Opkomst viel nog mee op Schouwen-Duiveland Steun provincie voor ons rekreatiegebied achten wij van het grootste belang" Nieuwsbladpers bezorgd over instellen mediaraad Een auto huren? Europese verkiezingen installatiebedrijf Reaktie gemeente Westerschouwen op PBRT AUTO LOUIS GOEDBLOED STAAT DER NEDERLANDEN 8LENING 1984® 2 ZEEBRUGGE - In de monding van de Westerschelde ter hoogte van Zee- brugge zijn donderdagmorgen rond vijf uur twee Britse schepen in dichte miste met elkaar in aanvaring geko men. Daarbij raakte een van de twee schepen, het koelfruitschip de Almei- re Star (9.781 ton), zwaar beschadigd. Er deden zich bij de aanvaring geen persoonlijke ongelukken yoor. LELYSTAD - De gemeente Le lystad heeft zich donderdagmiddag bij het Nationaal Olympisch Comité en de gemeente Amsterdam aange meld om voor enkele sporten als gaststad op te treden, indien de Olympische Spelen van 1992 in ons land worden gehouden. LISSE - Commissaris der Koningin in Noord-Holland Drs. R. J. de Wit, heeft zich donderdagavond gekeerd tegen een eventuele splitsing van Zuid-Holland. Op een bijeenkomst in Lisse liet hij blijken niets voor een tweedeling van de buurtprovincie te voelen. MIDDELBURG - De Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij ver wacht niet de energieprijzen struktu- reel te kunnen verlagen. Volgens ekonomisch adjunkt-£direkteur van de N.V. P.Z.E.M. A. Kannekens gaan de Kamers van Koophandel in Zee land bij hun berekeningen uit van andere uitgangspunten. De Provinci ale Zeeuwse Energie Maatschappij vindt, dat het eigen vermogen op peil moet blijven voor de opvang van slechte tijden. Advertentie weekend servicedienst tel. (01110) 6255 ROTTERDAM - Dieselolie en gas- olie/huisbrandolie gaan met ingang van zaterdag bij de meeste oliemaat schappijen en zelfstandige handela ren 2,8 cent (inklusief btw) oer liter in prijs omlaag. De benzineprijzen blijven vooralsnog ongewijzigd, zo is donderdag bekend gemaakt. VLISSINGEN - De Koninklijke Marine heeft aan de werf de Konin klijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen opdracht verstrekt voor de bouw van een torpedo-werkschip. Het nieuw te bouwen schip moet het nu nog in gebruik zijnde torpedo- werkschip Hare Majesteit Mercuur vervangen. ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duiveland zijn gemiddeld meer kiezers naar de stembus gegaan, dan het landelijk gemeten gemiddelde van 52,6 procent. Op de foto brengen Zierikzeese inwoners hun stem uit voor het Europees parlement. Maandag publiceren wij de exacte cijfers van Schouwen-Duiveland, na dat in een aantal Europese landen de verkiezingen zondag zijn gehouden. Tot die tijd rust een embargo op de plaatselijk gegevens. De Europese verkiezingen hebben in Nederland geen uitgesproken win naar, maar wel een afgetekende ver liezer opgeleverd. Blijkens de prognose van Bureau Intomart eindigde de spannende nek- aan-nek-race tusen Partij van de Ar beid en CDA in een nipte voorsprong voor de socialisten. Maar voor de WD pakten deze verkiezingen de sastreus uit. Vertaald naar Neder landse politieke verhoudingen zou den de liberalen bij Tweede-Kamer verkiezingen op 29 zetels uit komen, een verlies van 7 zetels. De prognose van het verkiezings- onderzoek ANP en Intomart luidt als volgt: Europees Europees Pari. 79 Pari. 84 AMERSFOORT - De Nederlandse nieuwsbladpers vreest dat de kleine regionale en lokale nieuwsbladen de dupe zullen worden van het voornemen de omroepraad en de persraad samen te voegen tot een mediaraad. De stem die deze kleine kranten nu nog in de persraad heeft, dreigt te verstikken in een dergelijk mammoetorgaan" zetels zetels CDA 10 9 PvdA 9 9 VVD 4 5 D'66 2 0 SGP, RPF, GPV 0 1 CNP, GPN, PPR, PSP 0 1 Eur. Gr. - 0 CP 0 GMO 0 0 25 25 Dit zei de voorzitter van de ANP, J. H. Boom vrijdag op een informatie dag over de mogelijkheden voor kranten op het kabeltv-net. Boom zei beducht te zijn voor zelfstandig ope rerende lokale omroeporganisaties op de kabel, zeker als deze gesubi- dieerd worden door de gemeente