Zoete of zoute Grevelingen weer aktueel bij waterschap Kommissie Publieke Werken stelde verlanglijstje op DE ZIERIKZEESCHE COURANT Inbraak met grote ravage Schapen gewond door hond Neptunusverjaardag Afweging van belangen Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Noorderstrand afgraven Beheer Grevelingen-gronden Voorlichtingsdag gehandicapten Jubileumwedstrijd Er bestaan plannen bij Rijkswaterstaat om Volgens de Dienst der Domeinen kan het Op NeeltjeJans zal op donderdag 5 juli een De herenhandbalploeg van Delta Sport 1 miljoen m3 zand van het Noorderstrand, beheer over de gronden in het Grevelingen- speciale voorlichtingsdag voor gehandi- speelt zaterdag 23 juni een jubileumwed- nabij de Brouwersdam, af te graven. (Pag. bekken aanzienlijk goedkoper dan is voor- capten worden gehouden. (Pag. 5) 2). gesteld. (Pag. 4). strijd tegen de Belgische topploeg Sasja. (Pag. 6). DONDERDAG 13 JUNI 1984 140ste jaargang Nr. 23539 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wee hem, die geen wensen meer heeft, of die er te veel heeft. Rousseau In de nacht van 11 op 12 juni werd in Zierikzee twee keer op dezelfde wijze ingebroken en werd twee keer een grote ravage aangericht in de be treffende panden. Bij de Nemag werd een ruit ingeslagen waardoor toegang werd verschaft tot het pand Eenmaal binnen werd waarschijnlijk niets van hun gading aangetroffen, hetgeen de ongenode gasten niet ver hinderde al het aanwezige voedsel over de grond te verspreiden. De Zuidhoek kreeg ook bezoek en ook hier hetzelfde beeld. Hier werd nog rookwaren meegenomen met een to tale waarde van 450,-. De politie heeft de zaak in onderzoek. Wéér vielen een aantal schapen ten prooi aan het geweld van een loslo pende hond. Eén moest er zelfs wor den afgemaakt omdat de verwondin gen te ernstig waren. A. W. S. is de ei genaar van de schapen, die liepen op een perceel aan de Beiaartsedijk. De hond moet tussen zeven en acht uur op woensdagochtend zijn ver woestend werk hebben gedaan, want voor die tijd was er nog niets aan de hand. Toen S. ter kontrole bij zijn schapen ging kijken trof hij drie schapen aan met grote open wonden aan buik en poten. De dierenarts kon voor twee ooien nog iets doen, de der de moest worden afgemaakt. De hond noch de eigenaar van de hond hebben zich gemeld. SOESTDIJK AMERSFOORT - Prinses Juliana en prins Bernhard ontvangen dinsdag de ..Poorterij van Amersfoort" in de tuin van paleis Soestdijk. Daar ligt sedert 1937 een 350 kilo zware kei die aan de poorters wordt overgedragen. De kei verhuist vervolgens officieel naar de gemeen te Amersfoort Hoofdingelanden vinden inspraaktermijn te kort Restauratie van molen ,,De Haas" kr hoge prioriteit; er werd op de vierde van 475.000,— voor opgenomen. lang van voor te nemen kapitaalwer- ken. Als eerste op het verlangslijstje prijkt een bedrag van 125.000,— voor stedebouwkundige maatrege len, gevolgd zoals gezegd door 80.000,— voor herbestratingen. Op de derde plaats kwam een bedrag van 60.000,— voor een in 1985 uit te voeren nader onderzoek op het voor malig bedrijfsterrein van de fa. Van der Wekken aan de Rozema rijnstraat. Voor verdere in het kader van de milieuwetgeving uit te voeren werken, werden pro memorie-posten opgenomen. Hoge prioriteit verleende de kom missie verder aan de restauratie mo len ,,De Haas"; daar werd op de vier de plaats een bedrag van 475.000,— voor opgenomen. Zowel de direkteur gemeentewerken de heer D. D, J. van der Poel als wethouder P. de Rijke braken een lans voor de aanschaf van materialen voor de dienst gemeente werken. De kommissie bleek oren te hebben naar dit pleidooi en plaatste de aanschaf van een fTaisemachine, een compressor en een stroomagre- gaat op de vijfde plaats van de priori teitenlijst, gevolgd door een post van 50.000,— voor aanschaf van een traktor met wagen, rol en prilrol, zo dat het werk aan de sportvelden straks geheel door de eigen dienst kan worden uitgevoerd. De uitvoering van de tweede fase riolering Banninklaan werd voor 65.000,— op de