Renesse weer een stapje dichterbij komen. Minpuntje In het ponygeweld bleven de paar den enigszins achter, maar er vielen LONDEN - Andrea Jaeger zal niet deelnemen aan het tennistoernooi van Wimbledon. De verliezende fina- liste van het vorige jaar zond het Londense organisatiecomité woens dag een telex. EK voetbal STRAATSBURG SAINT ETIEN- NE - De twee wedstrijden in groep twee van de voorronden om het Euro pees kampioenschap voetbal in Frankrijk hebben beide gelijke spe len opgeleverd. In Straatsburg kwam Duitsland in een halve thuis wedstrijd niet verder dan een doel puntloze puntendeling tegen het goed spelende Portugese team. Later speelden Spanje en Roemenië in een nietszeggende ontmoeting in Saint- Etienne met 1-1 tegen elkaar gelijk. Door deze resultaten lijkt Duitsland, ondanks de zoveelste matige toer- nooistart toch weer dé favoriet voor de poulewinst, zeker gezien het spel dat zowel Spanje als Roemenië op de grasmat wensten te leggen. West-Duitsland leverde in de ope ningswedstrijd van de tweede groep van de EK-eindronde een punt in. ZIERIKZEE - In de zomeravond- voetbalkompetitie van het rayon Zierikzee heeft Stella Boys zich deze week aan de kop van de ranglijst we ten te handhaven via een riante 5-0 overwinning op het team van DSV. Zeelandia, dat met één verliespuntje nog altijd de beste papieren in han den heeft, kwam in het treffen met DSV maar net met de hakken over de sloot (1-0). De teams van de PZEM en de Zie rikzee veteranen bleken volkomen aan elkaar gewaagd te zijn wat in de 1-1 eindstand tot uitdrukking werd gebracht. Hernesseroord kon DSV en de Zierikzee veteranen op de rang lijst passeren door het nog puntloze Velocitas met 3-1 te kloppen. De stand ziet er momenteel als volgt uit: Laurice Boonman kwam in Axel uitstekend voor de dag tijdens het Z- springen. Met zijn paard Vident kwam hij twee keer foutloos rond, maar ioor een mindere tijd werd hij derde. Een tijd met veel blessures lijkt echter defi nitief achter de rug voor de Schouwse Ruiter. t&ch ook in deze kategórie enkele pri ma resultaten te noteren voor eilan- delijke kombinaties. Een uitstekende overwinning was er voor Margo Verweer met haar paard Salazar van de LR en PC Bru. Met, 12 7 punten bleef zij de ijzerster- ke kombinatie Betsie Markusse met Rendez-Vous Jacoba van Beieren een punt voor. Het sukses was er on danks een minpuntje op het startkoe: pon niet minder om. Haar klubgeno- tes Janny Geelhoed en dochter Mar jolein Geelhoed skoorden met respektievelijk Romance en Vivaldi 112 en 110 punten. Redelijk goed presteerden ook de Schouwse Rui ters Ragonda den Boer en Sari Han se. Ragonda den Boer kwam met Sil via tot 118 punten en Sari Hanse skoorde met Vital 117 punten, het geen haar nog een zesde prijs ople verde. Beide kombinaties misten net de begeerde 120 punten-grens. Laurice Boonman kwam met Vi dent in de M l-klasse uit op 107 pun ten. Donny Morel werd hier met Re bel winnaar met 127 punten. In de M2-klasse kwam na lange tijd lngrid Krabbe met Osgar weer eens in de ring. De sympathieke amazone uit Sirjansland kwam in haar heroptre den tot 103 punten. lngrid de Feyter met Seria van de Haringruiters pak te in deze klasse de overwinning met 125 punten. Er werd in de twee M- ringen overigens bijzonder sterk ge reden, getuige de vele winstpunten. In de Z-dressuur werd Susan Mal corps met Onda van de Zwinruiters winnares met 124 punten, vóór Loes van Dijke met Ostwind van de Weel- ruiters, die nog net een winstpunt meepikte via 120 punten. Het paar- denviertal van de Schouwse Ruiters werd in de afdelingsdressuur tweede met 107 punten, achter het superieu re kwartet van de Haringruiters uit Biervliet, dat maar liefst 142 punten kreeg toebedeeld. Voor de Schouwse Ruiters kwamen lngrid Krabbe met Osgar, Sari Hanse met Vital, Ragon da den Boer met Silvia en Laurice Boonman met Vident in de ring. Het viertal stond onder leiding van in- struktrice Nicoline Vos. Blessures Bij het springen lijkt de kombina tie Laurice Boonman met Vident weer helemaal terug van weggeweest na een moeilijke winter met veel blessures. Vident leed aan de Ziekte van Pfeiffer. In de Z-klasse reed Boonman zowel zijn parkoers als de barrage foutloos. Door een minder snelle tijd belandde hij op de derde plaats, overigens bij zonder eervol. Liesbeth Schijve