of reklame mogen gaan voeren. Door de konkurrentievervalsing die dan op treedt, zal een aantal kleine uitge vers in haar voortbestaan worden be dreigd, aldus Boom. Om een advise rende stem te kunnen blijven houden in het beleid dat door de regering op dit vlak wordt gevoerd, vindt Boom dat de mediaraad over twee afdelin gen zou moeten beschikken. Een voor de pers en een voor de omroep. Als er dan toch met reklame op lokale ka- belomrope mag worden gewerkt, dan moeten de lokale uitgevers met de exploitatie daarvan worden belast, zo meent Boom. Daarvoor zou een sa menwerkingsverband in het leven kunnenworden geroepen tussen lo kale uitgevers, lokale omroep en lo kale adverteerders, aldus Boom. BURGH-HAAMSTEDE - Het doet het kollege van Westerschouwen genoegen te kunnen konstateren, dat in het ontwerp provinciaal beleidsplan voor rekreatie en toerisme (PBRT) met een aantal aspekten van het in de struktuurschets neergelegde gemeentelijk rekreatiebe- leid rekening is gehouden. Aangezien het kollege zich niet met het totale plan kan verenigen geven b. en w. in een schriftelijke reaktie aan Gedeputeerde Staten van Zeeland hun afwijkende standpunten weer. „Gezien de grote zorgvuldigheid, waarmee de struktuurschets tot stand is gekomen, achten wij het van het grootste belang dat het nu op gang gekomen rekreatiebeleid van onze ge meente vanuit de provincie zal worden ondersteund." De gemeente heeft initiatieven ge nomen tot het starten en tot uitvoe ring brengen van een verblijfsre- kreatief ontwikkelingsprogramma, dat gericht zal zijn op: a. het bieden van perspektieven voor het voortbestaan en een levens vatbare bedrijfsvoering van bestaan de rekreatiebedrijven; b. het op elkaar afstemmen van de toeristisch-rekreatieve vraag naar en het aanbod van toeristisch- rekreatieve akkommodatie voor zieningen; c. het aanpassen verbeteren van bestaande kampeerterreinen aan ak- tuele inzichten, (wettelijke) eisen en richtlijnen van de Kampeerraad; d. het oplossen van thans bestaan de knelpunten in de ruimtelijke situ ering van enkele kampeerterreinen. Advertentie Een uur? een dag? een week? een maand? een...? SAAB 99 CITROEN VISA, GS BREAK, GSA, BX, CX ol C 25 BESTEL. Voor langere huurperioden speciale tarieven 01110-4951, Zierlkzee Korte Nobelstraat 39 In zijn reaktie op het PBRT gaat het kollege in op een aantal onder werpen, die betrekking hebben op de specifieke situatie van de gemeente Westerschouwen, zoals het fietspa denplan, de Schelphoek, het speer punt Brouwersdam en het Zoomge- bied. Fietspadenplan Terecht wordt in het ontwerp- beleidsplan gesteld, dat het gewenst is dat er duidelijke routestrukturen ten behoeve van de extensieve land- gebonden rekreatie tot stand zullen worden gebracht. Met name in de Westhoek dient een dicht routenet voor wandelen, fiet sen en paardrijden te worden gereali seerd. Omdat deze noodzaak ook door ons is onderkend hebben wij een fietspa denplan voor onze gemeente op gesteld, dat geheel aansluit op de door u genoemde overwegingen en gewenste ontwikkelingen. Deze ondersteuning van ons beleid juichen wij van harte toe. Wij ver trouwen er daarom ook op dat uwer zijds alle medewerking zal worden gegeven om realisering van dit fietspadenplan zowel planologisch als financieel mogelijk te maken", schrijven b. en w. Met genoegen heeft het kollege ge- konstateerd dat (anders dan in de Grontmij-studie) in het ontwerp- PBRT enige aandacht is besteed aan het Schelphoekgebied. De ontwikkelingsmogelijkheden die voor dit gebied worden open ge houden zijn: handhaving van het bestaande dagrekreatieve gebruik; legalisering van de bestaande trailerhelling; realisering toeristische verblijf- sakkommodatie. Hierbij wordt verwezen naar het beleidsplan Oosterschelde. Daarin is echter m.b.t. het Schelphoekgebied het volgende gesteld: ,,naar de uit eindelijke inrichting van het Schelp hoekgebied zal nader onderzoek wor den verricht". Op verzoek van de gemeente Westerschouwen is hiertoe een pro- jektgroep ingesteld, waarvan