zevende plaats opge nomen. van de kommissie publieke werken lts van het verlanglijstje een bedrag Vervolgens wist wethouder De Rij ke de kommissie te overtuigen van het belang een voorbereidingskre diet te adviseren ten behoeve van het opstellen van het rioleringsplan fase V van 40.000,—. Zowel de heer Van der Poel als de wethouder meende, dat een groot rioleringsplan gereed moet liggen om direkt aan het werk te kunnen gaan als de mogelijkheden zich daartoe voordoen. Wellicht zijn de mogelijkheden op verdere subsidie voor de riolerings werken wat minder geworden, maar de heer Van der Poel achtte het niet uitgesloten, dat er in de toekomst in het kader van een werkverruimende maatregelen nog bepaalde mogelijk heden worden geboden. De heer J. J. Geleijnse vond het hierna hoog tijd worden om de herinrichting sport park Bannink 1.000.000,—) op te voeren op de negende plaats, maar ging na enige diskussie toch akkoord met het advies aan de aanleg van een fietspad langs de Laan van St. Hilai- re tussen Haringvlietstraat en Nieu we Kooiweg 175.000,—nog iets ho gere prioriteit te verlenen. Sportpark Bannink Daarna wilde de heer Geleijnse niet van wijken weten en adviseerde hij de inrichting sportpark Bannink op tien te plaatsen. Mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal ging in dit Vervolg pag. 4 Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Verwachting tot vrijdagavond: Af en toe zon Af en toe zonden vrijwel overal droog; minimumtemperatuur om streeks 11 graden, middagtempera- tuur ongeveer 17 graden; matige noordwestenwind, kracht 4. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 18 juni Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: n.west 3 Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Min. temp.: 11 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: n.west 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: n.west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 15 juni Zon op 5.19, onder 22.02 Maan op onder 6.30 Laatste Kwartier: 21 juni (13.10) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagtvater 15 juni 5.28 17.22 10.54 23.19 Springtij: 13 juni HET WEEKOVERZICHT DE BILT - In de komende dagen wordt het weer bepaald door een ho- gedrukgebied, waarvan het centrum zich dicht bij de Britse eilanden zal ophouden. Een uitloper ervan zal zich dan over België of Noordfrank rijk naar Middeneuropa uitstrekken. In deze situatie komt de wind uit noordwest tot west en hij is morgen matig, kracht 4, daarna iets zwak ker. Van de Noordzee komen wolken velden binnendrijven, maar er mag ook op af en toe zon worden gere kend. Na vrijdag lijken de perioden met zon wat langer te gaan worden. De kans op neerslag is vrij klein. 's Nachts daalt de temperatuur tot een graad of 11, bij wat langer aan houdende opklaringen nog een paar graden lager. De middagtempera- tuur wordt vrijdag ongeveer 17 gra den, in de daarop volgende dagen kan zij nog één a twee graden om hoog gaan. ZIERIKZEE - De kinderen van de kinderklubs in de Lichtboei te Zie rikzee vierden woensdagmiddag het einde van het seizoen met een feestelijke slotmiddag. Bij deze festiviteiten stond de verjaardag van Neptunus centraal. In verband daarmee moesten de kinderen een parkoers afleggen door een gedeelte van Zierikzee, waarbij vaak met oehulp van water allerlei opdrachten moesten worden uitgevoerd. Het einddoel van de tocht was weer de Lichtboei, waar na een krea- tieve verkleedpartij allerlei zelfgemaakte cadeautjes aan de echte Neptunus werden aangeboden. ZIERIKZEE - „Wat betreft de herbestratingen in Zie rikzee is er geen einde", verzuchtte wethouder P. de Rij ke dinsdagavond tijdens een openbare vergadering van de kommissie publieke werken. Bij de vaststelling van de prioriteitenlijst voor de meerjarenplanning, oftewel het verlanglijstje van de kommissie van de zaken, die zij de komende jaren gerealiseerd wil zien, werd een post „herbestrating" geplaatst voor een bedrag van 80.000,—. Een bedrag, dat volgens de wethouder twee maal zo