werd met Nicolette van de Zwinruiters winnares van de NCRV-springtrofee. Zij kwam in de barrage in 36,6 sek. rond. Yvon Wuytack met Wattman van de Tassijn-ridders werd in 40,0 sek. tweede en Boonman noteerde als derde 41,9 sek. In de L-klasse kwam Marjolein Geelhoed met Vivaldi uit op *cht strafpunten en bij de pony's kwam Stef Nelisse in de Z-klasse met Pascal aan vier strafpunten. In de L- klasse noteerde Petra Remeeus met Patrick negen fouten en Arianne Hanse maakte met Liza een spring- fout in de B-klasse. Stella Boys Zeelandia PZEM Hernesseroord Zierikzee Vet. DSV Velocitas 7 6 0 1 24- 4 12 6 5 1 0 16- 1 11 7 2 3 2 9-12 7 6 2 2 2 11-12 6 7 14 2 10-11 6 7 1 2 4 6-12 4 6 0 0 6 2-26 0 In de komende week speelt maan dagavond Zeelandia te Middelharnis tegen Hernesseroord. Dinsdagavond gaan de PZEM en Stella Boys het te Noordgouwe tegen elkaar opnemen, terwijl te Serooskerke DSV en Velo citas elkaar zullen ontmoeten. Woensdagavond komt te Seroosker ke Zeelandia binnen de lijnen tegen de Zierikzee Veteranen en donder dagavond komt, eveneens te Seroos kerke, Hernesseroord op bezoek bij DSV. Het programma van deze week wordt vrijdagavond afgesloten met de ontmoeting te Serooskerke tussen Stella Boys en de Zierikzee vetera nen en te Noordgouwe tussen de PZEM en Velocitas. Alle wedstrijden vangen aan te 19.30 uur. Portuga, voor het eerst sinds 1966 bij een internarionaal titeltoernooi pre sent, dwong de Europese kampioen een gelijkspel af. Beide ploegen slaagden er niet in het doel te vinden. Op jacht naar prolongatie van de titel zal de ploeg van de omstreden bondscoach Derwall na de ouverture stuiten op achtereenvolgens Roeme nië en Spanje, twee formaties, die aan een aanzienlijk hardere voetbal variant de voorkeur geven. Neerleggen Voetballend West-Duitsland staat of valt met Karl-Heinz Rummenigge. De voor miljoenen marken naar Ita lië verkochte aanvaller van Bayern München is door Derwall op het mid denveld geplaatst. Maar gevaar sticht Rummenigge pas als hij de spits opzoekt. Derwall meent het zich niet te kun nen permitteren Rummenigge op het hem vertrouwde gedeelte van het veld te laten lopen. Een voor een zeg den de spelbepalende middenvelders (Magath, Schuster) af. Uit de door 50.000 kijkers in Straatsburg bijge woonde wedstrijd bleek, dat Rum menigge's akties op het middenveld, zacht uitgedrukt, geen optimaal ef- fekt sorteerden. Als een vis op het droge, zo moet de Beier zich hebben gevoeld. Derwall lijkt zich er bij neer te leggen. De Portugezen raakten slechts in verwarring als Rummenigge zich naar de spits begaf. De Portugese ruimtedekking bleef op die manoeu vre het antwoord schuldig. Ten koste van een gele kaart voor Alvaro (die zich op Voller revancheerde) kwa men de Portugezen de moeilijke peri ode door. Na rust koos coach Cabrita voor de counter. Jordao kwam ver, maar vond de robuuste Karl-Heinz Forster opzijn weg. Pressie tegen counter, geen van de beide ploegen bleek in staat de knock-out toe te dienen. Aansluiten Negentig minuten lang hebben voetbalelftallen van Spanje en Roe menië geweigerd de 20.000 kijkers in Saint-Etienne te amuseren. Beide ploegen vonden kennelijk, dat het voetbalvolk met drie niet on aardige wedstrijden in de eerste da gen van het toernooi om de Europese titel al te zeer verwend is. Door in schotvaardigheid gelijk op te gaan (1- 1) sloten Spanje en Roemenië zich aan bij de anderen in groep 2, aar in eerder op de dag in Straatsburg West- Duitsland en Portugal zonder te sko- ren de punten deelden. Spanje had zich duidelijk op de krachtige Roemenen verkeken. De Oosteuropeanen, die in de voorron den Italië en de voormalige titelhou der Tsjechoslowakije elimineerden, kegen een aantal kansen op de winst. Rednic, en na de rust Ticleanu en de ijverige Coras waren dicht bij een treffer. De verrassende keuze van de Romenen in de spits, Dragnea, werd echter nauwlettend in de garen ge houden door Goicoechea, die even wel niet werkelijk aan de noodrem behoefde te trekken. In aanvallend opzicht was Spanje echter vrijwel ge heel afwezig. De enige mogelijkheid deed zich voor toen Gordillo, de wer ker op het middenveld, alleen voor Lung verscheen. De vaak onderschat te speler van Betis uit Sevilla faalde echter. Advertentie SCHUITHAVEN 2-4 ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8