de werkzaamheden zich momenteel in een afrondende fase bevinden. ,,In afwachting van een beleidsuit spraak van de stuurgroep Ooster schelde over de gewenste ontwikke lingsmogelijkheden van het Schelp hoekgebied verzoeken wij u daarom vooralsnog ook rekening te houden met verdergaande rekreatieve ont wikkeling van dit gebied, zoals be schreven en onderbouwd in onze bro chure „Een (andere) visie op Schelp- hoek". Dit betekent tevens dat het Schelphoekgebied als „concentratie gebied" op figuur I dient te worden opgenomen, onder het voorbehoud van de bedoelde beleidsuitspraak van de stuurgroep Oosterschelde. Dit ligt overigens in het verlengde van het in het ontwerp-PBRT voorgestel de beleid met betrekking tot de oe- vergebieden en het achterland, na melijk produktontwikkeling ter ver groting van de aantrekkingskracht van deze gebieden." Het verheugt het kollege dat de speerpunt Brouwersdam met name een funktie krijgt als kompensatielo- katie voor het oplossen van knelpun ten tussen natuur en landschap en de verblijfsrekreatie in de Westhoek, konform het in de struktuurschets Westerschouwen neergelegde beleid. Gezien de beperkte ruimtelijke mo gelijkheden voor dergelijke kompen- satielokaties in Westerschouwen is het voorhands noodzakelijk dat het gehele bihendijkse gedeelte hiervoor' bij voorrang wordt gereserveerd. Voor het uitermate nijpende pro bleem van het illegaal kamperen op de damaanzet dienen naar onze over tuiging in eerste instantie zo moge lijk ter plaatse maatregelen te wor den getroffen (legalisering, inrich ting en exploitatie van de huidige als „kampeerterrein" gebruikte loka- ties). De binnendijkse lokaties zullen hiervoor - mede gelet op bovenstaan de prioriteit m.b.t. kompensatielo- katies - in eerste instantie niet kun nen worden benut. Met betrekking tot de geprojekteerde elkweervoor- zieningen merken wij nog het volgen de op: „Ons beleid is erop gericht el- kweervoorzieningen met name nabij de bestaande dorpskernen te koncen- treren, opdat deze een zo groot moge lijk draagvlak krijgen. Dit betekent dat eventuele elkweervoorzieningen nabij de Brouwersdam slechts toe laatbaar zijn indien deze; a. zijn afgestemd op de specifieke doelgroepen (dag- en verblijfsre- kreanten) die op de Brouwersdam ge oriënteerd zijn (b.v. horeca voorzie ningen); b. zijn afgestemd op het specifieke rekreatiemilieu op de Brouwersdam (b.v. plankzeilcentrum). Indien geprojekteerde elkweer voorzieningen niet aan deze kriteria beantwoorden, moet in eerste instan tie gezocht worden naar lokaties na bij of in de dorpskernen, omdat deze voorzieningen niet ten koste mogen gaan van de in de Westhoek te ont wikkelen voorzieningen." Zoomgebied „Wij wille opmerken, dat het „Zoomgebied" (tussen de Hoge en de Lage Zoom) ten onrechte als koncen- tratiegebied is aangeduid." In de struktuurschets is dit gebied Advertentie bedrag koers rente aflossing inschrijving storting prospectus open bedrag de koers wordt na de inschrijving op 19 juni vastgesteld volgens het tendersysteem jaarlijks op 1 augustus in 4 jaarlijkse termijnen van 1 augustus 1988 af 19 juni a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs 1 augustus 1984 kosteloos bij banken en commissionairs Vrijdag 15 juni Zierikzee Schoolplein Theo Thijssenschool. Buurtfeest Malta, 16.30-21.00 uur. Sportpark De Vospit. Tennis-stuif- es-in WIK. Vanaf 17.00 uur. Burgh-Haamstede Ned. Herv. kerk. Zanguitvoering In terkerkelijk Kerkkoor uit Haamste de. 19.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Musical door leerlingen openbare lagere school. 19.30 uur. Zaterdag 16 juni Zierikzee Kaersemakerstraat (Malta). Wijk- koncert Kunst en Eer. 19.30 - 20.30 uur. Herv. kerk. Koor- en samenzang- avond met Reinata Heemskerk. 20.00 Brouwershaven St-Nicolaaskerk. Bezichtiging Har- danger borduurwerk in het kader van de hobby-tentoonstelling van de Roode Lelie. Van 13.30 tot 16.30 uur. Zonnemaire Mobiele tent schoolplein I. M. v. d. Bijlstraat. Koncert door brassband OKK uit Westkapelle. Aanvang 19.30 uur. Maandag 18 juni Zierikzee Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Raad Westerschou wen. 19.