hoog zou moeten zijn. Na zeer ampele overwegingen en afweging van belangen per sektor, kwam de kommissie publieke wer ken dinsdagavond tot vaststelling van haar verlanglijstje met twintig punten. Geen gemakkelijke taak, daar de komende jaren nog tal van zaken gerealiseerd dienen te worden, maar de financiën uiteraard beperkt zijn. Over het eerste gedeelte van de pri oriteitenlijst bleken de kommissiele den het nogal eens, bij de vaststelling van het tweede deel verschilden de meningen soms over noodzaak en be- De vloer van de beurs is aan restauratie toe. Ook de leden van de kommissie publieke werken zeiden daarvan over tuigd te zijn, maar zagen geen kans deze restauratie nog op te ooeren in de prioriteitenlijst ten behoeve van de vaststel ling van het meerjarenperspektief. ZIERIKZEE - Naar aanleiding van de officiële in spraakronde over de keuze Grevelingen zoet of zout, va naf het sn-donderdag 14 juni, maakte dijkgraaf M. J. Steur v _n het waterschap Schouwen-Duiveland dinsdag nogmaals bekend dat het waterschap voor zoet kiest. Tij dens de algemene vergadering zei hij dat het dagelijks bestuur meent dat aan de voorwaarden van kwantiteit en kwaliteit het beste zal worden voldaan als inlaat plaats vindt vanuit een zoete Grevelingen. Ter inzage De minister van Verkeer en Wa terstaat heeft de Raad van de Wa terstaat verzocht advies uit te bren gen over een nota met bijlagen inza ke de keuze tussen een toekomstig zoet of zout Grevelingenmeer. Dit projekt is aangewezen als proefpro- jekt voor toepassing van de milieu- land en Goeree-Overflakkee. Over de projektnota zal door Rijkswa terstaat voorlichting worden gege ven op 2 juli in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven. Aanvang 20.00 uur. „Ongelukkig" ,,Wij zijn er niet van overtuigd dat bij aanvoer vanuit het Zoommeer aan bovengenoemde voorwaarden wordt voldaan. De uitspraken ge daan door de heer Ir. H. Engel op de jaarvergadering van de Zeeuwse Wa- terschapsbond te Bruinisse in 1980 zijn we niet vergeten. Hij zei toen na melijk: „Van de voorziening vanuit het Zoommeer met zoet water moet u zich niet te veel voorstellen. Als u het het hardste nodig hebt zal het er niet voldoende zijn, niet in hoeveelheid, niet in hoedanigheid". Bezien we ook de totale waterhuishouding in Ne derland dan vragen we ons af of het wel verstandig is om de mogelijk heid die de Grevelingen biedt als groot zoetwaterbekken onbenut te laten. Dit temeer omdat in de nota op de waterhuishouding wordt gezegd dat in droge perioden aan het ge bruik van zoet water beperkingen zullen worden opgelegd, omdat zoet water dan een'schaars artikel is", al dus dijkgraaf Steur. effektenrapportage (MER). De Raad van de Waterstaat stelt iedereen in de gelegenheid zijn of haar visie over de nota en/of de MER aan hem ken baar te maken. Daartoe ligt de nota met bijlagen vanaf 14 juni t/m 3 augustus gedu rende de openingsuren ter inzage op de griffie van de provincies Zeeland en Zuid-Holland, de sekretarie van de gemeenten Brouwershaven, Brui nisse, Dirksland, Duiveland, Goede- reede, Middelharnis, Middenschou- wen, Oostflakkee, Westerschouwen en Zierikzee en het bureau van de waterschappen Schouwen-Duive- Hoofdingeland L. J. van Gastel vond de periode van ter .inzageleg ging „ongelukkig gekozen en te kort". Hij zag graag dat de termijn tot 15 september zou worden ver lengd, zodat iedereen optimaal de mogelijkheid krijgt om te reageren. De huidige termijn valt immers pre cies in de vakantieperiode. De op merking van Van Gastel mondde uit in een voorstel van orde, waarmee de vergadering akkoord ging. De heer W. den Boer, lid van het dagelijks bestuur van het waterschap, was van mening dat als de gemeenten op Schouwen-Duiveland dit voorstel zouden ondersteunen het voorstel veel meer kans van slagen zou heb ben. „Maar dan moeten we het wel gezamenlijk doen", aldus Den Boer. Het verzoek tot verlenging van de termijn zal aan de Raad van de Wa terstaat worden voorgelegd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1