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Vergadering over een eventuele viering van Brouwers haven 700 jaar. 20.00 uur. Dinsdag 19 juni aangewezen als „gebied met hoofd- funktie landbouw en nevenfunktie vérblijfsrekreatie Verblijfsrekreatïevë ontwikkelin gen zullen hier slechts worden toege laten voor zover ze: ondergeschikt blijven aan de agrarisch landschappelijke funk tie; een bijdrage leveren aan het in standhouden van landschappelijk waardevolle elementen (boomgaar den, windsirïgels, overgangen); het bedrijfsekonomisch funkti- oneren van de in het Zoomgebied aanwezige fruitteelt- en rekreatiebe drijven veilig stellen. De achtergrond van dit beleid wordt gevormd door: het feit dat dit gebied een buf ferzone vormt tussen de verblijfsre- kreatieve koncentraties bij Renesse en Haamstede (zowel in ruimtelijk- landschappelijk als in ecologisch op zicht); het streven om de grote land schappelijke waarde van dit gebied, die voornamelijk wordt bepaald door de aanwezige boomgaarden, te behouden. „Een en ander strookt niet met de aanduiding „koncentratiegebied" in het ontwerp-PBRT. „Wij hebben gemeend om zowel op het studierapport van de Grontmij, als op het ontwerp-PBRT uitgebreid en kritisch te moeten reageren, niet met de bedoeling om ons af te zetten tegen het nu op gang gekomen pro vinciale beleid m.b.t. rekreatie en toerisme, maar veeleer vanuit een grote mate van betrokkenheid van onze gemeente bij dit onderwerp. De ze betrokkenheid spreekt vooral uit de struktuurschets die met grote in spanningen (ook van provinciale zij de) tot stand is gekomen. Wij hopen dat u met de door ons gemaakte op merkingen rekening wilt houden bij uw besluitvorming opdat wij geza menlijk de toeristisch-rekreatie ont wikkeling in Zeeland en in Wester schouwen kunnen sturen en stimule ren", wordt de raad maandag 18 juni meegedeeld. Zierikzee Parkeerplaats Borrendamme. Ver trek exkursie vereniging voor be drijfsvoorlichting. 07.30 uur. Pand Visstraat 5. Regionale Vrou wenvergadering Stichting Vrouwen emancipatie Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland. 13.30 uur. Huis van Nassau. Instuif-bridgewed- strijd. 19.30 uur. LTS. Ledenvergadering. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Molen De Graanhalm. Expositie brooddeegkunst en Hindelooper schilderwerk. 13.00 - 19.00 uur. Brouwershaven Schuur familie Bevelander, Lokkers- weg 1. Tuinmiddag voor de Platte landsvrouwen. 13.30 uur. Verenigingsgebouw. Eindmiddag be- jaardensoos. 15.00 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Woensdag 20 juni Zierikzee ZWN-station. Vertrek Plattelands vrouwen afdeling Schouwen naar Slot Haamstede. 13.30 uur. Burgh-Haamstede Molen De Graanhalm. Expositie brooddeegkunst en Hindelooper schilderwerk. 13.00 - 19.00 uur. Donderdag 21 juni Zierikzee Stadhuis. Kommissie middenstand. 17.00 uur. Burgh-Haamstede Molen De Graanhalm. Expositie brooddeegkunst en Hindelooper schilderwerk. 13.00 - 19.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Praktijkles kruidenkursus door mevrouw L. Strayer-Slager. 19.30 uur. Vrijdag 22 juni Zierikzee Willibrordusschool. Fancy-fair, 19.00 uur. Zaterdag 23 juni Zierikzee Willibrordusschool. Fancy-fair, 13.00 uur. Schoolplein Raamstraat. Braderie Chr. Geref. Kerk ten behoeve van ziekenhuisaktie „Woord en Daad". 13.30 - 20.00 uur. Brouwershaven St-Nicolaaskerk. Lezing met dia's over Angola en de weefkunst in dit land. 13.30 uur. Tonnenmagazijn. Koncert kameror kest „De Drieklank" onder leiding van Henk van Dijk. 20.00 uur. Maandag 25 juni Zierikzee Woningbouwvereniging Beter Wo nen. Vergadering Verenigingsraad. 19.30 uur. Dinsdag 26 juni Zierikzee Huis van Nassau. Instuif-bridgewed- strijd. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Molen De Graanhalm. Expositie brooddeegkunst en Hindelooper schilderwerk. 13.00 - 19.00 uur. f,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2